2020 liepos 10 d. penktadienis, 16:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Parodoje RESTA 2015 „Paroc“ pristatė naujausius sprendimus statybai ir renovacijai

2015-04-30 15:31
Statybų ir remonto parodoje „RESTA 2015” izoliacinių sprendimų kompanija „Paroc“ pristatė pagrindinių konstrukcijų šiltinimo sprendimus A, A+ ir A++ energinio naudingumo klasės pastatams. Naujai statomi pastatai A energinio naudingumo klasę turės atitikti jau nuo 2016 metų.
nuotrauka
„Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims dr. Audronė Endriukaitytė (kairėje) parodos lankytojams pristatė bendrovės naujienas. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Paroc, UAB
„Paroc“ stende šiemet buvo supažindinama ir su efektyviais izoliaciniais sprendimais renovuojamiems, modernizuojamiems pastatams. „Lankytojai mūsų stende galėjo pamatyti tinkuojamų ir vėdinamų sienų, rūsio lubų ir plokščio stogo šiltinimo sprendimų maketus, pasikonsultuoti su specialistais, – pasakoja „Paroc“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims dr. Audronė Endriukaitytė. – Be to, šiais metais norėjome ypatingai akcentuoti naudas, kurias teikia šiltinimas PAROC akmens vata. O tai yra ne tik mažesnės sąskaitos už šildymą.“

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, net 90 proc. savo laiko mes praleidžiame pastatuose. Todėl nuo patalpų mikroklimato ir gyvenamosios aplinkos labai priklauso mūsų gyvenimo kokybė. Namai, biurai, vaikų darželiai, mokyklos, prekybos centrai, sporto ir pramogų kompleksai, viešbučiai šiandien jau tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Ko gero, retai pagalvojame apie šiuos pastatus – ar jie kokybiški ir saugūs, kaip jie veikia mūsų sveikatą.

Šiuolaikinis pastatas, tai ne tik apsauga nuo šalčio, karščio, lietaus, sniego ar vėjo. Pastato patalpose turi būti sukuriamos žmonių darbui ir poilsiui komfortiškos sąlygos. Pastato viduje esantys žmonės nesijaus gerai, jeigu vidiniai pastato atitvarų paviršiai bus šalti; patalpų oro temperatūra reaguos į išorės oro temperatūros pokyčius ir vėjo greičio kaitą; patalpos įkais šviečiant saulei; pastate esančius žmones nuolat trikdys iš kaimyninių pastato dalių arba išorės sklindantis triukšmas. 

Šios problemos sprendžiamos teisingai izoliavus išorines pastato atitvaras ir vidines pertvaras.

Teisingai pritaikius PAROC rekomenduojamus šiltinimo sprendimus ir kokybiškai apšiltinus išorines pastatų konstrukcijas akmens vatos gaminiais, jų vidinių paviršių temperatūra tik nežymiai skirsis nuo patalpos oro temperatūros, patalpose nebus skersvėjų, o atitvaros gerai slopins garsą.

Be to, akmens vata yra nedegi. Aplinka, kurioje gyvename, keičiasi labai greitai. Mūsų buityje natūralias medžiagas pakeitė sintetiniai, polimeriniai gaminiai, pavyzdžiui, linines užuolaidas pakeitė nailonas, kapronas, didžioji drabužių dalis irgi yra nenatūralaus pluošto. O ką ir kalbėti apie baldus, indus ar techniką.

„Izoliacinės medžiagos retai tampa gaisro priežastimi, – sako dr. A. Endriukaitytė. – Tačiau kalbant apie saugumą, reikia atkreipti dėmesį, kiek galima sumažinti gaisro riziką ir gaisro padarinius. Jeigu naudojame nedegias statybines medžiagas, nepabloginame pastato atsparumo ugniai. Bet jeigu jas naudojame degias, prisidedame prie spartesnio gaisro plitimo. Laikas yra lemiamas veiksnys kilus gaisrui. Kiek laiko turėsime žmonėms ir materialinėms vertybėms gelbėti, kiek laiko liks sustabdyti gaisro plitimą – tai bene reikšmingiausi dalykai.“

Fire Safe Europe organizacijos (FSEU) duomenimis 1950-aisiais vidutinis laikas nuo užsidegimo iki staigaus ugnies išplitimo buvo 15 minučių. Po 25 metų, anot FSEU, laikas sutrumpėjo iki 5 minučių, o dabar lemtingomis sąlygomis ugnis gali išplisti per 3 minutes.

PAROC akmens vata gaminama iš nedegios žaliavos – akmens ir jai yra būdinga itin aukšta, apie 1000 laipsnių lydymosi temperatūra. Dauguma be dangos PAROC akmens vatos gaminių priskiriami saugiausiai A1 klasei pagal degumo klasifikaciją, todėl, kaip šilumos izoliaciją, ją galime naudoti konstrukcijose, kurioms taikomi itin griežti priešgaisriniai reikalavimai.

Šiandien dažniausiai renkamės pigiausią šiltinimo variantą, nekreipdami dėmesio į šilumos izoliacijos ypatybes ir tikėdami, kad taip pasirenkame geriausią sprendimą ir sutaupome daug lėšų. Šiltinimas PAROC akmens vata sukuria verčių, kurios yra ypač svarbios ir sunkiai įkainojamos: geresnę gyvenamąją aplinką, saugesnį ir ilgaamžį būstą. 


Suskaičiavus renovuojamo daugiabučio sienų šiltinimo variantą su 150 mm storio PAROC Linio 10 plokštėmis, vietoje tokio pat storio EPS 70 vienam kvadratiniam metrui buto ploto papildoma investicija sudaro vos kelis eurus. Pavyzdžiui, modernizacijos pabrangimas 50 kv. m ploto butui blokiniame 45 butų penkiaaukštyje sudarys 143 eurus.

„Vieną kartą investavę į pastatų gaisrinę saugą, energinį naudingumą, garso izoliavimą, naudą turėsite visą pastato eksploatavimo laiką, – sako dr. A. Endriukaitytė. – Šiltinimas PAROC akmens vata yra ilgalaikė investicija, kurios nauda, tai – komfortas, saugumas bei išlaidų pastato eksploatacijai ir šildymui, mažinimas.“
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


RESTA

nuotrauka
2020-06-03 20:28
Jau šį ketvirtadienį, birželio 4 d.,virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyks diskusija „Statybos darbų viešieji pirkimai: kaip teisingai atsirinkti rangovą ir sėkmingai įgyvendinti projektą".
nuotrauka
2020-06-02 10:01
Kaip atsitiko, kad viena pagrindinių ekonomikos sričių – statybos, dažnu atveju linksniuojama kaip efektyvumo stokojančių industrijos šakų?
nuotrauka
2020-06-01 13:38
Jau šį trečiadienį, birželio 3 d., kviečia dalyvauti virtualios statybų parodos RESTA 2020 metu vyksiančioje konferencijoje „Statyba ir infrastruktūra: Vizija 2030"!
nuotrauka
2020-06-01 10:09
Dėl šiuolaikinių technologijų, net ir karantino metu atsiradę apribojimai nėra kliūtis, norintiems ir toliau sėkmingai organizuoti renginius. Vienas tokių pavyzdžių – Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojama statybų paroda „Resta 2020“, kuri šiais metais dalyvius ir lankytojus pasi...
nuotrauka
2020-05-27 07:44
Šiemet viskas kitaip, net ir didžiausia statybų paroda RESTA. Birželio 2 d. susitikime RESTA metu vyksiančioje virtualioje konferencijoje „Kaip skaitmeninės priemonės padeda efektyviai organizuoti darbą statybvietėse?“
nuotrauka
2020-05-19 11:35
Gyvenimui ir darbui persikėlus į virtualią erdvę, tarptautinė statybų paroda „Resta 2020“ taip pat keičia formatą. Ji keliasi į skaitmeninį pasaulį ir kviečia statybų sektoriaus įmones virtualiai pristatyti savo aktualiausias naujienas vartotojams patogiai ir saugiai – vienoje platformoje, vienu pri...
nuotrauka
2020-05-06 08:18
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizuoja konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-03-05 10:35,      papildyta 2020-04-01 11:14, Pakeista data
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „Lietuvos BIM projektai”, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2020-01-22 09:03
Jau penktus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija skelbia konkursą „LIETUVOS BIM PROJEKTAI“, skirtą išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
nuotrauka
2019-05-06 14:44
Prieš penkerius metus VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ steigėjai organizavo pirmąją konferenciją „Skaitmeninė statyba 2014“, kuri tapo neatskiriama „Restos“ dalimi. Steigėjų pastangos spartinti BIM diegimą Lietuvoje ir šviesti statybos sektoriaus bendruomenę, pradėjo duoti pirmuosius rezultatus.
nuotrauka
2019-05-03 08:24
Jau trečią kartą iš eilės parodoje RESTA įvyko konkursas „Įspūdingiausios Restos ekspozicijos“, kurio metu komisija išrinko įdomiausių ekspozicijų penketuką – įmones ir ekspozicijų projektų autorius.
nuotrauka
2019-05-02 07:50
Balandžio 25-26 d. Lietuvoje viešėjo Europos statybos pramonės federacijos (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning kartu su federacijos technologijų vadove Sue Arundale.
nuotrauka
2019-04-30 14:51
„Restoje“ įvykusio tarptautinio pastolininkų čempionato nugalėtojais tapo UAB „Hotrema“ profesionalai. Antroji liko pastolininkų komanda iš Estijos įmonės „Adelante“, trečioji – įmonės „Arad“ komanda iš Lenkijos.
nuotrauka
2019-04-29 16:50
Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija organizavo konkursą „Lietuvos BIM projektai”, kurio nugalėtojai buvo apdovanoti „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius“ konferencijoje, didžiausios statybų parodos „Resta“ metu. Konkursas yra skirtas išrinkt...
nuotrauka
2019-04-29 16:08
„Ukmergės gelžbetonis“ ką tik pasibaigusioje „Restoje“ pristatė tradicinius gaminius. Įmonei buvo svarbu priminti parodos lankytojams apie gamyklą ir savo gaminius.
nuotrauka
2019-04-26 07:25
Į Vilnių atvyko ir dalyvaus šiandien vykstančioje konferencijoje RESTOJE Europos statybos pramonės (FIEC) prezidentas Kjetil Tonning. Jis statybų sektoriaus bendruomenei skaitys pranešimą konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2019. Vilnius”.
nuotrauka
2019-04-26 07:09
Kol Lietuvoje vis dar diskutuojama, verta ar neverta eiti statybų pramonės skaitmeninimo keliu, Vakaruose tuo seniai neabejojama. Atsiliekame net nuo Rytų – NVS šalys sparčiai juda pažangos kryptimi ir intensyviai dirba prie statybų skaitmeninimo projektų, tvirtina UAB „AGA CAD“. Pažangos pavyzdžiu ...
nuotrauka
2019-04-25 16:47
Tarptautinės statybos ir remonto parodos RESTA metu jau trečią kartą įvyko konkursas „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Šiandien, balandžio 24 d., paskelbti nugalėtojai.
nuotrauka
2019-04-25 09:20
Vakar, balandžio 24 d., prasidėjusioje tarptautinėje statybų parodoje „Resta 2019“ lankytojai galėjo ne tik pasisemti įkvėpimo, kaip įsirengti svetainę, vonią, virtuvę ar terasą, tačiau ir pamatyti tris skirtingus miegamųjų interjerus. 40 kv. m plote įrengtos interjerų ekspozicijos, atspindinčios tr...
nuotrauka
2019-04-25 07:54
Bendrovė BAUMIT, į Lietuvą tiekianti fasadų sistemas, RESTOJE pristatinėja sveiką statybą.

Statybunaujienos.lt » RESTA