2019 rugsėjo 21 d. šeštadienis, 4:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Palangą krėtė statybų karštinė  1

Aušra PETRONIENĖ      2014-10-08 17:27
Palanga daugeliui asocijuojasi su vasara, jūra ir atostogomis, todėl šis kurortas pelnytai vadinamas vasaros sostine. Tačiau šiemet į Palangą plūdo ne tik poilsiautojai, bet ir statybininkai. Vieni jų tęsė darbus nacionalinės svarbos objektuose ir kituose visuomenei svarbiuose pastatuose, kiti plušėjo renovuojant senus ar statant naujus kurorto daugiabučius.
nuotrauka
Palanga. Portalo nuotr.


Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjos Violetos Staskonienės, nuo metų pradžios iki 2014 m. liepos pabaigos Statybų skyrius išdavė 255 statybą leidžiančius dokumentus. Be to, 2014 m. statybos tęsiamos įvairiuose visuomeninės reikšmės objektuose.

Jūros gatvės Šventojoje rekonstrukcija, UAB „Žemkasa“

Šventojoje rekonstruojama Jūros gatvės dalis – nuo Ošupio tako iki Šventosios gatvės. Atnaujinama daugiau negu vieno kilometro ilgio atkarpa. Jūros gatvės rekonstravimo darbus atlieka UAB „Žemkasa“.

Gatvės atnaujinimo darbai pradėjo rugpjūtį. Kaip sakė Vitas Ramanauskas, UAB „Žemkasa“ technikos direktorius, jau atlikta nemažai numatytų darbų 250 metrų atkarpoje iki Mėguvos gatvės – rengiama dangos konstrukcija. Taip pat jau paklota dalis lietaus nuotekų vamzdyno.

Įvertindamas bendrovės atliekamus darbus, V. Ramanauskas sakė, kad jie tolygūs naujos gatvės įrengimui. „Daroma kaip nauja gatvė: keičiamas visas konstruktyvas, daromi dviračių takai, nauji bortai, nauji šaligatviai, keičiama lietaus nuotekų nuvedimo sistema – klojami nauji tinklai. Taip pat naujai klojami apšvietimo tinklai“, – vardino atliekamus darbus UAB „Žemkasa“ atstovas. Vandentiekio bei kanalizacijos tinklai lieka kaip buvę.

Atnaujinama gatvė bus platesnė – 9,5 metro. Dviračių takams, kurie tęsis 1,3 km, skirtos juostos po 1,25 m, o nuo gatvės jie bus atskirti nudažytomis juostomis. Važiuojamosios gatvės dalies bei dviračių tako danga įprastinė – asfaltas. Šaligatviai klojami betoninėmis trinkelėmis. Bus įrengti nauji mažosios architektūros elementai, tai yra suoliukai ir šiukšliadėžės.

Jūros gatvės rekonstrukcijos projektas įgyvendinamas keliais etapais, kurie priklauso nuo finansavimo. Kaip sakė Palangos savivaldybės atstovai, pirmajam iš jų jau gautas finansavimas – 1,1 mln. litų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Iš viso Jūros gatvės rekonstrukcija atsieis 5,2 mln. litų.

UAB „Žemkasa“ yra generalinis objekto rangovas, visus darbus atliekantis savo jėgomis. „Tai yra normalus kelininko darbas – įrengti techniškai tvarkingą konstrukciją. Mes tuo ir užsiimame“, – sakė V. Ramanauskas. Jokių netikėtumų, kurie galimi dirbant senamiestyje, Šventojoje neištiko. Paklaustas apie darbų pabaigą, UAB „Žemkasa“ technikos direktorius V. Ramanauskas sakė, kad visa priklausys nuo objekto etapų finansavimo.

Vasaros koncertų salės rekonstrukcija

• Naujosios vasaros koncertų salės plotas – apie 4 tūkst. kv. metrų.
• Numatoma darbų pabaiga – 2015 m. gruodis.
• Pastatas bus apvalios formos, talpins apie 2200 žmonių.
• Yra numatyta galimybė žemesnįjį amfiteatro lygį transformuoti į horizontalaus grindų paviršiaus salę. Tuomet sėdimų ir stovimų vietų skaičius salėje didės, o kartu atsiras galimybė per keletą minučių pakeisti patalpos žiūrovų dalį iš amfiteatro į konferencijų salę ar tuščią erdvę.
• Koncertų salės rekonstrukcijai iš 2007-2013 m. ES finansinės paramos skirta 10 mln. litų. Iš viso šie darbai pareikalaus maždaug 25 mln. litų.
Palangos stadiono bėgimo takų su lengvosios atletikos sektoriais atnaujinimas
• Planuojama darbų pabaiga – dar šiais metais.
• Stadione bus padengti devyni bėgimo takai, sutvarkyti šuolių į tolį, trišuolio, rutulio stūmimo bei šuolių į aukštį sektoriai, naujai įrengti disko bei ieties metimų sektoriai.
• Šiam remontui skirta 1,8 mln. Lt iš Valstybės investicijų programos.
• Savivaldybės ateities planuose – atnaujinti stadiono veją, greta esančiose laisvose erdvėse įrengti pagalbinę futbolo aikštę su dirbtine danga bei 4 atvirus teniso kortus.

Jūratės gatvės su aikšte rekonstrukcija

• Rekonstrukcija miestui atsiėjo beveik 5 mln. litų.
Darbų pabaiga planuota 2016 metais, tačiau greičiausiai jie bus baigti jau šiemet – trūksta tik neseniai sumanyto čia pastatyti grojančio fontano. Būsimas fontano baseinas bus apvalios formos, 9 m skersmens, jo sąmata – apie pusę milijono litų.
• Rekonstruojamos Jūratės gatvės ilgis – 1 km, plotis – 7,5 m, ties Palangos senąją gimnazija – 5,5 metro.
• Statybų metu sunaudota 274 kv. m granito ir 1350 kv. m trinkelių.
• Gatvėje pastatyti 34 mediniai suoliukai ir tiek pat šiukšliadėžių.

170 vietų kolumbariumas

• Statybos bus baigtos iki Vėlinių.
• Palangos amžinojo poilsio vietoje bus įrengti penki 18-os kriptų bei du 40-ies kriptų kolumbariumai.
• Kiekvienoje kriptoje bus galima laidoti 4 urnas, tad iš viso kolumbariume amžiną poilsį ras beveik 700 velionių palaikai.
• Kolumbariume bus įrengti penki mažesnieji, 2,7 metro aukščio tiesūs kolumbariumai, pagaminti iš šviesiai pilkų poliruotų granito plokščių su juodo poliruoto granito durelėmis bei du didieji, 2,2 metro aukščio apvalūs poliruoto granito kolumbariumai.

4,6 ha ploto kempingo Nemirsetoje statyba

• Baigtas pirmasis projekto etapas, kurio metu buvo paklotos komunikacijos, įrengti sanitariniai mazgai, aptverta teritorija, sutvarkyta infrastruktūra.
• Įrengtos 58 vietos kemperiams, dušai, skalbyklos, kita reikiama infrastruktūra.
• Kempinge bus maisto gaminimo blokas, sporto bei vaikų žaidimų aikštelės.
• Antruoju ir trečiuoju etapais planuojama kempinge įrengti 12 stacionarių namukų bei 59 palapinių miestelį su vietomis automobiliams bei reikalinga infrastruktūra.
• Svečių patogumui visa kempingo teritorija bus apšviesta, čia atsiras mažoji architektūra, pavėsines su židiniu, krepšinio, tinklinio, futbolo, teniso, vaikų žaidimų aikštelės. Mažiesiems skirtoje teritorijoje vyraus jūros tematikos motyvai.
• Projekto vertė – 4 mln. litų, įgyvendinamas Europos Sąjungos lėšomis.

Globos namų rekonstrukcija

• Modernizuojant Globos namus, bus ne tik atnaujinamos patalpos, bet ir iškeltas trečias aukštas, kur įsikurs administracija, ir taip apie 460 kv. m išplėstas pastato plotas.
• Globos namų modernizavimą planuojama baigti iki 2014 m. gruodžio. Darbai atsieis beveik 3 mln. litų, skirtų Europos regioninės plėtros fondo. Savivaldybė prisidės dar 0,5 mln. litų.
Palangos botanikos parko rekonstrukcija, II etapas, UAB „Irdaiva“.
• Iš viso numatyti trys rekonstrukcijos etapai, o bendra darbų vertė – per 25 mln. litų.
• Rekonstrukcija vykdoma iš Europos Sąjungos (ES) paramos lėšų.
• Per pirmąją etapą iš ES struktūrinių fondų panaudota daugiau nei 3,5 mln. litų, antrajam skirta 3 mln. litų europinių pinigų bei dar beveik 0,7 mln. litų prisidės kurorto savivaldybė.

Magistralinio kelio A13 Klaipėda – Liepoja tiesimas ir Vydmantų sankryžos rekonstrukcija

• Palangos aplinkkelis 23-ejus metus bus prižiūrimas privačiomis lėšomis. Projekto rangovai per dvejus metus nuties 8,25 km ilgio kelią, 23-ejus metus vykdys jo eksploatacinę priežiūrą ir per tą laiką du kartus atliks kelio rekonstrukciją.
• Projekto įgyvendinimo kaina – per 123 mln. litų, iš jų kasmet po 0,93 mln. litų grįš į valstybės biudžetą kaip pridėtinės vertės mokestis.
• Jo valdymą ir administravimą per visą sutarties galiojimo laikotarpį vykdys specialiai įsteigta bendrovė „Palangos aplinkkelis“, pateikusi banko garantiją, numatytą kaip būtiną sutarties įsigaliojimo sąlygą.
• Naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, automobiliai į Palangos oro uostą, Šventąją ar Latviją vykti galės jau 2015 m. gegužę.

Palangos Autobusų stoties su prekybos centru statyba ir susisiekimo infrastruktūros rekonstrukcija

• Pastatų kompleksą sudarys apie 500 kv. metrų stoties pastatas ir apie 5000 kv. metrų prekybos centro patalpos.
• Ypatingas dėmesys skiriamas pastatų apšvietimui, kuris padės sukurti kurortui būdingą autobusų stoties viziją – pagrindinis prekybos centro fasadas atkartos jūros bangas, o melsvą spalvą bangoms suteiks į jas nukreiptos LED lempos.
• Bendra projekto vertė siekia 16 mln. litų, įskaitant ir investicijas į miesto infrastruktūrą.
• Bus rekonstruota šalia esanti Vėžių gatvė, plento atkarpa nuo Kretingos gatvės iki sankirtos su Vėžių gatve, čia įrengtas naujas apšvietimas, šaligatviai, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, naujos automobilių parkavimo vietos, gatvių praplatėjimai, įvažiavimai ir išvažiavimai.
• Šalia komplekso įrenginėjamos automobilių aikštelės, kuriose tilps apie 240 automobilių.
• Darbų pabaiga planuojama gruodžio mėnesį.

Statybininkai šiemet gražino ir Vlado Jurgučio pagrindinę mokyklą, buvo rekonstruojamas administracinis pastatas Vytauto g. 112, kur po rekonstrukcijos įsikels Palangos miesto savivaldybė ir visi administracijos padaliniai. Nemažai statybos leidimų išduota ir gyvenamuosius kvartalus statančiom įmonėms. Savivaldybės palaiminimo sulaukė beveik 8000 kv. metrų poilsio pastato Kęstučio g. 15 statyba, statybinė technika burzgė statomame keturių daugiabučių gyvenamųjų namų komplekse Žiogų g. 6. Komplekse numatyti 264 butai, kurių bendras plotas 14 840 kv. metrų.

Nuotraukos – Palangos savivaldybės ir portalo

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Šaunus kurortas!
2014-10-09 11:23
vis gražinasi Palanga...

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-09-20 10:18
Po daugelio metų tyrimų BASF sukūrė naują šilumą izoliuojančią medžiagą „SLENTITE ®“. Tai aukštos kokybės produktas, kurio gebėjimas izoliuoti šilumą pagrįstas organiniu aerogeliu, 90 proc. sudarytu iš oro.
nuotrauka
2019-09-19 14:04
Statybininkų dienos išvakarėse „Eikos statybą“ pasiekė džiugi žinia – BREEAM galutinis sertifikatas suteiktas prieš metus Vilniaus Balsių rajone įmonės pastatytam prekybos ir paslaugų centrui „Žali“. Pažymėtina, kad tai yra pirmasis pastatas Baltijos šalyse, gavęs „very good“ lygio BREEAM įvertinimą...
nuotrauka
2019-09-19 10:31
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „M.M.M. projektai“ pabaigė beveik 2 mln. eurų vertės Vilniaus Geležinio Vilko gatvės atkarpos rekonstrukciją. Šia investicija į infrastruktūrą siekiama pagerinti bendrovės plėtojamo biurų komplekso „S7“ poveikį aplinkai – rekonstrukcija padidins Geležinio Vilko i...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 15:12,      papildyta 2019-09-14 10:20, tikslinamas transportavimo laikas
Dėl sudėtingo oro sąlygų ir papildomų darbų transportavimas atidėtas šeštadienio vakarui. Alytaus bendrovė „Traidenis“ pradės Kauno kogeneracinei jėgainei skirto įrenginio – skruberio, dydžiu prilygstančio 12 aukštų namui, transportavimą. Vietomis bus ribojamas eismas.
nuotrauka
2019-09-12 09:46
Įmonė „Raseinių statyba“, įgyvendindama vieną iš sudėtingiausių technologiniu požiūriu objektų – „Intersurgical“ užsakymu statydama automatizuotą specialios paskirties sandėlį Pabradėje – būtinos statybinės technikos turėjo ieškoti užsienyje. Tai buvo tik vienas iš iššūkių, kuriuos teko įveikti gene...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 15:24
Pašilaičiuose, Medeinos gatvėje, 14 numeriu pažymėtame sklype nauja mokykla iškilo greičiau nei per metus – praėjusių metų rugpjūčio 28 d. pradėtus darbus bendrovė „Merko statyba“ baigė šiemet pirmosiomis liepos dienomis, rugpjūčio 27 d. pastatas oficialiai perduotas savininkui.
nuotrauka
2019-09-02 09:44
Vilniaus oro uoste planuojama lėktuvų riedėjimo takų plėtra, leisianti orlaiviams atlikti mažiau sudėtingų manevrų bei sutrumpinti nutūpusių ir pakilimui riedančių lėktuvų riedėjimo laiką. Panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, numatoma praplatinti ir pailginti vieną esamą riedėjimo taką b...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 11:03
Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (Kelių direkcija) pasirašė sutartį su UAB „Tilsta“ dėl viaduko, dar kitaip vadinamo „Nausodės viaduku“, virš kelio Panevėžys–Šiauliai, rekonstravimo. Pagal sutartį bus keičiamos viaduko perdangos (sijos), atnaujintos statinio dangos ...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...
nuotrauka
2019-08-28 14:12
Žaliausias Lietuvoje būsto projektas „Aeronamai“ tapo pirmuoju ir kol kas vieninteliu Baltijos šalyse būsto projektu, įvertintu dviem aukščiausios energinės klasės sertifikatais. Negana to, visą reikiamą elektros energiją – ir skirtą šildymui, vėsinimui ar vėdinimui, ir kasdienėms gyventojų reikmėms...
nuotrauka
2019-08-27 15:58
Nuo rugpjūčio pradžios bendrovėje „Dzūkijos statyba“ – pokyčiai. Įmonės generalinio direktoriaus pareigas eina naujas vadovas – Edvardas Mačiulaitis.
nuotrauka
2019-08-27 14:06
Vilniaus Balsių rajone jau metus veikiančiam 6,5 mln. eurų vertės prekybos ir paslaugų centrui „Žali“ suteiktas BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) galutinis sertifikatas. Centrą pastatė bendrovė „Eikos statyba“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...