2020 rugpjūčio 12 d. trečiadienis, 3:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Mokymo centro užduotis – girdėti visas puses

2016-04-13 13:00
Pats optimaliausias mokymo centrų ir verslo bendradarbiavimas vyksta tada, kai įmonės diktuoja sąlygas, kokių profesijų atstovų jiems reikia. Tokios pozicijos laikosi Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula. Juk verslininkai yra užsakovai, matantys, ką reikėtų ruošti. Kita vertus, visada svarbus ir jaunimas su tėvais. Taip pat labai svarbu, kokią informaciją jie turi, kokie jų lūkesčiai. Pašnekovas įsitikinęs, kad mokymo centrų užduotis yra girdėti abi puses.
nuotrauka
Panevėžyje veikia daug stiprių, žinomų ir Europos šalyse įmonių, todėl Profesinio rengimo centras bendradarbiauja su miesto įmonėmis. Panevėžio profesinio rengimo centro (V. Pečinino) nuotr.


Minimos įmonės
Panevėžio profesinio rengimo centras, VŠĮ
Technologijų pamokos turėtų vykti profesinėse mokyklose

B. Sadulos vadovaujamame centre šiuo metu ruošiami apdailininkai, mūrininkai, staliai ir dar daugybės kitų amatų specialistai. 60 proc. absolventų po to dirba pagal tas specialybes, kurias įgijo. Kaip sako pašnekovas, tokius didelius skaičius ir padeda pasiekti bendradarbiavimas su verslininkais.  

„Manau, kad Panevėžyje veiklą vykdo daug stiprių, žinomų ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse įmonių. Todėl stengiamės nuolat bendrauti su įmonių atstovais. Kviečiame dalyvauti Centro veikloje“, – teigia B. Sadula.

Pašnekovas įsitikinęs, kad profesinis orientavimas turėtų prasidėti 5, 6 klasėse. Vaikai turi sužinoti, pamatyti ir išmėginti kuo daugiau profesijų, specialybių, kad vėliau, atėjus laikui rinktis, galėtų tai sėkmingai padaryti.

„Centro profesijos mokytojai jau kelis metus veda technologijų pamokas mokiniams iš bendrojo lavinimo mokyklų. 7, 8 klasių mokiniai yra supažindinami su visomis technologijomis, kurios yra mūsų centre. Manau, kad tokio amžiaus vaikas jau gali susipažinti su galimomis profesijomis, o, grįžęs namo, ir padiskutuoti apie tai su savo tėvais, artimaisiais“, – teigia B. Sadula.

Profesiniam orientavimui labai padėtų ir paprasčiausios ekskursijos po įmones. Juk jaunam žmogui labai naudinga pamatyti, kaip yra organizuojamas darbas. „Manau, po kelerių metų visos įmonės priims mokinius pasižiūrėti, kas jose vyksta. Būkime atviri, šiandien dar yra daugybė labai uždarų įmonių. Visgi didelė dalis jau dabar supranta, kad svarbu pasikviesti pas save vaikus, parodyti, kaip vyksta darbas. Vaikai juk neišneš jokios komercinės paslapties. O pamatyti reikia ir vaikams, ir mokytojams“, – sako Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius.

Amatai tampa svarbesni Lietuvoje

B. Sadula šiek tiek apgailestauja dėl to, kad profesinio mokymo sistema šiandien iš esmės turi taisyti prieš pora dešimtmečių padarytas klaidas.  

„Šiandien mes turime pasekmes dėl prieš 25 metus priimtų sprendimų. Visa mokslo sistema buvo nukreipta į aukštąsias mokyklas. Amatai buvo nuvertinti. Tik apie 20 proc. jaunimo rinkdavosi profesines mokyklas. Daugelyje Europos Sąjungos šalių apie 50 proc. jaunimo mokosi profesinėse mokyklose. Per tris ar keturis metus jaunas žmogus įgyja profesinių įgūdžių, puikiai pasiruošia darbo rinkai. Vėliau praktiką atlieka įmonėje, kurios veikloje pritaiko profesinius gebėjimus. Įmonės taip „užsiaugina“ naujus darbuotojus“, – teigia B. Sadula.

Šiuo metu profesinis ugdymas, amatai tampa vis svarbesni Lietuvoje. „Aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės ryžtasi įgauti naują kvalifikaciją profesinio rengimo centruose. Tai žmonės, kažkada nežinoję, ko nori, ir neįvertinę realios darbo rinkos situacijos. Mokiniai, norintys mokytis ir rasti darbą, renkasi aiškias, konkrečias ir labai reikalingas specialybes. Per profesinį rengimą įgyja teorinių ir praktinių žinių. Tokių darbuotojų labai laukia darbdaviai, todėl siūlo ilgalaikes darbo sutartis“, – sako B. Sadula.

Panevėžio profesinio rengimo centro direktoriaus teigimu, šiandien itin populiarios automobilių mechaniko, suvirintojo specialybės. Būtent šias specialybes, kažkada atrodžiusias neprestižinėmis, renkasi į profesinio rengimo centrą atvykę asmenys, turintys aukštąjį išsilavinimą. Pasak direktoriaus, tai nutinka, kai žmonės realiai įvertina rinkos situaciją ir poreikius. „Jaunam žmogui turėtų būti svarbu įgyti vidurinį išsilavinimą, išmokti amato, rasti įdomų, mėgstamą darbą“, – teigia B. Sadula. 

Panevėžio profesinio rengimo centro (V. Pečinino) nuotr.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...