2020 rugsėjo 18 d. penktadienis, 23:42
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pameistrystės programa – galimybės logistikos, statybos ir gamybinėms įmonėms

2014-06-17 21:37
LR Ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia įmones dalyvauti pilotiniame projekte „Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“, kuriuo siekiama padėti Lietuvos įmonėms išsiugdyti kvalifikuotus darbininkus konkrečiai darbo vietai. Tai pasaulyje plačiai taikomu pameistrystės principu grindžiamas projektas, kuris leidžia darbuotojui darbo vietoje suteikti ne tik teorines žinias, bet ir praktinius įgūdžius, taip įgyjant paklausią kvalifikaciją. Projekto metu 20 – 24 Lietuvos įmonės, kurios susiduria su kvalifikuotų darbininkų trūkumu Vilniaus ir Šiaulių regionuose, turės galimybę gauti konsultacijas darbuotojų ugdymo tema.
nuotrauka
Portalo nuotrauka


Nedarbas didelis, o darbuotojų trūksta

Nors remiantis LR Statistikos departamento duomenimis, šių metų balandį gyventojų užimtumo lygis buvo 1,1 procentinio punkto mažesnis nei prieš metus ir siekė 11,2 proc., tačiau kvalifikuotos darbo jėgos klausimo aktualumas nemažėja. Ši problema ypač išryškėja bendraujant su Lietuvos įmonėmis, kurios net ir esant gana aukštam nedarbo lygiui, negali rasti pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, kurie užtikrintų stabilią jų veiklą. Kritinę situaciją atskleidžia ir įvairūs tyrimai, pvz., Lietuvos pramoninkų konfederacijos 2012 metais atliktos apklausos duomenimis, net 44 proc. Lietuvos įmonių nesamdo naujų darbuotojų, nes neranda turinčių tinkamą kvalifikaciją. Praėjusiais metais Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų atliktas tyrimas parodė, kad net 73 proc. apklaustų įmonių nurodė, kad profesinį mokymą gavusiems darbuotojams trūksta praktinių įgūdžių, o 2013 metais Pasaulio ekonomikos forumo ataskaitoje „The Human Capital Report“ Lietuvai skirta 87 vieta iš 122 pagal tai, ar yra paprasta susirasti kvalifikuotą darbininką.

„Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“

Susidariusiai situacijai spręsti LR Ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ imasi užimtumo rėmimo priemonių įgyvendinimo: ketinama įgyvendinti projektą „Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“. Pasak LR Ūkio ministro Evaldo Gusto, tai pameistrystės (dar vadinamo dualinio mokymo) modeliu paremtas konsultacinis projektas, skatinantis pačias įmones investuoti į kvalifikuoto darbuotojo ugdymą, kuris iškart po programos būtų perpratęs visus įmonės techninius ir technologinius procesus ir galėtų pradėti dirbti. Projektas visiškai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

„Pasaulio šalyse, kur fiksuojamas mažiausias jaunimo nedarbas, pameistrystės principu grindžiamas profesinis mokymas yra labai plačiai taikomas. Danijoje ir Vokietijoje, profesinių mokyklų studentai darbo vietoje praleidžia iki 90 proc. viso mokymosi laiko. Tuo tarpu mokymosi realioje darbo vietoje atvejai Lietuvoje yra pavieniai. Ilgalaikėje perspektyvoje kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas gali daryti neigiamą poveikį šalies makroekonominiams rodikliams, nes tik kvalifikuota darbo jėga gali garantuoti tolygų ir aukštą šalies ūkio konkurencingumą“, - teigė E. Gustas.

Atsisako užsakymų, nes nėra kam dirbti

VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius pritaria tokio projekto būtinumui: „Tenka dažnai bendrauti su įmonėmis regionuose. Jos visos pabrėžia susidariusią pavojingą situaciją, kai labai sunku rasti tinkamų darbui parengtų darbuotojų. Dėl kvalifikuotų darbininkų trūkumo tenka riboti įmonės darbo apimtis, atsisakyti didesnių užsakymų, riboti plėtrą“. Pasak M. Nociaus, šis projektas suteiks Lietuvos įmonėms grupines arba individualias konsultacijas pameistrystės klausimais, priklausomai nuo įmonės poreikio ir veiklos pobūdžio, taip pat padės pačioms, kartu su konsultantais išsiugdyti darbuotojus, kurių trūksta.

Nustatyti įmonių atrankos kriterijai

Atrenkant įmones, kurios dalyvaus pilotiniame pameistrystės projekte bus orientuojamasi į tris pagrindinius sektorius: logistika, statyba ir gamyba. Įmonių veiklos ir projekto siekiai bus glaudžiai susiję su eksporto plėtra ir noru prisidėti prie sektoriaus ir verslo partnerių pridėtinės vertės augimo.

Įmonės, siekiančios dalyvauti programoje turi atitikti šiuos minimalius atrankos vertinimo kriterijus: įmonės minimali metinė apyvarta turi būti ne mažesnė kaip 2 mln. Lt; atitikti de minimis reikalavimus, ieškoti darbuotojų prioritetinėse profesijose: suvirintojų elektra, suvirintojų dujomis, skardininkų, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojų, krautuvų vairuotojų, siuvėjų – operatorių. Vertinant įmonių tinkamumą bus taikomi šie kriterijai, už kuriuos bus skiriami balai: įmonės pajamų iš eksporto procentinė dalis nuo bendrų įmonės pajamų; vidutinis darbuotojų išdirbamas laikas įmonėje; įmonės poveikis atstovaujamam ir (ar) susijusiems sektoriams (tiekėjams); įmonės dydis – pirmenybė bus teikiama smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

Paraiškas dalyvauti programoje įmonės gali teikti iki šių metų liepos 2 d. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvio anketą rasite VšĮ „Versli Lietuva“ tinklapyje. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.
nuotrauka
2020-09-18 10:29
Šiandien, rugsėjo 18 d., Valstybinės miškų tarnybos (VMT) direktoriaus pareigas pradėjo eiti Karolis Mickevičius, pastaruoju metu laikinai vadovavęs šiai tarnybai.
nuotrauka
2020-09-18 09:23
Nauja elektrinės tomografijos įranga, kurią įsigijo Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, leis šį metodą veiksmingai panaudoti geologiniams tyrimams ir padidins aplinkosaugininkų galimybes fiksuoti nelegalius taršos šaltinius, įvertinti užterštas teritorijas.
nuotrauka
2020-09-18 09:18
Naujos statybos būstai pabrango 1 proc. Vienbučiai ir dvibučiai namai pabrango 1,7 proc., o butai daugiabučiuose namuose – 0,8 proc.
nuotrauka
2020-09-17 12:24
Gerinant eismo sąlygas ir saugą, per ateinančius metus Lentvaryje bus rekonstruota geležinkelio pervaža ir įrengtas tunelis automobiliams po geležinkeliu. Tai žymiai pagerins susisiekimo sąlygas Lentvario mieste, kurį geležinkelio linija dalina į dvi dalis ir dėl intensyvaus traukinių eismo ties per...
nuotrauka
2020-09-17 07:50
3D erdvėje galima ne tik atvaizduoti atskirus statinius, bet ir itin tiksliai atgaminti miestus su visomis kultūrinėmis vertybėmis. Tokią galimybę jiems suteikia DRONETEAM.lt komanda.
nuotrauka
2020-09-16 16:52
Asfaltu pasidengs dar 8 žvyrkeliai, taip pat bus atliktas paprastasis kelio dangos remontas trijų magistralinių kelių ruožuose, o viena keturšalė sankryža bus rekonstruota į saugesnę – žiedinę.
nuotrauka
2020-09-16 12:32
Jau artimiausiu metu ant MRU Studentų namų stogų Vilniaus Didlaukio gatvėje bus sumontuotos pirmosios saulės energijos jėgainės, kurios gamins ir tieks elektros energiją čia gyvenantiems universiteto studentams.
nuotrauka
2020-09-16 09:36
Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) nemažai dėmesio skiria įmonėms, vystančioms bei parduodančioms prabangius naujos statybos būstus. Pastebima, kad „pamirštus“ mokesčius verslininkai deklaruoja tik sulaukę VMI dėmesio, o pažeidimai siejami su tyčiniu mokesčių mokėjimo atidėliojimu bei vad...
nuotrauka
2020-09-16 09:11
Gyventojų susidomėjimas papildomu kvietimu teikti paraiškas Klimato kaitos programos paramai taršiems šildymo katilams keisti didesnis, nei tikėtasi. Šiai paramai buvo skirta 2 mln. eurų, o Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki rugsėjo 15 d., kai baigėsi laikas paraiškoms teikti, gavo 987 pa...
nuotrauka
2020-09-15 11:30
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia dalyvauti konkurse ir teikti paraiškas pagal atnaujintą ES priemonės „MTEP rezultatų komercinimo ir tarpautiškumo skatinimas“ kvietimą. Tai priemonė, skirta inovatyvaus produkto, technologijos ar paslaugos komercinimo procesui bei jų patekimu...
nuotrauka
2020-09-15 09:58
Konstituciniam Teismui rugsėjo 11 d. nutarimu pripažinus, kad atestuotų architektų, nesiverčiančių tokia profesine veikla, privaloma narystė Architektų rūmuose pažeidžia Konstituciją, Aplinkos ministerija siūlys priimti reikiamas Architektų rūmų įstatymo pataisas.
nuotrauka
2020-09-15 09:47
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame net 16 asmenų kaltinami sukčiavimu, dokumentų klastojimu, kai buvo padaryta didelė žala, bei apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu. Valstybei ir keliems juridiniams asmenims padaryta ...
nuotrauka
2020-09-15 08:00
Lietuvoje palengva įsibėgėja energetikos sektoriaus reforma, kai buitiniams elektros vartotojams sukuriama galimybė rinktis nepriklausomą tiekėją. Tačiau kokių naudų gali tikėtis galutinis vartotojas, kai dalis paslaugos – elektros tiekimas – perduodamas į privataus sektoriaus rankas? Ir kaip elektr...
nuotrauka
2020-09-14 16:14
Jau nuo kitos savaitės – rugsėjo 21 d. – gyventojai galės teikti paraiškas ir gauti finansavimą nedidelės galios (iki 10 kW) saulės elektrinėms įsirengti arba saulės parkuose įsigyti bei seniems šildymo katilams pasikeisti. Teikti paraiškas bus galima visą mėnesį – iki spalio 21 d. Iš viso šiems kvi...
nuotrauka
2020-09-14 16:05
Konkurencijos taryba pateikė skundą antstoliui ir prašo panaikinti patvarkymą, kuriuo šis sutiko su bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) pasiūlytu baudos, skirtos už Konkurencijos įstatymo pažeidimą, ir palūkanų mokėjimo grafiku, bei priimti sprendimą atlikti išieškojimo veiksmus, neišdėstant p...
nuotrauka
2020-09-14 11:18
Viešojoje erdvėje pasirodžius spekuliacijų dėl Vilniaus kongresų centro (buv. Vilniaus koncertų ir sporto rūmų) kainos, projekto įgyvendintojas valstybės įmonė Turto bankas informuoja, kad statinio techninis projektas yra baigtas, tačiau pats projektas nėra priimtas užsakovo – Turto banko.
nuotrauka
2020-09-14 09:24
Konstitucinis Teismas pripažino, kad Architektų rūmų įstatymas (toliau – Įstatymas) tiek, kiek jame nustatyta atestuotų architektų, nesiverčiančių atestuoto architekto veikla, privaloma narystė Lietuvos Respublikos architektų rūmuose (toliau – Rūmai), prieštarauja Konstitucijai, nes „Niekas negali b...
nuotrauka
2020-09-12 08:28,      papildyta 2020-09-17 18:20, Fotogalerijoje 68 nuotraukos
Rugsėjo 11 d. Valdovų rūmuose įvyko didžiausias renginys Lietuvos statybininkų bendruomenei – „Statybininkų diena 2020”. Iškilmingame renginyje apdovanoti ir pagerbti geriausi šalies statybų sektoriaus darbuotojai.
nuotrauka
2020-09-11 12:57
Susisiekimo ministerija, „LTG Infra“ ir paslaugų teikėjas Ispanijos įmonė „Ardanuy Ingenieria S.A.“ pasirašė sutartį dėl projekto „Rail Baltica“ geležinkelių infrastruktūros Kauno geležinkelių mazge susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo plano rengimo. Sutarties vertė – 1,065 m...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Patalpų valymas po statybų – ar įveiksime patys?

Nors užbaigus statyti ar renovuoti pastatą, rodos, rangovų bendrovė jau gali atsipalaiduoti, tačiau iki pastato pridavimo akimirkos turi būti atliktas dar vienas svarbus įsipareigojimas – pa...