2020 rugpjūčio 8 d. šeštadienis, 22:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Mediniai langai su keturiais stiklo paketais – energiškai efektyviems pastatams  1

2015-05-12 11:16
Medinių, medžio su aliuminio ir plastikinių langų gamybos ir montavimo įmonė UAB „Sumeda“, rinkoje dirbanti 20 metų, pristato naują langų sistemą IV104 energiškai efektyviems, pasyviems namams.
nuotrauka
Medinių, medžio su aliuminio ir plastikinių langų gamybos ir montavimo įmonė UAB „Sumeda“, rinkoje dirbanti 20 metų, pristato naują langų sistemą IV104 energiškai efektyviems, pasyviems namams. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB

Išskirtinė kokybė – 20 metų patirties rezultatas

UAB „Sumeda“ langus, fasadus, terasų duris gamina iš pušies, ąžuolo ir kitos rūšies medienos. Atliekant bandymus pastebėta, kad minkšta mediena pasižymi geresnėmis šilumos izoliavimo savybėmis, todėl patariama langus gaminti iš minkštos medienos – pušies ar eglės. Langų sistemos profilio storis 104 milimetrai. Į lango varčios profilį įstatytas 58 milimetrų storio keturių stiklų paketas su trimis selektyviniais stiklais, padengtais plonu metalo oksido sluoksniu ir plastikiniais rėmeliais tarp stiklų.

Tokio stiklo paketo šilumos perdavimo koeficientas Ug=0,4 W/kv.mK, Pasyvaus namo reikalavimus atitinkantis langas yra Uw=0,795W/kv.mK, o tuo tarpu „Sumeda“ gaminami langai siekia Uw=0,65W/kv.mK. Šie langai iš lauko pusės dengti aliuminio profiliu, taip užtikrinant geresnę apsaugą nuo lietaus ir saulės ar kitokio išorinio poveikio.

„Siekdami sukurti dar šiltesnį langą, mūsų įmonės specialistai bendradarbiavo su žaliavų tiekėjais – stiklo paketų, medienos tašų, apkaustų gamintojais, – sako Egidijus Pudžemis, bendrovės „Sumeda“ gamybos direktorius. – Gerų rezultatų pasiekti padėjo „Sumedos“ 20 metų patirtis, gaminant langus.“

Naujus profilius siūlo sykiu su sprendimais

Specialistas akcentuoja, kad labai svarbus ne tik pats lango elementas, bet ir sumontavimas bei sandarinimas. Net ir patys geriausi langai nepadės pasiekti tinkamo šilumos izoliavimo efekto, jei langų montavimas nebus atliktas pagal reikalavimus.

Energiškai efektyviems pastatams langus privaloma montuoti izoliaciniame sienos apšiltinimo sluoksnyje. „Todėl kartu su naujais profiliais mes galime pasiūlyti sprendimus, kurie padės sumontuoti ne tik šiltus, bet ir sunkius langus. Tai svarbu, nes langų su keturiais stiklų paketais svoris yra 25 procentais didesnis nei įprastų“, – sako Egidijus Pudžemis, bendrovės „Sumeda“ gamybos direktorius.

Kokybiškas langų, terasos ir lauko durų montavimas pradedamas nuo lango įstatymo vietos sienos konstrukcijoje parinkimo. Gaminys įstatomas tokioje vietoje, kad jo rėmas būtų šilčiausioje sienos dalyje.

Siūlo apsvarstyti galimybę atlikti „trijų pakopų“ montavimą

Tinkamas gaminių įtvirtinimas – montavimo metu yra antrasis reikšmingas kokybiško gaminių montavimo žingsnis. Šiame etape labai svarbus yra pakankamas montavimo plokštelių kiekis, gaminio apatinė atrama. Pastarasis elementas labai svarbus, pastebi specialistas, kai gaminių gabaritai labai dideli, pavyzdžiui, terasos durys. Tokiu atveju būtina įvertinti ir užtikrinti reikiamą atramą gaminio apačioje.

Montuojant kokybiškus, aukštus šilumos izoliavimo parametrus užtikrinančius langus, būtina apsvarstyti galimybę atlikti „trijų pakopų“ montavimą. Toks montavimas baigiamas naudojant ne tik sandarinimo putas, tačiau ir vidaus bei išorės montavimo juostas, kurios labai reikšmingai pagerina montavimo darbų kokybę šilumos izoliavimo aspektu. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Tomas
2017-11-28 13:27
Mūsų šeimai taip pat aktualus langų pasirinkimas namui. Langų daug, ir nors šiek tiek brangesni, vis daugiau linkstam prie medinių langų. Ypač kai pradedi domėtsi, supranti, kiek iš senų laikų likę visokių mitų. Ne tik kad nereikia dažnai perdažyt, bet ir dėl saugumo nuo vagysčių ir net gaisro geriau. Jei anksčiau baiminausi dėl medinių langų šiltumo, tai dabar, kaip matau, nebėra problemos nei su pasirinkimu A klasės namui, nei pasyviems namams. Tiek Sumeda, tiek Magrame, tiek Varkojo langai https://www.varkojis.com/lt/mediniai-langai/euro-langai-92mm, tiek dar kelių kitų gamintojų langai atitinka ir šiuolaikinius statybų reikalavimus. Kiek domėjausi, kaina irgi pas daugumą panaši, tai belieka rinktis pagal gamintojo reputaciją ir duodamą garantiją.Na, ir mėtausi, ar verta langus kaustyti aliuminiu iš išorės, nepigus malonumas gaunasi.

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-08-06 08:39
Lietuvos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija, perduoti už Jungtinių Amerikos Valstijų paramą įrengti infrastruktūros objektai, esantys Karinių oro pajėgų (KOP) Aviacijos bazėje Šiauliuose. 14 projektų įgyvendino „Mitnija“.
nuotrauka
2020-08-04 11:46
Sostinėje rudenį duris atvers itin populiaraus co-living (liet. – bendragyvenimo) koncepto kompleksas „Liv_in Vilnius“. Nors pirmieji gyventojai į kompleksą įsikels tik rugsėjį, rezervuoti apartamentus projekto tinklalapyje galima jau dabar. Pasak projekto autorių, komplekse įrengti 6 skirtingų tipų...
nuotrauka
2020-08-03 10:26
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) sertifikatas reiškia, kad pastatas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir ekologiškumo standartus. „Kauno dokui“ suteiktas „BREEAM In-Use“ sertifikatas su įvertinimu „Excellent“. Geriausiai įvertintos naudojamų medžiagų ...
nuotrauka
2020-07-31 13:37
Vilniaus pataisos namuose nugriovus du nenaudojamus gamybinius pastatus, jų vietoje iškils šiuolaikinis, tokioms įstaigoms reikalingas socialines, buitines sąlygas atitinkantis 200 vietų kamerų korpusas.
nuotrauka
2020-07-30 11:19
Šią savaitę trumpam lankytojams duris atvėrė Vilniaus mieste seniausia, vis dar veikianti vandenvietė, kuri pastatyta dar praėjusiame šimtmetyje. Kas penkerius metus šios Sereikiškių vandenvietės vandens rezervuaras trumpam ištuštinamas, kad jį būtų galima išvalyti nuo mangano ir geležies nuosėdų, s...
nuotrauka
2020-07-29 09:00
AB „Lietuvos geležinkelių infrastruktūra“ („LTG Infra“) ir UAB „YIT Lietuva“ pasirašė sutartį, pagal kurią, vietoje probleminės vieno lygio pervažos, bus įrengtas tunelis automobiliams su pėsčiųjų taku. Naują tunelį, už beveik 5,8 mln. eurų, planuojama suprojektuoti ir pastatyti per kiek daugiau nei...
nuotrauka
2020-07-28 10:34
Netrukus turėtų startuoti darbai Ukmergės miesto buvusiame kariniame miestelyje ir šalia jo esančiose teritorijose. Pagal UAB „Patvanka“ 2018 metais parengtą techninį projektą antram gyvenimui šią beveik 20 hektarų teritoriją bandys prikelti UAB „Doresta“ iš Kėdainių.
nuotrauka
2020-07-28 10:23
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos ritmas“ dėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos naudojamo administracinio pastato ir garažo Kaune rekonstrukcijos, ...
nuotrauka
2020-07-27 11:31
Bendrovė „Darnu Group“ ir statybų bendrovė „Naresta“ pasirašė sutartį dėl šeštojo Paupio rajono kvartalo statybų Vilniaus senamiestyje. Tai jau trečiasis iš septynių kvartalų, patikėtas statyti „Narestai“.
nuotrauka
2020-07-27 09:41
Lietuvos bendrovė „Alvora“, kuriai patikėti Lietuvos-Lenkijos dujotiekio statybos darbai, liepą sėkmingai baigė vieną iš sudėtingiausių projekto etapų – nutiesė specialų vamzdį po Neries upės dugnu, 20 metrų gylyje.
nuotrauka
2020-07-24 09:44
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, siekdama sudaryti modernias sąlygas sporto veiklai vystyti buvusiame Lietuvos edukologijos universiteto futbolo stadione Vilniuje, jį perdavė Lietuvos sporto centrui. Stadioną numatoma iš esmės atnaujinti.
nuotrauka
2020-07-24 07:02
Liepą UAB „Alvora“ užbaigs įgyvendinti projektą Pietų Afrikoje. Pernai įmonė įgyvendino energetinio objekto projektą Švedijoje. Tai dvi naujos rinkos, į kurias „Alvora“, kaip viena iš nedaugelio Lietuvos įmonių, atliekanti bendruosius statybos ir technologinių įrenginių bei vamzdynų montavimo darbus...
nuotrauka
2020-07-23 10:32
Kauno oro uoste tęsiami plėtros darbai, kuriais siekiama sukurti geriausiai išplėtotą ir pritaikytą orlaivių techninio aptarnavimo (angl. Maintenance, Repair and Overhaul) infrastruktūrą visame regione. Liepą baigtas dar vienas etapas – naujo perono plėtra ir gaisrinės rekonstrukcijos darbai.
nuotrauka
2020-07-22 13:55
Mažeikių rajone jau ruošiamasi tarptautinės energetikos įmonių grupės „Ignitis grupė“ plėtojamo vėjo jėgainių parko projekto įgyvendinimui: prasidės kelių įrengimo ir kiti paruošiamieji darbai. Po maždaug pustrečių metų žalią elektros energiją šiame vėjo parke gamins iki 15 vėjo jėgainių, kurių bend...
nuotrauka
2020-07-20 11:55
Didžiausias Europoje miesto teritorijoje – Kaune – esantis ąžuolynas netrukus išgyvens tikrą renesansą. Kauno savivaldybė sudarė Ąžuolyno parko rangos darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone „Kauno keliai“. Infrastruktūros gerinimui bei rekonstrukcijai numatyta 5,6 mln. eurų iš ES fondų, Vyriausy...
nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-17 14:54
Bendrovė „Ignitis grupė“ pranešė pasiekusi pagrindinio biuro konkursas baigiamąjį etapą. Pagal ekonominio naudingumo kriterijus įvertinus galutinius dalyvių pasiūlymus paaiškėjo, kad derybas dėl nuomos sutarties sudarymo bus siūloma pradėti biurų kompleksą „Business Garden Vilnius“ Lazdynuose plėtoj...
nuotrauka
2020-07-17 11:14
Marijampolės pataisos įstaigoje įrengtos pirmosios modulinės gyvenamosios patalpos – kameros. Moduliniame komplekse bus galima apgyvendinti 64 asmenis, čia taip pat įsikurs socializacijos specialistai, priežiūros postas.
nuotrauka
2020-07-17 09:15
Europos Komisija (EK) baigė vertinti paraiškas pagal Europos Infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) ir „Rail Baltica“ projektui Baltijos šalyse ir Lenkijoje skyrė ženklų papildomą finansavimą – virš 606 mln. eurų. Lietuvoje skirtas finansavimas bus panaudotas europinės vėžės geležinkelio „Rail Balti...
nuotrauka
2020-07-15 12:26
2020 m. liepos mėn. 13 d. Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pritarė uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirto fondo „EIKA Development Fund“ steigimo dokumentams. Tai bus jau trečiasis UAB „Eika Asset Management“ (toliau EAM) valdomas investicinis fondas.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...