2019 lapkričio 20 d. trečiadienis, 13:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. AB „Umega“ kraitėje – trys „Lietuvos metų gaminio 2014“ aukso medaliai ir „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominacija

2015-01-23 09:56
Akcinė bendrovė „Umega“ yra šiuolaikiška gamybinė įmonė, turinti ilgalaikes tradicijas metalo apdirbimo ir gamybos iš metalo srityse. 2014 metai įmonei buvo itin dosnūs. AB „Umega“ konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ buvo apdovanota net trimis aukso medaliais mašinų ir įrengimų pramonės grupėje. Taip pat bendrovė buvo pripažinta ir „Sėkmingai dirbančia įmone“.
nuotrauka
AB „Umega“ veikia mokymo centras, kuris yra struktūrinis metalo apdirbimo įmonės padalinys. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Umega, AB
Aukščiausius apdovanojimus – aukso medalius – konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ įmonei pelnė jų gaminiai: šildymo katilas „Vienybė G“, multifunkcinė traktorinė puspriekabė PI20 bei varžinė elektros krosnis SNOL 2x6405/150. „Sėkmingai dirbančia įmone“ AB „Umega“ padėjo tapti gamybos inovacijos bei nuolatinis rūpinimasis darbuotojų kvalifikacija ir gerove.

„Vienybė G“ – paprastas būdas apšildyti savo būstą

Pirmąjį aukso medalį konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ AB „Umega“ pelnė už šildymo katilą „Vienybė G“. Šis gaminys pristato naują šildymo technikos atšaką – granulėmis kūrenamą, automatizuotą katilą. Šie šildymo katilai išsiskiria moderniu dizainu, aukšta kokybe ir funkcionalumu.

Elektroninis, automatizuotas valdymas ir patikimas moduliacinis degiklis užtikrina nepriekaištingą katilo darbą ir aukštą naudingumą.

Apibūdindamas šildymo katilą „Vienybė G“ AB „Umega“ generalinis direktorius Tomas Džiugas (nuotraukoje) išskyrė gaminio šiuolaikiškumą ir praktiškumą. „Vienybė G“ – modernus ir universalus šildymo katilas. Degiklį ir granulių bunkerį prie jo galima pajungti tiek iš kairės, tiek iš dešinės katilo pusės. Katilai gaminami nuo 15 iki 55 kilovatų galingumo, tad šiuo katilu galima apšildyti tiek vidutines, tiek dideles – daugiau nei 600 kvadratinių metrų patalpas. Elektroninis valdymas ir pilnai automatizuotas kuro padavimas ir uždegimas užtikrina visiška komfortą“, – teigė vadovas.

Anot T. Džiugo, šildymo katilas „Vienybė G“ pasižymi valdymo bei eksploatacijos paprastumu ir saugumu. „Šis įrenginys gali būti valdomas tiek kambario termostatu, tiek nuotoliniu būdu. Šildymo katilas turi galimybę kontroliuoti kelių siurblių ir vožtuvų darbą. Technologijos valdymas lengvas ir patogus. Jį dar labiau supaprastina lietuviškas valdiklio meniu, – pasakojo įmonės vadovas. – Kuriant šią technologiją, didelis dėmesys buvo skirtas ir jo saugumui. Šildymo katilas apsaugotas nuo perkaitimo ir gaisro. Tylus kuro ir oro padavimas nesukelia papildomu rūpesčių. Buvo pasirūpinta, kad katilo priežiūra būtų kuo paprastesnė vartotojui. Kaitinimo elementai išdėlioti taip, kad ne tik pasiimtų maksimalų šilumos kiekį, bet ir būtų patogu juos prižiūrėti ir valyti. Lengva nuimti bei išvalyti degiklio dalis. Patogus priėjimas prie techninių katilo elementų padaro priežiūrą labai paprasta.“

Įmonės generalinis direktorius T. Džiugas taip pat paminėjo, jog katilą rekomenduojama kūrenti 6-8 milimetrų medžio granulėmis. Jam suteikiama 2-jų metų garantija. Šildymo katilas „Vienybė G“ leis lengviau atsikvėpti ir nereikalaus daug pastangų apšildant savo būstą.

Puspriekabė PI20 – vienintelė Lietuvoje gaminama puspriekabė su krovinį išstumiančiu bortu

Antrasis aukso medalis bendrovei „Umega“ buvo skirtas už multifunkcinę traktorinę puspriekabę PI20. Ši puspriekabė yra skirta žemės ūkio produktų pervežimui, perkrovimui ir organinių trąšų paskleidimui.

Paprašytas apibūdinti šį agregatą, T. Džiugas akcentavo puspriekabės originalumą ir savybes atlikti daugelį funkcijų. „Tai vienintelė Lietuvoje gaminama puspriekabė su krovinį išstumiančiu bortu. Agregatas yra unikalus savo konstrukcija. Puspriekabės kėbule įmontuotas išstūmimo mechanizmas, leidžiantis išstumti krovinį žemose patalpose. Pats gaminio kėbulas yra didelio tūrio. Tokia savybė suteikia galimybę naudoti puspriekabę žalios masės transportavimui, pavyzdžiui, biodujų jėgainėse. Taip pat prie puspriekabės galima papildomai primontuoti atskirus priedus. Pavyzdžiui, vietoje galinio borto gali būti sumontuotas organinių trąšų kratytuvas arba grūdų perkrovimo mechanizmas. Šie papildomi priedai suteikia gaminiui daugiau universalumo. Tokiu būdu, naudojant daugiafunkcinę puspriekabę, nebereikia pasirinkti trijų atskirų gaminių, pritaikytų konkrečioms užduotims“, – sakė T. Džiugas.

2014 metais traktorinė puspriekabė PI20 sulaukė didelio pasisekimo ir susidomėjimo parodose: AGROSHOW 2014 Bednary mieste Lenkijoje, Bulgarijos mieste Stara Zagoroje vykusioje parodoje BATA-AGRO 2014, TECHAGRO 2014 Brno mieste Čekijoje bei „AGROSALON 2014“ parodoje, kuri vyko Rusijos sostinėje Maskvoje.

Krosnis nepakeičiama įmonėse, kur svarbūs greiti ir kokybiški terminiai procesai

Trečiasis aukso medalis konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ įmonei „Umega“ buvo suteiktas už varžinės elektros krosnies SNOL 2x6405/150 sukūrimą.

Krosnis skirta procesui, kuriam reikalinga itin stabili temperatūra ir tinkamas jos pasiskirstymas visoje kameroje. Sukurta krosnies valdymo sistema leidžia idealiai kontroliuoti temperatūrą įvertinant ir tai, jog proceso metu produktas pats pradeda spinduliuoti šilumą (valdomas inertinis temperatūros pakilimas).

Proceso metu išsiskiriančios kenksmingos medžiagos, pradedant skysta būsena, baigiant dujine, o galų gale – procesui pasibaigus ir atvėsus krosniai, skystoji būsena tampa kieta, kurią reikia kaskart pašalinti iš kameros, kaip ir dujas. Tam sukurtas specialiai pritaikytas krosnies dugnas ir ventiliavimo sistema su atitinkamais filtrais.

Gaminius testuoja, įvertindami skirtingų rinkų reikalavimus

Tarp įmonės apdovanojimų – ir Sėkmingai dirbančios įmonės nominacija. Pagrindines AB „Umega“ veiklos sritis sudaro: šildymo įrenginių, žemės ūkio ir miško technikos, laboratorinių ir pramoninių krosnių, orapūčių, metalinių detalių, vožtuvų ir kitų metalo produktų gamyba.

Paprašytas apibūdinti bendrovę, „Umega“ generalinis direktorius T. Džiugas pasidžiaugė, jog antrus metus iš eilės įmonė buvo įvertinta kaip sėkmingai dirbanti. Vardindamas šio pasiekimo priežastis, vadovas akcentavo, jog viena priežasčių tapti „Sėkmingai dirbančia įmone“ buvo nuolatinis naujų technologijų diegimas. „Mūsų bendrovė nuolat siekia diegti naujas technologijas, vystyti naujus produktus, kurie atitiktų vartotojų poreikius, – sakė jis. – Įmonėje taip pat vykdomi nuolatiniai vidaus procesų auditai, kurie sudaro sąlygas identifikuoti procesines klaidas ir diegti korekcijas. Tai padeda efektyvinti procesus, kurti lanksčią struktūrą ir išvengti broko, kuris bendrovei reikštų nepatenkintus klientus ir finansinius nuostolius.“

Anot vadovo, kita priežastimi, lėmusia Sėkmingai dirbančios įmonės nominaciją, taip pat galėjo būti įmonės lankstumas orientuojantis į klientų poreikius ir jau esamas bei naujas rinkas. „Mūsų įmonė taip pat stengiasi analizuoti rinką ir prisitaikyti prie poreikių bei ieškoti naujų nišų. Visa bendrovės gaminama produkcija yra sertifikuojama pagal ES standartų reikalavimus. Bendrovė savo produktus sertifikuoja ir papildomai, kai to reikia norint produktą pateikti kitoms rinkoms, kuriose yra reikalingi papildomi kokybės sertifikatai. Vienas tokių pavyzdžių – „Umega1“ židinys, kuris šiuo metu sertifikuojamas DINplus sertifikatu, suteikiančiu platesnes galimybes prekiauti Skandinavijoje bei Vokietijoje, turinčioje bene aukščiausius reikalavimus ir papildomus sertifikatus užtikrinti produktų kokybei. Produktai sertifikuojami pagal klientų ir rinkos poreikį bei išpildant tam tikrų, įmonėje taikomų standartų reikalavimus. Pvz., CE žymėjimas yra taikomas visoms šį standartą atitinkančioms prekėms. Šildymo technika yra testuojama ir sertifikuojama išorės laboratorijose“, – sakė T. Džiugas.

Gamyboje taiko pažangią Lean vadybos sistemą

Taip pat, anot pašnekovo, itin svarbų vaidmenį, pelnant „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominaciją, suvaidino investicijos į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą bei jų darbo sąlygų gerinimą. „Šiuo metu įmonėje darbuojasi daugiau negu 700 kvalifikuotų specialistų. Jie dirba keturiose įmonės padaliniuose – Žemės ūkio technikos, SNOL, „Vienybės“ ir „Sirijaus“. Įmonė yra suinteresuota kelti savo darbuotojų kvalifikaciją. Pvz.: visi suvirintojai privalo būti atestuoti, jei nėra – apmokomi papildomai, siunčiami į kursus ir jiems suteikiamas kvalifikacijos pažymėjimas. Visi vidaus auditoriai, atliekantys vidaus procesų auditus taip pat yra sertifikuoti.

2014 metais įmonė pradėjo diegti Lean, vadinamąją liekną, gamybos valdymo sistemą. Tai yra Japonijoje, „Toyota“ gamykloje, sukurta sistema, kuri leidžia tobulinti procesus ir užtikrinti nuolatinį įmonės tobulėjimą, orientuoti ir koncentruoti įmonės veiklą į kokybės ir efektyvumo gerinimą, o tai reiškia tiesioginę naudą ir klientui. 2015 metų pradžioje baigiasi pirmasis Lean diegimo etapas, tačiau net jam nepasibaigus, įmonė pratęsė Lean diegimo kontraktą dar vieneriems metams. „Neprabėgo nė metai, kai pas mus buvo pradėta diegti Lean, o mes jau matome teigiamus rezultatus, matome pasiekimus, tad niekam nekyla abejonių, kad judam teisinga kryptimi ir kad verta tęsti pradėtą kelią“, – sakė T. Džiugas.

Be visų aukščiau paminėtų iniciatyvų įmonė nuolatos siunčia savo specialistus į stažuotes, organizuojami vidiniai seminarai ir panašiai. Kaip pavyzdys pernai metais įmonė išsiuntė virš 10 žmonių aplankyti vieno is klientų gamyklas Vokietijoje ir Prancūzijoje, tikslas buvo pamatyti kaip planuojami, organizuojami ir valdomi gamybiniai procesai pažangiose vakarietiškose įmonėse. Noriu pasidžiaugti, kad praėjus vos pusiai metų mes jau išmokome planuoti ir valdyti procesus kitaip.
Apibendrinant galima būtų pasakyti, kad bet kokios iniciatyvos, poreikis semtis naujų žinių ir kelti kvalifikaciją iš darbuotojų yra sveikintinos ir palaikomos.

Prie AB „Umega“ veikia mokymo centras

Akcentuodamas darbuotojų apmokymus, bendrovės generalinis direktorius T. Džiugas paminėjo, jog prie AB „Umega“ veikia mokymo centras, kuris yra struktūrinis metalo apdirbimo įmonės padalinys.

„Centras galbūt yra pranašesnis už kitas mokymo įstaigas ar net kitus mokymo centrus tuo, kad teorija glaudžiai susieta su praktika. Pagrindiniai mokymo centro dėstytojai yra patys geriausi įmonės specialistai – inžinieriai, kurie jau daugelį metų dirba metalo apdirbimo pramonėje ir yra sukaupę didelį teorinių bei praktinių žinių bagažą. AB „Umega“ mokymo centras – respublikinis, tad žmonės gali atvykti mokytis iš bet kurio Lietuvos kampelio. Per metus šioje įstaigoje paruošiama nuo 300 iki 450 kvalifikuotų specialistų. Mūsų mokymo centre rengiami penkiolikos specialybių darbuotojai. Visos profesijos, kurių ruošiame, labai paklausios. Mūsų tikslas – gerinti kokybę ir tobulinti turimas programas“, – sakė generalinis direktorius T. Džiugas.

Kalbėdamas apie darbo sąlygų gerinimą, T. Džiugas paminėjo, jog 2014 metais įmonėje buvo atnaujinta dalis patalpų, nupirkta naujos įrangos, administracinis pastatas renovuojamas tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Vadovas akcentavo tai, jog įmonė skiria didelį dėmesį aktyvesniam ir sveikesniam darbuotojų gyvenimo būdui: organizuoja įvairias sporto šventes, apmoka baseino ir krepšinio aikštelės paslaugas. „Laikomės nuostatos, jog sveikame kūne – sveika siela. O tai neabejotinai teigiamai veikia ir pačius darbo rezultatus“, – pokalbį pabaigė AB „Umega“ generalinis direktorius T. Džiugas. 

Bendrovės nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos