2020 rugsėjo 20 d. sekmadienis, 13:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

MEGRAME: 25-eri metai patirties ir technologinių inovacijų

2017-04-24 10:30
Prieš ketvirtį amžiaus įsteigta langų gamybos bendrovė „MEGRAME“ šiandien yra ne tik didžiausia plastikinių, medinių ir aliuminio langų bei durų gamintoja Lietuvoje, bet ir lyderiaujanti langų gamybos įmonė Baltijos šalyse. Įmonė, pirmoji mūsų šalyje pradėjusi gaminti plastikinius langus, savo veikloje niekada nestokojo drąsių, inovatyvių idėjų ir šiemet jau skaičiuoja 25 gyvavimo metus. Apie tai kalbamės su bendrovės generaliniu direktoriumi Šarūnu MAGELINSKU.
nuotrauka
Bendrovės „MEGRAME“ vadovas Šarūnas Magelinskas. „MEGRAME“ nuotr.


Minimos įmonės
MEGRAME, UAB

Vakarietiška verslo idėja

1992 metais, kuomet pradėjote langų verslą, tikras stebuklas atrodė jau vien tai, kad lango rėmas buvo plastikinis, kurio nereikia kas kelerius metus perdažyti, o žiemą klijuoti juostų tam, kad namuose būtų šilčiau. Tačiau Jūs žengėte dar toliau. Kuo tuomet nustebinote Lietuvą?

Dabar sunku įsivaizduoti, bet prieš 25 metus Lietuvoje nebuvo išvis jokios kokybiškų langų pasiūlos. 1992 metais pirmieji Lietuvoje pradėjome gaminti plastikinius langus ir duris. Verslo idėja atėjo iš natūralaus poreikio gyventi patogiau, šilčiau, komfortiškiau. Tuo metu visi langai Lietuvoje buvo labai seni, mediniai, primityvūs, popierinėmis juostomis būdavo klijuojami nesandarūs senų langų rėmai, taip saugant patalpas nuo šalčio. Ne mažesnis rūpestis buvo ir langų dažymas bei perdažymas, kuris buvo tapęs įprastu reiškiniu - žmonės nesistebėdavo namuose pamatę atsilupinėjusius langų dažus – tai buvo normalu. 

Ir štai rinkoje pasirodė kitokie langai – iš aukščiausios kokybės vokiškų medžiagų, patvarūs, sandarūs, sklandžiai užsidarantys. Iš esmės tai buvo toks produktas, kurio žmonėms nereikėjo pristatinėti, žinia pasklido labai greitai. „MEGRAME“ pasiūlė ne tik plastikinius, bet ir įvairių spalvų langus – ši inovacija langų gamyboje atvėrė ir visai kitas pastatų architektūros galimybes. Vos atsiradę naujieji langai sukėlė sensaciją ir tapo savotišku vakarietiško - patogesnio, estetiškesnio ir kokybiškesnio - gyvenimo simboliu. Po kelerių metų pradėjome gaminti ir naujos kartos medinius bei aliuminio langus.

Iš kur vežėte langų ir durų gamybai būtinas medžiagas ir įrangą?

Įrenginius ir medžiagas atsivežėme iš Vokietijos. Nuo pat veiklos pradžios mūsų tikslas buvo gaminti aukščiausios kokybės ilgaamžius produktus, todėl nedvejodami investavome į kokybišką įrangą ir medžiagas. Investicijos gamybos versle visada, net ir dabar, yra labai didelės, bet šioje vietoje taupyti negalima. Nuo gamybinių įrenginių ir naudojamų medžiagų kokybės priklauso produkcijos techninės charakteristikos bei gamybos greitis – tai mūsų versle yra svarbiausi kriterijai. Aišku, investicijos turi atsipirkti. Mūsų atveju jos pasiteisino ir netgi viršijo lūkesčius –pirmieji „MEGRAME“ pagaminti langai, kuriuos į rinką išleidome beveik prieš 25 metus, vis dar nėra praradę nei savo patvarumo, nei išvaizdos, jų net spalva išliko nepasikeitusi.

Naujos kartos langai 

Koks Jūsų įmonės skiriamasis bruožas langų rinkoje?

Manau, rinkoje išsiskiriame savo požiūriu į kokybišką produktą ir stipria prekės ženklo filosofija. „MEGRAME“ – tai aukščiausios kokybės, ilgaamžiai, energiją taupantys langai ir durys, įkvepiantys naujam gyvenimui. Naujos kartos langai kuria didelę pridėtinę vertę pastatui, nes užtikrina gyvenimo komfortą – šiuolaikiniam žmogui tai yra itin svarbu. Langai namuose nėra tiesiog langai, jie saugo namų šilumą, kuria jaukumą, dažnai tampa pagrindiniu pastato akcentu, formuojančiu eksterjero ir interjero stilių, užduoda architektūrinį toną.

Vis daugiau statybos produktų kuriama aukštos energinės klasės bei pasyviems pastatams. Ar „MEGRAME“ langai tinka šiems itin resursus taupantiems namams?

Energiją taupančius A+ klasės langus ir duris pradėjome gaminti daug anksčiau nei atsirado jų poreikis rinkoje. Tai leido ištobulinti produktą. Šiandien vadinamojo pasyviojo namo langų šilumos laidumo U vertė turėtų būti ne didesnė nei 0,8 W/kv. mK, mūsų bendrovė jau kurį laiką savo klientams siūlo naujos kartos langus, kurių U vertė yra dar mažesnė, nei to reikalauja pasyvaus namo kriterijai – 0,77 W/kv. mK. Ši energiškai efektyviam būstui sukurtą išskirtinių produktų linija ypač vertinama Lietuvos ir užsienio rinkose, nes produktas atitinka aukščiausius šilumos laidumo reikalavimus.

Kokias svarbiausias „MEGRAME“ gaminių savybes išskirtumėte tvarios aplinkos kūrimo kontekste? 

„MEGRAME“ produkcija orientuota į komfortiško, aplinkai draugiško žmonių gyvenimo kūrimą. Dar 2006 metais „MEGRAME“ pirmoji Lietuvoje pradėjo gaminti langus iš profilių be švino stabilizatoriaus – rinkai pristatėme plastikinių produktų „Žaliąją liniją“. Šis plastikas nekenksmingas žmogui ir aplinkai. Tai buvo ypatinga inovacija, kurios dėka švinas buvo pakeistas kalciu. Dabar visi plastikiniai „MEGRAME“ langai gaminami be švino, o mediniai – tik iš natūralios ekologiškos medienos.

Teikia paslaugų paketą „nuo iki“

Servisas paprastai siejamas su automobilių priežiūra ir remontu. Jūsų – langų ir durų gamybos – bendrovė turi nuosavą serviso centrą. Kokias serviso paslaugas teikiate?

Taip, esame ne tik gamybos bendrovė. „MEGRAME“ turi savo serviso centrą, kuris teikia profesionalias langų ir durų montavimo, reguliavimo, remonto paslaugas. Čia dirba savo srities profesionalai, sukaupę ilgametę patirtį. Patys montuojame savo produkciją dėl elementarios priežasties - neprofesionalus montavimas gali sugadinti net ir kokybiškiausius langus. Tai vėlgi nuo pat įmonės įkūrimo dienos buvo mūsų esminė nuostata – užtikrinti paslaugų spektrą „nuo iki“. Teikiame nemokamą profesionalią langų priežiūrą garantijos metu bei operatyvų aptarnavimą garantijai pasibaigus.

Kas yra Jūsų įmonės užsakovas?

Dirbame ir su didžiausiomis statybos bendrovėmis, ir su individualiais klientais. Kiekvieną dieną susiduriame su labai skirtingais projektais. Dažnai juokaujame, kad jau turime tiek daug ir tokios įvairios patirties, kad net į pačias įmantriausias klientų užgaidas mūsų projektuotojai reaguoja labai ramiai. Per daugelį metų labai išplėtėme savo gamybos galimybių ribas, todėl mūsų klientų ratas labai įvairus. Dažnai į mus kreipiasi užsakovai su tokiais projektais, kurių kiti gamintojai jiems tiesiog negali įgyvendinti dėl jų sudėtingumo. Klientai iš mūsų reikalauja ne tik stipraus techninio pasirengimo, bet ir nuolatinio kūrybiškumo bei tobulėjimo. Dėl šios priežasties kasdien turime progą įgyvendinti idėjas, kurios atveria galimybes kurti kažką nestandartinio ir įdomaus.

Vienintelis verslo receptas – aiški vizija

25-eri metai yra ilgas laiko tarpas, per kurį pasaulį, neaplenkdama ir Lietuvos, ištiko ne viena krizė. Kaip pavyko ne tik išlikti, bet ir pasiekti tai, kas šiuo metu yra „MEGRAME“?

Vienintelis verslo receptas yra aiški vizija, kaip nori kurti ir valdyti verslą, kas bus jo varomoji jėga. „MEGRAME“ atveju tai visada buvo tik viena kryptis - kokybė. Aukščiausia kokybė – kaip pagrindinis kriterijus, nuo pat įmonės įkūrimo pradžios buvo pagrindinė verslo filosofija. Per 25 metus išgyvenome daug įvairių rinkos svyravimų, bet niekada nėjome į kompromisą dėl kokybės.

Viešojoje erdvėje begalė nekokybiškų paslaugų ir prekių. Vartotojui – tai nemažas vargas ir praradimai. Tačiau verslas neretai yra tiesiog priverstas taupyti: kokybiškas ir ilgaamžes medžiagas, pavyzdžiui, keisdamas ne tokiomis kokybiškomis. Negi kartais netenka eiti į kompromisus? 

Taip, šiandieninėje langų rinkoje pasitaiko labai nekokybiškų produktų. Dažnai keičiame vos prieš metus ar porą metų sudėtus kitų gamintojų langus. Viena dažniausių langų broko priežasčių – nekokybiškos langų ir durų gamybai naudojamos medžiagos bei neprofesionalus montavimas. Ne paslaptis, kad norėdami sutaupyti, klientai ieško pačio pigiausio produkto. Pasirinkę langus pagal mažiausios kainos kriterijų ir vėliau pastebėję, kad šie yra nekokybiški arba brokuoti, žmonės susiduria su problema – nebėra kur kreiptis dėl garantijos, nes mažos langais prekiaujančios bendrovės gana dažnai nutraukia savo veiklą.

Mes nuo pat pirmųjų bendrovės žingsnių apsisprendėme jokiu būdu netaupyti kokybės sąskaita. Gamindami langus naudojame aukščiausios kokybės, specialiai mūsų klimatui pritaikytus profilius ir kitas medžiagas, jas renkamės ne pagal kainą, o pagal kokybę. Nuolat pabrėžiu, kad langai – ilgalaikė investicija, todėl ilgaamžiškumas jiems yra būtina savybė. Nevertėtų rizikuoti perkant langus iš įmonių, kurios tik perparduoda produkciją. Visada skatiname žmones renkantis langus ar duris įsitikinti, kad jie perka produkciją iš oficialaus gamintojo arba įgalioto jo atstovo.

Kas šiuo metu yra bendrovė „MEGRAME“ ir kokią jai prognozuojate ateitį?  

Prieš dvidešimt penkerius metus įsteigta bendrovė „MEGRAME“ šiandien yra langų gamybos lyderė Lietuvoje. Įmonė valdo vieną iš moderniausių langų gamybos linijų Baltijos šalyse ir tuo labai didžiuojamės. Tačiau ant sėkmės laurų tikrai neužmigsime. Žinome, kad rinka yra labai dinamiška, todėl nuolat tobuliname gamybos technologijas, kuriame naujus produktus. Moderni įranga, profesionali komanda ir didelė patirtis leidžia kasdien viršyti klientų lūkesčius ir kurti produktus, kurie savo išskirtine kokybe nenusileidžia kitiems pasauliniams gamintojams. Gaminame ir vietinei, ir užsienio rinkoms, todėl visoje mūsų produkcijoje visada jaučiamos pasaulinės langų ir durų tendencijos.

Langų versle nauji produktai kuriami, rinkoje dar neatsiradus poreikiui. Todėl labai svarbu turėti vidinę verslo intuiciją, kuri padiktuoja naujas kryptis ir naujas idėjas. „MEGRAME“ diktuoja technologines langų ir durų madas, einame ne paskui kliento poreikius – visada esame bent keliais žingsniais priekyje. Todėl stengsimės, kad „MEGRAME“ ir toliau išliktų veržlia, inovatyvia kompanija.

Bendrovės „MEGRAME“ nuotr. 

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...