2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 11:22
Reklama  |  facebook

„Latvijas tilti“ piktinasi pralaimėtu tilto per Nerį rekonstrukcijos konkursu

2015-11-13 15:37
Neseniai bendrovių „Kauno tiltai“, „Panevėžio keliai“ ir „Tiltų ekspertų centras“ laimėto konkurso tiltui per Nerį ties Jonava rekonstruoti baigtimi pasipiktino Latvijos kompanija „Latvijas tilti“. Ji siūlė darbus atlikti už trečdaliu mažesnę sumą, bet jų kandidatūra buvo atmesta
nuotrauka
Tilto rekonstrukcija kainuos beveik pustrečio milijono. Agency 1323 nuotr.


Minimos įmonės
Latvijas tilti, AB atstovybė Lietuvoje,
Kauno tiltai, AB
Panevėžio keliai, AB
Tiltų ekspertų centras, UAB

Siūlėsi dirbti už trečdaliu mažesnę sumą

Konkursą laimėjusioms AB „Kauno tiltai“, AB „Panevėžio keliai“ ir UAB „Tiltų ekspertų centras“, už tilto remontą bus sumokėti 2,42 mln. eurų. Tai trečdaliu – arba 630 tūkstančių eurų – didesnė kaina nei siūlė „Latvijas tilti“. 

Konkursą organizavusi Lietuvos automobilių kelių direkcija atmetė Lietuvoje veikiančios bendrovės „Latvijas tilti“ kartu su projektavimo partneriais iš Latvijos „Projects 3“ pateiktą pasiūlymą darbus atlikti už 1,79 mln. eurų. Atmesdama bendrovių pasiūlymą Automobilių kelių direkcija pabrėžė, kad bendrovės pateikė du specialistus vietoj direkcijos reikalauto vieno specialisto statinių grupės – kelio ir tilto – remonto projektui parengti. 

Visgi „Latvijas tilti“ atstovų įsitikinimu toks reikalavimas prieštarauja Aplinkos ministerijos pateiktam teisės aktų išaiškinimui, kuris teigia, kad Lietuvos statybos techninis reglamentas leidžia skirti tiek vieną, tiek kelis projekto vadovus, kurie būtų atsakingi arba už visos statinių grupės projektavimą, arba už atskirų grupės statinių projektavimą.

„Nėra aišku, kodėl viena institucija teisės aktus traktuoja vienaip, nors aukštesnę teisinę galią turinti ministerija juos aiškina kitaip. Jei valstybės institucijos neturi vieningos pozicijos, kuo tuomet turėtų vadovautis rinkos dalyviai, teikdami pasiūlymus valstybės viešuosiuose pirkimuose? 

Manome, kad šiame konkurse nustatant būtent tokius konkurso reikalavimus buvo siekiama apriboti konkurenciją, kad kitos įmonės negalėtų dalyvauti konkurse ir varžytis mažesne kaina. Gaila, tačiau dėl tokios valstybės politikos labiausiai nukenčia gyventojai, kurie yra patikėję valstybės institucijoms atstovauti jų interesams ir ūkiškai leisti mokesčių mokėtojų pinigus“, – piktinosi Genadijus Kamkalovas, „Latvijas tilti“ valdybos pirmininkas. 

Konkursus laimi tos pačios bendrovės?

Automobilių kelių direkcijos rugpjūtį paskelbtu mažiausios kainos konkursu perkami darbai įprasti – tai standartinių konstrukcijų tilto remontas, pakeičiant naujas pakloto konstrukcijas, įrengiant naują dangą ir kelio atitvarus.  Vis dėlto pasiūlymus konkurse pateikė tik du dalyviai.   

Centrinio viešųjų pirkimų portalo (www.cvpp.lt) duomenimis, „Panevėžio keliai“ ir „Kauno tiltai“ yra dvi daugiausia Automobilių kelių direkcijos skelbtų viešųjų pirkimų laimėjusios bendrovės – nuo 2010 m. iki dabar su jomis sudarytos atitinkamai 64 ir 53 sutartys, už kurias bendrovėms sumokėta atitinkamai 159 mln. eurų ir 153 mln. eurų. 

Bendras direkcijos nuo 2010 m. iki dabar (be naujausių konkursų) viešiesiems pirkimams, neskaičiuojant mažos vertės pirkimų, išleistas biudžetas siekia 413 mln. eurų. Vadinasi, „Panevėžio keliai“ ir „Kauno tiltai“ laimėjo tris ketvirtadalius – arba 76 proc. – visų konkursų, skaičiuojant pagal vertę.  

 

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-04-13 11:22
Sekmadienį prasidėjo Klaipėdos jūrų uosto bangolaužių rekonstravimo darbai. Pirmiausiai bus rekonstruojamas pietinis bangolaužis, tad šiaurinis molas, esantis Melnragėje, šiemet liks atviras gyventojams.
nuotrauka
2021-04-13 11:02
Artimiausiu metu vidaus reikalų sistemos pareigūnams – ugniagesiams gelbėtojams, policininkams ir kitiems – bus pagerintos gydymo ir reabilitacijos sąlygos. Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas, įgyvendinantis Vidaus reikalų ministerijos Reabilitacijos c...
nuotrauka
2021-04-12 17:25
Šalia Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų iškils didžiausia Baltijos šalyse infekcinių ligų ligoninė. Kauno klinikų užsakymu infekcinių ligų ligoninės projektą įgyvendins projektavimo paslaugų konkursą laimėjusi UAB „Maspro“. Pastato statybos darbų vertė gali siekti apie 2...
nuotrauka
2021-04-12 11:03
Būstą įsigyti siekiančių lietuvių pandemija negąsdina, o butų pardavimai pirmąjį šių metų ketvirtį ir vėl viršijo visus lūkesčius. Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį savo įgyvendintuose ir vystomuose projektuose pardavė 81 proc. daugiau...
nuotrauka
2021-04-12 10:41
Vilniaus Naujamiesčio rajone, buvusios „Spartos“ gamyklos teritorijoje statomas „Cyber City“ technologijų miestelis išsiskirs ne tik savo pobūdžiu, apimtimi ir architektūra, bet ir moderniais fasado sprendimais. Statant 35 tūkst. kv. m ploto kompleksą technologijų bendruomenei bus naudojami naujos k...
nuotrauka
2021-04-07 12:20
Centrinio Vilniaus verslo kvartalo, įsikūrusio Konstitucijos pr. ir jo prieigose, ribos toliau plečiamos į rytinę prospekto pusę, formuojant urbanistinę kalvą Kalvarijų gatvės link. Šioje prestižinėje verslo zonoje įsikūrusiuose moderniuose verslo centruose vakansija siekia tik 5,1 proc., o senesni ...
nuotrauka
2021-04-02 07:37
Individualaus namo statyba neretai siejama su ilgai trunkančiais procesais, varginančiomis statybininkų, sunkiasvorės technikos ar medžiagų paieškomis. Šie ir kiti papildomi rūpesčiai ne vieną atbaido nuo svajonės pasistatyti trokštamus namus. Vis dėlto statybos gali būti ne tik kokybiškos, bet ir g...
nuotrauka
2021-03-31 14:05
Visorių informacinių technologijų parke pradedamos naujo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centro statybos. Pirmąjį iš trijų numatomų centrų už 8,5 mln. Eur statys „Naresta“.
nuotrauka
2021-03-31 09:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Bolds Property Partners“ pradeda 4300 kv. m naujo verslo parko statybas sostinės Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje prie sankirtos su Vakariniu aplinkkeliu – Vilniaus miesto savivaldybė projektui suteikė statybos leidimą.
nuotrauka
2021-03-30 11:34
Viena didžiausių JAV medicinos technologijų bendrovė „Dexcom“ išsinuomojo biurą verslo kvartale „Business Stadium“. Sostinėje, Rinktinės gatvėje statomame verslo centre bendrovė nuomosis daugiau nei trečdalį pastato – 6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2021-03-29 11:56
Į naują plėtros etapą įžengusi SBA keičia savo ir grupės įmonių pavadinimus, atnaujina prekės ženklus, misiją bei vizualinį identitetą. Pokyčiais, kurie daromi konsultuojantis su pasaulinių prekių ženklų kūrėjais, toliau stiprinamas grupės vertybinis integralumas, ryškinama kryptis į globalias rinka...
nuotrauka
2021-03-29 11:14
Tarptautinį prekybos centro „Europa“ architektų konkursą, skirtą atrinkti partnerius rekonstrukcijai, laimėjo Suomijos architektūros ir interjero studija „Bolder Development Oy“. Pagrindinė architektų ir interjero dizainerių užduotis – funkcionalus išplanavimas, naujos, kasdieniams poreikiams pritai...
nuotrauka
2021-03-29 08:37
Fondų valdymo įmonės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) valdomas nekilnojamojo turto fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF) užbaigė sandorį su „Moller Real Estate Baltic AS“, pagal kurį įsigijo „Audi“ ir „Volkswagen“ atstovybių pastatus Vilniuje.
nuotrauka
2021-03-26 10:32
Kauno IX forto memorialiniame komplekse veikiančiame istorijos muziejuje laukiama reikšmingų pokyčių.
nuotrauka
2021-03-24 16:12
Rinkoje jau yra nemažai efektyvių hidroizoliavimo sprendimų. Todėl pranašumą suteikia nebe vien efektyvi, bet ir paprastai naudojama, greitai veikianti, pageidautina ir taupios išeigos medžiaga. Visos šios savybės būdingos naujos kartos SCHOMBURG GmbH hidroizoliavimo priemonei AQUAFIN-RB400.
nuotrauka
2021-03-24 13:27
Važiuojant pro Elektrėnus jau galima pastebėti, kad pastarosiomis dienomis ėmė trumpėti vienas iš dviejų nebenaudojamų Lietuvos elektrinės kaminų. Šių 250 ir 150 m aukščio kaminų ardymo projektas yra išskirtinis regione, kadangi tokio aukščio konstrukcijų demontavimas nei Lietuvoje, nei Baltijos šal...
nuotrauka
2021-03-23 11:09
VĮ Lietuvos oro uostai ir statybų bendrovė „Mitnija“ sutarė nutraukti rangos sutartį dėl naujo Vilniaus oro uosto keleivių išvykimo terminalo statybos. Toks sprendimas priimtas dėl to, kad pandemijos sukelti finansiniai iššūkiai aviacijos sektoriui apsunkino projekto finansavimo paieškas ir neleido ...
nuotrauka
2021-03-22 16:18
Gavusi lėšų iš struktūrinių fondų, Varėnos rajono savivaldybės administracija ketina įgyvendinti avarinės būklės pastato – Merkinėje (Varėnos rajone) stovinčio vadinamojo Vazos namo – tvarkybos, kapitalinio remonto ir pritaikymo Merkinės krašto muziejaus kultūrinėms veikloms projektą.
nuotrauka
2021-03-18 14:53
Vilniuje, T. Ševčenkos g. 13 įkasta kapsulė, kuri žymi naujojo LR Vadovybės apsaugos tarnybos (VAT) biuro pastato rekonstrukciją. 1972 m. statytas pastatas bus iš esmės atnaujintas, paverčiant jį šiuolaikiniu biuru ir pritaikant prie specifinių VAT darbuotojų poreikių.
nuotrauka
2021-03-18 07:18
Šiuo metu Lietuvoje yra eksploatuojama maždaug 4000 tiltų ir viadukų, kurių bendras ilgis siekia apie 93 km. Didžioji dauguma jų jungia automobilinius kelius ir tik maždaug 14% tiltų yra pastatytų geležinkelio transportui. Gelžbetonio tiltai sudaro maždaug 95% visų Lietuvos tiltų.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos