2020 rugsėjo 30 d. trečiadienis, 18:01
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Parduoti įmonę, turinčią 11 hektarų žemės, – problema

2017-04-12 09:01
Seime svarstomos „žemės saugiklių“ įstatymo pataisos įtvirtina nelogiškus apribojimus verslui ir stabdo Lietuvos ekonomikos plėtrą, teigia Lietuvos finansų rinkų institutas („Lithuanian Financial Markets Institute“).
nuotrauka
Asociatyvi Vilniaus sav. nuotr.


Institutas šiandien kreipėsi į Seimo narius, siekdamas atkreipti įstatymų leidėjų dėmesį į Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo projekto pataisas. Anot instituto vadovo Marijaus Kalesinsko, pataisos gina neaiškių grupių interesus ir sukuria dirbtines kliūtis finansų rinkos plėtrai.

„Natūrali verslo logika reikalauja, kad įmonės savininkai turėtų galimybę visiškai laisvai disponuoti savo nuosavybe. Kai savininkai nori perleisti savo verslą kitam, pavyzdžiui, parduoti akcijas, jie privalo turėti teisę tai padaryti. Tačiau Lietuvos įstatymai riboja šią įmonių savininkų teisę ir nepagrįstai apsunkina investicijų plėtrą“, – piktinasi instituto vadovas.

Pagal skubotai dar 2014 metais Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo (kitaip vadinamo „žemės saugiklių“ įstatymu) įvestą reguliavimą, bet kokia įmonė, turinti kad ir 11 hektarų žemės ūkio paskirties (ŽŪP) žemės, patenka į nepavydėtiną situaciją. Akcininko teisės yra suvaržomos, nes parduoti akcijas jis gali tik arba labai ribotam pirkėjų ratui, arba „išrasdamas“ įstatymą apeinančias gudrybes.

Situacijos nekeičia šiemet Seimui pateiktos pataisos, nes projekte palikta nuostata, kad žemės ūkio paskirties žemės perleidimo sandoriui yra prilyginamas daugiau nei 10 hektarų žemės ūkio paskirties žemės valdančio juridinio asmens perleidimo sandoris.

M. Kalesinskas įsitikinęs, kad taip nepagrįstai apribojama galimybė tiek įgyti, tiek ir perleisti įmonės, besiverčiančios su žemės ūkiu susijusia veikla (ir dažniausiai nuosavybės teise valdančios žemės ūkio paskirties žemę), akcijas. Atskira problema su bendrovėmis, kurios kotiruojamos biržoje.

„Visame pasaulyje įprasta, kad savo turte žemės turinčių įmonių akcijomis būna prekiaujama vertybinių popierių biržose. Lietuva nėra išimtis. Tačiau tik Lietuvoje biržoje kotiruojamos ir žemės valdų turinčios bendrovės „džiaugiasi“ tokiu reguliavimu, kuris faktiškai užšaldo jų galimybes pritraukti kapitalo plėtrai ir apsunkina sandorius jų akcijomis“, – sako jis.

„Manome, jog siūlomas reguliavimas nepagrįstai apsunkina daugiau nei 10 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuosavybės teise valdančio juridinio asmens perleidimo sandorius, o sandorius, kuriais būtų perleidžiamas juridinis asmuo, nuosavybės teise valdantis daugiau kaip 500 hektarų ŽŪP žemės, padaro neįmanomus, nes tokie sandoriai būtų prilyginami ŽŪP žemės perleidimo sandoriui ir, iš esmės, draudžiami“, – rašoma Lietuvos finansų rinkų instituto rašte Seimo nariams.

Seimas pataisas buvo užsimojęs svarstyti net ypatingos skubos tvarka, mat Lietuvai už neatitikimą ES teisei gresia apie 600 tūkstančių eurų bauda. Deja, pataisų rengėjai ir vėl pamiršta, kad „saugikliai“, kuriuos jie pasišovė palikti, ne tik varžo įmonių teisę, bet dar ir prieštarauja Europos Sąjungos laisvo kapitalo judėjimo principui. Vadinasi, baudų galimybė išlieka, mano instituto vadovas.

„Mūsų žmonės nori laisvai judėti, laisvai dirbti ir gyventi Europos Sąjungos erdvėje. Turime suprasti, kad toks pats noras yra ir įmonių atveju“, – sakė Marijus Kalesinskas. 

Lietuvos finansų rinkų instituto informacija

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-09-30 14:28
Vyriausybė patvirtino Aplinkos ministerijos parengtą Projektų atrankos ir finansavimo tvarką neseniai ES įsteigto Modernizavimo fondo (MF) paramai 2021-2030 m. gauti.
nuotrauka
2020-09-30 13:38
Ketvirtadienį, spalio 1 dieną, Seimas balsuos už Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektą, kuriuo siūloma spręsti konfliktus dėl rūkymo balkonuose ir įteisinti galimybę rūkyti balkone tik nekenkiant kaimynui.
nuotrauka
2020-09-30 09:44
Kaip informuoja Susisiekimo ministerija, gavus kompetentingų institucijų išvadas, darbą vakar, rugsėjo 29 d., pradėjo valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius. Jis paskirtas 5 metų kadencijai.
nuotrauka
2020-09-29 15:07
Sparčiai tobulėjant technologijoms, į kasdienį mūsų gyvenimą kelią skinasi robotai, dirbtinis intelektas, virtualioji ir papildyta realybė, 3D spausdinimas ir kitos skaitmeninės technologijos Jos visai netrukus taps ne tik mūsų kasdienybės, bet ir darbo dalimi. Ekspertai perspėja: itin svarbu šių po...
nuotrauka
2020-09-29 11:14
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pasirašė įsakymą, kuriuo iki spalio 5 d. pratęsiamas terminas, iki kada per daugiabučių namų bendrijos ir administratoriais privalo pateikti paraiškas dėl dujų balionų keitimo daugiabučiuose namuose, kurie yra trijų aukštų ir didesni. Taip pat įsakymu sudar...
nuotrauka
2020-09-29 10:59
Beveik 100 tūkst. nekilnojamojo turto objektų savininkai jau gali rinktis nepriklausomą elektros tiekėją. 2021 m. sausio 1 d. visuomeninis elektros tiekėjas nebetieks elektros gyventojo turimam nekilnojamojo turto objektui, nes nustos galioti sutartys su visuomeniniu tiekėju. Nepasirinkusiems neprik...
nuotrauka
2020-09-29 10:43
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, padidėjo 0,6 proc. Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo 1,2 proc. vidutinio valandos bruto darbo užmokesčio, 0,4 proc. statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas bei 0,5 proc. pridėtinių išlaidų sumažėjimas.
nuotrauka
2020-09-28 10:10
Kėdainių laisvosios ekonominės zonos laukia naujas plėtros etapas. Tarybai pritarus, laukiama daugiau kaip 4 mln. eurų investicijų. Tokia suma leis iš esmės atnaujinti infrastruktūrą. Ten įsikūrusiam verslui bus palankiau plėsti gamybą ir padidės ekonominės zonos galimybės pritraukti naujų investuot...
nuotrauka
2020-09-25 14:47
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad kai kurie nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, vykdydami elektros energijos rinkos liberalizavimo reklamą, savo pasiūlymuose nurodo išskirtinai tik elektros energijos, kaip produkto kainą, taip sudarydami įspūdį, kad galuti...
nuotrauka
2020-09-25 14:34
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) atkreipia dėmesį, kad buitinio vartotojo, patenkančio į pirmąjį elektros rinkos liberalizacijos etapą, elektros energijos pirkimo - pardavimo sutartis su visuomeniniu tiekėju UAB „Ignitis“ bus nutraukta nuo 2021 m. sausio 1 d.
nuotrauka
2020-09-25 11:25
Druskininkų savivaldybės administracija paskelbė pakartotinį buvusios sanatorijos „Nemunas“ pastatų ( 1328,45 kv. m., 1520,44 kv. m. ir 16 558,23 kv. m.) ir jiems priskirto 2,1513 ha žemės sklypo Liepų g. 1 viešą elektroninį pardavimo aukcioną.
nuotrauka
2020-09-25 09:30
Šalyje susiklosčiusi ekstremalioji situacija dėl pandemijos pastūmėjo darbdavius ir darbuotojus ieškoti lankstesnių darbo santykių formų. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipia dėmesį, kad be jau išpopuliarėjusio nuotolinio darbo, galima dar viena alternatyva – darbo vietos dalijimosi sutartis.
nuotrauka
2020-09-24 11:42
Pradedamas antrasis valstybinės reikšmės kelių apšvietimo modernizavimo etapas – VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė 4 sutartis su dviem tiekėjais, pagal kurias rangovai įsipareigoja šviestuvus su natrio lempomis, dar esančius valstybinės reikšmės keliuose, pakeisti į naujus LED tipo šv...
nuotrauka
2020-09-24 11:28
Rugpjūčio pabaigoje karštuosius bandymus pradėjusi Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ) sostinės gyventojams šilumą tiekti pradės jau netrukus. VKJ laimėjo lapkričio mėnesiui skelbtą Vilniaus centralizuoto šilumos tiekimo aukcioną, kuriame šilumos gamintojai konkuravo dėl to, kieno pagaminta šiluma b...
nuotrauka
2020-09-23 14:03
Jei saugote gamtą ir tausojate aplinką, stiprinate bendruomenes, rūpinatės savo įmonės darbuotojų gerove ir skatinate toleranciją, esate įmonė, kuri kviečiama dalyvauti Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų konkurse ir iki spalio 20 d. teikti paraiškas.
nuotrauka
2020-09-23 10:23
Valstybės nekilnojamojo turto konsolidacija vien per praėjusius metus suteikė beveik 34 mln. eurų naudos, nurodoma trečiadienį, rugsėjo 23 d., Vyriausybei pristatomoje naujausioje „Valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo“ ataskaitoje. Bendrai valstybės valdomas nekilnojamasis turtas per me...
nuotrauka
2020-09-23 07:47
Kasdien pirmyn skubančios išmaniosios technologijos, augantis naujus įgūdžius ir kompetencijas turinčių darbuotojų poreikis ir nuolat besikeičiantys darbdavių lūkesčiai – tai tik keletas iššūkių, kuriuos tenka įveikti specialistus šių dienų darbo rinkai ruošiantiems mokymo centrams.
nuotrauka
2020-09-21 15:32
Valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas viešojo aukciono būdu parduoda vaizdingoje Vilniaus vietoje esantį valstybei priklausantį Belmonto žirgyną. Kompleksas viešojo aukciono būdu parduodamas už pradinę 1,97 mln. eurų sumą.
nuotrauka
2020-09-21 15:14
Šiandien, rugsėjo 21 d., pirmą kartą Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriai kartu su kolegomis iš Belgijos vienu metu savo šalyse atliko tos pačios įmonės patikrinimą.
nuotrauka
2020-09-18 10:54
Pakeitus teisės aktus, kaip praneša Statybos inspekcija, nebeliko reikalavimo gauti statybą leidžiantį dokumentą statant ar rekonstruojant nesudėtingąjį statinį upėje ar jos dalyje, kuri įtraukta į ekologiniu ir kultūriniu požiūriu vertingų upių ar jų ruožų sąrašą.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Betono armavimas naudojant polipropileno fibrą – pigesnis ir ekologiškesnis pasirinkimas

Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė arma...