2020 rugpjūčio 14 d. penktadienis, 13:27
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lankstus ir šiuolaikiškas statybininkų rengimas – naujos galimybės ir mokiniams, ir darbdaviams

2018-08-30 08:00
Dėl greitėjančio gyvenimo tempo ir spartaus technologijų vystymosi statybų sektoriuje vis svarbesniu tampa ne tik puikus konkrečios srities išmanymas, bet ir mokymasis visą gyvenimą. Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos statybininkų asociacija bei Vakarų regiono darbdaviais ir siūlo įgyti paklausiausias specialybes itin lanksčiomis sąlygomis.
nuotrauka
Didžiausias Klaipėdos regione profesinio mokymo centras siūlo plačiausią statybų sektoriaus specialybių pasirinkimą. Centro nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centras,
LSA (Lietuvos statybininkų asociacija), VŠĮ
Reguliarus žinių atnaujinimas, naujų kompetencijų įgijimas leidžia greičiau reaguoti į pokyčius ir būti paklausiu specialistu. Atsižvelgdamas į šiandieninės rinkos poreikius, didžiausias Klaipėdos regione profesinio mokymo centras, siūlantis plačiausią statybų sektoriaus specialybių pasirinkimą, kviečia mokytis apdailininko, mūrininko, betonuotojo, stogdengio, staliaus, baldžiaus, pastolių montuotojo, grindų dangų klojėjo, kelių statybos ir priežiūros darbuotojo specialybių.

Dr. Dalia Martišauskienė, Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė. Centro nuotr.

„Mūsų tikslas – atliepti Klaipėdos regiono rinkos poreikius. Siekiame laiku reaguoti į pokyčius ir parengti tuo metu reikalingus darbuotojus. Taip pat stengiamės užtikrinti, kad mokymus baigę asmenys būtų ne tik geri savo srities specialistai, bet ir įgytų papildomų, šiandienos rinkoje aktualių kompetencijų – informacinių technologijų raštingumo, užsienio kalbų, būtų sąmoningi, motyvuoti, savarankiškai paskirtas užduotis atlikti gebantys darbo rinkos dalyviai“, – pabrėžia E. Galvanausko profesinio mokymo centro direktorė dr. Dalia Martišauskienė.

Nuolat jausti rinkos pulsą švietimo įstaigai padeda nuoseklus bendradarbiavimas su regiono darbdaviais ir Lietuvos statybininkų asociacija. Mokymo centro iniciatyva reguliariai organizuojamos atviros diskusijos, kuriose aptariami sektoriaus pokyčiai, naujausios technologijos, priemonės, reikalingos kompetencijos.

Programos nuolat atnaujinamos pagal darbdavių poreikius

Statybų įmonių atstovai atvyksta į mokymo centrą pristatyti naujovių, mokiniai taip pat vyksta į jų patalpas, kur gali iš arti stebėti darbo procesą, pamatyti įrenginius, susipažinti su naudojamomis priemonėmis bei naujausiomis technologijomis. Savo sritį puikiai išmanantys praktikai kviečiami dėstyti mokiniams. Prieš tapdami lektoriais, tokie asmenys privalo išklausyti bent bazinį pedagogikos kursą. Mokymai apie rinkos pokyčius ir inovacijas rengiami ir įstaigos vadovybei bei mokytojams.

Pasak dr. D. Martišauskienės, į darbdavių išsakytus siūlymus, kokių naujų žinių ar kompetencijų turėtų įgyti mokiniai, įstaiga stengiasi atsižvelgti ir formuodama bei keisdama mokymų programas. Pirminio mokymo programos kasmet atnaujinamos prieš rugsėjį, o į tęstinių mokymų programas nauji dalykai gali būti įtraukti vos per kelias dienas, kad neprarastų aktualumo.

Pavyzdžiui, popieriniai brėžiniai – jau praeitis, tad profesinė mokykla įsidiegė „AutoCAD“ programas. Taip pat, pasak centro vadovės, šiuo metu dažnai darbdavių aptariama tema – ekostatyba ir A+ klasės pastatai. Tad ir šie dalykai įtraukti į mokymo programas, kad mokiniai laiku išmoktų tai, ko reikia dabartinei rinkai.

Lanksčios mokymosi galimybės tiek moksleiviams, tiek suaugusiems

Mokiniams siūlomos itin lanksčios mokymosi sąlygos. Galima rinktis tiek pilną programą, kuri trunka dvejus (kai asmuo yra įgijęs vidurinį išsilavinimą) arba trejus metus (kai asmuo turi pagrindinį išsilavinimą ir nori kartu su profesija įgyti ir vidurinį išsilavinimą), tiek atskirus mokymų modulius. Taip pat apdailininko programa yra pritaikyta ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Nuotraukoje dr. D. Martišauskienė su LSA prezidentu D. Gedvilu (antras iš kairės). Centro nuotr. 

Ne pirmus metus daugiausia mokinių renkasi apdailininko specialybę. Šiemet sudarytos net trys naujos grupės. „Mano nuomone, jos populiarumą lemia universalumas. Tai labai plati, modulinė programa, kurioje mokiniai įgyja skirtingų kompetencijų – nuo mūrijimo, dažymo, tinkavimo iki grindų dangų klojimo. Patogu ir tai, kad suteikiame galimybę mokytis atskirų modulių ir įgyti vieną, asmeniui tuo metu reikalingą kvalifikaciją“, – pasirinkimo priežastis komentuoja dr. D. Martišauskienė. Švietimo ekspertė priduria, kad mokinių patogumui organizuojamos įvairios mokymo formos – dieniniai, vakariniai, nuotoliniai (teorinės dalies) mokymai.

Darbdaviams – įvairios ir šiuolaikiškos bendradarbiavimo formos

Tęstiniam mokymui neretai darbuotojus atsiunčia darbdaviai, o darbo ieškančius ir specialybę keisti norinčius asmenis – darbo birža. Dalis žmonių renkasi mokymąsi savo lėšomis. Įstaigos siūlomos bendradarbiavimo formos naudingos tiek darbdaviams, tiek darbuotojams. Verslininkai, padedant įstaigai, išsiugdo profesionalų specialistą, o darbuotojai, dirbdami ir gaudami atlygį, tuo pačiu įgyja ir kvalifikaciją.

Šiuo metu plačiai taikoma pameistrystės forma. Darbuotojas teorinių žinių semiasi mokymų centre, o praktinių – dirbdamas įmonėje. Kiekvienu atveju individualiai taikomas laikas, kiek dienų per savaitę darbuotojas gali atvykti į įstaigą, o esant poreikiui ar susidarius didesnei grupei teorijos mokytojas gali pamokas surengti darbovietėje.

Dar viena paslauga – kompetencijų pripažinimas. Kiekvienas statybų sektoriaus darbuotojas, dirbęs šioje srityje ne mažiau nei trejus metus, gali atvykti į centrą, kur jo kompetencijas ir žinias vertina komisija, ir, jei asmuo atitinka keliamus reikalavimus, jam išduodamas kvalifikaciją patvirtinantis sertifikatas. Taip pat, darbdaviams pageidaujant, organizuojami trumpalaikiai kelių dienų seminarai.

„Džiugu, kad vis daugiau darbdavių, kurių įmonėse dirba nekvalifikuoti darbuotojai, supranta teorinių ir praktinių žinių svarbą ir, pasinaudodami mūsų suteikiamomis galimybėmis, tokius darbuotojus atsiunčia mokytis. Tikiuosi, kad ateityje tokių darbdavių skaičius tik dar labiau išaugs“, – statybų verslo atstovų sąmoningumą ir aktyvumą vertina dr. D. Martišauskienė.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-14 09:56
Klaipėdos savivaldybė paskelbė tarptautinį konkursą Vasaros koncertų estrados architektūriniam projektui parengti. Konkurso sąlygose nurodoma, kad pagrindiniai vasaros koncertų estrados elementai – scena, choristų tribūna su stogine bei žiūrovų amfiteatras turi būti išsaugomi ir modernizuojami, pagr...
nuotrauka
2020-08-14 09:30
2020 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 532 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 16,4 proc. mažiau nei 2019 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2020-08-14 09:14
Statistikos departamento duomenimis, 2020 m. antrąjį ketvirtį šalyje atlikta statybos darbų už 814,1 mln. EUR to meto kainomis, tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 15,1 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei 2020 m. pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 36,9 proc. daugiau).
nuotrauka
2020-08-14 08:59
Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kyšininkavimu kaltinamas Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje per itin trumpą laiką atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.
nuotrauka
2020-08-13 15:41
Konkurencijos tarybos nuomone, Panevėžio statybos tresto (PST) pasiūlytas baudos ir palūkanų mokėjimo dalimis grafikas nebuvo pagrįstas įmonės finansiniais dokumentais, o baudos atidėjimas ilgam laikotarpiui neužtikrina viešojo intereso. Tokie ir kiti institucijos argumentai buvo išdėstyti rašte Val...
nuotrauka
2020-08-13 13:27
Kaune iškils pirmasis šalyje mokslo muziejus „Mokslo sala“, o S. Dariaus ir S. Girėno stadione atnaujinamos statybos. Šį trečiadienį, rugpjūčio 12 d., pasirašytos stadiono bei mokslo ir inovacijų centro rangos darbų sutartys. Pasibaigus viešųjų pirkimų procedūroms paaiškėjo, jog 32 mln. ir 24,3 mln....
nuotrauka
2020-08-13 11:19
Pasirašyta sutartis, pagal kurią bus atliekamas antrasis Panevėžio centre esančios Laisvės aikštės atnaujinimo darbų etapas – tvarkomos jos prieigos ir greta esančios gatvės. 1 mln. eurų vertės sutartį, pasibaigus viešajam pirkimui, Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė su AB Panevėžio statybos tres...
nuotrauka
2020-08-13 10:48
Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje 2019 m. spalio 16 d. kilusio gaisro pareikšti galutiniai įtarimai fiziniams ir juridiniams asmenims, pranešė prokuratūra. Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Kauno apygardos prokuratūros prokurorai, Kriminalinės policijos biuro pareigūna...
nuotrauka
2020-08-12 15:16
Pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras aktyviai tęsia parengiamuosius naujojo duomenų centro įrengimo darbus. Pagal parengtą veiksmų planą atliekami preliminarūs pastato, esančio Studentų g., Vilniuje, vertinimo ir galimybių analizės darbai.
nuotrauka
2020-08-12 11:27
Rugpjūčio 12 d. Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pareigas, laimėjusi Aplinkos ministerijos skelbtą konkursą, pradėjo eiti Olga Vėbrienė. Dalyvauti konkurse paraiškas pateikė 16 pretendentų, 11 iš jų atitiko reikalavimus, 6 kandidatai dalyvavo vertinimo komisijoj...
nuotrauka
2020-08-11 09:47
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) pradėjo vykdyti bandomąjį projektą, kuriuo siekiama skirti daugiau dėmesio priverstinio darbo atvejams nustatyti bei kelti darbo inspektorių kompetenciją prekybos žmonėmis darbo išnaudojimo srityje.
nuotrauka
2020-08-11 09:36
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorais išnarpliojo gudrią mokesčių slėpimo schemą, taikytą vienoje uostamiesčio įmonėje. Teismas įmonę ir jos direktorių pripažino kaltais dėl apgaulingo buhalterinės apskait...
nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...