2020 liepos 14 d. antradienis, 1:25
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

„Palangos šilas“ – šiuolaikiškam gyvenimui prie jūros  1 Fotogalerija

2016-08-21 08:46,      papildyta nuotraukomis 2016-08-29 13:16
„Palangos Šilas“ – tai naujų gyvenamųjų namų kvartalas Palangoje, Žiogų gatvėje. Itin šiuolaikiškai suprojektuotas daugiabučių kompleksas įsikūręs šalia ošiančio šilo, visai netoli Palangos miesto centro ir jūros. Projektuojant „Palangos šilą“ gyvenamųjų namų kvartalą buvo skiriamas didelis dėmesys teritoriją supančiai žaliai aplinkai.
nuotrauka
Vienas didžiausių kvartalo „Palangos šilas“ butų privalumų – kiekviename jų „City Projects“ projektuotojai numatė balkonus arba terasas bei galimybę įsirengti židinius penkto aukšto apartamentuose. „City Projects“ iliustr.


Minimos įmonės
City Projects, UAB
„Architektūrinę koncepciją siekėme suderinti su supančia gamtine aplinka, rinktis natūralius sprendimus, pabrėžti – estetiką ir kokybę“, – apie projektą sakė UAB „City Projects“ vadovė Agnė Ražinskienė.

Kad kvartalas harmoningai derėtų prie jį supančios aplinkos, pasirinktas sprendimas naudoti subtilius, gamtinius, žemiškus atspalvius. Pastatų stilistinis vientisumas išlaikomas naudojant tas pačias apdailos medžiagas, tačiau kiekvienam pastatui suteikta savų charakterio bruožų, parenkant vis kitas, giminingas ir tarpusavyje derančias, medžiagų spalvas.

Palangos šilas, NT kvartalasAtliekant statybos darbus buvo naudojamos itin kokybiškos statybinės medžiagos, o tai architektų Povilo Mureikos ir Mindaugo Martinkaus projekte sukurtą architektūrinę viziją pavertė tikrove.

Sveikai gyvensenai pritaikyta aplinka

„Palangos šilas“ suprojektuotas itin patogioje vietoje, iš kur vos per keletą minučių galima pasiekti maisto parduotuves, mokyklas ir vaikų darželius, bankus ir medicinos įstaigas, o kelionė iki jūros dviračiu užtrunka vos septynias minutes. Paties kvartalo teritoriją projekto kūrėjai taip pat stengėsi maksimaliai pritaikyti gyventojų reikmėms.

Palangos šilas, NT kvartalasTeritorijos vakarinėje dalyje augančiame miške įrengtos rekreacinės zonos su mažosios architektūros elementais, pasivaikščiojimo takais, o prie miško esančios butų terasos su tiesioginiu patekimu į pamiškę leidžia gyventojams mėgautis gamta.

Kvartalo teritorijos centre suprojektuotas vidinis kiemas su pasivaikščiojimo takais, rekreacinėmis zonomis bei želdynų grupėmis. Šios erdvės puikiai pritaikytos tiek sportui ir kitai aktyviai veiklai ar jaukiam poilsiui gryname ore.

Funkcionaliai suprojektuoti butai

„Planuojant kvartalo teritoriją, visų pirma stengtasi sukurti saugią, jaukią, šiuolaikišką ir gyventojų poreikius atitinkančią aplinką. Siekiant maksimalaus saugumo ir komforto, visa teritorija apšviesta bei aptverta tvora su rakinamais varteliais ir pakeliamu užtvaru. Įrengtos tiek antžeminio, tiek požeminio automobilių statymo vietos, rakinamuose cokoliniuose pastatų aukštuose suprojektuoti sandėliukai“, – apie „Palangos šilo“ statinių kompleksą kalbėjo A. Ražinskienė.

„Palangos Šilo“ kvartalą sudaro keturi tipiniai, 5-ių aukštų daugiabučiai, kuriuose yra po 62-70 butų. Kiekviename name galima rinktis net 7-ių skirtingų išplanavimo tipo butus. Gyventojų patogumui suprojektuoti 1-4 kambarių butai, kurių plotas nuo 23,85 kv. m iki 95,98 kv. metrų. Jaukumo bendroms erdvėms suteikia erdvūs ir šviesūs holai, o gyventojų patogumui visuose namuose įrengti liftai.

Vienas didžiausių šio kvartalo būstų privalumų – ne tik funkcionalus butų planavimas: kiekviename jų projektuotojai numatė balkonus arba terasas bei galimybę įsirengti židinius penkto aukšto apartamentuose.

Projektuojant šį kompleksą atsižvelgta į tvaraus energijos naudojimo ir sveikos gyvenamosios aplinkos kūrimo principus: didelį dėmesį projektuotojai skyrė pastatų vėdinimui, o suprojektuota energiją tausojanti kolektorinė šildymo sistema padeda reguliuoti šilumą butuose.

Šis projektas buvo pristatytas Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos (LPĮA) konkurse „Geriausias projektas 2015“ kategorijoje – „Geriausias gyvenamųjų pastatų projektas 2015“.

Netrukus savo veiklos dešimtmetį švęsianti įmonė „City Projects“ teikia statinių projektavimo, nekilnojamo turto plėtojimo ir kokybiško statybų valdymo paslaugas. Anot A. Ražinskienės, įmonės puoselėjamos vertybės – profesionalumas ir atsakomybė – leidžia pasiekti geriausių projektų rezultatų tiek užsakovui, tiek projektuotojui.

„Palangos šilas“ yra tik vienas iš daugelio sėkmingai įgyvendintų gyvenamųjų pastatų projektų. Įmonės atliktų darbų sąraše – „Parko namai“ Kaune, „Linkmenų ežerai“ Vilniuje ir kiti gyvenamųjų namų kompleksai. „City Projects“ projektuoja ne tik daugiabučius, bet ir visuomeninius pastatus – prekybos centrus, administracinius bei pramoninės paskirties statinius.

 „City Projects“ iliustr.

Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

Palanga ne
2016-08-23 18:33
Tikrai uz nekilnojamo turto sauletuose krastuose kaina.

Sprendimai

nuotrauka
2020-06-30 10:10
Rinkoje yra labai daug ir įvairių dažų, skirtų fasadams. Kaip nepasiklysti renkantis, kad rezultatas atitiktų ir pranoktų lūkesčius? Apie tai – UAB „Topcolor“ ekspertai.
nuotrauka
2020-02-13 09:08
Betono gaminių aplinkotvarkai gamintoja bendrovė „Betono mozaika“ Lietuvoje valdo keturias gamyklas. 2019-ieji įmonei tapo „premium“ gaminių augimo metais: lyginant su 2018 m. jų pardavimai ir gamyba augo daugiau nei 20 procentų.
nuotrauka
2019-11-22 14:03
Visame pasaulyje vykstantys masiniai protestai prieš klimato atšilimą, išaugęs žmonių rūpestis aplinkos apsaugos klausimais ir vis atsakingesnis vartojimas neaplenkia ir nekilnojamo turto, statybų sektoriaus. Vilniečių įkurta įmonė „Ecococon“ sukūrė unikalią šiaudinių namų sienų technologiją ir jau ...
nuotrauka
2019-10-08 10:56
Namo statybos – sudėtinga, daug laiko ir piniginių investicijų reikalaujanti tema. Tačiau kartu tai svarbus žingsnis kokybiško gyvenimo link, kurį privalu žengti teisinga linkme. Apie namo statybas ir brangiausiai kainuojančias klaidas namų apdailos centre „Unideco“ vykusiame seminare pasakojo „ABC ...
nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-06-07 07:51
Šlaitiniai stogai yra populiariausi mažaaukštėje gyvenamojoje statyboje. Dažniausiai tai yra apšiltinti stogai, nes leidžia išnaudoti erdvę po stogu gyvenamosioms patalpoms įrengti.
nuotrauka
2019-04-24 07:27
Saulei kylant laikas susimąstyti apie namų eksterjerą, nes jaukus rytas su kavos puodeliu, savaitgalio pietūs arba nuostabi vakarienė lauko terasoje – tikras malonumas. Tačiau subjuręs oras ar, atvirkščiai, pernelyg intensyvūs, varginantys saulės spinduliai gali sugriauti planus ir pasisėdėjimas gry...
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2018-11-12 13:15
Liūdnai nuskambėjęs per Europos Sąjungą daugiaaukščio „Grenfell Tower“ Londone gaisras paskatino visą pasaulį nauju, priekabesniu žvilgsniu pažvelgti į fasadų šiltinimo sistemas. Ir pradėti vertinti ne tik jų šilumines, bet ir priešgaisrines savybes.
nuotrauka
2018-10-19 07:30
Norintiems namuose jaustis komfortiškai ir jaukiai, svarbu stilingai ir funkciškai įrengti ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugeliu atvejų eksterjero apšvietimo įrengimas paliekamas statybų pabaigai, projektuojamas atsainiai ir todėl pridaroma klaidų, kurios po to sunkiai ištaisomos. Šiame stra...
nuotrauka
2018-07-13 15:00
Pastato fasadai atlieka svarbų vaidmenį kuriant miesto kraštovaizdį, o šiuolaikiški saulės kontrolės funkciją atliekantys fasado sprendimai padeda ne tik sukurti modernų pastato architektūrinį veidą, bet ir padeda efektyviai sumažinti pastato energijos suvartojimą. Tiek Europoje, tiek Lietuvoje arch...
nuotrauka
2018-06-19 13:28
Pasinerti į mėgstamos knygos puslapius, padūkti su vaikais ar surengti nedidelę iškylą draugams. Kaip išnaudoti terasą mieste ir paversti ją poilsio erdve? Nekilnojamojo turto ekspertų teigimu, terasos ypač padidina būsto vertę ir pirmų aukštų nepatrauklumą paverčia pagrindiniu privalumu. „Terasų g...
nuotrauka
2018-05-28 08:23
Pavasarį ir visą šiltąjį metų laiką tampa aktualūs aplinkos tvarkymo darbai. Betono gaminiais dengti paviršiai praktiški ir patvarūs. Trinkelių grindinys tampa puikiu fonu želdiniams, mažosios architektūros elementams, ant jo galima kurti jaukias erdves, tinkančias tiek miesto, tiek kaimo namų, sody...
nuotrauka
2018-05-07 09:18
Kokį šildymo katilą pasirinkti, kad būstas būtų šiltas, sąnaudos – ekonomiškos, o priežiūra minimali? Tai yra klausimai, aktualūs ir naujakuriui, ir remontuojamo namo savininkui.
nuotrauka
2018-04-20 12:54
Statybų rinkoje sėkmingai kelią skinasi naujovė, suteikianti galimybę statinių fasadus sumontuoti per rekordiškai trumpą laiką ir sutaupyti darbo sąnaudų. Nuo 2017 m. įmonė „Royal facade“ Lietuvoje gamina ir į rinką tiekia apšildomąsias daugiasluoksnes plokštes su dekoru.
nuotrauka
2018-04-19 08:47
Bendrovės „Domus Lumina“ marketingo specialistė Jovita Apanavičienė sako, jog prieš įrengiant būstą labai svarbu įvertinti, kaip dengsime langus, nes langų uždengimai atlieka ne tik dekoro ir puošybos funkciją, tačiau ir apsaugo namus nuo kaitros ar šalčio, sklindančio per langus, taupo energijos są...
nuotrauka
2018-04-16 16:59
Tyla ir ramybė yra ta didžioji vertė, kurios siekia kiekvieno būsto gyventojai. Tačiau kaip tik svetimi garsai, iš kaimynų buto sklindantis triukšmas yra viena iš didžiausių problemų, dėl kurių skundžiasi žmonės. Ir ne tik senos statybos namų gyventojai. Kaip pastebi „Knauf“ specialistai, kone kas a...
nuotrauka
2018-04-15 08:32
Kas galėtų ginčytis, kad medinės grindys yra vienas iš pačių geriausių pasirinkimų? Tačiau grindų žinovas, bendrovės „Landero“ generalinis direktorius Ramūnas Beinorius neatmeta ir kitos galimybės, kurią vadina ateitimi, – vinilinių grindų dangų. Visa lemia tik žmogaus apsisprendimas, kokias ir kur ...
nuotrauka
2018-04-13 10:01
Vienas iš greičiausiai kintančių gyvenamosios aplinkos taršos šaltinių yra triukšmas. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad triukšmas trikdo mūsų poilsį ir miegą, trukdo susikaupti dirbant ar mokantis, triukšmingoje aplinkoje esantys žmonės greičiau susierzina, blogėja jų psichinė sveikata, v...
nuotrauka
2018-03-27 09:59
Šiuolaikiški pastatai turi būti saugūs ir efektyvūs energijos vartojimo požiūriu. Dažnai jie turi tenkinti ir kitas papildomas sąlygas, pavyzdžiui, bent jau dėl akustinio komforto. Norint tai pasiekti, geriausia naudoti aukštos kokybės ir ilgaamžius termoizoliacinius gaminius iš akmens vatos.

Statybunaujienos.lt » Sprendimai