2019 balandžio 24 d. trečiadienis, 17:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Nepatikimi tiekėjai“ ir viešųjų pirkimų „Melagiai“

2019-04-12 09:39
Viešųjų pirkimų įstatyme atsiradusia galimybe nubausti tiekėją dėl netinkamo sutarties vykdymo pirkimų vykdytojai naudojasi vangiai. Pagrindinė to priežastis – pirkimo vykdytojai sutartyse neįtvirtina, kokios sutarties sąlygos yra esminės, todėl tiekėjams nevykdant sutartinių įsipareigojimų arba juos vykdant netinkamai, pirkimo vykdytojams nėra galimybės nutraukti sutartis.
nuotrauka
Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams. VPT iliustr.


Minimos įmonės
Viešųjų pirkimų tarnyba,
Kauno dujotiekio statyba, UAB
Bijusta, UAB
Nuo 2016 m. atsirado galimybė į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukti tuos tiekėjus, su kuriais pirkimo sutartys buvo nutrauktos dėl esminių pažeidimų. Į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami 3 metams, šiuo laikotarpiu jie negali dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose, primena Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Vidutiniškai per metus viešuosiuose pirkimuose dalyvauja 16–17 tūks. tiekėjų.

Teise įtraukti tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašą jau pasinaudojo 63 pirkimo vykdytojai. Dėl esminių pažeidimų vienašališkai buvo nutraukta 81 pirkimo sutartis. Šiuo metu į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktas 61 tiekėjas.

Nepatikimų tiekėjų sąraše yra tiekėjų, kuriuos į sąrašą įtraukė net keli pirkimo vykdytojai. Pvz., tiekėją UAB „Kauno dujotiekio statyba“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 2 pirkimo vykdytojai, su šiuo tiekėju dėl esminių pažeidimų buvo nutrauktos net 6 sutartys. UAB „Bijusta“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 4 pirkimo vykdytojai, su minėtu tiekėju buvo nutrauktos 4 sutartys. Atnaujintą Nepatikimų tiekėjų sąrašą galima rasti čia.

Primename, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. pirkimo vykdytojai turi pareigą skelbti informaciją apie tiekėjus, kurie pirkimo procedūrų metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją apie atitiktį pašalinimo pagrindų nebuvimui ar kvalifikaciniams reikalavimams, ir pirkimo vykdytojas gali tai įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis, arba dėl pateiktos melagingos informacijos tiekėjas negali pateikti dokumentų, patvirtinančių atitiktį nustatytiems reikalavimams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus iki šios dienos įtraukti 8 tiekėjai. Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą galima peržiūrėti čia.

VPT primena, kad:
  1. Pirkimo vykdytojas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėją gali įtraukti ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo pirkimo sutarties nutraukimo, t. y. praėjus terminui, per kurį tiekėjas turi teisę pareikšti ieškinį teismui.
  2. Tiekėjui per 30 dienų neapskundus teismui pirkimo vykdytojo sprendimo nutraukti sutartį dėl esminio pažeidimo, per 10 dienų tiekėjas įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.
  3. Tiekėjui, apskundus pirkimo vykdytojo sprendimą nutraukti sutartį, jis į Nepatikimų tiekėjų sąrašą negali būti įtraukiamas. Tiekėjui ginčijant pirkimo sutarties nutraukimą, pirkimo vykdytojas apie teisminį ginčą informuoja Tarnybą ir paprašo tokį tiekėją išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jei tiekėjas jau buvo įtrauktas į šį sąrašą.
  4. Pirkimo vykdytojas tiekėją į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą įtraukia ne vėliau kaip per 10 dienų, kai: (i) jis buvo pašalintas iš pirkimo procedūros, (ii) priimtas teismo sprendimas.
  5. Pirkimo vykdytojas, paskelbęs informaciją apie melagingą informaciją pateikusį tiekėją, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie tai turi jį informuoti raštu.
  6. Tarnyba tik administruoja Nepatikimų tiekėjų ir Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus, į juos tiekėją įtraukia pirkimo vykdytojai. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-04-23 07:20
Mažiausia kaina statybos darbų rangos viešuosiuose pirkimuose įgijo iškreiptą formą. „Lietuvoje siaučia maras – užsakovas užbraukia brūkšnį ir tu nebegali kelti kainos“, – sako Česlovas Zabarauskas, bendrovės „Avona“ generalinis direktorius, pastebėdamas, kad viešuosiuose pirkimuose lemiančiu faktor...
nuotrauka
2019-04-19 10:25
Itin didelis įmonių susidomėjimas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemone „Eco-inovacijos LT+“ rodo, kad Lietuvos verslas pasirengęs diegti aplinką tausojančias technologines ekoinovacijas. Pagal trečiąjį šios priemonės kvietimą sulaukta...
nuotrauka
2019-04-19 10:16
Vienam iš išplėstinės septynių teisėjų kolegijos narių nusišalinus nuo bylos nagrinėjimo, Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) nustatė naują posėdžio datą „Vijūnėlės dvaro“ byloje. Bylos nagrinėjimas rašytinio proceso tvarka perkeliamas iš š. m. balandžio 24 d. į š. m. birželio 13 d.
nuotrauka
2019-04-19 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba kviečia susipažinti su Žaliojo viešojo pirkimo vadovu, kuriame bendrais bruožais aprašytos galimybės vykdyti žaliuosius viešuosius pirkimus.
nuotrauka
2019-04-19 08:56,      papildyta 2019-04-19 11:50, Atnaujinta informacija
Šiųmetiniame Lietuvos statybos sektoriaus asociacijų forume buvo diskutuojama vienomis iš opiausių pastarojo meto temų: statybos darbų ir paslaugų viešieji pirkimai už mažiausią kainą; Statybininko kortelė bei siūlymas statybos sektoriaus politikos formavimo funkcijas perduoti Ekonomikos ir inovacij...
nuotrauka
2019-04-19 07:41
Sutarta dėl NATO saugumo investicijų programos infrastruktūros vystymo projektų Pabradėje ir Šiauliuose: Krašto apsaugos ministerija ir NATO Paramos ir pirkimų agentūra (angl. NSPA) pasirašė sutartį su UAB „Sweco Lietuva“ dėl Lietuvos kariuomenės infrastruktūros vystymo projektų.
nuotrauka
2019-04-18 11:50
Lietuvos nacionalinis muziejus pakartotinai paskelbė Gedimino kalno kompleksinio sutvarkymo projektavimo paslaugų pirkimą. Konkursą laimėjęs tiekėjas per 9 mėnesius nuo sutarties pasirašymo įsipareigoja parengti pietrytinės kalno dalies sutvarkymo darbų projektą. Lygiagrečiai, tik per ilgesnį – 15 m...
nuotrauka
2019-04-18 10:40
Susisiekimo ministras Rokas Masiulis Žešuve vykstančioje konferencijoje kartu su Vidurio ir Pietų Europos šalių transporto ministrais pasirašė deklaraciją dėl tolimesnės tarptautinio kelio „Via Carpatia“ plėtros bei glaudesnio bendradarbiavimo stiprinant transporto sektorių.
nuotrauka
2019-04-17 09:15
„Profesinis vėžys“ – pavadinimas, kurį girdėjęs yra retas, nors vėžinių susirgimų šalyje nuolat gausėja. Sunkių ir net mirtimi pasibaigti galinčių ligų, sukeltų darbo kenksmingomis sąlygomis, tikslios priežastys Lietuvoje vis dar nustatomos itin retai.
nuotrauka
2019-04-17 08:41
Aplinkos ministerijos užsakymu mokslininkai įvertino galimybes mūsų šalyje gaminti šilumos energiją deginant medienos apdirbimo pramonės įmonėse susidarančias klijuotos medienos plokščių atraižas aplinkai ir žmonių sveikatai saugiu būdu.
nuotrauka
2019-04-16 11:19
Konkurencijos taryba siekia, kad kartelį sudariusių įmonių vadovams, prisidėjusiems prie Konkurencijos įstatymo pažeidimų, teismai skirtų ir asmenines sankcijas. Šiuo metu teismų sprendimų laukia 17 asmenų, kuriems gali būti apribota teisė 3–5 metus užimti vadovaujančias pareigas ir skirtos baudos i...
nuotrauka
2019-04-16 10:32
Siūloma reglamentuoti kvotų nustatymą Lietuvoje ketinantiems dirbti užsieniečiams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių.
nuotrauka
2019-04-16 09:58
Praeitą savaitę elektros energijos kaina Baltijos šalyse vidutiniškai išaugo 13 proc. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje elektra pabrango vidutiniškai 5 eurais už megavatvalandę, skelbia „Elektrum Lietuva“.
nuotrauka
2019-04-15 14:25
Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) pažangumo indeksą Ekonomikos ir inovacijų ministerija pagal pažangumo vertinimo (švieslentės) metodiką 2018 m. įvertino aukščiausiu balu. Ūkio subjektų veiklos priežiūrą atliekančių institucijų pažangumo vertinimo (švieslentės) ataskaitoje pateiktas ir ne vienas V...
nuotrauka
2019-04-15 13:52
Siekiant nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo tikslų, Energetikos ministerija pasirašė susitarimą su įmone „Vilniaus šilumos tinklai“ dėl priemonių, kurios padės taupyti energiją, įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-04-15 11:50
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos iniciatyva plečiamas grįžusių lėšų įgyvendinant finansines priemones spektras: nuo šiol jomis galės pasinaudoti ne tik smulkusis ir vidutinis verslas, bet ir didelės įmonės. Tokiam siūlymui šiandien posėdyje pritarė Vyriausybė.
nuotrauka
2019-04-15 10:24
Ar pastebėjote, kad vis intensyviau kuriamiems dirbtinio intelekto (DI) produktams dažniausiai suteikiamas moteriškas pradas? „The Guardian“ atkreipia dėmesį į tai, kad dauguma žmogui asistuojančių IT programinių sistemų pateikiamos kaip „moterys“. Kodėl? Kauno technologijos universiteto (KTU) tyrėj...
nuotrauka
2019-04-15 10:24
Vilniaus miesto apylinkės teismui pateiktas prevencinis ieškinys, kuriuo prašoma užkirsti kelią rekonstrukcijos darbams Vilniaus koncertų ir sporto rūmų teritorijoje ir tokiu būdu išniekinti Senąsias Šnipiškių žydų (Piramonto) kapines ir po pamatais likusius palaikus, skelbiama VŠĮ „Europos žmogaus ...
nuotrauka
2019-04-12 14:37
Šiandien, balandžio 12 d., buvo pasirašyta Aplinkos ministerijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto bei Kauno technologijos universiteto jungtinės veiklos sutartis įgyvendinant itin svarbų šalies statybos sektoriui skaitmeninti skirtą projektą, paremtą statinio informaciniu modeliavimu (BIM...
nuotrauka
2019-04-12 12:08
Per pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojų skaičius padidėjo net aštuoniose savivaldybėse, o labiausiai – Vilniaus mieste. Be to, Vilnius buvo vienintelis iš didmiesčių, kur išaugo naujagimių skaičius. Tuo metu Kauno rajonas išsiskiria tuo, kad čia vaikų ir jaunimo iki 18 metų dalis yra didžiausia. Šia...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Resta 2019“: kokias naujienas rasite JUNG stende?

Tarptautinėje statybų parodoje „RESTA 2019“ balandžio 24–27 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ rasite visas jungiklių ir išmanių namų centro „JUNG Vilnius“ naujienas.