2020 rugpjūčio 15 d. šeštadienis, 10:27
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namo adreso lentelė: nuo ilgaamžiškų iki švytinčių prabanga  11

Marijus VEČERSKIS      2015-03-03 07:35
Namo adreso lentelė – namo tapatybės dokumentas. Gyventojai, norėdami pažymėti savo nekilnojamąjį turtą, pirmenybę teikia paprastumui, praktiškumui, originalumui bei išskirtinumui. Dar kiti didžiausią dėmesį skiria prabangai.
nuotrauka
Namo adreso lentelės yra su apdailos elementais, gaubtos ar kitokios nestandartinės formos. Lentelių gamyba ypatinga tuo, kad paprastų instrumentų jau nebeužtenka – viskas daroma kompiuteriu. „Reklamika.lt“ iliustr.


Minimos įmonės
Reklamika.lt,
Paprašytas apibūdinti namo adreso lentelių tipus, „Reklamika.lt“ vadovas Arturas Šmatovas (nuotraukoje) sako, kad yra įvairių lentelių variantų. Tai, pirmiausia, standartinės – įprastų matmenų ir formos bei tradiciniu šriftu. Kitos būna pagal individualų žmonių skonį ir norus pagamintos lentelės. Jos esti su apdailos elementais, gaubtos ar kitokios nestandartinės formos. Pagrindinės medžiagos, naudojamos gaminant lenteles, yra skarda, aliuminis ir plastikas. Lentelių gamyba ypatinga tuo, kad paprastų instrumentų jau nebeužtenka. Viskas daroma kompiuteriu.

Aliumininės lentelės tarnaus ilgiausiai


Populiariausios lentelės yra standartinės, nustatytų matmenų lentelės, pagamintos iš aliuminio kompozitinės plokštės. Įvardindamas tokių lentelių ypatybes A. Šmatovas akcentavo medžiagos praktiškumą ir ilgaamžiškumą. „Aliuminio kompozito plokštę sudaro du ploni aliuminio sluoksniai, tarp kurių įterptas plastikas. Aliumininės lentelės nėra lankstomos kaip skardinės – tiesiog užklijuojamas PVC lipdukas ant viršaus. Taip pat jos nebedengiamos emaliu. Ši medžiaga – aliuminio kompozitas – yra baltas fonas, ant kurio dedamas PVC lipdukas, o kompiuterio pagalba išpjaustomos raidės ar skaičiai“, – teigė pašnekovas.

Tokia lentelė yra žymiai ilgaamžiškesnė bei pranašesnė už pagamintą iš skardos, kurią veikia korozija, gali nukristi emalis. O aliuminio kompozito plokštės nerūdija. Jas galima netgi ir šiek tiek lankstyti. Tai akivaizdžiai patvaresnė medžiaga nei skarda ir, svarbiausiai – pigesnė.

Mėgstantiems prabangą – graviruotos lentelės


„Kartais žmonės mėgsta užsisakyti, kaip mes sakome, „ekskliuzyvines“ lenteles. Gyventojai, turintys aptvertą teritoriją, gražią tvorą, ne visada nori kabinti standartinių lentelių ant namo. Kadangi namas stovi toliau nuo tvoros ir galbūt nelabai aiškiai matosi, jie užsisako prašmatnias lenteles ant vartelių. Neretai tai būna graviruotos lentelės. Jos gaminamos iš kitokios medžiagos – iš taip vadinamo grafliukso“, – pasakojo A. Šmatovas.

Grafliukas yra plastikas, skirtas graviravimui. Jo ypatybė ta, kad jo vidus visada yra juodas, o viršutinė dalis padengta metalizuotu dažų sluoksniu – dažniausiai auksiniu, rečiau sidabro spalvos. Kai daromas užrašas – kompiuteriniu graviravimo aparatu piešiami pavadinimai bei įvairiausi apdailos elementai. Metalizuotas sluoksnis nuo lentelės nugrandomas ir lieka raidės, skaičiai ar kitokie ornamentai. „Tokia lentelė – daugiau prabangos reikalas“, – sako „Reklamika.lt“ vadovas.

Anksčiau tokio tipo lentelėms buvo naudojamas žalvaris. Tačiau žalvarį sudėtinga apdirbti – reikia specialių staklių ir pats metalas labai brangus. O grafliuksas daug lengviau apdirbama medžiaga. Ant jo lengva graviruoti, užrašas niekada nenusiplaus, medžiaga atspari oksidacijai ir korozijai. Pasak pašnekovo, kartais lentelės pagamintos iš grafliukso atrodo netgi prašmatniau nei žalvarinės.

Skarda – ne pati patvariausia medžiaga

Kabinant skardinę lentelę ant objekto, ji yra lankstoma – kad atitiktų visus reikalavimus. Lentelės, pagamintos iš skardos, yra padengtos emale. Tačiau jos nėra tokios praktiškos, kaip pagamintos iš aliuminio. Pasak A. Šmatovo, skardinės lentelės būna su borteliais ir dengiamos specialia emale. Tai taip pat laikoma prabangos reikalu, bet kartais jos atrodo blogiau, nei pagamintos iš aliuminio. „Kitaip sakant, tokios lentelės susidėvi greičiau, nes skarda rūdija. Tokių lentelių gyvavimo laikas priklauso nuo to, koks pasirenkamas emalis – pigesnis ar brangesnis. Jeigu norima sutaupyti – trumpesnis ir skardinių lentelių gyvavimo laikas“, – teigė vadovas.

Pasitaiko ir nestandartinių užsakymų

Šriftas, kuriuo rašomi gatvių pavadinimai ar numeriai, dažniausiai yra „arial“ tipo. Bet skaičius, anot A. Šmatovo, gyventojai renkasi – kaip kas išmano ir kaip jiems gražiau. „Keistas dalykas, kad nėra reglamentuotas šrifto rašymas. Būna tokių atvejų, kai žmonės pasistato namą ir užsisako lentelę, kuri visiškai skiriasi nuo kaimyninių namų. Tuomet kaimynai, nenorėdami išsiskirti, prašo, kad ir jiems padarytume tokias pat lenteles. Būna labai sudėtinga atkapstyti, kur ir pas ką buvo užsakytas toks šrifto dizainas. Dažniausiai tenka rankomis kopijuoti, kad būtų vienoda“, – sakė pašnekovas.

A. Šmatovas minėjo, jog kartais klientai užsako šviesą atspindinčias lenteles. Jos taip pat gaminamos pagal atskirą užsakymą. Dažniausiai jos kabinamos ne ant namų, o ant stulpų, nurodančių gatvę ar kitokį objektą. Šio tipo lentelės gaminamos užklijuojant foną – šviesą atspindinčią plėvelę ir ant jos užrašant skaičius, gatvių ar objektų pavadinimus.

Pasak įmonės vadovo rankantis lentelių dizainą užsakovams fantazijos netrūksta. „Kartais kačiukų mylėtojai, prašo pagaminti katino formos lenteles. Kiti nori arklio pasagos formos lentelių. Teko vienai įmonei gaminti adreso lentelę iš storos aliuminio plokštės – raides įgilinant ir įliejant dažus. Ši lentelė buvo pakabinta prie įvažiavimo į teritoriją, kad visi matytų šią prabangą“, – sakė pašnekovas.

„Reklamika.lt“ vadovas prisiminė dar vieną užsakymą, kuris pranoksta visas fantazijas. „Turėjome vieną atvejį, kai klientas prašė pagaminti pastato lentelę su apšvietimu. Reikėjo padaryti tūrines raides ir įdėti apšvietimą, kad raidės neturėtų fono. Fonas yra namo – pastato siena, o raidės ar skaičiukai šviečia. Taigi tenka gauti ir tokių neįprastų užsakymų“,– reziumavo Arturas Šmatovas.

Reklama 

Statybunaujienos.lt



Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Vygandas
2016-09-15 18:10
sveiki, kaip pritvirtinti namo nr. lentele prie klinkerio plytelio fasado?
Arturui
2016-08-05 13:12
koks Jūsų tel.???
REKLAMIKA.LT
2016-08-05 12:05
Sveiki Pijau Pagal Jūsų užklausimą tikslios kainos negaliu pasakyti, reikalinga papildoma informacija: * Reikalingas tik gatvės pavadinimas? * Lentelė standartinė (13,8 x 60 cm) stačiakampis, ar norite kitokių formų? * Reikalingas pristatymas, ar atvažiuosite pats atsiimti? Geriausia būtų jei Jūs paskambintumėte telefono numeriu kurį rasite www.reklamika.lt svetainėje, puslapyje kontaktai. Mielai atsakysiu į Jūsų klausimus. Arturas
Pijus
2016-08-05 09:37
Reikalingas gatvės pavadinimo užrašas KAŠTONŲ G. - Raidžių dydis 5 cm tamsiai žaliame fone, o užrašas geltonas. Kiek tai kainuotų ir per kiek laiko padarote
Ramutė
2015-11-18 13:11
Sveiki, standartinė gatvės pavadinimo lentelė pagaminta iš aliuminio-kokia būtu kaina?
Algirdas
2015-03-26 16:45
Sutinku, kokybe prasta, darbus su juo baigiau.
Kokybe
2015-03-20 15:21
Nėra kokybės... nieko gero...
Centro poliklinika
2015-03-04 13:18
Darykit numerius, kaip centro poliklinikoj prie kabineto, sienos dydžio. O iš nuotraukų matoma, kaip „keičiasi“ numeriai... Nejaugi neturit tikrai originalių tikrų pavyzdžių?
visokie
2015-03-03 14:49
ar tikrai reikia skirtingu numeriu? man rodosi kad visi turi buti vienodi. bet sutinku, kad turi buti dideli kad galima butu pamatyti
Besas
2015-03-03 12:41
Reikalingas daiktas tikrai
    1 2   Kitas

Sprendimai

nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...