2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 12:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvaičių verslumas pasiekė piką

2018-02-05 11:59
Lietuvos gyventojų verslumas 2017 metų pabaigoje pasiekė ketverių metų piką: net 27 proc. respondentų pripažino svarstantys galimybę pasitikrinti idėją rinkoje. Įdomu tai, kad nuosavo verslo pradžia ypač aktyviai domisi ne tik jauni žmonės, tačiau ir kas antras realios patirties turintis aukščiausio ar vidutinio lygio vadovas.
nuotrauka
Apie verslo startą galvotų 27,6 proc. didžiųjų miestų ir net 29,2 proc. regionų gyventojų. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB

Rinkos tyrimų bendrovės „Spinter Research” atlikta reprezentatyvi gyventojų apklausa, kurią inicijavo UAB „Investicijų ir verslo garantijos” („Invega”), atskleidė, kad net 47 proc. dabartinių samdomų vadovų mąsto apie galimybę pradėti dirbti sau. Daugiau entuziazmo yra tik tarp studentų ar mokinių – net 58 proc. jų norėtų įkurti savo verslą.

„Apie nuosavą verslą drąsiau galvoti leidžia palanki ekonominė situacija šalyje bei augantis pasitikėjimas savo jėgomis, kurį dar labiau sustiprina sėkmingai įgyvendintos klasikinės bei drąsios, originalios verslo idėjos. Tai, kad tarp įmonių vadovų yra tiek daug norinčių pasukti savarankišku keliu, leidžia tikėtis, jog sulauksime daugiau kokybiškų verslo projektų, kurie leis įkurti naujų darbo vietų, pagyvinti rinką bei konkurenciją joje, suteikiančią naudą ir vartotojams, ir ieškantiems įsidarbinimo galimybių”, – sako Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

Pasak „Invegos“ generalinio direktoriaus pareigas laikinai einančio Algio Skiauterės, tiek vadovavimo patirtis, tiek beribis jauno žmogaus entuziazmas gali virsti sėkmingu verslo projektu.

„Kuriant verslą galimybės šiandien plačios kaip niekada anksčiau. Palengvinti verslo pradžią galima sutaupant dalį išlaidų palūkanoms, atlyginimams, pasinaudojant subsidijomis verslo pradžiai, lengvatinėmis paskolomis – naudojantis tokiomis ES finansuojamomis priemonėmis kaip „Verslumo skatinimo 2014-2020 fondas, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“, „Atviras kreditų fondas 2“. Ne mažiau svarbi ir reali galimybė kurti projektą su žinomų šalies ir užsienio verslo korifėjų įsitraukimu“, – tvirtina A. Skiauterė.

„Invegos“ atstovai praneša, kad išaugę, didele konkurencija pasižymintys didieji Lietuvos miestai savo patrauklumu kurti nuosavą verslą kiek nusileidžia regionams. Apklausa parodė, kad apie verslo startą galvotų 27,6 proc. didžiųjų miestų ir net 29,2 proc. regionų gyventojų. Kaimo vietovės šiuo metu atrodo mažiausiai viliojančios, jose verslą pradėti ryžtųsi 23,2 proc. gyventojų.

„Palyginti su didmiesčiais, regionuose rinka nėra tokia prisotinta, todėl natūralu, kad ten ir nukrypsta pradedančių verslininkų akys. Tačiau tam, kad verslas vystytųsi regionuose, būtina daugiau investuoti į jų infrastruktūrą – užtikrinti greitaeigio interneto ryšį, vystyti viešąjį transportą, gerinant susisekimą su didesniais miestais, kad gyventi kaimo vietovėse būtų pakankamai komfortiška. Be to, gyventojams vis dažniau renkantis gyventi užmiestyje ar dar atokiau bei taip kuriant naują savo gyvenimo komfortą natūralu, kad iš paskos „migruoja“ ir prekės, ir paslaugos“, – tikina Lietuvos verslo konfederacijos vadovas V. Sutkus.“, – tikina Lietuvos verslo konfederacijos vadovas V. Sutkus.

Dėmesį regionams gali lemti ir interneto suteikiamos galimybės dirbti iš bet kurios vietos, kur tik yra galimybė palaikyti kontaktą su vartotoju.

Reprezentatyvios apklausos duomenimis, pradėti savo verslą norėtų kas trečias vyras ir kas penkta moteris. Apie nuosavą verslą galvoja net 39 proc. asmenų, kurių pajamos vienam šeimos nariui viršija 500 eurų. Reprezentatyvią apklausą „Spinter Research“ atliko 2017 metų gruodį, joje dalyvavo daugiau nei 1000 respondentų. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-21 10:25
Nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje sparčiai didėja: kasmet nustatoma vis daugiau nelegalaus darbo atvejų. Opiausia padėtis statybos sektoriuje – čia dirba du trečdaliai visų nelegaliai dirbančių asmenų. Vis dar nesuvokiama, kokią žalą nelegalus darbas daro kiekvienam asmeniui, jų artimiesiems ir val...
nuotrauka
2019-11-20 16:06
Valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“ nuo 2020 m. balandžio 1 d. bus pertvarkyta į biudžetinę įstaigą Kultūros infrastruktūros centrą. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį, Kultūros ministerija įgaliota įgyvendinti naujos biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 15:27
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pradėjo Vilniaus miesto Perkūnkiemio mikrorajone vaikų darželiui statyti reikalingų žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.
nuotrauka
2019-11-20 09:24
Valstybinių miškų urėdijai (VMU) lapkritį pradeda vadovauti Valdas Kaubrė, laimėjęs konkursą šios valstybės įmonės direktoriaus pareigoms užimti. Ligi šiol jis laikinai ėjo šias pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 09:20
Vakar, lapkričio 19 d., Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas laikinai pradėjo eiti Karolis Mickevičius.
nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 12:22
Seime įregistruotas pasiūlymas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto vertės nustatymui.
nuotrauka
2019-11-18 12:11
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino teisėtvarkos pareigūnų įtarimus, kad kultūros vertybe pripažinto dvaro Utenos rajone teritorija ir apsaugos zona buvo sumažintos neteisėtai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos