2019 rugsėjo 16 d. pirmadienis, 3:06
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Mažas pajamas turinčioms šeimoms – valstybės parama nuosavam būstui įsigyti  71

Viktorija MITKUTĖ      2015-08-24 12:01
Nuo šiol Lietuvos gyventojai, turintys teisę į valstybės paramą būstui įsigyti ir ketinantys pirkti pirmąjį būstą, rekonstruoti ar pritaikyti jau turimą neįgaliųjų poreikiams, gali kreiptis į šešias kredito įstaigas, o valstybė iš dalies kompensuos būsto kreditus.
nuotrauka
Valstybė gali subsidijuoti nuo 10 iki 20 proc. būsto paskolos sumos. Asmenys ir šeimos, gavusios subsidiją, ją gali naudoti paskolos arba pradinės įmokos daliai apmokėti. Asociatyvi portalo nuotr.


Teikiant paramą būstui įsigyti, siekiama, kad šeimos ir asmenys, atitinkantys teisės aktuose numatytus reikalavimus, patys galėtų įsigyti būstą rinkoje, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

SEB bankas pradeda teikti valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus

SEB bankas pranešė psirašęs sutartį su LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija dėl valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų teikimo 2015 – 2017 metais. Nuo šiol gyventojai, turintys teisę į valstybės paramą būstui įsigyti ir ketinantys pirkti pirmąjį būstą, rekonstruoti ar pritaikyti jau turimą neįgaliųjų poreikiams, gali kreiptis paskolos į bet kurį SEB banko skyrių. Gyventojai galės pasiskolinti nuo 35 tūkst. iki 87 tūkst. eurų.

„Gyventojų, norinčių įsigyti nuosavą būstą ir pretenduojančių tam gauti valstybės teikiamą subsidiją, yra ir didmiesčiuose, ir regionuose. Visi, norintys gauti vyriausybės teikiamą kompensaciją būstui pirkti, gali kreiptis į mūsų banką pasikonsultuoti rūpimais klausimais“, – sako Linas Januševičius, SEB banko Verslo plėtros departamento direktorius.

Gyventojai, norintys gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto paskolą, be įprastų dokumentų, pateikiamų norint gauti būsto paskolą, bankui taip pat turės pateikti savivaldybės išduodamą pažymą, liudijančią teisę gauti valstybės teikiamą paramą. Tokia pažyma bankui turi būti pristatyta per 15 dienų nuo pažymoje nurodytos datos.

„Gavę visus reikiamus dokumentus, vertinsime kliento finansines galimybes ir poreikius, jo prisiimamą riziką. Taigi šis procesas niekuo nesiskirs nuo įprastos būsto paskolos teikimo procedūros. Atsakymą besikreipiantys gyventojai iš banko gaus per 1 - 2 dienas“, – sako L. Januševičius.

Įstatymuose nustatyta, kad valstybė gali subsidijuoti nuo 10 iki 20 proc. būsto paskolos sumos. Asmenys ir šeimos, gavusios subsidiją, ją gali naudoti paskolos arba pradinės įmokos daliai apmokėti. 

Kreditus teiks kelios kredito įstaigos

2015-2017 metais valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus teiks ne tik AB SEB bankas, bet ir kitos kredito įstaigos, pabrėžė A. Stapulionis. Be jau minėto banko, juos teiks Akademinė kredito unija, Kaišiadorių kredito unija, Raseinių kredito unija, AB „Swedbank“ bei Šiaulių kredito unija.

Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šioms subsidijoms apmokėti numatė skirti daugiau nei 900 tūkst. eurų valstybės biudžeto asignavimų.

Subsidijos skiriamos būsto kredito daliai apmokėti

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Paramos būstui skyriaus vedėjo Aloyzo Stapulionio (nuotraukoje kairėje), teikiant šią paramą siekiama, kad mažas pajamas turintys gyventojai galėtų patys įsigyti būstą.

„Parama būstui įsigyti teikiama skiriant subsidijas būsto kredito daliai apmokėti. Teikiant paramą būstui įsigyti, siekiama, kad šeimos ir asmenys, atitinkantys teisės aktuose numatytus reikalavimus – jų pajamos ir turimas turtas neturi viršyti didžiausių Lietuvos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nustatytų pajamų ir turto dydžių, – patys galėtų įsigyti būstą rinkoje“, – portalui Statybunaujienos.lt sakė jis.

Valstybės iš dalies kompensuojami būsto kreditai, pridūrė A. Stapulionis, teikiami iš bankų ar kredito įstaigų kredito išteklių, o „subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamų būsto kreditų daliai apmokėti teikiamos iš valstybės biudžeto asignavimų“.

Asmenims ir šeimoms suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti Vyriausybės nustatyta tvarka gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

„Visi asmenys ir šeimos, kurie atitinkantys nustatytus reikalavimus ir nori gauti paramą būstui įsigyti, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos nustatyta tvarka su atitinkamu prašymu turi kreiptis į savivaldybės vykdomąją instituciją pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, o jeigu asmuo gyvenamosios vietos neturi, – į savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, vykdomąją instituciją“, – pabrėžė A. Stapulionis.

Gyventojai, kurie galės pasinaudoti parama

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad teisę į paramą būstui įsigyti turi asmenys ir šeimos, jeigu jų Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) neviršija šių dydžių:

1) asmens be šeimos grynosios metinės pajamos – 8976 eurų ir turtas – 13158 eurų;
2) dviejų ar trijų asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 12546 eurų ir turtas – 26724 eurų;
3) keturių ar penkių asmenų šeimos grynosios metinės pajamos – 15096 eurų ir turtas – 35598 eurų;
4) šešių ar daugiau asmenų šeimos grynosios metinės pajamos vienam asmeniui – 2550 eurų ir turtas vienam asmeniui – 8466 eurų.

Teisę gauti valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus turi asmenys ir šeimos, kurios atitinka šiuos reikalavimus:

1) duomenys apie jų gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje, o neturinčiųjų gyvenamosios vietos – apie savivaldybę, kurios teritorijoje gyvena, yra įrašyti į Lietuvos Respublikos gyventojų registrą;

2) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka už kalendorinius metus deklaruotas turtas (įskaitant gautas pajamas) iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos neviršija šio įstatymo 11 straipsnio 1 dalyje nustatytų pajamų ir turto dydžių;

3) įsigyja pirmą tinkamą būstą Lietuvos Respublikos teritorijoje arba atitinka vieną iš šių sąlygų:

a) neturi būsto nuosavybės teise pastaruosius 5 metus ir iki prašymo suteikti paramą būstui įsigyti pateikimo dienos nebuvo pasinaudoję šia paramos forma;

b) turi ar turėjo nuosavybės (bendrosios nuosavybės) teise būstą, kurio naudingasis plotas (visų Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise turimų ir (arba) vienu metu turėtų būstų naudingųjų plotų suma), tenkantis (tenkanti) vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis (mažesnė) kaip 14 kvadratinių metrų, arba turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų. Parama teikiama būstui įsigyti arba nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti;

c) neįgalusis ar šeima, kurioje yra neįgalusis, nuosavybės teise turi būstą, nepritaikytą neįgaliųjų poreikiams. Parama teikiama tik nuosavybės teise turimam būstui rekonstruoti pritaikant neįgaliųjų poreikiams.

Subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti teikiama šių kreditų gavėjams, jeigu jie gavo valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą, ir jeigu jie yra:

1) buvę likę be tėvų globos (rūpybos) asmenys, iki jiems sukanka 35 metai, ar jų šeimos, taip pat šeimos, auginančios tris ar daugiau vaikų (įvaikių), neįgalieji arba šeimos, kuriose yra neįgaliųjų, – apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos;

2) jaunos šeimos, auginančios vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), ir šeimos, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, - apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito sumos.

Parama teikiama ir besinuomojantiems būstą

A. Stapulionis taip pat primena, kad mažas pajamas turinčioms šeimoms ir asmenims teikiama parama būstui išsinuomoti, nuomojant savivaldybės socialinį būstą arba mokant būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčių dalies kompensaciją.

„Teikiant valstybės paramą būstui išsinuomoti, siekiama, kad mažas pajamas turintys asmenys, neturintys ir negalintys įsigyti nuosavo būsto, galėtų išsinuomoti būstą“, – pridūrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Paramos būstui skyriaus vedėjas A. Stapulionis.
 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Rasa
2018-08-30 10:45
Vieniša mama auginu tris vaikus pajemos mažos .ar gaučiau paskola sodybai pirkti .
Edita
2018-08-08 10:02
Sveiki,esu vieniša mama auginu tris dukras ar galėčiau gauti iš savivaldybės parama būstui įsigyti mano pajamos yra 480
Rasa
2018-08-04 15:31
Laba diena aš auginu tris vaikus vieniša mama ar gaučiau parama nes pajamos mažos o namo neturiu tik nuomuoju norisi turėti savo pastogę.
Lina
2018-07-10 12:44
Sveiki noriu paklausti ar galiu gauti paskola noriu pirkti pige sodyba turiu 5vaikus gyvenu be vyru nienisa dabar gyvenam nuomuojane nama
Svetlana
2018-06-21 18:20
Sveiki,ar gaučiau paskola,jei turiu paėmus maža paskola,bet moku viska laiku,bei esu vieniša mama.Nei turto nieko neturiu nei susitaupus lėšu kiek daugmaž kompensuotu kokia suma būtu?
Ema
2018-05-30 14:21
Esam 5 asmenu seima,nesenei neteke 3men.kudikio. Gyvenam soc.buste,man 32m.vyrui 45m.ar priklausytu valstybes parama pirmam bustui isigyti?
Justina
2018-04-25 14:20
Sveiki, ar galima sia busto parama pasinaudoti, jau pasiemus paskola pirmam butui?
Gediminas
2018-04-24 07:53
Laba diena. Kokios turi buti maziausios pajamos kad gauti parama ir galeciau paimti pakola. Auginam maza dukra. Dirbu vienas
aiste
2018-03-19 17:32
Laba diena. Kokios maziausios pajamos turetu buti vienisai mamai su 2vaikais kad gauti paskola bustui? Ir ar ieina i pajamas elementai?
Lilija
2018-03-14 15:22
Laba diena, esam 6 asmenu jauna seima, ar butu galimybe gauti parama ar paskola savam namui statytis, ar ji tik suteikiama bustui isigyti
       1 2 3 4 5   Kitas

Aktualijos

nuotrauka
2019-09-13 12:35
Gerinant eismo sąlygas magistralėje „Via Baltica“, baigtas rekonstruoti apie 22 km ilgio Panevėžio aplinkkelis. Jis praplatintas nuo 2 iki 3 eismo juostų, dėl reversinio eismo organizavimo sudarytos greitkeliui artimos eismo sąlygos.
nuotrauka
2019-09-13 11:22
Šiemet Klaipėdoje vykusioje jau tradicinėje Statybininkų olimpiadoje Lietuvos statybininkų asociacijos Prezidento taurei laimėti rungėsi 15-ka komandų ir 75 dalyviai.
nuotrauka
2019-09-13 11:09
Rytoj šalies statybos sektoriaus bendruomenė pažymės savo profesinę šventę. Statybininkų diena Lietuvoje švenčiama kasmet antrąjį rugsėjo šeštadienį nuo 2000-ųjų.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-11 09:50
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, viena tikrinama įmonė laiku nepateikė informacijos apie beveik 2 mln. eurų vertės NT pardavimo sandorius ir viešai deklaravo dirbanti nuostolingai. Po VMI atliktos duomenų analizės įmonė dėl pavėluotai deklaruotų NT pardavimo sandorių papildomai deklar...
nuotrauka
2019-09-10 15:32
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje statybos darbais užsiimančios mažosios bendrijos vadovas Š. Š. už papirkimą nuteistas 10 000 eurų bauda. Baudžiamojon atsakomybėn dėl papirkimo buvo patraukta ir pati bendrija, tačiau teismas nusprendė bendriją atleisti nuo bau...
nuotrauka
2019-09-10 10:46
Plungės rajono savivaldybės administracija vykdė viešąjį pirkimą „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso, Mendeno g. 1C, Plungėje, statybos darbai“.
nuotrauka
2019-09-09 13:35
Paaiškėjo, kaip turėtų atrodyti vietoje „Kolegų“ kavinės iškilsiantis unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“. Pirmąją vietą architektūriniame pastato konkurse užėmė KTU „Santakos“ slėnį projektavusi „G. Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūr...
nuotrauka
2019-09-09 10:04
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius susitiko su asociacijos „Lietuvos keliai“ atstovais ir aptarė aktualius kelių infrastruktūros plėtros klausimus.
nuotrauka
2019-09-09 09:20,      papildyta 2019-09-09 10:20, pildoma nuotraukomis
Rugsėjo 7 d. Klaipėdoje įvyko jau 20-oji Lietuvos statybininkų asociacijos organizuojama Statybininkų dienos šventė, pritraukusi beveik 400 dalyvių iš visos Lietuvos.
nuotrauka
2019-09-06 09:05
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kad jau daugiau nei mėnesį galioja reikalavimas darbo skelbimuose nurodyti siūlomo darbo užmokesčio dydį. Darbdavys gali pasirinkti, ar skelbti tik siūlomo bazinio darbo užmokesčio dydį, ar nurodyti tik dydžio intervalą, ar į darbo skelbimą įtraukti ir dydį...
nuotrauka
2019-09-05 10:53
Lietuvos įmonėms vėl atsiveria galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos (ES) fondų investicijomis eksportuojamiems gaminiams ir paslaugoms sertifikuoti. Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia trečiąjį kvietimą teikti paraiškas finansavimui gauti pagal ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“...
nuotrauka
2019-09-04 12:23,      papildyta 2019-09-04 10:22, papildyta atnaujinta renginio programa
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-09-04 11:21
Mažėjant darbingo amžiaus gyventojų, Lietuva jau šiandien susiduria su darbuotojų trūkumu. Pasak Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) profesorės Vilmantės Kumpikaitės-Valiūnienės, mums nereikėtų vengti darbinti atvykėlių iš kitų šalių, mat jie atneša nemažai naud...
nuotrauka
2019-09-04 11:00
Naujausia statistika rodo – net 60 proc. žmonių, baigusių profesinio švietimo mokslus, pirmą ilgalaikį darbą susiranda praėjus mėnesiui po mokslų pabaigos ir šis skaičius išauga iki 80 proc. praėjus dar šešiems mėnesiams. Norėdama pabrėžti profesinio švietimo ir mokymo naudą visų amžiaus grupių žmon...
nuotrauka
2019-09-04 10:45
Vartotojai, gindami savo teises, dėl procedūrinių keblumų palyginti retai naudojasi galimybe teikti grupės ieškinį. Todėl Teisingumo ministerija parengė įstatymų pataisas, kad tokiose bylose būtų nustatyta paprastesnė ieškinio pateikimo procedūra, ir grupė asmenų teisme galėtų greičiau ir sklandžiau...
nuotrauka
2019-09-04 10:31
Specialiųjų tyrimų pareigūnai (STT) išanalizavo akcinės bendrovės „Kelių priežiūra“ korupcijos rizikas dalyvaujant viešuosiuose pirkimuose, vykdant darbus ir teikiant paslaugas privatiems subjektams. Nustatyta, kad trūksta skaidrumo apsisprendžiant, kuriuose viešuosiuose pirkimuose dalyvauti, pasteb...
nuotrauka
2019-09-04 10:12
Lapkričio 1 d. įsigalios naujos formos statinio techninis (techninis-energetinis) pasas. Ši forma patvirtinta pakeitus statybos techninį reglamentą „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka“.
nuotrauka
2019-09-03 14:22
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba ir Šiaulių apygardos prokuratūra baigė du ikiteisminius tyrimus, susijusius su Mažeikių rajone registruotų bendrovių finansine veikla.
nuotrauka
2019-09-03 12:13
Šiandien aplinkos viceministro pareigas pradėjęs eiti Marius Narmontas kuruos statybos, teritorijų planavimo, būsto, erdvinio planavimo ir urbanistikos klausimus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...