2020 rugpjūčio 15 d. šeštadienis, 9:56
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kuo uždengti langus, kad jie teiktų jaukumo ir saugotų nuo perkaitimo?  9

2015-02-15 16:49
Šiuolaikiniu išvaizdos ir praktiškumo simboliu langų apipavidalinimo pasaulyje galima būtų pavadinti žaliuzes arba roletus. Tai puikus, vis populiarėjantis pasaulio rinkoje, būsto akcentas, siekiant interjero bei eksterjero tobulybės.
nuotrauka
Medinės žaliuzės, kaip ir paprastos, gali būti įvairių spalvų. Spalvas galima pasirinkti iš siūlomos paletės bei priderinti prie norimos aplinkos.UAB „Isveta“ ir Ko nuotr.


Minimos įmonės
Isveta ir Ko, UAB
Sekdama vyraujančias tendencijas UAB „Isveta“ ir Ko, jau dvidešimt metų besiverčianti įvairių rūšių žaliuzių gamyba ir montavimu, siūlo funkcionalias ir praktiškas, iš įvairių medžiagų pagamintas žaliuzes bei roletus.

Fasadinės žaliuzės – priemonė optiškai padidinti erdvę

Žmogaus akys – jo sielos veidrodis. Pastato sielos veidrodis – langai. Tinkamas langų apipavidalinimas tiek išorėje, tiek viduje turi didelės reikšmės pačiam pastatui. Prieš įeinant į pastatą, mus pasitinka namo fasadas. Jis gali būti šiltas, oficialus, modernus ir pan.

UAB „Isveta ir Ko“ atstovės Rasos Korevienės nuomone, pastato šilumą daugiausia lemia spalvos ir lenktos formos, oficialumą – minimalistinis eksterjeras, modernumą – naujausi šiuolaikinių technologijų laimėjimai, tai yra fasadinės žaliuzės ir fasadiniai roletai. Šie gaminiai skirti langams uždengti iš lauko pusės.

„Dauguma žmonių tiek namuose, tiek biuruose nori laimėti kuo daugiau erdvės. Tą erdvės pojūtį stengiasi pasiekti ne tiek didindami patalpos plotą (nes tai ne visada įmanoma), kiek laimėdami ją optiškai, tai yra langus nuo saulės ar pašalinių akių pridengdami iš lauko pusės. Šioje srityje pasaulinėje rinkoje pozicijas vis labiau išsikovoja fasadinės žaliuzės ir fasadiniai roletai“, – teigė R. Korevienė.

Šiuolaikinės technologijos atsparios gamtos reiškiniams

Anot įmonės atstovės, fasadinių žaliuzių, kaip ir įprastų žaliuzių, juosteles galima vartyti. Taip reguliuojamas šviesos srautas. Jas galima pakelti – tada jų visiškai nesimato, nes jos kompaktiškai „pasislepia“ po specialiai tam sumontuota apdaila. Valdyti tokias žaliuzes galima tiek rankiniu būdu, tiek elektriniu (galima ir pulteliu ar suprogramuoti pagal laiką).

Žaliuzių, kaip ir fasadinių roletų, spalvinė įvairovė leidžia puikiai juos priderinti prie pastato išorės. Žaliuzės gaminamos iš aliuminio, roletai – iš audinio, atsparaus gamtos veiksniams – nepelija, nebijo drėgmės bei neblunka.

Žaliuzės – efektyvi saulės ir apšvietimo kontrolės priemonė

Paprastai kuriant interjerą pagrindinis dėmesys skiriamas grindų, sienų apdailai, baldams, erdvių formavimui, tačiau ne mažiau svarbūs nei pastarieji interjero elementai yra langų dangos.

Mūsų šalyje, kur daugeliui saulės yra per mažai, architektai pastatų fasaduose naudoja ypač daug skaidraus stiklo. Tačiau taip mėgstami didžiuliai langai ar šviesos užlietos patalpos gali tapti ir nemaža patalpų savininkų problema. Net ir trumpą žiemos dieną saulė ne tik akina tokiose patalpose besiilsinčius ar dirbančius žmones, bet neretai net iki 10 laipsnių pakelia vidinę patalpų temperatūrą. Tad, pasak R. Korevienės, tinkama langų danga gali tapti ne tik vienu iš interjero kompozicijos kūrimo elementų, bet ir ypač efektyvia saulės ir apšvietimo kontrolės patalpose priemone.

„Vienas paprasčiausių ir efektyviausių saulės ir apšvietimo kontrolės elementų yra žaliuzės. Vis labiau populiarėjantis langų uždengimo būdas, apsisaugant nuo saulės – tai fasadiniai roletai ir fasadinės žaliuzės. Šiuolaikinis interjeras reikalauja kuo daugiau erdvės, todėl labai patogu apsisaugoti nuo saulės, langus uždengiant iš lauko pusės. Taip papuošiamas ir namo fasadas“, – pasakojo R. Korevienė.

Kita galimybė kontroliuoti šį procesą, pašnekovės teigimu, – įsirengti patalpoje tradicines arba iš natūralaus medžio pagamintas vidines žaliuzes. Šios itin patogiai valdomos, lengvai valomos langų dangos taip pat gali interjerui suteikti ir išskirtinį charakterį.

Natūralus medis – subtilaus skonio ženklas

Natūralumas tampa ne tik mada, bet ir prabanga – su tuo sutinka ne vienas. Mūsų aplinka pastaruoju metu tapo perpildyta įvairiausių sintetinių gaminių, o natūralūs, iš ekologiškų medžiagų, pagal šiuolaikinių žmonių komforto poreikius sukurti produktai vis dažniau byloja jų savininko išskirtinumą, sąmoningumą. Tokia tendencija, jau senokai vyraujanti Vakarų Europos šalyse, paskutiniuoju metu pastebima ir mūsų šalyje.

„Medinių horizontalių žaliuzių veikimo principas yra toks pat, kaip ir įprastų, – horizontaliai gulinčias juosteles galima vartyti, taip reguliuojant pageidaujamą šviesos srautą į patalpą, arba pakelti, – pasakoja UAB „Isveta“ atstovė Rasa Korevienė. – Šioms žaliuzėms gaminti naudojamos 25–50 mm pločio, iš natūralaus kietmedžio pagamintos juostelės bei kitos apdailos dalys.“

Įvairių medžio atspalvių bei spalvų žaliuzės gali būti montuojamos kambario pusėje – nišoje arba virš jos. Natūralaus medžio estetika bet kokiai aplinkai teikia jaukumo ir šilumos. Medinės žaliuzės net ir šalčiausiam, funkcionaliausiam interjerui suteiks nesentimentalaus, subtilaus žavesio, psichologinio komforto pojūtį.

Praktiškumo ir solidumo dermė 

Pasak UAB „Isveta“ ir Ko atstovės Rasos Korevienės, horizontalios medinės žaliuzės, kurios yra gaminamos iš 100 proc. kokybiško medžio, skiriamos praktiškiems žmonėms, vertinantiems solidžią natūralaus medžio išvaizdą ir šilumą.

„Kad ir kokie mados vėjai bepūstų interjero dekoravimo srityje, medis visada turės savo vietą, todėl jis niekada neišeis iš mados. Be to, medis suteikia jaukumo aplinkai, tarsi sušildo ją. Tvirtas polimerinis sluoksnis neleidžia subraižyti, skilti, luptis 25 mm ar 50 mm pločio žaliuzių juostelėms. Medienai nekenkia tiesioginiai saulės spinduliai – ji neišsausėja. Be to, dėl specialiai antistatinėmis medžiagomis dengto paviršiaus žaliuzės nekaupia dulkių“, – teigė pašnekovė.

Tačiau net ir prireikus valyti, ši procedūra nėra niekuo ypatinga. UAB „Isveta“ ir Ko medinių juostelių gamintojai pasirūpino, kad šių žaliuzių priežiūra nekeltų rūpesčių vartotojui – prireikus jos gali būti valomos ir įprastine drėgna šluoste. Tad net ir reikliausias, šiuolaikinį komfortą vertinantis vartotojas gali maloniai mėgautis natūralios medžiagos teikiama šiluma aplinkai, subtilaus solidumo atmosfera.

Pirkėjai žaliuzes gali susimodeliuoti patys

Kaip teigė R. Korevienė medinės horizontalios žaliuzės nėra standartinis gaminys. Jos yra gaminamos pagal individualius užsakymus, t. y. pagal tokius matmenis, kokių pageidauja pirkėjas. Medinės žaliuzės, kaip ir paprastos, gali būti įvairių spalvų. Spalvas galima pasirinkti iš siūlomos paletės bei priderinti prie norimos aplinkos. Taip stengiamasi įtikti net ir išrankiausiam skoniui.

„Natūralių medžiagų elementai interjere nesensta, tad matomiausioje iš išorės ir vidaus vietoje − ant langų, – kabančios natūralaus medžio žaliuzės taps ne tik ilgalaike investicija, bet ir bylos apie subtilų jų savininko skonį“, – reziumavo R. Korevienė.

Reklama
Fotogalerijoje – UAB „Isveta“ ir Ko nuotr.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

nesaugo gero vardo
2019-11-28 07:40
Ar gali būti, kad įmonė taip nesaugo savo gero vardo??????????????? o kaip sekėsi teisme ir vartotojų teisių tarnyboje?
Aurimas
2019-11-27 09:25
Atsakingi asmenys: UAB ISVETA Alytaus skyriaus Vabybininkė UAB ISVETA Alytaus skyriaus Direktorius Užsakinėjau fasadinius roletus pagal nestandartinius matmenis. Suderinus galutinius roletų parametrus atlikau užsakymą ir sumokėjau avansinį mokestį 40% nuo bendros užsakymo sumos (kaip teigia vadybininkė “mes nesismulkinam”, perskaitę komentarą suprasite kodėl..). Užsakymas buvo vilkinamas apie 3 mėnesius, nors buvo žadėta atlikti per 3-4 savaitės. Siekiant išsiaiškinti, kodėl taip ilgai užtruko užsakymas bandžiau įvairiomis ryšio priemonėmis susisiekti su atsakinga vadybininke, gaudavau tik nieko vertus pažadus. Galiausiai paaiškėjo, kad vadybininkė padarė kritinę užsakymo klaidą - sumaišė plotį su aukščiu, o užsakymas jau buvo pagamintas. Aiškinantis to priežastis vadybininkė raštiškai prisipažino, kad pati padarė klaidą ir gamintojui pateikė užsakymą su klaidingais matmenimis. Prižadėjo viską išsiaiškinti ir išspręsti problemą. Vėl prasidėjo laiko vilkinimas ir nieko verti pažadai, skambučių ir el. laiškų ignoravimas. Neištvėręs susisiekiau su įmonės direktoriumi. Paaiškinus visą situaciją, šis sutiko, ir dar kartą pripažino, kad jie padarė kritinę klaidą ir paprašė raštiškai atsiųsti prašymą anuliuoti užsakymą ir nurodyti sąskaitos Nr. bei sumą kurią jie grąžins. Tą ir padariau. Deja, po kurio laiko vadybininkė atsiuntė laišką, kad jie persigalvojo ir sumokėtų pinigų nebegrąžins, nes roletai pagal juos yra standartinių matmenų ir tinkami… ??? (Nors aš užsakinėjau nestandartinių matmenų). Nei prekių, nei pinigų... Galiausiai reikėjo kreiptis į Valstybinę Vartotojų Teisių Apsaugos Tarnybą ir Alytaus teismo rūmus. PATARIMAS NEPASITKINĖTI IR NETURĖTI REIKALŲ SU ŠIA ĮMONE!!! Kitu atveju labai atidžiai skaityti komercinius pasiūlymus / sutartis ir įrašinėti telefoninius pokalbius prieš tai juos informuojant, kad galėtumėte leistinai panaudoti teisme. SEKMĖS!
zaliuzes
2015-02-22 14:29
man irgi zaliuzes geriau. aisku, kai jos geros. neseniai uzdejo naujas tai nieko gero, nevienodai pasikelia. meistaras sake, kad pakeite tiekejus todel kazkoks mechanizmas blogas... neatsimenu bendroves pavadinimo
ar žalizės apsaugos?
2015-02-21 12:28
žaliuzes naudočiau tik apsaugines iš išorės, tada jos saugotų nuo vagių. ypač tai aktualu kas gyvena pirmuose aukštuose.
roletams
2015-02-16 16:48
nesu bandžiusi roletų, bet žaliužių nekeisčiau. žaliuzės saugo nuo saulės ir nuo svetimos akies. o roletai pasikelia ir langas nuogas
Roletai
2015-02-16 13:59
roletai žymiai patogiau, susivynioja kai nereikia, nei dulkes renka ,nieko valyt nereikia. valant palangę nuvalau ir roleto viršų
kiek sveria
2015-02-16 13:23
ar medinės žaliuzės yra sunkios, ką daryti, kai jos nutrūks....
ŽALIUZĖS
2015-02-16 13:23
kiek kūriausi, tiek visuose butuose turėjau tik žaliuzes. patikėkit, nuostabu, nes toks dalykas kaip užuolaidų skalbimas, lyginimas, atkrenta. liuks dalykas. nesuprantu žmonių, kurie įsikinko į skalbimus - reikia gyventi lengvai :)
vasara
2015-02-15 17:28
kai vasarą kaitina saulė, žaliuzės tikrai reikalingos. anksčiau būdavo į langų vidų dedamos žalizės. prisimenu, kaip ten sunku būdavo išvalyti.

Sprendimai

nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...