2020 balandžio 7 d. antradienis, 13:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuviškieji 3D revoliucijos šaukliai

2014-08-21 21:11
„Į projektą investuojantys verslininkai ir fondai siekia gauti grąžą ir kuo greičiau pakelti įmonės vertę. Taigi, skatina veikti greitai ir efektyviai" – pasakoja 3D modeliais prekiaujančios ir užsienio investicijos sulaukusios UAB „CG Trader" marketingo vadovė Dalia Lašaitė.
nuotrauka
www.cgtrader.com nuotrauka


Praeitais metais į sparčiai augančios jaunos įmonės veiklą įsiliejusi specialistė pasakojo, kad po pirmosios investicijos, gautos iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos bei privačių investuotojų lėšas investuojančio rizikos kapitalo fondo „Practica Seed Capital", jų turimų modelių skaičius išaugo nuo 8000 iki 45000, o 3D dizainerių – nuo 1900 iki daugiau nei 70000. „Investicijos, ypač didelės, viską „pagreitina": turi galimybių ir jautiesi įpareigotas augti, diegti naujoves", – sako D. Lašaitė.

„Antrasis" virtualių modelių gyvenimas

„CG Trader" veikla neturi daug analogų ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje. Jos idėja gimė 15 metų 3D dizaineriu dirbusiam Mariui Kalyčiui, pastebėjusiam, kad 3D modeliai, kurių sukūrimas užtrunka itin daug laiko ir reikalauja ypatingų pastangų, pasibaigus įvairiems projektams, paprasčiausiai „pamirštami".

„Vadinamieji 3D modeliai naudojai architektūrinėse vizualizacijose, filmuose, kompiuteriniuose žaidimuose", – vardija D. Lašaitė – „pavyzdžiui, ruošiant architektūros įmonės katalogą, prie namo norima pavaizduoti kelis automobilius. Taigi reikia kurti visą tikroviškų automobilių modelį, o tai reikalauja ir laiko, ir lėšų. Išspausdinus katalogą ar pasibaigus parodai, šio modelio paprasčiausiai nebereikia". Todėl 2011 m. M. Kalyčiui kilo idėja suburti dizainerius į vieną bendruomenę, kur jie galėtų savo jau sukurtus modelius pardavinėti potencialiems užsakovams, taip užsidirbdami iš jau atlikto darbo.

„Ypatingą dėmesį skiriame sąlygoms: dizaineriai turi dirbti ir uždirbti iš savo kūrybos. Mūsų platformoje autoriai susimoka tik aktyvacijos mokestį ir tiesiogiai prekiauja su užsakovais. Kadangi taip uždirbama daugiau, dizaineriai gali sumažinti kainas", – pasakoja D. Lašaitė.

3D revoliucija

Tikimasi, kad palankios sąlygos kurti ir užsidirbti padės suburti daug gabių ir kokybišką produkciją kuriančių dizainerių. Tai – itin svarbu ir todėl, kad didžiausią pelną „CG Trader" tikisi gauti įsibėgėjus vadinamajai 3D spausdinimo revoliucijai.

„3D spausdinimo būdu lydomas karštas plastikas ir taip tarsi „užauginamas" kopijuojamas objektas. Tikimasi, kad greitai tokius naujus daiktus galės pasigaminti beveik kiekvienas, tad kalbame tiek apie vartojimo, tiek ir apie įvairių pramonės šakų revoliuciją. Tam – itin svarbūs ir reikalingi kokybiški bei prieinami 3D modeliai", – apie komandos ambicijas pasakoja D. Lašaitė.

Įmonės veržlumas bei verslo perspektyvumas, pirmiausia vystytas su pradinės stadijos (ang. seed) investicija, padėjo pritraukti tolimesnes stambesnes investicijas. Su rizikos kapitalo fondo valdytojo „Practica Capital" pagalba pritraukta investicija iš didžiausiam pasaulyje mikroprocesorių gamintojui „Intel" priklausančios rizikos kapitalo įmonės „Intel Capital". „Manau, kad tarptautinius investicinius fondus sudomina verslai, orientuoti į plačią rinką, neapsiribojantys savo šalimi ar tam tikra, labai nišine sritimi. Internetinė prekyba 3D modeliais nereikalauja nei saugyklų, nei pastatų. Mūsų klientai gyvena visame pasaulyje ir dirba skirtingose srityse. Esame tikrai perspektyvūs", – pasakoja D. Lašaitė.

Kita vertus, ji pabrėžė, kad siekiant investicijų ir plėtros, būtina lanksti, darniai dirbanti ir savo sritis išmananti komanda. Sparčiai besiplečianti įmonė domina ne tik užsienio investuotojus, bet ir darbuotojus – 2011 metais tik iš keturių žmonių susidėjusi įmonė išsiplėtė iki 12. „Pritraukiame ir užsieniečių: neseniai prie mūsų prisijungė Jean-Baptiste Daguené, iki šiol dirbęs kompanijoje „Trustpilot", Danijoje", – pasakoja marketingo vadovė.

Prie verslo plėtros prisideda ir ES lėšos

Prie įmonės sėkmės ypatingai prisidėjo ir pirmoji investuotoja – rizikos kapitalo bendrovė „Practica Capital", investuojanti ES struktūrinės paramos lėšas, valdomas JEREMIE kontroliuojančiojo fondo. Pastarasis įsteigtas 2008 m., Ūkio ministerijai (ŪM), Finansų ministerijai su Europos Investiciniu fondu (EIF) pasirašius finansavimo sutartį. Pagal šią sutartį, praneš Ūkio ministerija,  Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos buvo skirtos penkiems rizikos kapitalo fondams, investuojantiems į skirtingos stadijos įmones.

JEREMIE iniciatyva ženkliai prisidėjo ne tik prie konkrečių verslų, bet ir visos rizikos kapitalo rinkos aktyvios plėtros. Tai, savo ruožtu, smarkiai pagerino šalies verslo klimatą. Įmonės, kurios anksčiau nebūtų sudominusios stambių verslų ieškančių investuotojų, gavo kapitalo, reikalingo plėtrai. Tikimasi, kad puikūs jų veiklos rezultatai ir didelė projektų grąža ateityje padės pritraukti vis daugiau privačių investuotojų.

Pokyčius pastebi ir D. Lašaitė. „Per pastaruosius penkerius metus verslo aplinka Lietuvoje tikrai pagerėjo. Yra gerokai daugiau investicijų, ir prie to nemažai prisidėjo rizikos kapitalo fondų, tokių kaip „Practica Capital", veikla. Ypač svarbu, kad investicijų sulaukia ir labai ankstyvų stadijų verslai, kuriems padedama vystyti idėją ir ją įgyvendinti", – teigia ji.

Tarp įmonių, sulaukusių investicijų iš JEREMIE kontroliuojančiojo fondo, ir tokie visiems žinomi paslaugų sektoriaus vardai kaip „Coffee Inn" ar „Impuls", ir aukštųjų technologijų įmonės, kaip „Brolis Semiconductors". Tikimasi, skelbia Ūkio ministerija, kad susiformavusi rizikos kapitalo rinka, pagalba pradedantiems verslininkams bei ekonominis stabilumas prisidės ne tik prie ekonominio augimo, bet ir suteiks galimybes drąsiems žmonėms kurti verslus, sudrebinsiančius ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-04-07 13:00
Tobulindama statybinės izoliacijos gaminius „Paroc“ kompanija sukūrė naują, efektyvią, universalią akmens vatos plokštę PAROC® Ultra, skirtą naujai statomų ir renovuojamų pastatų atitvarų šilumos izoliacijai.
nuotrauka
2020-04-06 12:59
Šiaurės investicijų bankas (NIB) ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė 19 metų trukmės kredito sutartį, skirtą Klaipėdos uosto infrastruktūrai atnaujinti.
nuotrauka
2020-04-06 09:49
Bendrovė „Storent“ klientams jau siūlo statybų įrangą nuomotis internetu. „Storent“ sukurtoje viso ciklo e. bekontaktėje nuomos platformoje jos klientai Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse jau gali išsirinkti reikalingą įrangą, užsakyti ją, susiderinti pristatymo laiką ir vietą, taip pat atsiskaityt...
nuotrauka
2020-04-02 15:44
Dėl koronaviruso Lietuvoje paskelbus karantiną, statybų sektorius susiduria su iššūkiais – statybinių medžiagų vėlavimu, darbo jėgos iš užsienio pasitraukimu, vietinių darbuotojų saugumo užtikrinimu ir, svarbiausia, užsakymų krepšelio mažėjimu.
nuotrauka
2020-04-01 07:50
Civilizacija suteikia ne tik galimybių, bet kelia ir grėsmių, kurių viena – grunto tarša pavojingomis atliekomis. Problema dažnai sprendžiama paprastuoju būdu: užterštą gruntą išveža, naują atveža. Tačiau tai nedera su tvarumu, prieštarauja žiedinės ekonomikos principui, reikalauja papildomų sąnaudų...
nuotrauka
2020-03-27 10:07
Sklandus darbo organizavimas, pasiekiami duomenys, nenutrūkstanti gamybos grandinė – tokiais skaitmenizuotos veiklos privalumais galėjo pasinaudoti įmonės, kai valstybė paskelbė karantiną dėl COVID-19. Tikima, kad ateityje skaitmenizacija bendrovėms taps vis reikalingesnis įrankis. Įmonėms, siekianč...
nuotrauka
2020-03-25 15:33
Nei mūsų valstybė, nei verslas su tokio pobūdžio krize dar nebuvo susidūrę – ji didesniu ar mažesniu mastu palietė visas įmones ir organizacijas, privertė atsiversti sutartis ir imtis pokyčių. Daugeliui tapo neaišku, kaip elgtis sustojus arba apribojus veiklas, kaip spręsti su darbo teise susijusius...
nuotrauka
2020-03-25 15:17
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien, kovo 25 d., priėmė sprendimą atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo gyventojus, turinčius nekilnojamojo turto ar žemės sklypus, taip pat valstybinės žemės nuomininkus, kuriuose vykdoma kultūros, laisvalaiki...
nuotrauka
2020-03-23 11:46
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ praėjusiais metais didino savo infrastruktūros verslo apimtis. Iš viso infrastruktūros plėtros srityje bendrovė 2019 m. įgyvendino beveik dvi dešimtis projektų, už beveik 64 mln. eurų. Šiemet bendrovė ketina toliau stiprinti savo infrastruktūr...
nuotrauka
2020-03-20 13:08
Penktadienio, kovo 20 d., rytą į Vilkaviškį užsukę keleiviai turėjo nustebti. Autobusas juos vežė nebe į laikinąją, o į rekonstruotą, išskirtine architektūra pasižyminčią, Vilkaviškio autobusų stotį. Po daugiau nei metus trukusių statybų architekto Gintaro Balčyčio projektuota stotis pradėjo darbą.
nuotrauka
2020-03-18 07:40
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir AIVA SISTEMA įmonės patirtimi, nagrinėja darbo su klientais valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami klientų paklausim...
nuotrauka
2020-03-16 10:31
Europos Komisija kovo 13 d. parengė atsaką, kuriuo siekiama sušvelninti socialinį ir ekonominį COVID-19 protrūkio poveikį, daugiausia dėmesio skiriant vieningam ir koordinuotam reagavimui visos Europos mastu.
nuotrauka
2020-03-10 10:32
Lietuvos pramonei skaitmeninti Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria dar 15,35 mln. eurų. Pramonės įmonės pagal Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ galės įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo galimybes ir įsidiegti įrangą su integruotomis skaitmeninimo te...
nuotrauka
2020-03-09 13:34
Užbaigta Vilniaus licėjaus rekonstrukcija – nuo šiandien į moderniai atnaujintas klases jau sugrįžo mokiniai. Pastatas rekonstruotas iš esmės – nuo stogo – iki kondicionierių klasėse ir terasos lauke. Licėjus sostinėje veikia nuo 1990-ųjų, ir iki šiol jis nebuvo nė karto remontuotas.
nuotrauka
2020-03-07 09:19
Ketvirtadienį, kovo 5 d., Kretingos rajono savivaldybės administracija iš Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksą stačiusios bendrovės „LitCon“ paėmė visus nebaigto statyti komplekso durų raktus, o objektą saugoti pradėjo trečiadienį, kai vieną subrangovą užtiko bandant išsivežti nesumontuotą ba...
nuotrauka
2020-03-05 14:22
Dirbtinio intelekto algoritmo principu veikiantis liokajus ponas Jenkinsas, kuris praeinantiems darbuotojams nuolat primena jų tikslus ir rezultatų rodiklius. Inovatyvus susitikimų kambarys-baseinas, kuriame tarp plastikinių burbulų gali posėdžiauti 8 žmonių komanda arba žaisti darbuotojų vaikai. 20...
nuotrauka
2020-03-04 12:54
Atvirumas inovacijoms, veiklos skaidrumas ir darbuotojų kompetencijų ugdymas išaugino UAB „Grinda“ 2019 metų pajamas iki 22,211 mln. eurų ir padėjo uždirbti 1,613 mln. eurų. Uždirbtą pelną įmonė skirs miestui ir jo gyventojams – būtinų paslaugų teikimo kokybei gerinti. Planuojama atnaujinti Vilniaus...
nuotrauka
2020-03-03 15:32
Didžiausio prekybos centro RYO Panevėžyje savininkams EfTEN Real Estate Fund IV 2020-tieji prasidėjo sėkmingai. Įsipareigoję valdyti savo nekilnojamą turtą tvariai ir taip mažinti neigiamą poveikį aplinkai, RYO sėkmingai užbaigė pirmąjį sertifikavimo etapą bei tapo pirmuoju prekybinės paskirties pas...
nuotrauka
2020-03-03 13:30
Lankytojams siūlomų pramogų spektrą plečiantis prekybos ir pramogų centre „Ozas“ pristato dar vieną naujovę – jame jau vyksta baseino įrengimo darbai, kuris, planuojama, pradės veikti rugsėjį. Lankytojams naujai atveriamose patalpose, kurios iki šiol buvo neprieinamos, bus įrengtas 25 metrų ilgio, 4...
nuotrauka
2020-03-02 13:33
Daugiafunkcio sporto komplekso su nacionaliniu stadionu statybų ant Šeškinės kalvos konkurso laimėtoju oficialiai pripažintas koncesininkas „Axis Industries“. Toks sostinės savivaldybės, Vidaus reikalų ministerijos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovų Komisijos sprendimas reiškia, jog...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos