2020 birželio 1 d. pirmadienis, 15:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Nauja langų tvirtinimo sistema šilumos nuostolius sumažina trečdaliu

2015-09-03 07:16
Kaip išspręsti amžiną šilumos tiltelių tarp lango ir sienos problemą? Šis pastato Achilo kulnas – tikras statybininkų galvos skausmas, nuolat verčiantis ieškoti efektyvių sprendimų, kurie ženkliai sumažintų šilumos nuostolius ir išspręstų pastato sandarumo problemas.
nuotrauka
Lango rėmo korpusui pasirenkamų standžių akmens vatos plokščių storis priklauso nuo rėmo montavimo vietos – sienos šiltinimo sluoksnio storio. ROCKWOOL nuotr.


Minimos įmonės
ROCKWOOL, UAB
Mokslas ir ilgametis praktinis patyrimas įrodė, kad siekiant sumažinti šilumos nuostolius per atitvaras, langų rėmai turėtų būti montuojami sienos šiltinimo sluoksnyje. Todėl iš išorės apšiltintuose pastatuose langus stengiamasi montuoti kuo toliau nuo laikančiųjų sienų konstrukcijų plokštumos į išorę, įgilinant šiltinimo sluoksnyje. Skaičiuojama, kad šilumos nuostoliai taip sukonstruotoje lango angoje gali būti net 4-7 kartus mažesni, nei tuomet, kai lango rėmas tvirtinamas vidinėje laikančiosios sienos konstrukcijos dalyje prieš šiltinimo sluoksnį ar jo pradžios plokštumoje.

Visi sukasi, kaip išmano

Nors techniniuose reglamentuose tokių reikalavimų nėra, langų projektuotojams ir montuotojams ši problema yra žinoma ir sukelia nemažų sunkumų: kaip sumontuoti langų rėmus, kad jų plokštuma būtų kuo arčiau išorinio fasado paviršiaus?

Statybų praktikoje tam naudojami keli konstrukciniai sprendimai, tačiau jie visi turi nemažų trūkumų. Pavyzdžiui, dažniausiai langų rėmai „pakabinami“ ant išsikišusių ir prie laikančiųjų sienos konstrukcijų pritvirtintų plieninių laikiklių (kronšteinų), taip pat naudojami šilumai mažiau laidūs armuoto plastiko laikikliai, neretai langai montuojami į ištisinius, už neapšiltintos sienos plokštumos iškištus rėmus (iš metalinių profiliuočių, medinių tašelių, armuoto plastiko elementų), individualių namų statyboje naudojami iš OSB plokščių sukalti ir apšiltinti dėžės formos korpusai. Langų montuotojai sukasi, kaip išmano, juolab, kad tokiems konstrukciniams langų tvirtinimo elementams oficialiai patvirtintų techninių reikalavimų kol kas nėra. Tačiau šie įvairių formų ir konstrukcijų langų rėmų tvirtinimo elementai neretai tampa šilumos tilteliais, neleidžia užtikrinti pastato atitvarų sandarumo, be to, juos sudėtinga reguliuoti, jie kartais koroduoja, pūva dėl susikaupusio kondensato ar yra nesaugūs gaisro atveju.

Pasiūlė originalų sprendimą

Akmens vatos gamintojo ROCKWOOL specialistai neseniai rinkai pasiūlė visiškai originalų sprendimą – langų rėmų tvirtinimo sistemą REDAir LINK. Ši sistema pakankamai lengvai montuojama, yra saugi priešgaisriniu požiūriu ir užtikrina atitvarų sandarumą. REDAir LINK sistema – tai universalus ir visiškai sukomplektuotas, iš padidinto tankio akmens vatos plokščių ir pagalbinių elementų surenkamas langų rėmų tvirtinimo korpusas. Jį sudaro šalčio tiltelius beveik eliminuojančios 32 ar 48 mm storio akmens vatos plokštės, langų rėmo ir korpuso laikikliai (kronšteinai), inkariniai bei jungiamieji varžtai.

Lango rėmo korpusui pasirenkamų standžių akmens vatos plokščių storis priklauso nuo rėmo montavimo vietos – sienos šiltinimo sluoksnio storio. Į šį korpusą iš padidinto tankio (475 kg/kub. m, šilumos laidumas 0,057 W/mK) ir didelio stiprio (7 MPa lenkiant) akmens vatos plokščių bei plieninių laikiklių įstatomas ir įtvirtinamas lango rėmas. Tokio lango tvirtinimo rėmo – apvado iš akmens vatos šiluminės savybės mažiau skirsis nuo pagrindinio sienos šiltinimo sluoksnio savybių ir leis užtikrinti atitvaros sandarumą.

Rėmas iš vatos – tvirtas ir stabilus?

„Daug kam sunku patikėti, kad iš vatos pagamintas laikantis rėmas gali būti stabilus ir tvirtas. Tačiau šios akmens vatos plokštės yra labai didelio tankio, todėl konstrukcija yra išskirtinai tvirta ir patikima“, – pabrėžia bendrovės ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska.

Anot A. Buskos, naujosios sistemos efektyvumą lemia jos universalumas, montavimo sparta ir paprastumas. Šią sistemą galima naudoti visų tipų pastatuose, neatsižvelgiant į jų atsparumo ugniai klasę. Sistemą galima montuoti visais metų laikais, montavimo metodai yra elementarūs, nereikalaujantys specifinių įgūdžių bei įrangos. Svarbu ir tai, kad naudojant sistemą, montuojamų langų rėmai tvirtinami įprastiniais būdais.

REDAir LINK atitinka ir laikmečio reikalavimus – montuojama tik iš išorės, tai svarbu pastatų renovacijos atvejais. Jei lyginti su individualių namų statybose langų tvirtinimo rėmams dažniausia pasirenkamais medienos tašais, šioje sistemoje naudojamos drėgmės ir temperatūrinių deformacijų nepatiriančios, tvarios, ilgalaikės medžiagos, kurių nereikia papildomai apdoroti antipirenų ir fungicidų tirpalais, o šilumos nuostoliai sumažėja iki 30 procentų. Be to, vienas iš pagrindinių jos elementų – akmens vata – yra nedegi, atspari drėgmei, nepūvanti ir nepelijanti medžiaga. Tinkamai parinkus išorinės sienos „sumuštinio“ medžiagas, šia langų tvirtinimo sistema lengva užtikrinti ir aukštą viso pastato atitvarų sandarumą. 

ROCKWOOL nuotraukos

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...
nuotrauka
2020-05-25 13:40
Įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, Kauno geležinkelio mazgo rangovai susidūrė su nenumatytomis aplinkybėmis. Atliekant žemė kasimo darbus ties Palemonu aptiktas sovietmečio palikimas – didelis užteršto grunto kiekis naftos produktais.
nuotrauka
2020-05-25 08:41
SEB bankas susitarė su įmonių grupe EIKA dėl finansavimo pratęsimo grupės valdomiems EIKA Verslo Centrui (toliau EVC) ir prekybos centrui „Pupa“. Paskola pratęsiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-05-25 08:15
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas įgyvendina tris didelės vertės projektus, taikant informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling, BIM). Vyriausybei patvirtinus siūlymą nuo kitų metų didelės vertės viešojo sektoriaus proje...
nuotrauka
2020-05-22 08:26
Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio. „Prie šio perėjimo prisidės visi ekonomikos sektoriai, tad kaip niekad svarbu užtikrinti darnų jų vystymą, tarpusavio integraciją ir koordinuotą valdymą. Dujų, šilumos, elektros, transporto, pramonės, mi...
nuotrauka
2020-05-19 13:58
Šiuo metu baigiamai statyti Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) Aplinkos apsaugos agentūra (Agentūra) išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Tai vienas svarbiausių leidimų numatomoje įmonės veikloje.
nuotrauka
2020-05-19 09:57
Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.
nuotrauka
2020-05-15 15:00
Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos nauja...
nuotrauka
2020-05-12 13:13
Energetikos ministerija pateikė derinti suinteresuotoms pusėms Vyriausybės nutarimo projektą dėl vietų Baltijos jūroje, kuriose verta plėtoti vėjo elektrinių parkus. Taip pat pateikti siūlymai dėl elektrinių galių – jis galėtų patenkinti ketvirtadalį Lietuvos poreikio.
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-27 08:01
2020 m. balandžio 24 d. Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų me...
nuotrauka
2020-04-23 10:34
Siekdama švelninti karantino padarinius ekonomikai, UAB „Grinda“ plečia darbų apimtis ir papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Tokiu būdu siekiama padėti žmonėms, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.
nuotrauka
2020-04-23 09:41
Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2020-04-22 09:05
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas, esantis Lentvaryje, Geležinkelio g. 38, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-04-22 07:40
Dėl šiltos žiemos šiemet gerokai anksčiau prasidėję statybų ir renovacijos darbai nestoja ir karantino metu. Suomiškų plieninių stogo dangų gamintojo „Ruukki“ rinkodaros vadovas Mantas Grigaliūnas patikino, kad šiuo metu stogų pirkimo sumažėjimo nepastebi.
nuotrauka
2020-04-21 09:10
Balandžio 14 dieną ERGOLAIN įmonių grupės direktore tapo Vilma Bružienė, iki tol užėmusi direktoriaus pavaduotojos pareigas ir buvusi atsakinga už verslo plėtrą. V. Bružienė pakeitė bendrovei metus vadovavusį Justą Dargužą – konsultacijų įmonės „Strateginės konsultacijos“ partnerį.
nuotrauka
2020-04-18 09:17
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas prie Baltojo tilto šiuo metu yra itin intensyvių rekonstrukcijos darbų vieta. Vasaros pradžioje čia neturi likti nei darbininkų, nei jų technikos – aikštynas turi būti parengtas naudoti. Jei tik to nedraus karantino lai...
nuotrauka
2020-04-10 08:43
Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje. Jaukų skverą S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje, šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrenginėja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo met...
nuotrauka
2020-04-08 09:19
Anksčiau nei planuota, pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo–saugyklos stovėjimo zonoje sąnašinio grunto valymo darbai. Tad sėkmingai laivas–saugykla "Independence“, prišvartuotas įprastoje vietoje, pirmadienį atnaujino darbą.
nuotrauka
2020-04-07 13:00
Tobulindama statybinės izoliacijos gaminius „Paroc“ kompanija sukūrė naują, efektyvią, universalią akmens vatos plokštę PAROC® Ultra, skirtą naujai statomų ir renovuojamų pastatų atitvarų šilumos izoliacijai.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...