2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 13:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

NT ekspertas įvardijo, kokios stilistikos būstai patraukliausi pirkėjams ir nuomininkams

2018-12-18 10:27
„Pastaruosius kelerius metus stebime tendenciją, kad pagal skandinavišką stilistiką įrengti būstai yra išnuomojami greičiausiai. Populiarumu jie dalijasi su moderniai įrengtais loftais. Skandinaviški būstai yra patrauklūs ir užsienio svečiams, nes ne tik traukia akį, bet ir yra komfortiški“, – sako nepriklausomas NT konsultantas Tomas Grižas. Jo teigimu, nuo to, kaip įrengtas ir išplanuotas būstas, priklauso, kiek savininkas iš jo uždirbs nuomodamas arba parduodamas.
nuotrauka
Skandinaviškai stilistikai nesvetimas dėmesys jaukumą kuriančioms detalėms


Graibstomi gerai išplanuoti būstai

Vienas pagrindinių skandinavų statybos principų – būstas statomas ir įrengiamas taip, kad praėjus kiek laiko nereikėtų taisyti, perdaryti, remontuoti ir už visa tai vėl mokėti pinigų. Taip pat ilgą tamsųjį paros metą turintiems išgyventi skandinavams svarbu ne tik tai, kad į namus sklistų kuo daugiau šviesos ir šilumos, bet ir būsto patvarumas, geros eksploatacinės savybės, pavyzdžiui, tinkamas erdvių išplanavimas.

„Vyrauja tendencija, kad būstų plotas mažėja ir į 34 kv. m gali puikiai sutilpti miegamasis ir svetainės zona su virtuve. Ne tik pačiam savininkui yra patogiau gyventi taip išplanuotame būste, bet ir jį išnuomoti ar parduoti bus kur kas paprasčiau“, – neabejoja T. Grižas.
Nepriklausomas NT konsultantas sako, kad kasdienėje darbo praktikoje tikrai susiduria su 35 ar 50 kv. m būstais, kuriuose yra 10 ar 12 kv. m neišnaudotos erdvės. Pasak T. Grižo, pirkti tokį būstą rizikinga, nes išnuomoti ar parduoti jį bus gerokai sunkiau.

„Tokiais atvejais klientams rekomenduoju kreiptis į profesionalus, kurie patars, kaip keisti išplanavimą ir išnaudoti erdvę. Bet kokiu atveju prieš įsigyjant nekilnojamąjį turtą patarčiau gerai pagalvoti, kad įsigyto būsto išplanavimas sutaptų su būsimų namų vizija“, – atkreipia dėmesį T. Grižas.

Skandinaviški sprendimai patrauklūs ir lietuviams

Patirties trumpalaikės nuomos sektoriuje turintis T. Grižas pasakoja, kad vienas esminių ir kartais net lemiamų faktorių, dėl kurio žmonės apsisprendžia nuomotis būstą, – įrengimas. Jei lygintume prabangius klasikinius butus su moderniai įrengtais loftais ir skandinaviškos stilistikos būstais, tai pirmautų du pastarieji.

„Skandinaviškai stilistikai nesvetimas dėmesys jaukumą kuriančioms detalėms, tačiau kartu išlaikomas ir minimalizmas. Teikiamas dėmesys spalvoms, medžiagoms, net tekstūroms, pavyzdžiui, baldų paviršiams. Manau, tokie iš pažiūros maži dalykai ilgalaikėje perspektyvoje daro įtaką gyvenimo komfortui, taip pat atsiperka kaip investicija. Butas su kokybiškomis medžiagomis, tikėtina, bus nuomojamas už didesnę kainą ir bus patrauklesnis būsimiems jo gyventojams“, – sako specialistas.
Nekilnojamojo turto vystytojai taip pat atsižvelgia į tai, kad skandinaviška estetika vis labiau prigyja lietuvių namuose. Ne vieną skandinaviškos architektūros akcentą naujų būstų projekte „Birželio namai“ panaudojo architektų studija „Cloud architektai“. Pavyzdžiui, gyventojų patogumui suprojektavo didesnius nei mums įprasta langus.

Architekto Antano Dagelio teigimu, tai šiaurės šalių architektūrai būdingas bruožas, prigyjantis ten, kur stokojama natūralios dienos šviesos. Be to, 6 kamerų plastikiniai langai su dvigubo stiklo paketais atitinka A+ klasės pastato energinį naudingumą ir užtikrina ekonomišką išlaikymą.

Skandinaviška būstų stilistika Lietuvoje prigyja ne tik dėl to, kad klimatas tose šalyse ar gyvenimo būdas mums gan artimas. Greitai priprantame prie šiame regione paplitusių spalvų, formų ir kuriamos harmonijos. Ne mažiau svarbu ir tai, kad skandinavų statybos, architektūros ir dizaino patirtis remiasi ilgaamžiškumu ir patikimumu, o tai turbūt esminės priežastys, lemiančios apsisprendimą išsinuomoti arba pirkti tokį būstą. 

Parengta pagal pranešimą spaudai

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2019-11-20 10:50
Lietuvoje net 70 proc. gyventojų netenkina jų dabartinis būstas. Tokią statistiką atskleidė nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Build Me“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
nuotrauka
2019-11-20 09:36
Skandinavų NT plėtros bendrovė „Bonava“ įsigis 100 proc. Norvegijos NT bendrovės „Urbanium“ akcijų ir taip įžengs į šalies sostinę Oslą. Įvykus sandoriui NT gigantė įgis žemės, ant kurios bus galima pastatyti daugiau nei 1000 apartamentų.
nuotrauka
2019-11-19 11:57
Didesnė konkurencija būsto paskolų rinkoje, pritraukiant daugiau ir įvairesnių skolintojų, geriausio būsto paskolos pasiūlymo paieškos palengvinimas ir skaitmenizavimas, paprastesnis jau paimtų paskolų refinansavimas sudarytų prielaidas palankesnėms būsto paskolų sąlygoms ir mažesnei jų kainai. Liet...
nuotrauka
2019-11-18 12:30
Galimybė buto apdailos išlaidas finansuoti gaunama būsto paskola, visos apdailos darbų garantijos iš vieno rangovo ir, be abejo, mažesnės laiko sąnaudos – pagrindinės priežastys, kodėl pirkėjai vis dažniau nusprendžia įsigyti būstą su visa apdaila, o ne plikomis sienomis, tvirtina „Eika“.
nuotrauka
2019-11-18 10:51
Nors didžiausių trijų šalies miestų modernių biuro patalpų rinkoje per 2019 metų trečiąjį ketvirtį didesnių pokyčių nebuvo užfiksuota, tačiau visuose miestuose augo šiuolaikinių biurų pasiūla – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo baigta statyti po vieną naują komercinės paskirties projektą, kuriuose ...
nuotrauka
2019-11-13 10:15
Nemaža dalis Vilniuje buvusių uždarų pramoninių ar karinių teritorijų yra prikeltos antram gyvenimui ir tapusios verslo, gyvenamosiomis ar laisvalaikio erdvėmis. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) direktorius Mindaugas Statulevičius pastebi, kad be dėmesį kaustančio buvusio Luk...
nuotrauka
2019-11-11 11:46
UAB „LF Property“ sėkmingai pardavė pirmąjį Vilniuje A klasės verslo centrą Goštauto 40. Naujasis biurų pastato savininkas – UAB „AJ projektai“. Per rekordiškai trumpą laiką – vos keturis mėnesius – įvykusiam sandoriui tarpininkavo bendrovė „BPT Real Estate“.
nuotrauka
2019-11-05 10:37
Viename žaliausių sostinės mikrorajonų – Lazdynėliuose – ir toliau atgyja kadaise buvusi apleista teritorija. Šiuo metu joje, šalia Bukčių miško ir Neries vingio, vystomas A klasės mažaaukščių daugiabučių projektas „Lazdynėlių vingis“, kuris netrukus pasipildys beveik 140 būstų.
nuotrauka
2019-10-31 11:09
Klaipėdos centre, Senamiesčio pakraštyje, baigtos modernaus daugiabučio „9 bijūnai“ statybos. Gyvenamojo būsto projektą įgyvendino pernai į Klaipėdos rinką po dešimtmečio grįžusi darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“.
nuotrauka
2019-10-30 09:41
2019 metų pirmieji trys ketvirčiai buvo itin rezultatyvūs visai Lietuvos būsto rinkai. Per 9 mėnesius augo visi pagrindiniai būsto rinkos rodikliai – sandorių skaičius, būstui įsigyti išleistų pinigų kiekis, paskolų apimtys bei pardavimo ir nuomos kainos, skelbiama naujausioje „Ober-Haus“ būsto rink...
nuotrauka
2019-10-29 10:50
NT vystytojas „Lithome“ pradėjo gyvenamojo namo statybas Justiniškėse, Taikos gatvėje. „Taikos alėja“ pavadintas daugiabutis namas sukurtas taip, kad jame būtų patogu gyventi šeimoms.
nuotrauka
2019-10-28 13:09
Jaukus Vilniaus žaliasis užutėkis, kuris traukia vertinančius ramybę ir planuojančius kurti šeimyninį gyvenimą atokiau nuo miesto šurmulio. Taip nekilnojamojo turto ekspertai apibūdina Bajorus – išskirtinę sostinės vietą, kurioje dažniau būstą įsigyja ne Vilniuje gimę, o iš kitų Lietuvos miestų atvy...
nuotrauka
2019-10-24 10:14
Trečiąjį šių metų ketvirtį visoje Lietuvoje būstui įsigyti buvo išleista beveik 560 mln. eurų - 13 proc. daugiau nei praėjusių metų analogišku laikotarpiu ir 8 proc. daugiau nei šių metų antrąjį ketvirtį (balandžio-birželio mėnesiais). Tradiciškai daugiau kaip pusė šios sumos išleista perkant senos ...
nuotrauka
2019-10-22 14:44
Intensyviai augant biurų pasiūlai, nuomininkai tampa vis reiklesni – iš savininkų tikimasi didesnio lankstumo sudarant nuomos sutartį, papildomų paslaugų komplekso, puikios pastato kokybės bei centrinės lokacijos. Kaip verslo centrams išlikti konkurencingiems, kai nuomininkai tampa vis labiau įnorin...
nuotrauka
2019-10-22 14:20
Verslo centrų architektai ir plėtotojai, kurdami būsimų pastatų koncepcijas, prioritetu laiko būtent potencialaus darbuotojo aplinką. Architektas Remigijus Bimba sako, kad patrauklių moderniam verslui erdvių receptas vis geriau suprantamas ir jo siekiama: kuo daugiau sukurta infrastruktūros patogiam...
nuotrauka
2019-10-22 13:56
Vilniaus centre kylant naujiems biurų kvartalams, keičiasi būsimųjų nuomininkų poreikiai – vis dažniau automobilių stovėjimo klausimas būna vienas esminių, renkantis naują biurą. Neseniai priimtas miesto savivaldos nutarimas branginti stovėjimą mieste dar labiau paskatins bendroves ieškoti išeičių.
nuotrauka
2019-10-18 13:56
Pasaulyje besiformuojantys nauji darbo įpročiai stebina ir neįprastu gyvenimo būdu. Pasak ekspertų, matyti tendencijos, kad sėkmingas, verslą auginantis savo srities specialistas neprivalo turėti nuosavo automobilio, o gyvenamoji vieta viename mieste gali net trukdyti, jeigu dirbant tenka daug kelia...
nuotrauka
2019-10-18 09:41
Vilniaus Savanorių prospekto nuotraukos iš drono jau kitąmet atrodys gerokai kitaip nei iki šiol: jose akivaizdžiai matysis 500 kv. m stogas, ant kurio žmonės augins prieskonius, deginsis, žiūrės kiną ir kūrens grilį. Tai didžiausio Baltijos šalyse loftų pastato „Freiheit“ dalis, suprojektuota archi...
nuotrauka
2019-10-16 14:14
Būstas su pilna apdaila. Tokį sprendimą kol kas Lietuvoje siūlo nedaug nekilnojamo turto vystymo bendrovių, tačiau, specialistų teigimu, galimybe įsigyti įrengtą būstą susivilioja vis daugiau pirkėjų. Pagrindinės priežastys, lemiančios norą įsigyti būstą su pilna apdaila, yra laiko planavimas ir gal...
nuotrauka
2019-10-15 15:46
Tarptautinė nekilnojamojo turto plėtotoja „Pro Kapital Grupp“ užbaigė vieno didžiausių gyvenamosios paskirties projektų Senamiestyje „Šaltinių namai | Attico“ pirmąjį etapą. Jo metu kvartale baigti statyti penki mažaaukščiai namai. Bendros investicijos į tris šio projekto etapus sieks 17 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » NT projektai