2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 19:45
Reklama  |  facebook

LSA naujokai. UAB „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis: „Į samdomą darbą verslo nekeisčiau“

Margarita ČIŪŽAITĖ      2015-09-17 08:39
UAB „Conresta“ – dar šeštus metus veikianti įmonė, tačiau statyti itin didelius ir sudėtingus pastatus jiems patiki tarptautinės užsienio bendrovės. Šįmet „Conresta“ prisidėjo prie Palangos vasaros estrados, naujo verslo centro Goštauto gatvėje („UNIQ“), aukštos įtampos nuolatinės elektros srovės intarpo stoties Alytuje (LITPOLINK atkarpa) statybos. Statybininkų dienos proga portalas www.statybunaujienos.lt nusprendė pakalbinti UAB „Conresta“ vadovą Luką Laukaitį.
nuotrauka
Šįmet „Conresta“ prisidėjo prie Palangos vasaros estrados statybos. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Conresta, UAB
Kada ir kodėl tapote Lietuvos statybininkų asociacijos nariais? Kokių turėjote lūkesčių?
 
Į asociaciją įstojome 2015-aisiais metais. Pastaruoju metu, manau, asociacija pradėjo labiau atstovauti statybininkų interesams. Įstojome dėl to, kad palaikytume, paremtume ją šioje veikloje. 
 
Stebėjome aktyvią asociacijos veiklą, aukščiausiu lygiu sprendžiant dėl atvirkštinio PVM įvedimo. Jis įsigaliojo, nors ir esama labai daug klausimų, daug problemų. Tačiau vėlgi stebime, kaip asociacija visomis priemonėmis, pasinaudodama ir viešąja erdve, žiniasklaida, ir aktyviai veikdama per susijusias institucijas, nepaleidžia iniciatyvos ir spaudžia, kad atvirkštinis PVM veiktų taip, kad naudos iš to turėtų ir verslas, ir valstybė. Esu įsitikinęs, kad toks aktyvus veikimas duos rezultatų. 
Nes negali tęstis situacija, kuomet įmonė, sumokėjusi PVM, turi lūkuriuoti – ir netgi labai ilgai, – kol užsakovas teiksis sumokėti už statybininkų darbą. 
 
Kokios pagalbos tikitės iš statybininkų asociacijos?
 
Mums aktualiausias klausimas – kad statybos sektorius taptų artimas išsivysčiusių šalių, pavyzdžiui, Vokietijos statybų sektoriui. Mums svarbu, kad būtų daugiau konkretumo ir apibrėžtumo, pavyzdžiui, įvairiuose valstybiniuose konkursuose, viešuosiuose pirkimuose. 
 
Statybų sektoriuje aktualių klausimų yra tikrai nemažai. Dar vienas lūkestis – kad kada nors bus išspręstas vadinamųjų patentininkų (žmonių, dirbančių su individualios veiklos pažymomis, – red. past.) klausimas. Manau, kad ne viena statybų įmonė susiduria su situacija, kuomet darbuotojai išeina iš bendrovės, įsigyja individualios veiklos pažymėjimą ir dirba tokį pat darbą. skirtumas tik tas, kad jų atlyginimas tampa didesnis, negu gali mokėti bendrovės. Kodėl? Dėl atlyginimo ir individualios veiklos apmokestinimo skirtumų. 
 
Manau, kad tokie darbuotojai, veikiantys su vadinamaisiais patentais, turėtų būti labiau kontroliuojami. Priešingu atveju, išbalansuojamas statybų sektorius. 
 
Turime daug problemų dėl darbo jėgos. Pavyzdžiui, mūrininkai net neslepia: „Vos atšils – einu į privačių namų sektorių.“ Kodėl? Nes ten – didesni atlyginimai. 
 
Tikrai didelė dalis Lietuvos statybininkų dirba neaišku kur, neaišku kaip, neaišku, kokius susimoka mokesčius.
 
Lietuvos statybininkų asociacija jau bando įvesti tvarką šioje srityje, remiasi užsienio praktika. Mes remiame šią veiklą, nes situaciją būtina spręsti.
 
Taip pat reikėtų padaryti tvarką ir projektavimo srityje, nes projektų kokybė labai prasta. 
 
Taigi darbų yra daug, visų ir neišvardinsiu, kiekvienas statybos įmonės vadovas susiduria su tomis pat, kiekvienas bando spręsti, kaip kas moka. Bet spręsti būnant asocijuotoje struktūroje, kokia ir yra Lietuvos statybininkų asociacija, paprasčiau. 
 
Reikia tvarkos. Kuo daugiau bus tvarkos, tuo visiems bus geriau. Taigi to ir tikiuosi iš Lietuvos statybininkų asociacijos, kurios nariais šiemet ir tapome. 
Kiek Jums svarbi yra galimybė dalintis patirtimi bei žiniomis, keistis bendradarbiavimo pasiūlymais, plėsti partnerių ratą? Ko tikitės iš bendravimo su kitomis stambiomis statybos bendrovėmis ?
 
Žinoma, jog mokytis, dalintis patirtimi reikia – iš to laimėsime visi. Statybų verslas, kaip ir visi kiti verslai, nestovi vietoje. Viskas tobulėja, kinta valdymo formos. Kuo daugiau idėjų, pasiūlymų ir bendradarbiavimo – visiems tik į naudą. 
 
Pasidalinsiu savo patirtimi. Padirbėję su užsakovais užsieniečiais, pamatėme tikrai daug gerų ir naudingų dalykų, išmokome jų ir sėkmingai naudojame kituose projektuose. Nesame uždari, šia patirtimi galime pasidalinti su kitomis statybos bendrovėmis. Žinoma, laukiame to paties ir iš kitų bendrovių, laukiame bendrystės, iš kurios laimime visi.
 
Gal turite konkrečių pasiūlymų dėl bendrystės, bendradarbiavimo?
 
Konkrečių pasiūlymų neturiu, nes ir taip stengiamės nuolat bendrauti ir bendradarbiauti su savo partneriais ir konkurentais. Tiksliau sakant, vieną dieną jie yra partneriai, o kitą tampa konkurentais. Toks jau tas statybų verslas. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos