2020 liepos 11 d. šeštadienis, 18:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namo renovaciją sustabdė nestandartinių pastolių poreikis

Marijus VEČERSKIS      2015-05-28 10:56,      papildyta nuotraukomis 2015-06-03 18:13
Architektų gatvėje Vilniuje yra penki nestandartiniai namai. Norint apšiltinti šiuos vizualiai raketas primenančius daugiaaukščius namus, gyventojams tektų papildomos išlaidos pastoliams. Kaip tik dėl šios priežasties bent jau vienas iš namų stovi pusiau renovuotas – gyventojai laukia palankiausio pastolių tiekėjų pasiūlymų ir priešrinkiminius pažadus tesėjant politikus.
nuotrauka
Neįprastos formos namas, pasirengus jį renovuoti, tapo Vilniaus Lazdynų rajono gyventojų galvos skausmu. Portalo skaitytojų nuotr.


Nestandartinės namo formos stabdo renovaciją

„Mūsų namas yra Architektų gatvėje. Jis yra 16 aukštų, su „sparnais“, platėjančiais į apačią. Tie „sparnai“ pakopomis leidžiasi žemyn ir išplatėja iki aštuonių metrų. Balkonai yra septynių metrų, pridėjus sienos storį – išeina visi 8 metrai. Todėl, norint renovuoti namą, reikalingi nestandartiniai pastoliai, – pasakoja Architektų gatvės gyventojas Albinas Čiurlys. – Problema yra ta, kad jeigu pastolius pirktų tik vienas namas, tai viskas „sukristų“ į to vieno namo sąmatą. O tai yra per brangu.“

Pasak vilniečio, statybininkai gyventojams siūlo išspręsti šią problemą ir pigiau, tačiau reikalauja, jog namas būtų renovuojamas kartu su dar keturiais tokio pat tipo namais.

„Jeigu susitartumėme visų penkių namų gyventojai kartu, tai kaina pasiskirstytų visiems. Bet visiems penkiems namams susitarti praktiškai neįmanoma. Kad ir vienam – mūsų namui nepavyko susitarti. Pažiūrėjom, sąmata per didelė, reikėjo balsuoti ir buvo nuspręsta, kad apšiltinimo nedarysim vien dėl pastolių kainos. Langus, duris, šildymo sistemą renovavom, bet sienos liko be apšiltinimo. Ir vargu, ar tai pavyks padaryti, nes reikia pirkti pastolius iš užsienio. Dar juos sumontuoti ir specialistą samdyti. Visa tai yra per brangu. Ir praktiškai atpiginti visą šią sąmatą, manau, yra neįmanoma“, – pesimistiškai į ateitį žvelgia A. Čiurlys

„Layher Baltic“ siūlo modernų sprendimą

Situacija susidomėjo UAB „Layher Baltic“, tiekianti modernius vokiškus „Layher“ kompanijos pastolius. Pasak bendrovės direktoriaus Viktor Voroncov, „Layher Baltic“ gali padėti išspręsti šią problemą, nes kompanija į rinką tiekia įvairiausių tipų pastolius ir siūlo sprendimo būdus.

„Mes tikrai surastume sprendimo būdą. Namo apačioje, kur pastatas išplatėja, galima pakabinti sijas bei jų pagalba montuoti pastolius į viršų tokiu pat kampu, kaip ir namo forma. Viršutiniuose aukštuose, kur balkonai taip pat išsikišę į išorę, galima specialiu būdu, su vadinamuoju „išnešimu“, apjuosti juos pastoliais“, – sakė UAB „Layher Baltic“ direktorius V. Voroncov.

Pasak jo, tokie pastoliai nėra gaminami, tačiau juos, naudojant „Layher“ sprendimus, galima sukonstruoti. Konkrečiu atveju, visą korpusą būtų galima apjuosti standartiniais – fasadiniais pastoliais, o viršutinei jo daliai labiau tiktų ne fasadiniai, bet mobilieji pastoliai.

Tačiau įmonė gali pasiūlyti ir kitokių sprendimų.

Jei gyventojai pateiks namo brėžinius, pastolių projektas – nekainuos

V. Voroncov akcentavo, jog norint sužinoti, kokių sprendimų reikia, norint parinkti tinkamiausią variantą, ir apskaičiuoti, kiek tai kainuotų, pirmiausiai būtina turėti visus namo išmatavimus.

„Mums reikėtų turėti namo projektą, brėžinius, išmatavimus, kad inžinieriai galėtų viską įvertinti, apskaičiuoti, parinkti tinkamiausias pastolių rūšis ir priimti optimaliausią sprendimą“, – teigė direktorius.

UAB „Layher Baltic“ vadovas sako, kad jų siūlomų pastolių kaina gyventojų neturėtų labai išgąsdinti. Tokių pastolių kaina, pasak įmonės vadovo V. Voroncov, be abejo, skiriasi nuo standartinių, tačiau skirtumas labai menkas.

„Taip, kaina būtų didesnė negu įprastai, nes prisieitų naudoti ne tik standartinius, bet ir mobiliuosius pastolius, kurių kaina yra didesnė nei įprastų fasadinių. Tačiau vėlgi, pirmiausiai reikia tikslios informacijos apie pastatą. Viskas priklauso nuo namo išmatavimų bei kiek ir kokių detalių reikės – skirtingas projektas, skirtinga ir kaina. Manau, viską apskaičiavus ir suprojektavus pastoliai pabrangtų ne daugiau kaip penkiais procentais, – patikino V. Voroncov ir pažadėjo, – kadangi situacija tikrai neeilinė, pastolių projektą mes parengsime savo lėšomis – gyventojams tai nekainuos. Jiems reikėtų tik pasirūpinti pateikti namo brėžinius.“

Už pastolių atvežimą iš užsienio primokėti nereikės

Vilnietis A. Čiurlys, sakė, kad buvo kilę minčių pirkti vieno vokiečių gamintojo pastolius, kurie gamina nestandartinius modelius ir kuriais būtų galima „apžergti“ tuos papildomus aštuonis namo metrus bei prieiti prie vertikalios sienos, tačiau atbaidė transportavimo iš užsienio kaina. „Tai gražūs, puikūs pastoliai, bet jeigu juos reikėtų vežti iš pačios Vokietijos, tai galimai kainuos tiek pat, kiek čia pagaminti pagal užsakymą. Ir vėl gi, jei viskas bus sudėta į vieno namo sąmatą, tada problema liks neišspręsta. Pigiau nebus“, – svarsto Lazdynų gyventojas.

UAB „Layher Baltic“ pastolius taip pat tiekia iš Vokietijos. Tačiau už šią paslaugą papildomai mokėti nereikia. „Įmonė pati negamina pastolių, visos prekės importuojamos iš Vokietijos. Bet mes turime sandėlį, kuriame tikrai rastume didžiąją dalį detalių, reikalingų sumontuoti nestandartinius pastolius“, – įsitikinęs UAB „Layher Baltic“ direktorius V. Voroncov.

Netrukus UAB „Layher Baltic“ paskelbs akciją, kurios metu pastolius pasiūlys įsigyti išperkamosios nuomos būdu. Tad Lazdynų rajono gyventojams, turintiems problemų dėl nestandartinių namų, randasi reali galimybė užbaigti renovaciją. Ne tik dėl to, kad bendrovė „Layher Baltic“ pažadėjo nemokamą pastolių projektą, bet ir dėl to, kad statybos rangovams arba pastolių nuomotojams suteikiama galimybė pastolius įsigyti palankesnėmis sąlygomis.

Gyventojai mena priešrinkiminius pažadus

Minėto Architektų gatvės namo gyventojai turi vilties užbaigti renovuoti namą ne tik dėl palankesnių pastolių montavimo sąlygų, kurias jiems pažadėjo UAB „Layher Baltic“. Vilniečiai sako pamenantys priešrinkiminius socialdemokratų pažadus.

Albinas Čiurlys pasakoja nudžiugęs, kai prieš rinkimus išgirdo kalbant dabartinį premjerą Algirdą Butkevičių. Jis viešai pažadėjęs paramą gyventojams, kurie renovaciją vykdė nuosavomis lėšomis. Iki šiol vilnietis bergždžiai bandė priminti politikui pažadus. Tačiau iki šiol gavęs tik formalius atsakymus, vilties nepraranda.  
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...
nuotrauka
2020-06-19 20:50
Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi, kad atnaujinami paplūdimiai būtų patogūs bet kokių fizinių galimybių žmonėms. Pirmiausia – kad jiems būtų pritaikytos stovėjimo aikštelės, privažiavimas prie vandens bei tualetai, o taip pat – kad jie turėtų galimybę patogiai išsimaudyti.
nuotrauka
2020-06-19 09:55
Istorinis Vilniaus senamiesčio Paupio rajonas atveria vis daugiau viešųjų erdvių. Miestiečių ir sostinės svečių atgimusiame rajone laukia nauja centrinė aikštė, kurioje įrengtas ir dinaminis fontanas.
nuotrauka
2020-06-18 17:14
Seimas po svarstymo pritarė draudimui rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.
nuotrauka
2020-06-18 08:51
Turite balkoną ir norite jį įstiklinti? Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti norint atlikti šiuos statybos darbus.
nuotrauka
2020-06-18 08:48
Aplinkos ministerija parengė Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimų pakeitimus, skirtus padidinti privalomą atstumą nuo įrengiamos komunalinių atliekų konteinerių aikštelės iki gyvenamojo pastato langų ir durų.
nuotrauka
2020-06-17 08:27
Iš Danijos laboratorijos, kurioje buvo ištirti šiaurinės Klaipėdos dalies dirvožemio mėginiai, gautas atsakymas: sveikatai kenksmingo chromo rasta tik viename mėginyje. Kiekis labai mažas.
nuotrauka
2020-06-12 12:16
„Tiek nuosavų namų, tiek daugiabučių gyventojai atėjus vasarai trokšta susikurti nors mažą žalią kampelį poilsiui. Skoningai apželdintas balkonas ne tik kelia vidinį džiaugsmą ir ramina po dienos darbų, bet ir ypatingai pagerina estetinę pastato išvaizdą bei mikroklimatą patalpoje - sumažina dulkių ...
nuotrauka
2020-06-11 14:58
Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-11 09:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Atliekų tvarkymo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui. Šiomis pataisomis siekiama sukurti veiksmingesnę komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų apmokestinimo sistemą, išsamiai reglamentuojant šių paslaugų kainų nustatymo, paskirstymo ir atskaitomyb...
nuotrauka
2020-06-11 09:28
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) gavo 769 gyventojų prašymus kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą V klasės biokuro katilais ir šilumos siurbliais.
nuotrauka
2020-06-09 13:55
Konkurencijos taryba išnagrinėjo Aplinkos ministerijos parengtą Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir rekomendavo jai dar kartą apsvarstyti siūlomus pakeitimus, kuriais savivaldybėms gali kilti interesų konfliktas, bei atlikti poveikio konkurencijai vertinimą.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai