2019 lapkričio 23 d. šeštadienis, 0:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos metų gaminys 2014. „YIT Kausta“. Didžiausią įtaką rodikliams turėjo pirmasis Lietuvoje A klasės energinio naudingumo biurų pastatas „Grand Office“

2015-02-11 10:13
2012-2013 m. pelnyti įvertinimai/nominacijos už „IKEA“, „Grand Office“, Mokslinės komunikacijos ir informacijos centrą bei UAB „Ivabaltė“ žemės ūkio technikos centrą. Kuo šie objektai svarbūs, nauji pačiai bendrovei?
nuotrauka
Bene didžiausią įtaką geriems įmonės rodikliams turėjo „YIT Kausta“ pastatytas pirmasis Lietuvoje A klasės energinio efektyvumo biurų pastatas „Grand Office“. AB „YIT Kausta“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT, AB
Capital Mill, UAB
Kiekvienas naujas objektas yra nauja patirtis. Statant IKEA prekybos centrą buvo keliami aukšti kokybės ir aplinkosaugos reikalavimai. IVABALTĖ projektas – puikus sklandaus šalių bendradarbiavimo pavyzdys. MKIC – išskirtinis projektas. Tai šiuo metu įspūdingiausias statinys Lietuvoje. Didžiausias iššūkis šiame projekte buvo fasado plokščių montavimas ant nuožulnių fasadų. Tai buvo nauja patirtis mūsų darbuotojams. „Grand Office“ pastatas – pirmasis A energinės klasės biurų pastatas Lietuvoje. Šiai klasei pasiekti buvo keliami itin aukšti sandarumo reikalavimai. Todėl drąsiai galime sakyti, jog kiekvienas iš šių projektų yra ypatingas.

Kokius didžiausius iššūkius teko įveikti 2014 metais?

2014-ieji metai buvo permainingi, tačiau labai darbingi ir pakankamai sėkmingi. Įgyvendinome įvairios paskirties objektų statybos darbus: KITRON Gamybinio pastato remontas ir priestato statybos Kaune, TUVLITA techninių apžiūrų centras bei prekybos centras „PRISMA“ Vilniuje, užbaigėme darbus „Klaipėdos Smeltės“ plėtros projekte ir kt. Sėkmingai ir labai greitai pastatėme prekybos centrą Savanorių pr. Kaune.

Bene didžiausią įtaką geriems įmonės rodikliams turėjo „YIT Kausta“ pastatytas pirmasis Lietuvoje A klasės energinio efektyvumo biurų pastatas „Grand Office“. Sėkmingai įgyvendinus projektą, pastatas buvo parduotas Estijos kapitalo turto vystymo bendrovei „Capital Mill“.

Didelę „YIT Kausta“ veiklos dalį užima būsto verslas. Iš viso šiuo metu statomuose projektuose „Šilo namai“, „Solo city“, „Upės rezidencija“ ir „Užupio etiudas“ bus įrengtas 161 butas.

Kokius lūkesčius formuluojate 2015-iems?

Prisijungimas prie euro zonos ir bendrieji makroekonominiai rodikliai leidžia prognozuoti, kad nekilnojamojo turto rinkai neturėtų grėsti sąstingis. Tiesa, kaip ir kitos statybos sektoriaus įmonės, mes turėjome prisitaikyti prie artėjančio euro įvedimo bei geopolitinių iššūkių – neramumų Ukrainoje. Su šiais iššūkiais statybų sektorius susidurs ir 2015 m., tačiau tikime, kad statybų sektoriaus plėtra bus ne mažesnė negu 2014 m.

Papildomų injekcijų statybos sektorius sulauks ir iš Europos Sąjungos struktūrinės paramos fondų. 2014–2020 m. prasideda finansavimo programos, kurios labiausiai suaktyvins infrastruktūros projektų įgyvendinimą, taip pat turėtų išjudinti pastaraisiais metais diskusijų pelkėje įstrigusius daugiabučių renovacijos projektus. 

Norisi tikėti, kad greitai į statybos sektorių ateis ir technologinės naujovės. Pradėjus naudoti BIM visuose statybos etapuose, paspartės statybų procesai, padidės darbų našumas bei kokybė. BIM naudojimas palengvins statybos procese dalyvaujančių šalių bendradarbiavimą, užtikrins statybos proceso skaidrumą ir projekto eigos vientisumą.

Didėjanti konkurencija gyvenamųjų namų statybos rinkoje įmones skatins ne tik peržiūrėti ir optimizuoti veiklos procesus, bet ir didesnį dėmesį skirti statinių kokybei bei energiniam efektyvumui užtikrinti. Mes visi turime išmokti taupyti bei racionaliai naudoti gamtos išteklius ir energiją. Jau po metų visi turėsime statyti taupius ir aplinkai draugiškus pastatus. Energiją taupančios sistemos šiandien jau yra ir ateityje bus vienas pagrindinių kriterijų, renkantis tiek gyvenamąjį būstą, tiek investuojant į biuro ar gamybinius pastatus. 

Pritaikius pagrindinės kompanijos „YIT Corporation“ praktiką, Jūsų įmonėje veikia darbuotojų saugos lygio (rizikos) vertinimo sistema. Kokie pagrindiniai šios sistemos akcentai, jų pranašumas?

Pritaikius „YIT Corporation“ praktiką, kiekvieną savaitę vertinamas visų statybviečių darbuotojų saugos lygis. Šį vertinimą atlieka darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos darbuotojai bei statybos vadovai. Nustačius neatitikimus, nedelsiant priimami koregavimo veiksmai, jei rizika darbo vietoje didelė – darbai  sustabdomi ir gali būti atnaujinti tik pašalinus riziką.  

Džiaugiamės, kad darbuotojai keičia savo požiūrį į saugų darbą, pradeda rūpintis savo sveikata, dėvi asmenines apsaugos priemones, reikalauja, kad būtų sudarytos saugios darbo sąlygos bei perspėja kitus darbuotojus, kurie nesilaiko darbų saugos reikalavimų. Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos specialistų vienas iš pagrindinių tikslų – rasti dialogą su darbuotoju ir išmokinti saugoti save. Juk visi nori išlikti darbingais ilgai ir iš darbo į namus grįžti sveiki. Ši sistema įmonei padeda išvengti skaudžių nelaimingų atsitikimų.

Sveiki ir darbingi darbuotojai yra didžiausias įmonės turtas.  

„YIT Kausta“ nuotraukos
Reklama
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Metų nominacijos

nuotrauka
2019-11-05 10:16
Dienraščio „Verslo žinios“ jau devintus metus rengiamuose Verslo lyderių apdovanojimuose Jaunojo Metų CEO titulą pelnė Kauno technologijos universiteto (KTU) alumnas Mantas Makulavičius, granito ir dolomito skalda prekiaujančios UAB „Milsa“ vadovas. Jo įsitikinimu, dabar yra Lietuvos aukso amžius, k...
nuotrauka
2019-10-12 09:37
Minint Vietos savivaldos dieną sostinėje „Auksinės krivūlės“ apdovanojimais už ryškiausias iniciatyvas ir darbus pagerbtos Lietuvos savivaldybės.
nuotrauka
2019-10-07 09:55
Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „KiTAIP“ dizainerė ...
nuotrauka
2019-10-04 08:07
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Žemės ūkio akademijoje rugsėjo 26–28 dienomis vyko inovacijų paroda „Inno panorama 2019“, pristatanti įvairias inovacijas ir naujoves. Renginyje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių, kurie pristatė naujausius išradimus. Pastarieji palengvins darbą ne tik stambiesiems ...
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-06-28 11:18
Jau 11-ą kartą apdovanoti geriausi Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų nugalėtojai. Konkurso „Europos burės“ apdovanojimų metu įvertinti 5-ių nominacijų laimėtojai – statulėlės atiteko Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava...
nuotrauka
2019-06-11 10:39
Kauno augančio verslo apdovanojimuose (K.A.V.A.) pirmą kartą apdovanotas geriausias Kauno NT plėtotojas. Nugalėtojais tapo „YIT Lietuva“ už drąsą apleistą Neries pakrantę paversti nauju, moderniu miesto centru su patogiai miestiečių laisvalaikiui pritaikyta krantine.
nuotrauka
2019-06-06 14:28
Rytoj, birželio 7-ąją, kai iki pasaulinės parodos „EXPO 2020“ atidarymo liks lygiai 500 dienų, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos konferencijų salėje (Gedimino pr. 51, V a.) 11 val. bus pristatytas Lietuvos paviljono Dubajuje projekto konkursą laimėjęs pasiūlymas.
nuotrauka
2019-05-31 11:47
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) docento architekto Daliaus Šarakausko projektas laimėjo pirmąją vietą kasmetiniuose „Latvijos statybos apdovanojimuose 2018“. Tai vienas didžiausių ir svarbiausių konkursų kaimyninėje šalyje. Jį rengia valstybinės insti...
nuotrauka
2019-05-30 14:15
Tradiciniame Vokietijos - Lietuvos verslo apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai, buvo pagerbta Vokietijos kapitalo įmonė, įsikūrusi Vilniuje, Salininkuose, – „Layher Baltic“. Jai įteiktas „Metų AHK narys“ apdovanojimas.
nuotrauka
2019-01-22 07:35
Mažųjų įmonių grupėje bendrovė „HSC Baltic“ pelnė „Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ vardą. Kaip sako jos direktorius Rimvydas Beržonskis, varomoji įmonės jėga – jauna komanda, alkana veikti, ieškoti naujovių ir iššūkių.
nuotrauka
2019-01-18 07:35
Rokiškio rajone įsikūręs jau šeštąjį savo istorijos šimtmetį nuo 1515 m. skaičiuojantis Ilzenbergo dvaras Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos konkurse „Už darnią plėtrą“ šiemet išrinktas geriausiu visuomeniniu daugiafunkciu objektu. Tai vienintelis ...
nuotrauka
2019-01-17 07:35
Grigiškių transporto mazgo rekonstrukcija, III etapas; magistralinio kelio A5 Kaunas-Marijampolė-Suvalkai ruožo nuo 35,40 iki 45,15 km rekonstravimas; pėsčiųjų viadukas A14 kelyje – tai trys bendrovės „Kelprojektas“ projektai, pelnę įmonei aukštą pripažinimą. Pirmieji du projektai apdovanoti „Lietuv...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-15 08:28
„Sėkmingai dirbančios įmonės 2018“ apdovanojimą pelniusios įmonės „Staticus“ specialistai ir patys su džiugia nuostaba žvelgia į savo įgyvendintus projektus. Jie neretai sako, kad užduotys, iš pradžių atrodančios „nerealiai sudėtingai“, dirbant pasirodo esančios gerokai paprastesnės. Nes jie gerai i...
nuotrauka
2019-01-14 17:02
Penki dešimtmečiai – tiek Lietuvos mokslo padangėje skaičiuoja Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius, habilituotas technologijos mokslų daktaras Rymantas Jonas Kažys, savo gyvenimą susiejęs su ultragarso tyrinėjimais. Mokslininko įdirbis – daugiau kaip 100 išradimų. Kai kurie jų patentu...
nuotrauka
2019-01-13 17:49
Valstybės sienų apsauga – itin atsakingas uždavinys, tad išsaugoti ypatingą statusą galima tik šiuolaikiškais sprendimais bei naujausiomis priemonėmis. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) surengtame konkurse „Lietuvos metų gaminys 2018“ aukso medaliu įvertintas bendrovės „Kortas“ Švendubrės s...
nuotrauka
2019-01-10 07:35,      papildyta 2019-01-10 14:58, papildyta nuotraukomis
2018-ieji bendrovei „YIT Kausta“ (dabar – „YIT Lietuva“) buvo dosnūs laimėjimų. Du objektai (gyvenamasis namas ir verslo centras) pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ aukso medalius; konkurse „Už darnią plėtrą“ pelnytas apdovanojimas geriausio gyvenamojo projekto kategorijoje; „Lietuvos BIM projektai ...
nuotrauka
2019-01-09 07:35
Metams baigiantis, Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Tarp jų – viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos ir parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą...
nuotrauka
2019-01-08 07:35
Įgyvendinti sudėtingą inžinerinį projektą per rekordiškai trumpą laiką – ir rizikinga, nes gali nukentėti kokybė, ir sunkiai pasiekiama, nes tokie objektai paprastai reikalauja sudėtingo ir aukštos kvalifikacijos darbo. 52 tūkst. kub. m naftos ir naftos produktų saugyklą bendrovės „Montuotojas“ spec...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos