2020 birželio 6 d. šeštadienis, 11:43
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kuo skiriasi įprasti ir protingi namai?

2016-04-07 09:45
Pasišildyti vakarienę nuotoliniu būdu, grįžtant namo po darbų. Užsikaisti arbatos, nepakylant nuo sofos ir žiūrint mėgstamą filmą. Arba rinktis įprastą variantą: šildytis vakarienę, įžengus pro namų duris, ar pakilti nuo sofos ir nueiti iki virdulio. Kas patogiau – gyvenimas su protingų namų sistemomis ar įprastuose namuose – renkasi būsto pirkėjas. Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po 10–15 metų daugelyje naujų būstų Lietuvoje bus įrengtos protingų namų sistemos.
nuotrauka
Protingų namų sistemo vis populiarėja. „Eika“ nuotr.


Naujosios sistemos – technologiniai įrankiai, kurie padeda valdyti visas namuose esančias sistemas. Tai yra galimybė vienu metu valdyti elektros įrenginius, būsto vidaus apšvietimą, sujungti signalizaciją ir vandens nuotėkio kontrolę, įjungti stebėjimo kameras ir visa tai matyti išmaniajame telefone, planšetėje ar kompiuteryje. Šios sistemos dar tik pradeda populiarėti Lietuvoje, tačiau jas, kaip namų valdymo sistemas, jau siūlo nekilnojamojo turto plėtros įmonės.

Pasak Martyno Žibūdos, nekilnojamojo turto įmonės „Eika“ plėtros direktoriaus, dėl protingų namų sistemų rekomenduojama apsispręsti prieš atliekant būsto apdailą. Tuomet galima ne tik vizualiai paslėpti visą techninę sistemos įrangą, bet ir iš anksto pasirinkti geriausiai asmeninį gyvenimo būdą atitinkančius sprendimus. Tačiau daugelis lietuvių nė neįsivaizduoja, kas yra protingi namai ir kaip savo būstą paversti protingu.

Kaip įprastą būstą paversti protingu?

Šiuo metu vis daugiau pastato inžinerinių sistemų, tokių, kaip šildymas, šaldymas, vėdinimas ar nuotekos, elementų galima pakeisti išmaniais, interneto ar mobilią prieigą turinčiais prietaisais.

Tai leidžia gyventojui stebėti ar net valdyti savo būste esančius prietaisus nuotoliniu būdu. Išmanūs prietaisai gali būti labai įvairūs: tai ir stalinė lempa, įjungta į interneto prieigą turintį elektros kištuką, ir nuotoliniu būdu užkuriamas kuro katilas ar židinys. Todėl vis didesniu iššūkiu tampa galimybė suderinti įvairius įrengimus bei valdymo programų arba mobiliųjų programėlių funkcionalumas.

Ar protingi namai yra saugesni?

Protingų namų sistema gali perduoti signalą šeimininkui tuomet, kai įsijungia signalizacija. Taip pat automatiškai išjungti vandens tiekimo sistemą, kai vos tik užfiksuojamas vandens nuotėkis.

Per telefoną ar kompiuterį galima nuolat stebėti, kas vyksta namuose ar sodyboje, kokie prietaisai įjungti, ir apsisaugoti nuo kritinių situacijų, tokių kaip gaisras ar elektros įrenginių gedimas.

„Elementarus pavyzdys galėtų būti sprogęs vamzdis. Taip nutikus, automatiškai sustabdomas vandens tiekimas, jeigu iš anksto yra sumontuota specialiai tokiam atvejui skirta išmani sklendė. Panašius sprendimus mes jau esame įrengę keliuose pastatytuose butuose. Nuostolių išvengia ir šeimininkas, ir jo kaimynai. Nuotoliniu būdu galima kontroliuoti ir toliau nuo namų esančių sodybų ar sodo namelių apsaugą bei šildymą. Tikimasi, kad ir draudimo kompanijos protingus būstus ilgainiui priskirs mažesnių avarijų, vagyčių ar kitų rizikų grupei“, – teigia „Eika“ plėtros direktorius.

Apšvietimo valdymas, kaip prevencinė priemonė?

Namiškiai iškeliavo iš namų ir suabejojo, ar nepaliko įjungtos elektros. Tai galima patikrinti. Taip pat apšvietimą galima įjungti ar išjungti kaip prevencinę priemonę nuo įsilaužimų, būnant toli nuo namų. Jeigu vaikai įsižaidė iki vėlumos ir jų kambaryje dega šviesa, išmani namų sistema gali tai patikrinti, o pramogas išjungti nuotoliniu būdu.

Kaip sutaupyti, reguliuojant šildymą?

Naudojantis protingų namų sistema, šildymas valdomas kiekviename kambaryje pagal individualius poreikius ir automatiškai galima užprogramuoti, kad temperatūra pakiltų ar mažėtų pagal buto gyventojų poreikius.

„Jeigu norite, kad bute būtų šilčiau grįžus po darbų, galima padidinti šildymą prieš važiuojant į namus. Arba jeigu radiatoriai kaitina per daug, tuomet vienu spustelėjimu galima šildymą sumažinti. Taip galima sutaupyti elektros energijos. Skaitiklių parodymai taip pat nurašomi automatiškai“, – pasakoja M. Žibūda.

Kaip valdyti visus namų įrenginius?

Protingų namų sistema leidžia valdyti visus būsto energijos šaltinius ir šildymą pagal patalpas – ir elektros apšvietimą pagal zonas, ir daugelį kitų funkcijų.

„Siekiame, kad protingų namų sistema per keletą metų taptų tokiu pačiu standartu, koks dabar yra buto pasas. Jį sudaro įvairūs sertifikatai, garantijos, taisyklės, rangovų sąrašas, brėžiniai. Tai leidžia būsto pirkėjui jaustis saugiai, būti užtikrintam dėl darbo kokybės ir garantijų“, – sako M. Žibūda.

„Eika“ skaičiavimais, naudojantis protingų namų sistema, būsto eksploatacijos išlaidas galima sumažinti vidutiniškai nuo 10 iki 30 procentų. Nekilnojamojo turto ekspertų vertinimu, tik laiko klausimas, kada namų valdymo sistema taps ekonomiško ir kokybiško būsto pagrindiniu akcentu.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Inžinerinė pramonė

nuotrauka
2020-05-18 07:57
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas susitiko su UAB „Metso Lithuania“ gamybos padalinio vadovu Ričardu Šalkausku. Suomijos bendrovė „Metso“ plečia pasaulinę apdirbamosios pramonės veiklą – Lietuvoje steigiama nauja gamykla. UAB „Metso Lithuania“ savo veiklai pasirinko Šiaulius ir čia sėkmingai kur...
nuotrauka
2020-04-07 10:06
Lietuvos verslas ir pramonė žengia skaitmenizavimo keliu. Valstybė skiria didelį dėmesį šiam procesui skatinti, o Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra numačiusi reikšmingas ES investicijas. Siekiant paskatinti pramonės įmones diegti skaitmeninius sprendimus gamyboje šiuo metu paskelbtas kvietimas...
nuotrauka
2020-03-23 14:10
Lietuvių robotikos kompanija „Rubedo sistemos", įsikūrusi Kaune, kuria unikalų pasaulyje dezinfekcinį robotą, kuris gali padėti kovoje su korona virusu COVID-19.
nuotrauka
2020-01-14 10:09
„Caverion Lietuva“ vykdo švarių patalpų ir cheminių medžiagų saugyklos įrengimo darbus, kurių vertė siekia daugiau nei 5 mln. eurų. Darbai vykdomi naujai statomoje JAV sveikatos priežiūros produktų gamybos įmonės „Hollister Lietuva“ gamykloje.
nuotrauka
2019-11-07 10:40
Panevėžys negali skųstis darbo vietų stoka – atsižvelgiant į gyventojų skaičių, čia yra bene didžiausia pramonės darbo vietų koncentracija. Todėl Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) čia turi išskirtinį vaidmenį, o kai kurie pramonininkai rėžia ties...
nuotrauka
2019-10-17 14:43
Lietuva sau ir pasauliui įrodė, kad gali būti ne tik namams ir mokymuisi skirtų elektronikos prietaisų importuotoja, bet ir gamintoja bei eksportuotoja.
nuotrauka
2019-10-01 14:22
Inžinieriai lėmė itin sparčią visuomenės pažangą pastaraisiais amžiais. Šiandien jie taip pat vieni geidžiamiausių specialistų darbo rinkoje. Inžinerinei pramonei aktualių profesijų atstovai patenka ne tik tarp paklausiausių, bet ir geriausiai apmokamų darbuotojų Lietuvoje.
nuotrauka
2019-08-27 10:02
Ateinanti 4.0 pramonės revoliucija smarkiai pakeitė ir išaugino inžinerinę pramonę visame pasaulyje ir tuo pačiu Lietuvoje, tačiau reikalingų specialistų deficitas tik didėja. Situacijos nekeičia ir beveik dvigubai šalies darbo užmokesčio vidurkį viršijantys atlyginimai, valstybės skiriamos ir finan...
nuotrauka
2019-07-31 11:58
Europos Sąjungos statistikos biuro „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje vidutiniškai tik 3 įmonės iš 100 savo veikloje pasitelkia robotus. Panašūs skaičiai užfiksuoti Estijoje, Graikijoje, Vengrijoje. Kol kas daugiausiai Europoje robotizuotų įmonių veikia Ispanijoje, Danijoje, Suomijoje – 10-11 proc. Ka...
nuotrauka
2019-07-22 09:11
Viešojoje erdvėje vis garsiau skamba prognozės apie milžinišką dirbtinio intelekto plėtrą verslo srityje. Užsienio ekspertai prognozuoja, kad globali dirbtinio intelekto rinka per daugiau kaip penkmetį išsipūs 43 kartus! Jos vertė išaugs nuo 1,4 milijardo 2016 metais iki 60 milijardų 2025 metais.
nuotrauka
2019-06-25 12:50
Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko kvietimu, regiono merai aptarė Pramonės 4.0 specializacijos vystymo gaires. Susitikime diskutuota, ar ji gali tapti vieninga Panevėžio regiono specializacija, kuri apimtų 2018 m. patvirtintas šešias regiono specializacijos kryptis: robotiką ir automatizavimą, tr...
nuotrauka
2019-06-17 10:38
Robotai-siurbliai, robotai-grindų valytojai, robotai-žoliapjovės, robotai-langų plovėjai – žmogaus pagalbininkai buityje. Vaikai turi robotus-gyvūnėlius, robotus-aukles, robotus-konstruktorius. Šiandien žmonėms prieinami įvairūs modernūs išradimai, kurie anksčiau buvo įsivaizduojami tik fantazijose....
nuotrauka
2019-06-13 10:32
Asociacija „Investors Forum“ ir tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ šiemet vėl išskyrė bei įvertino labiausiai verslo lūkesčius atitinkančias ir perspektyviausias šalies aukštųjų mokyklų bakalauro studijų programas. Konferencijos „Baltic Investors Forum 2019“ metu...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-15 16:08
Lazerinių tyrimų centre Vengrijoje pradėjo veikti lietuvių pagaminta viena galingiausių pasaulyje lazerinių sistemų SYLOS. Unikalios lazerinės sistemos perėmimo naudoti ceremonijoje dalyvavęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Gintaras Vilda sako, kad tai – didžiulis pasiekimas ne tik Lietuvai, b...
nuotrauka
2019-05-09 15:41
Lazerių pramonė – viena iš aukštųjų technologijų sričių, kuria Lietuva gali didžiuotis ir pasigirti esanti tarp tvirtų lyderių. Vis tik šios pramonės atstovai sunerimę – lazerių pramonė, kaip ir nemaža dalis kitų inžinerinės pramonės įmonių, negali tinkamai plėstis, nes kenčia dėl specialistų trūkum...
nuotrauka
2019-04-02 11:07
Ieškodami būdų, kaip užtikrinti aukščiausio lygio studijas, atitinkančias verslo poreikius, bei prisidėti prie regiono patrauklumo didinimo, Šiaulių ir Daugpilio universitetai ėmėsi pokyčių. Siekiant rengti aukšto lygio specialistus, inžinierius, dirbsiančius pramonės įmonėse, jau padaryta nemažai. ...
nuotrauka
2019-03-25 10:12
Klientų rizika ir jos vertinimas yra neatsiejama verslo kasdienybės dalis. Tačiau smulkus ir vidutinis verslas (SVV) lengvai prieinamų galimybių valdyti su klientų reputacija, mokumu, mokesčių vengimu susijusių rizikų, deja, neturi, kadangi individualūs sprendimai yra brangūs.
nuotrauka
2019-03-21 09:07
Ketvirtoji pramonės revoliucija lemia sparčius pokyčius kasdienėje įmonių veikloje. Tai parodė pirmą kartą Lietuvoje surengti daugiausia gamybos procesų skaitmeninimo srityje pasiekusio verslo apdovanojimai „Pramonė 4.0 žvaigždė 2019“. Pažangiausias įmones rinkusi komisija bei visuomenė įvertino ne ...
nuotrauka
2019-03-07 12:10
Nors inžinerinės pramonės specialistai vidutiniškai uždirba beveik 50% daugiau už šalies vidurkį, tik penktadalis baigusių šias studijas įsidarbina pagal specialybę. Tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ kartu su Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centru (MOS...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinė pramonė

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...