2020 rugpjūčio 7 d. penktadienis, 21:38
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Panevėžys. Sieks efektyvios verslo ir mokymo centro partnerystės

2015-11-24 10:14
Verslas ir profesinio mokymo centrai turi dirbti išvien. Tokią nuomonę dažnai girdime, bet ji šią idėją kol kas ne visada pavyksta realiai įgyvendinti. Visgi Panevėžio profesinio rengimo centro direktorius Bronius Sadula tiki, kad ką tik atidarytam Statybos sektorinio praktinio mokymo centrui (SPMC) šį sumanymą įgyvendinti pavyks.
nuotrauka
Prie projekto intensyviai dirbta ketverius metus. Panevėžio m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
Partnerystė su verslu yra būtina

B. Sadula portalui Statybunaujienos.lt pasakojo, kad kuriant naująjį mokymo centrą nuo pačių pradžių buvo stengiamasi kuo daugiau konsultuotis su verslo pasaulio atstovais.

„Mums net buvo skirtas ir „Panevėžio statybos tresto“ konstruktorius, kuris mums padėjo dirbant prie projekto. Vien mokytojai negalėjo to padaryti. Mes juokėmės, kad jis pradžioje mums net šiek tiek garo nuleido. Mes viską šiek tiek per idealiai išsivaizdavom. Tačiau PST padėjo mums viską pasukti reikiama linkme, sukurti klases taip, kad atlieptumėme dabartinius verslo poreikius. Ir procesas buvo ilgas. Prie projekto dirbra ketverius metus, ir tik dabar turime rezultatą“, – kalbėjo jis.

Pašnekovas verslo ir mokymo centrų partnerystę vertina ne kaip galimybę, o kaip tikrų tikriausią būtinybę. Todėl, anot jo, reikia daryti viską, kad toks bendradarbiavimas galėtų vykti kuo efektyviau.

„Jau turime pasirašę sutartis su statybos kompanijomis. Tas bendradarbiavimas yra neišvengiamas. Tačiau dar reikia ir profesinio mokymo įstatymo papildymo. Pagal dabartinę tvarką negalime įsileisti verslo į savo patalpas. Tačiau Vyriausybei jau pasiūlėme pataisas, kurias, kiek mums žinoma, Seime jau svarsto atskiri komitetai“, – kalbėjo B. Sadula.

Tokie įstatymo pakeitimai, pasak jo, būtų naudingi abiems pusėms.

„Dabar planuojame labai praktinę partnerystę. Pavyzdžiui priimti verslo užsakymus. Dabar mes savo staklėmis galime apdirbti ir lentas, ir rąstus. Tačiau kaip to išmokyti mokinius? Juk tai labai brangiai atsieitų. Tačiau jeigu verslas ateitų su užsakymu ir būtų atitinkami kokybės reikalavimai mokiniams mokytis būtų daug paprasčiau. Tokia juk ir turėtų būti profesinio rengimo centro paskirtis“, – teigė Panevėžio PRC direktorius.

Surinkta reikalingiausia technika

SPMC sudarytos visos sąlygos rengti aukštos kvalifikacijos statybininkus, pastatų inžinerinės įrangos derintojus, mechatronikos specialistus, o pažangi įranga atitinka darbdavių reikalavimus.

Įgyvendinant projektą pastatytas naujas pastatas, medienos apdirbimo ir medinio pastato surinkimo dirbtuvės. Rekonstruotame garaže ir ūkiniame pastate įrengtos dažymo, mechanizuoto dažymo, tinkavimo ir plytelių klojimo, gipskartonio montavimo ir kt. patalpos. Modernizavus senąsias dirbtuves – moderni metalo suvirinimo, elektros ir šildymo sistemų, vamzdynų, vandentiekio ir nuotekų montavimo, mechatronikos, technologijų mokymo įranga.

„Panevėžys yra vienas stambiausių pramonės centrų Lietuvoje, todėl profesinis rengimas miestui ypač svarbus. Matau, kad miestas eina teisinga linkme – čia bus ugdomi praktiniai jaunimo įgūdžiai, diegiamos technologinės naujovės, rengiami konkurencingi specialistai. Tikiu, kad naujasis centras bus svari parama ir pagalba miesto pramonei, todėl linkiu sėkmės ir įspūdingų rezultatų“, – sakė miesto meras Rytis Račkauskas.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-08-07 14:56
Siekdami didinti priežiūros veiklos efektyvumą, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) ir Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) nutarė suvienyti jėgas – organizuos ir vykdys bendrus patikrinimus, keisis informacija dėl patikrinimų rezultatų, organizuos bendrus k...
nuotrauka
2020-08-07 10:02
Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, prisidėdamos prie pagalbos nuo COVID-19 nukentėjusiems gyventojams, nuo kovo vidurio iki dabar šalies kredito įstaigos savo klientams atidėjo daugiau kaip 280 mln. eurų vertės būsto paskolų grąžinimą.
nuotrauka
2020-08-07 09:10
Privalomojo karantino metu, per II ketv. apie 33 proc. užimtų gyventojų nedirbo arba dirbo mažiau valandų nei įprastai. Moterys sudarė apie 60 proc. visų mažiau valandų dirbusiųjų. Iš jų apie 25 proc. nedirbo arba dirbo mažiau valandų dėl karantino (tai sudarė apie 8 proc. visų užimtų gyventojų).
nuotrauka
2020-08-07 08:47
Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad UAB „Atliekų rūšiavimo centras“ buvo įteiktas privalomasis nurodymas stabdyti aplinkai kenksmingą veiklą. Privalomąjį nurodymą įmonė privalo įvykdyti iki rugpjūčio 24 d.
nuotrauka
2020-08-06 14:26
Trims jaunuoliams, grafičiais gadinusiems pastatus, pareikšti kaltinimai. Jų padaryta žala vertinama 20 tūkst. eurų.
nuotrauka
2020-08-06 09:15
Liepos mėnesį nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje – daugiau teigiamų pokyčių. Bendras per mėnesį įregistruotų sandorių skaičius buvo didesnis ne tik už ankstesnį mėnesį, bet ir palyginti su praėjusių metų tuo pačiu mėnesiu. Nors bendras šių metų rezultatas vis dar atsilieka nuo pernai per saus...
nuotrauka
2020-08-04 17:27
Šiais metais suplanuotos Klimato kaitos programos lėšos naujoms priemonėms įgyvendinti siekia 170,7 mln. eurų. Dalis paramos, kaip pranešė Aplinkos ministerija, skiriama energijos vartojimo efektyvumo didinimui.
nuotrauka
2020-08-04 14:28
Nacionalinė teismų administracija pranešė apie praėjusią savaitę nutrauktą teismų pastato Šeimyniškių g. 28, Vilniuje, statybos rangos darbų konkursą. Priežastis – visų gautų pasiūlymų kainos viršijo numatytą projekto biudžetą.
nuotrauka
2020-08-04 10:51
Birželio 30 d. Užimtumo tarnybos direktorius patvirtino naują Trūkstamų profesijų sąrašą. Šis sąrašas galios iki 2020 m. pabaigos. Sąrašas yra suskirstytas į tris sektorius: statybos, pramonės ir paslaugų. Kaip praktikoje atrodo trečiųjų šalių piliečių iš Trūkstamo profesijų sąrašo įdarbinimas Lietu...
nuotrauka
2020-08-04 10:07
Pasaulį kausto COVID-19 virusas. Pastarosiomis dienomis vis garsiau kalbama apie antrąją jo bangą. Jei blogiausias scenarijus pasitvirtins – valstybės galimai užvers sienas, bus skelbiamas karantinas, darbuotojai, jei tik yra galimybė, bus skatinami dirbti iš namų. Įvairių įmonių darbuotojai įrodė, ...
nuotrauka
2020-08-03 16:03
Šiaulių apygardos teismas paliko nepakeistą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų birželio pradžioje priimtą nutartį, kuria Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nutarimą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui R. Š...
nuotrauka
2020-08-03 10:14
Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. rugpjūčio 3 d. priimamos paraiškos daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui bei įrenginių, skirtų karštam vandeniui ruošti iš atsinaujinančių energijos ište...
nuotrauka
2020-08-03 09:57
Rugpjūčio 3 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) paskelbė 3 naujus kvietimus teikti paraiškas pagal Klimato kaitos programoje suplanuotas priemones. Pagrindinis šių priemonių tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančias dujas, tačiau šios priemonės taip pat prisideda ir prie darbo vietų k...
nuotrauka
2020-07-31 13:59,      papildyta 2020-07-31 19:28, papildyta „Galio Group“ komentaru
Tarptautinės energetikos bendrovės „Ignitis grupė“ pirkimo komisija patvirtino, kad bendrovės organizuoto biuro nuomos konkurso laimėtojas nustatytas tinkamai ir tolesnės procedūros su „Business Garden Vilnius“ projektą Lazdynuose plėtojančia bendrove „Vastint Lithuania“ gali būti tęsiamos.
nuotrauka
2020-07-31 11:38
Didžiųjų duomenų (angl. Big Data) nauda jau niekas neabejoja. Tiek verslo gigantai, tiek ir mažesnės įmonės investuoja į didžiųjų duomenų valdymą. Bet kaip tuos duomenis valdyti ir kokius metodus pasitelkti? Ar dirbtinio intelekto (DI) technologijos yra panacėja norint tapti rinkos lyderiu? Apie tai...
nuotrauka
2020-07-31 10:23
Lietuvos ekonomika, paveikta pandemijos sukeltų pasekmių, antrąjį ketvirtį susitraukė 5,1 proc. Naujausi ekonominiai rodikliai liudija, kad šalies ūkis jau atsigauna, nors ir labai netolygiai.
nuotrauka
2020-07-31 09:00
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) primena, kad Pirkimų vykdytojai privalo atidžiai vertinti gautus pasiūlymus. Būtina vertinti pateiktų dokumentų turinį, juose nurodomą informaciją, jos atitiktį pirkimo dokumentuose nustatytiems reikalavimams, kituose pasiūlymo dokumentuose nurodytiems duomenims bei įsi...
nuotrauka
2020-07-30 11:37
Statistikos departamento duomenimis, apie 82 proc. įmonių Lietuvoje yra labai mažos, tai reiškia, kad jose dirba iki 9 darbuotojų. Iki šiol tokios įmonės negalėjo darbuotojų įdarbinti pagal pameistrystės darbo sutartį.
nuotrauka
2020-07-30 10:33
Jurbarko rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo su rangos darbų konkursą laimėjusia „Sūduvos statyba“. Tačiau paaiškėjo, kad įmonė šiemet nepajėgi atlikti darbų.
nuotrauka
2020-07-30 10:16
Aplinkos ministerija parengė Viešųjų pirkimų įstatymo Nr. I-1491 35, 87 ir 88 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę, suinteresuotas institucijas ir organizacijas. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 12 d.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Nutolusi saulės elektrinė. Kaip nemokėti už elektros energiją arba mokestį sumažinti iki minimumo

Gyventi švariau ir mokėti mažiau – kiekvieno namų ūkio siekis. Atsiradus galimybei elektros energiją įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių bei tapti gaminančiu vartotoju, siekis tampa realy...