2020 birželio 5 d. penktadienis, 8:03
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Palanga šią vasarą virto statybų sostine

Aušra PETRONIENĖ      2014-08-14 07:40
Turbūt daugelis šią vasarą atvykęs pailsėti į Palangą buvo nustebintas – vieni piktinosi, kad nėra kur pastatyti automobilio, iki rekordinių aukštumų pakilo parkavimo kaina, uždarytas automobilių eismas pagrindinėmis miesto gatvėmis, kiti tuo tarpu džiaugėsi, jog miesto centre sumažėjo automobilių, o dėl parkomatų, gerokai paploninusių poilsiautojų pinigines, surenkama daugiau lėšų į miesto biudžetą. Be šių naujovių, Palangą užplūdo statybininkai – Palangoje atsiras naujutėlaitė moderni autobusų stotis, aplinkkelis, bus restauruoti Tiškevičių rūmai bei Kurhauzas, kiti pastatai, gausiai kurorte dygsta daugiabučiai.
nuotrauka
Statybos Palangoje. Portalo nuotr.


Didelis dėmesys – visuomeniniams objektams

Kad Palanga sparčiai juda pirmyn, išduoda ir kitas ambicingas projektas – Palangos vasaros koncertų salės rekonstrukcija, kuri turėtų būti užbaigta kitąmet. 10 mln. litų ES paramos pareikalavęs 15 metrų aukščio ir 4,3 kv. metrų pločio statinys talpins 2500 žiūrovų. Koncertų salėje bus galimybė transformuoti sėdimas, vietas arčiau scenos paliekant aikštelę stovimoms vietoms. Šalia vasaros estrados numatoma pastatyti dar du pastatus – viename jų įsikurs miesto muzikos mokykla, kitame – kultūros centras su atviro amfiteatro formos sale. Visi trys pastatai bus sujungti požeminiu perėjimu.

Įpusėjo ir prieš dvejus metus prasidėję vienos iš pagrindinių Palangos arterijų – Jūratės gatvės ir aikštės joje rekonstrukcijos darbai. Aikštė jau išklota gintaro spalvos trinkelėmis. Rekonstrukcijos darbai vyksta ne tik aikštėje – lygiagrečiai J. Basanavičiaus gatvei esančios Jūratės g. rekonstrukcijos metu senąsias gatvės plyteles keičia trinkelės, dviratininkų patogumui pažymėti jiems skirti takai, sutvarkytas apšvietimas, keičiamos senos požeminės komunikacijos.

Sparčiai kyla nauji butai

Statybinė technika burzgia ir šalia renovuojamos Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvės – 2015 metų rudenį čia atsiras keturių gyvenamųjų namų kompleksas „Palangos šilas“. Sparčiai kyla ir „Malūnų vilų“ apartamentai. Be butų Malūno ir Ganyklų gatvių sankirtoje, prieš dvejus metus pradėtų statyti ir daugiausia jau apgyvendintų, „Malūnų vilos“ išsiplėtė į 340 būstų siūlantį gyvenamąjį ir poilsio kompleksą.

Nepaisant to, kad Palangoje sunku atrasti pastatą, ant kurio nesipuikuotų užrašas „Nuomojami apartamentai“ ne tik lietuvių, bet ir rusų bei anglų kalbomis, Palangoje vis kyla nauji mūrai. Pasak nekilnojamojo turto (NT) agentūros „Pajūrio NT“ bendrasavininkės Editos Markauskaitės, nors naujos statybos būstų pasiūla yra smarkiai išaugusi, kainos nekrinta. „Kainos į viršų šoktelėjo sausio mėnesį, nuo to laiko nelabai ir keitėsi. Tačiau dabar galime džiaugtis išaugusia pasiūla, nes sausio mėnesį beveik neturėjome ko pasiūlyti klientams“, – pasakojo E. Markauskaitė. Anot pašnekovės, pasiūlos augimui įtakos turėjo itin išaugęs statybų Palangoje mastas. „Statytojų viltys naujais būstais sudominti pirkėją pasiteisino – jaučiame didelį susidomėjimą. Gal vasarą pardavimai buvo kiek pristoję, bet pagyvėjimas pardavimuose tikrai yra. Tik žmonės ne visada randa tai, ko jie nori, o nori už mažiausią kainą arčiausiai jūros“, – teigė NT specialistė.

Kainą lemia atstumas iki Baltijos

E. Markauskaitės teigimu, daugiausia susidomėjimo sulaukia būstai, esantys teritorijoje tarp Vytauto gatvės ir jūros. „Taip pat klientai ieško būsto su autonominiu šildymu. Tad ne visada pavyksta rasti kliento norus atitinkantį būstą už jam priimtiną kainą – šioje atkarpoje naujos statybos būstų pasiūla labai nedidelė, o senos statybos namai yra su centriniu šildymu. Tuo tarpu naujos statybos būstai dėl vietos ir didžiulės paklausos yra labai brangūs ir ne kiekvieno kišenei“, – aiškino ji.

NT agentūros bendrasavininkė pastebi, kad nekilnojamojo turto kainos Palangoje skiriasi ne procentais, bet kartais ir ji labiau priklauso nuo atstumo iki jūros, nei nuo to – naujos ar senos statybos tai būstas. „Palangą būtų galima suskirstyti į tris zonas: Klaipėdos plento zonoje – viena kaina, nuo plento iki Ganyklų gatvės – kita, nuo Vytauto gatvės iki jūros – trečia, čia ji siekia apie 10 tūkstančių litų už kvadratą“, – sakė pašnekovė. Tuo tarpu naujos statybos būstą su parkavimosi vieta automobiliui Palangoje galima įsigyti ir už 4000 litų už kvadratą, deja, iki jūros nuo šio objekto teks paėjėti. Senos statybos buto be remonto kaina siekia 2000-2500 litų už kvadratą. Pašnekovė pastebi, kad dažniausiai nekilnojamasis turtas Palangoje įsigyjamas kaip antrasis būstas poilsiui vasarą. Kiti į Palangą iš kitų miestų gyventi persikelia sulaukę pensinio amžiaus.

Pasak E. Markauskaitės, NT nuomos kainos nėra aukštos. „Jei tai senos statybos būstas, galima rasti ir už dyką, tereikia susimokėti komunalinius mokesčius. Tačiau tokių būstų yra labai mažai, nes didžioji dauguma nuomotųjų išnuomoti savo turtą nori nuo rugsėjo iki birželio mėnesio. Visiems metams išsinuomoti būstą įmanoma tik per pažįstamus“, – sakė pašnekovė. Naujos statybos būstų nuomos kainos siekia 700-1000 litų per mėnesį ne sezono metu. Vasaros sezonui toks būstas atsieitų 20 tūkstančių litų. Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-05-29 12:37
Kauno kogeneracinė jėgainė (KKJ) žengė dar vieną svarbų žingsnį pirmyn – ketvirtadienį į Lietuvos elektros energijos perdavimo tinklą patiekė pirmąsias iš atliekų pagamintas elektros energijos kilovatvalandes. Bandomuoju režimu pirmą kartą išbandytas „Siemens“ kompanijos 26 MW elektrinės galios gene...
nuotrauka
2020-05-25 13:40
Įgyvendinant „Rail Baltica“ projektą, Kauno geležinkelio mazgo rangovai susidūrė su nenumatytomis aplinkybėmis. Atliekant žemė kasimo darbus ties Palemonu aptiktas sovietmečio palikimas – didelis užteršto grunto kiekis naftos produktais.
nuotrauka
2020-05-25 08:41
SEB bankas susitarė su įmonių grupe EIKA dėl finansavimo pratęsimo grupės valdomiems EIKA Verslo Centrui (toliau EVC) ir prekybos centrui „Pupa“. Paskola pratęsiama trejiems metams.
nuotrauka
2020-05-25 08:15
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas įgyvendina tris didelės vertės projektus, taikant informacinį modeliavimą (angl. Building Information Modeling, BIM). Vyriausybei patvirtinus siūlymą nuo kitų metų didelės vertės viešojo sektoriaus proje...
nuotrauka
2020-05-22 08:26
Europos Sąjunga iškėlė tikslą iki 2050 metų pereiti prie klimatui neutralaus ekonomikos modelio. „Prie šio perėjimo prisidės visi ekonomikos sektoriai, tad kaip niekad svarbu užtikrinti darnų jų vystymą, tarpusavio integraciją ir koordinuotą valdymą. Dujų, šilumos, elektros, transporto, pramonės, mi...
nuotrauka
2020-05-19 13:58
Šiuo metu baigiamai statyti Vilniaus kogeneracinei jėgainei (VKJ) Aplinkos apsaugos agentūra (Agentūra) išdavė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimą. Tai vienas svarbiausių leidimų numatomoje įmonės veikloje.
nuotrauka
2020-05-19 09:57
Šalies studentams nuolat besiskundžiant atgyvenusiu universitetiniu būstu bei požiūriu į jį, KTU užsibrėžė per penkerius metus modernizuoti 5 iš 12 turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.
nuotrauka
2020-05-15 15:00
Trakų Vokės dvaro šeimininkams karantino apribojimai sukūrė ir galimybių – šiuo laikotarpiu, kuomet nevyksta renginiai, intensyviau imtasi anksčiau pradėtų dvaro ir jo aplinkos tvarkymo darbų – restauruojami rūmai, daug dėmesio sulaukė ir parkas, čia esančios senosios alėjos, kurios gaivinamos nauja...
nuotrauka
2020-05-12 13:13
Energetikos ministerija pateikė derinti suinteresuotoms pusėms Vyriausybės nutarimo projektą dėl vietų Baltijos jūroje, kuriose verta plėtoti vėjo elektrinių parkus. Taip pat pateikti siūlymai dėl elektrinių galių – jis galėtų patenkinti ketvirtadalį Lietuvos poreikio.
nuotrauka
2020-04-29 14:38
Šalia Elektrėnų trečiadienį, balandžio 29 d., atidaryta 1 MW saulės elektrinė. Šis įvykis žymi pirmos pasaulyje visiems šalies namų ūkiams prieinamos nutolusių saulės jėgainių platformos „Ignitis saulės parkai“ veiklos startą.
nuotrauka
2020-04-27 08:01
2020 m. balandžio 24 d. Šiaulių kultūros centras ir UAB „Aukstata“ pasirašė Šiaulių miesto centrinio parko estrados modernizavimo darbų sutartį. Estradoje numatyta atlikti darbus už beveik 1,4 mln. eurų. Planuojama, kad miesto gyventojai ir svečiai atnaujinta parko estrada galės naudotis jau kitų me...
nuotrauka
2020-04-23 10:34
Siekdama švelninti karantino padarinius ekonomikai, UAB „Grinda“ plečia darbų apimtis ir papildomai įdarbins daugiau darbuotojų. Tokiu būdu siekiama padėti žmonėms, kurie šiuo sunkiu laikotarpiu neteko pagrindinio pragyvenimo šaltinio.
nuotrauka
2020-04-23 09:41
Pernai pradėtas Lietuvos zoologijos sodo infrastruktūros atnaujinimo projektas įgauna pagreitį.
nuotrauka
2020-04-22 09:05
Bendrovės „Baltisches Haus“ prekybos paskirties pastatas, esantis Lentvaryje, Geležinkelio g. 38, įvertintas tarptautiniu tvariųjų pastatų BREEAM sertifikatu (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method), atspindinčiu pastatų valdymo kokybę bei poveikį aplinkai.
nuotrauka
2020-04-22 07:40
Dėl šiltos žiemos šiemet gerokai anksčiau prasidėję statybų ir renovacijos darbai nestoja ir karantino metu. Suomiškų plieninių stogo dangų gamintojo „Ruukki“ rinkodaros vadovas Mantas Grigaliūnas patikino, kad šiuo metu stogų pirkimo sumažėjimo nepastebi.
nuotrauka
2020-04-21 09:10
Balandžio 14 dieną ERGOLAIN įmonių grupės direktore tapo Vilma Bružienė, iki tol užėmusi direktoriaus pavaduotojos pareigas ir buvusi atsakinga už verslo plėtrą. V. Bružienė pakeitė bendrovei metus vadovavusį Justą Dargužą – konsultacijų įmonės „Strateginės konsultacijos“ partnerį.
nuotrauka
2020-04-18 09:17
Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtas aktyvaus laisvalaikio ir sporto aikštynas prie Baltojo tilto šiuo metu yra itin intensyvių rekonstrukcijos darbų vieta. Vasaros pradžioje čia neturi likti nei darbininkų, nei jų technikos – aikštynas turi būti parengtas naudoti. Jei tik to nedraus karantino lai...
nuotrauka
2020-04-10 08:43
Pasibaigus karantinui kauniečiai ir miesto svečiai laiką galės leisti naujoje viešojoje erdvėje. Jaukų skverą S. Daukanto gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirtoje, šalia pėsčiųjų tilto į Nemuno salą įrenginėja darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Į 0,2 ha ploto šiuo met...
nuotrauka
2020-04-08 09:19
Anksčiau nei planuota, pietinėje Klaipėdos jūrų uosto dalyje užbaigti suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo–saugyklos stovėjimo zonoje sąnašinio grunto valymo darbai. Tad sėkmingai laivas–saugykla "Independence“, prišvartuotas įprastoje vietoje, pirmadienį atnaujino darbą.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...