2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 13:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. AB „Umega“ kraitėje – trys „Lietuvos metų gaminio 2014“ aukso medaliai ir „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominacija

2015-01-23 09:56
Akcinė bendrovė „Umega“ yra šiuolaikiška gamybinė įmonė, turinti ilgalaikes tradicijas metalo apdirbimo ir gamybos iš metalo srityse. 2014 metai įmonei buvo itin dosnūs. AB „Umega“ konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ buvo apdovanota net trimis aukso medaliais mašinų ir įrengimų pramonės grupėje. Taip pat bendrovė buvo pripažinta ir „Sėkmingai dirbančia įmone“.
nuotrauka
AB „Umega“ veikia mokymo centras, kuris yra struktūrinis metalo apdirbimo įmonės padalinys. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Umega, AB
Aukščiausius apdovanojimus – aukso medalius – konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ įmonei pelnė jų gaminiai: šildymo katilas „Vienybė G“, multifunkcinė traktorinė puspriekabė PI20 bei varžinė elektros krosnis SNOL 2x6405/150. „Sėkmingai dirbančia įmone“ AB „Umega“ padėjo tapti gamybos inovacijos bei nuolatinis rūpinimasis darbuotojų kvalifikacija ir gerove.

„Vienybė G“ – paprastas būdas apšildyti savo būstą

Pirmąjį aukso medalį konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ AB „Umega“ pelnė už šildymo katilą „Vienybė G“. Šis gaminys pristato naują šildymo technikos atšaką – granulėmis kūrenamą, automatizuotą katilą. Šie šildymo katilai išsiskiria moderniu dizainu, aukšta kokybe ir funkcionalumu.

Elektroninis, automatizuotas valdymas ir patikimas moduliacinis degiklis užtikrina nepriekaištingą katilo darbą ir aukštą naudingumą.

Apibūdindamas šildymo katilą „Vienybė G“ AB „Umega“ generalinis direktorius Tomas Džiugas (nuotraukoje) išskyrė gaminio šiuolaikiškumą ir praktiškumą. „Vienybė G“ – modernus ir universalus šildymo katilas. Degiklį ir granulių bunkerį prie jo galima pajungti tiek iš kairės, tiek iš dešinės katilo pusės. Katilai gaminami nuo 15 iki 55 kilovatų galingumo, tad šiuo katilu galima apšildyti tiek vidutines, tiek dideles – daugiau nei 600 kvadratinių metrų patalpas. Elektroninis valdymas ir pilnai automatizuotas kuro padavimas ir uždegimas užtikrina visiška komfortą“, – teigė vadovas.

Anot T. Džiugo, šildymo katilas „Vienybė G“ pasižymi valdymo bei eksploatacijos paprastumu ir saugumu. „Šis įrenginys gali būti valdomas tiek kambario termostatu, tiek nuotoliniu būdu. Šildymo katilas turi galimybę kontroliuoti kelių siurblių ir vožtuvų darbą. Technologijos valdymas lengvas ir patogus. Jį dar labiau supaprastina lietuviškas valdiklio meniu, – pasakojo įmonės vadovas. – Kuriant šią technologiją, didelis dėmesys buvo skirtas ir jo saugumui. Šildymo katilas apsaugotas nuo perkaitimo ir gaisro. Tylus kuro ir oro padavimas nesukelia papildomu rūpesčių. Buvo pasirūpinta, kad katilo priežiūra būtų kuo paprastesnė vartotojui. Kaitinimo elementai išdėlioti taip, kad ne tik pasiimtų maksimalų šilumos kiekį, bet ir būtų patogu juos prižiūrėti ir valyti. Lengva nuimti bei išvalyti degiklio dalis. Patogus priėjimas prie techninių katilo elementų padaro priežiūrą labai paprasta.“

Įmonės generalinis direktorius T. Džiugas taip pat paminėjo, jog katilą rekomenduojama kūrenti 6-8 milimetrų medžio granulėmis. Jam suteikiama 2-jų metų garantija. Šildymo katilas „Vienybė G“ leis lengviau atsikvėpti ir nereikalaus daug pastangų apšildant savo būstą.

Puspriekabė PI20 – vienintelė Lietuvoje gaminama puspriekabė su krovinį išstumiančiu bortu

Antrasis aukso medalis bendrovei „Umega“ buvo skirtas už multifunkcinę traktorinę puspriekabę PI20. Ši puspriekabė yra skirta žemės ūkio produktų pervežimui, perkrovimui ir organinių trąšų paskleidimui.

Paprašytas apibūdinti šį agregatą, T. Džiugas akcentavo puspriekabės originalumą ir savybes atlikti daugelį funkcijų. „Tai vienintelė Lietuvoje gaminama puspriekabė su krovinį išstumiančiu bortu. Agregatas yra unikalus savo konstrukcija. Puspriekabės kėbule įmontuotas išstūmimo mechanizmas, leidžiantis išstumti krovinį žemose patalpose. Pats gaminio kėbulas yra didelio tūrio. Tokia savybė suteikia galimybę naudoti puspriekabę žalios masės transportavimui, pavyzdžiui, biodujų jėgainėse. Taip pat prie puspriekabės galima papildomai primontuoti atskirus priedus. Pavyzdžiui, vietoje galinio borto gali būti sumontuotas organinių trąšų kratytuvas arba grūdų perkrovimo mechanizmas. Šie papildomi priedai suteikia gaminiui daugiau universalumo. Tokiu būdu, naudojant daugiafunkcinę puspriekabę, nebereikia pasirinkti trijų atskirų gaminių, pritaikytų konkrečioms užduotims“, – sakė T. Džiugas.

2014 metais traktorinė puspriekabė PI20 sulaukė didelio pasisekimo ir susidomėjimo parodose: AGROSHOW 2014 Bednary mieste Lenkijoje, Bulgarijos mieste Stara Zagoroje vykusioje parodoje BATA-AGRO 2014, TECHAGRO 2014 Brno mieste Čekijoje bei „AGROSALON 2014“ parodoje, kuri vyko Rusijos sostinėje Maskvoje.

Krosnis nepakeičiama įmonėse, kur svarbūs greiti ir kokybiški terminiai procesai

Trečiasis aukso medalis konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“ įmonei „Umega“ buvo suteiktas už varžinės elektros krosnies SNOL 2x6405/150 sukūrimą.

Krosnis skirta procesui, kuriam reikalinga itin stabili temperatūra ir tinkamas jos pasiskirstymas visoje kameroje. Sukurta krosnies valdymo sistema leidžia idealiai kontroliuoti temperatūrą įvertinant ir tai, jog proceso metu produktas pats pradeda spinduliuoti šilumą (valdomas inertinis temperatūros pakilimas).

Proceso metu išsiskiriančios kenksmingos medžiagos, pradedant skysta būsena, baigiant dujine, o galų gale – procesui pasibaigus ir atvėsus krosniai, skystoji būsena tampa kieta, kurią reikia kaskart pašalinti iš kameros, kaip ir dujas. Tam sukurtas specialiai pritaikytas krosnies dugnas ir ventiliavimo sistema su atitinkamais filtrais.

Gaminius testuoja, įvertindami skirtingų rinkų reikalavimus

Tarp įmonės apdovanojimų – ir Sėkmingai dirbančios įmonės nominacija. Pagrindines AB „Umega“ veiklos sritis sudaro: šildymo įrenginių, žemės ūkio ir miško technikos, laboratorinių ir pramoninių krosnių, orapūčių, metalinių detalių, vožtuvų ir kitų metalo produktų gamyba.

Paprašytas apibūdinti bendrovę, „Umega“ generalinis direktorius T. Džiugas pasidžiaugė, jog antrus metus iš eilės įmonė buvo įvertinta kaip sėkmingai dirbanti. Vardindamas šio pasiekimo priežastis, vadovas akcentavo, jog viena priežasčių tapti „Sėkmingai dirbančia įmone“ buvo nuolatinis naujų technologijų diegimas. „Mūsų bendrovė nuolat siekia diegti naujas technologijas, vystyti naujus produktus, kurie atitiktų vartotojų poreikius, – sakė jis. – Įmonėje taip pat vykdomi nuolatiniai vidaus procesų auditai, kurie sudaro sąlygas identifikuoti procesines klaidas ir diegti korekcijas. Tai padeda efektyvinti procesus, kurti lanksčią struktūrą ir išvengti broko, kuris bendrovei reikštų nepatenkintus klientus ir finansinius nuostolius.“

Anot vadovo, kita priežastimi, lėmusia Sėkmingai dirbančios įmonės nominaciją, taip pat galėjo būti įmonės lankstumas orientuojantis į klientų poreikius ir jau esamas bei naujas rinkas. „Mūsų įmonė taip pat stengiasi analizuoti rinką ir prisitaikyti prie poreikių bei ieškoti naujų nišų. Visa bendrovės gaminama produkcija yra sertifikuojama pagal ES standartų reikalavimus. Bendrovė savo produktus sertifikuoja ir papildomai, kai to reikia norint produktą pateikti kitoms rinkoms, kuriose yra reikalingi papildomi kokybės sertifikatai. Vienas tokių pavyzdžių – „Umega1“ židinys, kuris šiuo metu sertifikuojamas DINplus sertifikatu, suteikiančiu platesnes galimybes prekiauti Skandinavijoje bei Vokietijoje, turinčioje bene aukščiausius reikalavimus ir papildomus sertifikatus užtikrinti produktų kokybei. Produktai sertifikuojami pagal klientų ir rinkos poreikį bei išpildant tam tikrų, įmonėje taikomų standartų reikalavimus. Pvz., CE žymėjimas yra taikomas visoms šį standartą atitinkančioms prekėms. Šildymo technika yra testuojama ir sertifikuojama išorės laboratorijose“, – sakė T. Džiugas.

Gamyboje taiko pažangią Lean vadybos sistemą

Taip pat, anot pašnekovo, itin svarbų vaidmenį, pelnant „Sėkmingai dirbančios įmonės“ nominaciją, suvaidino investicijos į darbuotojų kvalifikacijos kėlimą bei jų darbo sąlygų gerinimą. „Šiuo metu įmonėje darbuojasi daugiau negu 700 kvalifikuotų specialistų. Jie dirba keturiose įmonės padaliniuose – Žemės ūkio technikos, SNOL, „Vienybės“ ir „Sirijaus“. Įmonė yra suinteresuota kelti savo darbuotojų kvalifikaciją. Pvz.: visi suvirintojai privalo būti atestuoti, jei nėra – apmokomi papildomai, siunčiami į kursus ir jiems suteikiamas kvalifikacijos pažymėjimas. Visi vidaus auditoriai, atliekantys vidaus procesų auditus taip pat yra sertifikuoti.

2014 metais įmonė pradėjo diegti Lean, vadinamąją liekną, gamybos valdymo sistemą. Tai yra Japonijoje, „Toyota“ gamykloje, sukurta sistema, kuri leidžia tobulinti procesus ir užtikrinti nuolatinį įmonės tobulėjimą, orientuoti ir koncentruoti įmonės veiklą į kokybės ir efektyvumo gerinimą, o tai reiškia tiesioginę naudą ir klientui. 2015 metų pradžioje baigiasi pirmasis Lean diegimo etapas, tačiau net jam nepasibaigus, įmonė pratęsė Lean diegimo kontraktą dar vieneriems metams. „Neprabėgo nė metai, kai pas mus buvo pradėta diegti Lean, o mes jau matome teigiamus rezultatus, matome pasiekimus, tad niekam nekyla abejonių, kad judam teisinga kryptimi ir kad verta tęsti pradėtą kelią“, – sakė T. Džiugas.

Be visų aukščiau paminėtų iniciatyvų įmonė nuolatos siunčia savo specialistus į stažuotes, organizuojami vidiniai seminarai ir panašiai. Kaip pavyzdys pernai metais įmonė išsiuntė virš 10 žmonių aplankyti vieno is klientų gamyklas Vokietijoje ir Prancūzijoje, tikslas buvo pamatyti kaip planuojami, organizuojami ir valdomi gamybiniai procesai pažangiose vakarietiškose įmonėse. Noriu pasidžiaugti, kad praėjus vos pusiai metų mes jau išmokome planuoti ir valdyti procesus kitaip.
Apibendrinant galima būtų pasakyti, kad bet kokios iniciatyvos, poreikis semtis naujų žinių ir kelti kvalifikaciją iš darbuotojų yra sveikintinos ir palaikomos.

Prie AB „Umega“ veikia mokymo centras

Akcentuodamas darbuotojų apmokymus, bendrovės generalinis direktorius T. Džiugas paminėjo, jog prie AB „Umega“ veikia mokymo centras, kuris yra struktūrinis metalo apdirbimo įmonės padalinys.

„Centras galbūt yra pranašesnis už kitas mokymo įstaigas ar net kitus mokymo centrus tuo, kad teorija glaudžiai susieta su praktika. Pagrindiniai mokymo centro dėstytojai yra patys geriausi įmonės specialistai – inžinieriai, kurie jau daugelį metų dirba metalo apdirbimo pramonėje ir yra sukaupę didelį teorinių bei praktinių žinių bagažą. AB „Umega“ mokymo centras – respublikinis, tad žmonės gali atvykti mokytis iš bet kurio Lietuvos kampelio. Per metus šioje įstaigoje paruošiama nuo 300 iki 450 kvalifikuotų specialistų. Mūsų mokymo centre rengiami penkiolikos specialybių darbuotojai. Visos profesijos, kurių ruošiame, labai paklausios. Mūsų tikslas – gerinti kokybę ir tobulinti turimas programas“, – sakė generalinis direktorius T. Džiugas.

Kalbėdamas apie darbo sąlygų gerinimą, T. Džiugas paminėjo, jog 2014 metais įmonėje buvo atnaujinta dalis patalpų, nupirkta naujos įrangos, administracinis pastatas renovuojamas tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Vadovas akcentavo tai, jog įmonė skiria didelį dėmesį aktyvesniam ir sveikesniam darbuotojų gyvenimo būdui: organizuoja įvairias sporto šventes, apmoka baseino ir krepšinio aikštelės paslaugas. „Laikomės nuostatos, jog sveikame kūne – sveika siela. O tai neabejotinai teigiamai veikia ir pačius darbo rezultatus“, – pokalbį pabaigė AB „Umega“ generalinis direktorius T. Džiugas. 

Bendrovės nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-09-16 07:30
Jevgenij Kleinov yra įmonės „Naresta“ projektų vadovas, statybos inžinierius. Tačiau 36-erių vyras sako, kad sėkmingas projektų vadovo darbas yra susijęs ne tik su kompetencijomis, bet ir su gebėjimu bendrauti su užsakovais, partneriais. „Diplomatija, derybiniai įgūdžiai mano darbe labai svarbūs, ne...
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-12 08:28,      papildyta 2020-09-17 18:20, Fotogalerijoje 68 nuotraukos
Rugsėjo 11 d. Valdovų rūmuose įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – „Statybininkų diena 2020”. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2020-08-25 09:46
Šalia Kauno senamiesčio, priešais „Žalgirio“ areną besiformuojančiame verslo kvartale, gegužę iškilo naujas šiuolaikiškas verslo centras SQVERAS. Beveik 11 tūkst. kv. m bendro ploto, A+ energinio naudingumo klasės verslo centras išsiskiria naujausiais technologiniais sprendimais ir inžinerinėmis sis...
nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...