2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 17:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Nepatikimi tiekėjai“ ir viešųjų pirkimų „Melagiai“

2019-04-12 09:39
Viešųjų pirkimų įstatyme atsiradusia galimybe nubausti tiekėją dėl netinkamo sutarties vykdymo pirkimų vykdytojai naudojasi vangiai. Pagrindinė to priežastis – pirkimo vykdytojai sutartyse neįtvirtina, kokios sutarties sąlygos yra esminės, todėl tiekėjams nevykdant sutartinių įsipareigojimų arba juos vykdant netinkamai, pirkimo vykdytojams nėra galimybės nutraukti sutartis.
nuotrauka
Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams. VPT iliustr.


Minimos įmonės
Viešųjų pirkimų tarnyba,
Kauno dujotiekio statyba, UAB
Bijusta, UAB
Nuo 2016 m. atsirado galimybė į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukti tuos tiekėjus, su kuriais pirkimo sutartys buvo nutrauktos dėl esminių pažeidimų. Į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami 3 metams, šiuo laikotarpiu jie negali dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose, primena Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Vidutiniškai per metus viešuosiuose pirkimuose dalyvauja 16–17 tūks. tiekėjų.

Teise įtraukti tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašą jau pasinaudojo 63 pirkimo vykdytojai. Dėl esminių pažeidimų vienašališkai buvo nutraukta 81 pirkimo sutartis. Šiuo metu į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktas 61 tiekėjas.

Nepatikimų tiekėjų sąraše yra tiekėjų, kuriuos į sąrašą įtraukė net keli pirkimo vykdytojai. Pvz., tiekėją UAB „Kauno dujotiekio statyba“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 2 pirkimo vykdytojai, su šiuo tiekėju dėl esminių pažeidimų buvo nutrauktos net 6 sutartys. UAB „Bijusta“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 4 pirkimo vykdytojai, su minėtu tiekėju buvo nutrauktos 4 sutartys. Atnaujintą Nepatikimų tiekėjų sąrašą galima rasti čia.

Primename, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. pirkimo vykdytojai turi pareigą skelbti informaciją apie tiekėjus, kurie pirkimo procedūrų metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją apie atitiktį pašalinimo pagrindų nebuvimui ar kvalifikaciniams reikalavimams, ir pirkimo vykdytojas gali tai įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis, arba dėl pateiktos melagingos informacijos tiekėjas negali pateikti dokumentų, patvirtinančių atitiktį nustatytiems reikalavimams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus iki šios dienos įtraukti 8 tiekėjai. Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą galima peržiūrėti čia.

VPT primena, kad:
  1. Pirkimo vykdytojas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėją gali įtraukti ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo pirkimo sutarties nutraukimo, t. y. praėjus terminui, per kurį tiekėjas turi teisę pareikšti ieškinį teismui.
  2. Tiekėjui per 30 dienų neapskundus teismui pirkimo vykdytojo sprendimo nutraukti sutartį dėl esminio pažeidimo, per 10 dienų tiekėjas įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.
  3. Tiekėjui, apskundus pirkimo vykdytojo sprendimą nutraukti sutartį, jis į Nepatikimų tiekėjų sąrašą negali būti įtraukiamas. Tiekėjui ginčijant pirkimo sutarties nutraukimą, pirkimo vykdytojas apie teisminį ginčą informuoja Tarnybą ir paprašo tokį tiekėją išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jei tiekėjas jau buvo įtrauktas į šį sąrašą.
  4. Pirkimo vykdytojas tiekėją į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą įtraukia ne vėliau kaip per 10 dienų, kai: (i) jis buvo pašalintas iš pirkimo procedūros, (ii) priimtas teismo sprendimas.
  5. Pirkimo vykdytojas, paskelbęs informaciją apie melagingą informaciją pateikusį tiekėją, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie tai turi jį informuoti raštu.
  6. Tarnyba tik administruoja Nepatikimų tiekėjų ir Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus, į juos tiekėją įtraukia pirkimo vykdytojai. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-08-22 15:22
Lietuvos valstybės valdomos įmonės (VVĮ) – perpus mažiau patrauklus darbdavys palyginus su užsienio valstybių valdomomis įmonėmis, 4 kartus atsiliekantis nuo tarptautinio kapitalo įmonių. Viena pagrindinių tokio vertinimo priežasčių – maži atlyginimai. Gyventojų nuomone, specialistams ir vadovams VV...
nuotrauka
2019-08-22 15:08
Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, darbo ginčų komisijos per šių metų pirmąjį pusmetį gavo daugiau nei 3,7 tūkst. prašymų dėl darbo ginčų nagrinėjimo, t. y. beveik 13 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Apie 20 proc. (iki 4,5 tūkst.) išaugo ir prašymuose keltų bei išnagrinėtų reikalavimų...
nuotrauka
2019-08-22 14:58
Prasidėjo registracija į nekilnojamojo turto objektų aukcioną, kurį organizuoja „Newsec“. Rugsėjo 26 dieną įvyksiančiame aukcione parduodamų 26 objektų bendra kaina viršija 3 mln. eurų (be PVM). Brangiausių trijų parduodamų objektų kaina sudaro daugiau nei pusę šios sumos, o kai kurie iš jų šįkart s...
nuotrauka
2019-08-22 14:21
Rugpjūčio 21 d. Statybininko (STATREG) kortelės įteiktos pirmiesiems „Veikmės statybos“ brigadininkams, susirinkusiems prie sparčiai kylančio NOVA verslo centro Vilniuje.
nuotrauka
2019-08-22 11:49
Konkuruojančioms įmonėms susibūrus į asociaciją, kyla rizika, kad joje priimti sprendimai gali riboti jos narių elgesio rinkoje savarankiškumą. Konkurencijos taryba primena, kad asociacijų narės neturėtų dalytis individualia strategine informacija, nes tokie mainai gali būti prilyginami konkurenciją...
nuotrauka
2019-08-22 10:16
Sostinės savivaldybė paskelbė viešą atvirą paslaugų pirkimo konkursą – kviečia projektuotojus ir visas projektavimo paslaugas teikiančias įmones prisidėti prie miesto infrastruktūros gerinimo. Iki šiol didžiąją dalį projektavimo darbų atlikdavo viena savivaldybės įmonė „Vilniaus planas".
nuotrauka
2019-08-22 08:19
Planuojant kapitalinę stogo renovaciją, dažnai išaiškėja, kad galima būtų pakeisti tik pačią stogo dangą (dažniausiai skardą, asbestinį banguotą lakštą „šiferį“), o laikančiosios stogo konstrukcijos yra išlikusios geros būklės. Svarbiausias klausimas, norint pasirinkti čerpių stogo dangą – ar konstr...
nuotrauka
2019-08-21 14:05
Besirengdama Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos pertvarkai bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ kviečia jaunimą kurti meninę savo ateities stoties viziją. Rugsėjo 6 dieną rengiamose moksleivių kūrybinėse dirbtuvėse „Sukurk savo ateities stotį“ gabūs jaunuoliai turės progą pademonstruoti meninius...
nuotrauka
2019-08-19 13:42
Paaiškėjo, kas per artimiausius 15 mėnesių parengs galutinio viso Gedimino kalno sutvarkymo projektą ir atliks reikalingus tyrimus. Tarptautinį viešojo pirkimo konkursą šioms paslaugoms atlikti laimėjo UAB „Hidroterra“, su kuria buvo pasirašyta 2,18 mln. eurų vertės sutartis.
nuotrauka
2019-08-19 11:49
Š. m. rugpjūčio 19 d. duomenimis, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) piniginių srautų įsipareigojimai pagal sutartis ir administravimo išlaidos 2019 m. valstybinės reikšmės keliams administruoti, prižiūrėti ir tiesti jau sudaro 404,8 mln. eurų arba ...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 10:33
Įmonių vagystės, kai prisidengiant kitais asmenimis ir pateikus suklastotus dokumentus bandoma perimti įmonės akcijas ir valdymą, taip sukeliant nuostolių tikriesiems įmonės savininkams, nuo šių metų tapo pagrindiniu Registrų centro prevencinio darbo taikiniu. Sustiprinus pajėgas siekiama visiškai e...
nuotrauka
2019-08-16 07:55
Šiaulių miesto savivaldybėje pristatyta iniciatyva surengti laisvą Prisikėlimo aikštėje numatomo statyti paminklo „Tautos Laisvei“ idėjų konkursą. Siūlymus teikti gali ne tik architektai, menininkai ar dizaineriai, bet ir visi bendruomenės atstovai.
nuotrauka
2019-08-16 07:31
Lietuvos aukščiausiasis teismas paskelbė, kad atsisako priimti nagrinėti UAB „Vilniaus nacionalinis stadionas“ skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės sprendimo pašalinti bendrovę iš Daugiafunkcio komplekso koncesijos konkurso.
nuotrauka
2019-08-14 11:10
Rugsėjo 6 d. Klaipėdoje įvyks jau tradicine tapusi Statybininkų dienos šventė, kurią organizuoja Lietuvos statybininkų asociacija (LSA).
nuotrauka
2019-08-14 10:00,      papildyta 2019-08-14 11:52, Papildyta „YIT Lietuva“ komentaru
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcijos) tęsiamas kelių kokybės auditas atskleidžia vis naujas kai kurių rangovų piktnaudžiavimo detales.
nuotrauka
2019-08-14 09:41
2019 m. antrąjį ketvirtį šalyje, paskelbė Statistikos departamentas, atlikta statybos darbų už 874,1 mln. EUR to meto kainomis. Tai, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, 2,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei pirmąjį ketvirtį (nepašalinus – 61,2 proc. daugiau).
nuotrauka
2019-08-14 09:19
2019 m. antrąjį ketvirtį baigti statyti 1 836 nauji gyvenamieji ir negyvenamieji pastatai, tai 10,6 proc. daugiau nei 2018 m. atitinkamą ketvirtį.
nuotrauka
2019-08-13 10:44
Kaip praneša Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo (toliau - VPĮ) 82 straipsnio 8 dalimi „Centrinė perkančioji organizacija ketvirčiui pasibaigus per 5 darbo dienas privalo pateikti Viešųjų pirkimų tarnybai informaciją apie perkančiųjų organizacij...
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...