2021 balandžio 14 d. trečiadienis, 10:04
Reklama  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. Už Lietuvai ir sostinei svarbų projektą „Kauno tiltai“ pelnė aukso medalį Fotogalerija

2015-01-27 10:07
Didžiausia transporto infrastruktūros statybos bendrovė Baltijos šalyse AB „Kauno tiltai“ šešiais mėnesiais anksčiau įgyvendino Vilniaus miestui ir visam Lietuvos kelių tinklui svarbų transporto infrastruktūros projektą „Transeuropinio tinklo jungtis – Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapas“.
nuotrauka
Trijų kilometrų ruože pastatyti trys viadukai ir pėsčiųjų-dviratininkų tiltas. AB „Kauno tiltai“ nuotr.


Minimos įmonės
Kauno tiltai, AB
Automobiliams atverta šešių eismo juostų aplinkkelio atkarpa nuo L. Asanavičiūtės g. iki Ozo g. Už šį projektą „Kauno tiltai“ buvo apdovanoti aukso medaliu konkurse „Lietuvos metų gaminys 2014“.

Pasak AB „Kauno tiltai“ generalinio direktoriaus Giedrio Cviliko, vieningas dalyvių susitelkimas šiam projektui leido pasiekti puikų rezultatą.

„Šio svarbaus Lietuvai ir Vilniui strateginio projekto antrąjį etapą pavyko pabaigti anksčiau dėl gerai suplanuotų darbų bei laiku priimtų sprendimų. Šiandien, pasibaigus ir įgyvendinus projektą po šiek tiek daugiau kaip dvejus metus intensyviai vykdytų darbų, su visais partneriais galime pasidžiaugti puikiu rezultatu“, – teigė bendrovės generalinis direktorius G. Cvilikas.

Elektros tinklus pertvarkyti prisireikė 20 mėnesių

Tiesiant vakarinį aplinkkelį, tech­niš­kai su­dė­tin­giau­sia bu­vo tai, kad ke­tu­ri penk­ta­da­liai nau­jausio ke­lio buvo su­pro­jek­tuo­jama dirb­ti­nė­je iš­ka­so­je, ku­rios gy­lis, prilygstantis 2 – 5 aukštų namui, siekė nuo 6 iki 14 me­trų. Tai buvo apgalvotas sprendimas, nes giliai įrengtos intensyvaus eismo gatvės skleidžiamas triukšmas susigeria į aukštus šlaitus ir netrukdo šalia gyvenantiems žmonėms.

Formuojant šią gatvės sankasą, gruntas buvo kasamas net 10 mėnesių. Bendras iškasto grunto kiekis sudarė daugiau kaip 1 mln. kubinių metrų. Jei grun­tą ve­žu­sius su­nkve­ži­mius su­sta­ty­tu­me į vie­ną eilę, su­si­da­ry­tų dau­giau kaip 800 ki­lo­me­trų. Panašus atstumas yra nuo Vil­niaus iki Ki­je­vo.

Daug laiko prireikė ir inžinerinių tinklų darbams: lietaus ir buitinių nuotekų tinklų įrengimui, ryšių, elektros tiekimo linijų, dujotiekio ir šilumos tinklų rekonstravimui. Šiems darbams atlikti buvo skirti visi 2012 metai.

Elektros oro linija buvo dar vienas iššūkis tiesiant aplinkkelį. Šiuos Vilniaus vakarinio aplinkkelio elektros oro linijos iškėlimo darbus bendrovė „Kauno tiltai“ laimėjo kartu su kitais projekto partneriais ir darbus pradėjo jau 2012 m. balandžio mėn. Nuo L. Asanavičiūtės iki Ozo gatvės ją reikėjo pakeisti požemine. Orinės elektros linijos keitimą kabeliais, suklotais po žeme, taip pat atliko bendrovės „Kauno tiltai“ vadovaujamas konsorciumas, o šių darbų vertė siekė 41 mln. litų. Per 20 mėnesių aukštos įtampos elektros kabelių po žeme buvo suklota beveik 40 kilometrų.

Trijų kilometrų ruože pastatyti trys viadukai ir pėsčiųjų-dviratininkų tiltas

Antrajame aplinkkelio statybų etape nuo L. Asanavičiūtės gatvės iki Ozo gatvės nutiesta nauja gatvės atkarpa, kuri yra 2,84 km ilgio ir priklauso A1 kategorijai. Kiekvienos važiuojamosios dalies plotis yra po 14,75 m, skiriamosios juostos plotis – 3 metrai.

Vakarinio aplinkkelio antrojo etapo statybos metu bendrovei „Kauno tiltai“ beveik 3 km ruože teko pastatyti net tris viadukus ir vieną pėsčiųjų-dviratininkų tiltą.

Vakarinio aplinkkelio sankirtoje ties L. Asanavičiūtės gatve dviejų lygių autotransportui skirtas viadukas buvo pradėtas statyti pirmiausia. 46,7 m ilgio ir 32,71 m pločio viaduko perdangai įrengti panaudota 1360 kubinių metrų betono ir 260 tonų armatūros. Panašiai sveria 200 vienetų standartinių lengvųjų automobilių. Jei imtume jų vidutinį ilgį – 5 metrus, iš jų galėtume suformuoti vieno kilometro eilę.

Aplinkkelio važiuojamąją dalį sudaro šešios eismo juostos, kurių kiekviena – po 3,5 m pločio. Viadukas turi 2,25 m pločio šaligatvius ir 2 m pločio dviračių taką.

Beveik 50 metrų ilgio pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas pastatytas vakarinio aplinkkelio ir V. Maciulevičiaus gatvių sankirtoje. Keturių metrų pločio viaduko konstrukciją sudaro plieninė santvara, įrengta ant gelžbetoninių atramų.

Ties D. Gerbutavičiaus gatve bendrovės „Kauno tiltai“ darbuotojai pastatė 46,72 m ilgio ir 12,26 m pločio autotransporto viaduką. Važiuojamosios viaduko dalies plotis siekia 6 m, vienoje viaduko pusėje įrengtas 2,25 m pločio šaligatvis, kitoje – techninis praėjimas ir 2 m pločio dviračių takas.

Sudėtingiausias statinys – dviejų lygių dobilo lapo tipo transporto mazgas

Paskutinis ir sudėtingiausias dviejų lygių dobilo lapo tipo transporto mazgas pastatytas vakarinio aplinkkelio sankirtoje su Pilaitės prospektu. 46,7 m ilgio bei vietomis beveik 19 m pločio transporto eismui skirtas viadukas pratęsė Pilaitės prospektą. Eismas juo buvo paleistas anksčiau, dar 2013 metų pirmąją spalio savaitę, nelaukiant visų aplinkkelio statybos darbų pabaigos. Tik atidarius antrojo Vilniaus vakarinio aplinkkelio etapo trasą, vairuotojai įvertino palankiai, sostinės gatvėse pastebimai sumažėjo transporto spūsčių, pagerėjo susisiekimas su kitais Vilniaus miesto rajonais.

Vilniaus Vakarinis aplinkkelis pradėtas tiesti dar 2009 metais. Jis driekiasi nuo Lazdynų, Karoliniškių, Pilaitės mikrorajonų Ukmergės plento link. Pirmojo statybų etapo metu buvo rekonstruotas Vilniaus Lazdynų tiltas, pastatyta trijų lygių sankirta, transporto tunelis bei nutiesta aplinkkelio atkarpa nuo Ozo g. iki L. Asanavičiūtės gatvės.

Ekspertų komisija, vertindama AB „Kauno tiltai“ įgyvendintą projektą, pažymėjo ne tik tai, kad antrasis vakarinio aplinkkelio etapas buvo įgyvendintas pusmečiu anksčiau, bet ir tai, jog šis kompleksinis susisiekimo ir inžinerinės infrastruktūros objektas kokybiškai įgyvendintas atliekant sudėtingus technologinius konstruktyvo sprendimus.

Projekto skaičiai ir faktai:
  • Sutarties vertė – 179 444 312,86 Lt su PVM. Projekto „Transeuropinio tinklo jungtis – Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio II etapas“ statybos darbai truko nuo 2011 m. rugpjūčio mėn. iki 2013 m. lapkričio mėn.
  • Projektas užbaigtas 6 mėnesiais anksčiau ir vykdytas vos per 27 mėnesius. Pagal sutartį projektas turėjo būti baigtas per 33 mėnesius, t. y. iki 2014 m. gegužės mėn.
  • Nutiestas 2,84 km ilgio kelias, pastatyti 4 viadukai: trys iš jų – transporto, vienas – pėsčiųjų ir dviratininkų.
  • Viadukų ilgis – nuo 46 m iki 49 m, plotis – nuo 4 m iki 33 m.
  • Gatvės įrengimui panaudota 83,3 tūkst. tonų asfalto.
  • Asfalto dangos storis – 30 cm.
  • 85 proc. vakarinio aplinkkelio įrengta iškasoje, kurios gylis – nuo 6 m iki 14 m.
  • Per 20 mėnesių aukštos įtampos (110 kV) elektros oro linija pakeista požemine, kurių kabelių ilgis – 12,37 km.
  • Lietaus nuotekų tinklui įrengti sunaudota 8 374 m įvairaus diametro vamzdžių. 

Reklama
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Metų nominacijos

nuotrauka
2021-02-11 07:31
„Magnum“ verslo centras yra ne tik didžiausias verslo centras Kaune. Šis projektas išsiskiria ir statybų, ir inžinerinių sprendimų prasme – tai didžiulis A+ klasės pastatas su daugybe techninių inovacijų. „Magnum“ įkūnija aukščiausius kokybės reikalavimus, būtent todėl tapo svarbiu pokyčiu formuojan...
nuotrauka
2021-02-09 07:15
Šių dienų statybų sektoriaus profesionalai ne tik statydami naujus statinius ieško inovatyvių sprendimų, siekia aukščiausių kokybės standartų. Tokius aukštus reikalavimus jie kelia ir tada, kai atnaujina bei pritaiko visuomenės poreikiams senus, turinčius neįkainojamą istorinę vertę, pastatus.
nuotrauka
2021-02-08 07:03
Naujasis „Architektūros parko“ Vilniuje namų kvartalas „Svečių namai“ arba P9 įvardintas šiuolaikišku, moderniu ir geros architektūros projektu. Kvartalą, įkurdintą istoriškai ir gamtos požiūriu išskirtinoje vietoje, kaip generalinis rangovas pastatė AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST).
nuotrauka
2021-02-04 07:23
„Sudėtingiausiais šaliai laikais, kokie yra ir šis pandemijos laikotarpis, mūsų įmonė mobilizuojasi ir įveikia iššūkius“, – sako UAB „Elektrifikacijos paslaugos“ direktorius Aivaras Pranauskas, kurio vadovaujama įmonė mažųjų įmonių grupėje pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2020“ vardą.
nuotrauka
2021-01-22 06:58
Daugiau nei 50 metų veikianti AB „Panevėžio butų ūkis“ yra viena iš didžiausių paslaugas teikiančių šalies įmonių. 2020 m. pabaigoje ji pelnė Panevėžio apskrities geriausios paslaugų įmonės vardą.
nuotrauka
2021-01-14 11:01
„Grinduva“, bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė, kone kasmet pelno sėkmingai dirbančios įmonės vardą. Jos vadovas Tomas Vailionis sako, kad nėra jokių formulių – yra kasdienis darbas ir aiškus žinojimas, kad geras įmonės vardas yra didžioji vertybė.
nuotrauka
2021-01-05 10:18
Ąžuolyno giraitėje Klaipėdoje intensyviai vykę atnaujinimo darbai jau baigti. Liko pastatyti informacinius ženklus, nuimti tvoras ir apsaugines medžiagas nuo naujų objektų. Tarp Kauno ir Paryžiaus Komunos gatvių esančiame parke suformuotos skirtingos zonos tiek ramiam poilsiui, tiek aktyviam laisval...
nuotrauka
2020-12-17 14:41
Gruodžio 17 d. 21-ą kartą paskelbti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Sėkmingai dirbanti įmonė“ nugalėtojai. Sėkmingai dirbančiomis įmonėmis šiais metais tapo 9 įmonės trijose grupėse pagal jų dydį.
nuotrauka
2020-12-17 13:25
Gruodžio 17 d. 24-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” nugalėtojai. Apdovanojimams buvo nominuotos 76 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas kaip ir kasmet išlaikė maisto pramonės ...
nuotrauka
2020-12-02 12:03
Pirmą kartą 14 Lietuvos savivaldybių įteiktas Europos Tarybos ženklas (ELoGE) už nepriekaištingą valdymą ir gerojo valdymo principų diegimą.
nuotrauka
2020-10-23 14:29
Spalio 23 d. įvyko Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingas renginys – VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014–2020 apdovanojimai. Renginio metu apdovanoti geriausi infrastruktūros projektai šalies regionuose.
nuotrauka
2020-10-23 14:17
Vidaus reikalų ministerijos inicijuoto projekto „Regionų magnetai“ iškilmingame renginyje įteikti VRM finansuojamų regioninės plėtros projektų 2014-2020 apdovanojimai.
nuotrauka
2020-10-20 14:13
Spalio 14 d. vykusiame visuotiniame eiliniame ataskaitiniame rinkiminiame Lietuvos architektų sąjungos suvažiavime išrinkta nauja Taryba ir pirmininkė. Ja antrai kadencijai tapo Rūta Leitanaitė.
nuotrauka
2020-10-15 07:45,      papildyta 2020-10-15 16:00, Papildyta nuotraukomis
Polistireninio pustplačio asociacija (PPA) įsteigė profesinio meistriškumo nominaciją „Pastatų šiltinimo lyderis“. Viena iš laureačių – Klaipėdoje įsikūrusi projektavimo įmonė „Progresyvūs projektai“. Apdovanojimas įmonei buvo įteiktas Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojamoje Statybininkų d...
nuotrauka
2020-10-14 14:00
Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė „Auksinės Krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.
nuotrauka
2020-10-14 07:29
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga (LSIS) kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus: Geriausiam metų projektuotojui, Geriausiam metų statybos vadovui ir Geriausiam metų techniniam prižiūrėtojui. Statybininkų dienos šventėje UAB „Structures“ projektuotojas Mindaugas Petkevičius buvo...
nuotrauka
2020-10-09 07:00
Lietuvos statybininkų asociacijos kasmet organizuojama profesinė šventė – Statybininkų diena tampa proga apžvelgti nuveiktus darbus ir pagerbti geriausius šalies statybų sektoriaus darbuotojus.
nuotrauka
2020-10-08 13:56
Net trys Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės inicijuoti projektai pateko į prestižinių tarptautinių miestų, šalių ir vietovių rinkodaros ir ženklodaros apdovanojimų „City, Nation, Place Awards“ finalą.
nuotrauka
2020-10-05 14:30
Spalio 1 d. Lietuvos architektų sąjungoje išdalinti „Žvilgsnis į save 2019–2020“ – Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai. Tradicinį „metrą“ lygiomis dalimis pasidalino nugalėtojai.
nuotrauka
2020-10-01 15:41
Šiemet pristatytas trimatis sostinės žemėlapis ir toliau pelno apdovanojimus. „Metų paslauga 2020“ apdovanojimuose 3D Vilniaus modelis išrinktas išmaniausiu sprendimu viešajam sektoriui. Šie apdovanojimai – aukščiausias visų Lietuvos verslo idėjų bei darbo įvertinimas.

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos