2019 vasario 17 d. sekmadienis, 21:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Labanoro apžvalgos bokštas: gražus ir patikimas statinys, pasmerktas tapti traukos centru  1 Fotogalerija

Viktorija MITKUTĖ      2015-09-29 07:08
Nuo šiol keliautojai, norintys pasižvalgyti po gražiausias Lietuvos vietas, į savo maršrutą turės įtraukti dar vieną objektą – per patį rudens lygiadienį lankytojams atvertas dar vienas apžvalgos bokštas. Ir ne bet koks. Mindūnų kaime, Molėtų rajone iškilęs Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas, – įspūdingos konstrukcijos.
nuotrauka
Mindūnų kaime, Molėtų rajone iškilęs Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas, – įspūdingos konstrukcijos. Jo generalinis rangovas – bendrovė „Empower-Fidelitas“. Andrejaus Litvinovo nuotr.


Minimos įmonės
Empower-Fidelitas, UAB
Molėtų r. savivaldybė,
Pramoninės metalo konstrukcijos, UAB

Maža to, smėlio laikrodį primenantis apžvalgos bokštas, kurį jo atidaryme dalyvavęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas „pakrikštijo“ Molėtų „Eifeliu“ – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje.

Į gamtos turtus – iš paukščio skrydžio

Tie, kurie pasiryš įveikti 214 spirale besivyniojančių laiptelių, vedančių į 36 metrų aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę, tikrai nepasigailės, nes prieš jų akis atsivers įspūdingi Labanoro regioninio parko turtai.

„Šis bokštas pastatytas labai gražioje vietoje – miške, prie ežero, o užlipus į apžvalgos aikštelę atsiveria tikrai nuostabūs vaizdai“, – sako statybos ir montavimo darbus atlikusios UAB „Empower-Fidelitas“ generalinis direktorius Vaclovas Kirkilis.

Bendrovės, pastačiusios ne tik naująjį apžvalgos bokštą, bet ir didelio susidomėjimo nuo pirmųjų dienų sulaukusį Lajų taką Anykščiuose, vadovas teisus. Užkopus į Mindūnų bokšto aikštelę matyti ir Siesarties hidrografinis draustinis, apimantis Siesarties ežerą su salomis ir pusiasaliais, ir jo apylinkės, laikomos vienomis iš vaizdingiausių Aukštaitijoje, ir Lakajų kraštovaizdžio draustinis, apimantis Baltųjų ir Juodųjų Lakajų duburius, kuriuose gausu retų rūšių augalų ir gyvūnų.

Pats bokštas taip pat įspūdingas ir originalus. Anot ne vieną panašaus pobūdžio objektą pastačiusio, o dar daugiau jų mačiusio V. Kirkilio, daugelis bokštų – tiesiog metalo konstrukcijos su laipteliais, ir tik kai kurie iš jų įspūdingi kaip statiniai, „o šis futuristinio stiliaus bokštas – tikrai gražus architektų darbas“.

Unikalus statinys – bendro darbo rezultatas

Mindūnų apžvalgos bokštas pastatytas įgyvendinant Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas“. Jo sumanytojai ir užsakovai – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Molėtų rajono savivaldybė bei Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija.

Išskirtinio aukščio bokštą projektavo UAB „Rekreacinė statyba“, projektavusi ir Lajų taką, projekto autorius Andrius Dirsė. O statybos ir montavimo darbus atliko jau minėta UAB „Empower-Fidelitas“, praėjusių metų lapkritį laimėjusi konkursą ir tapusi generaliniu šio projekto rangovu.

„Mūsų įmonė jau beveik 20 metų Lietuvoje stato metalo konstrukcijų statinius. Nors dažniausiai statome telekomunikacijos bokštus ir elektros linijų perdavimo atramas, darbų specifika yra panaši, todėl dirbti dideliame aukštyje, kelti kranais konstrukcijas ir jas montuoti mums įprasta“, – pasakoja V. Kirklis.

Tačiau apžvalgos bokšto statyba ir patyrusiems specialistams buvo iššūkis, pripažįsta jis, džiaugdamasis, kad geriausi įmonės darbuotojai ir pasirinkti tiekėjai sėkmingai įveikė visas kliūtis.

Nors įmonėje dirba patyrusi projektuotojų komanda, UAB „Empower-Fidelitas“ pakvietė bendradarbiauti taip pat patirties nestokojančius UAB „In re“ specialistus, kurie padėjo operatyviai viską suskaičiuoti ir parengti konstrukcinės dalies darbo projektą. O unikalias konstrukcijas pagamino kauniečiai – UAB „Pramoninės metalo konstrukcijos“.

Pasak V. Kirkilio (nuotraukoje dešinėje), šiems tiekėjams taip pat buvo nelengva, nes visos konstrukcijos detalės skirtingos, kadangi skiriasi paties bokšto spinduliai, o atskiros dalys viena su kita turėjo „sueiti“ milimetro tikslumu. Todėl „Pramoninių metalo konstrukcijų“ specialistams buvo keliami itin griežti kokybės ir tiekimo reikalavimai.

„Statybos ir montavimo darbus atlikome vien mūsų komandos jėgomis. Tai buvo labai profesionalus, preciziškas darbas, tačiau mūsų aukštalipių montuotojų, kranų vadovų patirtis ir kvalifikacija labai aukšta, todėl jais drąsiai galėjome pasitikėti“, – pabrėžia V. Kirkilis.

Pasak jo, Labanoro regioniniame parke pastatyto bokšto plieninės konstrukcijos – patikimos ir ilgalaikės: jos pagamintos laikantis aukštų suvirintoms plieninėms statybinėms konstrukcijoms keliamų reikalavimų, o siekiant išvengti korozijos – karštai cinkuotos. Dalis plieninių bokšto konstrukcijų, kurios sveria apie 36 tonas, architektų pageidavimu buvo nudažytos.

Naujieji bokštai – ne tik turistų traukos centrai

UAB „Empower-Fidelitas“ vadovas džiaugiasi, kad visam kolektyvui buvo smagu statyti didelį įspūdį savo originalumu padariusį bokštą. Ar naujasis bokštas taps toks pat patraukus lankytojams, kaip irgi šios bendrovės kiek anksčiau pastatytas Lajų takas Anykščiuose, parodys artimiausia ateitis. Tačiau akivaizdu, kad žmonėms reikia tokių objektų. Kita vertus, pastebi V. Kirkilis, tai ne tik dar viena galimybė pamatyti gimtojo krašto grožį – tai ir naujos darbo vietos to regiono gyventojams.

„Pažiūrėkite, kiek naudos Lajų takas duoda Anykščiams. Atvažiuoja daug turistų, kurie aplanko ne tik Lajų taką, bet ir siauruku pasivažinėja, užsuka į muziejus, kitas įžymias rajono vietas. Be to, atvykėlius reikia ir pamaitinti. Vadinasi, kuriama visa infrastruktūra turistams aptarnauti. O tai – papildomos pajamos rajono gyventojams ir savivaldybei“, – pastebi jis.

Pašnekovas priduria, kad tai, kokios naudos iš naujojo bokšto turės Molėtų rajonas, priklauso nuo jų pačių pastangų priimti padidėjusį turistų srautą ir tinkamai pasirūpinti atvykusiais lankytojais. Ir žinoma, pačiu statiniu bei jo apylinkėmis. Tam, kad traukos centru tampantys statiniai būtų patrauklūs lankytojams ne vienerius metus, reikia nuolat rūpintis ne tik jais, bet ir juos supančia aplinka, pabrėžia V. Kirkilis.

„Nors mūsų specialistams, valdantiems galingus kranus, buvo nelengva, nes trūko vietos, dirbome taip atsargiai, kad išsaugojome visus medžius – nė vieno nenukirtome. Miško dangą, kuri statybos metu šiek tiek nukentėjo, prieš atiduodami objektą užsakovams, taip pat atkūrėme – dabar ji tokia, kokia buvo prieš pradedant darbus, – sakė bendrovės generalinis direktorius V. Kirkilis. – Bet dideli žmonių srautai taip pat veikia aplinką. Todėl lankytojų pamėgtais objektais ir juos supančia unikalia gamta ilgai džiaugtis galėsime tik tada, jei savivaldybė, nacionalinio ar regioninio parkų direkcijos, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba ar pati Aplinkos ministerija ras lėšų jiems prižiūrėti.“  

Mindūnų apžvalgos bokštas (Andrejaus Litvinovo nuotr.)

Mindūnų bokšto statyba (UAB „Empower-Fidelitas“ archyvo nuotr.)Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Algimantas
2015-10-02 13:55
Reikalinga dvigubai praplatinti ir išasfaltuoti privažiavimo kelią nuo Mindūnų iki bokšto, nacionalizuoti privačią valdą palei ežerą, įrengti normalią aikštelę, šiuo metu esanti aikštelė žemiau kritikos ribos.

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-02-14 11:39
Vilnius skelbiasi uždegęs žalią šviesą Šeškinės Daugiafunkcio komplekso koncesijos sutarties pateikimui – vasario 13 d. taryba pritarė jos pateikimui: „iki pritarimo sutarčiai lieka vos vienas žingsnis, kuris gali būtų žengtas jau kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje. Sulaukus komitetų pritari...
nuotrauka
2019-02-14 08:03
Sostinės savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę, prašydama skirti lėšų naujai irklavimo bazei Vilniuje (Žirmūnuose) įrengti. Girdėdama sportininkų irkluotojų bendruomenės susirūpinimą dėl infrastruktūros trūkumo, savivaldybės Administracija atšaukė viešąjį aukcioną – nebeparduos savivaldybės įmonei UAB „...
nuotrauka
2019-02-13 08:03
Vienas greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Kaip rodo patirtis, daugiabučių gyventojai dažnai kenčia nuo tarpaukštinėmis perdangomis sklindančio, viršutinių kaimynų keliamo triukšmo.
nuotrauka
2019-02-10 09:22
Privataus kapitalo investicinis fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“, kurį valdo „Invaldos INVL“ antrinė įmonė „INVL Asset Management“, perka kontrolinį metalo apdirbimo ir pramoninės statybos akcinės bendrovės „Montuotojas“ akcijų paketą.
nuotrauka
2019-02-08 13:43
Lietuva dažnai apibūdinama kaip palyginti maža šalis, panašūs teiginiai gali būti naudojami ir kalbant apie čia veikiančias gamybos įmones. Nors toks apibūdinimas gali skambėti kaip rimtas minusas, iš tiesų tai – atvirumo pokyčiams, greičio ir lankstumo ženklas. Apie tai kalba tiek tarptautinės orga...
nuotrauka
2019-02-04 12:42
2018 m. pabaigoje Kauno technologijos universiteto (KTU) bendruomenę pasiekė džiugi žinia – patvirtintas KTU investicijų projektas ir skirtas Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų finansavimas atnaujinti bei pritaikyti visuomenės reikmėms vieną ryškiausių Lietuvos XX a. pirmosios pusės modernizmo...
nuotrauka
2019-02-04 12:34
Netrukus padidės apžvalgos bokštų saugomose teritorijose skaičius. Nemuno kilpų regioniniame parke jau įpusėjo naujojo bokšto statyba. Jis iškils netoli Birštono, prie Škėvonių atodangos, skelbia Aplinkos ministerija.
nuotrauka
2019-02-01 12:00
Lietuvos nacionalinio muziejaus geologas, fizinių mokslų daktaras Vytautas Račkauskas, apžvelgdamas geologinius tyrimus, atliktus Gedimino kalne, sako, kad įvairiais laikotarpiais kalnas tirtas ir gręžtas daugybę kartų. Kai kurių gręžinių duomenys vis dar nerasti, o vertingą informaciją mokslininkam...
nuotrauka
2019-01-30 13:17
Investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) kompanija „Hanner“ 2019 metais į NT projektus planuoja investuoti 72 milijonus eurų. Didesnę investicijų dalį bendrovė skirs Latvijoje ir Rumunijoje plėtojamiems projektams - 38 mln. eurų, į Lietuvoje plėtojamus gyvenamuosius ir komercinius projektus planuojama...
nuotrauka
2019-01-30 11:57
Veiklos 20-metį Lietuvoje švenčianti nekilnojamojo turto kompanija „Ober-Haus“ 2018 metais Lietuvoje pasiekė 3,95 mln. eurų be PVM apyvartą, tai yra 6 proc. daugiau nei 2017 metais.
nuotrauka
2019-01-30 11:16
Siekiant iš esmės pagerinti Lietuvos kelių kokybę ir priežiūrą, kelių būklei tirti pasitelkiamos naujausios technologijos. Jau šį pavasarį į šalies kelius išriedės mobili kelių būklės tyrimo laboratorija, kuri pradės skenuoti visą asfaltuotų valstybinės reikšmės kelių tinklą. Tai naujos kartos įrang...
nuotrauka
2019-01-30 10:00
Septynis konkurentus nurungę AB „Kauno tiltai“ laimėjo daugiau nei 200 mln. Švedijos kronų (apie 19,6 mln. eurų) vertės konkursą ir netoli Stokholmo priemiesčio Vedesto statys keturių eismo juostų viaduką. Tai yra didžiausias lietuvių įmonės laimėtas konkursas Švedijoje ir pirmas tokios vertės proje...
nuotrauka
2019-01-28 13:42
Sostinėje prasidėjo analogų Lietuvoje neturinčio modernaus ir interaktyvaus muziejaus rekonstrukcija ir plėtra. Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius drauge su muziejaus direktoriumi Mykolu Bistricku ir statybų rangovais įkasė simbolinę kapsulę. Laiške ateities kartoms rašoma, kad ši erdvė taps...
nuotrauka
2019-01-28 09:02
Klaipėdoje duris atvėrė didžiausia Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. coliving). Uostamiesčiui tinkamu vardu „Light House“ pasivadinęs projektas po vienu stogu talpins startuolius, augantį ir jau pažengusį verslą, mokslo tyrimų centrus.
nuotrauka
2019-01-23 14:06
2018 m. „Rail Baltica“ globalus projektas pasiekė svarbiausius strateginius, techninius bei finansinius tikslus, todėl tikslas veiklą pradėti 2026 m. liko nepakitęs.
nuotrauka
2019-01-22 11:28
Modernaus verslo centro „Business Stadium West“ lankytojus pasitiks ir kasdienius klausimus padės spręsti specialiai šiam pastatui sukurtas išmanusis administratorius. Šiuo metu vyksta įrangos montavimo ir derinimo darbai, dirbtinio intelekto asistentas „pradės darbą“ jau kovo arba balandžio mėnesį.
nuotrauka
2019-01-21 07:35
Renovuojant ir įrengiant koncertų ar teatrų sales, vienas iš svarbiausių parametrų yra garsas, akustika. Paradoksalu, bet net ir viena netinkamai parinkta ar įrengta vėdinimo, šildymo sistemos detalė gali niekais paversti patį tobuliausią projektą. Kad toks mažas akmuo neišverstų didelio vežimo, atn...
nuotrauka
2019-01-18 13:19
Šią savaitę Kuršių nerijos Kopgalyje, greta Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo bus pradėtas statyti Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centras.
nuotrauka
2019-01-18 10:16
2019 m. sausio 17 d., įgyvendinus atranką valdžios ir privataus subjektų partnerystės (VPSP) projekte „Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato Kaune, Radvilėnų pl. 1, projektavimas, statyba ir paslaugų teikimas“, „Merko statyba“ pasirašė sutartį su Policijos departamentu prie Vida...
nuotrauka
2019-01-17 11:43
Pasitvirtino aplinkosaugininkų gauta informacija apie UAB „Traidenis“ teritorijoje Alytuje, Pramonės gatvėje, galimai užkastas gamybos atliekas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...