2020 birželio 4 d. ketvirtadienis, 19:48
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasaulinė EFMD konferencija: koks turėtų būti verslo mokyklų poveikis verslui ir visuomenei?

2016-01-27 12:09
Ką daryti, kad moksliniai tyrimai būtų naudingi ne tik akademikams? Kokią strategiją pasirinkti, siekiant užauginti naujos kartos profesionalus ir lyderius? Kokia yra verslo mokyklų įtaka politiniams ir socialiniams procesams šalyse? Tai pagrindiniai klausimai, kuriais diskutavo geriausių pasaulio verslo mokyklų vadovai sausio 25-26 d. Vengrijoje vykusioje asociacijos EFMD konferencijoje „2016 EFMD Conference for Deans and Directors General“.
nuotrauka
2016 EFMD konferencijoje kelti labai aktualūs moksui ir verslui klausimai. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Konferencijoje Lietuvai atstovavo neseniai didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ (EFMD GN) nariu tapusio Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanė Edita Gimžauskienė. (nuotraukoje)

Budapešto Corvinus universiteto verslo mokykloje šiemet vykusioje konferencijoje buvo diskutuojama apie tai, kiek ekonomikos, verslo ar vadybos mokyklos turi būti panašios (veikiančios pagal vienodus standartus) ar skirtingos (priklausomos nuo šalies, kurioje jos veikia, konteksto).

Kaip vertinti tarptautines verslo mokyklas?


„EFMD kuruojama EQUIS akreditacijos sistema vertina ir akredituoja tik tarptautines verslo mokyklas. Tačiau ką reiškia tarptautiškumas, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ar Prancūzijoje, lyginant su Meksika, Kolumbija ar Pietų Afrikos Respublika?

Mūsų šalies atveju būtina atsakyti į kelis svarbius klausimus. Kas Lietuvai geriau: ar siųsti studentus studijuoti užsienyje ir tikėtis jų sugrįžtant, ar galvoti, kaip pritraukti tarptautinių studentų į Lietuvą ir tikėtis, kad jie čia liks gyventi ir dirbti? Kokiu keliu einant pavyks užsiauginti naujos kartos profesionalų ir lyderių, atsakingai prisiimsiančių misiją kurti? Kaip tai koreliuoja su šalies identiteto, kultūros ir tvarios valstybės kūrimu? Kaip tai siejasi su identiteto, kultūros ar kalbos išsaugojimu?

Taigi 2016 EFMD konferencijoje kelti išties labai aktualūs klausimai. Jie privers permąstyti akreditacijos agentūrų taisykles“, – svarsto prof. E. Gimžauskienė.

Mokslinių tyrimų vertė
 
Anot KTU EVF dekanės, pirmąją konferencijos dieną vyko itin produktyvi diskusija apie verslo mokyklų poveikį verslui bei visuomenei ir kaip jį pamatuoti. Šiandien viena pagrindinių užduočių, tenkančių verslo mokykloms – peržiūrėti ir tinkamai papildyti mokslinių tyrimų vertės grandinę, kad iš jų naudą gautų ne tik akademinė bendruomenė.

„Tyrimų vertės grandinė dažnu atveju prasideda idėja, jos finansavimu ir baigiasi publikacija akademiniuose žurnaluose, kuriuos skaito labai ribota auditorija, dažniausiai tie patys akademikai. Kyla natūralus klausimas – kokią naudą iš to jaučia verslas, visuomenė? Kaip atrasti būdus ar instrumentus, įgalinančius tyrimų rezultatus panaudoti platesniam suinteresuotųjų ratui, pavyzdžiui, aktualių visuomenės problemų sprendimui, startuolių kūrimui bei vystymui ir pan.

Akivaizdu, kad šios problemos pirmiausia kyla iš inercijos ir, mano manymu, pernelyg gerų verslo mokyklų gyvenimo sąlygų (verslo studijos yra brangios, tad mokyklos – turtingos); antra problema – susijusi su akademinės bendruomenės mąstysena. Profesoriaus pozicijai gauti pakanka publikuoti savo darbus tam tikro lygio akademiniuose žurnaluose. Tad vėl kyla klausimas – už ką vertiname ir skiriame atlyginimą akademinei bendruomenei?“, – klausia KTU EVF dekanė.

Inicijuoja pokyčius tyrimuose ir studijose


Kokia turi būti tyrimų vertės grandinė ir kaip ją reikėtų papildyti, kad verslas ir visuomenė iš tyrimų rezultatų gautų naudą? Kas turi keisti vidinėse ir išorinėse motyvacinėse bei  vertinimo sistemose, kad formuotųsi nauja samprata apie verslo tyrimų vaidmenį? E. Gimžauskienės teigimu, tokio pobūdžio diskusijos verslo mokyklų veiklos kontekste turėjo būti pradėtos kur kas anksčiau.
 
„Pagrindinis šiandieninėje visuomenėje, versle bei vykdomuose tyrimuose vyraujantis akcentas į technologijas (nano-, dirbtinį intelektą, klimato pokyčius, aplinkosaugą) bei jų poveikį  nėra naujas. KTU Ekonomikos ir verslo fakyltetas nuo pat savo veiklos starto didžiausią dėmesį skiria  tarpdispilininiams tyrimams ir studijoms.

Vidinės tarpdiscplininių tyrimų finansavimo schemos tiek universiteto, tiek fakulteto lygiu (finansuoti 3 klasteriai) gali būti puikūs to pavyzdžiai. Akivaizdu, kad tai padaryti nėra lengva, tačiau KTU eina teisingu keliu, inicijuodamas pokyčius studijose  ir tyrimuose. Pavyzdžiui, sukurtas magistrantūros studijų modelis atveria kelią programų, formuojančių tarpdisciplinių kompetencijų blokus, kūrimui“, – konkrečius pavyzdžius vardija prof. E. Gimžauskienė.

Pasak profesorės, EVF rengiamos tyrimų, mokymo ir mokymosi strategijos bei technologijų akcentas jose yra savalaikis. Tačiau reikės dar daug nuveikti, kol pavyks sukurti ekosistemą, kuri skatins ir sudarys sąlygas siekti ne tik aukštų tyrimų standartų, bet ir galvoti apie poveikį verslui, visuomenei, padėti spręsti aktualias problemas.

„Susiduriame su rimtai iššūkiais, įgyvendindami naują studijų valdymo modelį, orientuotą į programų atvirumą ir tarpdiscipiniškumą. Tačiau tikiu, kad mūsų orientacija į atsakingų lyderių, kalbančių verslo kalba ugdymą yra teisingas, nes tinkamai subalansuotas požiūris į inovacijas, antreprenerystę ir racionalus ekonominis finansinis vertinimas yra tie veiksniai, kurie gali tapti tiltu tarp akademikų ir verslo bei visuomenės“, - sako E. Gimžauskienė.

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas (KTU EVF) pilnateisiu didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ nariu tapo 2015 m. gruodį. Tai suteikė galimybę dalyvauti visose asociacijos siūlomose veiklose, padėsiančiose kelti organizacijos vykdomo mokslo, studijų bei valdymo kokybę.
Žymės  KTU, KonferencijaRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2020-06-04 15:36
Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su rangovu, kuris rekonstruos išskirtinį uostamiesčiui objektą – pagrindinį įvažiavimą į Klaipėdą, vadinamąją Baltijos prospekto estakadą. Atvirą konkursą dėl Baltijos pr., Šilutės pl. ir Vilniaus pl. žiedinės sankryžos rekonstravimo darbų su darbo proje...
nuotrauka
2020-06-04 15:09
Seimas nutarimu patvirtino Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano valstybės teritorijos erdvinio vystymo kryptis ir teritorijos naudojimo funkcinius prioritetus.
nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-04 09:29
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos siūlomoms Teritorijų planavimo įstatymo pataisoms ir teiks jas Seimui.
nuotrauka
2020-06-04 09:08
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Kaune veikusios įmonės vadovas įtariamas pasisavinęs apie 233 tūkst. eurų ir nuslėpęs beveik 29 tūkst. eurų mokesčių.
nuotrauka
2020-06-04 09:00
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė statybų bendrovės Panevėžio statybos tresto (PST) ir bendrovės „Active Construction Management“, kuri anksčiau vadinosi „Irdaiva“, apeliacinius skundus ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą, kuriuo buvo pripažinta, kad Kon...
nuotrauka
2020-06-03 15:22
Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atliekant ikiteisminį tyrimą dėl stambaus masto kyšininkavimo, papirkimo, prekybos poveikiu, turto iššvaistymo ir dokumentų klastojimo, vakar, birželio 2 d., pareikšti įtarimai 6 asmenims.
nuotrauka
2020-06-03 09:07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame uostamiesčio įmonės vadybininkas įtariamas sukčiavimu, daugiau nei 200 tūkst. Eur bendrovės turto pasisavinimu ir bendrovės klientų pinigų išviliojimu apgaule...
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-06-02 11:48
Gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą, šiandien, birželio 2 d., sulaikyti Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zala...
nuotrauka
2020-06-02 09:28
Aplinkos ministerija iš Klimato kaitos programos šiemet skyrė 10 mln. eurų paramos taršioms technologijoms keisti mažiau taršiomis ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje dalyvaujančiose įmonėse.
nuotrauka
2020-06-02 09:05
Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojama UAB „Grinda“ per 2019 m. pardavimų apimtis išaugino iki 21,512 mln. Eur ir uždirbo 1,798 mln. Eur audituoto pelno. Tai – bene didžiausias per visą įmonės istoriją pasiektas grynojo pelno rodiklis.
nuotrauka
2020-06-01 11:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atliko 20 neplaninių patikrinimų vyrų ir moterų darbo užmokesčio atotrūkio finansų ir draudimo įstaigose priežastims nustatyti. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2018 m. Lietuvoje moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis finansinės ir draudimo veiklos įm...
nuotrauka
2020-06-01 11:02
Kauno miesto savivaldybė paskelbė tarptautinį „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursą. Jo nugalėtojas statys pirmąjį mokslo muziejų Lietuvoje. Šiuo metu, kaip skelbia Kauno savivaldybė, atliekami namų darbai: Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos, įsibėgėja Karaliaus...
nuotrauka
2020-06-01 07:57
Koronavirusas pakeitė Lietuvos ir viso pasaulio verslo aplinką, o viena didžiausių dilemų verslui – kaip pritaikyti biurus naujoms higienos normoms ir ar apskritai verta į tai investuoti. Gal nuosavas biuras – prabanga? Kiekvienas atvejis unikalus, visgi yra sprendimų, kurie leidžia atsikratyti rūpe...
nuotrauka
2020-06-01 07:55
Įvertinus gautas visuomenės pastabas ir pasiūlymus, Aplinkos ministerijos parengtas Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektas bus teikiamas Vyriausybei svarstyti. Terminas, kai buvo galima pareikšti atsiliepimus, baigėsi.
nuotrauka
2020-05-29 10:15
Nuo birželio 1 d. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) savo veiklą vykdys įprasta tvarka: atnaujinami ūkio subjektų planiniai ir neplaniniai patikrinimai darbo inspektoriams apsilankant patikros vietose.
nuotrauka
2020-05-29 08:27
AB „Grigeo Klaipėda“ Aplinkos apsaugos agentūros Taršos prevencijos departamentui pateikė paraišką Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (toliau – TIPK) leidimui pakeisti. Tačiau Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą, prašydama, kad būtų sustabdyti nesavalaikiai veiksmai, siekian...
nuotrauka
2020-05-28 09:10
Statybos sąnaudų elementų kainos 2020 m. balandį, palyginti su kovu, padidėjo 0,3 proc.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...