2020 sausio 19 d. sekmadienis, 2:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Nepatikimi tiekėjai“ ir viešųjų pirkimų „Melagiai“

2019-04-12 09:39
Viešųjų pirkimų įstatyme atsiradusia galimybe nubausti tiekėją dėl netinkamo sutarties vykdymo pirkimų vykdytojai naudojasi vangiai. Pagrindinė to priežastis – pirkimo vykdytojai sutartyse neįtvirtina, kokios sutarties sąlygos yra esminės, todėl tiekėjams nevykdant sutartinių įsipareigojimų arba juos vykdant netinkamai, pirkimo vykdytojams nėra galimybės nutraukti sutartis.
nuotrauka
Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams. VPT iliustr.


Minimos įmonės
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT),
Kauno dujotiekio statyba, UAB
Bijusta, UAB
Nuo 2016 m. atsirado galimybė į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukti tuos tiekėjus, su kuriais pirkimo sutartys buvo nutrauktos dėl esminių pažeidimų. Į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėjai įtraukiami 3 metams, šiuo laikotarpiu jie negali dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose, primena Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Vidutiniškai per metus viešuosiuose pirkimuose dalyvauja 16–17 tūks. tiekėjų.

Teise įtraukti tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašą jau pasinaudojo 63 pirkimo vykdytojai. Dėl esminių pažeidimų vienašališkai buvo nutraukta 81 pirkimo sutartis. Šiuo metu į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtrauktas 61 tiekėjas.

Nepatikimų tiekėjų sąraše yra tiekėjų, kuriuos į sąrašą įtraukė net keli pirkimo vykdytojai. Pvz., tiekėją UAB „Kauno dujotiekio statyba“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 2 pirkimo vykdytojai, su šiuo tiekėju dėl esminių pažeidimų buvo nutrauktos net 6 sutartys. UAB „Bijusta“ į Nepatikimų tiekėjų sąrašą įtraukė 4 pirkimo vykdytojai, su minėtu tiekėju buvo nutrauktos 4 sutartys. Atnaujintą Nepatikimų tiekėjų sąrašą galima rasti čia.

Primename, kad nuo 2017 m. liepos 1 d. pirkimo vykdytojai turi pareigą skelbti informaciją apie tiekėjus, kurie pirkimo procedūrų metu nuslėpė informaciją ar pateikė melagingą informaciją apie atitiktį pašalinimo pagrindų nebuvimui ar kvalifikaciniams reikalavimams, ir pirkimo vykdytojas gali tai įrodyti bet kokiomis teisėtomis priemonėmis, arba dėl pateiktos melagingos informacijos tiekėjas negali pateikti dokumentų, patvirtinančių atitiktį nustatytiems reikalavimams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą tiekėjas įtraukiamas 1 metams.

Į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus iki šios dienos įtraukti 8 tiekėjai. Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą galima peržiūrėti čia.

VPT primena, kad:
  1. Pirkimo vykdytojas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą tiekėją gali įtraukti ne anksčiau kaip po 30 dienų nuo pirkimo sutarties nutraukimo, t. y. praėjus terminui, per kurį tiekėjas turi teisę pareikšti ieškinį teismui.
  2. Tiekėjui per 30 dienų neapskundus teismui pirkimo vykdytojo sprendimo nutraukti sutartį dėl esminio pažeidimo, per 10 dienų tiekėjas įtraukiamas į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.
  3. Tiekėjui, apskundus pirkimo vykdytojo sprendimą nutraukti sutartį, jis į Nepatikimų tiekėjų sąrašą negali būti įtraukiamas. Tiekėjui ginčijant pirkimo sutarties nutraukimą, pirkimo vykdytojas apie teisminį ginčą informuoja Tarnybą ir paprašo tokį tiekėją išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jei tiekėjas jau buvo įtrauktas į šį sąrašą.
  4. Pirkimo vykdytojas tiekėją į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašą įtraukia ne vėliau kaip per 10 dienų, kai: (i) jis buvo pašalintas iš pirkimo procedūros, (ii) priimtas teismo sprendimas.
  5. Pirkimo vykdytojas, paskelbęs informaciją apie melagingą informaciją pateikusį tiekėją, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas apie tai turi jį informuoti raštu.
  6. Tarnyba tik administruoja Nepatikimų tiekėjų ir Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus, į juos tiekėją įtraukia pirkimo vykdytojai. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-01-17 14:55
Generalinė prokuratūra praneša, kad itin intensyviai vykstančiame ikiteisminiame tyrime dėl galimų aplinkosaugos pažeidimų ir galimai padarytos didelės žalos gamtai tvarkant nuotekas uostamiestyje įtarimai yra pareikšti vienam juridiniam ir trims fiziniams asmenims. Įtariamųjų ratas gali didėti.
nuotrauka
2020-01-17 13:27
Kasacinis teismas sprendė dėl teisės normų aiškinimo ir taikymo, reglamentuojančių rangovo teisinį statusą, savininko teisę nukreipti reikalavimus dėl statinio trūkumų tiesiogiai rangovui, kai šis pažeidžia pareigą garantuoti daikto kokybę, ir dėl tokio pažeidimo taikytinų teisių gynimo būdų bei ieš...
nuotrauka
2020-01-17 13:11
Klaipėdos apylinkės prokuratūros prokuroras Klaipėdos apygardos teismui pateikė apeliacinį skundą byloje dėl Palangoje veikiančios keleivių pervežimo paslaugas teikiančios bendrovės vadovo S. Š. bei matininko E. M. Vyrai buvo kaltinami tuo, kad veikdami bendrai suklastojo kadastrinių matavimų dokume...
nuotrauka
2020-01-17 12:54
Finansiniai sukčiai tampa vis išradingesni: į jų pinkles patenka ne vien pavieniai asmenys, bet ir verslo įmonės. Viešumoje pasirodo pranešimai apie neįtikėtinus sukčiavimo atvejus, kai įmonių darbuotojai piktavaliams perveda milijonines sumas.
nuotrauka
2020-01-17 10:35
Ilgalaikiai bedarbiai, gyvenantys iš pašalpų, kenčiantys nuo priklausomybių, besiskundžiantys pašlijusia sveikata ar prastu susisiekimu. Nei darbdaviai juos noriai įdarbina, nei patys turi pakankamai motyvacijos. Kaip parodė 2019-aisiais šešiose savivaldybėse išbandytas modelis, dalijasi Socialinės ...
nuotrauka
2020-01-17 10:20
Iki vasario 1 d. energijai imlios pramonės įmonės gali teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Susigrąžintos lėšos skirtos investuoti į energijos taupymo priemones ir stiprinti savo konkurencingumą.
nuotrauka
2020-01-17 10:08
Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) specialistai šalies karstiniame regione pernai, kaip ir kasmet, aptiko naujų karstinių reiškinių – 15 naujų smegduobių ir dar 30 susidariusių anksčiau, bet iki tol neregistruotų.
nuotrauka
2020-01-16 13:30
Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl svetimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo ir padėjimo vykdyti šias nusikalstamas veikas. Kaltinimai pareikšti šešiems asmenims.
nuotrauka
2020-01-16 10:21
Per metus (2019 metų gruodžio mėnesį, palyginti su 2018 metų gruodžio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 6,9%, Kaune – 7%, Klaipėdoje – 5,7%, Šiauliuose – 11,4% ir Panevėžyje – 13,1%, tvirtina „Ober-Haus“.
nuotrauka
2020-01-16 10:19
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad šiemet individualią veiklą (toliau - IDV) su verslo liudijimu pradėjo per 36 tūkst. gyventojų, o IDV pagal pažymą, naujausiais duomenimis, yra įregistravę apie 145,7 tūkst. gyventojų. Pastebima, kad registruotos IDV augimo tendencijos išl...
nuotrauka
2020-01-16 09:28
Sukčiavimo formų gali būti įvairių, tačiau apie jas žmonės neretai sužino tik patys tapę nukentėjusiais. Taip atsitiko vienai šiaulietei, kuri norėjo pasiskolinti pinigų namui pirkti iš pažįstamo vyro. Šis vyras – vienos nekilnojamojo turto agentūros Šiauliuose vadovas – kaltinamas sukčiavimu, o bau...
nuotrauka
2020-01-16 09:25
Kretingos rajono savivaldybė gavo informacijos, kad UAB „Lyderio grupė“ dėl jai skelbiamo bankroto negalės pabaigti darbų pagal sutartis. Įmonė nebaigė vykdyti statybos darbų trijuose savivaldybės objektuose ir teikia vaizdo stebėjimo paslaugą.
nuotrauka
2020-01-15 11:25
„Grigeo Klaipėda“ biologinis nuotekų valymas bus perduotas įmonei „Klaipėdos vanduo“. Šiuo metu įmonės derina ilgalaikės sutarties sąlygas.
nuotrauka
2020-01-14 10:27
Lietuvos apeliacinis teismas sausio 8 d. paskelbė, kad Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Kelių direkcija) konkursas dėl Rusnės estakados buvo organizuotas tinkamai, o sprendimas atskiru pirkimu įsigyti žemės sankasos stiprinimo darbus – teisėtas.
nuotrauka
2020-01-14 09:59
Prezidentas Gitanas Nausėda Seimo pavasario sesijos metu ketina teikti įstatymo pakeitimus, kurie apima tarpusavyje susijusias sritis – valstybės viešųjų pirkimų strategiją, viešųjų pirkimų centralizavimą, procedūrų optimizavimą bei efektyvesnį ikiteisminį ginčų nagrinėjimą. Seimui priėmus šias pata...
nuotrauka
2020-01-14 09:47
Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šalia Palangos tilto bei Jūratės ir Kastyčio skvero parduodamas 1,3 tūkst. kv. m ploto veikiantis „Šachmatinės“ pastatas su viešbučio, restorano ir naktinio klubo patalpomis 12 arų žemės sklype. Objekto kaina sutartinė.
nuotrauka
2020-01-13 14:22
Šiandien, sausio 13 d., Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kurioje už piktnaudžiavimą tarnyba ir dokumentų klastojimą kalta pripažino Pagėgių savivaldybės administracijos vyriausiąją architektę Ernestą Maier.
nuotrauka
2020-01-13 11:31
Žemės gelmių registre, kurį tvarko Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, 2019-aisiais buvo įregistruota daugiausia naujų gręžinių per pastarąjį dešimtmetį – 2409 (2336 – gavybos, 73 – tiriamieji). Pavyzdžiui, 2018 m buvo įregistruoti 1567, 2017 m. – 1572 gręžiniai. Mažiausiai įregi...
nuotrauka
2020-01-13 11:17
Vilniaus miesto savivaldybė sostinės gatvėms projektuoti konkurso būdu atsirinko aštuonias įmones, kurios šią paslaugą teiks kaip ir savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“.
nuotrauka
2020-01-13 10:52
Ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro pranešimai apie įtarimus įteikti jau penkiems asmenims. Dviems įtariamosioms, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos vyriausiosioms specialistėms, įtarimai dėl tarnybos p...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos