2019 rugsėjo 20 d. penktadienis, 19:13
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Naujos medžiagos fasadams: ir šilumai, ir grožiui

2015-04-21 10:41
Atsigaunant Lietuvos statybų rinkai bei judant pastatų renovacijos projektams, vėl aktuali tampa ir naujų statybos medžiagų pasiūla. Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Šį pasirinkimą lėmė naujų technologijų kaina, kokybė ir funkcionalumas – turkiškomis plokštėmis namas ir apšildomas, ir apdailinamas.
nuotrauka
Vieni Lietuvos kotedžų statytojai ir keli individualių namų savininkai pastatų sienas nutarė apklijuoti mūsų šalyje dar gana nauja Turkijos įmonės „Kar-Yapi“ dvisluoksne medžiaga. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Akmens karalystė, UAB

Tinka naujai statybai ir renovacijai

Koncerno „Kar-Yapi“ oficialios atstovės Lietuvoje ir Šiaurės Europoje – uždarosios akcinės bendrovės „Akmens karalystė“ – direktorius Eugenijus Maciulevičius teigia, kad naujos medžiagos gali būti naudojamos ne tik statant naujus namus, bet ir atnaujinant senus pastatus. „Fasadams padengti įmonė „Kar-Yapi“ gamina polistireninio putplasčio plokštes, padengtas trimis kvarcinio smėlio, marmuro dulkių ir polimero mišinio sluoksniais. Bandymais įrodyta, kad šios plokštės ne tik puikiai izoliuoja šilumą, bet ir neskylinėja, nelūžta. Šias plokštes tereikia priklijuoti specialiais klijais, o po to nudažyti pasirinktais fasadiniais dažais. Be to, šiam gaminiui teikiama 100 metrų garantija“, – sakė E. Maciulevičius.

Atsparios karščiui ir speigui, kuria pageidaujamą faktūrą

Pasak E. Maciulevičiaus, atlikti tyrimai patvirtino, kad įmonės gaminiai atsparūs didelei temperatūrų kaitai. „Medžiagos gali būti naudojamos ir ten, kur svilina 40 laipsnių karštis, ir ten, kur spaudžia 40 laipsnių speigas: tad jos eksportuojamos ir į Saudo Arabiją, Kazachstaną, ir į Rusiją bei Norvegiją. Be to, su šiomis medžiagomis lengviau dirbti nei su gipsu ar tinku, todėl sumažėja darbo sąnaudos“, – teigė įmonės vadovas.

Dar viena šių medžiagų ypatybė, anot įmonės vadovo, yra ta, kad plokštės gaminamos įvairaus reljefo ir ornamentų. Tad fasadas gali imituoti rąstinio ar apkalto dailylentėmis namo, lentų ar banguoto paviršiaus, fasado plytelių ar pintų nendrių, plytų ar skelto akmens, kitokios apdailos faktūrą.

Dirbant su „Kar – Yapi“ – taupomas laikas

E. Maciulevičiaus skaičiavimu, naudojant „Kar-Yapi“ plokštes, galima sutaupyti apie 20 proc. išlaidų, palyginus su tomis, kurios tektų dirbant su tradicinėmis medžiagomis.

„Tarkime, fasadą tinkuojant. Turkiškas plokštes galima klijuoti ir žiemą, kai temperatūra nukrinta net iki 10 laipsnių šalčio. Plokštės montuojamos gana greitai – trijų aukštų namo fasadą atnaujinti šiomis medžiagomis būtų galima per 4–5 dienas. Tai keturis kartus trumpiau nei reikėtų namą nutinkuoti, be to šių plokščių dekoro sluoksnis yra 3–4 mm storesnis už įprastą tinko dekorą“, – minėjo bendrovės direktorius.

Palankumo sulaukė ir iš gyventojų, ir iš specialistų

Pernai „Kar-Yapi“ koncerno gaminiai buvo pristatyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijoje. Lietuvos architektų sąjungoje buvo surengtas seminaras-pristatymas „Naujas požiūris į fasadų apdailą“. Visų minėtų institucijų atstovai apie Turkijos gaminius atsiliepė labai gerai.

Šiuo metu „Kar-Ypri“ fasadinėmis plokštėmis Lietuvoje jau dekoruota 16 kotedžų bei 15 privačių namų, du administraciniai pastatai. Iš viso sumontuota apie 6 tūkst. kv. metrų fasado dekoro plokščių ir apie 30 tūkst. ilginių metrų kitokių fasado dekoro elementų (langų apvadų, karnizų, langokraščių, fasado gražinimo elementų, kolonų).

UAB „Akmens karalystė“ atstovauja dirbtinio akmens bei PVC stogo dangos gamintojams

Kaip minėjo E. Maciulevičius, UAB „Akmens karalystė“ yra ir kitų įmonių atstovė Lietuvoje. „Nuo 2015 metų sausio mėnesio esame kompanijos „Diamond Stone“ dirbtinio akmens gaminių, skirtų interjerui ir eksterjerui, atstovai. Natūralus akmuo mūsų gamtinėmis sąlygomis yra nepatvarus, lengvai trūkinėja, o šis dirbtinis akmuo yra pritaikytas prie vietinių gamtinių sąlygų ir naudojant jį eksterjere netrūkinėja ir nelūžta. Turi ilgalaikę garantiją“, – sakė direktorius.

Taip pat, pasak įmonės vadovo, nuo 2015 metų kovo mėnesio atstovaujama kompanijai „Mertplast“. „Ši kompanija gamina PVC plastikines 2,5-3 mm storio stogo dangas. Ji yra labai atspari temperatūros svyravimams, saulės poveikiui, vėjo spaudimams, krušai, turi gerą garso izoliaciją. Taip pat yra labai ilgaamžiška ir nereikalauja nuolatinės kontrolės ar remonto. Suteikiama 30 metų garantija. Būtent ši medžiaga, iš kurios gaminama stogo danga, yra plačiai naudojama automobilinei pramonei“, – teigė Eugenijus Maciulevičius, bendrovės „Akmens karalystė“ direktorius.

Bendrovės inf. ir iliustr.

Reklama

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Prekių ir paslaugų katalogas

nuotrauka
2019-09-12 11:48
„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai montuojamos.
nuotrauka
2019-08-17 09:02
Artėjant šildymo sezonui, imame sukti galvą, kaip sutaupyti pinigų, neprarandant komfortiškų gyvenimo sąlygų. Pirmasis žingsnis – pradėti nuo savo įpročių ir namuose naudojamų technologijų. Vienos šių technologijų – vandens maišytuvai ir dušas, tai yra priemonės, kurias naudojame kiekvieną dieną ir ...
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-19 13:00
Praėjusiais metais apgyvendinimo įstaigos sulaukė 11 proc. daugiau turistų. Skaičiuojama, kad poilsiautojų skaičius sparčiausiai auga kurortuose – greičiau nei didmiesčiuose. Per pastaruosius 3 metus turistų skaičius kurortiniuose miestuose išaugo beveik dvigubai – 45 proc., rodo NT konsultacijų ben...
nuotrauka
2019-07-10 14:00,      papildyta 2019-07-10 14:57, papildyta nuotraukomis ir video
Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės ženklo mašinos. Renginio organizatorius – UAB „Avesco Lithuania“, oficialus „Cat“ technikos atstovas Lietuvoj...
nuotrauka
2019-07-05 07:50
Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško naujų būdų maksimaliai padidinti darbo našumą ir sutrumpinti statybos aikštelėse praleistą laiką.
nuotrauka
2019-05-22 07:30
Jei prieš daugelį metų mūsų tėvų ar senelių namuose esančios palėpės buvo skirtos sandėliavimui, nereikalingiems daiktams ar instrumentams susidėti, tai šiais laikais ši patalpa įgavo visai kitokią paskirtį. Palėpės tapo madingomis, o jų poreikis ir toliau pastebimai didėja. Tačiau reikia žinoti, ka...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-05-14 10:02
Belgų prekinio ženklo „Ciranova“ produktai medienos paviršių apdailai ir priežiūrai gaminami jau 89-erius metus. Lauko ir vidaus mediniams paviršiams skirti produktai į Lietuvą pradėti tiekti prieš porą metų. Šių metų pavasarį pristatytas atnaujintas šio prekinio ženklo produktas „HARDWAXOIL TITAN“.
nuotrauka
2019-05-07 08:53,      papildyta 2019-05-07 08:54, Atnaujinta informacija
Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa tai lemia žmogaus nuotaiką, darbingumą, geras emocijas, net sveikatą. Logiška, kad žmogus nori kuo platesnio vai...
nuotrauka
2019-04-18 10:00
Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudaro galimybę įgyvendinti visus šiuos vartotojo poreikius ir lūkesčius. Daugiau kaip 90 metų rinkoje veikianti „C...
nuotrauka
2019-01-16 07:35
Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais. Deja, dauguma kvapų šalinimo ar dezinfekcijos sprendimų ne tik daug kainuoja, bet daro žalą aplinkai. UAB „A...
nuotrauka
2019-01-03 07:35
Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežimą“. Šį posakį kuo geriausiai iliustruoja kojų valymo grotelės.
nuotrauka
2018-10-22 17:16
RAVAK – čekų įmonė, įkurta 1991 metais, – yra viena iš didžiausių vonios kambario įrangos gamintojų Centrinėje ir Rytų Europoje. UAB „Ravak Baltic“ – įmonė, kuri RAVAK prekės ženklui Lietuvoje atstovauja nuo 2000-ųjų.
nuotrauka
2018-10-17 15:56
Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs suteikti komfortiškas gyvenimo sąlygas, iš tiesų sukūrė naujų problemų.
nuotrauka
2018-10-17 07:30
Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vis aktualesnis. Sveikas patalpų mikroklimatas leidžia žmonėms geriau jaustis ir produktyviau dirbti bet kuriuo ...
nuotrauka
2018-10-09 07:35
Bendrovė „Saint-Gobain statybos gaminiai“ Lietuvoje jungia Lietuvos statybos rinkai gerai žinomus produktus. „FIBO“, „GYPROC“, „RIGIPS“, „ISOVER“, „WEBER“, „ECOPHON“ – statybų profesionalams puikiai žinomi prekiniai ženklai. Pastaraisiais metais įmonė rinkai pristatė keletą naujų gaminių, kurie page...
nuotrauka
2018-10-08 15:05
UAB „Kauno šilas“ – pirmasis Lietuvos polistireninio putplasčio gamintojas. Bendrovė nebijo naujovių ir inovacijų – kartu su kompanija „Basf“ pirmoji Lietuvoje pirkėjams pasiūlė ir „Neoporą“ – pilkąjį polistireninį putplastį. Ši medžiaga turi puikias izoliacines savybes – tai Lietuvoje tampa vis akt...
nuotrauka
2018-09-24 15:13,      papildyta 2018-09-25 08:30, Papildyta nuotraukomis
45, 25 ir 15 proc. Tai yra trys skaitmenys, kuriems neliko abejingi Žemaitijos verslininkai, dalyvavę naujos kartos „Caterpillar“ mašinų – 20 tonų klasės ekskavatorių „Cat“ 320 GC, 320 ir 323 – pristatyme Palangoje. „Dirbant su tokia technika, darbo našumas...
nuotrauka
2018-09-21 09:27
Profesinę statybininkų šventę įmonė „PP Baltic“ pasitiko džiugiomis nuotaikomis. „Viskas juda pirmyn, per trumpą laiką mums sėkmingai pavyko rinkai pasiūlyti naują produktą, užsakovai, projektuotojai, inžinieriai tampa atviresni naujovėms, ryžtasi naujiems iššūkiams“, – sako įmonės vadovas Andrius K...

Statybunaujienos.lt » Prekių ir paslaugų katalogas

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...