2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 20:44
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvoje norinčių kurti verslą netrūksta – labiausiai trukdo baimė susimauti

2017-08-02 09:51
Lietuvos gyventojai yra verslūs žmonės, tačiau specialistai pastebi, kad nuosavo verslo kūrimas juos labiausiai gąsdina galima nesėkme visuomenės akyse ir jos ribotos tolerancijos klaidoms. Pasaulinis verslumo tyrimas AGER 2016 (Amway Global Entrepreneurship Report) atskleidė, kad bent artimoje aplinkoje būsimieji verslininkai turi palaikymą: net 58 proc. jų paremtų šeima ir draugai. Verslo psichologas Dainius Baltrušaitis teigia, kad drąsa išsiskirti yra svarbi būsimos verslo sėkmės dalis.
nuotrauka
Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Minimos įmonės
INVEGA (Investicijų ir verslo garantijos), UAB

Kolektyvizmas, kaip iniciatyvų gesintojas

Verslo psichologo Dainius Baltrušaičio nuomone, baimė susimauti yra pakankamai universali, tačiau mūsų šalyje ją dar ir stipriai katalizuoja aplinka.

„Mes esame labai dideli kolektyvistai – Lietuvoje tikrai daug kam rūpi, ką apie juos galvoja kiti. Pastebėkite, kaip greitai pas mus plinta ir prigyja įvairios mados, elgesio būdai. Tiesiog esame labai linkę klausyti aplinkos, nes taip jaučiamės gerai, saugesni. Susimovimo baimė tokiame kontekste labai natūrali. Bijoma aplinkinių reakcijos, sukuriamas spaudimas, kurio kai kurie neatlaiko“, – sako D. Baltrušaitis.

Bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ atstovai sako, kad ryžtantis pradėti nuosavą verslą, sukurti tai, kas bent kažkiek keistų pasaulį, nuo visuomenės spaudimo būtina atsiriboti, antraip pamiršus savo svajones teks toliau plaukti pasroviui.

„Verslas yra rizika, tačiau kartu tai ir naujos galimybės. Tie, kurie iš tikrųjų nori keisti gyvenimą ir pradėti verslauti, vadovaujasi visai kita logika. Žmonės, kurie ryžtasi verslui, yra tie, kurie nebijo darbo ir rizikos. Jie supranta, kad bus sunku, bet dėl svajonės yra pasiryžę dirbti“, – sėkmingų pradedančiųjų verslininkų portretą piešia psichologas.

Bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ atstovai skelbia, kad pasaulinio tyrimo duomenimis, vienas pagrindinių lietuvių motyvų turėti savo verslą yra noras būti pačiam sau viršininku – net 51 proc. tai įvardija pagrindine verslo kūrimo priežastimi. Lietuvius taip pat motyvuoja galimybė gauti papildomų pajamų (46 proc.), o savirealizacijos troškimas bei noras įgyvendinti svajonę motyvuoja per 40 proc. pradedančiųjų verslininkų

Lėšos startui – pasiekiamos ranka

Verslo skatinimo priemones įgyvendinančios finansų institucijos UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) l. e. generalinio direktoriaus pareigas Algis Skiauterė sako pastebintis, kad besikreipiančius dėl finansinės paramos verslo pradžiai kur kas labiau stabdo psichologiniai barjerai nei nuogąstavimai dėl pradinio finansavimo.

„Kiekvienas, kuris kreipiasi investicijų verslo pradžiai, žino, kad svarbiausia – gera idėja, bet ne ką mažiau svarbu – patiems ja patikėti. Savas verslas dažniausiai pradedamas arba plečiamas dėl asmeninės, artimųjų gerovės, todėl baimė suklysti yra tikrai didelė. Vertindami projektus ir bendraudami su būsimais verslininkais, dažnai susiduriame, kad tam, jog pradėtų savo verslą, jiems reikėjo įveikti daug barjerų, išgryninti verslo idėją, susiskaičiuoti būsimas investicijas ir esamas lėšas bei pasiryžti rizikuoti. Tiesa, ne visi tam pajėgūs. Tačiau mes, kaip ilgamečiai verslo partneriai, matome ir be galo daug sėkmės istorijų, prie kurių tenka prisidėti“, – įsitikinęs A. Skiauterė.

Pasako jo, jeigu dėl idėjos sėkmės abejojama, abejonės gana greitai išsisklaido išgirdus apie galimybę gauti lengvatinę paskolą. Būtent verslumo skatinimo paskolos, kurios teikiamos itin žemomis palūkanomis per kredito unijas ir finansuojamos iš 2014-2020 m. Europos socialinio fondo lėšų, leidžia gana saugiai startuoti versle.

Tam pritaria ir verslo psichologas D. Baltrušaitis, sakydamas, kad finansinių išteklių trūkumas šiais laikais – menka kliūtis. „Finansavimo baimės ir rizikos šiomis dienomis tikrai jau nebėra tokios didelės. Egzistuoja aibė lanksčių instrumentų, fondų ir įvairiausių galimybių, kaip verslą finansuoti, taip pat netrūksta ir patarėjų bei pagalbininkų. Vienintelis dalykas, kuris stabdo – netikėjimas, kad iš tiesų galima tai padaryti. Tikrai nenurašyčiau visko finansams, o mano sėkmės formulė pradedantiesiems susideda iš trijų komponentų: tikėti, kad gali, turėti gerą idėją ir daug dirbti“, – reziumuoja psichologas.

Svetimas rūpestis – asmeninė sėkmė

Verslo psichologas Dainius Baltrušaitis teigia, kad kiekvieno verslo sėkmė yra noras pirmauti.

„Pradžia visuomet yra idėja, vizija, mintis, svajonė – tai, kas sunkiai pamatuojama, bet labai svarbu. Noras sukurti daugiau, nei sukurta, padaryti geriau ir daugiau. Tokia yra bet kurio verslo raison d’etre. Jei šito nėra, kyla pagrįstas klausimas, kam toks verslas reikalingas“, – sako D. Baltrušaitis.

Pasak jo, šiais laikais verslą gali kurti tas, kuris yra pasiryžęs kiekvieną rytą atsikelti su viena ir ta pačia mintimi – ką šiandien galiu padaryti geriau nei vakar? Ką dar galiu padaryti, kad klientas būtų labiau patenkintas?

„Gyvename laikais, kur būtinybė atitikti kliento lūkesčius ir norus – didesnė nei bet kada anksčiau. Tiesiog, jei nepataikysiu aš, visada atsiras tas, kuris lūkesčius atlieps geriau. Tokia yra sėkmės paslaptis. Verslas turi kurti pridėtinę vertę ir spręsti problemas – to būtina nepamiršti pačioje verslo kūrimo pradžioje“, – įsitikinęs verslo psichologas. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-06-04 15:36
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą – pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą, vadinamąją Baltijos prospekto estakadą. Atvirą konkursą dėl Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimo darbų su darbo proje...
nuotrauka
2020-06-04 15:09
Seimas nutarimu patvirtino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijos naudojimo funkcinius prioritetus.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...