2019 spalio 20 d. sekmadienis, 16:31
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Palanga šią vasarą virto statybų sostine

Aušra PETRONIENĖ      2014-08-14 07:40
Turbūt daugelis šią vasarą atvykęs pailsėti į Palangą buvo nustebintas – vieni piktinosi, kad nėra kur pastatyti automobilio, iki rekordinių aukštumų pakilo parkavimo kaina, uždarytas automobilių eismas pagrindinėmis miesto gatvėmis, kiti tuo tarpu džiaugėsi, jog miesto centre sumažėjo automobilių, o dėl parkomatų, gerokai paploninusių poilsiautojų pinigines, surenkama daugiau lėšų į miesto biudžetą. Be šių naujovių, Palangą užplūdo statybininkai – Palangoje atsiras naujutėlaitė moderni autobusų stotis, aplinkkelis, bus restauruoti Tiškevičių rūmai bei Kurhauzas, kiti pastatai, gausiai kurorte dygsta daugiabučiai.
nuotrauka
Statybos Palangoje. Portalo nuotr.


Didelis dėmesys – visuomeniniams objektams

Kad Palanga sparčiai juda pirmyn, išduoda ir kitas ambicingas projektas – Palangos vasaros koncertų salės rekonstrukcija, kuri turėtų būti užbaigta kitąmet. 10 mln. litų ES paramos pareikalavęs 15 metrų aukščio ir 4,3 kv. metrų pločio statinys talpins 2500 žiūrovų. Koncertų salėje bus galimybė transformuoti sėdimas, vietas arčiau scenos paliekant aikštelę stovimoms vietoms. Šalia vasaros estrados numatoma pastatyti dar du pastatus – viename jų įsikurs miesto muzikos mokykla, kitame – kultūros centras su atviro amfiteatro formos sale. Visi trys pastatai bus sujungti požeminiu perėjimu.

Įpusėjo ir prieš dvejus metus prasidėję vienos iš pagrindinių Palangos arterijų – Jūratės gatvės ir aikštės joje rekonstrukcijos darbai. Aikštė jau išklota gintaro spalvos trinkelėmis. Rekonstrukcijos darbai vyksta ne tik aikštėje – lygiagrečiai J. Basanavičiaus gatvei esančios Jūratės g. rekonstrukcijos metu senąsias gatvės plyteles keičia trinkelės, dviratininkų patogumui pažymėti jiems skirti takai, sutvarkytas apšvietimas, keičiamos senos požeminės komunikacijos.

Sparčiai kyla nauji butai

Statybinė technika burzgia ir šalia renovuojamos Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvės – 2015 metų rudenį čia atsiras keturių gyvenamųjų namų kompleksas „Palangos šilas“. Sparčiai kyla ir „Malūnų vilų“ apartamentai. Be butų Malūno ir Ganyklų gatvių sankirtoje, prieš dvejus metus pradėtų statyti ir daugiausia jau apgyvendintų, „Malūnų vilos“ išsiplėtė į 340 būstų siūlantį gyvenamąjį ir poilsio kompleksą.

Nepaisant to, kad Palangoje sunku atrasti pastatą, ant kurio nesipuikuotų užrašas „Nuomojami apartamentai“ ne tik lietuvių, bet ir rusų bei anglų kalbomis, Palangoje vis kyla nauji mūrai. Pasak nekilnojamojo turto (NT) agentūros „Pajūrio NT“ bendrasavininkės Editos Markauskaitės, nors naujos statybos būstų pasiūla yra smarkiai išaugusi, kainos nekrinta. „Kainos į viršų šoktelėjo sausio mėnesį, nuo to laiko nelabai ir keitėsi. Tačiau dabar galime džiaugtis išaugusia pasiūla, nes sausio mėnesį beveik neturėjome ko pasiūlyti klientams“, – pasakojo E. Markauskaitė. Anot pašnekovės, pasiūlos augimui įtakos turėjo itin išaugęs statybų Palangoje mastas. „Statytojų viltys naujais būstais sudominti pirkėją pasiteisino – jaučiame didelį susidomėjimą. Gal vasarą pardavimai buvo kiek pristoję, bet pagyvėjimas pardavimuose tikrai yra. Tik žmonės ne visada randa tai, ko jie nori, o nori už mažiausią kainą arčiausiai jūros“, – teigė NT specialistė.

Kainą lemia atstumas iki Baltijos

E. Markauskaitės teigimu, daugiausia susidomėjimo sulaukia būstai, esantys teritorijoje tarp Vytauto gatvės ir jūros. „Taip pat klientai ieško būsto su autonominiu šildymu. Tad ne visada pavyksta rasti kliento norus atitinkantį būstą už jam priimtiną kainą – šioje atkarpoje naujos statybos būstų pasiūla labai nedidelė, o senos statybos namai yra su centriniu šildymu. Tuo tarpu naujos statybos būstai dėl vietos ir didžiulės paklausos yra labai brangūs ir ne kiekvieno kišenei“, – aiškino ji.

NT agentūros bendrasavininkė pastebi, kad nekilnojamojo turto kainos Palangoje skiriasi ne procentais, bet kartais ir ji labiau priklauso nuo atstumo iki jūros, nei nuo to – naujos ar senos statybos tai būstas. „Palangą būtų galima suskirstyti į tris zonas: Klaipėdos plento zonoje – viena kaina, nuo plento iki Ganyklų gatvės – kita, nuo Vytauto gatvės iki jūros – trečia, čia ji siekia apie 10 tūkstančių litų už kvadratą“, – sakė pašnekovė. Tuo tarpu naujos statybos būstą su parkavimosi vieta automobiliui Palangoje galima įsigyti ir už 4000 litų už kvadratą, deja, iki jūros nuo šio objekto teks paėjėti. Senos statybos buto be remonto kaina siekia 2000-2500 litų už kvadratą. Pašnekovė pastebi, kad dažniausiai nekilnojamasis turtas Palangoje įsigyjamas kaip antrasis būstas poilsiui vasarą. Kiti į Palangą iš kitų miestų gyventi persikelia sulaukę pensinio amžiaus.

Pasak E. Markauskaitės, NT nuomos kainos nėra aukštos. „Jei tai senos statybos būstas, galima rasti ir už dyką, tereikia susimokėti komunalinius mokesčius. Tačiau tokių būstų yra labai mažai, nes didžioji dauguma nuomotųjų išnuomoti savo turtą nori nuo rugsėjo iki birželio mėnesio. Visiems metams išsinuomoti būstą įmanoma tik per pažįstamus“, – sakė pašnekovė. Naujos statybos būstų nuomos kainos siekia 700-1000 litų per mėnesį ne sezono metu. Vasaros sezonui toks būstas atsieitų 20 tūkstančių litų. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2019-10-18 14:11
Nuo 2017 metų kartu dirbančios ICOR grupės įmonės „Axis Technologies“ ir „Remeksi Keskus“ savo veiklą tęs su vieningu prekės ženklu „Axis Tech“. Toks akcininkų sprendimas priimtas siekiant sustiprinti kompanijos pozicijas žingsniui į tarptautines rinkas.
nuotrauka
2019-10-08 11:51
Nuo 2024 m. sausio 1 d. visi ūkio subjektai Lietuvoje privalės užtikrinti, kad kvapai dėl jų vykdomos veiklos gyvenamosios aplinkos ore neviršytų 5 europinių kvapo vienetų (OUE/m³). Taip siekiama pagerinti netoli pramonės objektų gyvenančių žmonių aplinką. Iki šiol Lietuvoje galioja 8 europinių kvap...
nuotrauka
2019-10-08 11:23
Šį trečiadienį, spalio 9 d., pradėti griauti daugiau nei pusšimtį metų ant Tauro kalno stovėję apleisti Profsąjungų rūmai, o jų vietoje iškils Nacionalinė koncertų salė. Planuojama, kad Profsąjungų rūmų nebeliks jau iki metų pabaigos. Griovimo darbus vykdys konkursą laimėjusios bendrovės „Vaidva“ ir...
nuotrauka
2019-10-08 09:10
Šiandien darnios miestų plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ gali didžiuotis, kad šalyje yra viena iš statybų ir NT sektoriaus lyderių. „YIT Lietuva“ lyderių gretose yra todėl, kad savo veikloje nuolat siekia taikyti pažangiausius statybų sprendimus ir inovacijas. Šie metai bendrovei išsiskyrė ne tik NT i...
nuotrauka
2019-10-07 13:31
Pagal bendrovės „Atamis“ projektą „Kauno tiltai“ stato pėsčiųjų ir dviratininkų tiltą per Ventą Kuršėnuose. Naujasis statinys trauks ne tik originalia išvaizda, bet ir interaktyvaus ir išmanaus tilto sprendimais, rašoma Šiaulių r. savivaldybės pranešime.
nuotrauka
2019-10-07 13:10
Šiaulių apygardos teismas nutartimi vienai iš stambiausių šalyje kelių ir tiltų statybos bendrovei „Šiaulių plentas“ iškėlė restruktūrizavimo bylą. Teismas nustatė sąlygas, kuriomis bendrovė galės disponuoti jos sąskaitoje esančiomis lėšomis, tarp jų – privalomi mokesčiai, darbuotojų atlyginimai. Pa...
nuotrauka
2019-10-07 11:45
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
nuotrauka
2019-10-07 11:14,      papildyta 2019-10-07 15:30, Papildyta nuotraukomis
Jau šį rudenį pačiame Vilniaus senamiesčio centre, Bokšto g. 6, įsikurs pirmieji modernaus barokinio verslo ir laisvalaikio komplekso „Bokšto skveras“ nuomininkai. Kompleksas, kurio projektavimas ir statybos užtruko kone dešimtmetį, bus atviras visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Tai – nekilnoj...
nuotrauka
2019-10-03 07:36
Statyba yra gana inertiškas sektorius. Tačiau klimato kaita ir su tuo susijusios problemos priverčia keisti inertišką mąstymą. Pastatų ir statinių tvarumą, draugiškumą aplinkai įrodantys sertifikatai tapo siekiamybe, todėl statytojai ieško vadinamųjų žalių sprendimų ir tinkamų medžiagų.
nuotrauka
2019-10-01 11:35
Akademijoje (Kauno r.), Margirio gatvėje įsikūrusios UAB „Analizė“ teritorijoje statomas centras, kuriame gyventojams bus teikiama daugiau kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų.
nuotrauka
2019-10-01 07:30
Kaune įsikūrusi statybų įmonė „Avona“ šiuo metu darbus vykdo visoje Lietuvoje. Tie darbai – tai ir nauja statyba, ir visuomeninių pastatų atnaujinimas, ir daugiabučių modernizavimas, ir parkų prikėlimas naujam gyvenimui.
nuotrauka
2019-09-30 14:51
Lampėdžio ežero pakrantėje kyla naujoji tarptautinius reikalavimus atitinkanti irklavimo bazė. Kartu su 2 kilometrų ilgio trasa vandens sporto kompleksas pretenduoja tapti geriausiu šalyje.
nuotrauka
2019-09-30 11:15
Išplėstas gaminių asortimentas ir investicijos į naują gamybinę įrangą bendrovei „Ukmergės gelžbetonis“ jau kelerius metus iš eilės lėmė stabilų 30 proc. kasmetinį pardavimų augimą. „Šie įsigijimai lėmė ir tokį pat eksporto augimą, ir sudarė galimybes išlaikyti stabilias pozicijas vidaus rinkoje“, –...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-05 08:00
Savo žmones „Caverion Lietuva“ vadovas Egidijus Šydeikis vadina žvaigždžių komanda. Visomis prasmėmis: tiek inžinerinių žinių ir inovatyvumo, tiek požiūrio į gyvenimą, lankstumo ir įsiklausymo. Darbštūs, talentingi bei nuolat tobulėjantys darbuotojai – tai ir yra įmonės sėkmės pagrindas.
nuotrauka
2019-09-03 12:03
Šiuolaikinis pasaulis jau garsiai konstatuoja faktą – dirbtinis intelektas (DI) sparčiai transformuoja verslą ir ekonominius procesus. Vykstantys pokyčiai neišvengiamai keičia ir darbų prigimtį, ir pačią darbo vietos koncepciją. Dar didesnių transformacijų galime tikėtis jau visai netolimoje ateityj...
nuotrauka
2019-09-02 08:00
Jau 40 metų „UNILIN“ kuria sprendimus pastatų sandarinimui ir šioje įmonių grupėje „tvarumas“ yra ne skambus žodis, o apgalvota strategija. „Tvarus mąstymas yra būtina sąlyga kiekviename mūsų įmonės lygmenyje. Kad ilgainiui sukeltum pokytį, turi dirbti ekologiškai ir sukurti žiedinę ekonomiką. Visuo...
nuotrauka
2019-08-29 13:05
Iki metų pabaigos Vilniuje duris atvers penki moduliniai darželiai. Keturiems iš jų – „Gabijėlei“, „Atžalėlei“, „Gintarėliui“ ir „Medynėliui“ – modulius pagamino ir tiekė bendrovė „Ryterna Modul“.
nuotrauka
2019-08-29 08:32
Aplinkos ministerija toliau sėkmingai tęsia Klimato kaitos programą, jau patvirtinta kompensacinių išmokų fiziniams asmenims tvarka, vis daugiau įmonių ir asmenų dalyvauja mažindami aplinkos taršą. Padažnėjus klimato atšilimo reiškiniams (liūtys, sausra, karštis), pasikeitė ir visuomenės požiūris. T...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...