2019 spalio 18 d. penktadienis, 4:04
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Nauja langų tvirtinimo sistema šilumos nuostolius sumažina trečdaliu

2015-09-03 07:16
Kaip išspręsti amžiną šilumos tiltelių tarp lango ir sienos problemą? Šis pastato Achilo kulnas – tikras statybininkų galvos skausmas, nuolat verčiantis ieškoti efektyvių sprendimų, kurie ženkliai sumažintų šilumos nuostolius ir išspręstų pastato sandarumo problemas.
nuotrauka
Lango rėmo korpusui pasirenkamų standžių akmens vatos plokščių storis priklauso nuo rėmo montavimo vietos – sienos šiltinimo sluoksnio storio. ROCKWOOL nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Mokslas ir ilgametis praktinis patyrimas įrodė, kad siekiant sumažinti šilumos nuostolius per atitvaras, langų rėmai turėtų būti montuojami sienos šiltinimo sluoksnyje. Todėl iš išorės apšiltintuose pastatuose langus stengiamasi montuoti kuo toliau nuo laikančiųjų sienų konstrukcijų plokštumos į išorę, įgilinant šiltinimo sluoksnyje. Skaičiuojama, kad šilumos nuostoliai taip sukonstruotoje lango angoje gali būti net 4-7 kartus mažesni, nei tuomet, kai lango rėmas tvirtinamas vidinėje laikančiosios sienos konstrukcijos dalyje prieš šiltinimo sluoksnį ar jo pradžios plokštumoje.

Visi sukasi, kaip išmano

Nors techniniuose reglamentuose tokių reikalavimų nėra, langų projektuotojams ir montuotojams ši problema yra žinoma ir sukelia nemažų sunkumų: kaip sumontuoti langų rėmus, kad jų plokštuma būtų kuo arčiau išorinio fasado paviršiaus?

Statybų praktikoje tam naudojami keli konstrukciniai sprendimai, tačiau jie visi turi nemažų trūkumų. Pavyzdžiui, dažniausiai langų rėmai „pakabinami“ ant išsikišusių ir prie laikančiųjų sienos konstrukcijų pritvirtintų plieninių laikiklių (kronšteinų), taip pat naudojami šilumai mažiau laidūs armuoto plastiko laikikliai, neretai langai montuojami į ištisinius, už neapšiltintos sienos plokštumos iškištus rėmus (iš metalinių profiliuočių, medinių tašelių, armuoto plastiko elementų), individualių namų statyboje naudojami iš OSB plokščių sukalti ir apšiltinti dėžės formos korpusai. Langų montuotojai sukasi, kaip išmano, juolab, kad tokiems konstrukciniams langų tvirtinimo elementams oficialiai patvirtintų techninių reikalavimų kol kas nėra. Tačiau šie įvairių formų ir konstrukcijų langų rėmų tvirtinimo elementai neretai tampa šilumos tilteliais, neleidžia užtikrinti pastato atitvarų sandarumo, be to, juos sudėtinga reguliuoti, jie kartais koroduoja, pūva dėl susikaupusio kondensato ar yra nesaugūs gaisro atveju.

Pasiūlė originalų sprendimą

Akmens vatos gamintojo ROCKWOOL specialistai neseniai rinkai pasiūlė visiškai originalų sprendimą – langų rėmų tvirtinimo sistemą REDAir LINK. Ši sistema pakankamai lengvai montuojama, yra saugi priešgaisriniu požiūriu ir užtikrina atitvarų sandarumą. REDAir LINK sistema – tai universalus ir visiškai sukomplektuotas, iš padidinto tankio akmens vatos plokščių ir pagalbinių elementų surenkamas langų rėmų tvirtinimo korpusas. Jį sudaro šalčio tiltelius beveik eliminuojančios 32 ar 48 mm storio akmens vatos plokštės, langų rėmo ir korpuso laikikliai (kronšteinai), inkariniai bei jungiamieji varžtai.

Lango rėmo korpusui pasirenkamų standžių akmens vatos plokščių storis priklauso nuo rėmo montavimo vietos – sienos šiltinimo sluoksnio storio. Į šį korpusą iš padidinto tankio (475 kg/kub. m, šilumos laidumas 0,057 W/mK) ir didelio stiprio (7 MPa lenkiant) akmens vatos plokščių bei plieninių laikiklių įstatomas ir įtvirtinamas lango rėmas. Tokio lango tvirtinimo rėmo – apvado iš akmens vatos šiluminės savybės mažiau skirsis nuo pagrindinio sienos šiltinimo sluoksnio savybių ir leis užtikrinti atitvaros sandarumą.

Rėmas iš vatos – tvirtas ir stabilus?

„Daug kam sunku patikėti, kad iš vatos pagamintas laikantis rėmas gali būti stabilus ir tvirtas. Tačiau šios akmens vatos plokštės yra labai didelio tankio, todėl konstrukcija yra išskirtinai tvirta ir patikima“, – pabrėžia bendrovės ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Anot A. Buskos, naujosios sistemos efektyvumą lemia jos universalumas, montavimo sparta ir paprastumas. Šią sistemą galima naudoti visų tipų pastatuose, neatsižvelgiant į jų atsparumo ugniai klasę. Sistemą galima montuoti visais metų laikais, montavimo metodai yra elementarūs, nereikalaujantys specifinių įgūdžių bei įrangos. Svarbu ir tai, kad naudojant sistemą, montuojamų langų rėmai tvirtinami įprastiniais būdais.

REDAir LINK atitinka ir laikmečio reikalavimus – montuojama tik iš išorės, tai svarbu pastatų renovacijos atvejais. Jei lyginti su individualių namų statybose langų tvirtinimo rėmams dažniausia pasirenkamais medienos tašais, šioje sistemoje naudojamos drėgmės ir temperatūrinių deformacijų nepatiriančios, tvarios, ilgalaikės medžiagos, kurių nereikia papildomai apdoroti antipirenų ir fungicidų tirpalais, o šilumos nuostoliai sumažėja iki 30 procentų. Be to, vienas iš pagrindinių jos elementų – akmens vata – yra nedegi, atspari drėgmei, nepūvanti ir nepelijanti medžiaga. Tinkamai parinkus išorinės sienos „sumuštinio“ medžiagas, šia langų tvirtinimo sistema lengva užtikrinti ir aukštą viso pastato atitvarų sandarumą. 

ROCKWOOL nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...