2020 spalio 21 d. trečiadienis, 16:58
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

NT ekspertas ramina: nepaisant spartaus kainų augimo, prieinamo būsto Vilniuje – vis dar pakankamai

2020-09-23 09:52
Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, būsto kainos Lietuvoje augo 7 proc. Nekilnojamojo turto ekspertas Remigijus Pleteras teigia, kad nors kainų augimas ir atspindi pokyčius rinkoje, galimybių įsigyti prieinamą būstą vis dar apstu net ir šalies sostinėje.
nuotrauka
Portalo Statybunaujienos.lt (PROGRESYVŪS PROJEKTAI) nuotr.


Minimos įmonės
Registrų centras, VĮ,
Ober-Haus, UAB
Bonava Lietuva, UAB
Mažėjo ekonominės klasės būsto dalis

Viena pagrindinių spartaus kainų augimo priežasčių – rinkoje mažėjanti ekonominės klasės būsto dalis. NT agentūros „Ober-haus“ duomenimis, 2019 metais pirminėje Vilniaus rinkoje realizuotų ekonominės klasės butų dalis sudarė 34 proc., o šiemet ji sumažėjo iki 21 proc. Pasak pranešime cituojamo Raimondo Reginio, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovo Baltijos šalims, tai lemia NT plėtotojų užmojai.

„Pastaraisiais metais plėtotojai reikšmingai didino investicijas į vidutinės ir aukštesnės klasės daugiabučių plėtrą Vilniuje, todėl ekonominės klasės būstų dalis rinkoje pastebimai sumažėjo. Paprastai tariant – kokį plėtotojai būstą stato, tokį pirkėjai ir perka“, – situaciją apibūdina R. Reginis.

Kainos Vilniuje augo lėčiau

Visgi, būtent Vilniuje naujo būsto kainos augo lėčiau nei likusioje šalyje – kai toks būstas vidutiniškai brango 5,8 proc., sostinėje jo kainos didėjo 3,3 proc. Anot nekilnojamo turto bendrovės „Bonava Lietuva“ vadovo R. Pletero, tokias tendencijas lėmė tie NT rinkos dalyviai, kurie nesiorientuoja į centrinę miesto dalį ir naujakuriams gali pasiūlyti prieinamą būsto kainą.

„Vilniaus pakraščiuose sparčiai plečiasi Pašilaičių, Fabijoniškių ir Justiniškių mikrorajonai, kuriuose NT plėtotojai vis dar gali pasiūlyti nemažai ekonominės klasės butų, kurių kaina su pilna apdaila siekia vos 1,4 tūkst. eurų už kvadratinį metrą. Tai pristabdo bendrą kainų augimą. Kituose miestuose NT vystytojai koncentruojasi daugiausiai į centrines jų dalis, kur vystyti projektus dėl vis didesnio užstatymo tampa vis brangiau“, – tendencijas apžvelgia  pranešime cituojamas NT ekspertas.

Senas būstas kaina vejasi naują


Kaip pastebi R. Pleteras, visgi, labiausiai kainas per pastaruosius metus augino anksčiau nei prieš 2 metus pastatyto, ar jau savininkus turėjusio būsto rinka. Čia kainos didėjo 7,5 proc., o Vilniuje toks būstas brango net 8,1 proc.

„Tokius rezultatus lėmė besitraukianti anksčiau statyto būsto rinka. Ji, remiantis „Registrų centro“ duomenimis, per metus sumažėjo 10 proc. ir šių metų viduryje siekė 55 proc. Tad pasiūla mažėja, o paklausa dėl patogumo išlieka, nes toks būstas jau būna įrengtas ir nereikalauja papildomų investicijų. Todėl antrinės rinkos kainos vejasi naujos statybos būstą, o rinkoje matomas spartus kainų augimas. Tiesa, panašu, kad ateityje dalis prieinamo būsto ieškančių žmonių rinksis naujos statybos būstą, nes kainos panašėja, o NT vystytojai siūlo vis daugiau būsto su pilna apdaila“, – teigia R. Pleteras.

Kainos didės ir toliau

R. Pleteras prognozuoja, kad būsto kainos turėtų augti ir ateityje – būsto įperkamumas ne tik Vilniuje, bet ir kituose didžiuosiuose miestuose vis dar yra labai geras, o daugybė žmonių į NT žvelgia ir į kaip investiciją.

„NT kainas didins ir savivaldos investicijos į infrastruktūrą miesto dalyse, kur dabar parduodama nemažai prieinamo ekonominės klasės būsto. Tad šios klasės būstas vėliau didins savo vertę, o kitur plėtojamo NT kainas augins didelė paklausa. Tačiau norėdami patenkinti pirkėjų poreikius NT vystytojai ateityje ir toliau siūlys prieinamą būstą. Nors jo dalis rinkoje ir mažėjo, tačiau toks būstas niekur nedings“, – neabejoja NT ekspertas.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


NT projektai

nuotrauka
2020-10-21 11:51
Po neapibrėžtumo kupino karantino laikotarpio nekilnojamojo turto rinkos dalyviai pasijautė daug lengviau. Šių metų trečiąjį ketvirtį Lietuvos būsto rinka nedvejodama pradėjo kopti aukštyn ir didžiąja dalimi kompensavo 2020 metų antrojo ketvirčio praradimus, skelbiama „Ober-Haus“ 2020 metų trečiojo ...
nuotrauka
2020-10-19 10:57
Atsakymo į klausimą, kokį butą pirkti – naujos ar senos statybos – panašu, ilgai ieškoti nebereikia. Kaip teigia nekilnojamojo turto (NT) ekspertas Remigijus Pleteras, senos ir naujos statybos būsto kainos, bent jau Vilniuje, sparčiai panašėja. Tačiau ekspertas įspėja: prieš įsigyjant būstą, atsižve...
nuotrauka
2020-10-19 10:43
Po šių metų pavasarį matyto nekilnojamojo turto rinkos sulėtėjimo, pasireiškusio kritusiu sandorių skaičiumi ir sumažėjusia būstui įsigyti išleista suma, trečiąjį šių metų ketvirtį rinka vėl sugrįžo į augimo vėžes. Bendra butams ir gyvenamiesiems namams įsigyti išleista suma buvo didesnė nei prieš m...
nuotrauka
2020-10-16 11:39
Šių metų pradžioje užklupusi koronaviruso pandemija tapo iššūkiu pastaraisiais metais Lietuvoje stabiliai augusiai būsto rinkai. Visgi, panašu, kad stabtelėjimas tebuvo trumpalaikis, o pasibaigus karantinui šalies gyventojai vėl pradėjo aktyviai domėtis galimybėmis įsigyti būstą.
nuotrauka
2020-10-15 10:22
Viename iš sparčiausiai besivystančių sostinės mikrorajonų Kalnėnuose pradedamos naujos gyvenvietės statybos. Už 8 minučių kelio automobiliu nuo Vilniaus rotušės, adresu Juodasis kelias 79N, bus įkurta nedidelė angliškos stilistikos butų su nuosavais kiemais gyvenvietė „Naujoji Anglija 2.0”.
nuotrauka
2020-10-14 11:27
Kodėl pirksime didesnius butus ir būsime pasirengę mokėti ne tik už kvadratiniais metrais išreiškiamą plotą? Ar gyvensime miesto centre, ar užmiestyje? Kokių būstų ieškosime ir kaip apskritai atrodys postkovidinis miestas?
nuotrauka
2020-10-07 16:57
Rugsėjis šiemet buvo derlingas nekilnojamojo turto (NT) sandorių prasme. Per praėjusį mėnesį užfiksuotas bendras įregistruotų NT sandorių kiekis buvo didžiausias mėnesio rezultatas per pastaruosius keletą metų, skelbia įregistruotų NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2020-10-06 09:24
Sostinės Šnipiškių mikrorajone įmonė „Citus“ pristato naują būsto projektą „Link Ten“. Dviejuose A+ energinio efektyvumo klasės 5 ir 6 aukštų namuose vilniečiai galės rinktis iš 114 skirtingo ploto ir kambarių skaičiaus butų. Statybas planuojama pradėti kitų metų pradžioje.
nuotrauka
2020-10-05 12:39
Panašu, kad koronoviruso pandemijos sukeltas šokas paliko tik 4-5 mėnesių trukmės pėdsaką Vilniaus pirminio būsto rinkos „kardiogramoje“. Nuo balandžio pardavimai vis dar kyla aukštyn dešimtimis procentų kiekvieną mėnesį, o rugsėjis pasiekė rekordinį šių metų sausio ir vasario pardavimų lygį – net 6...
nuotrauka
2020-10-02 11:10
Koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo nekilnojamojo turto (NT) rinkos dalyvių lūkesčius dėl komercinio NT, būsto kainų ir nuomos perspektyvų – jos vertinamos kur kas atsargiau nei metų pradžioje, rodo naujausia Lietuvos banko NT rinkos dalyvių apklausa.
nuotrauka
2020-10-02 07:54
„Ober-Haus“ atlikta 4-ji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje brangesnių butų pardavimo apimtys pasiekė naujas rekordines aukštumas. Šį kartą buvo nagrinėtas 2019 m. II ir 2020 m. I pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistru...
nuotrauka
2020-09-30 11:59
„Newsec“ atstovavo Skandinavijos ir Baltijos šalių telekomunikacijų įmonei „Telia“ sudarant biurų nuomos sandorį su verslo centro „Prime“ vystytojais UAB „Prime biurai“. Tai didžiausias biurų nuomos sandoris Kauno komercinio nekilnojamojo turto (NT) rinkoje šiais metais.
nuotrauka
2020-09-24 09:46
Kaune, dešiniajame Neries krante, toliau aktyviai kuriasi modernus Piliamiesčio gyvenamųjų namų kvartalas. Projekto vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, kitapus Kauno Senamiesčio baigė jau aštuntojo Piliamiesčio daugiabučio statybas.
nuotrauka
2020-09-18 10:25
„Omberg“ anksčiau nei planuota užbaigė Vilniuje, Pašilaičiuose, 2017 m. pradėtą statyti gyvenamojo būsto projektą „Grigalaukio dominija“, kurį sudarė 4 statybų etapai.
nuotrauka
2020-09-18 09:18
Naujos statybos būstai pabrango 1 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,7 proc., o butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2020-09-15 10:07
„Realinija“ pabaigė projekto „Sierakausko 25“ Vilniuje pirmąjį statybų etapą, kurio metu buvo pastatyti 3 keturaukščių gyvenamųjų namų korpusai. Juose įkurti 52 butai, o bendras pastatytas gyvenamasis plotas yra didesnis nei 4000 kv. m.
nuotrauka
2020-09-09 08:53
Bendrovė „Baltic Asset Management“ investuoja 1,5 mln. eurų į pirmuosius loftus Karoliniškėse. Konversijos projektas „Cosmo lofts“ įsikurs V. Maciulevičiaus gatvėje, pirkėjams bus pasiūlyti 39 loftai su uždara automobilių stovėjimo aikštele.
nuotrauka
2020-09-07 13:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ pasirašė statybų generalinės rangos sutartį su bendrove „Monolitus“, kuri įgyvendins gyvenamojo projekto „Namai-Kintai“ statybas Vilniaus Šnipiškių rajone.
nuotrauka
2020-09-04 11:12
Po karantino laikotarpio fiksuoto kluptelėjimo vasarą atsitiesianti nekilnojamojo turto (NT) rinka šiltąjį metų laikotarpį užbaigė aktyviai. Rugpjūčio rezultatas buvo geresnis nei prieš metus ir tai padėjo dar labiau sumažinti šių metų atotrūkį nuo 2019-aisiais matytų skaičių, teigia įregistruotų NT...
nuotrauka
2020-08-27 10:23
Šių metų antrąjį ketvirtį buvo galima plika akimi matyti su kokiais iššūkiais susiduria visas prekybos ir prekybinių patalpų sektorius Lietuvoje. Iš esmės pilnai uždaryti didieji prekybos centrai, ištuštėjusios miestų gatvės ir duris užvėrę smulkieji prekybininkai. Buvo išties keista stebėti, kaip d...

Statybunaujienos.lt » NT projektai

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...
nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...