2020 liepos 11 d. šeštadienis, 17:53
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pastatų rekonstrukcija – su parako kvapu ir paslėptomis nišomis

2015-10-22 11:18
Dvejus metus vykdyta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rūmų Kaune, A. Mickevičiaus gatvėje, pastatų vidaus rekonstrukcija baigta. Į restauruotus ir šiuolaikiniams poreikiams pritaikytus centrinius LSMU rūmus netrukus įsikels universiteto administracija, o šalia esančiame pastate vyks paskaitos, bus atliekami moksliniai darbai. Rekonstrukcijos darbų vertė – 4,3 mln. eurų.
nuotrauka
Vykdant rekonstrukcijos darbus didelis dėmesys skirtas Centrinių rūmų vidinių sienų restauravimui: atkurta autentiška spalva, juostų dekoras. „YIT Kausta“ nuotr.


Minimos įmonės
YIT, AB
YIT Kausta Būstas, UAB
Nei į Kultūros paveldo registrą įrašyti Centriniai LSMU rūmai, dar 1933 m. suprojektuoti garsaus architekto Vladimiro Dubeneckio, nei šalia esantis, kiek vėliau pastatytas universiteto pastatas iki šiol nebuvo restauruoti. Tad, pasak rekonstrukcijos darbus vykdžiusios bendrovės „YIT Kausta“ statybų vadovo Kazio Gurevičiaus, atliekant rekonstrukciją teko konsultuotis su restauratoriais, kultūros paveldo specialistais ir net pasitelkti išminuotojų komandą.

(Vaizdas po rekonstrukcijos) „Palėpėje, senoje medinėje ventiliacijos angoje, darbininkai rado dešimt 1933 m. pagamintų rusų kovinių granatų. Radinių buvo ir daugiau – aptikome uždengtų, užkaltų durų, nišų, apie kurias iki tol nebuvo žinoma. Po dviejų rekonstrukcijos metų, net mažiausios pastatų kertelės buvo ištyrinėtos, tad juose galės saugiai įsikurti akademinė bendruomenė“, – pasakojo „YIT Kausta“ atstovas.

Vykdant rekonstrukcijos darbus didelis dėmesys skirtas Centrinių rūmų vidinių sienų restauravimui: atkurta autentiška spalva, juostų dekoras. Tiesa, po 4-ojo praėjusio amžiaus dešimtmečio stilių menančiomis sienomis įvestos modernios vėdinimo, kondicionavimo, priešgaisrinės signalizacijos ir kt. inžinerinės sistemos.

Išsaugoti, atnaujinti ir kiti Centrinių LSMU rūmų pastato unikalumą pabrėžiantys sprendimai – grindys, klotos plytelėmis ir mediniu parketu. Pastarąjį buvo ypač sudėtinga rekonstruoti. Taip pat rekonstruoti įspūdingi terasiniai laiptai.

Tikisi pritraukti naujų studentų

Vis dėlto ne mažiau nei unikalioms pastato interjero detalėms išsaugoti dėmesio buvo skirta studentų ir LSMU administracijos mokymosi ir darbo sąlygoms pagerinti. Buvo pakeisti pastatų langai, įrengti liftai, automatizuotos šildymo, kondicionavimo ir vėdinimo sistemos. Tad pastatas bus geriau vėdinamas, o žiemą jame bus šilčiau.

Pasak LSMU atstovo, projekto vadovo Aivaro Laurišo, rekonstrukcija buvo gyvybiškai svarbi, norint išsaugoti patalpas, kita vertus, ja siekiama ir postūmio universiteto studijoms.

„Tikimės, kad rekonstrukcija padės pagerinti ne tik mokymosi sąlygas, bet ir turės įtakos studijų kokybei, padės pritraukti daugiau studentų iš Lietuvos bei kitų pasaulio šalių. Taip pat suteiks geresnes darbo sąlygas LSMU administarcijai“, – teigė A. Laurišas.

Nors pastatų rekonstrukcija baigta, kol kas dar laukiama, kol bus įvykdyta baldų tiekimo sutartis. Planuojama, kad studentai ir darbuotojai į rekonstruotas patalpas galės persikelti jau kitų metų pradžioje.

Vykstant pastatų rekonstrukcijos darbams, studentų ir administracijos darbuotojų srautai buvo paskirstyti į Jankaus g. 2, esančias LSMU patalpas, LSMU Veterinarijos akademijos Centrinius rūmų Tilžės g. 18, dalis paskaitų vyko nuomojamose Vydūno mokyklos patalpose.

LSMU priklausantys Centriniai rūmai buvo statomi Vytauto Didžiojo universitetui. Anuomet juose buvo įkurtas Medicinos fakultetas. Šalia, Mickevičiaus g. 7 esančiame pastate pirmiausia buvo įkurti Valstybės draudimo bednrovės rūmai. Vėliau abu pastatai buvo perduoti Kauno medicinos universitetui.

Tai ne pirmas rekonstrukcijos projektas, vykdomas 5 dešimtmečius Lietuvoje veikiančios „YIT Kausta“. Neseniai bendrovė baigė LSMU Veterinarijos gydyklos rekonstrukciją, taip pat vykdė Kauno technologijos universiteto Chemijos fakulteto, Vilniaus universiteto Antakalnio ligoninės, Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos rekonstrukcijos, Lietuvos Respublikos Seimo rūmų rekosntrukcijos ir plėtros darbus, skelbiama bendrovės pranešime. (dešinėje –vaizdas iki rekonstrukcijos)

Apie „YIT Kausta“ įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta“ priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. Įmonės padaliniai veikia Vidurio ir Rytų Europoje, Baltijos šalyse ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 7 šalyse dirba per 6 tūkstančių darbuotojų.

Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta“ sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta“ bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas“. 

„YIT Kausta“ nuotr.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-07-10 10:41
Kaune oficialiai duris atvėrė sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazė ant Lampėdžio ežero kranto. Prieš dvejus metus startavusi rekonstrukcija – baigta. Į objektą Kauno savivaldybė investavo apie 3 mln. eurų, dar 2 mln. eurų trasai gilinti skyrė Vyriausybė.
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-08 13:58
Vilniaus miesto taryba šiandien, liepos 8 d., pritarė savivaldybės administracijos ir valstybės įmonės Turto banko jungtinės veiklos sutarčiai, o tuo pačiu – savivaldybės dalyvavimui įgyvendinant Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių teritorijos Rinktinės gatvėje sutvarkymo projektą.
nuotrauka
2020-07-02 09:08
Patogesni takai, pakankamai suolelių, sutvarkyti priėjimai prie vandens, žaidimų aikštelė vaikams, apšvietimas, tualetai, atnaujinti tilteliai – ne tiek daug liko padaryti, kad tarp Paupio ir Subačiaus gatvių žaliuojantys istoriniai Misionierių sodai galėtų funkcionuoti kaip poilsio vieta, patogi įv...
nuotrauka
2020-06-30 15:19
Kauno miesto savivaldybė pasirašė sutartį dėl naujo darželio statybų Šilainiuose. Kuršių gatvėje iškils modernus 2,7 tūkst. kv. m ploto, vieno aukšto pastatas. Jame bus įrengta 200 vietų lopšelio ir darželio auklėtiniams ir apie pusšimtį – darbuotojams. Tai bus pirmoji miesto ikimokyklinio ugdymo įs...
nuotrauka
2020-06-30 14:26
Šiandien, birželio 30 d., oficialiai prasidėjo naujo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybos darbai. Naujasis pastatas iškils Radvilėnų plente, o numatoma darbų pabaiga – 2022 metų pradžia.
nuotrauka
2020-06-30 12:13
Net ir patys nesudėtingiausi statybų projektai negalėtų būti kokybiškai įgyvendinti, jei nebūtų naudojamos statybinės žaliavos. Visgi pradėjus kalbėti apie jas, nesunku pastebėti, jog daugelis nori investuoti į tik išmintingus bei naudingus pasirinkimus. Tačiau tikrai ne visos žaliavos, kurias galim...
nuotrauka
2020-06-30 11:56
Valdysenos, teisės, ekonomikos ekspertai įvardino svarbiausias sritis, kuriose didžiausia geležinkelių grupė Baltijos šalyse „Lietuvos geležinkeliai“ turėtų koncentruotis naujame veiklos šimtmetyje. Pasak jų, svarbiausia – apsibrėžti aiškią ambiciją ir jos siekti, prie atnaujintos, modernios veiklos...
nuotrauka
2020-06-30 11:21
Baltojo tilto sporto aikštynas į miesto gyvenimą grįžo dar iki atidarymo šventės. Judėjimo ir pramogų per karantino mėnesius išsiilgę vilniečiai pamėgtoje erdvėje pradėjo rinktis nė neišardžius statybinių aptvėrimų.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-06-26 12:43
Kasmet ruošdami šilumos energijos tiekimo tinklą naujam šildymo sezonui sostinės savivaldybės bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atlieka profilaktinius (hidraulinius) bandymus ir nuosekliai renovuoja sostinės vamzdynus. Visa tai daroma tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas ir nepertraukiamas šil...
nuotrauka
2020-06-26 09:12
LR Susisiekimo ministerija kartu su valstybės valdoma AB Lietuvos paštas kviečia tarpinstitucinę darbo grupę į pirmą posėdį po karantino. Jai bus pristatomos visuomenės atstovų idėjos dėl Kauno ir Klaipėdos centrinių pašto pastatų įveiklinimo.
nuotrauka
2020-06-25 08:45
Baltojo tilto sporto aikštynas grįžta į miesto gyvenimą. Didžioji atidarymo šventė, kur pagrindiniai veikėjai bus profesionalūs sportininkai, įvyks jau birželio 29-ąją, bet jau šiandien krepšinio, tinklinio, gimnastikos ir mažųjų vilniečių žaidimų aikštelės atveriamos visiems kitiems išsiilgusiems a...
nuotrauka
2020-06-23 08:20
Vyriausybė priėmė būtinus sprendimus jūrinio vėjo plėtrai – beveik 30 kilometrų nuo kranto nutolusioje Baltijos jūros teritorijoje iki 2030 m. numatoma įrengti iki 700 MW galios vėjo elektrinių parką. Jūrinis vėjas, kuris yra vienas iš efektyviausių ir perspektyviausių energijos šaltinių, leis padid...
nuotrauka
2020-06-22 10:33
Vilnius ir toliau kūrybiškai kovoja su karantino pasekmėmis – siekdama konkuruoti dėl turistų bei priartinti vilniečiams jūrą, nuo rytojaus sostinė visą vasarą turės savo smėlio pliažą pačiame miesto centre – Lukiškių aikštėje.
nuotrauka
2020-06-22 08:44
Pranešimas apie tai, kad Dalius Gesevičius palieka AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) generalinio direktoriaus pareigas, pasirodė penktadienio popietę.
nuotrauka
2020-06-18 09:53
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas Panevėžyje, Ragaudžių g. 2, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-06-17 12:19
AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST), kaip skelbiama įmonės pranešime, vykdys teismo sprendimą dėl Konkurencijos tarybos skirtos baudos ir šiuo metu tariasi su antstoliu dėl jos apmokėjimo grafiko. Bendrovė siekia, kad atsižvelgiant į mokėtinos sumos dydį, jos apmokėjimas būtų atliekamas ne iš kart...
nuotrauka
2020-06-17 10:18
Beveik pusės metų darbas virto detalia Lukiškių kalėjimo komplekso galimybių studija, pranešė Turto bankas. Ruošiant studiją apklausta daugiau nei 20 įvairių institucijų, suorganizuoti atviri edukaciniai-konsultaciniai renginiai visuomenei, tarptautinė konferencija, skirta apžvelgti Lukiškių komplek...
nuotrauka
2020-06-12 10:19
Vilniaus oro uoste šią savaitę startavo pirmieji nusidėvėjusių riedėjimo takų atnaujinimo ir perono rekonstrukcijos rangos darbai. Pagrindinis rekonstrukcijos projekto tikslas – atnaujinus dangas, jas išplatinti, sudaryti sąlygas riedėti didesnės kategorijos orlaiviams bei diegti aplinkosauginius sp...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos