2019 spalio 18 d. penktadienis, 22:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pameistrystės programa – galimybės logistikos, statybos ir gamybinėms įmonėms

2014-06-17 21:37
LR Ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia įmones dalyvauti pilotiniame projekte „Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“, kuriuo siekiama padėti Lietuvos įmonėms išsiugdyti kvalifikuotus darbininkus konkrečiai darbo vietai. Tai pasaulyje plačiai taikomu pameistrystės principu grindžiamas projektas, kuris leidžia darbuotojui darbo vietoje suteikti ne tik teorines žinias, bet ir praktinius įgūdžius, taip įgyjant paklausią kvalifikaciją. Projekto metu 20 – 24 Lietuvos įmonės, kurios susiduria su kvalifikuotų darbininkų trūkumu Vilniaus ir Šiaulių regionuose, turės galimybę gauti konsultacijas darbuotojų ugdymo tema.
nuotrauka
Portalo nuotrauka


Nedarbas didelis, o darbuotojų trūksta

Nors remiantis LR Statistikos departamento duomenimis, šių metų balandį gyventojų užimtumo lygis buvo 1,1 procentinio punkto mažesnis nei prieš metus ir siekė 11,2 proc., tačiau kvalifikuotos darbo jėgos klausimo aktualumas nemažėja. Ši problema ypač išryškėja bendraujant su Lietuvos įmonėmis, kurios net ir esant gana aukštam nedarbo lygiui, negali rasti pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, kurie užtikrintų stabilią jų veiklą. Kritinę situaciją atskleidžia ir įvairūs tyrimai, pvz., Lietuvos pramoninkų konfederacijos 2012 metais atliktos apklausos duomenimis, net 44 proc. Lietuvos įmonių nesamdo naujų darbuotojų, nes neranda turinčių tinkamą kvalifikaciją. Praėjusiais metais Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų atliktas tyrimas parodė, kad net 73 proc. apklaustų įmonių nurodė, kad profesinį mokymą gavusiems darbuotojams trūksta praktinių įgūdžių, o 2013 metais Pasaulio ekonomikos forumo ataskaitoje „The Human Capital Report“ Lietuvai skirta 87 vieta iš 122 pagal tai, ar yra paprasta susirasti kvalifikuotą darbininką.

„Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“

Susidariusiai situacijai spręsti LR Ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ imasi užimtumo rėmimo priemonių įgyvendinimo: ketinama įgyvendinti projektą „Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“. Pasak LR Ūkio ministro Evaldo Gusto, tai pameistrystės (dar vadinamo dualinio mokymo) modeliu paremtas konsultacinis projektas, skatinantis pačias įmones investuoti į kvalifikuoto darbuotojo ugdymą, kuris iškart po programos būtų perpratęs visus įmonės techninius ir technologinius procesus ir galėtų pradėti dirbti. Projektas visiškai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

„Pasaulio šalyse, kur fiksuojamas mažiausias jaunimo nedarbas, pameistrystės principu grindžiamas profesinis mokymas yra labai plačiai taikomas. Danijoje ir Vokietijoje, profesinių mokyklų studentai darbo vietoje praleidžia iki 90 proc. viso mokymosi laiko. Tuo tarpu mokymosi realioje darbo vietoje atvejai Lietuvoje yra pavieniai. Ilgalaikėje perspektyvoje kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas gali daryti neigiamą poveikį šalies makroekonominiams rodikliams, nes tik kvalifikuota darbo jėga gali garantuoti tolygų ir aukštą šalies ūkio konkurencingumą“, - teigė E. Gustas.

Atsisako užsakymų, nes nėra kam dirbti

VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius pritaria tokio projekto būtinumui: „Tenka dažnai bendrauti su įmonėmis regionuose. Jos visos pabrėžia susidariusią pavojingą situaciją, kai labai sunku rasti tinkamų darbui parengtų darbuotojų. Dėl kvalifikuotų darbininkų trūkumo tenka riboti įmonės darbo apimtis, atsisakyti didesnių užsakymų, riboti plėtrą“. Pasak M. Nociaus, šis projektas suteiks Lietuvos įmonėms grupines arba individualias konsultacijas pameistrystės klausimais, priklausomai nuo įmonės poreikio ir veiklos pobūdžio, taip pat padės pačioms, kartu su konsultantais išsiugdyti darbuotojus, kurių trūksta.

Nustatyti įmonių atrankos kriterijai

Atrenkant įmones, kurios dalyvaus pilotiniame pameistrystės projekte bus orientuojamasi į tris pagrindinius sektorius: logistika, statyba ir gamyba. Įmonių veiklos ir projekto siekiai bus glaudžiai susiję su eksporto plėtra ir noru prisidėti prie sektoriaus ir verslo partnerių pridėtinės vertės augimo.

Įmonės, siekiančios dalyvauti programoje turi atitikti šiuos minimalius atrankos vertinimo kriterijus: įmonės minimali metinė apyvarta turi būti ne mažesnė kaip 2 mln. Lt; atitikti de minimis reikalavimus, ieškoti darbuotojų prioritetinėse profesijose: suvirintojų elektra, suvirintojų dujomis, skardininkų, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojų, krautuvų vairuotojų, siuvėjų – operatorių. Vertinant įmonių tinkamumą bus taikomi šie kriterijai, už kuriuos bus skiriami balai: įmonės pajamų iš eksporto procentinė dalis nuo bendrų įmonės pajamų; vidutinis darbuotojų išdirbamas laikas įmonėje; įmonės poveikis atstovaujamam ir (ar) susijusiems sektoriams (tiekėjams); įmonės dydis – pirmenybė bus teikiama smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

Paraiškas dalyvauti programoje įmonės gali teikti iki šių metų liepos 2 d. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvio anketą rasite VšĮ „Versli Lietuva“ tinklapyje. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-10-18 14:21
Seime įvyko Seimo nario Algirdo Butkevičiaus inicijuota spaudos konferencija „Statybininko kortelė: kodėl valstybė už 1,5 mln. eurų kuria tai, kas jau yra sukurta?“, kurioje dalyvavo Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas, Seimo nariai Algirdas Butkevičius ir Simonas Gentvilas bei Lietuvos...
nuotrauka
2019-10-18 13:13
Pasinaudodama ES finansine parama Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet įsigijo 4 naujas gatvių valymo vakuumines mašinas. Šią savaitę jos perduotos operatoriui – UAB „Klaipėdos autobusų parkui“ (KLAP), laimėjusiam uostamiesčio gatvių valymo vakuuminėmis mašinomis paslaugos viešųjų pirkimų konkursą.
nuotrauka
2019-10-18 10:42
Valstybinėje darbo inspekcijoje (toliau – VDI) per 2019 m. III ketvirčius buvo gauti 29 pranešimai (išankstiniais duomenimis) apie įvykius darbe (10 iš jų susiję su eismo įvykiais), dėl kurių darbuotojai mirė, ir 88 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai...
nuotrauka
2019-10-18 10:29
Dėl gaisro Alytuje netoli gaisravietės esančioms įmonėms stabdant veiklą, Valstybinė darbo inspekcija sulaukia laikinai nuo darbo atleidžiamų darbuotojų klausimų ne tik dėl jų saugos ir sveikatos užtikrinimo, bet ir dėl darbo užmokesčio mokėjimo, nedirbto laiko įforminimo.
nuotrauka
2019-10-18 10:10
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė atsakovų apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo visiškai patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, Marijaus Šalčiaus pareiškimą dėl Kauno mieste, Baltijos g...
nuotrauka
2019-10-18 10:09
Vakar, spalio 17 d., pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šią savaitę Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro, pranešė Generalinė prokuratūra.
nuotrauka
2019-10-18 09:32
2020 m. sausio 1 d. įsigalios naujasis Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymas. Jis lems ne tik naujų teritorijų (apsaugos zonų, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos) ir tuo pačiu naujų ūkinės veiklos apribojimų atsiradimą bei jų privalomą registravimą viešame registre, tačiau...
nuotrauka
2019-10-17 15:08
Tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“ priklausanti įmonė „NT Valdos“ spalio 17 d. įvykusiame aukcione pardavė du nekilnojamojo turto objektus Marijampolėje ir Trakuose, kurių bendra pardavimo kaina siekia 446 tūkst. eurų, įskaitant PVM. Aukcioną organizavo tarptautinė nekilnojamojo turt...
nuotrauka
2019-10-17 11:44
Šią savaitę Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė tarptautinį daugiafunkcio centro konkursą. Ieškomas rangovas, kuris suprojektuotų bei pastatytų jau daugiau nei dešimtmetį gyventojų itin laukiamą modernią laisvalaikio ir sporto erdvę Gargždų mieste.
nuotrauka
2019-10-17 09:37,      papildyta 2019-10-17 12:08, Atnaujinta informacija
„Tai viena didžiausių ekologinių nelaimių pastaruoju metu, – sakė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, atvykęs į padangų perdirbimo įmonę Alytuje, kur tebegesinamas gaisras. – Aplinkos ministerija sieks, kad būtų nustatytos šio gaisro priežastys ir nubausti kaltininkai. Sustiprinsime visas prevencin...
nuotrauka
2019-10-17 09:22
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Dianą Vilytę iš Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) direktoriaus pareigų.
nuotrauka
2019-10-16 16:23
Viešųjų pirkimų tarnyba, kaip rašoma pranešime, vis dažniau sulaukia klausimų, ar galima keisti pasirašytą viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, kadangi subtiekėjai išreiškė pageidavimą, jog su jais būtų atsiskaityta tiesiogiai, nors nei pirkimo dokumentuose, nei pirkimo sutartyje tai nebuvo numatyta.
nuotrauka
2019-10-16 16:01
Savarankiškai dirbantiems asmenims siūloma taikyti tokias pat įmokų lubas kaip ir darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį. Tokiai Valstybinio socialinio draudimo įstatymo pataisai trečiadienį pritarė Vyriausybė, tvirtinusi valstybės, savivaldybių ir „Sodros“ biudžetų projektus.
nuotrauka
2019-10-16 15:44,      papildyta 2019-10-16 16:15, Papildyta nauja informacija
Mažinant neapskaitytos ekonomikos mastą ir piktnaudžiavimus statybų sektoriuje, kiekvienas statybvietėje dirbantis žmogus privalės turėti statybininko saugos tapatybės identifikavimo kodą. Trečiadienį tokio kodo įteisinimui pritarė ministrų kabinetas. Tam dar turės pritarti Seimas.
nuotrauka
2019-10-16 09:28
Š. m. lapkričio 14 dieną įvyks 3-ioji skaitmeninės statybos konferencija „BIMLINK 2019“.
nuotrauka
2019-10-15 16:35
Didžioji dalis Lietuvos Respublikos Seimo priimtų Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo, Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo ir Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymo pakeitimo įstatymais num...
nuotrauka
2019-10-15 15:06
Statybos darbų viešuosiuose pirkimuose vyrauja mažiausios kainos kriterijus, o užsakovų numatomi biudžetai atsilieka net po kelerius metus. Tai vis labiau verčia ne tik sunerimti statybos rangovus, bet ir valstybei stabdyti ne vieną statybos darbų pirkimo konkursą ar net vykdomą projektą. Ar valstyb...
nuotrauka
2019-10-15 10:43
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) patvirtino, kad Konkurencijos taryba pagrįstai nustatė konkurenciją ribojantį susitarimą komunalinių atliekų surinkimo ir transportavimo paslaugų sektoriuje ir kartelį sudariusioms bendrovėms „Ecoservice“ ir „Marijampolės švara“ skyrė adekvačias b...
nuotrauka
2019-10-15 10:17
Po daugiau kaip 30 metų pertraukos poilsiautojai Palangoje vėl gali mėgautis geriamu mineraliniu vandeniu iš vietinio gręžinio. Jį į kurortą sugrąžino sanatorija „Gradiali“, oficialiai atidariusi mineralinio vandens gręžinį sanatorijos teritorijoje.
nuotrauka
2019-10-15 09:49
Vilniaus apygardos teismas atmetė Visagino atominės elektrinės (VAE) buvusio direktoriaus R. V. apeliacinį skundą ir paliko galioti 2019 m. gegužės 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį, kuriuo jis pripažintas kaltu piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Teismas buvusiam VAE direktoriui skyrė...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...