2020 rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis, 1:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. UAB „Plungės Jonis-S“ projektas svarbus Vakarų Lietuvos regionui

2015-01-29 08:55
UAB „Plungės Jonis-S“ gaminys Europinės svarbos „Natura 2000“ (Minijos upės ties Dyburiais) teritorijoms išsaugoti ir informacinei sistemai sukurti skirtų tvarkymo priemonių statyba Lietuvos pramonininkų konfederacijos kasmetiniame konkurse „Lietuvos metų gaminys“ buvo apdovanotas aukso medaliu. Bendrovė įvertinta už sėkmingai įgyvendintą kompleksinį turizmo ir gamtos išsaugojimo projektą, jo svarbą Vakarų Lietuvos regionui, atliktų darbų kokybę.
nuotrauka
Bendrovė „Plungės Jonis“ įvertinta už sėkmingai įgyvendintą kompleksinį turizmo ir gamtos išsaugojimo projektą, jo svarbą Vakarų Lietuvos regionui, atliktų darbų kokybę. UAB „Plungės Jonis-S“ nuotr.


Minimos įmonės
Plungės Jonis, UAB

Pasak buvusio ilgamečio bendrovės vadovo, dabartinio valdybos pirmininko Jono Varkalio, projektas įgyvendintas 2013-2014 metais. Darbai buvo vykdomi Salantų regioninio parko direkcijos užsakymu. Šios įstaigos vadovas Modestas Šečkus geranoriškai bendradarbiavo įrengiant Šilkpėdės pažintinį taką „Natura 2000“ ir atliekant kitus darbus. Vilkpėdės pažintinis takas, skirtas natūralios gamtos teritorijoms išsaugoti ir informacinei sistemai sukurti, sureguliuoti lankytojų srautus, sumažinti jų poveikį vertybėms, supažindinti lankytojus su vertybėmis. Įrengti takai, informaciniai stendai, suolai, užtvarai, medinis tiltelis, mediniai laiptai ant grunto, ženklai, upės informaciniai ženklai. Iš viso atlikta darbų už 0,7 mln. litų.

Projektu sukuriama informacinė sistema, reguliuojanti vandens ir pėsčiuosius turistus saugomose teritorijose. Įrengti informaciniai ženklai, informaciniai stendai, išlipimą draudžiantys bei leistinas išlipti vietas nurodantys ženklai su visa reikiama informacija vandens turistams. Įrengtos trys apsauginės tvorelės ties atodangomis, užtvarai (atrakinami) saugomose teritorijose bei suolai. Ženklų palei upę statymo vietose iškirsti krūmai matomumui pagerinti. Ženklai pastatyti keturiais metrais aukščiau vasaros upės vandens lygio.

Šilpelkės miške, ties Dauginčių antruoju piliakalniu, siekiant nukreipti pėsčiųjų srautus ir apsaugoti teritoriją, įrengta nauja informacinė sistema panaudojant esamus miško takus bei nutiesiant naujus kur jų nėra ir kur nereguliuojamas pėsčiųjų srautas gali daryti žalą teritorijai. Pėsčiųjų takas prasideda piliakalnio šiaurės vakarų papėdėje ties esančia poilsio aikštele ir tęsiasi pietryčių kryptimi. Už piliakalnio teritorijos takas toliau tęsiasi šiaurės rytų kryptimi link atodangos, ties kuria įrengta apsauginė tvorelė bei informacinis stendas. Nuo atodangos takas tęsiasi šiaurės vakarų kryptimi link esančio miško keliuko. Per miške esančią griovą įrengti mediniai laiptai bei tiltelis.

Teritorijoje atlikti būtini miško kirtimai, įrengtos informacinės rodyklės, informaciniai stendai bei poilsio vietos-suoliukai. Palei piliakalnį iš keliuko pusės pastatyta informacinė lenta. Į mišką ar link upės vedantys keliukai užtverti užtvarais. Atlikus darbus reikalinguose ruožuose atstatyta esamų miško keliukų danga, įrengtos trys vandens pralaidos.

Statybos metu nenaudotos aplinkai pavojingos ir teršiančios medžiagos. Objektas pastatytas naudojant vietinės lietuviškos kilmės statybines medžiagas: smėlį, žvyrą, dolomitinę skaldą ir medieną.

Ypač daug pastangų įgyvendinant projektą įdėjo projektų vadovas Antanas Šalvis, statybos vadovas Rimantas Razma, subrangovo UAB „Šviesos krateris“ generalinis direktorius Vytautas Varkalys.

UAB „Plungės Jonis-S“ per metus statybos darbus vykdo vidutiniškai septyniasdešimtyje mažesnių ar didesnių statybos ir remonto objektų. Iš viso bendrovėje dirba 170 darbuotojų. „Plungės Jonis-S“ yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos, geležinkelių paslaugų įmonių asociacijos „GELPA“ bei asociacijos „Lietuvos keliai“ narė.

„Mums didžiausia vertybė žmogus. Bendrovė pripažinta socialiai atsakinga įmone ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse“, – sako J. Varkalys.

Bendrovės atestuota ir vykdoma veikla: geležinkelio kelių ir atšakų bei automobilių kelių ir gatvių tiesimas ir remontas, tiltų ir viadukų, pramoninių pastatų, hidrotechninių statinių statyba ir remontas, vidaus ir išorės inžinerinių tinklų, sąvartynų, valymo įrenginių ir melioracijos sistemų įrengimas ir remontas, nekilnojamųjų kultūros vertybių restauravimo ir remonto darbai, statybinės technikos ir transporto nuoma. Geležinkelių, kelių ir gatvių, tiltų ir viadukų bei kitų susisiekimo komunikacijų statyba sudaro apie 80 proc. visų bendrovės atliekamų darbų.  

Bendrovės nuotraukos

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2020-07-03 11:54
Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ ir Vytauto Andriaus Graičiūno nominacijos apdovanojimai.
nuotrauka
2020-07-01 13:47
Visus 2019-2020 mokslo metus vykęs projektas „Design. Engineer. Construct! Lithuania“ bei netikėtas karantinas įrodė, kad daugiau nei 50 moksleivių ir 13 mokytojų iš KTU Inžinerijos licėjaus, Panevėžio J. Balčikonio ir Vilniaus Žemynos gimnazijų geba rasti išeitį bei kūrybiškai dirbti net ir sudėtin...
nuotrauka
2020-07-01 09:26
Antradienį apdovanoti geriausi 2019 m. Lietuvos skaitmeninės statybos projektai. VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) rengiamame konkurse „Lietuvos BIM projektai” 8-iose kategorijose apdovanojimus pasidalijo tiek viešojo, tiek privataus sektorių statybos projektai, įg...
nuotrauka
2020-06-02 09:19
Šių metų pradžioje pristačiusi visiems atvirą trimatį Vilniaus žemėlapį, miesto savivaldybė sėkmingai naudojasi juo ir pati – tiek planuodama pokyčius, tiek tikrindama projektų kokybę.
nuotrauka
2020-03-09 09:56
Yvonne Farrell ir Shelley McNamara, airių architektės ir „Grafton Architects“ bendrasavininkės, tapo 47-ąja ir 48-ąja Pritzkerio architektūros premijos laureatėmis. Pritzkerio premija – garbingiausias architektūros srities apdovanojimas, prilyginamas Nobelio premijai.
nuotrauka
2020-03-04 12:25
„Reikia atkakliai siekti tikslo, ieškoti būdų įgyvendinti idėją, kuria tiki ir nebijoti“, – sėkmingo verslo paslaptimis dalijasi teisės, buhalterijos, verslo, mokesčių konsultacijų paslaugų įmonės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius. Be darbo savo įmonėje jis įsteigė ne vieną verslininkus vienij...
nuotrauka
2020-03-02 17:18
Europos Komisija įvertino Kauno pastangas darnaus judumo srityje. Kasmetiniuose Europos mobilumo savaitės (angl. European mobility week) apdovanojimuose tarp 36 nominantų iš viso Senojo žemyno Kauno miestas pateko į geriausiųjų trejetuką darnaus judumo planavimo kategorijoje. Dėl tarptautinio įverti...
nuotrauka
2020-02-18 14:16
Iki balandžio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami geriausi 2019 m. Baltijos šalių architektūros mokyklų absolventų – bakalaurų ir magistrų – baigiamieji darbai.
nuotrauka
2020-02-12 15:50
Šiemet „Europos ateities miestų ir regionų“ (angl. European Cities and Regions of the Future 2020/21) reitinguose tarp lyderių – Kauno miestas ir regionas. Tai investicijų reitingas, kurį pateikia „Financial Times“ investicijų ekspertų padalinio „fDi Intelligence“ kasmet leidžiamas žurnalas „fDi Mag...
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-07 17:01
Apdovanojimas už metų darbą – Klaipėdos miesto vėliava – šiemet bus įteikta vieną didžiausių ir moderniausių Baltijos šalyse bendradarbystės erdvę „Light House“ įkūrusiam Šarūnui Butkui bei visai jo komandai. Tokiam siūlymui šiandien, vasario 7 d., pritarė Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos koleg...
nuotrauka
2020-01-31 14:10
Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose daugiausiai apdovanojimų pelnė Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės: LAYHER BALTIC, CRAMO ir SDG.
nuotrauka
2020-01-27 11:57
Modernus biurų dangoraižis „3BURĖ“ po daugiau nei 10 metų pertraukos užbaigė trijų burių verslo kompleksą Vilniaus Giedraičių ir Krokuvos gatvių sankryžoje. 2018 m. iškilusi „3BURĖ“ iš kitų verslo centrų išskiria įdiegtais inovatyviais sprendimais ir ypatingu dėmesiu ekologijai.
nuotrauka
2020-01-24 07:31
Vienas įspūdingiausių Lietuvoje iškilusių statinių – pasaulines architektūros madas diktuojančio Danielio Libeskindo suprojektuotas MO muziejus – po metų nuo atidarymo jau įvertintas ne tik Lietuvoje – pelnytas „Lietuvos metų gaminio 2019“ aukso medalis, bet ir tarptautinėje rinkoje – įtrauktas į įv...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2020-01-09 13:19
„Įvertini savo įmonės patirtį ir žengi vieną žingsnį į priekį. Tiek, kiek įmonė turi realaus potencialo, – sako bendrovės „Požeminiai darbai“ generalinis direktorius Raimondas Baikštys, akcentuodamas, kad tik toks gerai apgalvotas ir įvertintas žingsnis skatina tobulėjimą ir duoda galimybę siekti na...
nuotrauka
2020-01-07 10:57
Bendra Lietuvos ir Čekijos bendrovė „Grinduva“ jau penkerius pastaruosius metus fiksuoja 1–4 proc. metinį augimą. Specializuotų grindų įrengimo srityje veikianti įmonė nuosaikų augimą pasirinko sąmoningai.
nuotrauka
2019-12-16 11:55
Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Šiemet Pirklių klube gruodžio 12 d. vykusioje šventėje skambėjo palinkėjimai artėjančių švenčių bei naujųjų metų proga ir...
nuotrauka
2019-12-15 10:02
per iškilmes Varšuvos universitete Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo ir dialogo forumas pagerbė labiausiai dvišalių santykių vystymui nusipelniusius asmenis ir įmones. Verslo kategorijoje, kuriant teigiamus santykius tarp lietuvių ir lenkų verslo įmonių, apdovanota AB „Kauno tiltai“. Bendrovės v...
nuotrauka
2019-12-12 11:38
Ketvirtadienį, gruodžio 12 d., Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...