2021 kovo 1 d. pirmadienis, 20:55
Reklama  |  facebook

„OTriKS.Kitchen“ ozonavimo technologija šalina komercinių virtuvių kvapus ir mažina sąnaudas

2021-01-25 07:34
Specifiniai virtuvės kvapai ir gaisru gresiantys ortakiuose susikaupę riebalai yra nuolatinės maitinimo įstaigų problemos. Rinkoje esama ir nemažai sprendimų. Tačiau tiek inžinerinių sistemų montuotojai, tiek pačios maitinimo įstaigos ieško būdų, kad problemos būtų sprendžiamos kuo paprasčiau, bet efektyviai ir būtų patikimos.
nuotrauka
„Airplus1 Lituanica“ nuotr.


Minimos įmonės
AIRPLUS1 Lituanica, UAB
Dizaja, UAB

UAB „Dizaja“ viename Vilniaus verslo centrų įrengė inžinerines sistemas. Pirmajame daugiaaukščio pastato centre buvo ruošiamos restoranui skirtos patalpos.

„Pirmasis pastato aukštas restoranui įsikurti – ne pats geriausias, kai reikia spręsti, kaip pašalinti kvapus – jie nevaldomai sklinda į visas puses, kyla į viršų, – prisimena iššūkius UAB „Dizaja“ projektų vadovas Mindaugas Kubilius. – Minimame objekte mums buvo suformuluota užduotis rasti efektyvų sprendimą: panaikinti kvapus ir neleisti kauptis riebalams ortakiuose.“

UAB „Dizaja“ restorano patalpose sumontavo įmonės „Airplus1 Lituanica“ gaminį – automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“. Tokiu būdu, pasak M. Kubiliaus, užuot per visą daugiaaukštį pastatą vedus ortakius, buvo įdiegtas sprendimas, dėl kurio orą buvo galima išleisti tiesiog pirmajame aukšte.

„Automatinė ozonavimo sistema ne tik išvalo orą, pašalina kvapus, bet ir mažina gaisro riziką, kuri kyla dėl riebalų sankaupų ortakiuose, – pasakoja M. Kubilius. – UAB „Dizaja“ įdiegtoje modernioje sistemoje naudojamas ozonas skaido ir riebalų daleles“. 

Kairėje – 
„Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius Kastytis Trota

Ne tik sprendžia problemas, bet ir taupo energiją

Klaipėdoje įsikūrusi įmonė „Airplus1 Lituanica“ rinkai pasiūlė jau ne vieną oro valymo sprendimą. Už pramoninę ozonavimo sistemą, įrengtą Klaipėdos nuotekų valykloje, konkurse „Lietuvos metų gaminys 2017“ įmonei buvo įteiktas aukso medalis. 2018 m. aukso medalis įteiktas už kvapų šalinimo sistemą mažoms ir vidutinio dydžio patalpoms. 2020-aisiais įmonė rinkai pasiūlė dar vieną sprendimą. Komanda, kurioje dirba tokie profesionalai, kaip su ozonavimu susijusių išradimų autorius chemijos mokslų daktaras Arvydas Stončius, sukūrė komercinėms virtuvėms skirtą automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“.

„Naujas mūsų įmonės sprendimas skirtas kovai su kvapais, bakterijomis ir riebalų kaupimusi virtuvės ventiliacijos sistemoje“, – pristatydamas sistemą, akcentuoja „Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius Kastytis Trota.

Įmonės sprendimai remiasi ozonu. Tai natūrali medžiaga, padedanti atmosferai savaime valytis nuo teršalų. Ozonui būdingos itin stiprios oksidacinės savybės, todėl, skaidydamas riebalus, ozonas neleidžia jiems kauptis ištraukimo ortakiuose. Taip ne tik mažinama gaisro rizika – kur kas rečiau reikia valyti ir pačius ortakius. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įpareigoja ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius valyti ventiliacijos sistemą. Tačiau sistemoje, kurioje naudojamas ozonas, riebalų ar kitų nuosėdų susidaro kur kas mažiau ir visa sistema yra saugesnė.

„Ozonu išvalytą karštą gartraukių orą galima panaudoti rekuperacinėje sistemoje ir atgauti iki 82% energijos, – dar vieną pranašumą įvardina K. Trota. – Restoranas, kurio išmetamo oro srautas yra, pvz., 5 tūkst. kub. m/val. per metus, praranda energijos maždaug už 9 tūkst. eurų.“

Sprendimas, kuriame sukaupta pažangiausia rinkos praktika

„Airplus1 Lituanica“ ne tik gamina automatinę ozonavimo sistemą „OTriKS.Kitchen“, bet ir ją prižiūri. Pasak K. Trotos, neretai restoranuose yra sumontuotos pažangios sistemos, bet jos neveikia. 

„Ozonavimo sistemos yra apaugusios mitais, atrodo pernelyg sudėtingai, – sako K. Trota. – Reikia suprasti, kaip ozonas veikia, kokiomis koncentracijomis, kokiais atvejais naudojamas. Todėl mes turime specialistų komandą, kuri ozonavimo sistemas prižiūri visose Baltijos šalyse, nes neretai sistema neveikia vien dėl netinkamos priežiūros.“

Kalbėdamas apie automatinės ozonavimo sistemos „OTriKS.Kitchen“ išskirtinumą, įmonės atstovas pabrėžia, kad tai yra sprendimas, kuriame sukaupta pažangiausia rinkos praktika – nuo veikimo principo, montavimo iki priežiūros. 

„OTriKS.Kitchen“ yra modulinė sistema, kuri gali būti montuojama iki 90 m atstumu nuo gartraukio. Dėl to paprastai ji vadinama bekontakte, nes įrenginio nereikia montuoti ant oro ištraukimo sistemos, taip išvengiant perteklinių įrenginių ir sudėtingo jų valymo: įrenginį su ištraukiamąja ventiliacija jungia vamzdeliai, kurie gali būti prijungti prie kelių gartraukių. Ozonas vamzdeliais pradedamas tiekti, vos tik įjungiami oro ištraukimo įrenginiai. Sistema veikia automatiniu režimu, o oro išvalymo įranga atitinka EN16282 komercinių virtuvių standartą. Ozono kiekiai ir koncentracija stebimi specialiais jutikliais, kurie duomenis belaidžiu ryšiu perduoda į automatizuotą pastato valdymo sistemą – BMS arba gamintojo monitoringo sistemą.


„OTriKs.Kitchen“ PRANAŠUMAI
• atitinka EN16282 komercinių virtuvių standartą;
• visiškai automatizuota, nereikalauja vartotojo priežiūros įranga; 
• modulinė sistema, veikianti iki 90 m atstumu nuo gartraukio;
• saugi ir patikima – kontroliuojama ozono jutikliu;
• nuotolinis valdymas ir 24/7 monitoringas;
• mažos energijos sąnaudos;
• sąsaja su BMS, duomenų perdavimas belaidžiu ryšiu;
• pogarantinis aptarnavimas ir priežiūra; 
• pagaminta Lietuvoje.

„Visi įrenginiai pasiekiami išoriškai realiai ir virtualiai – jie komunikaciniais tinklais stebimi Klaipėdos virtualioje dispečerinėje tarnyboje. Todėl iš karto fiksuojami nukrypimai nuo nustatytų parametrų, jie koreguojami, teikiamos rekomendacijos sistemų valdytojui. Kiek mums žinoma, pasaulyje esame vieninteliai gamintojai, į vieną sistemą komplektuojantys jutiklius ozono koncentracijai stebėti ir valdyti“, – dar vieną sprendimo išskirtinumą įvardina įmonės komercijos direktorius, akcentuodamas, kad jų įmonė ozoną išgauna iš gryno deguonies, todėl ištraukimo sistemos saugomos nuo korozijos, kurią gali nulemti iš atmosferos oro tiesiogiai išgaunamas ozonas, nes jame lieka įvairių priemaišų ir ventiliacinės sistemos dėvėjimąsi skatinančių junginių.

Visi įrenginiai – paprastai montuojamame modulyje

„OTriKS.Kitchen“ – tai viename modulyje sukomplektuotas ozono generatorius, jungimo vamzdeliai ir jutikliai. Toks modulis arba vadinamoji dėžutė į objektą pristatoma parengta iš karto naudoti: ją belieka tik prijungti prie tinklo. Tokį darbą lengvai gali padaryti bet kuris vėdinimo sistemų specialistas. Modulius galima jungti vieną prie kito ir taip sukurti modulinę sistemą, kuri lengvai išsprendžia komercinių virtuvių problemas. 

Nors „OTriKS.Kitchen“ montavimas nesudėtingas, „Dizaja“ rinkosi sistemą su montavimo paslauga. „Renkantis kvapų šalinimo sistemą, mums buvo svarbus ne tik jos efektyvumas, kokybė, bet ir montavimas bei priežiūra, nuotolinio stebėjimo sistema. Todėl pasirinkome „Airplus1 Lituanica“, – pasirinkimo motyvus vardino UAB „Dizaja“ projektų vadovas M. Kubilius. – Įrenginį būtume lengvai sumontavę ir patys, bet mes pasirinkome gaminį kartu su paslauga.“

Kalbėdamas apie naujovių diegimą, M. Kubilius akcentavo, kad inovatyvūs sprendimai reiškia ir aukštesnę viso objekto kokybę. 

„Kadangi ozonas oksiduoja riebalų aerozolius ir neleidžia jiems kauptis ventiliacijos sistemoje, ant jos komponentų, – gartraukiai ir ortakiai tampa saugesni ir praktiškesni. Taip sustiprinama priešgaisrinė apsauga bei prailginamas komponentų tarnavimo laikas, o pačius ortakius reikia valyti daug rečiau. Didelis privalumas, kad tuo pat metu ozonas naikina nepageidautinus virtuvės kvapus“, – apibendrindamas „OTriKS.Kitchen“ naudą, sako „Airplus1 Lituanica“ komercijos direktorius K. Trota.

 
OZONAS –
• palieka mažiausią pėdsaką gamtoje, todėl oro valymas ozonu laikomas vienu iš ekologiškiausių metodų;
• gaminamas vietoje, todėl nereikia transportuoti ar sandėliuoti;
• įveikia ne tik kvapus ar riebalus, bet ir virusus, bakterijas, todėl jo naudojimas aktualus COVID-19 pandemijos metu.
Statybunaujienos.lt
Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2021-02-24 07:23
UAB „Baltic system“ 2020-aisiais įgyvendino vieną iš didžiausių per savo 10 metų istoriją projektą,– didžiausiame Baltijos šalyse RIMI parduotuvių logistikos centre, įsikūrusiame Latvijos sostinėje, įrengė stacionarias gaisrų gesinimo sistemas. Šis projektas tapo pirmuoju, kurį UAB „Baltic system“ a...
nuotrauka
2021-01-21 11:26
Kiekviena būsto apdailos smulkmena ar, atrodytų, pakoreguota nereikšminga detalė gali būsto šeimininkams sukelti įvairių nepatogumų. Nekilnojamojo turto plėtotojai naujakuriams rekomenduoja būsto apdailos projektą parodyti statybų inžinieriams ir pasikonsultuoti su jais dėl techninių galimybių.
nuotrauka
2021-01-21 10:28
Energijos vartojimo efektyvumo didinimas yra vienas svarbiausių ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos tikslų, kuris, tuo pačiu, prisideda prie klimato kaitą sukeliančių dujų išmetimo mažinimo, energetinio skurdo ir energetinio saugumo tikslų.
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-10-08 10:04
Netrukus dalyje Vilniaus pastatų karštas vanduo gali nusidažyti skaisčiai žalia spalva – tai reiškia, kad pastate įrengtas šilumokaitis nesandarus ir jį reikia nedelsiant keisti, siekiant užtikrinti kokybišką karšto vandens tiekimą.
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-08-28 11:44
Vasarą, gulėdami ant lieptelio prie ežero, turbūt daugelis pasvajoja apie tai, kaip būtų galima vasaros šilumą ir energiją išsaugoti žiemos šildymo laikotarpiui. Pasak KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) dėstytojo dr. Artūro Barono, toks uždavinys išsprendžiamas tiek teoriškai, tiek praktiš...
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2019-11-29 10:39
Tauragės savivaldybėje už 900 tūkst. eurų atnaujintas gatvių apšvietimas. „Enefit“ per 4 mėnesius pakeitė daugiau kaip 3,5 tūkst. gatvės šviestuvų mieste ir jo apylinkėse. Įdiegti nauji išmanūs LED gatvės šviestuvai, palyginti su iki tol naudotais šviestuvais, elektros energijos sunaudoja du kartus...
nuotrauka
2019-11-29 09:02
Vilniaus šilumos tinklų (VŠT) šilumos gamybos objektuose užsienio ekspertai užbaigė dūmų automatinių monitoringo sistemų (AMS) bandymus. Bandymai parodė, kaip rašoma pranešime, jog bendrovės AMS veikia stabiliai ir yra parengtos operatyviai reaguoti į dūmų emisijų pokyčius.
nuotrauka
2019-11-15 10:22
Neretai to paties pastato gyventojai skundžiasi, jog vieni gyvena pernelyg karštai ir priversti atverti langus, o kitų butuose pernelyg vėsu. AB „Panevėžio energija“ teigia, kad tai daugelio senos statybos daugiabučių namų problema, jos priežastis – seni, neturintys šiuolaikinių šilumos reguliavimo ...
nuotrauka
2019-11-11 11:23
Saulės kontrolės sistemos yra ne tik funkcionali, bet ir estetiška priemonė pastatų dizainui ir architektūrai kurti. Naudojant šias sistemas, galima reguliuoti vidaus mikroklimatą, temperatūrą, šviesos srautą. Saulės kontrolės sistemos, priešingai nei lauko žaliuzės, yra modernus sprendimas, leidžia...
nuotrauka
2019-10-24 11:12
Ignas Rėksnys – vilnietis verslininkas, jau daugiau kaip 20 metų parduodantis interjero sprendimus. Tiesa, jis ir savo paties namams kurti skyrė ypatingai daug dėmesio, tad posakis „batsiuvys be batų“ jam negalioja.
nuotrauka
2019-10-03 13:17
Po ypač šiltos vasaros į Lietuvą sugrįžo vėsūs, rudeniški orai, tačiau tokius karščius veikiausiai galėsime pamiršti tik iki kito šiltojo sezono. Mokslininkai tikina, kad alinančios karščio bangos kasmet dažnės. Tad tikėtina, kad dėl besikeičiančio klimato vis daugiau žmonių namuose įsirengs vėsinim...
nuotrauka
2019-09-26 13:28
Šilumos tiekimo įmonės nuolat cirkuliuoja karštą tinklų vandenį iki pastato įvado, nes šilumos punkte visus metus ruošiamas buitinis karštas vanduo. Jeigu pastato vidaus šildymo sistema paruošta, paleisti šildymą paprasta – tereikia atsukti keletą sklendžių, fiksuoti prietaisų parodymus. Tą turi atl...
nuotrauka
2019-05-22 13:03
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl teikiamų apmokėti sąskaitų, pasisakė, kad pastatas laikomas atjungtu nuo centralizuoto šildymo sistemos tik surašius statybos užbaigimo aktą ir iki to momento pagrįstai reik...
nuotrauka
2019-05-20 11:47
Danų įmonė JKF POLSKA jau daugiau nei 60 metų nuosekliai didina savo indėlį į geresnės aplinkos kūrimą visame pasaulyje. Iš galvanizuoto metalo lakštų ir nerūdijančio plieno filtrus, separatorius, pneumotransporto ortakius bei vakuuminio ištraukimo sistemas gaminanti bendrovė savo produktus pristato...
nuotrauka
2019-04-15 13:52
Siekiant nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo tikslų, Energetikos ministerija pasirašė susitarimą su įmone „Vilniaus šilumos tinklai“ dėl priemonių, kurios padės taupyti energiją, įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-04-01 07:29
Viena didžiausių Šiaulių regiono pramonės įmonių – vėdinimo sistemos įrangos gamintoja „Salda“ – tęsia 2017 metais pradėtą verslo modelio transformaciją ir atsisako mažmeninės prekybos veiklos. Nuo šiol Lietuvos klientai „Saldos“ gaminius galės įsigyti pas prekybos partnerius.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos