2020 vasario 28 d. penktadienis, 11:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Neteisėtai įrengto grindinio šildymo izoliacinės medžiagos nepaslėps  1

Marijus VEČERSKIS      2015-05-17 09:03
Norint išsiaiškinti, ar kaimynas nepiktnaudžiauja šilumos energija, be visų įmanomų priemonių galima pasitelkti ir fizikos mokslą. Nustatyti, ar gyventojai neįsirengę nelegalių šildymo įrengimų, padės termovizija.
nuotrauka
Termovizoriumi galima aptikti ir neteisėtai naudojamas, paslėptas nuo pašalinių akių šildymo sistemas. Portalo archyvo iliustr.


Minimos įmonės
Akustinių tyrimų centras, UAB
Portalas www.statybunaujienos.lt nagrinėja problemą, kaip kovoti su asmenimis, kurie daugiabučiuose namuose nelegaliai įsirengia šildomas grindis, padvigubina radiatorius, sumontuoja ilgesnius gyvatukus ir tokiu būdu ne tik išbalansuoja pastato šildymo sistemą bei kainas, bet ir apvaginėja kaimynus. Portalui pavyko išsiaiškinti, kad kilus įtarimams, namo valdytojas gali pareikalauti iš šilumos energijos tiekėjo įtariamo asmens sąskaitos. Kitas būdas – padaryti termovizinę buto nuotrauką, kurioje atsispindėtų nelegali įranga.

Termovizija ir medicinai, ir energetikai

Termografija, pasak UAB „Akustinių tyrimų centras“ (ATC) direktorės Lauros Nariūnienės, – tai fizinių kūnų spinduliuojamos temperatūros fiksavimas per atstumą. 

„Kiekvienas realus fizinis kūnas, kurio temperatūra aukštesnė nei nulis laipsnių, natūraliai išskiria infraraudoną elektromagnetinę energiją, kuri proporcinga kūno paviršinei temperatūrai, – aiškino L. Nariūnienė. – Spinduliavimo intensyvumas priklauso nuo kūnų paviršiaus temperatūros. Kuo temperatūra aukštesnė, tuo spinduliavimas intensyvesnis ir atvirkščiai.“

Pasak jos, naudojant termovizinę techniką – termovizorių – galima pamatuoti infraraudoną elektromagnetinę energiją, kurią išskiria tiriamas objektas, ir pateikti informaciją regimuoju vaizdu.

Termografija naudojama labai plačiai ir įvairiose srityse – medicinoje, elektronikoje, energetikoje, statybos industrijoje, kitose pramonės šakose. Ją naudoja ir kariniams tikslams, ir net medžioklėje.

Galima aptikti nelegalią įrangą

Nors UAB „Akustinių tyrimų centras“ atlieka tik pastatų fasadų termovizinius tyrimus, bet, kaip tvirtina įmonės direktorė, tirti galima ir buto viduje, kadangi termovizorius fiksuoja infraraudonųjų spindulių intensyvumą. Tokiu būdu galima aptikti ir neteisėtai naudojamas, paslėptas nuo pašalinių akių šildymo sistemas. 

„Termovizoriumi galima pamatyti ir grindinį šildymą ar kitą paslėptą šildymo įrengimą, nes tose vietose, kuriose praeina šildymo įrenginiai, tiesiog yra didesnė paviršiaus temperatūra, kurią ir užfiksuoja termovizorius“, – paaiškino L. Nariūnienė.

Gyventojai neretai tarp sienos ir radiatoriaus deda šilumą atspindinčias plėveles, kad jos sulaikytų šilumą viduje, neleisdamos jai išeiti per sienas. Tokį pat principą jie bando taikyti ir nelegaliai įrengtam grindiniam šildymui. Žmonės dalijasi, kad tokios specialios plėvelės neleidžia termovizoriui aptikti paslėpto šilumos šaltinio.

Direktorė L. Nariūnienė perspėja, kad žmonės, manantys, jog termovizoriaus rodomus duomenis įmanoma iškreipti naudojant izoliuojančias medžiagas, labiau nukenčia nei laimi. Bandant kloti skardą, ar kitas izoliuojančias medžiagas, jie tik prarastų norimą rezultatą, t. y. mažiau būtų šildomos grindys. Todėl slėpti nelegalias šildymo sistemas yra ne tik neteisėta, bet ir neverta.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Regikau
2015-08-27 00:34
Na tokios nesąmonės dar neteko skaityti. Visur patariama izoliuoti radiatorius, kad šiluma eitų į butą, o ne į lauką. Tad kaip tik reikia už radiatoriaus kloti šilumą atspindinčias plėveles. Šilumą reikia taupyti. Mažiau sunaudojant energijos yra tausojama gamta. O daryti gyventojus kaltais, kad namas blogai pastatytas, neekonomiškas yra nedora.

Miestiečiai

nuotrauka
2020-02-27 14:43
Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) įvyko susitikimas su Energetikos ministerijos, savivaldybių ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovais dėl daugiabučiuose namuose (3-jų aukštų ir daugiau) naudojamų nesaugių suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimo alternatyviais šal...
nuotrauka
2020-02-26 16:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau LVAT), išnagrinėjęs pareiškėjos skundą dėl Alytaus miesto savivaldybės administracijos sprendimo nutraukti kompensacijas už būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens išlaidas skaičiavimą, konstatavo, kad Socialinės paramos skyriaus priimtas spr...
nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...
nuotrauka
2020-02-21 11:24
Senų baldų dalys, tuščios plastikinės pakuotės ar atliekų likučiai po remonto žiemos metu dažnai atsiduria gyventojų buitiniuose katiluose ar židiniuose. Nereikalingus daiktus tautiečiai degina tikėdami, kad taip tausos aplinką – sumažins atliekų kiekį, išvengs nelegalių sąvartynų. Tačiau ekspertai ...
nuotrauka
2020-02-20 12:32
„Balkonas yra tavo buto veidas, durys į viešąją erdvę. Nepatarčiau ten laikyti dviračių, snieglenčių, kitų laisvalaikio ar ūkinių daiktų, žiemą jo nepaversti uogienių šaldytuvu. Prisiminkite, kad balkonas pagal priskirtas funkcijas nėra sandėlis“, – pataria architektas Povilas Čepaitis.
nuotrauka
2020-02-20 11:34
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje sudaryta darbo grupė aiškinosi, kokios situacijos dėl kvapų laukti šiltuoju metų laikotarpiu. Speciali darbo grupė iš savivaldybės ir atsakingų institucijų atstovų domėjosi, kokias kvapų mažinimo priemones 2020 metais taikys AB „Klaipėdos vanduo“ ir UAB...
nuotrauka
2020-02-20 10:51
KLAUSIMAS. Sklypas mieste ribojasi su kaimyniniu sklypu, kuriame pastatytas dvibutis kotedžas. Vienas iš kotedžo gyventojų sugalvojo pasistatyti atvežamą jau surinktą pirtį. Jo kotedžo dalies sklypas yra pietinėje mūsų sklypo pusėje. Kokiu atstumu nuo mūsų sklypo ribos kaimynas gali statyti pirtį?
nuotrauka
2020-02-19 13:45
Lietuvoje sklypų savininkai gana dažnai susiduria su situacija, kuomet turėdami tuščią sklypą ir nebūdami jokių bendrijų nariais, yra apmokestinami greta veikiančių gyvenamųjų namų bendrijų už naudojimąsi inžineriniais tinklais ir kitais mokesčiais. Ypač tas aktualu soduose esančių sklypų savininkam...
nuotrauka
2020-02-19 12:19
Biržų rajono savivaldybės vadovai ir daugiabučių namų bendrijų pirmininkai tarėsi, kaip tvarkyti bendras namų teritorijas, kad jos būtų patogios ir saugios gyventojams.
nuotrauka
2020-02-18 10:44
Aplinkos ministerijos siūlomas naujasis atliekų tvarkymo kainodaros modelis ne tik vėl brangins šios paslaugos gyventojams kainą, bet ir gerokai sumažins savivaldybių savarankiškumą išstumiant jas iš kainų nustatymo proceso, teigia Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA).
nuotrauka
2020-02-18 10:37
Nuo šių metų įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, kuriais sumažinta neapmokestinamojo nekilnojamojo turto (NT) mokesčio suma fiziniams asmenims, padaugėjo asmenų, turinčių prievolę mokėti NT mokestį. Asmenys savo valdomo NT mokestines vertes nesunkiai gali sužinoti Registrų centre.
nuotrauka
2020-02-18 10:29
Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) nubaudė pažeidėją, neteisėtai pastačiusį tvorą. Tačiau Šiaulių miesto savivaldybė siekia, kad pažeidėjas ne tik būtų nubaustas, bet ir iš jo būtų pareikalauti atstatyti buvusią situaciją.
nuotrauka
2020-02-13 17:42
Panevėžio apylinkės teisme atversta baudžiamoji byla, kur buvusi Nevėžio g. 35-ojo namo savininkų bendrijos pirmininkė V. V. kaltinama suklastojusi dokumentus.
nuotrauka
2020-02-13 10:38
Per vasario mėnesį sostinės „DĖK‘ui“ dalijimosi daiktais stotelių tinklą papildys dar 4 naujos stotelės, kuriose vilniečiai gali palikti gerus, nebenaudojamus daiktus. Pirmosios dvi naujos stotelės ką tik atidarytos Pilaitės prospekte ir Pramonės gatvėje, kiek vėliau šį mėnesį dar dvi atsiras Liepka...
nuotrauka
2020-02-11 13:31
Rengdamasi tvariai stoties rajono teritorijos konversijai bei daugiafunkcio verslo ir mobilumo centro atsiradimui, Vilniaus miesto savivaldybė rūpinasi ir tuo, kad į miesto ir nekilnojamojo turto objektų plėtotojų dėmesio lauką būtų sugrąžinta visa pietinė miesto dalis.
nuotrauka
2020-02-10 10:18
Kodėl renovuotame name visuose butuose prie radiatorių sumontavus termostatinius ventilius, padedančius reguliuoti patalpos oro temperatūrą ir įrengus šilumos daliklius, skirtus patalpose sunaudotam šilumos kiekiui įvertinti, gyventojai už šildymui suvartotą šilumą kiekviename bute moka skirtingai?
nuotrauka
2020-02-05 16:23
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtoms Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos pataisoms, skirtoms skatinti aplinkai draugiškų energijos šaltinių panaudojimą pastatams šildyti.
nuotrauka
2020-02-05 13:41
Net ir kruopščiai finansus planuojantiesiems koją pakišti gali pats gyvenimas. Ištikus neplanuotoms gyvenimo situacijoms, netikėtos išlaidos gali būti tuo metu sunkiai pakeliamos, todėl gyventojai susimąsto ir apie vartojimo paskolą. Kad nepakeliama paskui netaptų pati paskola, specialistai pataria ...
nuotrauka
2020-02-04 12:16
Teismai tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų ieškinius, kuriais buvo prašoma pripažinti negaliojančiais sandorius, pagal kuriuos valstybinė žemė buvo parduota vienai sodininkų bendrijai, ir daugiau kaip 1 mln. 143 tūkst. eurų vertės žemės sklypus grąžino...
nuotrauka
2020-02-04 09:22
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės daugiabučiams renovuoti pagal pastarąjį Aplinkos ministerijos kvietimą. Paraiškų teikimo terminas baigėsi sausio 31 d. Preliminariais skaičiavimais, bendra prašoma investicijų suma – apie 210 mln. eurų.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai