2020 sausio 19 d. sekmadienis, 23:26
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Mažas pajamas turinčioms šeimoms – valstybės parama nuosavam būstui įsigyti  71

Viktorija MITKUTĖ      2015-08-24 12:01
Nuo šiol Lietuvos gyventojai, turintys teisę į valstybės paramą būstui įsigyti ir ketinantys pirkti pirmąjį būstą, rekonstruoti ar pritaikyti jau turimą neįgaliųjų poreikiams, gali kreiptis į šešias kredito įstaigas, o valstybė iš dalies kompensuos būsto kreditus.
nuotrauka
Valstybė gali subsidijuoti nuo 10 iki 20 proc. būsto paskolos sumos. Asmenys ir šeimos, gavusios subsidiją, ją gali naudoti paskolos arba pradinės įmokos daliai apmokėti. Asociatyvi portalo nuotr.


Teikiant paramą būstui įsigyti, siekiama, kad šeimos ir asmenys, atitinkantys teisės aktuose numatytus reikalavimus, patys galėtų įsigyti būstą rinkoje, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

SEB bankas pradeda teikti valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus

SEB bankas pranešė psirašęs sutartį su LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija dėl valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo 2015 – 2017 metais. Nuo šiol gyventojai, turintys teisę į valstybės paramą būstui įsigyti ir ketinantys pirkti pirmąjį būstą, rekonstruoti ar pritaikyti jau turimą neįgaliųjų poreikiams, gali kreiptis paskolos į bet kurį SEB banko skyrių. Gyventojai galės pasiskolinti nuo 35 tūkst. iki 87 tūkst. eurų.

„Gyventojų, norinčių įsigyti nuosavą būstą ir pretenduojančių tam gauti valstybės teikiamą subsidiją, yra ir didmiesčiuose, ir regionuose. Visi, norintys gauti vyriausybės teikiamą kompensaciją būstui pirkti, gali kreiptis į mūsų banką pasikonsultuoti rūpimais klausimais“, – sako Linas Januševičius, SEB banko Verslo plėtros departamento direktorius.

Gyventojai, norintys gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą, be įprastų dokumentų, pateikiamų norint gauti būsto paskolą, bankui taip pat turės pateikti savivaldybės išduodamą pažymą, liudijančią teisę gauti valstybės teikiamą paramą. Tokia pažyma bankui turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

„Gavę visus reikiamus dokumentus, vertinsime kliento finansines galimybes ir poreikius, jo prisiimamą riziką. Taigi šis procesas niekuo nesiskirs nuo įprastos būsto paskolos teikimo procedūros. Atsakymą besikreipiantys gyventojai iš banko gaus per 1 - 2 dienas“, – sako L. Januševičius.

Įstatymuose nustatyta, kad valstybė gali subsidijuoti nuo 10 iki 20 proc. būsto paskolos sumos. Asmenys ir šeimos, gavusios subsidiją, ją gali naudoti paskolos arba pradinės įmokos daliai apmokėti. 

Kreditus teiks kelios kredito įstaigos

2015-2017 metais valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus teiks ne tik AB SEB bankas, bet ir kitos kredito įstaigos, pabrėžė A. Stapulionis. Be jau minėto banko, juos teiks Akademinė kredito unija, Kaišiadorių kredito unija, Raseinių kredito unija, AB „Swedbank“ bei Šiaulių kredito unija.

Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šioms subsidijoms apmokėti numatė skirti daugiau nei 900 tūkst. eurų valstybės biudžeto asignavimų.

Subsidijos skiriamos būsto kredito daliai apmokėti

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Paramos būstui skyriaus vedėjo Aloyzo Stapulionio (nuotraukoje kairėje), teikiant šią paramą siekiama, kad mažas pajamas turintys gyventojai galėtų patys įsigyti būstą.

„Parama būstui įsigyti teikiama skiriant subsidijas būsto kredito daliai apmokėti. Teikiant paramą būstui įsigyti, siekiama, kad šeimos ir asmenys, atitinkantys teisės aktuose numatytus reikalavimus – jų pajamos ir turimas turtas neturi viršyti didžiausių Lietuvos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytų pajamų ir turto dydžių, – patys galėtų įsigyti būstą rinkoje“, – portalui Statybunaujienos.lt sakė jis.

Valstybės iš dalies kompensuojami būsto kreditai, pridūrė A. Stapulionis, teikiami iš bankų ar kredito įstaigų kredito išteklių, o „subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų daliai apmokėti teikiamos iš valstybės biudžeto asignavimų“.

Asmenims ir šeimoms suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti Vyriausybės nustatyta tvarka gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

„Visi asmenys ir šeimos, kurie atitinkantys nustatytus reikalavimus ir nori gauti paramą būstui įsigyti, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatyta tvarka su atitinkamu prašymu turi kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, o jeigu asmuo gyvenamosios vietos neturi, – į savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, vykdomąją instituciją“, – pabrėžė A. Stapulionis.

Gyventojai, kurie galės pasinaudoti parama

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad teisę į paramą būstui įsigyti turi asmenys ir šeimos, jeigu jų Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) neviršija šių dydžių:

1) asmens be šeimos grynosios metinės pajamos – 8976 eurų ir turtas – 13158 eurų;
2) dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 12546 eurų ir turtas – 26724 eurų;
3) keturių ar penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 15096 eurų ir turtas – 35598 eurų;
4) šešių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 2550 eurų ir turtas vienam asmeniui – 8466 eurų.

Teisę gauti valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus turi asmenys ir šeimos, kurios atitinka šiuos reikalavimus:

1) duomenys apie jų gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčiųjų gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą;

2) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos neviršija šio įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių;

3) įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

a) neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;

b) turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;

c) neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.

Subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, ir jeigu jie yra:

1) buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos;

2) jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos.

Parama teikiama ir besinuomojantiems būstą

A. Stapulionis taip pat primena, kad mažas pajamas turinčioms šeimoms ir asmenims teikiama parama būstui išsinuomoti, nuomojant savivaldybės socialinį būstą arba mokant būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją.

„Teikiant valstybės paramą būstui išsinuomoti, siekiama, kad mažas pajamas turintys asmenys, neturintys ir negalintys įsigyti nuosavo būsto, galėtų išsinuomoti būstą“, – pridūrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Paramos būstui skyriaus vedėjas A. Stapulionis.
 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Rasa
2018-08-30 10:45
Vieniša mama auginu tris vaikus pajemos mažos .ar gaučiau paskola sodybai pirkti .
Edita
2018-08-08 10:02
Sveiki,esu vieniša mama auginu tris dukras ar galėčiau gauti iš savivaldybės parama būstui įsigyti mano pajamos yra 480
Rasa
2018-08-04 15:31
Laba diena aš auginu tris vaikus vieniša mama ar gaučiau parama nes pajamos mažos o namo neturiu tik nuomuoju norisi turėti savo pastogę.
Lina
2018-07-10 12:44
Sveiki noriu paklausti ar galiu gauti paskola noriu pirkti pige sodyba turiu 5vaikus gyvenu be vyru nienisa dabar gyvenam nuomuojane nama
Svetlana
2018-06-21 18:20
Sveiki,ar gaučiau paskola,jei turiu paėmus maža paskola,bet moku viska laiku,bei esu vieniša mama.Nei turto nieko neturiu nei susitaupus lėšu kiek daugmaž kompensuotu kokia suma būtu?
Ema
2018-05-30 14:21
Esam 5 asmenu seima,nesenei neteke 3men.kudikio. Gyvenam soc.buste,man 32m.vyrui 45m.ar priklausytu valstybes parama pirmam bustui isigyti?
Justina
2018-04-25 14:20
Sveiki, ar galima sia busto parama pasinaudoti, jau pasiemus paskola pirmam butui?
Gediminas
2018-04-24 07:53
Laba diena. Kokios turi buti maziausios pajamos kad gauti parama ir galeciau paimti pakola. Auginam maza dukra. Dirbu vienas
aiste
2018-03-19 17:32
Laba diena. Kokios maziausios pajamos turetu buti vienisai mamai su 2vaikais kad gauti paskola bustui? Ir ar ieina i pajamas elementai?
Lilija
2018-03-14 15:22
Laba diena, esam 6 asmenu jauna seima, ar butu galimybe gauti parama ar paskola savam namui statytis, ar ji tik suteikiama bustui isigyti
       1 2 3 4 5   Kitas

Aktualijos

nuotrauka
2020-01-17 14:55
Generalinė prokuratūra praneša, kad itin intensyviai vykstančiame ikiteisminiame tyrime dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų ir galimai padarytos didelės žalos gamtai tvarkant nuotekas uostamiestyje įtarimai yra pareikšti vienam juridiniam ir trims fiziniams asmenims. Įtariamųjų ratas gali didėti.
nuotrauka
2020-01-17 13:27
Kasacinis teismas sprendė dėl teisės normų aiškinimo ir taikymo, reglamentuojančių rangovo teisinį statusą, savininko teisę nukreipti reikalavimus dėl statinio trūkumų tiesiogiai rangovui, kai šis pažeidžia pareigą garantuoti daikto kokybę, ir dėl tokio pažeidimo taikytinų teisių gynimo būdų bei ieš...
nuotrauka
2020-01-17 13:11
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Klaipėdos apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą byloje dėl Palangoje veikiančios keleivių pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovo S. Š. bei matininko E. M. Vyrai buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrai suklastojo kadastrinių matavimų dokume...
nuotrauka
2020-01-17 12:54
Finansiniai sukčiai tampa vis išradingesni: į jų pinkles patenka ne vien pavieniai asmenys, bet ir verslo įmonės. Viešumoje pasirodo pranešimai apie neįtikėtinus sukčiavimo atvejus, kai įmonių darbuotojai piktavaliams perveda milijonines sumas.
nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-17 10:20
Iki vasario 1 d. energijai imlios pramonės įmonės gali teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Susigrąžintos lėšos skirtos investuoti į energijos taupymo priemones ir stiprinti savo konkurencingumą.
nuotrauka
2020-01-17 10:08
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai šalies karstiniame regione pernai, kaip ir kasmet, aptiko naujų karstinių reiškinių – 15 naujų smegduobių ir dar 30 susidariusių anksčiau, bet iki tol neregistruotų.
nuotrauka
2020-01-16 13:30
Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir padėjimo vykdyti šias nusikalstamas veikas. Kaltinimai pareikšti šešiems asmenims.
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-16 10:19
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiemet individualią veiklą (toliau - IDV) su verslo liudijimu pradėjo per 36 tūkst. gyventojų, o IDV pagal pažymą, naujausiais duomenimis, yra įregistravę apie 145,7 tūkst. gyventojų. Pastebima, kad registruotos IDV augimo tendencijos išl...
nuotrauka
2020-01-16 09:28
Sukčiavimo formų gali būti įvairių, tačiau apie jas žmonės neretai sužino tik patys tapę nukentėjusiais. Taip atsitiko vienai šiaulietei, kuri norėjo pasiskolinti pinigų namui pirkti iš pažįstamo vyro. Šis vyras – vienos nekilnojamojo turto agentūros Šiauliuose vadovas – kaltinamas sukčiavimu, o bau...
nuotrauka
2020-01-16 09:25
Kretingos rajono savivaldybė gavo informacijos, kad UAB „Lyderio grupė“ dėl jai skelbiamo bankroto negalės pabaigti darbų pagal sutartis. Įmonė nebaigė vykdyti statybos darbų trijuose savivaldybės objektuose ir teikia vaizdo stebėjimo paslaugą.
nuotrauka
2020-01-15 11:25
„Grigeo Klaipėda“ biologinis nuotekų valymas bus perduotas įmonei „Klaipėdos vanduo“. Šiuo metu įmonės derina ilgalaikės sutarties sąlygas.
nuotrauka
2020-01-14 10:27
Lietuvos apeliacinis teismas sausio 8 d. paskelbė, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) konkursas dėl Rusnės estakados buvo organizuotas tinkamai, o sprendimas atskiru pirkimu įsigyti žemės sankasos stiprinimo darbus – teisėtas.
nuotrauka
2020-01-14 09:59
Prezidentas Gitanas Nausėda Seimo pavasario sesijos metu ketina teikti įstatymo pakeitimus, kurie apima tarpusavyje susijusias sritis – valstybės viešųjų pirkimų strategiją, viešųjų pirkimų centralizavimą, procedūrų optimizavimą bei efektyvesnį ikiteisminį ginčų nagrinėjimą. Seimui priėmus šias pata...
nuotrauka
2020-01-14 09:47
Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šalia Palangos tilto bei Jūratės ir Kastyčio skvero parduodamas 1,3 tūkst. kv. m ploto veikiantis „Šachmatinės“ pastatas su viešbučio, restorano ir naktinio klubo patalpomis 12 arų žemės sklype. Objekto kaina sutartinė.
nuotrauka
2020-01-13 14:22
Šiandien, sausio 13 d., Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą kalta pripažino Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąją architektę Ernestą Maier.
nuotrauka
2020-01-13 11:31
Žemės gelmių registre, kurį tvarko Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, 2019-aisiais buvo įregistruota daugiausia naujų gręžinių per pastarąjį dešimtmetį – 2409 (2336 – gavybos, 73 – tiriamieji). Pavyzdžiui, 2018 m buvo įregistruoti 1567, 2017 m. – 1572 gręžiniai. Mažiausiai įregi...
nuotrauka
2020-01-13 11:17
Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gatvėms projektuoti konkurso būdu atsirinko aštuonias įmones, kurios šią paslaugą teiks kaip ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-01-13 10:52
Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro pranešimai apie įtarimus įteikti jau penkiems asmenims. Dviems įtariamosioms, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos vyriausiosioms specialistėms, įtarimai dėl tarnybos p...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos