2019 lapkričio 20 d. trečiadienis, 14:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. UAB „Plungės Jonis-S“ projektas svarbus Vakarų Lietuvos regionui

2015-01-29 08:55
UAB „Plungės Jonis-S“ gaminys Europinės svarbos „Natura 2000“ (Minijos upės ties Dyburiais) teritorijoms išsaugoti ir informacinei sistemai sukurti skirtų tvarkymo priemonių statyba Lietuvos pramonininkų konfederacijos kasmetiniame konkurse „Lietuvos metų gaminys“ buvo apdovanotas aukso medaliu. Bendrovė įvertinta už sėkmingai įgyvendintą kompleksinį turizmo ir gamtos išsaugojimo projektą, jo svarbą Vakarų Lietuvos regionui, atliktų darbų kokybę.
nuotrauka
Bendrovė „Plungės Jonis“ įvertinta už sėkmingai įgyvendintą kompleksinį turizmo ir gamtos išsaugojimo projektą, jo svarbą Vakarų Lietuvos regionui, atliktų darbų kokybę. UAB „Plungės Jonis-S“ nuotr.


Minimos įmonės
Plungės Jonis, UAB

Pasak buvusio ilgamečio bendrovės vadovo, dabartinio valdybos pirmininko Jono Varkalio, projektas įgyvendintas 2013-2014 metais. Darbai buvo vykdomi Salantų regioninio parko direkcijos užsakymu. Šios įstaigos vadovas Modestas Šečkus geranoriškai bendradarbiavo įrengiant Šilkpėdės pažintinį taką „Natura 2000“ ir atliekant kitus darbus. Vilkpėdės pažintinis takas, skirtas natūralios gamtos teritorijoms išsaugoti ir informacinei sistemai sukurti, sureguliuoti lankytojų srautus, sumažinti jų poveikį vertybėms, supažindinti lankytojus su vertybėmis. Įrengti takai, informaciniai stendai, suolai, užtvarai, medinis tiltelis, mediniai laiptai ant grunto, ženklai, upės informaciniai ženklai. Iš viso atlikta darbų už 0,7 mln. litų.

Projektu sukuriama informacinė sistema, reguliuojanti vandens ir pėsčiuosius turistus saugomose teritorijose. Įrengti informaciniai ženklai, informaciniai stendai, išlipimą draudžiantys bei leistinas išlipti vietas nurodantys ženklai su visa reikiama informacija vandens turistams. Įrengtos trys apsauginės tvorelės ties atodangomis, užtvarai (atrakinami) saugomose teritorijose bei suolai. Ženklų palei upę statymo vietose iškirsti krūmai matomumui pagerinti. Ženklai pastatyti keturiais metrais aukščiau vasaros upės vandens lygio.

Šilpelkės miške, ties Dauginčių antruoju piliakalniu, siekiant nukreipti pėsčiųjų srautus ir apsaugoti teritoriją, įrengta nauja informacinė sistema panaudojant esamus miško takus bei nutiesiant naujus kur jų nėra ir kur nereguliuojamas pėsčiųjų srautas gali daryti žalą teritorijai. Pėsčiųjų takas prasideda piliakalnio šiaurės vakarų papėdėje ties esančia poilsio aikštele ir tęsiasi pietryčių kryptimi. Už piliakalnio teritorijos takas toliau tęsiasi šiaurės rytų kryptimi link atodangos, ties kuria įrengta apsauginė tvorelė bei informacinis stendas. Nuo atodangos takas tęsiasi šiaurės vakarų kryptimi link esančio miško keliuko. Per miške esančią griovą įrengti mediniai laiptai bei tiltelis.

Teritorijoje atlikti būtini miško kirtimai, įrengtos informacinės rodyklės, informaciniai stendai bei poilsio vietos-suoliukai. Palei piliakalnį iš keliuko pusės pastatyta informacinė lenta. Į mišką ar link upės vedantys keliukai užtverti užtvarais. Atlikus darbus reikalinguose ruožuose atstatyta esamų miško keliukų danga, įrengtos trys vandens pralaidos.

Statybos metu nenaudotos aplinkai pavojingos ir teršiančios medžiagos. Objektas pastatytas naudojant vietinės lietuviškos kilmės statybines medžiagas: smėlį, žvyrą, dolomitinę skaldą ir medieną.

Ypač daug pastangų įgyvendinant projektą įdėjo projektų vadovas Antanas Šalvis, statybos vadovas Rimantas Razma, subrangovo UAB „Šviesos krateris“ generalinis direktorius Vytautas Varkalys.

UAB „Plungės Jonis-S“ per metus statybos darbus vykdo vidutiniškai septyniasdešimtyje mažesnių ar didesnių statybos ir remonto objektų. Iš viso bendrovėje dirba 170 darbuotojų. „Plungės Jonis-S“ yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos, geležinkelių paslaugų įmonių asociacijos „GELPA“ bei asociacijos „Lietuvos keliai“ narė.

„Mums didžiausia vertybė žmogus. Bendrovė pripažinta socialiai atsakinga įmone ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse“, – sako J. Varkalys.

Bendrovės atestuota ir vykdoma veikla: geležinkelio kelių ir atšakų bei automobilių kelių ir gatvių tiesimas ir remontas, tiltų ir viadukų, pramoninių pastatų, hidrotechninių statinių statyba ir remontas, vidaus ir išorės inžinerinių tinklų, sąvartynų, valymo įrenginių ir melioracijos sistemų įrengimas ir remontas, nekilnojamųjų kultūros vertybių restauravimo ir remonto darbai, statybinės technikos ir transporto nuoma. Geležinkelių, kelių ir gatvių, tiltų ir viadukų bei kitų susisiekimo komunikacijų statyba sudaro apie 80 proc. visų bendrovės atliekamų darbų.  

Bendrovės nuotraukos

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos