2020 balandžio 7 d. antradienis, 13:33
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kretinga. Susirūpino Rotušės aikštės kaminais

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, „Pajūrio naujienos“      2015-01-15 13:10
Griūvant Rotušės aikštės 16 namo kaminams, bendrovė „Kretingos būstas“ pavertė šį, pačioje miesto širdyje esantį, namą savotišku bastionu – dar pernai aptvėrė tvoromis ir taip ketino sulaukti pavasario. Tačiau Kretingos rajono valdžia nusprendė, kad apsauginės tvoros gadina estetinį miesto vaizdą, ir įpareigojo bendrovę „Kretingos būstas“ per šį sausį kaminus sutvarkyti.
nuotrauka
Sutvarkyti, bet ne griūvantys kaminai, gali tapti ir miesto puošmena. Pajūrio naujienų nuotr.


Keis visą stogą

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas tvirtino, jog dar pernai liepą Statybos skyriaus specialistai apžiūrėjo ir įvertino visų aplink Rotušės aikštę esančių pastatų būklę.

„Daugumos pastatų stogų ir kaminų būklė – prasta. Tačiau pamačius Rotušės a. 16 namo kaminus, specialistams iš nuostabos išsiplėtė akys: kaminai aptrupėję – pavojingi ir dėl galimų gaisrų, o ir byrančios nuolaužos gali sužeisti žmones. Todėl šį namą administruojančios bendrovės „Kretingos būstas“ direktorius Danas Paluckas pernai vasarą buvo įpareigotas nenaudojamus kaminus nugriauti, o naudojamus kuo greičiau sutvirtinti“, - kalbėjo V.Domarkas.

Tačiau, jo teigimu, D.Paluckas nuėjo lengviausiu keliu – aptvėrė statinį tvora ir paliko.

„Suprantama, būtina aptverti, kai vyksta statyba, betgi dabar aptvaras pačiame miesto centre trukdo ir praeiti, ir pravažiuoti. Be to, apsauginė tvora darko miesto estetinį vaizdą. Todėl išsikvietę „Kretingos būsto“ vadovą, įpareigojome kaminais pasirūpinti per mėnesį“, - tvirtino V.Domarkas.

Jau vakar bendrovės „Kretingos būstas“ darbuotojai triūsė prie minėto statinio. „Viršum to namo yra 10 kaminų, - 4 iš jų išvis nenaudojami. O ir dėl tų 6 reikalingumo aiškinamės su gyventojais“, - teigė D.Paluckas.

Paklaustas, kodėl uždelsė tvarkyti kaminus, jis teigė, jog visas šio pastato stogas – avarinės būklės: medinė stogo konstrukcija supuvusi, danga apirusi. Atšilus orams jie žada imtis tvarkyti visą stogą, o tuo pačiu ketinę tvarkyti ir kaminus.

Apsauginės tvoros, kuriomis buvo aptvertas 16-as namas Rotušės a., iš esmės gadina estetinį miesto vaizdą.

Vaizdą darko seni fasadai

D.Palucko teigimu, problemiški yra ir kitų netoliese esančių Rotušės a. namų kaminai. Jų bendrovė darbus atlieka iš savų lėšų, o sąskaitas gyventojams pateiks apmokėti vėliau.

Jo žiniomis, Rotušės a. 16 namo savininkai žada renovuoti visą pastatą. Tačiau dauguma kitų Rotušės aikštės pastatų liks kaip buvę.

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Ina Sviderskienė taip pat mano, kad Rotušės aikštės estetinį vaizdą darko ne vien kaminai, bet ir patys pastatai, kuriuos verkiant reikėtų renovuoti.

„Tačiau iškyla problema, kad jie yra privatūs, - nežinau, kaip priversti savininkus tvarkyti savo turtą. Miesto centre pagal turto vertę plotas yra brangiausias, turėtų galioti taisyklė – jei pats neišgali savo turtu pasirūpinti, kraustykis į miesto pakraštį, - samprotavo I.Sviderskienė, patikindama, jog vis dėlto teks kurti bendrą strategiją, kaip sutvarkyti Kretingos miesto centrą. – Pačios Rotušės aikštės vizijos yra parengtos, ir privatūs namai aplink ją taip pat turės būti sutvarkyti“. Ji neslėpė, kad kiti šalies miestai – Marijampolė, Plungė, Telšiai, o neseniai – ir Šilutė - gavo ES finansinės paramos savo centrams bei senamiesčiams susitvarkyti. Deja, Kretinga šią galimybę pražiūrėjo.

Tačiau V.Domarkas tvirtino, jog nesėdėsią nuleidę rankas - rengs projektus ir ieškos lėšų, kad lygiagrečiai galėtų sutvarkyti aikštę ir ją supančių pastatų fasadus.

Kaminai – Paryžiaus stilius

Paklaustas, ką ketina daryti su Kretingos centro piktžaizdėmis - „Mėguvos“ viešbučio griuvena bei nebaigta statyti biblioteka, V.Domarkas atsakė: „Nežinau kitokių priemonių „Mėguvos“ šeimininkei, kaip priversti ją mokėti baudas – bauda pusmečiui siekia iki 5 tūkst. Lt. O bibliotekos statyba netrukus išjudės iš mirties taško – šiemet Kultūros ministerija statybai skyrė 0,5 mln. Lt. Be to, bendrą jos plotą, siekiantį 3 tūkst. kv. m, sumažinome 550 kv. m – jį siūlysime įsirengti įstaigoms bei privatininkams, už tai išskaičiuodami mokestį už nuomą“.

Edmundas Giedrimas, buvęs Kretingos miesto vyriausiasis architektas, taip pat mano, kad Rotušės aikštėje pirmiausia būtina atnaujinti sovietinės statybos „dėžučių“ stogus bei fasadus.

„Tų namų ne tik sienos, bet ir stogai apšepę, šiferis baigia nutrupėti. Dūlanti senoji stogo danga grėsminga visų kretingiškių sveikatai, - asbesto dulkės kenkia plaučiams. O kaminus būtina tvarkyti pirmiausia dėl saugumo, - be kaminų, kurie reikalingi namų šildymui ir vėdinimui, neišsiversi. Sutvarkyti kaminai ne tik nedarko miesto veido, dargi atvirkščiai – jį puošia. Pažiūrėkite, visas Paryžius – vien kaminai, platūs, siauri, žemi, aukšti – visokie, bet tai ir yra Paryžiaus stilius“, - įsitikinęs E.Giedrimas. 
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-04-07 12:34
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į pad...
nuotrauka
2020-04-07 09:39
Šiandien, kai ypatingas dėmesys skiriamas socialiniam atstumui, rankų plovimui ir dažnai liečiamų paviršių dezinfekcijai, vertėtų pagalvoti ir apie smulkiausius, bet kasdien čiupinėjamus paviršius namuose. Juk ant jų ar juose, kaip ir bet kur kitur gali nusėsti įvairios bakterijos ar virusai. Jei ga...
nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-30 08:55
Ukmergės rajono savivaldybė pasidalino gerąja patirtimi, kaip su koronaviruso plitimu kovoja viena iš daugiabučių namų savininkų bendrija (DNSB).
nuotrauka
2020-03-27 09:37
Aplinkos ministerija ragina karantino metu visas procedūras sprendimams daugiabučių renovacijos (investicijų plano tvirtinimas; finansų įstaigos pasirinkimas, techninio projekto viešas aptarimas ir pan.) ir kitais su bendrosios nuosavybės valdymu ir priežiūra susijusiais klausimais priimti vykdyti t...
nuotrauka
2020-03-26 13:31
Aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu. Nors pagal šiuo metu turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, šios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir ypač atliekų tvarkytojų s...
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-03-23 12:32
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2019 m. rugpjūčio mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 480 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkami įgyvendinti pripažinti 457 projektai, kurių bendra investic...
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-19 09:56
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduotina rūpestingiau valyti namus.
nuotrauka
2020-03-16 16:35
Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.
nuotrauka
2020-03-16 10:07
Bendrovė „Ignitis“ visiems savo klientams, kurie susidurs su finansiniais nesklandumais įvesto karantino metu, pasiūlė lengvatines atsiskaitymo už paslaugas sąlygas. Dėl pastarųjų taikymo gyventojai kviečiami kreiptis į „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistus.
nuotrauka
2020-03-10 10:03
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl padidėjusios įmokos už prijungimą, primena, kaip apskaičiuojama prijungimo įmoka, jei vartotojas savo lėšomis atlieka projektavimo darbus.
nuotrauka
2020-02-28 14:09
Svarstydamas, kur gyventi, jaunas žmogus dažnai renkasi tarp trijų didžiųjų miestų. Pagal gyventojų pasiskirstymą ir tendencijas, paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų, rašoma pranešime, renkasi Klaipėdą ir gyvenimą prie jūros. Didmiestis su mažo miesto privalumais – tokį Klaipėdos apibūdinimą gal...
nuotrauka
2020-02-27 14:43
Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) įvyko susitikimas su Energetikos ministerijos, savivaldybių ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovais dėl daugiabučiuose namuose (3-jų aukštų ir daugiau) naudojamų nesaugių suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimo alternatyviais šal...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai