2020 vasario 28 d. penktadienis, 5:28
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Palangą krėtė statybų karštinė  1

Aušra PETRONIENĖ      2014-10-08 17:27
Palanga daugeliui asocijuojasi su vasara, jūra ir atostogomis, todėl šis kurortas pelnytai vadinamas vasaros sostine. Tačiau šiemet į Palangą plūdo ne tik poilsiautojai, bet ir statybininkai. Vieni jų tęsė darbus nacionalinės svarbos objektuose ir kituose visuomenei svarbiuose pastatuose, kiti plušėjo renovuojant senus ar statant naujus kurorto daugiabučius.
nuotrauka
Palanga. Portalo nuotr.


Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės, nuo metų pradžios iki 2014 m. liepos pabaigos Statybų skyrius išdavė 255 statybą leidžiančius dokumentus. Be to, 2014 m. statybos tęsiamos įvairiuose visuomeninės reikšmės objektuose.

Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija, UAB „Žemkasa“

Šventojoje rekonstruojama Jūros gatvės dalis – nuo Ošupio tako iki Šventosios gatvės. Atnaujinama daugiau negu vieno kilometro ilgio atkarpa. Jūros gatvės rekonstravimo darbus atlieka UAB „Žemkasa“.

Gatvės atnaujinimo darbai pradėjo rugpjūtį. Kaip sakė Vitas Ramanauskas, UAB „Žemkasa“ technikos direktorius, jau atlikta nemažai numatytų darbų 250 metrų atkarpoje iki Mėguvos gatvės – rengiama dangos konstrukcija. Taip pat jau paklota dalis lietaus nuotekų vamzdyno.

Įvertindamas bendrovės atliekamus darbus, V. Ramanauskas sakė, kad jie tolygūs naujos gatvės įrengimui. „Daroma kaip nauja gatvė: keičiamas visas konstruktyvas, daromi dviračių takai, nauji bortai, nauji šaligatviai, keičiama lietaus nuotekų nuvedimo sistema – klojami nauji tinklai. Taip pat naujai klojami apšvietimo tinklai“, – vardino atliekamus darbus UAB „Žemkasa“ atstovas. Vandentiekio bei kanalizacijos tinklai lieka kaip buvę.

Atnaujinama gatvė bus platesnė – 9,5 metro. Dviračių takams, kurie tęsis 1,3 km, skirtos juostos po 1,25 m, o nuo gatvės jie bus atskirti nudažytomis juostomis. Važiuojamosios gatvės dalies bei dviračių tako danga įprastinė – asfaltas. Šaligatviai klojami betoninėmis trinkelėmis. Bus įrengti nauji mažosios architektūros elementai, tai yra suoliukai ir šiukšliadėžės.

Jūros gatvės rekonstrukcijos projektas įgyvendinamas keliais etapais, kurie priklauso nuo finansavimo. Kaip sakė Palangos savivaldybės atstovai, pirmajam iš jų jau gautas finansavimas – 1,1 mln. litų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Iš viso Jūros gatvės rekonstrukcija atsieis 5,2 mln. litų.

UAB „Žemkasa“ yra generalinis objekto rangovas, visus darbus atliekantis savo jėgomis. „Tai yra normalus kelininko darbas – įrengti techniškai tvarkingą konstrukciją. Mes tuo ir užsiimame“, – sakė V. Ramanauskas. Jokių netikėtumų, kurie galimi dirbant senamiestyje, Šventojoje neištiko. Paklaustas apie darbų pabaigą, UAB „Žemkasa“ technikos direktorius V. Ramanauskas sakė, kad visa priklausys nuo objekto etapų finansavimo.

Vasaros koncertų salės rekonstrukcija

• Naujosios vasaros koncertų salės plotas – apie 4 tūkst. kv. metrų.
• Numatoma darbų pabaiga – 2015 m. gruodis.
• Pastatas bus apvalios formos, talpins apie 2200 žmonių.
• Yra numatyta galimybė žemesnįjį amfiteatro lygį transformuoti į horizontalaus grindų paviršiaus salę. Tuomet sėdimų ir stovimų vietų skaičius salėje didės, o kartu atsiras galimybė per keletą minučių pakeisti patalpos žiūrovų dalį iš amfiteatro į konferencijų salę ar tuščią erdvę.
• Koncertų salės rekonstrukcijai iš 2007-2013 m. ES finansinės paramos skirta 10 mln. litų. Iš viso šie darbai pareikalaus maždaug 25 mln. litų.
Palangos stadiono bėgimo takų su lengvosios atletikos sektoriais atnaujinimas
• Planuojama darbų pabaiga – dar šiais metais.
• Stadione bus padengti devyni bėgimo takai, sutvarkyti šuolių į tolį, trišuolio, rutulio stūmimo bei šuolių į aukštį sektoriai, naujai įrengti disko bei ieties metimų sektoriai.
• Šiam remontui skirta 1,8 mln. Lt iš Valstybės investicijų programos.
• Savivaldybės ateities planuose – atnaujinti stadiono veją, greta esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga bei 4 atvirus teniso kortus.

Jūratės gatvės su aikšte rekonstrukcija

• Rekonstrukcija miestui atsiėjo beveik 5 mln. litų.
Darbų pabaiga planuota 2016 metais, tačiau greičiausiai jie bus baigti jau šiemet – trūksta tik neseniai sumanyto čia pastatyti grojančio fontano. Būsimas fontano baseinas bus apvalios formos, 9 m skersmens, jo sąmata – apie pusę milijono litų.
• Rekonstruojamos Jūratės gatvės ilgis – 1 km, plotis – 7,5 m, ties Palangos senąją gimnazija – 5,5 metro.
• Statybų metu sunaudota 274 kv. m granito ir 1350 kv. m trinkelių.
• Gatvėje pastatyti 34 mediniai suoliukai ir tiek pat šiukšliadėžių.

170 vietų kolumbariumas

• Statybos bus baigtos iki Vėlinių.
• Palangos amžinojo poilsio vietoje bus įrengti penki 18-os kriptų bei du 40-ies kriptų kolumbariumai.
• Kiekvienoje kriptoje bus galima laidoti 4 urnas, tad iš viso kolumbariume amžiną poilsį ras beveik 700 velionių palaikai.
• Kolumbariume bus įrengti penki mažesnieji, 2,7 metro aukščio tiesūs kolumbariumai, pagaminti iš šviesiai pilkų poliruotų granito plokščių su juodo poliruoto granito durelėmis bei du didieji, 2,2 metro aukščio apvalūs poliruoto granito kolumbariumai.

4,6 ha ploto kempingo Nemirsetoje statyba

• Baigtas pirmasis projekto etapas, kurio metu buvo paklotos komunikacijos, įrengti sanitariniai mazgai, aptverta teritorija, sutvarkyta infrastruktūra.
• Įrengtos 58 vietos kemperiams, dušai, skalbyklos, kita reikiama infrastruktūra.
• Kempinge bus maisto gaminimo blokas, sporto bei vaikų žaidimų aikštelės.
• Antruoju ir trečiuoju etapais planuojama kempinge įrengti 12 stacionarių namukų bei 59 palapinių miestelį su vietomis automobiliams bei reikalinga infrastruktūra.
• Svečių patogumui visa kempingo teritorija bus apšviesta, čia atsiras mažoji architektūra, pavėsines su židiniu, krepšinio, tinklinio, futbolo, teniso, vaikų žaidimų aikštelės. Mažiesiems skirtoje teritorijoje vyraus jūros tematikos motyvai.
• Projekto vertė – 4 mln. litų, įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis.

Globos namų rekonstrukcija

• Modernizuojant Globos namus, bus ne tik atnaujinamos patalpos, bet ir iškeltas trečias aukštas, kur įsikurs administracija, ir taip apie 460 kv. m išplėstas pastato plotas.
• Globos namų modernizavimą planuojama baigti iki 2014 m. gruodžio. Darbai atsieis beveik 3 mln. litų, skirtų Europos regioninės plėtros fondo. Savivaldybė prisidės dar 0,5 mln. litų.
Palangos botanikos parko rekonstrukcija, II etapas, UAB „Irdaiva“.
• Iš viso numatyti trys rekonstrukcijos etapai, o bendra darbų vertė – per 25 mln. litų.
• Rekonstrukcija vykdoma iš Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų.
• Per pirmąją etapą iš ES struktūrinių fondų panaudota daugiau nei 3,5 mln. litų, antrajam skirta 3 mln. litų europinių pinigų bei dar beveik 0,7 mln. litų prisidės kurorto savivaldybė.

Magistralinio kelio A13 Klaipėda – Liepoja tiesimas ir Vydmantų sankryžos rekonstrukcija

• Palangos aplinkkelis 23-ejus metus bus prižiūrimas privačiomis lėšomis. Projekto rangovai per dvejus metus nuties 8,25 km ilgio kelią, 23-ejus metus vykdys jo eksploatacinę priežiūrą ir per tą laiką du kartus atliks kelio rekonstrukciją.
• Projekto įgyvendinimo kaina – per 123 mln. litų, iš jų kasmet po 0,93 mln. litų grįš į valstybės biudžetą kaip pridėtinės vertės mokestis.
• Jo valdymą ir administravimą per visą sutarties galiojimo laikotarpį vykdys specialiai įsteigta bendrovė „Palangos aplinkkelis“, pateikusi banko garantiją, numatytą kaip būtiną sutarties įsigaliojimo sąlygą.
• Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 m. gegužę.

Palangos Autobusų stoties su prekybos centru statyba ir susisiekimo infrastruktūros rekonstrukcija

• Pastatų kompleksą sudarys apie 500 kv. metrų stoties pastatas ir apie 5000 kv. metrų prekybos centro patalpos.
• Ypatingas dėmesys skiriamas pastatų apšvietimui, kuris padės sukurti kurortui būdingą autobusų stoties viziją – pagrindinis prekybos centro fasadas atkartos jūros bangas, o melsvą spalvą bangoms suteiks į jas nukreiptos LED lempos.
• Bendra projekto vertė siekia 16 mln. litų, įskaitant ir investicijas į miesto infrastruktūrą.
• Bus rekonstruota šalia esanti Vėžių gatvė, plento atkarpa nuo Kretingos gatvės iki sankirtos su Vėžių gatve, čia įrengtas naujas apšvietimas, šaligatviai, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, naujos automobilių parkavimo vietos, gatvių praplatėjimai, įvažiavimai ir išvažiavimai.
• Šalia komplekso įrenginėjamos automobilių aikštelės, kuriose tilps apie 240 automobilių.
• Darbų pabaiga planuojama gruodžio mėnesį.

Statybininkai šiemet gražino ir Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, buvo rekonstruojamas administracinis pastatas Vytauto g. 112, kur po rekonstrukcijos įsikels Palangos miesto savivaldybė ir visi administracijos padaliniai. Nemažai statybos leidimų išduota ir gyvenamuosius kvartalus statančiom įmonėms. Savivaldybės palaiminimo sulaukė beveik 8000 kv. metrų poilsio pastato Kęstučio g. 15 statyba, statybinė technika burzgė statomame keturių daugiabučių gyvenamųjų namų komplekse Žiogų g. 6. Komplekse numatyti 264 butai, kurių bendras plotas 14 840 kv. metrų.

Nuotraukos – Palangos savivaldybės ir portalo

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Šaunus kurortas!
2014-10-09 11:23
vis gražinasi Palanga...

Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-02-25 08:46
Neilgai trukus Šventojoje prasidės modernaus viešbučio su gydomuoju SPA centru statybos.
nuotrauka
2020-02-21 09:01
Bendrovė „Baltisches Haus“ ir Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė paramos sutartį, pagal kurią bendrovė finansuos naujos autobusų stoties techninį projektą ir užtikrins statybų vykdymo priežiūros paslaugas. Bendra paramos suma – 123 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-02-19 10:44
Penktoji Interchemie werken „De Adelaar“ gamykla, įsikūrusi Kauno LEZ, gamybinę veiklą pradės vasario mėnesį. 1500 kv. m ploto patalpose sumontuotos dvi gamybos linijos: tirpiųjų ir geriamųjų produktų, galinčios per parą pagaminti iki 6 tonų produkcijos. Tiek technologijomis, tiek įranga Kauno padal...
nuotrauka
2020-02-19 09:15
UAB Merko statyba apyvarta 2019 metais pasiekė 59,5 mln. eurų, lyginant su ankstesniais metais ji išaugo 56 proc. Bendrovės pelnas prieš mokesčius buvo 1,8 mln. eurų.
nuotrauka
2020-02-18 15:49
Vasario 18 d., antradienį, Kauno kogeneracinėje jėgainėje (KKJ) šiluma paverstos pirmosios atliekos, o šilumos energija patiekta į Kauno miesto centrinio šildymo sistemą. Planuojama, kad KKJ vasario mėnesį Kaunui patieks 22600 MWh šiluminės energijos. Tai turėtų sudaryti apie 12% Kauno miesto vasari...
nuotrauka
2020-02-18 11:02
Prieš metus Klaipėdoje duris atvėrė viena didžiausių Baltijos šalyse bendradarbystės (angl. coworking) erdvė su integruota gyvenamąja vieta (angl. coliving). Šis projektas – tai Klaipėdoje kuriamo technologijų parko „Baltic Tech Park“ dalis. Sausio pabaigoje „Light House“ atšventė pirmąjį veiklos gi...
nuotrauka
2020-02-18 09:49
EIKA plėtotam biurų pastatui Gedimino prospekte „Live Square“ suteiktas „BREEAM In Use“ „Excellent“ įvertinimas. Tai vienas aukščiausių įvertinimų, skiriamų pastatui už efektyviai pritaikytus tvarumo sprendimus.
nuotrauka
2020-02-17 10:02
Prieš kelerius metus pradėto statyti Šiaulių tardymo izoliatoriaus statybos bus tęsiamos įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės projektą. Tokiam Teisingumo ministerijos siūlymui buvo pritarta Vyriausybės pasitarime.
nuotrauka
2020-02-13 09:16
Klaipėdos rajono savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Synergy Solutions“, projektuosiančia Gargždų daugiafunkcį centrą. Savivaldybė rangovui kelią užduotį suprojektuoti modernią, šiuolaikišką ir funkcionalią sporto bei laisvalaikio erdvę mieste. Sutarties vertė – kiek daugiau nei 79 tūkst. eurų, o p...
nuotrauka
2020-02-12 11:37
Įrangos nuomos paslaugų teikimo bendrovė – „Cramo“ neseniai paskelbė apie susijungimą su įrankių ir technikos nuomos rinkos žaidėju „Boels Rental“.
nuotrauka
2020-02-12 10:14
Į Kauno kogeneracinę jėgainę (KKJ) trečiadienį pradėtos vežti pirmosios atliekos. Šios mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginiuose atrūšiuotos, netinkamos perdirbti ir energetinę vertę turinčios komunalinės atliekos kartu su nepavojingomis pramoninėmis atliekomis jėgainėje bus naudojamos kai...
nuotrauka
2020-02-11 13:18
Užbaigus projektavimo darbus ir gavus statybos leidimą, UAB „Merko statyba“ Kaune, Radvilėnų plente pradeda Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato statybas. Darbus planuojama baigti 2022 metų pradžioje.
nuotrauka
2020-02-11 10:09
Bendrovė „Justicija“, teikianti buhalterinės apskaitos, teisines bei ekspertų paslaugas, pernai paminėjo 15-ąsias veiklos metines. Sukaktis buvo paminėta ne tik su gimtadienio tortu, bet ir praplečiant veiklų spektrą – prie jau vykdomų veiklų, susijusių su verslo, teisės, buhalterinių ir kitų klausi...
nuotrauka
2020-02-10 11:35
Lietuvių ir vokiečių mokslininkai, kartu kuriantys tandeminius saulės elementus, pasiekė naują efektyvumo rekordą – jų sukurtas saulės elementas elektros energija paverčia 29,15 proc. krintančios šviesos. (Šiandien rinkoje paplitusių monokristalinio silicio elementų efektyvumas tesiekia 20 proc.) Re...
nuotrauka
2020-02-10 09:13
Procesų automatizaciją taiko kone kiekvienas Lietuvoje veikiantis užsienio kompanijų verslo ir IT paslaugų centras, tačiau stinga platesnio kalbėjimo apie robotizacijos poveikį visos šalies ekonomikai, tvirtina specialistai. Iki šiol nėra daug galimybių dalintis savo patirtimi bei sėkmės istorijomis...
nuotrauka
2020-02-06 14:04
Siūloma prie mokyklų papildomai įrengti modulines sporto sales, kuriose, pasirinkę įvairias sporto šakas, sportuotų vaikai, ypač jaunesnio amžiaus. Tokią iniciatyvą pristatė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas (LKF) Arvydas Sabonis, LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas, Li...
nuotrauka
2020-02-06 09:59
Šią savaitę Kauno kogeneracinėje jėgainėje baigti prancūzų kompanijos LAB dūmų valymo sistemos paskutinio technologinio elemento – rankovinio filtro – montavimo darbai.
nuotrauka
2020-02-04 09:57
Keturių aukštų, 12 000 kv. m ploto pastatas, pritaikytas 1000 moksleivių, kurių ugdymui suplanuotos 88 klasės ir ne viena sporto salė – Tolminkiemio gimnazija jau ne tik architektūros studijos „DO architects“ komandos ir Vilniaus miesto savivaldybėje periodiškai susirenkančios darbo grupės eskizuose...
nuotrauka
2020-02-04 07:51
Standartiniu būdu pagaminto betono struktūra yra akyta, su daugybę kapiliarų ir mikroskopinių įtrūkių. Betono poros, kapiliarai ir įtrūkiai susidaro dėl kelių veiksnių: garuojant vandeniui, kai betonas kietėja; esant nepakankamam betono sutankinimui liejimo metu; dėl betono suslūgimo rišantis, susid...
nuotrauka
2020-01-31 15:46
Lukiškių komplekso transformacija suteikia unikalią galimybę gauti didžiausią naudą valstybei, privatiems investuotojams ir visuomenei. Diskusijos apie Lukiškių kalėjimo konversijos galimybes pereina į analizės ir realių perspektyvų vertinimo stadiją.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos