2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 3:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Naujos medžiagos fasadams: ir šilumai, ir grožiui

2015-04-21 10:41
Atsigaunant Lietuvos statybų rinkai bei judant pastatų renovacijos projektams, vėl aktuali tampa ir naujų statybos medžiagų pasiūla. Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Šį pasirinkimą lėmė naujų technologijų kaina, kokybė ir funkcionalumas – turkiškomis plokštėmis namas ir apšildomas, ir apdailinamas.
nuotrauka
Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Akmens karalystė, UAB

Tinka naujai statybai ir renovacijai

Koncerno „Kar-Yapi“ oficialios atstovės Lietuvoje ir Šiaurės Europoje – uždarosios akcinės bendrovės „Akmens karalystė“ – direktorius Eugenijus Maciulevičius teigia, kad naujos medžiagos gali būti naudojamos ne tik statant naujus namus, bet ir atnaujinant senus pastatus. „Fasadams padengti įmonė „Kar-Yapi“ gamina polistireninio putplasčio plokštes, padengtas trimis kvarcinio smėlio, marmuro dulkių ir polimero mišinio sluoksniais. Bandymais įrodyta, kad šios plokštės ne tik puikiai izoliuoja šilumą, bet ir neskylinėja, nelūžta. Šias plokštes tereikia priklijuoti specialiais klijais, o po to nudažyti pasirinktais fasadiniais dažais. Be to, šiam gaminiui teikiama 100 metrų garantija“, – sakė E. Maciulevičius.

Atsparios karščiui ir speigui, kuria pageidaujamą faktūrą

Pasak E. Maciulevičiaus, atlikti tyrimai patvirtino, kad įmonės gaminiai atsparūs didelei temperatūrų kaitai. „Medžiagos gali būti naudojamos ir ten, kur svilina 40 laipsnių karštis, ir ten, kur spaudžia 40 laipsnių speigas: tad jos eksportuojamos ir į Saudo Arabiją, Kazachstaną, ir į Rusiją bei Norvegiją. Be to, su šiomis medžiagomis lengviau dirbti nei su gipsu ar tinku, todėl sumažėja darbo sąnaudos“, – teigė įmonės vadovas.

Dar viena šių medžiagų ypatybė, anot įmonės vadovo, yra ta, kad plokštės gaminamos įvairaus reljefo ir ornamentų. Tad fasadas gali imituoti rąstinio ar apkalto dailylentėmis namo, lentų ar banguoto paviršiaus, fasado plytelių ar pintų nendrių, plytų ar skelto akmens, kitokios apdailos faktūrą.

Dirbant su „Kar – Yapi“ – taupomas laikas

E. Maciulevičiaus skaičiavimu, naudojant „Kar-Yapi“ plokštes, galima sutaupyti apie 20 proc. išlaidų, palyginus su tomis, kurios tektų dirbant su tradicinėmis medžiagomis.

„Tarkime, fasadą tinkuojant. Turkiškas plokštes galima klijuoti ir žiemą, kai temperatūra nukrinta net iki 10 laipsnių šalčio. Plokštės montuojamos gana greitai – trijų aukštų namo fasadą atnaujinti šiomis medžiagomis būtų galima per 4–5 dienas. Tai keturis kartus trumpiau nei reikėtų namą nutinkuoti, be to šių plokščių dekoro sluoksnis yra 3–4 mm storesnis už įprastą tinko dekorą“, – minėjo bendrovės direktorius.

Palankumo sulaukė ir iš gyventojų, ir iš specialistų

Pernai „Kar-Yapi“ koncerno gaminiai buvo pristatyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijoje. Lietuvos architektų sąjungoje buvo surengtas seminaras-pristatymas „Naujas požiūris į fasadų apdailą“. Visų minėtų institucijų atstovai apie Turkijos gaminius atsiliepė labai gerai.

Šiuo metu „Kar-Ypri“ fasadinėmis plokštėmis Lietuvoje jau dekoruota 16 kotedžų bei 15 privačių namų, du administraciniai pastatai. Iš viso sumontuota apie 6 tūkst. kv. metrų fasado dekoro plokščių ir apie 30 tūkst. ilginių metrų kitokių fasado dekoro elementų (langų apvadų, karnizų, langokraščių, fasado gražinimo elementų, kolonų).

UAB „Akmens karalystė“ atstovauja dirbtinio akmens bei PVC stogo dangos gamintojams

Kaip minėjo E. Maciulevičius, UAB „Akmens karalystė“ yra ir kitų įmonių atstovė Lietuvoje. „Nuo 2015 metų sausio mėnesio esame kompanijos „Diamond Stone“ dirbtinio akmens gaminių, skirtų interjerui ir eksterjerui, atstovai. Natūralus akmuo mūsų gamtinėmis sąlygomis yra nepatvarus, lengvai trūkinėja, o šis dirbtinis akmuo yra pritaikytas prie vietinių gamtinių sąlygų ir naudojant jį eksterjere netrūkinėja ir nelūžta. Turi ilgalaikę garantiją“, – sakė direktorius.

Taip pat, pasak įmonės vadovo, nuo 2015 metų kovo mėnesio atstovaujama kompanijai „Mertplast“. „Ši kompanija gamina PVC plastikines 2,5-3 mm storio stogo dangas. Ji yra labai atspari temperatūros svyravimams, saulės poveikiui, vėjo spaudimams, krušai, turi gerą garso izoliaciją. Taip pat yra labai ilgaamžiška ir nereikalauja nuolatinės kontrolės ar remonto. Suteikiama 30 metų garantija. Būtent ši medžiaga, iš kurios gaminama stogo danga, yra plačiai naudojama automobilinei pramonei“, – teigė Eugenijus Maciulevičius, bendrovės „Akmens karalystė“ direktorius.

Bendrovės inf. ir iliustr.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Sprendimai

nuotrauka
2020-07-20 07:34
Žmogus siekia gyventi ir dirbti komfortiškomis sąlygomis. Ką daryti, kad vasarą nekamuotų tvankuma, o žiemą nereikėtų drebėti nuo šalčio? Racionalūs žmonės siekia dar daugiau – kaip padaryti, kad ta pati sistema ir vėsintų, ir šildytų, o įrenginiai nedarkytų interjero? Išeitis – kapiliarinė vėsinimo...
nuotrauka
2020-07-14 07:30
Lietūs ir klimato atšilimas grasina nepageidautina drėgme, kuri sukuria sąlygas pelėsiui, įvairioms bakterijoms atsirasti. Todėl kuriant statybos produktus, taip pat ir dažus, būtina rasti sprendimus, kurie produktus darytų atsparius gamtos sąlygoms.
nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...

Statybunaujienos.lt » Sprendimai

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...