2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 13:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvoje norinčių kurti verslą netrūksta – labiausiai trukdo baimė susimauti

2017-08-02 09:51
Lietuvos gyventojai yra verslūs žmonės, tačiau specialistai pastebi, kad nuosavo verslo kūrimas juos labiausiai gąsdina galima nesėkme visuomenės akyse ir jos ribotos tolerancijos klaidoms. Pasaulinis verslumo tyrimas AGER 2016 (Amway Global Entrepreneurship Report) atskleidė, kad bent artimoje aplinkoje būsimieji verslininkai turi palaikymą: net 58 proc. jų paremtų šeima ir draugai. Verslo psichologas Dainius Baltrušaitis teigia, kad drąsa išsiskirti yra svarbi būsimos verslo sėkmės dalis.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB

Kolektyvizmas, kaip iniciatyvų gesintojas

Verslo psichologo Dainius Baltrušaičio nuomone, baimė susimauti yra pakankamai universali, tačiau mūsų šalyje ją dar ir stipriai katalizuoja aplinka.

„Mes esame labai dideli kolektyvistai – Lietuvoje tikrai daug kam rūpi, ką apie juos galvoja kiti. Pastebėkite, kaip greitai pas mus plinta ir prigyja įvairios mados, elgesio būdai. Tiesiog esame labai linkę klausyti aplinkos, nes taip jaučiamės gerai, saugesni. Susimovimo baimė tokiame kontekste labai natūrali. Bijoma aplinkinių reakcijos, sukuriamas spaudimas, kurio kai kurie neatlaiko“, – sako D. Baltrušaitis.

Bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ atstovai sako, kad ryžtantis pradėti nuosavą verslą, sukurti tai, kas bent kažkiek keistų pasaulį, nuo visuomenės spaudimo būtina atsiriboti, antraip pamiršus savo svajones teks toliau plaukti pasroviui.

„Verslas yra rizika, tačiau kartu tai ir naujos galimybės. Tie, kurie iš tikrųjų nori keisti gyvenimą ir pradėti verslauti, vadovaujasi visai kita logika. Žmonės, kurie ryžtasi verslui, yra tie, kurie nebijo darbo ir rizikos. Jie supranta, kad bus sunku, bet dėl svajonės yra pasiryžę dirbti“, – sėkmingų pradedančiųjų verslininkų portretą piešia psichologas.

Bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ atstovai skelbia, kad pasaulinio tyrimo duomenimis, vienas pagrindinių lietuvių motyvų turėti savo verslą yra noras būti pačiam sau viršininku – net 51 proc. tai įvardija pagrindine verslo kūrimo priežastimi. Lietuvius taip pat motyvuoja galimybė gauti papildomų pajamų (46 proc.), o savirealizacijos troškimas bei noras įgyvendinti svajonę motyvuoja per 40 proc. pradedančiųjų verslininkų

Lėšos startui – pasiekiamos ranka

Verslo skatinimo priemones įgyvendinančios finansų institucijos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) l. e. generalinio direktoriaus pareigas Algis Skiauterė sako pastebintis, kad besikreipiančius dėl finansinės paramos verslo pradžiai kur kas labiau stabdo psichologiniai barjerai nei nuogąstavimai dėl pradinio finansavimo.

„Kiekvienas, kuris kreipiasi investicijų verslo pradžiai, žino, kad svarbiausia – gera idėja, bet ne ką mažiau svarbu – patiems ja patikėti. Savas verslas dažniausiai pradedamas arba plečiamas dėl asmeninės, artimųjų gerovės, todėl baimė suklysti yra tikrai didelė. Vertindami projektus ir bendraudami su būsimais verslininkais, dažnai susiduriame, kad tam, jog pradėtų savo verslą, jiems reikėjo įveikti daug barjerų, išgryninti verslo idėją, susiskaičiuoti būsimas investicijas ir esamas lėšas bei pasiryžti rizikuoti. Tiesa, ne visi tam pajėgūs. Tačiau mes, kaip ilgamečiai verslo partneriai, matome ir be galo daug sėkmės istorijų, prie kurių tenka prisidėti“, – įsitikinęs A. Skiauterė.

Pasako jo, jeigu dėl idėjos sėkmės abejojama, abejonės gana greitai išsisklaido išgirdus apie galimybę gauti lengvatinę paskolą. Būtent verslumo skatinimo paskolos, kurios teikiamos itin žemomis palūkanomis per kredito unijas ir finansuojamos iš 2014-2020 m. Europos socialinio fondo lėšų, leidžia gana saugiai startuoti versle.

Tam pritaria ir verslo psichologas D. Baltrušaitis, sakydamas, kad finansinių išteklių trūkumas šiais laikais – menka kliūtis. „Finansavimo baimės ir rizikos šiomis dienomis tikrai jau nebėra tokios didelės. Egzistuoja aibė lanksčių instrumentų, fondų ir įvairiausių galimybių, kaip verslą finansuoti, taip pat netrūksta ir patarėjų bei pagalbininkų. Vienintelis dalykas, kuris stabdo – netikėjimas, kad iš tiesų galima tai padaryti. Tikrai nenurašyčiau visko finansams, o mano sėkmės formulė pradedantiesiems susideda iš trijų komponentų: tikėti, kad gali, turėti gerą idėją ir daug dirbti“, – reziumuoja psichologas.

Svetimas rūpestis – asmeninė sėkmė

Verslo psichologas Dainius Baltrušaitis teigia, kad kiekvieno verslo sėkmė yra noras pirmauti.

„Pradžia visuomet yra idėja, vizija, mintis, svajonė – tai, kas sunkiai pamatuojama, bet labai svarbu. Noras sukurti daugiau, nei sukurta, padaryti geriau ir daugiau. Tokia yra bet kurio verslo raison d’etre. Jei šito nėra, kyla pagrįstas klausimas, kam toks verslas reikalingas“, – sako D. Baltrušaitis.

Pasak jo, šiais laikais verslą gali kurti tas, kuris yra pasiryžęs kiekvieną rytą atsikelti su viena ir ta pačia mintimi – ką šiandien galiu padaryti geriau nei vakar? Ką dar galiu padaryti, kad klientas būtų labiau patenkintas?

„Gyvename laikais, kur būtinybė atitikti kliento lūkesčius ir norus – didesnė nei bet kada anksčiau. Tiesiog, jei nepataikysiu aš, visada atsiras tas, kuris lūkesčius atlieps geriau. Tokia yra sėkmės paslaptis. Verslas turi kurti pridėtinę vertę ir spręsti problemas – to būtina nepamiršti pačioje verslo kūrimo pradžioje“, – įsitikinęs verslo psichologas. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-11-21 11:37
Kiekvienais metais vis labiau tobulėjant dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi galimybėmis tam turi ruoštis ir statybos sektoriaus įmonės – nuo didžiausių ir daugiausia darbuotojų turinčių iki vos kelių žmonių startuolių. Tuo įsitikinę Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros f...
nuotrauka
2019-11-21 10:43
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė, kad būtų sudaryta paramos sutartis su UAB „Baltisches Haus“. Bendrovė parengs ir miestui dovanos naujos autobusų stoties techninį projektą, užsiims statybų priežiūra.
nuotrauka
2019-11-21 10:25
Nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje sparčiai didėja: kasmet nustatoma vis daugiau nelegalaus darbo atvejų. Opiausia padėtis statybos sektoriuje – čia dirba du trečdaliai visų nelegaliai dirbančių asmenų. Vis dar nesuvokiama, kokią žalą nelegalus darbas daro kiekvienam asmeniui, jų artimiesiems ir val...
nuotrauka
2019-11-20 16:06
Valstybės įmonė „Lietuvos paminklai“ nuo 2020 m. balandžio 1 d. bus pertvarkyta į biudžetinę įstaigą Kultūros infrastruktūros centrą. Toks sprendimas priimtas Vyriausybės posėdyje trečiadienį, Kultūros ministerija įgaliota įgyvendinti naujos biudžetinės įstaigos savininko teises ir pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 15:27
Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pradėjo Vilniaus miesto Perkūnkiemio mikrorajone vaikų darželiui statyti reikalingų žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.
nuotrauka
2019-11-20 09:24
Valstybinių miškų urėdijai (VMU) lapkritį pradeda vadovauti Valdas Kaubrė, laimėjęs konkursą šios valstybės įmonės direktoriaus pareigoms užimti. Ligi šiol jis laikinai ėjo šias pareigas.
nuotrauka
2019-11-20 09:20
Vakar, lapkričio 19 d., Valstybinės miškų tarnybos direktoriaus pareigas laikinai pradėjo eiti Karolis Mickevičius.
nuotrauka
2019-11-19 16:12
Didelių padangų gaisrų patirtis rodo, kad be oro taršos rimtas problemas kelia ir gaisro gesinimo metu susidarę dideli kiekiai toksinėmis medžiagomis užteršto vandens. Jo sudėtyje gali būti fenolių, ketonų, aminų, policiklinių aromatinių angliavandenilių, dioksinų ir kitų pavojingų junginių. Dėl gal...
nuotrauka
2019-11-19 12:58
Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) išnagrinėjo keturių įmonių, kurias Konkurencijos taryba pripažino sudarius kartelinį susitarimą viešuosiuose pirkimuose, skundus dėl skirtų finansinių sankcijų sumažinimo ir bylos grąžinimo papildomam tyrimui dėl skirtos baudos.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-19 11:32
Regionų gaivinimas yra vienas iš vyriausybės deklaruojamų prioritetų. Tradiciškai regionų gyvybę didžiąja dalimi palaikė pramonės įmonės, tačiau šiandien šioje srityje susiduriama su nemažai problemų. Dėl to miestų bei rajonų savivaldybės stengiasi skatinti pramonės plėtrą ir pritraukti naujas įmone...
nuotrauka
2019-11-19 11:05
Seimas, 90 parlamentarų vieningai balsavus už, po svarstymo pritarė Reglamentuojamų profesinių kvalifikacijų pripažinimo įstatymo pataisų projektui.
nuotrauka
2019-11-19 10:47
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė kvietimą šilumos tiekimo įmonėms ir nepriklausomiems gamintojams teikti paraiškas paramai, skirtai įrangai modernizuoti.
nuotrauka
2019-11-18 16:04
Vilniaus apygardos teismas dėl prekybos poveikiu pripažino kaltais buvusį Nacionalinės žemės tarnybos (toliau – NŽT arba Tarnybos) direktoriaus patarėją G. J. F. ir pilietį S. Ž.
nuotrauka
2019-11-18 15:05
Paviršinio grunto mėginių, paimtų didžiulio padangų gaisro Alytuje apylinkėse, laboratorinių tyrimų duomenimis, nė viename iš šių 15 mėginių pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos neviršijo ribinių verčių.
nuotrauka
2019-11-18 14:50
Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo perduoti valdyti baseiną savivaldybės viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“.
nuotrauka
2019-11-18 14:24
Panevėžio miesto savivaldybės paskelbtam baseino rekonstrukcijos architektūrinių idėjų konkursui pateikta 10 darbų. Visi jie pristatomi „Aukštaitijos“ sporto komplekso fojė.
nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 12:22
Seime įregistruotas pasiūlymas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Pasiūlymu siekiama sudaryti prielaidas tikslesnės, realią vertę atitinkančios nekilnojamojo turto vertės nustatymui.
nuotrauka
2019-11-18 12:11
Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino teisėtvarkos pareigūnų įtarimus, kad kultūros vertybe pripažinto dvaro Utenos rajone teritorija ir apsaugos zona buvo sumažintos neteisėtai.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos