2020 gegužės 31 d. sekmadienis, 11:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kurortai vis patrauklesni investuotojams – per 3 metus turistų skaičius išaugo dvigubai

2019-07-19 13:00
Praėjusiais metais apgyvendinimo įstaigos sulaukė 11 proc. daugiau turistų. Skaičiuojama, kad poilsiautojų skaičius sparčiausiai auga kurortuose – greičiau nei didmiesčiuose. Per pastaruosius 3 metus turistų skaičius kurortiniuose miestuose išaugo beveik dvigubai – 45 proc., rodo NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ duomenys.
nuotrauka
Sodyba „Oktava“ Varėnos rajone. „Newsec“ nuotr.


Tuo tarpu šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvos kurortuose turistų skaičius augo 13 proc., palyginimui, Lietuvos didmiesčiuose fiksuotas 9 proc. turistų padidėjimas. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusias metais Lietuvos kurortai sulaukė beveik milijono turistų arba ketvirtadalio visų atostogavusių Lietuvoje ir tai yra dvigubai daugiau nei prieš trejus metus.

Mažiausias sezoniškumas – Druskininkuose

Iš visų kurortinių miestų Lietuvoje 2018 m. Druskininkų viešbučių užimtumo sezoniškumas buvo vienas mažiausių – miestui pavyksta pritraukti svečius ištisus metus, o vasaros sezono metu viešbučių užimtumas išaugo labiausiai iš visų kurortinių miestų ir perkopė 70 proc.

„Būtent Druskininkuose stebima aktyvi apgyvendinimo paslaugų plėtra – šiame kurorte registruotų apgyvendinimo įstaigų skaičius per 5 metus išaugo 73 arba daugiau nei 2,1 karto. Iš viso 2018 m. šiame kurorte registruotos 139 apgyvendinimo įstaigos, iš jų – viešbučių ir svečių namų pasiūlą sudaro 36 įstaigos. Šiemet planuojama atidaryti dar vieną viešbutį-sveikatingumo centrą „Amberton Green SPA Druskininkai“, – pranešime cituojama Jurgita Šilakytė, „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė.

Augant viešbučių pasiūlai ir jų užimtumui, „Newsec“ investuotojams siūlo plėtoti turizmui ar sveikatinimo paslaugoms tinkamus objektus paklausiose lokacijose. Prestižinėje Druskininkų vietoje – Dineikos pėsčiųjų alėjoje, adresu Dineikos g. 4, parduodamas 3075 kv. m sveikatingumo komplekso pastatas. Buvęs miesto baseinas parduodamas už 1,3 mln. eurų. Iš vienos pusės priešais jį yra įsikūrusi Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka, kaimynystėje – „SPA Vilnius Druskininkai“ bei K. Dineikos sveikatingumo parkas. Nuo parduodamo pastato vos kelios minutės kelio iki Druskonio ežero aplink kurį verda kurorto gyvenimas.

Nuotraukoje – Druskininkuose parduodamas 3075 kv. m sveikatingumo komplekso pastatas

Taip pat investuotojams siūloma įsigyti pagrindinėje kurorto pėsčiųjų alėjoje esantį viešbutį. Jo bendras plotas sudaro 800 kv. m, jame įrengti 22 svečių kambariai. 2016 m. rekonstruotas viešbutis turi savo nuolatinių lankytojų srautą, kasmet sulaukia ir naujų svečių. Vos per 5 minutes pėsčiomis nuo viešbučio svečiai gali pasiekti Druskininkų sveikatingumo kompleksus, vandens pramogų parką, užkandines ir restoranus. Iš viešbučio balkonų atsiveria vaizdai į Druskininkų miesto muziejų, bažnyčią bei Druskonio ežerą su fontanu.

„Viešbučius, esančius kurortuose, kaip Druskininkai, svečiai renkasi ne tik atostogaudami šiltuoju metų laiku, bet ištisus metus – ieškoma SPA centrų, baseinų, konferencijų salių, poilsio kompleksų, siūlančių įvairių paslaugų ne tik fiziniams asmenims, bet ir įmonėms bei organizacijoms. Nuo sporto srityje besispecializuojančių centrų iki viešbučių su holistiniais SPA centrais – tokio tipo kelionės domina vis daugiau žmonių, siekiančių atgauti jėgas ir pasirūpinti kokybiškesniu gyvenimo būdu“, – pastebi J. Šilaikytė. 

Kaimo turizmą renkasi dažniau

Vietos turizmo vystymas taip pat turėtų sulaukti investuotojų dėmesio – Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais kaimo turizmo sodybose, palyginti su 2017 m., ilsėjosi 10,9 proc. daugiau turistų. Populiariausias rajonas, kurį rinkosi poilsiautojai – Vilniaus, čia ilsėjosi trečdalis visų turistų, apsigyvenusių kaimo turizmo sodybose. 

Kitos populiarios kaimo turizmo kryptys – Alytaus ir Utenos apskritys. Jos pagal populiarumą rikiuojasi po Vilniaus – čia įsikūrusias kaimo turizmo sodybas rinkosi kas 6-tas poilsiautojas. Pasak „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovės tokį poilsiautojų pasirinkimą lemia ežeringas bei miškingas kraštovaizdis, o šaltuoju metų laiku poilsiautojai čia atranda aktyvaus laisvalaikio pramogas – rogutes su šunimis, žvejybą ant ledo, keturračius ir pan. Tai pat sodybos šiuose rajonuose yra patrauklios seminarams, pobūviams ir kitiems renginiams.

Alytaus apskrityje, Varėnos rajone investuotojams siūloma galimybė vykdyti poilsinę veiklą kaimo turizmo sodyboje Dzūkijos gamtos apsuptyje. 2014 metais renovuotą 873 kv. m ploto sodybą „Oktava“ sudaro atskiri 8 nameliai, pagrindinis ir ūkinis pastatai. Komplekse vienu metu apsistoti gali iki 70 žmonių. Jį iš visų pusių supa miškai, nuo pagrindinio pastato terasos ir gyvenamų namelių atsiveria vaizdai į pušynus. Objekto teritorijoje gausu lankomų vietų, pavyzdžiui, Gėjaus telmologinis draustinis, Daugų poilsio bazė, Spenglos hidrografinis draustinis. 

Plėtra Molėtų rajone

Kitame, vos valanda automobiliu nuo sostinės pasiekiamame Molėtų rajone, investuotojų laukia už beveik 70 tūkst. eurų, neįskaitant PVM, parduodama poilsiavietė ant Bebrusų ežero kranto, šalia Labanoro regioninio parko. Parduodamą 340 kv. m ploto poilsiavietę sudaro du 0,5304 ha ploto žemės sklype esantys poilsio nameliai su pirtimi. Patraukli objekto lokacija yra tinkama tiek poilsinio turizmo plėtrai, tiek individualiam gyvenamojo būsto projektui ramioje vietoje. 

Nuotraukoje – viešbutis su privačiais poilsio nameliais prie Bebrusų ežero

Kitas parduodamas objektas – veikiantis poilsio kompleksas netoli Labanoro girios, su vaizdu į Bebrusų ežerą. Jį sudaro viešbutis su privačiais poilsio nameliais, o bendras objektų plotas siekia daugiau nei 2 tūkst. kv. m. Objektai yra išsidėstęs 2,6 ha plote, nuosavybės teise valdomuose sklypuose. 2005 m. išplėtotą pastatų kompleksą sudaro pagrindinis pastatas su restoranu ir 12 apartamentų, 8 nameliai, SPA kompleksas, konferencijų salė bei pagalbinės patalpos, teniso kortai, estrada, vaikų žaidimų aikštelė bei kiti inžineriniai statiniai. Čia vienu metu gali ilsėtis iki 60 svečių. 2006 m. šis poilsio kompleksas laimėjo geriausio metų viešbučio apdovanojimą.

„Viešbutis turėtų sudominti investuotojus, kurie planavo ir galvojo apie panašų verslą. Įsigydamas jau veikiantį viešbutį, pirkėjas dėl rinkoje jau žinomo vardo, ilgamečio įdirbio ir nuolatinių klientų srautų, aplenks planavimo, projektavimo ir statybos procedūras, išvengs aptarnaujančio personalo paieškos. Taip pat čia yra galimybė plėsti paslaugų spektrą arba pritaikyti esamą centrą kitoms reikmėms, pavyzdžiui, sanatorijai, reabilitacijos paslaugoms“, – vardija J. Šilaikytė.

Investicijos į sveikatinimo paslaugas vertinamos kaip turinčios didžiausią potencialą turizmo sektoriuje šiuo metu. Sveikatingumo turizmas įvertintas viena iš svarbiausių 2019 m. kelionių tendencijų. „Global Wellness Institute“ skaičiuoja, kad sveikatinimo turizmo apimtys augs dvigubai greičiau nei bendras turizmas ir padidės nuo 639 mlrd. USD 2017 m. iki 919 mlrd. 2022 m.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Darni plėtra

nuotrauka
2020-05-19 08:59
Aplinkos ministerija skyrė Kaunui beveik 4 milijonų eurų finansavimą iš Klimato kaitos programos. Ši suma bus paskirstyta 77 mieste veikiančioms įstaigoms, kurios atitiko Valstybės skelbto konkurso kriterijus. Lėšas numatyta investuoti į aplinkai draugiškų saulės elektrinių įrengimą ant visuomeninės...
nuotrauka
2020-05-07 13:51
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos skyrė daugiau kaip 10 mln. eurų subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeniniuose ir įvairių socialinių grupių asmenims skirtuose gyvenamuosiuose pastatuose. Ši suma paski...
nuotrauka
2020-05-04 10:52
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, siekdama tapti efektyvesne, lankstesne, inovatyvius sprendimus taikančia valstybės institucija, startuoja su veiklos žalinimo iniciatyva. Institucijos ir jos darbuotojų pavyzdžiu bus siekiama darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo – neigiamo poveikio apli...
nuotrauka
2020-04-29 08:53
Aplinkos ministerija, siekdama mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus ir COVID-19 pandemijos ekonominius padarinius, sudarys lankstesnes sąlygas gyventojams įsigyti saulės elektrines.
nuotrauka
2020-04-21 13:44
Europos Sąjunga puikiai supranta, kad norint, jog gamintojai pereitų prie gamtą labiau tausojančių technologijų ar produktų, būtina ne vien juos spausti teisinėmis priemonėmis ar šviesti vartotojus. Būtina skatinti ir skiriant dideles investicijas į priemones, užtikrinančias žiedinės ekonomikos, tva...
nuotrauka
2020-04-21 10:01
Praeitą savaitę Aplinkos ministerija paskelbė skyrusi finansavimą dar penkioms centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms iš Klimato kaitos programos atsinaujinantiems energijos (saulės energijos) ištekliams panaudoti. Tarp gavusių finansavimą – AB „Šiaulių energija“ projektas „Saulės fotovoltinės jėgain...
nuotrauka
2020-04-20 09:20
Aplinkos ministerija skirs kompensacines išmokas individualių gyvenamųjų namų savininkams, keičiantiems iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais įrenginiais.
nuotrauka
2020-04-17 08:48
Aplinkos ministerija skyrė finansavimą dar penkioms centralizuoto šilumos tiekimo įmonėms iš Klimato kaitos programos atsinaujinantiems energijos (saulės energijos) ištekliams panaudoti.
nuotrauka
2020-04-14 07:18
Bendrovė „Ignitis gamyba“ Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (Kruonio HAE) pradeda įgyvendinti eksperimentinės ant vandens plūduriuojančios saulės jėgainės įrengimo pirkimą. Balandžio 9 d. buvo paskelbtas pirkimo konkursas dėl 60 kW plūduriuojančios saulės fotovoltinės elektrinės įrengimo darbų...
nuotrauka
2020-04-09 08:55
Keturiose iš penkių Lietuvos įmonių vis dar dominuoja linijinė ekonomika, paremta intensyviu žaliavų ir energijos naudojimu, o kartu generuojanti didelius atliekų kiekius. Nenutrūkstantis resursų poreikis kuria priklausomybę nuo jų importo, augina prekių ir paslaugų kainas vartotojui bei mažina Liet...
nuotrauka
2020-04-03 08:03
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į UAB „DOMIMAKS“ prašymą, priėmė sprendimą pradėti rengti vėjo elektrinių išdėstymo specialųjį planą Panevėžio seniūnijoje, Molainių ir Šilagalio kaimuose.
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-03-02 09:56
Daugiau kaip pusę investicijų (1,4 mln. Eur) dešimčiai saulės elektrinių, kurias įrengs mūsų šalies įmonės Armėnijoje, Sakartvele, Mongolijoje, Moldovoje ir Nigerijoje, sudarys Lietuvos parama. Ji jau skirta iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos.
nuotrauka
2020-02-28 12:23
Pastaruoju metu Lietuvoje paviešintas ne vienas nusikaltimas prieš gamtą. Kilus vandens taršos skandalams išsiaiškinta apie ilgą laiką teršiamas Kuršių marias, Neryje rasta plastiko dalelių. Sunerimusi visuomenė ragina dar labiau tikrinti valstybėje veikiančias įmones, siekiant užtikrinti aplinkosau...
nuotrauka
2020-02-27 10:53
Devyni mėnesiai diskusijų ir trys projektinių pasiūlymų viešinimo procedūros vis atnaujinant rekomendacijų sąrašą – Vilniaus miesto savivaldybei pavyko įtikinti prekybos centro „Lidl“ statytojus reikšmingai pakoreguoti projektą tam, kad Nemenčinės plento pašonėje būtų išsaugotos dešimtys medžių, o p...
nuotrauka
2020-02-21 11:24
Senų baldų dalys, tuščios plastikinės pakuotės ar atliekų likučiai po remonto žiemos metu dažnai atsiduria gyventojų buitiniuose katiluose ar židiniuose. Nereikalingus daiktus tautiečiai degina tikėdami, kad taip tausos aplinką – sumažins atliekų kiekį, išvengs nelegalių sąvartynų. Tačiau ekspertai ...
nuotrauka
2020-02-18 15:49
Vasario 18 d., antradienį, Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ) šiluma paverstos pirmosios atliekos, o šilumos energija patiekta į Kauno miesto centrinio šildymo sistemą. Planuojama, kad KKJ vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12% Kauno miesto vasari...
nuotrauka
2020-02-13 10:58
Per praėjusius metus Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) geologinės aplinkos taršos židinių duomenų bazė papildyta informacija dar apie 40 potencialių šios taršos židinių visoje šalyje ir dabar joje iš viso yra sukaupta duomenų apie 12,5 tūkst. tokių židinių.
nuotrauka
2020-02-13 10:38
Per vasario mėnesį sostinės „DĖK‘ui“ dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar 4 naujos stotelės, kuriose vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi naujos stotelės ką tik atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, kiek vėliau šį mėnesį dar dvi atsiras Liepka...

Statybunaujienos.lt » Darni plėtra

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...