2019 spalio 19 d. šeštadienis, 0:35
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Naujieji „Sakret LT“ gaminiai – gilyn į statybų technologijos praeitį

2015-09-03 09:38
Lietuvoje daug pastatų, kurie statyti prieš šimtą – du šimtus, ar net daugiau metų. Visi šie pastatai yra kultūros paveldo objektai. Prasidėjus pastatų renovacijos ir atnaujinimo vajui, senuosius pastatus taip pat imta renovuoti ir modernizuoti. Tačiau šimtamečių statinių renovacija reikalauja ypatingo dėmesio, žinių ir specialių apdailos medžiagų.
nuotrauka
Rokiškio dvaras. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Sakret LT, UAB

Visi darbai turi būti suderinti su Lietuvos Kultūros paveldo departamentu, taip pat ši institucija turi patvirtinti darbams naudojamas statybines medžiagas, jų sudėtį. Prieš kelis šimtus metų gyvenusių statybininkų plytų mūrui tinkuoti naudotas tinkas savo sudėtyje neturėjo cemento arba jo naudojama buvo labai mažai. Anuomet tinkavimui dažniausiai buvo naudojami kalkiniai skiediniai (kuriuose rišamoji medžiaga – kalkės). Renovuojant ar restauruojant senus pastatus viena iš dažniausiai iškylančių problemų – esamų paviršių susidėvėjimas ir silpnumas. Pagal visiems gerai žinomą statybos taisyklę, kiekvienas naujas sluoksnis, dedamas ant esamo paviršiaus, turi būti silpnesnis nei prieš tai buvęs. Tik tokiu atveju tinkas netrūkinės ir nesilups nuo sienos.

Bendrovė „Sakret“ nutarė atsigręžti į senąsias statybos technikas. Specialiai tokiems darbams bendrovės specialistai sukūrė daugelį produktų, kurių sudėtyje labai mažai cemento. Tai: kalkiniai-cementiniai tinkai „Sakret HM 10“ ir „Sakret HM 12“, kalkiniai tinkai „Sakret HML 1“ ir „Sakret HML4“, tinkai dekoratyvinių elementų atkūrimui „Sakret LCC 0.5“ ir „Sakret LCC 1“, kalkiniai dažai „Sakret DP“ ir kalkiniai-cementiniai dažai „Sakret DPC“.

Žemiau esančioje lentelėje galite susipažinti su šių gaminių savybėmis ir jų panaudojimo galimybėmis: 

 

Kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 10“

Cemento kiekis pagal masę < 8%

Armuotas plaušu

Rankiniam ir mašininiam naudojimui

 

Stiprumo klasė CSII (EN 998-1)

 

Kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 12“

Cemento kiekis pagal masę < 4%

 

Armuotas plaušu

 

Rankiniam ir mašininiam naudojimui

 

Stiprumo klasė CSII (EN 998-1)

 

Kalkinis tinkas „Sakret HML1“ ir „Sakret HML4“

 

 

Cemento kiekis pagal masę 0%

 

Armuotas plaušu

 

Rankiniam ir mašininiam naudojimui

 

Stiprumo klasė CSI (EN 998-1)

 

Sakret LCC 0,5“ ir „Sakret LCC 1“

 

Cementinis, su lengvais užpildais

 

0,9 l skiedinio iš 1 kg sauso produkto

Vieno sluoksnio storis – iki 50mm

 

 

Sausi kalkiniai dažai „Sakret DP“

 

Mineraliniams paviršiams dažyti

 

Vidaus ir išorės darbams

 

Spalvai suteikti pridedamas indelis su sausu pigmentu

 

Sausi kalkiniai- cementiniai dažai „Sakret DPC“

 

Mineraliniams paviršiams dažyti

 

Vidaus ir išorės darbams

 

Spalvai suteikti pridedamas indelis su sausu pigmentu

 

Keletas šiais mišiniais jau renovuotų – restauruotų pastatų:

  • Ilzenbergo dvaras Rokiškio rajone (panaudotas kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 10“).
  • Rokiškio dvaras (panaudotas kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 10“)
  • Ziemeļblāzma kultūros rūmai Latvijoje (panaudotas giluminis gruntas „Sakret TGW“, kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 12“, cementinis glaistas „Sakret SFP“ silikatiniai dažai „Sakret KS“)
  • Cēsu koncertzāle – Cėsių koncertų salė Latvijoje (panaudotas giluminis gruntas „Sakret TGW“, kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 12“, cementinis glaistas „Sakret SFP“, silikatiniai dažai „Sakret KS“).
  • Plātera rūmai Latvijoje (panaudotas kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 12“, silikatiniai dažai „Sakret KS“).

Šiuo metu vykdomi darbai Kauno Bernardinų Vienuolyno ir Šv. Jurgio kankinio bažnyčioje, naudojamas kalkinis-cementinis tinkas „Sakret HM 10“, giluminis gruntas „Sakret TGW“ ir sausi kalkiniai dažai „Sakret DP“.

„SAKRET“ padeda surasti tinkamiausią sprendimą, kad įgyvendinamų projektų rezultatas būtų užtikrintas. „SAKRET“ – TIKRAM DARBUI!

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...