2020 balandžio 3 d. penktadienis, 22:08
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pagalba daugiabučių gyventojams: renovacijos darbus jau galima įsigyti paprasčiau ir greičiau CPO LT Elektroninių pirkimų centre (EPC)

2017-02-14 08:33
Nuo vasario 14 d. Centrinės perkančiosios organizacijos (CPO LT) Elektroninių pirkimų centre (EPC), rangos darbų kataloge prasideda pirkimų konkursai. Tai yra alternatyvus pirkimų įrankis neperkančiosioms organizacijoms, kokios ir yra daugiabučių namų bendrijos. Pirkimai jame organizuojami netaikant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, kadangi jos nėra privalomos. Pirkimai vyks elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmonėms, taip pat, kaip ir CPO LT sistemoje vykstančiuose centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose perkančiosioms organizacijoms.
nuotrauka
Startuoja naujas CPO LT įrankis renovacijos darbams pirkti. Portalo Statybunaujineos.lt nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ

Centrinė perkančioji organizacija CPO LT sukaupė didžiulę patirtį, organizuodama ir vykdydama centralizuotus viešuosius pirkimus viešajam sektoriui ir savivaldos institucijoms. 2014 metais CPO LT sukūrė rangos darbų ir paslaugų modulius, skirtus daugiabučių namų atnaujinimo (renovacijos) programai įgyvendinti. 

Daugiabučių bendrijos galėjo pasinaudoti šia elektronine pirkimų sistema, įsigydamos jai reikalingus renovacijos darbus ir paslaugas. 2013-2016 metais per CPO LT elektroninį katalogą buvo sudaryta rangos darbų sutarčių 1555 daugiabučiams renovuoti už 368 mln. 310 tūkst. 617 eurų. Gyventojai sutaupė 7,43 proc. planuotų renovacijai lėšų arba 29 mln.564 tūkst.399 eurus.

Kodėl reikėjo sukurti naują sistemą EPC daugiabučių renovacijos darbams įsigyti?

Namų bendrijos, dalyvaujančios daugiabučių renovacijos programoje aktyviai naudojosi CPO LT elektroniniu katalogu, ieškodamos statybos įmonių darbams atlikti. Tačiau vykdant pirkimus jos susidurdavo ir su pertekliniais reikalavimais, susijusiais su Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, taikomomis centralizuotiems viešiesiems pirkimams, skirtiems perkančiosioms organizacijoms. Statybininkai taip pat pageidavo, kad būtų galimybė jiems paprasčiau siūlyti savo paslaugas gyventojams bei lengviau ir greičiau tapti CPO LT tiekėjais.

Dar 2015 m. balandžio 21 d. Vyriausybės Komisijoje energijos vartojimo efektyvumo klausimams koordinuoti CPO LT pristatė idėją ir siūlymą elektroniniame kataloge sukurti alternatyvų pirkimų įrankį – Elektroninių pirkimų centrą (EPC) neperkančiosioms organizacijoms (tokios ir yra daugiabučių namų bendrijos), kuriame pirkimai būtų organizuojami netaikant Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų, kadangi jos nėra privalomos.

EPC rangos darbų su projektavimu modulyje – 23 techninės specifikacijos dalys

Aplinkos ministerija, išanalizavusi daugiabučių vykdomos renovacijos darbų poreikį ir struktūrą, parengė ir CPO LT pateikė jų išsamią techninę specifikaciją, kuri suskirstyta į 22 dalis. Kadangi šis įrankis skirtas ne viešųjų pirkimų specialistams, buvo siekiama jį padaryti kuo paprastesniu ir aiškiu visiems. Kiekvienos techninės specifikacijos pavadinimas nurodo, kokius darbus užsakovai gali jose rasti. Netgi ir neturintys specialių statybinių žinių daugiabučių gyventojai lengvai gali nurodyti ir užsisakyti jiems būtinus renovacijos darbus – nuo cokolio ir sienų šiltinimo iki liftų atnaujinimo ir aplinkotvarkos darbų pagal pateikiamus pavyzdžius.

Atsižvelgus į daugelio daugiabučių bendrijų išsakomus pageidavimus, sudaryta galimybė patiems užsakovams suformuoti savo užsakymo krepšelį, nurodant 23 dalyje būtinų atlikti darbų specifikaciją. Čia gyventojai gali užsakyti jų namui reikalingus konkrečius darbus, naudodamiesi pateiktų specifikacijų pavyzdžiais arba nurodyti savo reikalavimus.

Tiekėjų vertinimas operatyvus, sutartys lanksčios

Pirkimai per EPC vyksta pagal kitas taisykles nei CPO LT elektroniniame kataloge, skirtame perkančiosioms organizacijoms. Visų pirma, tiekėjų patekimas į Elektroninių pirkimų centrą yra daug paprastesnis – jiems reikia pateikti minimalų kiekį dokumentų, patvirtinančių jų kvalifikaciją bei finansinį stabilumą. CPO LT darbuotojai vos per keliais darbo dienas operatyviai įvertina jų atitikimą reikalavimams ir įtraukia į EPC tiekėjų sąrašą.

Tokia pat procedūra pagal Viešųjų pirkimų įstatymą trunka iki pusės metų ar net ilgiau. Taigi, laiko sąnaudų taupymas yra akivaizdus.

Daugiabučių bendrijoms, nusipirkus renovacijos darbus ir jų eigoje paaiškėjus, kad reikalingi papildomi ar netgi kitokie darbai, dabar bus galima nesudėtingai išspręsti šią problemą. Sutartys tarp užsakovų ir tiekėjų yra lanksčios, nes negalioja Viešųjų pirkimų nuostatos. Todėl yra galimybė dvišalių santykių tarp pirkėjų ir tiekėjų pagrindu, abipusiu sutarimu keisti sutarties sąlygas, skelbia CPO LT.

EPC rangos darbų su projektavimu modulyje jau registruoti pirmi tiekėjai ir užsakovai

Nuo vasario pradžios EPC rangos darbų su projektavimu modulyje jau galima registruotis tiekėjams ir užsakovams.

Pirmąją modulio veikimo dieną jame pradėjo registruotis tiekėjai bei katalogo naudotojai – užsakovai. Nuo vasario 14 d. EPC rangos darbų kataloge prasideda pirkimų konkursai. Jie vyks elektroninėje erdvėje, nedalyvaujant žmonėms, taip pat, kaip ir CPO LT sistemoje vykstančiuose centralizuotuose viešuosiuose pirkimuose perkančiosioms organizacijoms. Pirkėjai patys galės nurodyti tiekėjų varžymosi trukmę iki 15 darbo dienų. Pasibaigus šiam terminui bei paskelbus laimėtoją per 10 darbo dienų yra pasirašoma darbų rangos sutartis ir galima pradėti daugiabučio renovacijos darbus.

CPO LT tikisi, kad kolektyvo entuziazmo dėka ir jėgomis, mažomis sąnaudomis sukurtas naujas elektroninis įrankis, skirtas daugiabučių namų bendrijoms, taps rimtu pagalbininku tūkstančiams daugiabučių gyventojų, kurie nori atnaujinti savo būstą, bet dažnai baiminasi, kad statybininkų paieška sukels daug problemų ir rūpesčių. EPC rangos darbų su projektavimu modulyje pirkėjai ras visus jiems reikalingus darbus ir paslaugas būtinus renovacijai. 

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Miestiečiai

nuotrauka
2020-04-03 09:09
Atšilus orams, Vilniaus miesto savivaldybės įmonė UAB „Grinda" atnaujina sostinės gatvių dezinfekciją. Augant dezinfekcijos poreikiui ir siekiant efektyviau atlikti užduotis, pasitelkiami ir nestandartiniai sprendimai: gatves dezinfekciniu tirpalu purškia universalus miesto priežiūros traktorius.
nuotrauka
2020-04-02 10:24
Vilniaus mieste, vos tik nustačius susirgimo COVID-19 atvejį daugiabučio namo gyventojui, nedelsiant bus atliekamas pilnas šios namo laiptinės dezinfekavimas.
nuotrauka
2020-04-01 15:05
Vos pasibaigus žiemai, Vilniuje prasidėjo daug remonto ir naujos infrastruktūros statybos darbų. Savivaldybė siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjus eismo intensyvumui bei, oro sąlygoms leidžiant, pradeda gatvių tvarkymo darbus įprastai intensyviausiai naudojamose gatvėse, taip sumaži...
nuotrauka
2020-04-01 13:28
Aplinkos ministerija inicijavo teisės aktų pakeitimus, skirtus statybos sektoriui prisitaikyti prie karantino, paskelbto šalyje dėl koronaviruso plitimo grėsmės, sąlygų, ir išplatino parengtas rekomendacijas visuomenei ir skirtinguose sektoriuose veikiantiems subjektams, ypač skatindama naudotis šiu...
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...
nuotrauka
2020-03-30 14:21
Vilniaus miesto savivaldybė pasitelkė dronus karantino tvarkos mieste palaikymui ir gyventojų informavimui. Kiekvieną dieną, nuo 9 iki 18 val., danguje patruliuoja 7 savanorių dronai, jų skaičius netrukus išaugs. Dronai padės stebėti vietas, kur gali būriuotis žmonės, jiems bus siunčiama garsinė inf...
nuotrauka
2020-03-30 08:55
Ukmergės rajono savivaldybė pasidalino gerąja patirtimi, kaip su koronaviruso plitimu kovoja viena iš daugiabučių namų savininkų bendrija (DNSB).
nuotrauka
2020-03-27 09:37
Aplinkos ministerija ragina karantino metu visas procedūras sprendimams daugiabučių renovacijos (investicijų plano tvirtinimas; finansų įstaigos pasirinkimas, techninio projekto viešas aptarimas ir pan.) ir kitais su bendrosios nuosavybės valdymu ir priežiūra susijusiais klausimais priimti vykdyti t...
nuotrauka
2020-03-26 13:31
Aplinkos ministerija parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti atliekas karantino metu. Nors pagal šiuo metu turimą informaciją nėra pagrindo teigti, kad komunalinių atliekų srautas galėtų būti koronaviruso plitimo židiniu, šios rekomendacijos parengtos maksimaliam gyventojų ir ypač atliekų tvarkytojų s...
nuotrauka
2020-03-25 08:00
Vilniaus Pilaitės rajone pastatytas automatizuotos įrankių nuomos terminalas. Moduliniame statinyje su 200 užrakinamų dėžių galima nuomotis įrankius visą parą – naudojantis specialia kurts programėle. Išmanus bekontaktis nuomos būdas arti namų pasirodė esąs įžvalgus sprendimas.
nuotrauka
2020-03-23 12:32
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) baigė vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams atnaujinti (2019 m. rugpjūčio mėn.) pateiktas paraiškas. Iš 480 gautų paraiškų po Agentūros įvertinimo kaip tinkami įgyvendinti pripažinti 457 projektai, kurių bendra investic...
nuotrauka
2020-03-20 13:35
Šiomis dienomis daugumai tenka pratintis prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų – didžiąją dalį laiko praleisti namuose. Nevykdami į darbą sutaupome laiko ir išlaidų kelionėms, tačiau ilgiau būdami namuose suvartojame ir daugiau energijos – elektros ir dujų. Tausojantis energijos vartojimas tampa labai a...
nuotrauka
2020-03-19 09:56
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad šiuo laikotarpiu, esant padidintai rizikai užsikrėsti Covid-19, rekomenduotina rūpestingiau valyti namus.
nuotrauka
2020-03-16 16:35
Dėl besikeičiančios epidemiologinės situacijos, kurią kelia koronaviruso paplitimo grėsmė, Aplinkos ministerija primygtinai ragina daugiabučių namų administratorius ir pačius gyventojus imtis priemonių šiai grėsmei mažinti. Viena iš užtvarų užkratui plisti – laiptinių dezinfekcija.
nuotrauka
2020-03-16 10:07
Bendrovė „Ignitis“ visiems savo klientams, kurie susidurs su finansiniais nesklandumais įvesto karantino metu, pasiūlė lengvatines atsiskaitymo už paslaugas sąlygas. Dėl pastarųjų taikymo gyventojai kviečiami kreiptis į „Ignitis“ klientų aptarnavimo specialistus.
nuotrauka
2020-03-10 10:03
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl padidėjusios įmokos už prijungimą, primena, kaip apskaičiuojama prijungimo įmoka, jei vartotojas savo lėšomis atlieka projektavimo darbus.
nuotrauka
2020-02-28 14:09
Svarstydamas, kur gyventi, jaunas žmogus dažnai renkasi tarp trijų didžiųjų miestų. Pagal gyventojų pasiskirstymą ir tendencijas, paskutiniu metu vis daugiau jaunų šeimų, rašoma pranešime, renkasi Klaipėdą ir gyvenimą prie jūros. Didmiestis su mažo miesto privalumais – tokį Klaipėdos apibūdinimą gal...
nuotrauka
2020-02-27 14:43
Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje (VERT) įvyko susitikimas su Energetikos ministerijos, savivaldybių ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovais dėl daugiabučiuose namuose (3-jų aukštų ir daugiau) naudojamų nesaugių suskystintų naftos dujų (SND) balionų pakeitimo alternatyviais šal...
nuotrauka
2020-02-26 16:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau LVAT), išnagrinėjęs pareiškėjos skundą dėl Alytaus miesto savivaldybės administracijos sprendimo nutraukti kompensacijas už būsto šildymo, karšto bei geriamojo vandens išlaidas skaičiavimą, konstatavo, kad Socialinės paramos skyriaus priimtas spr...
nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai