2021 kovo 6 d. šeštadienis, 9:38
Reklama  |  facebook

Parengtas strateginis plėtros planas: aiškėja, kaip Kaunas vystysis iki 2022 m.

2015-03-26 09:47
Kaunas – tvarus ir pilietiškas miestas, pažangaus verslo ir inovacijų lyderis, modernios ir įtraukiančios kultūros centras, besimokančių ir laimingų žmonių namai. Šią naujajame Kauno miesto savivaldybės strateginiame plėtros plane išdėstytą miesto viziją tikimasi įgyvendinti iki 2022 metų.
nuotrauka
Beveik metus rengtą Kauno miesto savivaldybės strateginį plėtros (iki 2022 metų) planą kitą savaitę tvirtins miesto taryba. Kauno miesto savivaldybės nuotr.


Beveik metus rengtą Kauno miesto savivaldybės strateginį plėtros (iki 2022 metų) planą kitą savaitę tvirtins miesto taryba. Pasak savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus specialistų, šis planas – tai pagrindinis miesto plėtros dokumentas, kuriuo vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės administracija rengia veiklos planus ir planuoja įvairius darbus.

Strateginis plėtros planas iki 2022 m. skirtas aplinkos, socialinei ir ekonominei raidai savivaldybės teritorijoje numatyti. Šis strateginis plėtros planas turės užtikrinti tolygų miesto vystymąsi ir būti miesto plėtros pagrindu.

Stebės įgyvendinimą

„Rengiant strateginį plėtros planą dalyvavo daug visuomenininkų, šešios darbo grupės. Džiugu, jog per pusmetį pavyko išgvildenti aktualiausius miesto klausimus. Tam, jog būtų įgyvendintos visos plane numatytos priemonės bei tikslai, bus reikalinga kasmetinė stebėsena“, - pabrėžė kadenciją baigiantis Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Mano nuomone, tai antras pagal svarbumą miesto dokumentas, po bendrojo miesto teritorijos plano, kuriuo vadovaujantis dėliojami ilgalaikiai miesto darbai. Strateginis plėtros planas turi įtakos ir formuojant miesto biudžetą. Artimiausiu metu prioritetiniai darbai turėtų apimti komunalinio miesto ūkio sritis – vandentiekį, kanalizaciją, apšvietimą, gatvių asfaltavimą. Šįmet strateginį plėtros planą rengė daug įvairių sričių specialistų: verslo, medicinos įstaigų darbuotojai, savivaldybės administracijos tarnautojai, tad bendrąja prasme išėjo labai solidus dokumentas“, - kalbėjo Kauno vicemeras Vasilijus Popovas.

Anot V. Popovo, šis dokumentas ypatingai svarbus teikiant paraiškas ES paramai gauti. Tai - bazinis dokumentas, į kurį atsižvelgus miestui bus skiriamos ES struktūrinių fondų lėšos.

Rengė savo sričių specialistai

Rengiant strateginį planą, Kauno miesto savivaldybės Strateginio planavimo darbo grupė buvo patvirtinusi 6 visuomenines grupes: Verslo, Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų, Kultūros ir turizmo reikalų srities, Socialinės srities, Sveikatos srities, Darnaus vystymosi ir infrastruktūros plėtros srities. Šias grupes sudarė didžiausią patirtį atitinkamoje srityje turintys miesto mokslo, verslo, bendruomenių ir viešojo sektoriaus atstovai. Skaičiuojama, jog iš viso prie strateginio plano rengimo prisidėjo daugiau nei 250 asmenų.

„Labai svarbu, kad šįkart rengiant Kauno miesto savivaldybės strateginį plėtros planą aktyviai įsitraukė įvairių visuomenės sričių specialistai, kurie puikiai išmano savo sritis ir turi aiškią viziją, kuriomis kryptimis turėtų vystytis mūsų miestas. Visi jie pateikė daug puikių pasiūlymų. Vieną svarbiausių prioritetinių sričių laikyčiau tvarios ekonominės raidos skatinimą ir miesto konkurencingumo didinimą. Verslo bendruomenės lyderiai diskutuodami suformulavo labai aiškų tikslą - pasiekti, kad Kaunas būtų palankiausias verslui miestas Lietuvoje. Tai apima ir palankių verslui sąlygų užtikrinimą, ir miesto investicinį patrauklumo didinimą. Jų suformuluoti uždaviniai ir priemonės yra labai aiškūs ir įtikinantys, o pasiūlyti pasiekimo indikatoriai leis stebėti, kaip tų tikslų siekiama. Labai gerai, kad pirmą kartą viename prioritete susieta ekonominė raida kartu su kultūros vystymusi. Labai įdomi diskusija vyko dėl vizijos suformulavimo. Kiekvienas terminas darbo grupėje buvo aptartas, kiekvienas teiginys išgvildentas. Ir pati vizija buvo suformuluota ne tokia gremėzdiška kaip anksčiau, ir labai aiškiai nusakanti strategines plėtros kryptis“, - akcentavo miesto tarybos narys Marijus Panceris.

Trys prioritetinės sritys

Parengtame dokumente įvardijamos trys prioritetinės sritys: tvarios ekonominės raidos skatinimas ir konkurencingumo didinimas; sumanios ir pilietiškos visuomenės ugdymas; darnus teritorijų ir infrastruktūros vystymas.

Vieni iš didžiausių tikslų – Kauną paversti palankiausiu verslui miestu Lietuvoje, taip pat - Šiaurės ir Baltijos regiono kultūros lyderiu, saugiu ir bendruomenišku miestu, konkurencingu kultūrinio ir konferencijų turizmo traukos centru. Tikslams įgyvendinti paruoštas Kauno miesto savivaldybės plėtros priemonių planas, kuriame išdėstytos priemonės, pasiekimo indikatoriai, įgyvendinimo laikotarpis ir atsakingos institucijos.

Prie strateginio plėtros plano parengimo ženkliai prisidėjo bendrovė „Eurointegracijos projektai“. Bendrovei buvo pavesta atlikti savivaldybei aktualių strateginio planavimo dokumentų analizę, Kauno miesto 2005-2015 m. strateginio plano įgyvendinimo eigos ir rezultatų analizę, miesto socialinės ekonominės būklės analizę.

Su parengtu dokumentu susipažinti ir siūlymus teikti galima čia, praneša Kauno miesto savivaldybė. 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-03-05 11:21
Įsigijusiems naują būstą ar nusprendusiems perplanuoti esamą, norintiems didesnės ir šviesesnės erdvės bei kuo mažiau nenaudingo ploto, neretai iškyla poreikis išgriauti patalpas skiriančias sienas.
nuotrauka
2021-03-04 09:09
Lietuvos gyventojai, prašydami kredito davėjo pakoreguoti kurią nors būsto paskolos sutarties sąlygą, turėtų žinoti tai, kad kredito davėjas turės teisę kartu pasiūlyti pakeisti ir kitas sutarties sąlygas.
nuotrauka
2021-03-03 08:09
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
nuotrauka
2021-03-02 09:43
Nekilnojamojo turto paveldėtojai, dėl didelių Registrų centro įkainių iki šiol atidėlioję paveldėto turto registravimą, nuo kovo 1-sios įsigaliojus atnaujintam įregistravimo kainų skaičiavimui, gali vėl kreiptis į notarus ir tapti visateisiais paveldėto turto valdytojais.
nuotrauka
2021-03-01 15:56
Energetikos ministerija kviečia daugiabučių namų administratorius, bendrijas bei įgaliotuosius asmenis teikti paraiškas ir gauti finansavimą dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimui alternatyviais energijos šaltiniais – elektra arba gamtinėmis dujomis, jeigu name jau yra įrengti gamtinių dujų įv...
nuotrauka
2021-02-26 14:22
Pratęsiamas terminas teikti paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių diegimui – jos bus priimamos iki 2021 m. birželio 1 d. arba iki tol, kol nebus viršyta šiai priemonei numatyta lėšų suma.
nuotrauka
2021-02-26 12:20
Praėjusį rugpjūtį sostinės Lazdynų rajoną sudrebino avarija – nukrito vieno Architektų gatvės daugiabučio gelžbetoninės balkono plokštės. Įvykis gyventojus įstūmė į nepavydėtiną padėtį – ilgus metus neremontuoto daugiabučio bendrija vis dar neranda lėšų likusių balkonų demontavimui. Baiminantis, kad...
nuotrauka
2021-02-23 14:08
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su įmone „Vilniaus planas“ pristato 2020 m. požeminio vandens kokybės analizę, kurioje atsispindi duomenys iš 32-jų skirtingų požeminio ir šaltinio vandens monitoringo vietų, esančių įvairiame gylyje.
nuotrauka
2021-02-22 15:41
KLAUSIMAS. Ar reikalingas statybos leidimas sodo namelio rekonstrukcijai, kai jį pertvarkant atliekamos tik minimalios pataisos?
nuotrauka
2021-02-19 08:14
Aplinkos ministerija kviečia visuomenę susipažinti su siūlomais teisės aktų pakeitimais, skirtais sudaryti galimybę daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, taip pat daugiabučių namų ar kitos paskirties pastatų savininkų bendrijų nariams balsuoti nuotoliniu būdu priimant sprendimus.
nuotrauka
2021-02-15 13:33
Lietuvoje steigiamas Pastatų renovacijos kompetencijų centras padės užtikrinti renovacijos proveržį – efektyviau, „vieno langelio“ principu, koordinuoti ir valdyti šį procesą, praneša Aplinkos ministerija. Jis apjungs dviejų Aplinkos ministerijai pavaldžių įstaigų – Aplinkos projektų valdymo agentūr...
nuotrauka
2021-02-12 10:11
Aplinkos projektų valdymo agentūra vasario 26 d. skelbs kvietimą teikti paraiškas paramai, skirtai suskystintų naftos dujų balionams keisti saugesniais energijos šaltiniais. Tam skirta 10 mln. eurų valstybės paramos.
nuotrauka
2021-02-12 10:04
Kaip įveikti vėlavimą įgyvendinant visus Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimus ir iki 2023 m. ištaisyti šį pažeidimą, aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius aptarė su savivaldybių ir jų kontroliuojamų įmonių, teikiančių nuotekų tvarkymo paslaugas, atstovais.
nuotrauka
2021-02-10 07:50
Atšalus orams ir intensyviau kūrenant, oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, viršijantis paros ribinę vertę, šiemet Lietuvoje išsilaikė 19 dienų. Tarša stebima oro kokybės tyrimų stotyse, kurios veikia arčiau individualiai šildomų gyvenamųjų namų, kurių dalis šildomi kietuoju kuru – malkomis arba a...
nuotrauka
2021-02-09 09:25
Pastarosiomis dienomis Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose užfiksuotas padidėjęs oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, susidarantis dėl neekologiško gyvenamųjų namų šildymo kietuoju kuru. Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas dėl išaugusios taršos kreipėsi į Aplinkos ministeriją su siūlym...
nuotrauka
2021-02-02 15:38
Nuo š. m. sausio 30 d. įsigaliojo energetikos ministro Dainiaus Kreivio pasirašyti įsakymai, kuriais numatoma aiškesnė elektros energijos apskaitos ir atsiskaitymo už elektros energijos tiekimo nutraukimo ir tiekimo atnaujinimo darbus procedūra. Tai leis užtikrinti efektyvesnį elektros rinkos libera...
nuotrauka
2021-02-02 15:19
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) atkreipia gyventojų dėmesį, kad į pastebėtus ant stogų bei balkonų, pavėsinių, sandėliukų, garažų, šiltnamių bei kitų statinių susidariusius gausius sniego patalus nereikėtų numoti ranka, o pasteb...
nuotrauka
2021-02-01 16:18
Kitų metų pabaigoje Lietuva turi įgyvendinti Europos Sąjungos keliamus nuotekų valymo reikalavimus, todėl bendrovė „Vilniaus vandenys“ spartina centralizuotos nuotekų surinkimo sistemos plėtrą. Vis tik beveik trečdalis gyventojų, kuriems sudaryta galimybė prisijungti, delsia tą padaryti, taip teršda...
nuotrauka
2021-02-01 12:14
Vyriausybei paskelbus tikslą – kasmet atnaujinti po 1.000 daugiabučių namų – padidinti renovacijos apimtis beveik trigubai, Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programos laukia pokyčiai. Pirmieji žingsniai jau daromi. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) skaitmenizuoja renovacijos projektų ad...
nuotrauka
2021-01-29 09:21
Siekdama didinti renovacijos apimtis ir mažinti energijos suvartojimą sostinėje, Vilniaus miesto savivaldybė su jai priklausančia įstaiga „Atnaujinkime miestą" gyventojams, nusprendusiems modernizuoti daugiabučius, siūlo nemokamai atnaujinti jų namus supančią aplinką. Šią savaitę priimtame 2021 m. s...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

BETONO MOZAIKA. Naujas požiūris – nuo 2020-ųjų veikloje taiko „Co-Create“ modelį

2020 metai verslui buvo tikras iššūkis, nes pareikalavo skubios esamų strategijų ir planų peržiūros bei greitų sprendimų ir ryžtingų pokyčių. Tačiau šie metai mūsų įmonei buvo ir augimo bei ...