2020 gegužės 31 d. sekmadienis, 5:42
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namų apsauga: reikia domėtis durų apsaugomis ir mažiau kalbėti

Marijus VEČERSKIS      2015-06-04 16:50
Lietuvos policija žmonėms, norintiems apsaugoti savo būstą nuo vagysčių, pataria palaikyti kuo geresnius santykius su kaimynais, įsirengti įvairias apsaugos priemones bei būti atidiems.
nuotrauka
Norint gyventi saugiai, reikia atidžiai rinktis duris ir langus, sako ne tik jų gamintojai, bet ir policija. UAB „SUMEDA“ nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Pataria investuoti į modernias apsaugos priemones

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt minėjo Vilniaus apskrities VPK komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius, norintiems maksimaliai apsisaugoti nuo vagysčių, policijos pareigūnai pirmiausiai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones. „Pravartu būtų įsirengti apsauginę signalizaciją. Taip pat vaizdo stebėjimo kamerą. Tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą“, – sakė VPK atstovas.

P. Radvilavičius pataria domėtis, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.). Labai svarbu tinkamai sutvirtinti buto duris, įdėti patikimas spynas, įtaisyti akutę, durų sklendę. Įsikėlus į naują butą ar pametus raktus privalu pakeisti spynas. Plastikiniuose languose reikėtų įrengti apsaugas.

Labai naudingas, anot specialisto, yra telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, verta pasitarti su kaimynais ir įsirengti. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

Itin svarbu apdrausti namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, tai palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Saugumą gali suteikti ir geri santykiai su kaimynais

Policijos atstovas teigė, jog pareigūnai primygtinai siūlo susidraugauti ir palaikyti gerus santykius su kaimynais. Gerai sutariant su kaimynais ir įgavus pasitikėjimą vieni kitais, galima jiems palikti prižiūrėti savo būstą, išvykus kur nors ilgesniam laikui. Jie galėtų pažiūrėti, ar nebuvo mėginta laužtis į namus, ar vagys, tikrindami – namuose kas nors gyvena ar ne, – ant durų nepaliko kokių nors jiems padėsiančių ženklų.

„Patarčiau susitarti su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų butą, išimtų spaudą iš pašto dėžutės, taip sudarant iliuziją, kad kažkas yra namuose. Už paslaugą atsakykite tuo pačiu – būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę. Kuo daugiau priemonių žmogus prevenciškai padarys, pradedant susipažinimu su kaimynais ir baigiant signalizacijos įsirengimu, tuo jam bus saugiau, tuo geriau bus apsaugotas jo turtas“, – patarė P. Radvilavičius.

Šeimininkų išsiblaškymas – vagių palydovas

Dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl savo užmaršumo ar išsiblaškymo, vagišiams darbą palengvina patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris. „Nesudarykite sąlygų vagystei, nepalikite neužrakintų durų net trumpam išvykdami iš namų į parduotuvę ar eidami išnešti šiukšlių. Jokiais būdais nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose. Rakinkite duris visais užraktais net ir būdami namuose“, – akcentavo P. Radvilavičius.

Gyventojams patariama, kuriame aukšte jie begyventų, išvažiuojant iš namų sandariai uždaryti langus, balkono duris. Esant galimybei, palikti bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

Be to, pasak policijos atstovo, kai kuriais atvejais vagišiai apsimetinėja įvairių sričių specialistais ar pareigūnais, tokiu būdu norėdami priversti gyventojus įsileisti juos į savo būstus. Todėl neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

Pavojinga viešai dalintis informacija socialiniuose tinkluose


Anot P. Radvilavičiaus, pastebima, kad žmonės pernelyg nerūpestingai žiūri į socialinius tinklus. „Nors dažnai tarp profilio draugų jie turi ir nepažįstamų žmonių, bet skelbia informaciją apie savo buvimo vietą, dalijasi būsimų atostogų, kelionių planais, publikuoja savo būstų, asmenines nuotraukas. Socialiniuose tinkluose žmonės, norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, turėtų kuo atidžiau rinktis draugus. Taip pat neprotinga būtų skelbti informaciją apie atostogų planus, dalintis su socialinių tinklų draugais savo buvimo vieta ar viešinti asmeninius duomenis ir kontaktus savo profilyje. Reikia pasirinkti saugius ir tinkamus privatumo nustatymus“, – patarė specialistas.

Nederėtų apie turtą pasakoti vaikams

Dar vienas „informacijos šaltinis“ ilgapirščiams gali būti ir mūsų pačių vaikai. Rekomenduojama neatskleisti vaikams, kur ir kiek turto turi šeima, o jei tai neišvengiama – drausti skleisti informaciją viešai.

„Patarkite vaikams, kad nesigirtų draugams, juo labiau – mažai pažįstamiems žmonėms, – apie brangius, vertingus daiktus, pinigus laikomus namuose; nepasakotų, kada išeina ir grįžta tėvai, ar šeima ilgesniam laikui išvyksta. Kontroliuokite, kad vaikai nepaliktų raktų kišenėje, jei drabužius kabina rūbinėse. Liepkite grįžus namo tuoj pat užrakinti duris, o jei namuose jie lieka vieni – nieko neįsileisti į namus. Rekomenduokite savo daiktų neduoti mažai pažįstamiems bendraamžiams. Žinoma, priminkite, kad nepaliktų be priežiūros mobiliųjų telefonų, dviračių ir kitų daiktų. Ir labai svarbu, kad jie jums papasakotų apie kiekvieną įvykį, atsitikusį gatvėje, mokykloje ir kitur“, – vardino specialistas.

Patarimai, kaip atskirti potencialų vagį

P. Radvilavičius pateikė patarimus, kurie gali padėti atpažinti ilgapirščius. Pasak jo, jei automobilis yra su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių), lėtai važinėja po mikrorajoną – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto. Jei svetimi žmonės skambina į daugelį Jūsų namo butų ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie. Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas. Jei tamsoje iš kaimyninio namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa arba gretimos parduotuvės langai neįprastai uždengti – gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys. Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

„Stebėkite svetimus žmones savo name ar kaimyno sklype, užkalbinkite juos, įtarę kažką negero – nedelsdami skambinkite į policiją telefonu 112“, – rekomenduoja P. Radvilavičius.

Saugūs langai ir durys – saugus būstas

Yra langai ir durys, bet yra saugūs langai ir durys. Kaip sakė UAB „SUMEDA“ projektų vadovas Vytis Bočys, mediniai langai gali būti gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę. Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. „Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais, kurie labai apribojama įsilaužimo ir susižeidimo tikimybę; su saugiais, grūdintais stiklais. Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus“, – pasakojo V. Bočys.

Pasak UAB „SUMEDA“ specialisto, skandinaviškos lauko durys taip pat gali būti gaminamos montuojant į jas padidinto saugumo lystę. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas lauko duris. Lauko durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas. Padidinto saugumo lauko durys turi viršutinę ir apatinę spynas, kurių viršutinė spyna yra rakinama raktu tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o apatinė spyna rakinama suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.

„Standartinis variantas: viena spyna, rankenos iš abiejų durų pusių, lauko durys rakinamos suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės. Padidinto saugumo variantas: dvi spynos, rankenos iš abiejų durų pusių, viršutinė spyna iš abiejų pusių rakinama raktu, o apatinė spyna iš vidaus rakinama suktuku, o iš išorės raktu“, – vardino durų skirtumus V. Bočys.

UAB „SUMEDA“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...
nuotrauka
2020-05-07 09:26
Skatindama daugiabučių modernizaciją, Vilniaus savivaldybė patvirtino finansavimą daugiabučių administratoriams, organizuojantiems namų atnaujinimą. Toks Tarybos sprendimas taps papildoma parama, gaivinant sektorius, nukentėjusius nuo karantino apribojimų.
nuotrauka
2020-05-06 14:03
Dėl Lietuvoje paskelbto karantino lietuviai namuose praleidžia daugiau laiko nei įprasta. Per pastaruosius du mėnesius jie tapo ne tik laisvalaikio, bet ir darbo vieta tiek šeimoms, tiek vieniems gyvenantiems asmenims.
nuotrauka
2020-04-30 09:32
Etiketo specialistas Arminas Lydeka įsitikinęs, kad koronavirusas negrįžtamai pakoreguos daugybę protokolo taisyklių, viena pagrindinių – sveikinimąsi.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...