2020 birželio 7 d. sekmadienis, 13:22
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pameistrystės programa – galimybės logistikos, statybos ir gamybinėms įmonėms

2014-06-17 21:37
LR Ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ kviečia įmones dalyvauti pilotiniame projekte „Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“, kuriuo siekiama padėti Lietuvos įmonėms išsiugdyti kvalifikuotus darbininkus konkrečiai darbo vietai. Tai pasaulyje plačiai taikomu pameistrystės principu grindžiamas projektas, kuris leidžia darbuotojui darbo vietoje suteikti ne tik teorines žinias, bet ir praktinius įgūdžius, taip įgyjant paklausią kvalifikaciją. Projekto metu 20 – 24 Lietuvos įmonės, kurios susiduria su kvalifikuotų darbininkų trūkumu Vilniaus ir Šiaulių regionuose, turės galimybę gauti konsultacijas darbuotojų ugdymo tema.
nuotrauka
Portalo nuotrauka


Nedarbas didelis, o darbuotojų trūksta

Nors remiantis LR Statistikos departamento duomenimis, šių metų balandį gyventojų užimtumo lygis buvo 1,1 procentinio punkto mažesnis nei prieš metus ir siekė 11,2 proc., tačiau kvalifikuotos darbo jėgos klausimo aktualumas nemažėja. Ši problema ypač išryškėja bendraujant su Lietuvos įmonėmis, kurios net ir esant gana aukštam nedarbo lygiui, negali rasti pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, kurie užtikrintų stabilią jų veiklą. Kritinę situaciją atskleidžia ir įvairūs tyrimai, pvz., Lietuvos pramoninkų konfederacijos 2012 metais atliktos apklausos duomenimis, net 44 proc. Lietuvos įmonių nesamdo naujų darbuotojų, nes neranda turinčių tinkamą kvalifikaciją. Praėjusiais metais Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų atliktas tyrimas parodė, kad net 73 proc. apklaustų įmonių nurodė, kad profesinį mokymą gavusiems darbuotojams trūksta praktinių įgūdžių, o 2013 metais Pasaulio ekonomikos forumo ataskaitoje „The Human Capital Report“ Lietuvai skirta 87 vieta iš 122 pagal tai, ar yra paprasta susirasti kvalifikuotą darbininką.

„Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“

Susidariusiai situacijai spręsti LR Ūkio ministerija ir VšĮ „Versli Lietuva“ imasi užimtumo rėmimo priemonių įgyvendinimo: ketinama įgyvendinti projektą „Pameistrystė - galimybė eksporto plėtrai“. Pasak LR Ūkio ministro Evaldo Gusto, tai pameistrystės (dar vadinamo dualinio mokymo) modeliu paremtas konsultacinis projektas, skatinantis pačias įmones investuoti į kvalifikuoto darbuotojo ugdymą, kuris iškart po programos būtų perpratęs visus įmonės techninius ir technologinius procesus ir galėtų pradėti dirbti. Projektas visiškai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

„Pasaulio šalyse, kur fiksuojamas mažiausias jaunimo nedarbas, pameistrystės principu grindžiamas profesinis mokymas yra labai plačiai taikomas. Danijoje ir Vokietijoje, profesinių mokyklų studentai darbo vietoje praleidžia iki 90 proc. viso mokymosi laiko. Tuo tarpu mokymosi realioje darbo vietoje atvejai Lietuvoje yra pavieniai. Ilgalaikėje perspektyvoje kvalifikuotos darbo jėgos trūkumas gali daryti neigiamą poveikį šalies makroekonominiams rodikliams, nes tik kvalifikuota darbo jėga gali garantuoti tolygų ir aukštą šalies ūkio konkurencingumą“, - teigė E. Gustas.

Atsisako užsakymų, nes nėra kam dirbti

VšĮ „Versli Lietuva“ generalinis direktorius Mantas Nocius pritaria tokio projekto būtinumui: „Tenka dažnai bendrauti su įmonėmis regionuose. Jos visos pabrėžia susidariusią pavojingą situaciją, kai labai sunku rasti tinkamų darbui parengtų darbuotojų. Dėl kvalifikuotų darbininkų trūkumo tenka riboti įmonės darbo apimtis, atsisakyti didesnių užsakymų, riboti plėtrą“. Pasak M. Nociaus, šis projektas suteiks Lietuvos įmonėms grupines arba individualias konsultacijas pameistrystės klausimais, priklausomai nuo įmonės poreikio ir veiklos pobūdžio, taip pat padės pačioms, kartu su konsultantais išsiugdyti darbuotojus, kurių trūksta.

Nustatyti įmonių atrankos kriterijai

Atrenkant įmones, kurios dalyvaus pilotiniame pameistrystės projekte bus orientuojamasi į tris pagrindinius sektorius: logistika, statyba ir gamyba. Įmonių veiklos ir projekto siekiai bus glaudžiai susiję su eksporto plėtra ir noru prisidėti prie sektoriaus ir verslo partnerių pridėtinės vertės augimo.

Įmonės, siekiančios dalyvauti programoje turi atitikti šiuos minimalius atrankos vertinimo kriterijus: įmonės minimali metinė apyvarta turi būti ne mažesnė kaip 2 mln. Lt; atitikti de minimis reikalavimus, ieškoti darbuotojų prioritetinėse profesijose: suvirintojų elektra, suvirintojų dujomis, skardininkų, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojų, krautuvų vairuotojų, siuvėjų – operatorių. Vertinant įmonių tinkamumą bus taikomi šie kriterijai, už kuriuos bus skiriami balai: įmonės pajamų iš eksporto procentinė dalis nuo bendrų įmonės pajamų; vidutinis darbuotojų išdirbamas laikas įmonėje; įmonės poveikis atstovaujamam ir (ar) susijusiems sektoriams (tiekėjams); įmonės dydis – pirmenybė bus teikiama smulkioms ir vidutinėms įmonėms.

Paraiškas dalyvauti programoje įmonės gali teikti iki šių metų liepos 2 d. Daugiau informacijos apie projektą bei dalyvio anketą rasite VšĮ „Versli Lietuva“ tinklapyje. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-06-05 11:10
„Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje, projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpu...
nuotrauka
2020-06-05 09:53
UAB „Grinda" laimėjo Molėtų rajono savivaldybės administracijos paskelbtą viešąjį gatvių remonto konkursą ir jau pradeda planuoti darbus Molėtų miesto gatvėse.
nuotrauka
2020-06-04 15:36
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą – pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą, vadinamąją Baltijos prospekto estakadą. Atvirą konkursą dėl Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimo darbų su darbo proje...
nuotrauka
2020-06-04 15:09
Seimas nutarimu patvirtino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijos naudojimo funkcinius prioritetus.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...