2019 birželio 25 d. antradienis, 15:30
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Nepatikimi tiekėjai“ ir viešųjų pirkimų „Melagiai“

2019-04-12 09:39
Viešųjų pirkimų įstatyme atsiradusia galimybe nubausti tiekėją dėl netinkamo sutarties vykdymo pirkimų vykdytojai naudojasi vangiai. Pagrindinė to priežastis – pirkimo vykdytojai sutartyse neįtvirtina, kokios sutarties sąlygos yra esminės, todėl tiekėjams nevykdant sutartinių įsipareigojimų arba juos vykdant netinkamai, pirkimo vykdytojams nėra galimybės nutraukti sutartis.
nuotrauka
Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams. VPT iliustr.


Minimos įmonės
Viešųjų pirkimų tarnyba,
Kauno dujotiekio statyba, UAB
Bijusta, UAB
Nuo 2016 m. atsirado galimybė į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukti tuos tiekėjus, su kuriais pirkimo sutartys buvo nutrauktos dėl esminių pažeidimų. Į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami 3 metams, šiuo laikotarpiu jie negali dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose, primena Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Vidutiniškai per metus viešuosiuose pirkimuose dalyvauja 16–17 tūks. tiekėjų.

Teise įtraukti tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašą jau pasinaudojo 63 pirkimo vykdytojai. Dėl esminių pažeidimų vienašališkai buvo nutraukta 81 pirkimo sutartis. Šiuo metu į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktas 61 tiekėjas.

Nepatikimų tiekėjų sąraše yra tiekėjų, kuriuos į sąrašą įtraukė net keli pirkimo vykdytojai. Pvz., tiekėją UAB „Kauno dujotiekio statyba“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 2 pirkimo vykdytojai, su šiuo tiekėju dėl esminių pažeidimų buvo nutrauktos net 6 sutartys. UAB „Bijusta“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 4 pirkimo vykdytojai, su minėtu tiekėju buvo nutrauktos 4 sutartys. Atnaujintą Nepatikimų tiekėjų sąrašą galima rasti čia.

Primename, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. pirkimo vykdytojai turi pareigą skelbti informaciją apie tiekėjus, kurie pirkimo procedūrų metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją apie atitiktį pašalinimo pagrindų nebuvimui ar kvalifikaciniams reikalavimams, ir pirkimo vykdytojas gali tai įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis, arba dėl pateiktos melagingos informacijos tiekėjas negali pateikti dokumentų, patvirtinančių atitiktį nustatytiems reikalavimams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus iki šios dienos įtraukti 8 tiekėjai. Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą galima peržiūrėti čia.

VPT primena, kad:
  1. Pirkimo vykdytojas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėją gali įtraukti ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo pirkimo sutarties nutraukimo, t. y. praėjus terminui, per kurį tiekėjas turi teisę pareikšti ieškinį teismui.
  2. Tiekėjui per 30 dienų neapskundus teismui pirkimo vykdytojo sprendimo nutraukti sutartį dėl esminio pažeidimo, per 10 dienų tiekėjas įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.
  3. Tiekėjui, apskundus pirkimo vykdytojo sprendimą nutraukti sutartį, jis į Nepatikimų tiekėjų sąrašą negali būti įtraukiamas. Tiekėjui ginčijant pirkimo sutarties nutraukimą, pirkimo vykdytojas apie teisminį ginčą informuoja Tarnybą ir paprašo tokį tiekėją išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jei tiekėjas jau buvo įtrauktas į šį sąrašą.
  4. Pirkimo vykdytojas tiekėją į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą įtraukia ne vėliau kaip per 10 dienų, kai: (i) jis buvo pašalintas iš pirkimo procedūros, (ii) priimtas teismo sprendimas.
  5. Pirkimo vykdytojas, paskelbęs informaciją apie melagingą informaciją pateikusį tiekėją, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie tai turi jį informuoti raštu.
  6. Tarnyba tik administruoja Nepatikimų tiekėjų ir Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus, į juos tiekėją įtraukia pirkimo vykdytojai. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-06-25 13:53
Nutraukus visas sutartis su UAB „Žemkasa“, Klaipėdos miesto savivaldybė pradeda ieškoti naujo rangovo Tilžės gatvės rekonstrukcijos darbams atlikti. Šiuo metu yra parengtos naujos pirkimo sąlygos, jos bus teikiamos derinti VšĮ Centrinei projektų valdymo agentūrai.
nuotrauka
2019-06-25 11:34
Lietuvoje darbą baigę Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos atstovai šiandien pristatė savo rekomendacijas dėl mūsų šalies ekonomikos plėtrai būtinų reformų. Tarp jų – dėmesys profesiniam mokymui.
nuotrauka
2019-06-25 11:00
KLAIPĖDOS ERNESTO GALVANAUSKO PROFESINIO MOKYMO CENTRAS 2019–2020 m. m. kviečia mokytis pagal statybos srities profesinio mokymo programas.
nuotrauka
2019-06-21 13:30
Valstybinė darbo inspekcija (VDI), gegužės mėnesį Kauno miesto ir Kauno rajono statybvietėse, – rizikingiausiame nelegalaus darbo apraiškoms atsirasti – statybos – ekonominės veiklos sektoriuje – per savaitę nustatė pusšimtį nelegaliai dirbančių asmenų.
nuotrauka
2019-06-21 12:47
Pasinaudodami keturis mėnesius galiojusiu įstatymo pakeitimu, beveik 1 tūkstantis piliečių iki birželio 1 d. pateikė prašymus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) už Lietuvos miestuose turėtą ir valstybės išperkamą žemę atlyginti lygiaverčiu miško plotu kaimo vietovėje. Daugiau kaip pusė visų prašymų g...
nuotrauka
2019-06-21 10:16
Birželio pradžioje paaiškėjo naujo labai svarbių asmenų (VIP) terminalo su konferencijų centru Vilniaus oro uoste statytojas – rangos sutartį valstybės įmonė Lietuvos oro uostai pasirašė su geriausią pasiūlymą pateikusia kompanija „Eikos statyba“. Šiaurinėje oro uosto teritorijoje per artimiausius 9...
nuotrauka
2019-06-20 15:43
Pirkimų lygiateisiškumo, nediskriminavimo, skaidrumo principų nesilaikymas, galimas vieno tiekėjo protegavimas, bendrovės vadovo netinkamo elgesio su darbuotojais faktai – tokias išvadas susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui pateikė Susisiekimo ministerijos audito darbo grupė, atlikusi AB „Smiltynės...
nuotrauka
2019-06-20 12:36
Vyriausybės pasitarime aptartos statybininko ID kortelės sistemos ir specialios transporto priemonių viešos elektroninės platformos. Taip pat aptarta turgaviečių apskaitos skaitmenizavimo priemonė. Tikimasi, kad naujosios priemonės padės sumažinti šešėlį.
nuotrauka
2019-06-20 12:03
Valstybinė darbo inspekcija paskelbė Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus Jono Griciaus laišką medienos gaminių, mineralinių medžiagų ar produktų, antrinių žaliavų surinkimo-perdirbimo gamybos ekonominės veiklos rūšių įmonių vadovams ir socialiniams partneriams.
nuotrauka
2019-06-20 11:36
80 įvairių frakcijų Seimo narių susibūrė į Laikinąją dvimiesčio Vilnius–Kaunas paramos grupę. Kaip skelbiama grupės įstatuose, grupės nariai sieks parengti ir priimti įstatymus, kurie leistų efektyviau išnaudoti miestų ekonominius ir kultūrinius potencialus, materialinius ir žmogiškuosius išteklius,...
nuotrauka
2019-06-20 11:34
Nuo šiol portale rekvizitai.lt galėsite ne tik rasti informaciją apie statybos sektoriaus įmonių apyvartą, vidutinį atlyginimą ar darbuotojų skaičių, bet ir sužinoti ar įmonėje dirba darbininkai su LSA įvertintomis kompetencijomis ir turintys Statybininko korteles.
nuotrauka
2019-06-19 12:53
Elektrėnų savivaldybė ieško investuotojo sklypui su apleistu pastatu prestižinėje vietoje – miesto centre, marių pakrantėje. Tikimasi, kad ateityje vietoje apleisto komercinės paskirties pastato iškils 5 aukštų viešbutis su vaizdu į marias ir bus suformuota nauja poilsio erdvė, padėsianti pritraukti...
nuotrauka
2019-06-19 12:51
2018 m. rizikos ir privataus kapitalo fondų investicijos Lietuvoje pasiekė naujas aukštumas – per metus investuota 23,7 mln. Eur. Didžiausi sandoriai vyko su Lietuvos įmonėmis, žinomomis ir už šalies ribų: „Caffeine Roasters“, „Audimas“, „Pardavimo aparatai“, „Freor“, „Kelprojektas“ ir kt.
nuotrauka
2019-06-19 12:21
Skelbiamas Kauno technologijos universiteto (KTU) „M-Lab“ projekto konkursas techniniam ir darbo projektui bei projekto vykdymo priežiūros paslaugoms atlikti. Siekiama, kad Kaune, KTU Studentų miestelyje, iškilsiantis pastatas taptų šalies tarpdisciplininių inovacijų centru.
nuotrauka
2019-06-19 12:12
2019 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2018 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 1,9 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas. Naujos statybos būstai pabrango 1,9 proc. Iš jų vienbučiai ir dvibučiai namai – 5,3 proc., butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2019-06-19 10:02
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai perdavė teismui Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnų tirtą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamas buvęs bendrovės „Dzūkijos vandenys“ direktorius R. Ž.
nuotrauka
2019-06-18 14:26
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) ir UAB „Vilniaus energija“ ginčą dėl naudos pasidalinimo su vartotojais, investavus į ekonomaizerį, dėl kurio buvo sutaupoma dalis kuro, 2019 m. birželio 14 d. nutartimi antrą kartą ...
nuotrauka
2019-06-18 10:04
Teritorijų planavimas – tai procesas, kuriuo kompleksiškai planuojama visa Lietuvos teritorija. Jis daro įtaką didelei visuomenės daliai, ekonominiam ir socialiniam teritorijos vystymuisi, aplinkai, žmonių sveikatai, todėl, planuojant teritorijas, svarbu suderinti visų šalių interesus. Deja, aukščia...
nuotrauka
2019-06-18 09:11
Pirkimo vykdytojai, vadovaudamiesi Viešųjų pirkimų įstatymo (toliau – Įstatymo) 52 straipsnio 1 dalies nuostatomis, ir Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo 63 straipsnio 1 dalies nuostatomis, turi pareigą paskelbti informa...
nuotrauka
2019-06-17 12:04
Vakar, birželio 16 d., sukako šimtas metų nuo Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) įkūrimo. 1919 m. birželio 16 d. buvo priimtas Darbo inspekcijos departamento įsteigimo įstatymas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Buto vėdinimas su „Eco-Fresh“. Didelės mažo įrenginio galimybės

Lietuvą ištiko paradoksas. Modernizuoti daugiabučiai namai tapo kur kas šiltesni, sąskaitos už šildymą sumažėjo, tačiau butuose tapo drėgna, ėmė veistis pelėsis. Modernizavimas, turėjęs sute...
nuotrauka

Didelių pastatų vėsinimas 80 proc. mažesnėmis sąnaudomis

Tyrimai rodo, kad žmonės iki 90 proc. laiko praleidžia uždarose patalpose, tad nenuostabu, kad šviežio, vėsaus oro poreikis ir efektyvus technologijų bei gamtos resursų panaudojimas tampa vi...