2020 rugpjūčio 4 d. antradienis, 11:54
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Montuotojas“ pristatė ypatingo sudėtingumo objektą

Genė DRUNGILIENĖ      2014-02-01 13:28
Bendrovės „Montuotojas“ įgyvendintas projektas „Skysto amoniako talpyklos AB „Lifosa“ specialistų vertinamas kaip objektas, kuriame įgyvendinti sudėtingi technologiniai sprendimai, panaudotos pažangiausios darbų vykdymo technologijos.
nuotrauka
AB „Lifosa“, bendrovės „Montuotojas“ nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas, AB
Lifosa, AB
Baltijos šalyse tai yra pirmas tokio tipo ypatingo sudėtingumo objektas po Nepriklausomybės atkūrimo.

Skysto amoniako talpyklos sandėlio išplėtimo ir statybos montavimo darbai bendrovėje „Lifosa“ vyko beveik metus. „Montuotojo“ specialistams buvo iškeltas uždavinys – sumontuoti keturias naujas rutulines skysto amoniako talpas, kurių kiekvienos talpa siekė po 2145 kub. metrų. Darbinė temperatūra talpykloje siekia minus 50ºC. Tad talpyklos sumontuotos iš kriogeniniams įrenginiams skirto plieno P355NL2, kuris buvo atgabentas iš Italijos.

Vienas iš sudėtingiausių uždavinių, montuojant ir suvirinant rutulio formos talpyklą, yra išvengti deformacijų ir išlaikyti talpyklos geometriją leistinų nukrypimų ribose. Darbai itin sudėtingi, bet bendrovė tai atliko savo jėgomis, nes turi būtinos kvalifikacijos darbuotojų.

Saugyklą sudaro keturios naujai bendrovės „Montuotojas“ sumontuotos ir dvi iki tol buvusios sferinės talpos, kurių diametras – 16000 mm, tūris – 2145 kub. metrų. Kiekvienoje iš izoliuotų talpų laikoma ne daugiau 1000 tonų amoniako. Nors bendras saugyklų tūris yra kur kas didesnis, net 12870 kub. m, tačiau joje, dėl galimo pavojaus, leidžiama laikyti tik 5000 tonų amoniako.

Skysto amoniako talpyklas bendrovės specialistai sumontavo atvirame lauke, ant žemės. Amoniako kiekis talpose matuojamas ir kontroliuojamas lygio matavimo prietaisais. Talpose įrengta apsauga nuo viršslėgio.

Surenkant keturias skysto amoniako slėgimines talpyklas, „Montuotojo“ specialistai suvirino daugiau negu 1500 metrų aukštos kokybės siūlių, kurių visos buvo patikrintos: suvirinimo kontrolė atlikta taikant rentgeno ir ultragarso metodus. Pats suvirinimo procesas, montuojant talpas, yra standartinis, tačiau procesą sudėtingu daro tai, kad suvirinimo padėtis visą laiką kinta.

Grunto ir gruntinio vandens apsaugai, po visais rezervuarais įrengta bendra betoninė dugninė su prieduobe, apjuosta metro aukščio betonine atitvara. Į dugninę renkamas vanduo, panaudotas amoniakui neutralizuoti.

„Montuotojas“ atliko ir sudėtingų technologijų reikalaujančius darbus, atnaujinant kompresorinę, iškrovimo iš cisternų estakadą bei kitus sandėlio įrengimus.

Bevandeninis amoniakas į gamyklą yra atvežamas specialiose traukinio cisternose, kurių kiekvienoje gali būti nuo 28 iki 42 tonų šios medžiagos. Amoniakui iškrauti naudojama 12 taškų iškrovimo sistema. Amoniakas yra bespalvės stipraus specifinio kvapo dujos, gerai tirpstančios vandenyje. Šios dujos – lengvesnės už orą, o susimaišiusios su juo gali sprogti net nuo kibirkšties. Įkvėpus amoniako, jis sukelia nudegimus. Šių grėsmių žinojimas ir įvertinimas bendrovės specialistams buvo svarbiausias – ir atnaujinant esančią iškrovimo sistemą, ir papildomai įrengiant dar keturis naujus iškrovimo taškus.

Iškrovimo sistema nepertraukiamai dirba 365 dienas per metus, 24 valandas per parą, o iškrovimo našumas siekia 1125 t/parą. Daugiausiai per parą gali būti iškraunamos 32 cisternos.

Kaip sakė užsakovo atstovas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius Jonas Dastikas, amoniako sandėlis yra ypatingo pavojingumo objektas, o rutulinių slėgiminių talpyklų montavimas – labai atsakingas ir sudėtingas darbas. Jis pažymėjo, kad dauguma montavimo darbų buvo labai atsakingi, reikalaujantys didelio tikslumo ir aukštos kvalifikacijos specialistų darbo. Įvertinusi šias aplinkybes ir rizikas, AB „Lifosa“ 36 mln. Lt vertės darbus patikėjo „Montuotojui“.

AB „Montuotojas“, vadovaujamas generalinio direktoriaus Alfonso Jaro, reputaciją susikūrė profesionaliai atlikdama darbus, kurių vertė siekia dešimtis milijonų litų, o patys objektai įvardinami kaip ypatingai sudėtingi, reikalaujantys aukštos kvalifikacijos, gebėjimo taikyti sudėtingas technologijas.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Pramoninė statyba

nuotrauka
2020-07-16 12:48
Kėdainių LEZ baigta statyti 4500 kv. m ploto šunų ir kačių ėdalo gamykla. Gegužės 27 dieną šio pramonės komplekso užsakovui UAB „Kormotech“ buvo išduotas statinių statybos užbaigimo aktas, o liepos 16 dieną vyksta oficialus pastato atidarymas. Statybos valdymu ir statybos užbaigimo procesu rūpinosi ...
nuotrauka
2020-06-18 15:10
Šią savaitę už „Rail Baltica“ įgyvendinimą atsakinga bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail As“ vykdo antrąjį nuotolinių susitikimų su potencialiais geležinkelio infrastruktūros komponentų tiekėjais etapą. Šį kartą dėmesys skiriamas betono konstrukcijų gamintojams.
nuotrauka
2020-05-05 10:42
Trečia pagal dydį orlaivių dažymo paslaugas teikianti kompanija pasaulyje – „MAAS Aviation“ – Kauno oro uoste pradėjo naujo angaro statybas. Kompanija, vertindama paklausos augimo perspektyvas, jau preliminariai išreiškė norą plėtoti tolimesnę veiklą antrame pagal dydį Lietuvos oro uoste.
nuotrauka
2020-04-15 10:10
„Luminor“ bankas suteikė 6,8 mln. Eur finansavimą Norvegijos kapitalo NT bendrovei „Baltic Sea Properties“, kuri pradėjo dviejų logistikos centrų statybą – abu centrai iškils šalia kelio Vilnius-Kaunas.
nuotrauka
2020-03-24 10:58
Oro skaidymo gamyklos teritorijoje Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) praėjusią savaitę buvo pastatytas esminis dujų gamyklos komponentas – 50 tonų svorio ir 30 m aukščio rektifikacinė kolona, kitaip dar vadinama „šalčio dėže“. Kolona buvo pakelta dviejų didžiulių autokranų pagalba.
nuotrauka
2020-03-02 08:40
Šeimos valdoma specializuota polimerų gamybos bendrovė REHAU, kurios metiniai pardavimai siekia apie 3,5 mlrd. eurų, Klaipėdoje steigia vieną moderniausių gamybos padalinių. Gamykla, kuri bus įkurta Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), gamins mikro kabelių vamzdžių sistemas optinio pluošto...
nuotrauka
2020-02-12 08:00
Skaičiuojama, kad šiemet pradėsiančios veikti Vilniaus ir Kauno kogeneracinės jėgainės (KJ) bus efektyviausios jėgainės Baltijos regione. Efektyvus kuro energijos panaudojimas ne tik mažins neigiamą poveikį aplinkai, bet ir užtikrins mažesnę šilumos gamybos kainą, palyginus su kitomis alternatyvomis...
nuotrauka
2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai į...
nuotrauka
2019-12-30 10:55
Monake įsikūrusi bendrovė „GRH International“ nusprendė Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) steigti naująją savo įmonę.
nuotrauka
2019-12-13 10:21
2020 m. pradžioje Tarptautiniame Šiaulių oro uoste bus pradėtas statyti didžiausias Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centras (angl. MRO) – „Aviatic MRO“, kurio plotas užims 23 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks iki 20 mln. eurų.
nuotrauka
2019-12-06 10:18
Estijos laivų remonto ir metalo apdirbimo grupei „BLRT Grupp“ priklausanti kompanija „Elme Metall“ pasirašė sutartį su Klaipėdos laisvąją ekonomine zona (LEZ) dėl investicijų į prekybos, logistikos ir gamybos kompleksą. Per artimiausius keletą metų į projektus 7,6 ha teritorijoje kompanija planuoja ...
nuotrauka
2019-12-04 06:58
Šią savaitę Kauno LEZ pradedami modernios, didelio efektyvumo Kauno kogeneracinės jėgainės, gaminsiančios šilumą ir elektros energiją, bandymai.
nuotrauka
2019-11-29 14:23
Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.
nuotrauka
2019-11-27 15:36
Valstybės įmonė Ignalinos atominė elektrinė (IAE) su UAB „Kelvista“ pasirašė sutartį dėl IAE mažo ir vidutinio aktyvumo trumpaamžių radioaktyviųjų atliekų paviršinio atliekyno statybos techninės priežiūros ir FIDIC inžinieriaus paslaugų teikimo. Sutartis įsigaliojo lapkričio 27 dieną.
nuotrauka
2019-11-21 11:57
Po beveik metus trukusių pasiruošimo darbų vienai didžiausių pasaulyje dujų gamybos įmonių grupei „Linde” priklausanti bendrovė „AGA“ gavo leidimą statyti deguonies ir azoto gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Į dujų gamyklą bus investuota 20 mln. eurų, o statybas planuojama užbaigti jau...
nuotrauka
2019-11-08 10:53
Netarši gamyba, inovacijas kuriantys aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir pasaulinio lygio įmonės – visa tai netolimoje ateityje tilps 30 hektarų teritorijoje netoli Kauno centro, greta Europos prospekto. Ieškoma bendrovė, kitąmet įrengsianti investuotojų pritraukimui reikalingą Aleksoto inovacijų ...
nuotrauka
2019-10-25 09:53
Strateginės energijos gamybos bendrovė „Ignitis gamyba“ užbaigė Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (Kruonio HAE) polių lauko ir infrastruktūros būklės studiją, kuria siekta įvertinti, ar šiandieninė polių lauko, ant kurio būtų statomas naujas 5-ojo hidroagregato vamzdynas, būklė atitinka projekti...
nuotrauka
2019-10-25 07:59
Betonavimo darbai, kuriuos Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje atlieka bendrovė „Stukma“, yra imlūs rankų darbo ir laiko, technologiškai sudėtingi. „Tai yra ir didžiulė atsakomybė, ypač žinant, kad, pavyzdžiui, ant tavo įmonės išbetonuotos plokštės stovės 250 t vibruojantis įrenginys“, – sako ...
nuotrauka
2019-10-21 16:36
SBA grupė priėmė sprendimą žengti į naują verslo sektorių: gamins aplinkai draugiškus ir tvarius modulinius pastatus. Naujai įsteigta bendrovė UAB „SBA Modular“ projektuos, gamins ir montuos pilnai įrengtus nuolatiniam gyvenimui skirtus daugiaaukščius. Tam Lietuvoje bus statomas fabrikas. Per keleri...
nuotrauka
2019-10-18 12:45
Spalį Kauno oro uoste pradėtas statyti specializuotas orlaivių dažymo angaras, kuris pradės veiklą 2020 m. pabaigoje. Projektą aukciono būdu išsinuomotame plote vykdys Airijoje registruota kompanija „MAAS Aviation“ – trečioji pagal dydį tokias paslaugas teikianti įmonė pasaulyje. Šis projektas yra o...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...