2020 balandžio 7 d. antradienis, 12:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Molėtai pernai pateko tarp šalies renovacijos lyderių  5

2017-02-01 08:00
„Molėtai yra išskirtinė savivaldybė: esame netoli Vilniaus, turime gražią gamtą, kuri yra patraukli tiek Lietuvos, tiek ir užsienio turistams, – sako Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys. – Tai mus įpareigoja būti atsakingus, tinkamai elgtis su aplinka, gamta. Ir tai turime rodyti ne žodžiais, o realiais darbais.“
nuotrauka
Molėtai. Algimanto Čižos nuotr.


Minimos įmonės
Molėtų r. savivaldybė,
Praėjusiais metais Molėtų rajono savivaldybė pateko tarp šalies renovacijos lyderių. Penktąja vieta su dar viena savivaldybe besidalinantys molėtiškiai tuo metu skaičiavo jau 31 renovuotą namą.

Molėtų r. meras S. Žvinys. Savivaldybės nuotr.

Iki 2013-ųjų metų Molėtai neturėjo kuo džiaugtis – renovuotas buvo tik vienas daugiabutis namas.

Šiuo metu Molėtuose renovuoti jau 42 daugiabučiai iš mieste esančių 122 namų. Nors toks renovacijos tempas iš tiesų didelis, pasiekimai džiugina, savivaldybės meras S. Žvinys sako, jog daug svarbiau, ką iš to laimi savivaldybė ir žmonės.

„Savivaldybė tampa tvarkingesne, bendras miestelio vaizdas – kur kas patrauklesnis, nes nepaliekame be priežiūros ir aplinkos – atnaujiname pagal galimybes“, – sako meras, atkreipdamas dėmesį ne tik į besikeičiantį miesto vaizdą, kuris itin svarbus savivaldybei, suradusiai savo specifinę nišą, bet ir į kitas renovacijos vertes – mažiau sunaudojama elektros, mažesnės šilumos sąnaudos, mažesnės namų ūkių išlaidos šioms reikmėms.

Miestas tampa patrauklus jaunoms šeimoms ir svečiams

Praėjusiais metais buvo užbaigtas ir Molėtų stadionas. Dvejų metų savivaldybės pastangos, įtikinėjant Sporto departamentą ir Seimo narius, kad Molėtams reikia tokio objekto, davė vaisių: pavyko gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą. Molėtų stadionas sutvarkytas kompleksiškai: įrengti teniso kortai, futbolo, lengvosios atletikos aikštės. Taigi miestas įgijo objektą, kuris ir molėtiškiams reikalingas, ir daugiau patrauklumo sukūrė, plėtojant Molėtų pasirinktą poilsio, rekreacijos kryptį.

Toliau vyksta Molėtų kultūros centro rekonstrukcija. Po vienu stogu įsikurs viešoji biblioteka, kultūros centras ir krašto muziejus. „Biblioteka jau persikėlė į naujas erdves, šviesiuose kabinetuose jau įsikūrė kultūros centro darbuotojai, geresnes sąlygas galime pasiūlyti ir atvykstantiems aktoriams, – sako meras S. Žvinys. – Liko įrengti koncertų salę ir patalpas krašto muziejui.“

Savivaldybė Molėtuose atnaujino šešias vaikų žaidimų aikšteles, mažieji molėtiškiai lanko jau renovuotus vaikų darželius. Miestas tampa patrauklus jaunoms, vaikus auginančioms šeimoms. Ne vienas molėtiškių dirba sostinėje ir džiaugiasi gyvendami Molėtuose – dėl patogios ir jaukios socialinės aplinkos, kurią daugelis laiko geresne už Vilniaus. „Stebuklų nepadarėme. Tiesiog darome tai, ko reikia mūsų krašto žmonėms“, – tvirtina meras.

„Molėtai – čia viskas tikra“

Molėtai plėtojami kryptingai, nesiblaškant. Kraštas yra rekreacinis, tai yra padedantis atgauti žmogui dvasines ir fizines jėgas. Tai kraštas, kurio šūkis – „Molėtai – čia viskas tikra“. Tas šūkis gerai atitinka tikrovę.

Mariaus Jabubausko nuotr.

„Mūsų gamta švari, yra daug miškų, ežerų, kaimo turizmo sodybų, nes rajone nėra pramoninių objektų, nėra chemizuoto žemės ūkio, – didžiuojasi Molėtais S. Žvinys. – Todėl labai esame patrauklūs turistams.“

Pastaraisiais metais pasikeitė ne tik Molėtų centras, bet ir seniūnijų vaizdas. Sutvarkyti parkai, kapinės, išvalyti tvenkiniai, sutvarkytos poilsio zonos, atliekų infrastruktūra. 2015 m. Molėtuose pradėtas įgyvendinti projektas „Žvejybos rojus“, kurio esmė – įžuvinami ežerai, kuriama reikalinga žvejams infrastruktūra. Molėtai tai vertina kaip savo nišą, kurią yra pasirengę saugoti ir plėtoti.

Svarbiausias pasiekimas – pagreitį įgijusi renovacija

Įvardindamas praėjusių metų savivaldybės pasiekimus, meras S. Žvinys sako, kad svarbiausias iš jų buvo renovacija, kurios nauda patikėjo žmonės. Tam reikėjo nemažai pastangų, reikėjo specialistų komandos, buvo pasitelkti ir mokslininkai iš VGTU.

Sėkmė savaime neateina, reikėjo įdėti labai daug darbo, kad žmonės patikėtų renovacija. Mero pastebėjimu, kuo aktyviau valdžia įtikinėja, tuo labiau žmonės ima abejoti tuo, kas siūloma. Tad veikti reikėjo labai taktiškai. Savivaldybė surado bendrą kalbą su savo žmonėmis, Molėtuose jau užbaigti du renovacijos etapai, prasideda trečias.

„Džiaugiamės, kad pasinaudojome renovacija, kad buvome pirmieji, kad mums pakako piniginių išteklių, kuriuos valstybė, kaip kompensaciją iki 40 proc., skyrė daugiabučių namų butų savininkams. Vėliau įgyvendinant šį procesą, pradėjo ir pinigų trūkti, ir problemų ėmė atsirasti, – sako S. Žvinys. – Trečiajame renovacijos etape turime galimybę renovuoti dar 19 namų. Šis renovuojamų namų skaičius nustatytas atsižvelgus į rajono renovacijos tempus. Šiandien jau yra tokia situacija, kad gyventojų įtikinėti nebereikia, jie patys kreipiasi į savivaldybę, o prašymų jau dabar turime daugiau, negu nustatytas limitas – pradėti rengti investiciniai projektai.“

Miesto daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos projektai, viešųjų erdvių, viešosios paskirties pastatų projektai padėjo sutvarkyti kultūrinę, socialinę rajono infrastruktūrą ir ėmė keisti gyvenimo kokybę iš esmės. Nuošalėje neliko ir privatus verslas, kurio iniciatyva kuriasi kaimo sodybos, įgyvendinami poilsio ir pramogų projektai. Tai lemia sinerginis savivaldybės ir privataus verslo veikimas, kurio esmė – plėtoti pasirinktą rajono, kaip rekreacinės vietovės, viziją.

„Kalbame, tariamės, skatiname, dalinamės informacija, – sako meras S. Žvinys. – Džiaugiamės, kad žmonės investuoja į mūsų kraštą, kuria labai reikalingą infrastruktūrą. Investuoti į Molėtus verta, nes turime gražią gamtą, atsakingus, tvarkingus ir svetingus žmones, gyvename prie pat Vilniaus ir esame atviri investuotojams.“

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Pagarba
2019-02-04 14:23
didžiulė pagarba merui, tai žmogus, kuriam rūpi jo rajonas ir rajono žmonės.
ko reiktų ?
2017-02-02 16:09
kokių paslaugų Molėtuose trūksta, gal atsiras verslininkai kurie įgyvendins?
Justas
2017-02-02 14:50
O kodėl meras investuotojų į Molėtų rajoną nepritraukia?? Juk tada iš rajono niekur jaunimas nebėgs, turės darbo, o dabar, likęs bažnytkaimio lygio, tik vasaros poilsiui tinkama vieta :)
kas
2017-02-01 11:45
kažką statybininkai pachaltūrino? nebuvo girdėti apie broką Molėtuose
Rasa
2017-02-01 11:25
Apie renovacijos kokybę pasidomėkit :)

Savivaldybėse

nuotrauka
2020-04-07 12:34
Vilniuje besitęsiant karantinui, darbai lauke sostinėje nesustoja – kaip ir kiekvieną pavasarį, Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad mieste būtų pasodinta beveik 11 tūkst. našlaičių. Tačiau šiemet sodinimas kitoks – anksčiau gėlės buvo sodinamos miesto centre, o šį pavasarį, atsižvelgus į pad...
nuotrauka
2020-04-06 08:18
Šią vasarą Vilniaus mieste pradės veikti dar vienas oficialus paplūdimys. Jį planuojama įrengti Pilaitėje, prie Gilužio (kitaip – Gelūžės) ežero. Šiuo metu parengti paplūdimio įrenginių projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima įvertinti (nuoroda apačioje).
nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-03 08:03
Panevėžio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į UAB „DOMIMAKS“ prašymą, priėmė sprendimą pradėti rengti vėjo elektrinių išdėstymo specialųjį planą Panevėžio seniūnijoje, Molainių ir Šilagalio kaimuose.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-02 08:53
Siekdama mažinti laukiančiųjų socialinio būsto eiles, Klaipėdos rajono savivaldybė per pastaruosius kelerius metus įsigijo 16 butų. Jie jau išnuomoti asmenims ar šeimoms, kurie turi teisę į tokį būstą.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-03-31 14:23
Prasidėjo dar vieno Panevėžio miesto savivaldybės vykdomo projekto – Nepriklausomybės aikštės su prieigomis atnaujinimo – rangos darbai. Juos atliks AB „Statkorpas”.
nuotrauka
2020-03-31 11:54
Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo prokuroro apeliacinį skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžio, kuriuo kaltais už korupcinio pobūdžio nusikaltimus pripažinti buvęs Skuodo rajono savivaldybės vyriausiasis architektas T. B. ir jam padėjusi matininkė V. G.
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-26 16:34
Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžiui. Pagrindinis dėmesys posėdyje buvo skiriamas sprendimams dėl padėties Ukmergėje, kurioje fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat užregistruotos jau 3 ...
nuotrauka
2020-03-26 13:19
Panevėžio apygardos teismas tenkino nušalinto mero R. M. Račkausko skundą dėl jam skirtos procesinės prievartos priemonės – laikino nušalinimo nuo pareigų ir panaikino pirmos instancijos teismo nutartį, kuria meras buvo nušalintas nuo pareigų dviem mėnesiams, t. y. iki balandžio 20 dienos.
nuotrauka
2020-03-26 11:14
Vilnius kuria gražią tradiciją – jau trečius metus iš eilės rengia konkursą „Kuriu Vilnių", kurio laimėtojai puošia netikėčiausias miesto vietas. Šiemet sulaukta rekordiškai daug – net 110 – paraiškų, iš kurių atrinkti devyni projektai. Jiems įgyvendinti bus skirta net 500 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-03-25 15:17
Vilniaus miesto savivaldybės taryba šiandien, kovo 25 d., priėmė sprendimą atleisti nuo nekilnojamojo turto, žemės bei valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo gyventojus, turinčius nekilnojamojo turto ar žemės sklypus, taip pat valstybinės žemės nuomininkus, kuriuose vykdoma kultūros, laisvalaiki...
nuotrauka
2020-03-25 15:11
Siekdama aktyviai stabdyti koronaviruso (COVID-19) plitimą, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda" dezinfekuoja viešojo transporto laukimo paviljonus ir kitas vietas, kuriose stebimas didesnis žmonių judėjimas. Tam bus panaudota bendrovės moderni technika. Vilniaus viešojo transporto stotelės, ...
nuotrauka
2020-03-25 07:29
Klaipėdos rajono savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisija, siekdama maksimaliai apsaugoti žmones, nusprendė laikinai neleisti gyventojams lankytis Olando Kepurės kraštovaizdžio draustinio teritorijoje. Toks sprendimas priimtas žmonėms masiškai plūstant į šį lankytiną objektą ir taip nesilaikant...
nuotrauka
2020-03-16 16:24
Siekdama aktyviai prisidėti prie koronaviruso (COVID-19) plitimo stabdymo, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė „Grinda“ ėmė teikti dezinfekcijos paslaugas.
nuotrauka
2020-03-12 14:54
Nauja valymo technika darbuosis ne tik Klaipėdos gatvėse. Miestą pasiekė ir 3 naujos šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams skirtos mašinos bei viena – siauroms gatvelėms valyti. Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, pagrindinis šių pokyčių tikslas – mažesnė aplinkos tarša. Visų mašinų gaminto...
nuotrauka
2020-03-10 13:58
Vilnius tęsia Neries krantinės atnaujinimo darbus: prieš kelerius metus atnaujinus žemutinę krantinės dalį, vyksta ir šlaitų bei viršutinės krantinės terasos bei viešųjų erdvių šalia upės tvarkymo darbai.
nuotrauka
2020-03-10 11:31
Dar daugiau žalumos sostinėje – miesto savivaldybė pradėjo pirmuosius medžių sodinimo darbus, vien per šį pavasarį žalią Vilnių praturtins dar 1000 naujų medžių sodinukų ir 3,6 tūkst. krūmų. Per šią ir kitą savaitę Naujamiestyje bus pasodinta daugiau kaip 70 liepų, vėliau darbai persikels ir į kitus...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse