2018 rugpjūčio 19 d. sekmadienis, 7:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namo adreso lentelė: nuo ilgaamžiškų iki švytinčių prabanga  11 Fotogalerija

Marijus VEČERSKIS      2015-03-03 07:35
Namo adreso lentelė – namo tapatybės dokumentas. Gyventojai, norėdami pažymėti savo nekilnojamąjį turtą, pirmenybę teikia paprastumui, praktiškumui, originalumui bei išskirtinumui. Dar kiti didžiausią dėmesį skiria prabangai.
nuotrauka
Namo adreso lentelės yra su apdailos elementais, gaubtos ar kitokios nestandartinės formos. Lentelių gamyba ypatinga tuo, kad paprastų instrumentų jau nebeužtenka – viskas daroma kompiuteriu. „Reklamika.lt“ iliustr.


Minimos įmonės
Reklamika.lt,
Paprašytas apibūdinti namo adreso lentelių tipus, „Reklamika.lt“ vadovas Arturas Šmatovas (nuotraukoje) sako, kad yra įvairių lentelių variantų. Tai, pirmiausia, standartinės – įprastų matmenų ir formos bei tradiciniu šriftu. Kitos būna pagal individualų žmonių skonį ir norus pagamintos lentelės. Jos esti su apdailos elementais, gaubtos ar kitokios nestandartinės formos. Pagrindinės medžiagos, naudojamos gaminant lenteles, yra skarda, aliuminis ir plastikas. Lentelių gamyba ypatinga tuo, kad paprastų instrumentų jau nebeužtenka. Viskas daroma kompiuteriu.

Aliumininės lentelės tarnaus ilgiausiai


Populiariausios lentelės yra standartinės, nustatytų matmenų lentelės, pagamintos iš aliuminio kompozitinės plokštės. Įvardindamas tokių lentelių ypatybes A. Šmatovas akcentavo medžiagos praktiškumą ir ilgaamžiškumą. „Aliuminio kompozito plokštę sudaro du ploni aliuminio sluoksniai, tarp kurių įterptas plastikas. Aliumininės lentelės nėra lankstomos kaip skardinės – tiesiog užklijuojamas PVC lipdukas ant viršaus. Taip pat jos nebedengiamos emaliu. Ši medžiaga – aliuminio kompozitas – yra baltas fonas, ant kurio dedamas PVC lipdukas, o kompiuterio pagalba išpjaustomos raidės ar skaičiai“, – teigė pašnekovas.

Tokia lentelė yra žymiai ilgaamžiškesnė bei pranašesnė už pagamintą iš skardos, kurią veikia korozija, gali nukristi emalis. O aliuminio kompozito plokštės nerūdija. Jas galima netgi ir šiek tiek lankstyti. Tai akivaizdžiai patvaresnė medžiaga nei skarda ir, svarbiausiai – pigesnė.

Mėgstantiems prabangą – graviruotos lentelės


„Kartais žmonės mėgsta užsisakyti, kaip mes sakome, „ekskliuzyvines“ lenteles. Gyventojai, turintys aptvertą teritoriją, gražią tvorą, ne visada nori kabinti standartinių lentelių ant namo. Kadangi namas stovi toliau nuo tvoros ir galbūt nelabai aiškiai matosi, jie užsisako prašmatnias lenteles ant vartelių. Neretai tai būna graviruotos lentelės. Jos gaminamos iš kitokios medžiagos – iš taip vadinamo grafliukso“, – pasakojo A. Šmatovas.

Grafliukas yra plastikas, skirtas graviravimui. Jo ypatybė ta, kad jo vidus visada yra juodas, o viršutinė dalis padengta metalizuotu dažų sluoksniu – dažniausiai auksiniu, rečiau sidabro spalvos. Kai daromas užrašas – kompiuteriniu graviravimo aparatu piešiami pavadinimai bei įvairiausi apdailos elementai. Metalizuotas sluoksnis nuo lentelės nugrandomas ir lieka raidės, skaičiai ar kitokie ornamentai. „Tokia lentelė – daugiau prabangos reikalas“, – sako „Reklamika.lt“ vadovas.

Anksčiau tokio tipo lentelėms buvo naudojamas žalvaris. Tačiau žalvarį sudėtinga apdirbti – reikia specialių staklių ir pats metalas labai brangus. O grafliuksas daug lengviau apdirbama medžiaga. Ant jo lengva graviruoti, užrašas niekada nenusiplaus, medžiaga atspari oksidacijai ir korozijai. Pasak pašnekovo, kartais lentelės pagamintos iš grafliukso atrodo netgi prašmatniau nei žalvarinės.

Skarda – ne pati patvariausia medžiaga

Kabinant skardinę lentelę ant objekto, ji yra lankstoma – kad atitiktų visus reikalavimus. Lentelės, pagamintos iš skardos, yra padengtos emale. Tačiau jos nėra tokios praktiškos, kaip pagamintos iš aliuminio. Pasak A. Šmatovo, skardinės lentelės būna su borteliais ir dengiamos specialia emale. Tai taip pat laikoma prabangos reikalu, bet kartais jos atrodo blogiau, nei pagamintos iš aliuminio. „Kitaip sakant, tokios lentelės susidėvi greičiau, nes skarda rūdija. Tokių lentelių gyvavimo laikas priklauso nuo to, koks pasirenkamas emalis – pigesnis ar brangesnis. Jeigu norima sutaupyti – trumpesnis ir skardinių lentelių gyvavimo laikas“, – teigė vadovas.

Pasitaiko ir nestandartinių užsakymų

Šriftas, kuriuo rašomi gatvių pavadinimai ar numeriai, dažniausiai yra „arial“ tipo. Bet skaičius, anot A. Šmatovo, gyventojai renkasi – kaip kas išmano ir kaip jiems gražiau. „Keistas dalykas, kad nėra reglamentuotas šrifto rašymas. Būna tokių atvejų, kai žmonės pasistato namą ir užsisako lentelę, kuri visiškai skiriasi nuo kaimyninių namų. Tuomet kaimynai, nenorėdami išsiskirti, prašo, kad ir jiems padarytume tokias pat lenteles. Būna labai sudėtinga atkapstyti, kur ir pas ką buvo užsakytas toks šrifto dizainas. Dažniausiai tenka rankomis kopijuoti, kad būtų vienoda“, – sakė pašnekovas.

A. Šmatovas minėjo, jog kartais klientai užsako šviesą atspindinčias lenteles. Jos taip pat gaminamos pagal atskirą užsakymą. Dažniausiai jos kabinamos ne ant namų, o ant stulpų, nurodančių gatvę ar kitokį objektą. Šio tipo lentelės gaminamos užklijuojant foną – šviesą atspindinčią plėvelę ir ant jos užrašant skaičius, gatvių ar objektų pavadinimus.

Pasak įmonės vadovo rankantis lentelių dizainą užsakovams fantazijos netrūksta. „Kartais kačiukų mylėtojai, prašo pagaminti katino formos lenteles. Kiti nori arklio pasagos formos lentelių. Teko vienai įmonei gaminti adreso lentelę iš storos aliuminio plokštės – raides įgilinant ir įliejant dažus. Ši lentelė buvo pakabinta prie įvažiavimo į teritoriją, kad visi matytų šią prabangą“, – sakė pašnekovas.

„Reklamika.lt“ vadovas prisiminė dar vieną užsakymą, kuris pranoksta visas fantazijas. „Turėjome vieną atvejį, kai klientas prašė pagaminti pastato lentelę su apšvietimu. Reikėjo padaryti tūrines raides ir įdėti apšvietimą, kad raidės neturėtų fono. Fonas yra namo – pastato siena, o raidės ar skaičiukai šviečia. Taigi tenka gauti ir tokių neįprastų užsakymų“,– reziumavo Arturas Šmatovas.

Reklama 

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Vygandas
2016-09-15 18:10
sveiki, kaip pritvirtinti namo nr. lentele prie klinkerio plytelio fasado?
Arturui
2016-08-05 13:12
koks Jūsų tel.???
REKLAMIKA.LT
2016-08-05 12:05
Sveiki Pijau Pagal Jūsų užklausimą tikslios kainos negaliu pasakyti, reikalinga papildoma informacija: * Reikalingas tik gatvės pavadinimas? * Lentelė standartinė (13,8 x 60 cm) stačiakampis, ar norite kitokių formų? * Reikalingas pristatymas, ar atvažiuosite pats atsiimti? Geriausia būtų jei Jūs paskambintumėte telefono numeriu kurį rasite www.reklamika.lt svetainėje, puslapyje kontaktai. Mielai atsakysiu į Jūsų klausimus. Arturas
Pijus
2016-08-05 09:37
Reikalingas gatvės pavadinimo užrašas KAŠTONŲ G. - Raidžių dydis 5 cm tamsiai žaliame fone, o užrašas geltonas. Kiek tai kainuotų ir per kiek laiko padarote
Ramutė
2015-11-18 13:11
Sveiki, standartinė gatvės pavadinimo lentelė pagaminta iš aliuminio-kokia būtu kaina?
Algirdas
2015-03-26 16:45
Sutinku, kokybe prasta, darbus su juo baigiau.
Kokybe
2015-03-20 15:21
Nėra kokybės... nieko gero...
Centro poliklinika
2015-03-04 13:18
Darykit numerius, kaip centro poliklinikoj prie kabineto, sienos dydžio. O iš nuotraukų matoma, kaip „keičiasi“ numeriai... Nejaugi neturit tikrai originalių tikrų pavyzdžių?
visokie
2015-03-03 14:49
ar tikrai reikia skirtingu numeriu? man rodosi kad visi turi buti vienodi. bet sutinku, kad turi buti dideli kad galima butu pamatyti
Besas
2015-03-03 12:41
Reikalingas daiktas tikrai
    1 2   Kitas

Prekių ir paslaugų katalogas

nuotrauka
2018-08-17 08:45
Nepriklausomas elektros tiekėjas „Energijos tiekimas“ pirmasis Lietuvoje siūlo savo lėšomis juridiniams asmenims įrengti saulės jėgainę.
nuotrauka
2018-07-25 11:13
Kauno statybos ir paslaugų centras kviečia įgyti statybos sektoriaus specialybių jau turinčius vidurinį išsilavinimą, o turintys pagrindinį išsilavinimą (baigę 10 klasių) gali įgyti vidurinį išsilavinimą bei specialybę. Taip pat mokoma pagal pagrindinio ugdymo programą gimnazijos I ar II klasėje, ba...
nuotrauka
2018-07-04 11:29
Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione – kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyklas Suomijoje, Švedijoje. Kokybiškų plieninių stogo dangų paklausa sparčiai auga ir Lietuvoje. Šiemet kompanij...
nuotrauka
2018-06-29 09:02
Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekti prieš porą metų. Šių metų pavasarį pristatytas atnaujintas šio prekinio ženklo produktas „HARDWAXOIL TITAN“.
nuotrauka
2018-05-03 10:03
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2018-03-26 07:57,      papildyta 2018-03-27 13:30, Papildyta nuotraukomis
Grynas varis, amerikietiškas riešutmedis, ypač stiprus betono mišinys ir rankų darbas. Tokios yra sudėtinės dalys gaminių, kurie idealiai tinka aukščiausios klasės verslo dovanoms.
nuotrauka
2018-03-22 11:25
Vaikų žaidimų aikštelė yra ta universali erdvė, kurioje ne tik ugdomi socialiniai vaikų įgūdžiai, bet jie lavėja ir fiziškai, mokosi išmanumo, kūrybiškumo, patiria atradimų džiaugsmo. Neatsitiktinai vaikus sudėtingiausia „ištraukti“ iš smėlio dėžės, nulaipinti nuo sūpynių, nusileidimo kalnelių.
nuotrauka
2018-03-16 08:59
Tiek naujakuriai, tiek renovuojamo būsto savininkai neretai stabteli, kai ateina sienų eilė. Ką rinktis, kad nebūtų nuobodu, kad galima būtų dažnai keisti, netgi – kad galima būtų patiems atlikti darbus? Vienas iš galimų sprendimų – panaudoti dekoratyvines plokštes.
nuotrauka
2018-03-14 09:42
Nuo senų laikų valstiečiai ar smulkesni bajorai savo stogus dengdavo skiedromis, šiaudais ar čerpėmis, o bažnyčios, didesni dvarai ar ūkiniai pastatai buvo dengiami vario, žalvario ar cinkuota skarda. Ši šimtmečius menanti tradicija, tik su gerokai patobulintomis medžiagomis, išlieka populiari ir ši...
nuotrauka
2018-01-16 09:26
Nuo 2018 m. Lietuvoje galima statyti tik A+ klasės energinius reikalavimus atitinkančius gyvenamuosius namus. Statybinių medžiagų gamintojai pritaiko savo produktus naujiems poreikiams bei reikalavimams.
nuotrauka
2018-01-16 09:04
Mes oficialiai atstovaujame vokiečių gamintojui „Theis-Boeger“ GmbH, pristatome medžiagas tiesiai iš gamyklos Vokietijoje.
nuotrauka
2017-11-21 09:19
UAB DASFA ir Ko siūlo „Röben Tonbaustoffe“ GmbH vokiečių gamintojo fasadines plyteles. Esame oficialus „Röben Tonbaustoffe“ GmbH vokiečių gamintojo atstovas Lietuvoje, todėl plytelės pristatomos tiesiai iš gamyklų Vokietijoje.
nuotrauka
2017-11-07 11:55
PENETRON skvarbioji kristalinė betono hidroizoliacija – sprendimas bet kokiai betono konstrukcijai! Šiuo metu dažnas Lietuvos gyventojas susiduria su rūsio hidroizoliacijos problemomis. Nesiliaujantys lietūs ir aukštai pakilę gruntiniai vandenys atveria daugybę su hidroizoliacija susijusių problemų,...
nuotrauka
2017-10-10 13:21
UAB DASFA ir Ko yra oficialus biožidinių gamintojo „Ruby Fires“ (Olandija) atstovas Lietuvoje.
nuotrauka
2017-08-14 13:55
Esame žymių Europos statybinių medžiagų gamintojų oficialūs atstovai Lietuvoje. Tiekiame tik kokybišką, Lietuvos rinkoje gerai žinomą produkciją iš patikimų gamyklų Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Lenkijoje be tarpininkų.
nuotrauka
2017-08-01 13:41
Bendrovė „Leovira“ jau penkerius metus gamina rekuperatorius, tam įmonės gamykloje įsteigtas specialus skyrius. Gaminami ne masinės gamybos produktai, o vienetiniai gaminiai, taigi galima prisiderinti prie kliento poreikių.
nuotrauka
2017-07-26 09:22
Jūsų idealių namų vizijose – idiliškos popietės ir šilti vakarai su artimaisiais, besigrožint išpuoselėtu sodu jaukioje pavėsinėje. Tačiau, deja, šis statinys nebuvo suplanuotas projektuojant namą? Neužsiimkite daug laiko ir lėšų kainuojančiomis statybomis, kurios suniokos kantriai ir ilgai kurtą ap...
nuotrauka
2017-07-13 13:00
Su PENETRON skvarbiosios hidroizoliacijos sistemos medžiagomis lengvai ir patikimai hidroizoliuosite bet kokios paskirties betoninį šulinį. Aprašome, kaip mūsų partneriai atliko šį darbą.
nuotrauka
2017-07-03 13:15
Bendrovė UAB DASFA ir KO siūlo itin kokybiškus ir saugius, pagal pažangiausias technologijas pagamintus patikimų Europos gamintojų bioždinius.
nuotrauka
2017-06-23 10:58
Modernūs biožidiniai turėtų suteikti ne tik estetinį malonumą, bet ir būti patogūs naudojant. Siekiant užtikrinti maksimalų patogumą, biožidinių gamintojas PLANIKA pristato kolekciją „Push Button“ ir automatinį modelį „FLA2 model E“ su papildoma funkcija – nuotolinio valdymo pulteliu. Nuo šiol savo ...

Statybunaujienos.lt » Prekių ir paslaugų katalogas

nuotrauka

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras kviečia mokytis

Kauno statybos ir paslaugų centras kviečia įgyti statybos sektoriaus specialybių jau turinčius vidurinį išsilavinimą, o turintys pagrindinį išsilavinimą (baigę 10 klasių) gali įgyti vidurinį...
nuotrauka

Nauja modulinė stogo danga „Ruukki® Hyygge“ – šiuolaikinio, skandinaviško stiliaus mėgėjams

Ilgametė plieninių stogų gamybos lyderė Skandinavijos ir Baltijos šalių regione – kompanija „Ruukki“ visiškai kontroliuoja visą plieninių stogo dangų gamybos procesą, turi savo metalo liejyk...