2020 liepos 12 d. sekmadienis, 15:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos statybos verslas jau dirba pagal vakarietiškus standartus

2015-09-10 11:48
Statybininkų dienos proga portalas www.statybunaujienos.lt nusprendė pakalbinti Kęstutį Vanagą, „YIT Kausta“ generalinį direktorių.
nuotrauka
„Užupio etiudas“ yra sukurtas mylinčiam, kuriančiam ir kiekviena akimirka besidžiaugiančiam žmogui, kuriam reikia erdvaus, išskirtinio būsto visai čia pat miesto širdies. „YIT Kausta“ iliustr.


Minimos įmonės
YIT, AB
Kas Jums, kaip vadovui, buvo reikšmingiausia laikotarpiu nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos?

Iš pirmo žvilgsnio, statybų sektorius atrodo naujovėms lėtai pasiduodanti sritis. Statome namus, kurie, nepaisant besikeičiančių architektūros tendencijų ir gyventojų poreikių, turi gerai atlikti savo paskirtį dešimtmečius, o kartais ir šimtmečius.

Tačiau pastarieji metai atneša vis daugiau naujovių, prie kurių mums reikės prisitaikyti. Mano akimis, tos naujovės lemia visuomenei naudingus pokyčius. Suaktyvėjusi statybų rinka pastaraisiais metais ir didėjanti konkurencija reiškia paskatą dirbti geriau, kurti ir įgyvendinti didesnę vertę miestui ir visuomenei duodančius projektus.

Iki šiol Skandinavijoje ir Vakarų Europos šalyse stebinę energiškai efektyvių pastatų projektai pamažu įsibėgėja ir mūsų šalyje. Net įgyvendinant renovacijos projektus atsiranda toks matmuo kaip A energinio naudingumo klasė. Norime gyventi ne tik gražiai, patogiai, jaukiai, bet ir atsakingai – efektyviau naudoti energiją ir kartu taupyti išlaidas.

2014 metų viduryje užbaigę pirmojo Baltijos šalyse A energinio naudingumo klasės verslo centro „Grand Office“ statybas, sulaukėme ne tik Lietuvos, bet ir užsienio kapitalo įmonių dėmesio.

Kokį projektą, kurį įgyvendinote arba šiuo metu vykdote, laikote iššūkiu, kodėl?

Lietuvos didmiesčiai, ypač Kaunas, šiandien kenčia dėl nevaldomo plėtimosi į užmiesčius. Miesto centre ir jo prieigose vietomis plyti ištisi apleistų pastatų kvartalai, iki šiol nėra pakankamai panaudojamos ir gyventojams pritaikytos upių pakrantės. Nors situacija po truputį gerėja, didesnio postūmio dar trūksta.

Miesto gyventojai turi gyventi geriausiose miesto vietose, kelionė į darbą neturėtų trukti tiek pat, kiek kelionė į kitą miestą, vykstant iš užmiesčio, stovint transporto spūstyse. Gražiausios miesto vietos neturėtų būti paliktos „dirvonuoti“.

Vedami šios vizijos Vilniuje ir Kaune jau ne pirmus metus vykdome statybų projektus šalia miesto centro, upių pakrantėse. Nors šios statybos reiškia daug didesnius iššūkius nei statant įprastose vietose ir dėl didesnio vietos valdžios, visuomenės dėmesio, ir dėl technologinių, inžinerijos aspektų, juos įgyvendinti reikia, kad miestai taptų patrauklūs ir patogūs gyventi miestiečiams, atvykstantiems ar sugrįžtantiems į savo kraštą.

Būtent tokį projektą šiemet ėmėmės kurti Kaune, dešiniajame Neries krante, priešais Kauno pilį. Ilgus metus apleistą vietą norime padaryti patrauklią ne tik čia apsigyvensiantiems, bet ir visiems miesto gyventojams. Sutvarkytoje pakrantėje, tikimės bus gera ilsėtis ir grožėtis bene geriausiai mieste atsiverčiančiu vaizdu į Laikinosios sostinės simbolį – Kauno pilį.

Ko profesinės šventės proga palinkėtumėt Lietuvos statybininkų bendruomenei?

Visų pirma – ambicijų. Būtent jos visais amžiais kėlė į viršų gražiausius pastatus. Taip pat noro ir energijos siekti geresnio, aukštesnės kokybės, ilgaamžiškesnio rezultato – naujo vertingo architektūrinio palikimo kūrimo bei noro kurti geresnę gyvenamąją aplinką mums visiems.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos