2020 rugpjūčio 8 d. šeštadienis, 20:16
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namų apsauga: reikia domėtis durų apsaugomis ir mažiau kalbėti

Marijus VEČERSKIS      2015-06-04 16:50
Lietuvos policija žmonėms, norintiems apsaugoti savo būstą nuo vagysčių, pataria palaikyti kuo geresnius santykius su kaimynais, įsirengti įvairias apsaugos priemones bei būti atidiems.
nuotrauka
Norint gyventi saugiai, reikia atidžiai rinktis duris ir langus, sako ne tik jų gamintojai, bet ir policija. UAB „SUMEDA“ nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Pataria investuoti į modernias apsaugos priemones

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt minėjo Vilniaus apskrities VPK komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius, norintiems maksimaliai apsisaugoti nuo vagysčių, policijos pareigūnai pirmiausiai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones. „Pravartu būtų įsirengti apsauginę signalizaciją. Taip pat vaizdo stebėjimo kamerą. Tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą“, – sakė VPK atstovas.

P. Radvilavičius pataria domėtis, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.). Labai svarbu tinkamai sutvirtinti buto duris, įdėti patikimas spynas, įtaisyti akutę, durų sklendę. Įsikėlus į naują butą ar pametus raktus privalu pakeisti spynas. Plastikiniuose languose reikėtų įrengti apsaugas.

Labai naudingas, anot specialisto, yra telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, verta pasitarti su kaimynais ir įsirengti. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

Itin svarbu apdrausti namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, tai palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Saugumą gali suteikti ir geri santykiai su kaimynais

Policijos atstovas teigė, jog pareigūnai primygtinai siūlo susidraugauti ir palaikyti gerus santykius su kaimynais. Gerai sutariant su kaimynais ir įgavus pasitikėjimą vieni kitais, galima jiems palikti prižiūrėti savo būstą, išvykus kur nors ilgesniam laikui. Jie galėtų pažiūrėti, ar nebuvo mėginta laužtis į namus, ar vagys, tikrindami – namuose kas nors gyvena ar ne, – ant durų nepaliko kokių nors jiems padėsiančių ženklų.

„Patarčiau susitarti su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų butą, išimtų spaudą iš pašto dėžutės, taip sudarant iliuziją, kad kažkas yra namuose. Už paslaugą atsakykite tuo pačiu – būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę. Kuo daugiau priemonių žmogus prevenciškai padarys, pradedant susipažinimu su kaimynais ir baigiant signalizacijos įsirengimu, tuo jam bus saugiau, tuo geriau bus apsaugotas jo turtas“, – patarė P. Radvilavičius.

Šeimininkų išsiblaškymas – vagių palydovas

Dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl savo užmaršumo ar išsiblaškymo, vagišiams darbą palengvina patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris. „Nesudarykite sąlygų vagystei, nepalikite neužrakintų durų net trumpam išvykdami iš namų į parduotuvę ar eidami išnešti šiukšlių. Jokiais būdais nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose. Rakinkite duris visais užraktais net ir būdami namuose“, – akcentavo P. Radvilavičius.

Gyventojams patariama, kuriame aukšte jie begyventų, išvažiuojant iš namų sandariai uždaryti langus, balkono duris. Esant galimybei, palikti bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

Be to, pasak policijos atstovo, kai kuriais atvejais vagišiai apsimetinėja įvairių sričių specialistais ar pareigūnais, tokiu būdu norėdami priversti gyventojus įsileisti juos į savo būstus. Todėl neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

Pavojinga viešai dalintis informacija socialiniuose tinkluose


Anot P. Radvilavičiaus, pastebima, kad žmonės pernelyg nerūpestingai žiūri į socialinius tinklus. „Nors dažnai tarp profilio draugų jie turi ir nepažįstamų žmonių, bet skelbia informaciją apie savo buvimo vietą, dalijasi būsimų atostogų, kelionių planais, publikuoja savo būstų, asmenines nuotraukas. Socialiniuose tinkluose žmonės, norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, turėtų kuo atidžiau rinktis draugus. Taip pat neprotinga būtų skelbti informaciją apie atostogų planus, dalintis su socialinių tinklų draugais savo buvimo vieta ar viešinti asmeninius duomenis ir kontaktus savo profilyje. Reikia pasirinkti saugius ir tinkamus privatumo nustatymus“, – patarė specialistas.

Nederėtų apie turtą pasakoti vaikams

Dar vienas „informacijos šaltinis“ ilgapirščiams gali būti ir mūsų pačių vaikai. Rekomenduojama neatskleisti vaikams, kur ir kiek turto turi šeima, o jei tai neišvengiama – drausti skleisti informaciją viešai.

„Patarkite vaikams, kad nesigirtų draugams, juo labiau – mažai pažįstamiems žmonėms, – apie brangius, vertingus daiktus, pinigus laikomus namuose; nepasakotų, kada išeina ir grįžta tėvai, ar šeima ilgesniam laikui išvyksta. Kontroliuokite, kad vaikai nepaliktų raktų kišenėje, jei drabužius kabina rūbinėse. Liepkite grįžus namo tuoj pat užrakinti duris, o jei namuose jie lieka vieni – nieko neįsileisti į namus. Rekomenduokite savo daiktų neduoti mažai pažįstamiems bendraamžiams. Žinoma, priminkite, kad nepaliktų be priežiūros mobiliųjų telefonų, dviračių ir kitų daiktų. Ir labai svarbu, kad jie jums papasakotų apie kiekvieną įvykį, atsitikusį gatvėje, mokykloje ir kitur“, – vardino specialistas.

Patarimai, kaip atskirti potencialų vagį

P. Radvilavičius pateikė patarimus, kurie gali padėti atpažinti ilgapirščius. Pasak jo, jei automobilis yra su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių), lėtai važinėja po mikrorajoną – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto. Jei svetimi žmonės skambina į daugelį Jūsų namo butų ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie. Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas. Jei tamsoje iš kaimyninio namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa arba gretimos parduotuvės langai neįprastai uždengti – gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys. Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

„Stebėkite svetimus žmones savo name ar kaimyno sklype, užkalbinkite juos, įtarę kažką negero – nedelsdami skambinkite į policiją telefonu 112“, – rekomenduoja P. Radvilavičius.

Saugūs langai ir durys – saugus būstas

Yra langai ir durys, bet yra saugūs langai ir durys. Kaip sakė UAB „SUMEDA“ projektų vadovas Vytis Bočys, mediniai langai gali būti gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę. Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. „Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais, kurie labai apribojama įsilaužimo ir susižeidimo tikimybę; su saugiais, grūdintais stiklais. Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus“, – pasakojo V. Bočys.

Pasak UAB „SUMEDA“ specialisto, skandinaviškos lauko durys taip pat gali būti gaminamos montuojant į jas padidinto saugumo lystę. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas lauko duris. Lauko durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas. Padidinto saugumo lauko durys turi viršutinę ir apatinę spynas, kurių viršutinė spyna yra rakinama raktu tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o apatinė spyna rakinama suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.

„Standartinis variantas: viena spyna, rankenos iš abiejų durų pusių, lauko durys rakinamos suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės. Padidinto saugumo variantas: dvi spynos, rankenos iš abiejų durų pusių, viršutinė spyna iš abiejų pusių rakinama raktu, o apatinė spyna iš vidaus rakinama suktuku, o iš išorės raktu“, – vardino durų skirtumus V. Bočys.

UAB „SUMEDA“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-08-07 11:44
Po COVID-19 gyventojams vėl pradėjus domėtis būsto kreditavimu, „Luminor” bankas primena, kokios yra pagrindinės sąlygos siekiant gauti kreditą būstui įsigyti. Svarbiausi kriterijai siekiantiems gauti kreditą yra pajamų lygis ir atsakinga skolinimosi istorija, o vienkartiniai greitieji kreditai ar k...
nuotrauka
2020-08-06 09:03
KLAUSIMAS. Sodo namelis, esantis Jiesios draustinyje, rekonstruojamas ir didinamas – iš 40 kv. m į 112 kv. m su mansarda. Statybos leidimas išduotas 2007 m. ( B energinio naudingumo). Ar galimi ir kokie projekto pakeitimai?
nuotrauka
2020-08-03 15:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), reaguodama į gyventojų užklausas dėl suskystintų naftos dujų (SND) balionų šalinimo 3-jų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose, pakartotinai kreipėsi į savivaldybes su prašymu iki rugpjūčio 14 d. peržiūrėti ir patikrinti pateiktus daugiabučių namų...
nuotrauka
2020-08-03 10:14
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. rugpjūčio 3 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos ište...
nuotrauka
2020-07-31 13:17
Iki rugsėjo galo nelegalių metalinių garažų savininkai Vilniuje yra raginami geruoju atlaisvinti kelis dešimtmečius metaliniais garažais užstatytą valstybinę žemę. Pašalinus garažus, praneša sostinės savivaldybė, atsilaisvinusi teritorija bus panaudota plėtojant patogesnę infrastruktūrą vilniečiams:...
nuotrauka
2020-07-30 14:30
Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realybe. Dar daugiau. Kaip sako Nerijus Paklonskas, įmonės EST LT rinkodaros vadovas, sureguliavus gaminamos ir suv...
nuotrauka
2020-07-29 11:18
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Šiaulių energija“ ginčą, pasisakė, kad vartotojui pagrįstai skaičiuojami mokėjimai už šilumos kiekį karšto vandens temperatūrai palaikyti (cirkuliacijai), su nepaskirstytu karštu vandeniu suvartotą šilumos kiekį bei už ...
nuotrauka
2020-07-28 11:36
Prasidėjo dujų balionų, naudojamų maistui gaminti daugiabučiuose namuose, keitimo elektra arba gamtinėmis dujomis programos įgyvendinimas. Šis dujų balionų keitimas trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose bus finansuojamas valstybės. Parama vienam butui sieks iki 600 eurų, iš viso tam šiemet ...
nuotrauka
2020-07-23 10:10
Mažos detalės gali sukurti didelius pokyčius. Šimtą žaliųjų salelių – poilsio skverų daugiabučių kiemuose – suplanavusi Vilniaus miesto savivaldybė tikisi, kad jie taps bendruomenių gyvenimo centru, o kartu ir impulsu, įkvėpsiančiu visas 20 sostinės seniūnijų tolesniems kokybiniams gyvenamosios apli...
nuotrauka
2020-07-20 10:16
Sostinės gyventojų apklausa atskleidė, jog vilniečiams svarbiausios gyvenamojo rajono savybės yra patogus susisiekimas, saugumas, švari aplinka, žaliosios zonos, paslaugų pasiūla bei automobilių parkavimo galimybės. Apklausos rezultatai taip pat rodo gyventojus manant, jog nemažą dalį jų poreikių Vi...
nuotrauka
2020-07-15 15:29
Į Vilniaus miesto ir apskrities kiemus atvyks „Švaros ambasadoriai“. Šis „Atliekų kultūros“ ir Vilniaus savivaldybės projektas skirtas išsiaiškinti, kokios priežastys lemia gyventojų rūšiavimo pasirinkimą ir kokie klausimai iškyla atliekų tvarkymo tema.
nuotrauka
2020-07-13 16:27
Netinkamas garažo išplanavimas ir apšvietimas gali lemti ne tik mažėjantį darbo produktyvumą, bet ir didėjantį nelaimingų atsitikimų skaičių. Interjero dizaineriai ir apšvietimo ekspertai išskyrė pagrindines daromas klaidas projektuojant garažo zoną ir patarė, į ką svarbu atkreipti dėmesį, norint ti...
nuotrauka
2020-07-13 13:44
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai įvertino karšto vandens tiekimo daugiabučiams parinkimo būdus ir su tuo susijusią karšto vandens kainodarą. Nustatyta, kad teisinio reglamentavimo spragos apsunkina gyventojų pasirinkimą.
nuotrauka
2020-07-09 11:20
Energetikos ministerija parengė ir pateikė derinimui tvarką dėl suskystintų naftos dujų balionų (toliau - dujų balionų) daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais. Šis dujų balionų keitimas bus finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų – daugiabučio namo vidaus elekt...
nuotrauka
2020-07-09 10:11
Statybos sektorius yra viena svarbiausių šalies ūkio šakų ir sudaro beveik 10 procentų Lietuvos BVP, o šiame sektoriuje dirba apie 110 tūkstančių žmonių. Vykdomas daugiabučių modernizavimas atneša didelę naudą ne tik gyventojams, bet ir šalies ekonomikai: verslas sumoka daugiau mokesčių į valstybės ...
nuotrauka
2020-07-07 09:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), konstatavo, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti įmonę nereikalauti iš jo apmokėti sąskaitą už atliktus darbus yra nepagrįstas.
nuotrauka
2020-07-03 09:17
Aplinkos ministerija paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.
nuotrauka
2020-06-29 10:42
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį. Jame pristatomi aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, energijos suvartojimo pokyčius, taip pat at...
nuotrauka
2020-06-29 09:56
Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą. Tai galima padaryti jau dabar – sulaukti pasiūlymų ar pačiam kreiptis į nepriklausomą...
nuotrauka
2020-06-22 15:37
AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sukūrė svetainę www.pasirinkitetiekeja.lt, skirtą informuoti gyventojus apie netrukus prasidėsiantį elektros energijos rinkos atvėrimą laisvai konkurencijai. Tinklalapyje gyventojai galės susipažinti su projekto eiga ir etapais, sužinoti svarbiausią informa...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...