2019 spalio 22 d. antradienis, 7:33
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Kurortai vis patrauklesni investuotojams – per 3 metus turistų skaičius išaugo dvigubai

2019-07-19 13:00
Praėjusiais metais apgyvendinimo įstaigos sulaukė 11 proc. daugiau turistų. Skaičiuojama, kad poilsiautojų skaičius sparčiausiai auga kurortuose – greičiau nei didmiesčiuose. Per pastaruosius 3 metus turistų skaičius kurortiniuose miestuose išaugo beveik dvigubai – 45 proc., rodo NT konsultacijų bendrovės „Newsec“ duomenys.
nuotrauka
Sodyba „Oktava“ Varėnos rajone. „Newsec“ nuotr.


Tuo tarpu šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvos kurortuose turistų skaičius augo 13 proc., palyginimui, Lietuvos didmiesčiuose fiksuotas 9 proc. turistų padidėjimas. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusias metais Lietuvos kurortai sulaukė beveik milijono turistų arba ketvirtadalio visų atostogavusių Lietuvoje ir tai yra dvigubai daugiau nei prieš trejus metus.

Mažiausias sezoniškumas – Druskininkuose

Iš visų kurortinių miestų Lietuvoje 2018 m. Druskininkų viešbučių užimtumo sezoniškumas buvo vienas mažiausių – miestui pavyksta pritraukti svečius ištisus metus, o vasaros sezono metu viešbučių užimtumas išaugo labiausiai iš visų kurortinių miestų ir perkopė 70 proc.

„Būtent Druskininkuose stebima aktyvi apgyvendinimo paslaugų plėtra – šiame kurorte registruotų apgyvendinimo įstaigų skaičius per 5 metus išaugo 73 arba daugiau nei 2,1 karto. Iš viso 2018 m. šiame kurorte registruotos 139 apgyvendinimo įstaigos, iš jų – viešbučių ir svečių namų pasiūlą sudaro 36 įstaigos. Šiemet planuojama atidaryti dar vieną viešbutį-sveikatingumo centrą „Amberton Green SPA Druskininkai“, – pranešime cituojama Jurgita Šilakytė, „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovė.

Augant viešbučių pasiūlai ir jų užimtumui, „Newsec“ investuotojams siūlo plėtoti turizmui ar sveikatinimo paslaugoms tinkamus objektus paklausiose lokacijose. Prestižinėje Druskininkų vietoje – Dineikos pėsčiųjų alėjoje, adresu Dineikos g. 4, parduodamas 3075 kv. m sveikatingumo komplekso pastatas. Buvęs miesto baseinas parduodamas už 1,3 mln. eurų. Iš vienos pusės priešais jį yra įsikūrusi Druskininkų savivaldybės viešoji biblioteka, kaimynystėje – „SPA Vilnius Druskininkai“ bei K. Dineikos sveikatingumo parkas. Nuo parduodamo pastato vos kelios minutės kelio iki Druskonio ežero aplink kurį verda kurorto gyvenimas.

Nuotraukoje – Druskininkuose parduodamas 3075 kv. m sveikatingumo komplekso pastatas

Taip pat investuotojams siūloma įsigyti pagrindinėje kurorto pėsčiųjų alėjoje esantį viešbutį. Jo bendras plotas sudaro 800 kv. m, jame įrengti 22 svečių kambariai. 2016 m. rekonstruotas viešbutis turi savo nuolatinių lankytojų srautą, kasmet sulaukia ir naujų svečių. Vos per 5 minutes pėsčiomis nuo viešbučio svečiai gali pasiekti Druskininkų sveikatingumo kompleksus, vandens pramogų parką, užkandines ir restoranus. Iš viešbučio balkonų atsiveria vaizdai į Druskininkų miesto muziejų, bažnyčią bei Druskonio ežerą su fontanu.

„Viešbučius, esančius kurortuose, kaip Druskininkai, svečiai renkasi ne tik atostogaudami šiltuoju metų laiku, bet ištisus metus – ieškoma SPA centrų, baseinų, konferencijų salių, poilsio kompleksų, siūlančių įvairių paslaugų ne tik fiziniams asmenims, bet ir įmonėms bei organizacijoms. Nuo sporto srityje besispecializuojančių centrų iki viešbučių su holistiniais SPA centrais – tokio tipo kelionės domina vis daugiau žmonių, siekiančių atgauti jėgas ir pasirūpinti kokybiškesniu gyvenimo būdu“, – pastebi J. Šilaikytė. 

Kaimo turizmą renkasi dažniau

Vietos turizmo vystymas taip pat turėtų sulaukti investuotojų dėmesio – Lietuvos statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais kaimo turizmo sodybose, palyginti su 2017 m., ilsėjosi 10,9 proc. daugiau turistų. Populiariausias rajonas, kurį rinkosi poilsiautojai – Vilniaus, čia ilsėjosi trečdalis visų turistų, apsigyvenusių kaimo turizmo sodybose. 

Kitos populiarios kaimo turizmo kryptys – Alytaus ir Utenos apskritys. Jos pagal populiarumą rikiuojasi po Vilniaus – čia įsikūrusias kaimo turizmo sodybas rinkosi kas 6-tas poilsiautojas. Pasak „Newsec“ Tarpininkavimo grupės vadovės tokį poilsiautojų pasirinkimą lemia ežeringas bei miškingas kraštovaizdis, o šaltuoju metų laiku poilsiautojai čia atranda aktyvaus laisvalaikio pramogas – rogutes su šunimis, žvejybą ant ledo, keturračius ir pan. Tai pat sodybos šiuose rajonuose yra patrauklios seminarams, pobūviams ir kitiems renginiams.

Alytaus apskrityje, Varėnos rajone investuotojams siūloma galimybė vykdyti poilsinę veiklą kaimo turizmo sodyboje Dzūkijos gamtos apsuptyje. 2014 metais renovuotą 873 kv. m ploto sodybą „Oktava“ sudaro atskiri 8 nameliai, pagrindinis ir ūkinis pastatai. Komplekse vienu metu apsistoti gali iki 70 žmonių. Jį iš visų pusių supa miškai, nuo pagrindinio pastato terasos ir gyvenamų namelių atsiveria vaizdai į pušynus. Objekto teritorijoje gausu lankomų vietų, pavyzdžiui, Gėjaus telmologinis draustinis, Daugų poilsio bazė, Spenglos hidrografinis draustinis. 

Plėtra Molėtų rajone

Kitame, vos valanda automobiliu nuo sostinės pasiekiamame Molėtų rajone, investuotojų laukia už beveik 70 tūkst. eurų, neįskaitant PVM, parduodama poilsiavietė ant Bebrusų ežero kranto, šalia Labanoro regioninio parko. Parduodamą 340 kv. m ploto poilsiavietę sudaro du 0,5304 ha ploto žemės sklype esantys poilsio nameliai su pirtimi. Patraukli objekto lokacija yra tinkama tiek poilsinio turizmo plėtrai, tiek individualiam gyvenamojo būsto projektui ramioje vietoje. 

Nuotraukoje – viešbutis su privačiais poilsio nameliais prie Bebrusų ežero

Kitas parduodamas objektas – veikiantis poilsio kompleksas netoli Labanoro girios, su vaizdu į Bebrusų ežerą. Jį sudaro viešbutis su privačiais poilsio nameliais, o bendras objektų plotas siekia daugiau nei 2 tūkst. kv. m. Objektai yra išsidėstęs 2,6 ha plote, nuosavybės teise valdomuose sklypuose. 2005 m. išplėtotą pastatų kompleksą sudaro pagrindinis pastatas su restoranu ir 12 apartamentų, 8 nameliai, SPA kompleksas, konferencijų salė bei pagalbinės patalpos, teniso kortai, estrada, vaikų žaidimų aikštelė bei kiti inžineriniai statiniai. Čia vienu metu gali ilsėtis iki 60 svečių. 2006 m. šis poilsio kompleksas laimėjo geriausio metų viešbučio apdovanojimą.

„Viešbutis turėtų sudominti investuotojus, kurie planavo ir galvojo apie panašų verslą. Įsigydamas jau veikiantį viešbutį, pirkėjas dėl rinkoje jau žinomo vardo, ilgamečio įdirbio ir nuolatinių klientų srautų, aplenks planavimo, projektavimo ir statybos procedūras, išvengs aptarnaujančio personalo paieškos. Taip pat čia yra galimybė plėsti paslaugų spektrą arba pritaikyti esamą centrą kitoms reikmėms, pavyzdžiui, sanatorijai, reabilitacijos paslaugoms“, – vardija J. Šilaikytė.

Investicijos į sveikatinimo paslaugas vertinamos kaip turinčios didžiausią potencialą turizmo sektoriuje šiuo metu. Sveikatingumo turizmas įvertintas viena iš svarbiausių 2019 m. kelionių tendencijų. „Global Wellness Institute“ skaičiuoja, kad sveikatinimo turizmo apimtys augs dvigubai greičiau nei bendras turizmas ir padidės nuo 639 mlrd. USD 2017 m. iki 919 mlrd. 2022 m.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Darni plėtra

nuotrauka
2019-10-15 10:17
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.
nuotrauka
2019-10-09 09:40
Branduolinės radiacijos debesų kaltininkai, kaip ir pasekmės, kartais paaiškėja tik po daugelio metų. Tačiau akivaizdu, kad radioaktyvieji elementai, tokie kaip plutonis ir uranas, naudojami elektros energijai ir branduoliniams ginklams gaminti, yra kenksmingi žmonėms, gyvūnams, augalams ir aplinkai...
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-01 12:45
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais nuo spalio 1 d. įtvirtinamas naujas mažosios žaliosios energetikos modelis, leidžiantis gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Šiuo žingsniu visiems Lietuvos gyventoja...
nuotrauka
2019-09-30 10:49
Vyriausybei svarstyti pateikti Energetikos ministerijos parengti Atsinaujinančių energijos išteklių įstatymo pakeitimai, kuriais įteisinama nauja žaliosios energetikos plėtros forma – atsinaujinančių išteklių energijos bendrijos.
nuotrauka
2019-09-27 14:27
Ar žinotumėte, kaip teisingai išrūšiuoti lango stiklą? Kai kurių atliekų rūšiavimas yra keblus ir vienas tokių pavyzdžių – automobilio ar lango stiklai, kurie negali būti taip paprastai perdirbami kaip dužęs stiklainis. Būtent todėl atliekų tvarkymo ekspertai aptaria daugiausiai klausimų keliančių p...
nuotrauka
2019-09-27 13:44
Finansinę paramą saulės elektrinėms gyventojai įvardija kaip esminę paskatą įsirengti nuosavą saulės jėgainę ir patiems pasigaminti elektros. Daugiau nei pusei žmonių svarbus užtikrinimas, kad nuosava saulės elektrinė padės sumažinti išlaidas elektrai. O daugiau nei trečdalį didmiesčių gyventojų mot...
nuotrauka
2019-09-24 13:11
Per paskutinius šimtą metų sugebėjome sukontroliuoti didžiąją dalį virusinių ligų, padidinome gyvenimo komforto lygį, turime galimybę gyventi technologiškai pažangiuose namuose, bet visi šie patogumai sukūrė naujų problemų. Patogus ir pasyvus gyvenimo būdas sumažino fizinį aktyvumą, mažiau dėmesio s...
nuotrauka
2019-09-23 11:50
Klaipėdos apygardos prokuratūra turės iš naujo spręsti dėl viešojo intereso gynimo siekiant apsaugoti pietinės miesto dalies gyventojus nuo nemalonių kvapų. Dėl to prieš daugiau nei metus į prokuratūrą kreipėsi Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, tačiau prokuratūra iki šiol nematė pakankam...
nuotrauka
2019-09-09 09:52
Blogas kvapas kamuoja Klaipėdos rajono, Ketvergių, Gručeikių, Toleikių ir kitų kaimų gyventojus. Jis ypač sustiprėja vasaros metu, kai tvyro karščiai, nebūna vėjų. Jau artimiausiu metu čia bus išbandytas specialus įrenginys, skirtas blogo kvapo ir dulkių šalinimui.
nuotrauka
2019-09-03 12:26
Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialist...
nuotrauka
2019-09-03 09:46
Lietuvoje sparčiai daugėjant renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų, vis dažniau išryškėja netinkamo mikroklimato sukeliamos problemos gyvenamosiose patalpose. Gyventojams svarbu žinoti, kad po daugiabučio modernizacijos keičiasi ir buto mikroklimatas. Kadangi modernizuotas daugiabutis, gyvenamasis n...
nuotrauka
2019-08-30 10:52
Šiemet ir kitąmet šalies nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose atsiras nemažai naujų lankymui skirtos infrastruktūros objektų. Jie bus įrengti tęsiant ES struktūrinių fondų finansuojamą projektą, skirtą šalies kraštovaizdžio vertybių apsaugai ir pritaikymui jas pažinti.
nuotrauka
2019-08-27 09:39
Nors Europa Sąjunga draudžia šalinti senas padangas sąvartynuose, tačiau nemažai jų ten dar patenka. Visgi pasaulyje atsiranda naujų sprendimų, kaip efektyviai panaudoti senas padangas.
nuotrauka
2019-08-19 11:03
Elektrą iš saulės kitų metų pabaigoje gaminsis per 10 tūkst. gyventojų – tai penkiskart didesnis gaminančių vartotojų skaičius, nei šiuo metu. Tokiam proveržiui kelią atvėrė nutolusių saulės elektrinių įteisinimas ir numatoma finansinė parama jų įrengimui. Gyventojai, kurie pasigamina elektros iš sa...
nuotrauka
2019-08-14 14:36
Palangos paplūdimiuose triūsia nauja ir moderni smėlio valymo mašina „BeachTech Marina“. Ekonomiškai ir tyliai dirbanti savaeigė technika kol kas neturi analogo Baltijos jūros regione.
nuotrauka
2019-08-13 10:41
Keletą pastarųjų dešimtmečių Vakaruose vyravęs miesto modelis, kai gyvenamosios, darbo laisvalaikio, komercinės ir kultūrinės zonos buvo atskirtos, o susisiekimą tarp jų geriausiai užtikrino nuosavas automobilis, nyksta. Statybos paslaugų koncerno YIT vykdantysis viceprezidentas miestų plėtrai Juha ...
nuotrauka
2019-08-09 11:08
Atliekų tvarkymo įmonė „Ekonovus“ pirmoji šalyje pradeda dirbti su dujinėmis šiukšliavežėmis, kurios ne tik mažiau terš orą, bet ir veiks kur kas tyliau nei dyzelinės jų „kolegės“.
nuotrauka
2019-08-09 10:27
Vos viena paplūdimyje numesta nuorūka gali užteršti net penkis kubinius metrus vandens. Vandens, kuriame, pasiilgę jūros, maudomės ne tik mes patys, bet ir mūsų vaikai. Specialistai neabejoja – jei kiekvienas apie tai susimąstytų, nuorūkų, o taip pat – ir kitų smulkių atliekų paplūdimiuose būtų ger...
nuotrauka
2019-08-08 13:24
Populiarėjantis „zero waste“ (nulinių atliekų – liet.) judėjimas įsitvirtina mados ir ekologiškų pakuočių srityse. Dabar tendencijos persikelia ir į kitas gyvenimo sritis – jos ryškios ir namų interjero dizaino sprendimuose. Įkvėpta šio judėjimo entuziastų, internetinė parduotuvė Pigu.lt, bendradarb...

Statybunaujienos.lt » Darni plėtra

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...