2020 sausio 27 d. pirmadienis, 17:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretinga. Nebus lipduko – neveš ir šiukšlių  1

2017-02-17 15:49
Socialiniame tinkle „Facebook“ paviešinus informaciją, kad „Kretingos komunalininkas“ ateityje šiukšles veš tik iš tų konteinerių, kuri yra inventorizuoti, t.y. pažymėti specialiu RFID lipduku, kilo audringa gyventojų reakcija. Žmonės stebėjosi, kodėl apie tai nieko nežinojo anksčiau, ir teigė nesuprantantys, kam iš viso tie lipdukai reikalingi.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Kretingos komunalininkas,

Tokio tipo lipdukai – tai ženklas, kad konteineris yra inventorizuotas

„Kretingos komunalininko“ direktorė Renata Surblytė paaiškino, kad beveik visi atliekų konteineriai jau yra inventorizuoti – įmonės darbuotojai juos pažymėjo RFID lipdukais. Tačiau darbuotojai galėjo patekti ne į visas individualias valdas, todėl ir prašoma atsiliepti tuos gyventojus, kurie naujojo lipduko ant savo konteinerio dar neturi.

„Žymėjimas lipdukais susijęs su tuo, kad mokestis už atliekų vežimą bus skaičiuojamas pagal dvinarės rinkliavos metodiką. Tuomet mokestį sudarys pastovioji ir kintamoji dalys. Rengiant dvinarės rinkliavos metodikos projektinius siūlymus, buvo siūloma kintamąją dalį skaičiuoti pagal konteinerių skaičių ir tūrį. Pavyzdžiui, galbūt vienišam žmogui nereikia 240 litrų konteinerio, jam užtektų ir 120 litrų talpos – tokiu atveju ir mokestis būtų mažesnis. Apie tai daug diskutuota, tačiau kol kas šiems metams rajono taryba patvirtino tvarką, kuomet tiek pastoviosios, tiek kintamosios dalies dydžiai bus skaičiuojami pagal deklaruotų gyventojų skaičių. Taip nutarta atsižvelgus į tai, kad dar ne visi individualių valdų gyventojai mūsų rajone yra aprūpinti rūšiavimo konteineriais ir neturi galimybės mažiau sugeneruoti bendrųjų mišriųjų atliekų“, – paaiškino R. Surblytė.

Anot direktorės, šiuo metu kaip tik ir vyksta derybos dėl rūšiavimo konteinerių įsigijimo – norima per šiuos metus jais aprūpinti visus individualių valdų gyventojus.

Noras sutramdyti nesąžiningus vartotojus

Anot R. Surblytės, kita priežastis, paskatinusi inventorizuoti konteinerius, – noras sutramdyti nesąžiningus vartotojus.

„Mūsų rajonas plečiasi, atsikelia naujų gyventojų, tačiau ne visi jie čia deklaruoja savo gyvenamąją vietą. Pasitaiko, kad nusiperka konteinerį ir išstumia jį į gatvę pagal šiukšlių išvežimo grafiką, o vairuotojas gi nežino, kad tas žmogus už šią paslaugą nemoka. Vadinasi, už jo šiukšlių išvežimą sumoka visi kiti gyventojai – taip neturi būti, – kalbėjo R. Surblytė. – Pasitaiko ir taip, kad emigrantai sugrįžę namo, neatlieka pareigos deklaruoti savo gyvenamosios vietos ir taip pat, stumia savo šiukšlių konteinerius į gatvę bei naudojasi „Kretingos komunalininko“ paslaugomis už jas nemokėdami.“

Tokio tipo lipdukai – tai ženklas, kad konteineris yra inventorizuotas (nuotr.).

Tad inventorizavus visus konteinerius, bus lengva išaiškinti nelegalius – kadangi jie neturės lipduko, jie nebus ir ištuštinti. R. Surblytė paaiškino, kad šiukliavežės vairuotojas, pastebėjęs konteinerį be lipduko, apie tai informuos vadybininką, o šis – skubės išsiaiškinti, ar gyventojas nėra deklaravęs savo gyvenamosios vietos, ar paprasčiausiai lipdukas nukrito, įvyko kokia kita bėda. R. Surblytė patikino: paaiškėjus, kad gyventojas yra „Kretingos komunalininko“ klientas, jo šiukšlės bus išvežtos, o konteineris iš naujo pažymėtas lipduku.

Lipdukai yra susisiejami su konkrečiu adresu

Be to, R. Surblytė paaiškino, kad lipdukai yra susisiejami su konkrečiu adresu ir jie bus nuskaitomi specialiu įrenginiu, pritaisytu ant šiukšliavežės, kiekvieną kartą, kai konteineris bus keliamas. Taip informacinėje sistemoje bus kaupiami duomenys, kiek konteinerių ir kaip dažnai jie buvo išpilami, aptarnaujant kiekvieno individualaus namo gyventojus.

R. Surblytės teigimu, kol kas diskutuojama, ar sumažinti mokestį tiems gyventojams, kurie prikaups mažiau šiukšlių ir išstums konteinerį mažiau kartų, negu numatyta pagal grafiką. „Kai kuriose savivaldybėse yra skaičiuojamas minimalus konteinerio išvežimo skaičius, pavyzdžiui, dvylikos, o paskui dar skaičiuojami papildomi vežimai. Kitur į tai neatsižvelgiama, skaičiuojamas vienodas konteinerių vežimo skaičius,“ – aplinkinių savivaldybių patirtį apžvelgė R. Surblytė.

Pasak jos, visa informacinė sistema – lipdukai ir jiems nuskaityti reikalinga įranga – kainavo 28 tūkst. eurų, neįskaitant PVM. 

Dovilė URNIKIENĖ
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

2017-02-17 21:06
kas gali paneigti, kad per nereikalingus pirkimus yra vagiami įmonės pinigai. O šiukšles išvežti greitai taps prabanga. Patarčiau iškart prilyginti šiukšles auksui ir pasibaigtų kalbos.

Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-27 15:09
Įpusėjus antrajai žiemai, kai dūmų detektoriai Lietuvos žmonių namuose yra pripažinti privalomais, orai lepina šiluma, todėl gaisrų skaičius pastaraisiais mėnesiais, lyginant su ankstesnėmis žiemomis, gerokai sumažėjęs. Tačiau specialistai pastebi, kad praėjus dvejiems metams nuo dūmų detektorių pas...
nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai