2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 17:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. „Avona“. Naują pastato dalį atrėmė ant keturių kolonų, o korpusus sujungė galerija Fotogalerija

2015-01-28 08:19
Ekspertai, vertindami UAB „Avona“ darbą rekonstruojant Vilniaus universiteto Lazerinių tyrimų centro pastatą, pastatant antstatą, už kompleksiškumą, energinio efektyvumo sprendimus, svarbą Lietuvos mokslui ir atliktų darbų kokybę, skyrė aukso medalį.  
nuotrauka
Rekonstruotas mokslo paskirties pastatas yra Vilniuje, Saulėtekio al. 10. Jis buvo pastatytas 1972 metais – kaip valgykla. UAB „Avona“ nuotr.


Minimos įmonės
Avona, UAB
Rekonstruotas mokslo paskirties pastatas yra Vilniuje, Saulėtekio al. 10. Jis buvo pastatytas 1972 metais – kaip valgykla. 2008 m. dalis pastato, kurio aukštingumas – nuo 6,30 m iki 12,32 m – buvo rekonstruota.

Prie esamo Lazerinių tyrimų centro 2012 m. gegužę – 2013 m. gegužę buvo suprojektuota ir UAB „Avona“ pastatyta nauja pastato dalis, kurioje įrengtos naujos lazerinių tyrimų laboratorijos ir darbo kabinetai. Nauja pastato dalis suprojektuota iš dalies virš esamo korpuso, tačiau konstrukcijų atrėmimas išspręstas nepriklausomai nuo esamų konstrukcijų – ant naujų kolonų. Esamo ir naujo korpusų sujungimui buvo suprojektuota galerija.

„Projektuojant pastato konstrukcinę dalį, susidūrėme su keliais iššūkiais, – dalijosi UAB „Avona“ generalinis direktorius Česlovas Zabarauskas. – Nauja pastato dalis turėjo išaugti su minimalia intervencija į senąją, visiškai netrukdant darbo esamame pastate, taip pat pagal galimybes reikėjo sumažinti pastato vibracijas, trukdančias normaliam lazerių įrangos darbui. Buvo atsisakyta sprendimo statyti antstatą ant esamo pastato, vietoj to – nauja pastato dalis buvo atremta ant keturių pagrindinių kolonų, kurios perėmė didžiausią vertikalių apkrovų dalį.“

Monolitinės laiptinės atliko standumo branduolių funkciją, perimant vėjo apkrovas. Netipinių sprendimų reikalavo ir didžiulis atstumas tarp kolonų – 23 metrai, pastato konsolės – 8 metrai. „Buvo pasirinkta plieninių konstrukcijų schema – į erdvinį karkasą sujungtos plieninės santvaros su briaunuotų sijų ir surenkamų blokelių perdangomis, atremtomis ant santvarų juostų“, – aiškino Č. Zabarauskas. Santvarų tinklelio schema parinkta taip, kad praktiškai nemažintų langų ploto. Pasirinkta klojinių nereikalaujanti surenkamų blokelių perdanga lengvam plieno karkasui suteikė didesnio vibracijų slopinimo savybių.

Karkaso elementai buvo padalinti į maksimalaus dydžio blokus, kokius įmanoma atvežti į statybos aikštelę. Kaip sakė įmonės vadovas, kad didžiosios santvaros objekte būtų sumontuotos tiksliai, metalo konstrukcijų gamykloje buvo atliktas kontrolinis surinkimas. „Visos konstrukcijų montuojamosios jungtys parinktos išimtinai varžtinės, vengiant suvirinimo, kadangi statybos aikštelėje užtikrinti virintų siūlių kokybę yra pakankamai sudėtinga“, – sakė Č. Zabarauskas.

Vienas iš esminių projektuojamo pastato planinės struktūros elementų – tarp abiejų laiptinių esantis platus koridorius, kurio atsiradimą nulėmė reikalavimas turėti galimybę į pastatą įkelti didelių gabaritų – 4 x 1,5 x 0,5 m – laboratorijų stalus, kurių svoris siekia ir 500 kg. Stalus numatyta įkelti per langus-duris.

Apibūdindamas objekto savybes, Č. Zabarauskas sakė, kad pastato atitvaros suprojektuotos numatant geresnes šilumos perdavimo koeficientų reikšmes. „Buvo panaudoti mažai energijos naudojančių pastatų techniniai inžineriniai sprendimai, projektuojant buvo pasitelkta pastatų sertifikavimo programa. Naujos pastato dalies energinio naudingumo klasė –B, o vidaus aplinkos garso klasė – C“, – sakė „Avona“ vadovas.

Objekte panaudotos aukštos kokybės medžiagos ir inžinierinės technologijos. Įrengtos „Confovent“, lietuviškos šildymo-vėdinimo su rekuperacija technologijos, atitinkančios aukščiausius mokslinėms laboratorijoms ir technologijoms keliamus reikalavimus.

UAB „Avona“ rekonstravo 2 ir 3 pastato aukštus ir, praplėtusi patalpas, įrengė keturias laboratorijas perspektyvių mokslinių sričių plėtojimui ir naujų lazerinių technologijų kūrimui. Naujai suprojektuotos pastato dalies bendrasis plotas – 832,53 kv. m, pagrindinis plotas – 444,99 kv. m, pagalbinis plotas – 387,54 kv. m, tūris – 5092 kub. metrai. Objekto vertė – 5 mln. litų.
 
UAB „Avona“ nuotraukos

Reklama
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-09-30 13:19
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ Klaipėdoje užbaigė laivų krovos akcinės bendrovės „Klaipėdos Smeltė" konteinerių terminalo rekonstrukcijos darbų III ir IV etapus. Užbaigus beveik 17 mln. eurų vertės svarbiausius teritorijos rekonstrukcijos darbų etapus konteinerių terminalo ...
nuotrauka
2020-09-30 13:12
Vis daugiau žmonių planuodami savo namus pagalvoja apie išmaniųjų technologijų galimybes. Dabar išmaniais gali būti ne tik privatūs namai, bet ir muziejai. Visuomeniniuose ir kultūros pastatuose šios technologijos puikiai tinka ir yra sumaniai pritaikomos.
nuotrauka
2020-09-30 09:16
Vienas iš civilizacijos rodiklių – rankų darbo keitimas mašinomis, mechanizmais. Ir ne tik. Pandemija rodo, kad mašinos yra nepakeičiamos mažinant užsikrėtimo koronavirusu grėsmes.
nuotrauka
2020-09-29 16:27
Nuo rugsėjo 22 d. išmanios infrastruktūros sprendimų kompanijai UAB „Fima“ pradeda vadovauti Jonas Jablonskis, iki šiol bendrovėje ėjęs Projektų departamento vadovo pareigas, o didžiausią profesinę patirtį yra sukaupęs pardavimų bei komercijos srityse.
nuotrauka
2020-09-28 08:02
Jei dalyvauji Lietuvai svarbaus projekto statyboje, dar nereiškia, kad garantuojamas atlygis už darbus. Valdžia giriasi Vilniaus kogeneracine jėgaine (VKJ), o įmonė „Dzūkijos statyba“, viena iš subrangovų, neatgauna beveik 350 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-09-24 15:00
Izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ atnaujino savo statybinės izoliacijos iš akmens vatos gaminių grupę.
nuotrauka
2020-09-21 09:24
Vilniaus „Grinda“ užbaigė sostinės judrios T. Narbuto gatvės lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstrukciją. Įgyvendinant šį projektą, pirmą kartą Lietuvoje panaudoti inovatyvūs sprendimai aukštai iškėlė panašių inžinerinių projektų vadybos kartelę.
nuotrauka
2020-09-18 08:38
„Continental Automotive Lithuania“ paskelbė, jog įmonės gamykla Kaune buvo apdovanota LEED aukso sertifikatu. Tai aukščiausias LEED įvertinimas gamykliniam pastatui Lietuvoje iki šiol. Gamykla Kaune tapo ir pirmąja „Continental“ korporacijos lokacija pasaulyje gavusia tokį aukštą įvertinimą pastato ...
nuotrauka
2020-09-17 07:50
3D erdvėje galima ne tik atvaizduoti atskirus statinius, bet ir itin tiksliai atgaminti miestus su visomis kultūrinėmis vertybėmis. Tokią galimybę jiems suteikia DRONETEAM.lt komanda.
nuotrauka
2020-09-15 11:05
Penktadienį, rugsėjo 11 d., virtualaus susitikimo metu Turto banko, įvairių ministerijų, Vilniaus miesto savivaldybės ir kitų suinteresuotų organizacijų atstovai aptarė tolesnius veiksmus, siekiant Lukiškių komplekso dalies panaudojimo edukacijai švietimo, kultūros, inovacijų ir technologijų srityse...
nuotrauka
2020-09-14 09:00
Pradėti rekonstruoti Klaipėdos uosto simboliai – bangolaužiai. Nuo jūros bangų uostą saugantys bangolaužiai pastatyti prieš pusantro šimto metų. Juos atnaujinus bei išgilinus laivybos kanalą iki 17 metrų gylio, Klaipėdos uostas atsivers didžiausiems laivams, galintiems įplaukti į Baltijos jūrą.
nuotrauka
2020-09-14 08:30
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kurias skiriamas finansavimas kogeneracijos projektams Jonavoje, Vilniuje, Visagine bei Alytuje. Visiems šiems projektams skirta suma siekia daugiau nei 19 mln. eurų ir prisideda prie Ateities ekonomikos DNR plano skatinimo.
nuotrauka
2020-09-14 07:51
Lietuviška konstrukcijų projektavimo bendrovė „INHUS Engineering“, priklausanti „INHUS“ įmonių grupei bei eksportuojanti inžinerines paslaugas į įvairias šalis, naujausia plėtros kryptimi pasirinko egzotišką ir kultūros požiūriu visai kitokią Pietų Korėjos rinką.
nuotrauka
2020-09-10 09:23
Klaipėdiečiai, „Baltic Tech Park“ įkūrėjai, įgyvendina ambicingą plėtros viziją – 2020 rugpjūčio mėn. patvirtintas 5,47 mln. vertės projektas Baltijos skaitmeninių inovacijų centro statyboms. Dalinis finansavimas – ES fondų lėšomis.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-09 14:57
Naujojo Registrų centro duomenų centro įrengimo projektas juda į priekį - trečiadienį Vyriausybė oficialiai įmonei perdavė Vilniuje, Studentų g., esančias patalpas. Šiose patalpose pagrindinius šalies registrus ir informacines sistemas tvarkantis Registrų centras ketina įrengti šiuolaikinius saugumo...
nuotrauka
2020-09-08 10:05
Kaune veikiantis Vytauto Didžiojo karo muziejus šią vasarą pasirašė dvišalę sutartį su konkursą laimėjusia įmone UAB „Statybų laikas“. Pagal sutartį bus pradedami svarbaus muziejaus akcento – kariliono bokšto ir arkados remonto darbai. Remonto darbams Krašto apsaugos ministerija skyrė 455 tūkst. eur...
nuotrauka
2020-09-08 09:54
Rugsėjo 7 d. Krašto apsaugos ministerijoje viceministras Eimutis Misiūnas ir Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn pasirašė sutartį, pagal kurią Vokietija Lietuvai skirs iki 500 tūkst. eurų naujų amunicijos sandėlių Lietuvos kariuomenėje projektuoti. Šios lėšos Lietuvai neatlygintinai skir...
nuotrauka
2020-09-07 16:07
Vyriausybės kanceliarijoje buvo pristatyta futbolo stadiono Vilniuje, Žvėryno rajone (J. I. Kraševskio g. 2) galimybių studija.
nuotrauka
2020-09-07 14:58
Naujai kylančiame S. Dariaus ir S. Girėno stadione Kaune įsibėgėja veiksmas: į teritoriją jau atvyko bendrovės „Autokausta“ technika. Aplink tarptautinius standartus atitiksiantį stadioną iš esmės pasikeis visa plačiai aprėpianti Žaliakalnio erdvė.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...