2021 vasario 26 d. penktadienis, 11:45
Reklama  |  facebook

Lietuvoje liks vienu muziejumi mažiau: Kauno Ryšių istorijos muziejuje įsikurs verslininkai

2016-01-18 06:00
Nuo 1994-ųjų Kaune veikusio Ryšių istorijos muziejaus dienos suskaičiuotos. „Teo“ grupei Kauno senamiestyje prie Rotušės priklausę pastatai, kuriuose veikia ir muziejus, parduoti. Ieškoma, kas priglaus eksponatus – jų vietoje įsikurs verslininkai.
nuotrauka
Valstybės saugomų pastatų komplekse Kauno Rotušės aikštėje vietoje muziejaus atsiras biurai. Muziejaus archyvo nuotr.


„Teo“ grynina verslą

Bendrovės „Teo“ atstovai portalo Statybunaujienos.lt žurnalistams patvirtino, kad pastatai, kuriuose veikia ir Ryšių istorijos muziejus, parduodami nekilnojamojo turto nuomos srityje Kaune dirbančiai UAB „Reksus“. Jie pridūrė, kad apie ketinimus parduoti kelis Kauno senamiestyje esančius pastatus buvo svarstoma jau ne vienerius metus. Deryboms dėl Rotušės aikštėje 17, 18, 19 ir 20 numeriais pažymėtų pastatų, priklausančių šiai įmonių grupei, pritarė ir „Teo“ valdyba.

„Susitelkdami į naujos kartos telekomunikacijų verslo kūrimą, gryniname savo veiklą ir atsisakome su tuo nesusijusio nekilnojamojo turto valdymo ir muziejaus vystymo projektų“, – aiškindamas sprendimo motyvus sakė „Teo“ vadovas Kęstutis Šliužas.  

Eksponatus pakeis biurai

Valstybės saugomų pastatų statusą turintis kompleksas Kauno Rotušės aikštėje pastatytas XVI–XVII amžių sandūroje. Jais naudojosi pirkliai, vėliau pastatai buvo naudojami kaip sandėliai. Nuo XIX a. 3-čiojo dešimtmečio čia veikė Arklių pašto stotis, o XIX a. pabaigoje pastatuose buvo įsikūręs Kauno miesto muziejus. Šį pastatų kompleksą įsigijusios bendrovės „Reksus“ vadovai teigia atliksiantys kapitalinę jo renovaciją, tačiau išlaikys architektūrinį statinių vientisumą.

„Tai – ilgalaikė nekilnojamojo turto investicija, kuria siekiame Kauno senamiestyje verslui pasiūlyti išskirtines patalpas nuomai“, – apie tokius bendrovės „Reksus“ ketinimus cituodama jos direktorių Gediminą Vilimą pranešime spaudai informuoja „Teo“.

Sužinoti, kuo ypatingos bus šios patalpos ir kokius darbus valstybės saugomiose pastatuose ketinama atlikti, nepavyko – telefonu atsiliepęs bendrovės „Reksus“ direktorius G. Vilimas informavo: „Šiuo metu esu Japonijoje ir tikrai neturiu kada kalbėti“.

Miestas muziejaus neįpirko

1994 metais „Teo“ įsteigtą Ryšių istorijos muziejų miesto centre Kauno miesto valdininkai bandė išsaugoti, tačiau kaina buvo per didelė, informuoja portalas kaunas.kasvyksta.lt.

„Savaitę prieš, kai sužinojome, kad bus toks sandoris, bandėme kalbėtis apie įsigijimą, tačiau skaičiai buvo per dideli ir miestas tokios sumos negalėjo skirti, todėl „Teo“ ir pardavė kitiems“, – cituoja Kauno merą Visvaldą Matijošaitį kaunas.kasvyksta.lt.

Eksponatai sau, darbuotojai sau

„Teo“ skelbia, kad Ryšių istorijos muziejus kelis mėnesius dar tęs veiklą. Taip pat „siekiama, kad sukaupti eksponatai ir toliau būtų prieinami visuomenei, todėl dėl jų perdavimo tariamasi su kitais muziejais ir institucijomis“.

Muziejus, kuriame lankytojai galėjo susipažinti su pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatais, pašto ženklų rinkiniais, elektroninėmis skaičiavimo mašinomis, ir kuriame buvo galima savo akimis pamatyti senus, bet dar veikiančius prietaisus, buvo populiarus.

„Daugiausiai pas mus lankydavosi moksleiviai, tačiau užsukdavo ir nemažai svečių iš kitų miestų, turistų, nes mūsų muziejus dirba ir savaitgaliais. Lankytojų būdavo iki 12 tūkstančių per metus“, – pasakoja VšĮ „Ryšių istorijos muziejus“ direktorė Giedrė Mikaitienė. Ji pridūrė, kad kol kas planuojama, jog muziejus tikrai veiks iki kovo 1 dienos, o gal ir ilgiau, tad visi norintys dar gali jame apsilankyti.

Į klausimą, ką vėliau ketina veikti penki muziejaus darbuotojai, direktorė atsakė, kad svarstomos įvairios galimybės: „Viena jų – įsidarbinti „motininėje“ bendrovėje, tačiau abejotina, ar mūsų profesijos žmonių ten prireiks. Kol kas dar nepriimtas sprendimas, kam bus perduoti mūsų muziejuje sukaupti eksponatai. Turime vilties, kad tiems, kurie juos priglaus, prireiks ir mūsų žinių“.

Kolekcijas siekia išsaugoti

„Teo“ įmonių grupės atstovas spaudai Audrius Stasiulaitis portalo žurnalistams patvirtino, kad galimybę aplikuoti į laisvas darbo vietas bendrovėje muziejaus darbuotojai tikrai turės. „O jei susiklostys taip, kad sau tinkamų darbo pasiūlymų jie neras, bus ieškoma kitokio abiem pusėms priimtino sprendimo“, – sakė jis.

A. Stasiulaitis taip pat patvirtino, kad dėl Ryšių istorijos muziejaus ekspozicijų perdavimo šiuo metu deramasi su keliais muziejais. „Siekiama, kad kuo didesnė kolekcijų dalis būtų perduota išsaugant jų vientisumą: pavyzdžiui, kad į vieną muziejų patektų visi pašto kolekcijos rinkiniai, į vieną – technikos, telekomunikacijų kolekcijos eksponatai ir pan.“, – pabrėžė jis.

„Teo“ atstovas portalo Statybunaujienos.lt žurnalistus informavo, kad muziejui išlaikyti bendrovė kasmet skirdavo apie 0,5 mln. litų (beveik 145 tūkst. eurų).

Straipsnyje ir fotogalerijoje Ryšių istorijos muziejaus archyvo nuotraukos.

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-02-15 12:46
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 4 mln. eurų į dviejų mažaaukščių gyvenamųjų namų projektą Naujininkuose. Naujos statybos projektas „Ramu Du“ įsikurs Brolių g. 16 ir nekilnojamojo turto rinką Vilniuje papildys 56 butais.
nuotrauka
2021-02-11 09:07
Nekilnojamo turto plėtros įmonės „Eika“ plėtojamame projekte „Mindaugo Baltas lapas“ (Vilniuje) pradedami III etapo butų pardavimai. Pirmajame etape pardavus visus butus, o ir antrajame likus nedideliam butų kiekiui, III projekto etapas pasiūlą Naujamiestyje papildys dar 51 butu.
nuotrauka
2021-02-10 11:36
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros sektoriuje veikiantiems verslams dabar itin tinkamas metas imtis drąsių pokyčių: keisti pastatų funkcijas, diegti inovacijas, plėsti tvarumo projektus. Tuo tarpu geriausia valdžios pagalba šiuo metu būtų tiesiog galimybė veikti. Tokiomis įžvalgomis dalinasi Lietuvos ...
nuotrauka
2021-02-05 13:28
Į ilgametę patirtį turinčių „Capital“ NT brokerių Arūno Pranevičiaus, Justo Pranskaičio ir Manto Sladkevičiaus akiratį pateko šiuo metu Vilniuje populiariausi pirminės rinkos projektai. Ekspertai pateikė savo profesionalų vertinimą bei pasidalino asmeniniais bei pirkėjų įspūdžiais.
nuotrauka
2021-02-02 14:56
Sostinės Naujamiesčio laukia permainos – Algirdo g. esančiame tuščiame sklype netrukus pradės kilti unikalus gyvenamasis pastatas. Vilniaus miesto savivaldybei viešinimui pateikti šio statinio projektiniai pasiūlymai. Beveik 0,5 ha ploto sklype suprojektuotame daugiabutyje planuojama įrengti 96 butu...
nuotrauka
2021-02-02 13:17
„Rinvest“ Vilniaus Lazdynėlių rajone pradeda antrąjį kotedžų ir daugiabučių komplekso „Riverland“ statybų etapą. Projektas išsiskirs laisvalaikio erdvėmis ir sieks atliepti pasikeitusius rinkos poreikius – atlikta apklausa rodo, kad kas trečias vilnietis, rinkdamasis naujus namus, pirmiausia atkreip...
nuotrauka
2021-02-02 08:56
SEB banko duomenimis, pernai gyventojams būstui suteiktų paskolų suma padidėjo 7 proc., o paskolų skaičius ūgtelėjo 3 procentais. Pandeminiais metais būsto paskolų smukimas buvo pastebimas tik pavasarį, pirmojo karantino metu. Antrasis karantinas rudenį ir vėlesnis jo sugriežtinimas pastebimos įtako...
nuotrauka
2021-02-01 12:24
„Citus“ analitikų išankstiniais duomenimis, šių metų sausio mėnuo Vilniuje „uždarytas“ su daugiau nei 700 rezervuotų naujų būstų (butų ir kotedžų) pirminėje rinkoje. Palyginimui, rekordiniu greičiu startavusiais 2020 m. sausį rezervuota 556, sėkmingiausiais, vertinant visus metus, 2019–aisiais – 507...
nuotrauka
2021-01-26 08:11
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros UAB „Omberg“ Vilniuje suplanavo naują gyvenamųjų dangoraižių tipo modernų projektą „Skylum“, į kurį investuoja 28,5 mln. eurų. Pagal geriausius užsienio pavyzdžius plėtojami du 20-ies aukštų išskirtinės architektūros daugiabučiai prisidės prie naujo Vilniaus dangorai...
nuotrauka
2021-01-14 14:38
Bendrovė „Newsec“ tarpininkavo sudarant biuro nuomos sandorį – sparčiai augantis žaidimų startuolis „Eneba“ nuomosis biuro patalpas Kaune iš bendrovės „Inoversa“. Pasirašyta ilgalaikė nuomos sutartis, objekto ploto nuoma bus vykdoma etapais.
nuotrauka
2021-01-14 14:21
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ gavo statybos leidimą daliai gyvenamojo projekto „Jomanto parkas“ Vilniaus Baltupių rajone ir pradėjo pirmojo etapo statybos darbus. Šiame projekte iš viso bus įrengti 236 butai, investicijos į jį sieks 16.5 mln. eurų.
nuotrauka
2021-01-07 13:05
Pasibaigę 2020-ieji nekilnojamojo turto (NT) rinkai buvo palyginti aktyvūs - bendras įregistruotų pirkimo-pardavimo sandorių skaičius nedaug atsiliko nuo ganėtinai aktyvių 2019 metų, o atskirose NT objektų kategorijose netgi fiksuotas išaugęs sandorių skaičius, skelbia Registrų centras. Bendra gyven...
nuotrauka
2021-01-07 10:32
Kylant pragyvenimo lygiui, sostinėje auga ne tik nekilnojamojo turto (NT) pirkėjų galimybės, bet ir poreikiai – besirenkantys ekonominės klasės būstą neretai reikalauja prestižiniams projektams būdingų sprendimų. Tai trina ribas tarp būsto klasių, kurias aiškiau identifikuoja nebent kaina.
nuotrauka
2021-01-06 10:34
Dešiniojoje Vilniaus Neries krantinėje, šalia sostinės senamiesčio, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ užbaigė antrąjį „Raitininkų sodo“ namų statybų etapą, kuriuo užbaigiamas šiuolaikiškas miesto centre įsikūręs, tačiau gamtos supamas gyvenamųjų namų projektas. Išskirtinio gyv...
nuotrauka
2021-01-06 09:39
Sostinėje statomam 62 tūkst. kvadratinių metrų ploto prekybos centrui „Vilnius OUTLET“ bankas „Luminor“ ir Šiaulių bankas skolina 44 mln. eurų. Sindikuotos paskolos sutartį bankai pasirašė su projektą įgyvendinančia įmone „Trečioji kregždė“. Bankai skolina lygiomis dalimis – po 22 mln. eurų. Bendra ...
nuotrauka
2021-01-04 08:44
Pilaitėje, šalia Buivydiškių tvenkinių, REWO pradeda naujo gyvenamųjų namų projekto plėtros darbus. Tai bus butai su atskirais įėjimais ir kiemeliais bei mažaaukščiai, 3 aukštų daugiabučiai, atitinkantys jaunų žmonių ir jaunų šeimų poreikius. Plėtojamos teritorijos plotas - 2,5 ha.
nuotrauka
2020-12-30 10:30
Šeškinė – puikiai išvystyta infrastruktūra išsiskiriantis Vilniaus rajonas, iš kurio greitai ir patogiai pasiekiamas ne tik sostinės centras, bet ir kiti rajonai. Šeškinės rajono patrauklumą dar labiau padidins kitais metais numatomi pradėti Šiaurinės gatvės, sujungsiančios Vakarinį aplinkkelį ir Fa...
nuotrauka
2020-12-23 15:03
Nekilnojamojo turto (NT) rinka 2020 metus dar ilgai prisimins kaip „(ne)linksmuosius kalnelius“ – nuo euforijos metų pradžioje, rinkos stagnacijos pirmojo karantino metu iki optimizmo šuolio vasarą ir atsargios metų pabaigos.
nuotrauka
2020-12-22 10:53
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ ir Prancūzijos sporto reikmenų parduotuvių tinklas „Decathlon“ pasirašė patalpų nuomos sutartį – „Decathlon“ parduotuvė Klaipėdoje bus pradėta statyti kitąmet.
nuotrauka
2020-12-22 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Omberg“ Vilniuje pradėjo gyvenamojo būsto projekto „Bajorų lajos“ antrojo etapo statybas. Šiame etape bus pastatyti trys A+ energinės klasės daugiabučiai, kuriuose iš viso bus 147 nauji butai. Į projektą investuojama 8,25 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai