2019 lapkričio 13 d. trečiadienis, 6:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namų apsauga: reikia domėtis durų apsaugomis ir mažiau kalbėti

Marijus VEČERSKIS      2015-06-04 16:50
Lietuvos policija žmonėms, norintiems apsaugoti savo būstą nuo vagysčių, pataria palaikyti kuo geresnius santykius su kaimynais, įsirengti įvairias apsaugos priemones bei būti atidiems.
nuotrauka
Norint gyventi saugiai, reikia atidžiai rinktis duris ir langus, sako ne tik jų gamintojai, bet ir policija. UAB „SUMEDA“ nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Pataria investuoti į modernias apsaugos priemones

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt minėjo Vilniaus apskrities VPK komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius, norintiems maksimaliai apsisaugoti nuo vagysčių, policijos pareigūnai pirmiausiai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones. „Pravartu būtų įsirengti apsauginę signalizaciją. Taip pat vaizdo stebėjimo kamerą. Tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą“, – sakė VPK atstovas.

P. Radvilavičius pataria domėtis, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.). Labai svarbu tinkamai sutvirtinti buto duris, įdėti patikimas spynas, įtaisyti akutę, durų sklendę. Įsikėlus į naują butą ar pametus raktus privalu pakeisti spynas. Plastikiniuose languose reikėtų įrengti apsaugas.

Labai naudingas, anot specialisto, yra telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, verta pasitarti su kaimynais ir įsirengti. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

Itin svarbu apdrausti namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, tai palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Saugumą gali suteikti ir geri santykiai su kaimynais

Policijos atstovas teigė, jog pareigūnai primygtinai siūlo susidraugauti ir palaikyti gerus santykius su kaimynais. Gerai sutariant su kaimynais ir įgavus pasitikėjimą vieni kitais, galima jiems palikti prižiūrėti savo būstą, išvykus kur nors ilgesniam laikui. Jie galėtų pažiūrėti, ar nebuvo mėginta laužtis į namus, ar vagys, tikrindami – namuose kas nors gyvena ar ne, – ant durų nepaliko kokių nors jiems padėsiančių ženklų.

„Patarčiau susitarti su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų butą, išimtų spaudą iš pašto dėžutės, taip sudarant iliuziją, kad kažkas yra namuose. Už paslaugą atsakykite tuo pačiu – būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę. Kuo daugiau priemonių žmogus prevenciškai padarys, pradedant susipažinimu su kaimynais ir baigiant signalizacijos įsirengimu, tuo jam bus saugiau, tuo geriau bus apsaugotas jo turtas“, – patarė P. Radvilavičius.

Šeimininkų išsiblaškymas – vagių palydovas

Dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl savo užmaršumo ar išsiblaškymo, vagišiams darbą palengvina patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris. „Nesudarykite sąlygų vagystei, nepalikite neužrakintų durų net trumpam išvykdami iš namų į parduotuvę ar eidami išnešti šiukšlių. Jokiais būdais nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose. Rakinkite duris visais užraktais net ir būdami namuose“, – akcentavo P. Radvilavičius.

Gyventojams patariama, kuriame aukšte jie begyventų, išvažiuojant iš namų sandariai uždaryti langus, balkono duris. Esant galimybei, palikti bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

Be to, pasak policijos atstovo, kai kuriais atvejais vagišiai apsimetinėja įvairių sričių specialistais ar pareigūnais, tokiu būdu norėdami priversti gyventojus įsileisti juos į savo būstus. Todėl neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

Pavojinga viešai dalintis informacija socialiniuose tinkluose


Anot P. Radvilavičiaus, pastebima, kad žmonės pernelyg nerūpestingai žiūri į socialinius tinklus. „Nors dažnai tarp profilio draugų jie turi ir nepažįstamų žmonių, bet skelbia informaciją apie savo buvimo vietą, dalijasi būsimų atostogų, kelionių planais, publikuoja savo būstų, asmenines nuotraukas. Socialiniuose tinkluose žmonės, norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, turėtų kuo atidžiau rinktis draugus. Taip pat neprotinga būtų skelbti informaciją apie atostogų planus, dalintis su socialinių tinklų draugais savo buvimo vieta ar viešinti asmeninius duomenis ir kontaktus savo profilyje. Reikia pasirinkti saugius ir tinkamus privatumo nustatymus“, – patarė specialistas.

Nederėtų apie turtą pasakoti vaikams

Dar vienas „informacijos šaltinis“ ilgapirščiams gali būti ir mūsų pačių vaikai. Rekomenduojama neatskleisti vaikams, kur ir kiek turto turi šeima, o jei tai neišvengiama – drausti skleisti informaciją viešai.

„Patarkite vaikams, kad nesigirtų draugams, juo labiau – mažai pažįstamiems žmonėms, – apie brangius, vertingus daiktus, pinigus laikomus namuose; nepasakotų, kada išeina ir grįžta tėvai, ar šeima ilgesniam laikui išvyksta. Kontroliuokite, kad vaikai nepaliktų raktų kišenėje, jei drabužius kabina rūbinėse. Liepkite grįžus namo tuoj pat užrakinti duris, o jei namuose jie lieka vieni – nieko neįsileisti į namus. Rekomenduokite savo daiktų neduoti mažai pažįstamiems bendraamžiams. Žinoma, priminkite, kad nepaliktų be priežiūros mobiliųjų telefonų, dviračių ir kitų daiktų. Ir labai svarbu, kad jie jums papasakotų apie kiekvieną įvykį, atsitikusį gatvėje, mokykloje ir kitur“, – vardino specialistas.

Patarimai, kaip atskirti potencialų vagį

P. Radvilavičius pateikė patarimus, kurie gali padėti atpažinti ilgapirščius. Pasak jo, jei automobilis yra su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių), lėtai važinėja po mikrorajoną – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto. Jei svetimi žmonės skambina į daugelį Jūsų namo butų ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie. Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas. Jei tamsoje iš kaimyninio namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa arba gretimos parduotuvės langai neįprastai uždengti – gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys. Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

„Stebėkite svetimus žmones savo name ar kaimyno sklype, užkalbinkite juos, įtarę kažką negero – nedelsdami skambinkite į policiją telefonu 112“, – rekomenduoja P. Radvilavičius.

Saugūs langai ir durys – saugus būstas

Yra langai ir durys, bet yra saugūs langai ir durys. Kaip sakė UAB „SUMEDA“ projektų vadovas Vytis Bočys, mediniai langai gali būti gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę. Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. „Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais, kurie labai apribojama įsilaužimo ir susižeidimo tikimybę; su saugiais, grūdintais stiklais. Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus“, – pasakojo V. Bočys.

Pasak UAB „SUMEDA“ specialisto, skandinaviškos lauko durys taip pat gali būti gaminamos montuojant į jas padidinto saugumo lystę. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas lauko duris. Lauko durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas. Padidinto saugumo lauko durys turi viršutinę ir apatinę spynas, kurių viršutinė spyna yra rakinama raktu tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o apatinė spyna rakinama suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.

„Standartinis variantas: viena spyna, rankenos iš abiejų durų pusių, lauko durys rakinamos suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės. Padidinto saugumo variantas: dvi spynos, rankenos iš abiejų durų pusių, viršutinė spyna iš abiejų pusių rakinama raktu, o apatinė spyna iš vidaus rakinama suktuku, o iš išorės raktu“, – vardino durų skirtumus V. Bočys.

UAB „SUMEDA“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2019-11-11 10:02
Išmanusis apšvietimas, automatiniai langai, papildomos pramogų sistemos — be šių elementų neįsivaizduojame išmaniųjų namų. Ir nors vis labiau populiarėjančios inovacijos padeda tausoti energiją, visi šie prietaisai anksčiau ar vėliau pavirsta atliekomis. Kaip su jomis tvarkomės?
nuotrauka
2019-11-07 10:19
UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau - VIPA) kviečia bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti paraiškas paskoloms, skirtoms mažosios renovacijos projektų įgyvendinimui finansuoti.
nuotrauka
2019-11-06 14:30
„Vilniaus vandenys“ siekia iš esmės pagerinti vandens tiekimą sostinės Naujamiesčio rajone. Bendrovė specialia technika nuo lapkričio 11 d. sistemiškai per porą savaičių nuo nuosėdų išplaus pagrindines rajono vandentiekio tinklo magistrales.
nuotrauka
2019-11-05 09:41
Viename seniausių Vilniaus rajonų prasideda „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo re...
nuotrauka
2019-10-30 13:59
Visoje Lietuvoje egzistuoja tūkstančiai mėgėjiškų sodų, priklausančių vienai ar kitai sodininkų bendrijai. Tačiau vos keletas šių bendrijų turi tiksliai nustatytas ribas, leidžiančias bendrijos pirmininkui turėti aiškią informaciją apie sodų sklypus ir jų savininkus. Be to, aiškiai nustatytos sodini...
nuotrauka
2019-10-29 15:47
Kapitalinės renovacijos prašosi vis daugiau butų ne tik senos, bet ir jau naujos statybos namuose. Tačiau vien pakeisti išplanavimą popieriaus lape taip, kaip atrodo geriausia, nepakanka – koreguoti idealaus būsto planus gali tiek esamos laikančios konstrukcijos, tiek profesionalų patarimai. Tad tam...
nuotrauka
2019-10-29 09:12
Trijų Plungės sodų bendrijų gyventojai atkreipė mero, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį į susiklosčiusią situaciją Aronijų ir Pilies gatvėse, kurios yra sodų teritorijoje. Esą po to, kai šią vasarą buvo užbaigti Babrungo gatvės (Nausodžio sen.) asfaltavimo darbai...
nuotrauka
2019-10-25 11:23
Vilnius kviečia pasinaudoti galimybe susigrąžinti dalį sumokėto nekilnojamojo turto mokesčio. Gautas lėšas galima panaudoti daugiabučių namų ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui: susitvarkyti daugiabučio pastato stogą, atnaujinti fasadą, įsirengti apšvietimą, atnaujinti santechniką ar l...
nuotrauka
2019-10-25 10:42
Nuo kitų metų sausio 1 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rinkai pateikiami ir pradedami naudoti nauji kietojo kuro katilai privalės atitikti Europos Komisijos reglamente nustatytus ekologinio projektavimo reikalavimus.
nuotrauka
2019-10-25 10:07
Praėjusią savaitę baigėsi nuo 2017 m. tęsesis konfliktas tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir daugiabučius namus administruojančias įmones vienijančios asociacijos „Lietuvos būsto rūmai“. Po teismų maratono, apeliacinis teismas paskelbė didelę savivaldybės pergalę kovoje už sostinės gyventojų teises...
nuotrauka
2019-10-22 16:10
Nuo šiol geografinė saulės elektros gamybos vieta nebesvarbi. Gyventojas ar įmonė elektrą gali gamintis ne tik ant savo namo ar biuro stogo, bet, pvz., gyventojas gali gaminti sodyboje, o naudoti elektrą savo namuose mieste, o įmonė – nuosavame sklype už miesto, o naudoti biure mieste. Vienos saulės...
nuotrauka
2019-10-22 13:54
Vilniaus daugiabučių namų kiemuose bus daugiau tvarkos ir patogumo: sostinės savivaldybė šiemet įrengė dvigubai daugiau nei pernai – 1200 – naujų automobilių stovėjimo vietų 39-iose žaliųjų korių aikštelėse. Esamų kiemų erdves tarp daugiabučių pasistengta išnaudoti kuo sumaniau: kur įmanoma, buvo iš...
nuotrauka
2019-10-16 14:14
Būstas su pilna apdaila. Tokį sprendimą kol kas Lietuvoje siūlo nedaug nekilnojamo turto vystymo bendrovių, tačiau, specialistų teigimu, galimybe įsigyti įrengtą būstą susivilioja vis daugiau pirkėjų. Pagrindinės priežastys, lemiančios norą įsigyti būstą su pilna apdaila, yra laiko planavimas ir gal...
nuotrauka
2019-10-10 10:53
Šiuo metu viešojoje erdvėje suintensyvėjus diskusijoms dėl naujų mokestinių pasiūlymų, konkrečiai susijusių su žemės sklypų ir statinių (NT) apmokestinimu, Registrų centras pateikia aktualią informaciją NT savininkams apie tai, kaip apskaičiuojamos mokestinės vertės ir pagal ką yra mokami NT mokesči...
nuotrauka
2019-10-09 09:22
Neslūgstant gyventojų norui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo elektrinę, ESO klientus ragina būti budriems ir nepasikliauti vien gražiais rangovų pasiūlymais suspėti gauti valstybės dotaciją dar šiemet. Ne vienas atvejis rodo, kad klientai, skubėdami kuo greičiau įrengti ...
nuotrauka
2019-10-08 09:52
Nepasiduoti emocijoms ir pirmajam įspūdžiui, kruopščiai įvertinti visus pliusus ir minusus, pagalvoti apie smulkmenas, kurios gali būti labai reikšmingos, – tokiais praktiškais patarimais su pirkėjais dalijasi nekilnojamojo turto projektus įgyvendinančios bendrovės „Centromera“ atstovė Vaida Šidlaus...
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-10-03 14:41
Geriamasis vanduo yra gyvybiškai būtinas žmogaus organizmui, todėl labai svarbu, kad jis būtų kokybiškas ir saugus. Centralizuotai tiekiamą vandenį geriantys vilniečiai ir kitų miestų gyventojai dėl jo kokybės kontrolės gali būti ramūs, o štai nuosavų gręžinių ar šulinių vandenį naudojantys gyventoj...
nuotrauka
2019-10-01 12:45
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymus, kuriais nuo spalio 1 d. įtvirtinamas naujas mažosios žaliosios energetikos modelis, leidžiantis gaminti elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių ir ją vartoti geografiškai skirtingose vietose. Šiuo žingsniu visiems Lietuvos gyventoja...
nuotrauka
2019-10-01 09:42
Šnipiškės ir Žirmūnai sparčiai atsinaujina – nuo Šeimyniškių iki Žalgirio gatvės Vilniuje jau netrukus bus pradėtas tiesti naujas šaligatvis ir dviračių takas. Iki kitų metų vasaros 1 km ilgio gatvės atkarpoje nusidrieks dviračių ir pėsčiųjų takas, bus pasodinti nauji želdiniai, paklota nauja gatvės...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai