2020 sausio 26 d. sekmadienis, 19:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Namų apsauga: reikia domėtis durų apsaugomis ir mažiau kalbėti

Marijus VEČERSKIS      2015-06-04 16:50
Lietuvos policija žmonėms, norintiems apsaugoti savo būstą nuo vagysčių, pataria palaikyti kuo geresnius santykius su kaimynais, įsirengti įvairias apsaugos priemones bei būti atidiems.
nuotrauka
Norint gyventi saugiai, reikia atidžiai rinktis duris ir langus, sako ne tik jų gamintojai, bet ir policija. UAB „SUMEDA“ nuotr.


Minimos įmonės
Sumeda, UAB
Pataria investuoti į modernias apsaugos priemones

Kaip portalui www.statybunaujienos.lt minėjo Vilniaus apskrities VPK komunikacijos poskyrio specialistas Paulius Radvilavičius, norintiems maksimaliai apsisaugoti nuo vagysčių, policijos pareigūnai pirmiausiai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones. „Pravartu būtų įsirengti apsauginę signalizaciją. Taip pat vaizdo stebėjimo kamerą. Tokiu būdu jūsų namai bus saugomi 24 valandas per parą“, – sakė VPK atstovas.

P. Radvilavičius pataria domėtis, kokios yra durų apsaugos naujovės (įvairios spynos ir pan.). Labai svarbu tinkamai sutvirtinti buto duris, įdėti patikimas spynas, įtaisyti akutę, durų sklendę. Įsikėlus į naują butą ar pametus raktus privalu pakeisti spynas. Plastikiniuose languose reikėtų įrengti apsaugas.

Labai naudingas, anot specialisto, yra telefoninis užraktas laiptinėms. Jeigu tokio jūsų name nėra, verta pasitarti su kaimynais ir įsirengti. Tokiu būdu galėsite neįsileisti nepažįstamųjų.

Itin svarbu apdrausti namų turtą draudimo bendrovėje. Saugodami savo turtą, kreipkitės į artimiausią policijos komisariatą ar policijos nuovadą dėl daiktų žymėjimo, tai palengvintų nustatyti rasto daikto priklausomybę ir grąžinti jį teisėtam savininkui.

Saugumą gali suteikti ir geri santykiai su kaimynais

Policijos atstovas teigė, jog pareigūnai primygtinai siūlo susidraugauti ir palaikyti gerus santykius su kaimynais. Gerai sutariant su kaimynais ir įgavus pasitikėjimą vieni kitais, galima jiems palikti prižiūrėti savo būstą, išvykus kur nors ilgesniam laikui. Jie galėtų pažiūrėti, ar nebuvo mėginta laužtis į namus, ar vagys, tikrindami – namuose kas nors gyvena ar ne, – ant durų nepaliko kokių nors jiems padėsiančių ženklų.

„Patarčiau susitarti su patikimais kaimynais, kad, kai jūsų nėra, pasaugotų butą, išimtų spaudą iš pašto dėžutės, taip sudarant iliuziją, kad kažkas yra namuose. Už paslaugą atsakykite tuo pačiu – būkite pasiruošę pasaugoti jų namus, kai jie bus išėję ar išvykę. Kuo daugiau priemonių žmogus prevenciškai padarys, pradedant susipažinimu su kaimynais ir baigiant signalizacijos įsirengimu, tuo jam bus saugiau, tuo geriau bus apsaugotas jo turtas“, – patarė P. Radvilavičius.

Šeimininkų išsiblaškymas – vagių palydovas

Dažnai pasitaiko atvejų, kai dėl savo užmaršumo ar išsiblaškymo, vagišiams darbą palengvina patys butų savininkai – palieka neužrakintas duris. „Nesudarykite sąlygų vagystei, nepalikite neužrakintų durų net trumpam išvykdami iš namų į parduotuvę ar eidami išnešti šiukšlių. Jokiais būdais nepalikite raktų laiškų dėžutėse, po kilimėliu ar kitose „slaptose“ vietose. Rakinkite duris visais užraktais net ir būdami namuose“, – akcentavo P. Radvilavičius.

Gyventojams patariama, kuriame aukšte jie begyventų, išvažiuojant iš namų sandariai uždaryti langus, balkono duris. Esant galimybei, palikti bute įjungtą šviesą, radijo tašką.

Be to, pasak policijos atstovo, kai kuriais atvejais vagišiai apsimetinėja įvairių sričių specialistais ar pareigūnais, tokiu būdu norėdami priversti gyventojus įsileisti juos į savo būstus. Todėl neįsileiskite nepažįstamų žmonių į butą. Nepasitikėkite vien asmens prisistatymu, specialaus pažymėjimo rodymu, neatidarykite durų įvairiems „specialistams“. Klauskite apie atvykimo tikslą.

Pavojinga viešai dalintis informacija socialiniuose tinkluose


Anot P. Radvilavičiaus, pastebima, kad žmonės pernelyg nerūpestingai žiūri į socialinius tinklus. „Nors dažnai tarp profilio draugų jie turi ir nepažįstamų žmonių, bet skelbia informaciją apie savo buvimo vietą, dalijasi būsimų atostogų, kelionių planais, publikuoja savo būstų, asmenines nuotraukas. Socialiniuose tinkluose žmonės, norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, turėtų kuo atidžiau rinktis draugus. Taip pat neprotinga būtų skelbti informaciją apie atostogų planus, dalintis su socialinių tinklų draugais savo buvimo vieta ar viešinti asmeninius duomenis ir kontaktus savo profilyje. Reikia pasirinkti saugius ir tinkamus privatumo nustatymus“, – patarė specialistas.

Nederėtų apie turtą pasakoti vaikams

Dar vienas „informacijos šaltinis“ ilgapirščiams gali būti ir mūsų pačių vaikai. Rekomenduojama neatskleisti vaikams, kur ir kiek turto turi šeima, o jei tai neišvengiama – drausti skleisti informaciją viešai.

„Patarkite vaikams, kad nesigirtų draugams, juo labiau – mažai pažįstamiems žmonėms, – apie brangius, vertingus daiktus, pinigus laikomus namuose; nepasakotų, kada išeina ir grįžta tėvai, ar šeima ilgesniam laikui išvyksta. Kontroliuokite, kad vaikai nepaliktų raktų kišenėje, jei drabužius kabina rūbinėse. Liepkite grįžus namo tuoj pat užrakinti duris, o jei namuose jie lieka vieni – nieko neįsileisti į namus. Rekomenduokite savo daiktų neduoti mažai pažįstamiems bendraamžiams. Žinoma, priminkite, kad nepaliktų be priežiūros mobiliųjų telefonų, dviračių ir kitų daiktų. Ir labai svarbu, kad jie jums papasakotų apie kiekvieną įvykį, atsitikusį gatvėje, mokykloje ir kitur“, – vardino specialistas.

Patarimai, kaip atskirti potencialų vagį

P. Radvilavičius pateikė patarimus, kurie gali padėti atpažinti ilgapirščius. Pasak jo, jei automobilis yra su nežinomais numeriais (dažniausiai jame sėdi nepažįstamų žmonių), lėtai važinėja po mikrorajoną – gali būti, kad nusikaltėliai ieško pelningo objekto. Jei svetimi žmonės skambina į daugelį Jūsų namo butų ar slampinėja aplink kaimyninį sklypą – gali būti, kad nusikaltėliai nori sužinoti, ar kas nors yra namie. Jei žvanga langų stiklai, laiptinėje daužomos, gręžiamos, kapojamos durys – gali būti, kad tai ne darbininkų, o įsilaužėlių keliamas triukšmas. Jei tamsoje iš kaimyninio namo matyti blykčiojanti, prislopinta šviesa arba gretimos parduotuvės langai neįprastai uždengti – gali būti, kad viduje jau darbuojasi vagys. Jei nepažįstami žmonės ilgai stoviniuoja gatvėje, laiptinėje ar lūkuriuoja automobilyje – gali būti, kad jie stovi sargyboje vykstant nusikaltimui.

„Stebėkite svetimus žmones savo name ar kaimyno sklype, užkalbinkite juos, įtarę kažką negero – nedelsdami skambinkite į policiją telefonu 112“, – rekomenduoja P. Radvilavičius.

Saugūs langai ir durys – saugus būstas

Yra langai ir durys, bet yra saugūs langai ir durys. Kaip sakė UAB „SUMEDA“ projektų vadovas Vytis Bočys, mediniai langai gali būti gaminami su padidinto saugumo apkaustais, kurie labai apriboja įsilaužimo galimybę. Gaminiai stiklinami išskirtinai tik iš vidaus, todėl iš išorės išimti stiklą yra neįmanoma. Į vidų įsilaužti galima nebent išdaužus stiklą. „Langai gali būti gaminami su saugiais, laminuotais stiklais, kurie labai apribojama įsilaužimo ir susižeidimo tikimybę; su saugiais, grūdintais stiklais. Į langus gali būti montuojamos rakinamos rankenos, todėl galima visiškai apriboti lango atidarymą iš vidaus“, – pasakojo V. Bočys.

Pasak UAB „SUMEDA“ specialisto, skandinaviškos lauko durys taip pat gali būti gaminamos montuojant į jas padidinto saugumo lystę. Tokiu atveju durų varstymo mechanizmas yra patobulintas papildomais kabliais, kurie užfiksuoja uždarytas lauko duris. Lauko durų rankena tokiu atveju yra tik iš vidaus, kaip ir užraktas. Padidinto saugumo lauko durys turi viršutinę ir apatinę spynas, kurių viršutinė spyna yra rakinama raktu tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o apatinė spyna rakinama suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės.

„Standartinis variantas: viena spyna, rankenos iš abiejų durų pusių, lauko durys rakinamos suktuku iš vidaus ir raktu iš išorės. Padidinto saugumo variantas: dvi spynos, rankenos iš abiejų durų pusių, viršutinė spyna iš abiejų pusių rakinama raktu, o apatinė spyna iš vidaus rakinama suktuku, o iš išorės raktu“, – vardino durų skirtumus V. Bočys.

UAB „SUMEDA“ nuotr. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-01-23 11:54
Vakar, sausio 22 d., Vyriausybė pakeitė valstybės paramos seniems daugiabučiams atnaujinti teikimo ir jų atnaujinimo projektų įgyvendinimo priežiūros taisykles. Pasak aplinkos viceministro Mariaus Narmonto, pakeitimai padės sparčiau įgyvendinti renovacijos projektus, mažinti jos dalyvių administraci...
nuotrauka
2020-01-21 10:12,      papildyta 2020-01-22 11:50, papildyta LSA komentaru
Daugiabučių namų modernizavimo procesą būtina tobulinti, siekiant efektyvesnio ir sklandesnio šių namų atnaujinimo, spartesnio šiluminės energijos taupymo bei didesnio savininkų įsitraukimo į daugiabučių namų modernizavimą, rodo aukščiausiosios audito institucijos – Valstybės kontrolės – atlikto aud...
nuotrauka
2020-01-21 09:40
Ignalina baigė daugiabučių namų renovaciją, tačiau neišsprendė šilumos ūkio problemų. Viena pirmųjų Lietuvoje perėjusi prie biokuro naudojimo, šiandien savivaldybė toliau ieško modernesnių šildymo būdų.
nuotrauka
2020-01-17 16:36
Naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra Gargždai, įsikūrę Klaipėdos rajone, didžioji Tauragės miesto dalis, taip pat regiono sąvokos nebeatitinka visas Utenos miestas. Tai paaiškėjo, Registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2020 metams.
nuotrauka
2020-01-14 12:56
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Vyriausiojo miesto architekto skyrius po svarstymo nepritarė vienbučio gyvenamojo namo Stanislovo Kerbedžio g. 13 rekonstrukcijos projektiniams pasiūlymams. Norint gauti teigiamą atsakymą projekto rengėjams teks išspręsti savivaldybės specialistų įvardint...
nuotrauka
2020-01-13 10:45
Įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą, Būsto energijos taupymo agentūros duomenimis, praėjusiais metais Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių arba 9 tūkst. butų. Iš viso nuo 2013 m., kuomet į renovacijos procesus įsitraukė savivaldybės, iki 2019 m. atnaujinta daugiau kaip 24...
nuotrauka
2020-01-10 13:44
Nuo šių metų sostinėje tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: statomi nauji konteineriai visame mieste, parinktos patogesnės jų vietos, o tekstilės atliekas surinkinės savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“.
nuotrauka
2020-01-09 16:26
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Kauno energija“ ginčą, pasisakė, kad visi pastato gyventojai turi mokėti už šilumą bendrosioms reikmėms, proporcingai jų turimo būsto plotui.
nuotrauka
2020-01-09 11:14
Vilniaus savivaldybė kviečia aktyvius vilniečius daugiabučių valdymą perimti į savo rankas – tapti savo būsto šeimininkais, patiems spręsti namo priežiūros ir atnaujinimo klausimus.
nuotrauka
2020-01-08 13:24
Beveik pusė Lietuvos vaikų gyvena sveikatai pavojingomis sąlygomis, rodo 2019 m. „VELUX Group“ atliktas tarptautinis „Sveikų namų barometro“ tyrimas. Penktą kartą atlikta kasmetinė studija parodė, jog taip gyvena 26 mln. – arba trečdalis – visos Europos vaikų.
nuotrauka
2020-01-03 10:47
Visą mėnesį – nuo 2020 m. sausio 2 iki 31 d. gyventojai gali teikti paraiškas kompensacijai pakeisti neefektyvius biokuro katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius. Tam skirta 3 mln. eurų.
nuotrauka
2020-01-01 14:00
Liko vos savaitė iki 5 savaites trukusio festivalio „Kalėdos sostinėje" pabaigos ir jau labai greit ateis metas, kai daugelis savo namuose, biuruose nupuoš kalėdines eglutes. Sostinės savivaldybė drauge su miestą tvarkančiomis įmonėmis pasirūpino, kad mieste atsirastų daugiau kaip 80 specialių vietų...
nuotrauka
2019-12-31 08:00
Kiekvienais metais vien Lietuvoje užfiksuojama daugiau nei 20 tūkst. vagysčių, o iš jų kas dešimta – įsilaužimas į gyvenamąsias patalpas. Tokie nusikaltimai ypač padažnėja šventiniu laikotarpiu, kai mūsų namai dažniau lieka tušti, o mūsų dėmesys – nukreiptas kitur.
nuotrauka
2019-12-30 11:32
Jonavoje kasdien atliekų surinkimo aikštelėse galima pamatyti kelis žmones. Jų darbas – pastatyti specialius daviklius į kiekvieną pusiau požeminį konteinerį, kurie atliekas tvarkančios įmonės darbuotojams praneš, kada reikia konteinerį ištuštinti.
nuotrauka
2019-12-30 11:14
Didžiosios metų šventės įkvepia dalintis gerumu ne tik su artimiausiais žmonėmis, bet ir aplinkiniais. Būtent todėl, šventiniu laikotarpiu, jau tapo įprasta matyti šalia konteinerių gyventojų išdėliotus daiktus, kurie dar tinkami naudoti ir palikti laukti naujų šeimininkų.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-30 08:48
Siekiant didesnio gyventojų saugumo ir stiprinant saugos reikalavimus, nuo sausio 1 d. dienos įsigalioja griežtesnė suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Tokie balionai turės būti naudojami su apsauginiais vožtuvais, apsaugančiais balioną nuo sprogimo gaisro metu.
nuotrauka
2019-12-20 10:30
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir UAB „Palangos šilumos tinklai“ ginčą, įpareigojo bendrovę grąžinti vartotojo permoką už karšto vandens suvartojimą.
nuotrauka
2019-12-19 13:55
Kretingos miesto centrinė erdvė yra didesnė negu Vilniaus ir – neįtikėtina! – savo dydžiu prilygsta Maskvos Raudonajai aikštei. Tad kaip turėtų atrodyti Kretingos Rotušės aikštė šiandien, kad ji tarnautų kretingiškiams ne vien kaip automobilių stovėjimo aikštelė, bet būtų gyva žmonių susibūrimo viet...
nuotrauka
2019-12-18 11:32
Tomo Tomilino, Antano Vinkaus ir kitų Seimo narių iniciatyva apginti nuo rūkymo daugiabučių namų balkonuose kenčiančių gyventojų pamatinę teisę į sveikatą toliau skinasi kelią Seimo komitetuose – praeitą savaitę pritarimą iniciatyvai išreiškė Sveikatos reikalų komitetas. Šiandien, gruodžio 18 d., Sv...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai