2019 gruodžio 6 d. penktadienis, 14:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasaulinė EFMD konferencija: koks turėtų būti verslo mokyklų poveikis verslui ir visuomenei?

2016-01-27 12:09
Ką daryti, kad moksliniai tyrimai būtų naudingi ne tik akademikams? Kokią strategiją pasirinkti, siekiant užauginti naujos kartos profesionalus ir lyderius? Kokia yra verslo mokyklų įtaka politiniams ir socialiniams procesams šalyse? Tai pagrindiniai klausimai, kuriais diskutavo geriausių pasaulio verslo mokyklų vadovai sausio 25-26 d. Vengrijoje vykusioje asociacijos EFMD konferencijoje „2016 EFMD Conference for Deans and Directors General“.
nuotrauka
2016 EFMD konferencijoje kelti labai aktualūs moksui ir verslui klausimai. Asociatyvi Pixabay.com nuotr.


Konferencijoje Lietuvai atstovavo neseniai didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ (EFMD GN) nariu tapusio Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto (KTU EVF) dekanė Edita Gimžauskienė. (nuotraukoje)

Budapešto Corvinus universiteto verslo mokykloje šiemet vykusioje konferencijoje buvo diskutuojama apie tai, kiek ekonomikos, verslo ar vadybos mokyklos turi būti panašios (veikiančios pagal vienodus standartus) ar skirtingos (priklausomos nuo šalies, kurioje jos veikia, konteksto).

Kaip vertinti tarptautines verslo mokyklas?


„EFMD kuruojama EQUIS akreditacijos sistema vertina ir akredituoja tik tarptautines verslo mokyklas. Tačiau ką reiškia tarptautiškumas, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje ar Prancūzijoje, lyginant su Meksika, Kolumbija ar Pietų Afrikos Respublika?

Mūsų šalies atveju būtina atsakyti į kelis svarbius klausimus. Kas Lietuvai geriau: ar siųsti studentus studijuoti užsienyje ir tikėtis jų sugrįžtant, ar galvoti, kaip pritraukti tarptautinių studentų į Lietuvą ir tikėtis, kad jie čia liks gyventi ir dirbti? Kokiu keliu einant pavyks užsiauginti naujos kartos profesionalų ir lyderių, atsakingai prisiimsiančių misiją kurti? Kaip tai koreliuoja su šalies identiteto, kultūros ir tvarios valstybės kūrimu? Kaip tai siejasi su identiteto, kultūros ar kalbos išsaugojimu?

Taigi 2016 EFMD konferencijoje kelti išties labai aktualūs klausimai. Jie privers permąstyti akreditacijos agentūrų taisykles“, – svarsto prof. E. Gimžauskienė.

Mokslinių tyrimų vertė
 
Anot KTU EVF dekanės, pirmąją konferencijos dieną vyko itin produktyvi diskusija apie verslo mokyklų poveikį verslui bei visuomenei ir kaip jį pamatuoti. Šiandien viena pagrindinių užduočių, tenkančių verslo mokykloms – peržiūrėti ir tinkamai papildyti mokslinių tyrimų vertės grandinę, kad iš jų naudą gautų ne tik akademinė bendruomenė.

„Tyrimų vertės grandinė dažnu atveju prasideda idėja, jos finansavimu ir baigiasi publikacija akademiniuose žurnaluose, kuriuos skaito labai ribota auditorija, dažniausiai tie patys akademikai. Kyla natūralus klausimas – kokią naudą iš to jaučia verslas, visuomenė? Kaip atrasti būdus ar instrumentus, įgalinančius tyrimų rezultatus panaudoti platesniam suinteresuotųjų ratui, pavyzdžiui, aktualių visuomenės problemų sprendimui, startuolių kūrimui bei vystymui ir pan.

Akivaizdu, kad šios problemos pirmiausia kyla iš inercijos ir, mano manymu, pernelyg gerų verslo mokyklų gyvenimo sąlygų (verslo studijos yra brangios, tad mokyklos – turtingos); antra problema – susijusi su akademinės bendruomenės mąstysena. Profesoriaus pozicijai gauti pakanka publikuoti savo darbus tam tikro lygio akademiniuose žurnaluose. Tad vėl kyla klausimas – už ką vertiname ir skiriame atlyginimą akademinei bendruomenei?“, – klausia KTU EVF dekanė.

Inicijuoja pokyčius tyrimuose ir studijose


Kokia turi būti tyrimų vertės grandinė ir kaip ją reikėtų papildyti, kad verslas ir visuomenė iš tyrimų rezultatų gautų naudą? Kas turi keisti vidinėse ir išorinėse motyvacinėse bei  vertinimo sistemose, kad formuotųsi nauja samprata apie verslo tyrimų vaidmenį? E. Gimžauskienės teigimu, tokio pobūdžio diskusijos verslo mokyklų veiklos kontekste turėjo būti pradėtos kur kas anksčiau.
 
„Pagrindinis šiandieninėje visuomenėje, versle bei vykdomuose tyrimuose vyraujantis akcentas į technologijas (nano-, dirbtinį intelektą, klimato pokyčius, aplinkosaugą) bei jų poveikį  nėra naujas. KTU Ekonomikos ir verslo fakyltetas nuo pat savo veiklos starto didžiausią dėmesį skiria  tarpdispilininiams tyrimams ir studijoms.

Vidinės tarpdiscplininių tyrimų finansavimo schemos tiek universiteto, tiek fakulteto lygiu (finansuoti 3 klasteriai) gali būti puikūs to pavyzdžiai. Akivaizdu, kad tai padaryti nėra lengva, tačiau KTU eina teisingu keliu, inicijuodamas pokyčius studijose  ir tyrimuose. Pavyzdžiui, sukurtas magistrantūros studijų modelis atveria kelią programų, formuojančių tarpdisciplinių kompetencijų blokus, kūrimui“, – konkrečius pavyzdžius vardija prof. E. Gimžauskienė.

Pasak profesorės, EVF rengiamos tyrimų, mokymo ir mokymosi strategijos bei technologijų akcentas jose yra savalaikis. Tačiau reikės dar daug nuveikti, kol pavyks sukurti ekosistemą, kuri skatins ir sudarys sąlygas siekti ne tik aukštų tyrimų standartų, bet ir galvoti apie poveikį verslui, visuomenei, padėti spręsti aktualias problemas.

„Susiduriame su rimtai iššūkiais, įgyvendindami naują studijų valdymo modelį, orientuotą į programų atvirumą ir tarpdiscipiniškumą. Tačiau tikiu, kad mūsų orientacija į atsakingų lyderių, kalbančių verslo kalba ugdymą yra teisingas, nes tinkamai subalansuotas požiūris į inovacijas, antreprenerystę ir racionalus ekonominis finansinis vertinimas yra tie veiksniai, kurie gali tapti tiltu tarp akademikų ir verslo bei visuomenės“, - sako E. Gimžauskienė.

Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakultetas (KTU EVF) pilnateisiu didžiausios tarptautinės vadybos vystymo asociacijos „EFMD Global Network“ nariu tapo 2015 m. gruodį. Tai suteikė galimybę dalyvauti visose asociacijos siūlomose veiklose, padėsiančiose kelti organizacijos vykdomo mokslo, studijų bei valdymo kokybę.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Aktualijos

nuotrauka
2019-12-06 09:12
Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai priėmė nutarimus atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones. Vienas iš nutarimų susijęs su tyrimu dėl Šiauliuose valstybiniame žemės sklype neteisėtai pastatytos tvoros, o kitas – dėl įmonės pastatyto priestato prie...
nuotrauka
2019-12-06 08:27
Šią savaitę Vilniaus miesto apylinkės teismas patvirtino Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) atlikto patikrinimo metu nustatytas aplinkybes, pripažino administracinėn atsakomybėn patrauktą pilietį A. G. kaltu dėl nelegalaus darbo bei komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimų ir skyrė jam 1100 e...
nuotrauka
2019-12-05 16:52
Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pristato trečiąją sektorinę – viešųjų pirkimų statybos srityje – apžvalgą.
nuotrauka
2019-12-05 13:32
Artėjant metų pabaigai nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka išlaiko visus metus stebimą stabilų augimo tempą, kurį palaiko augantis parduotų žemės sklypų, gyvenamųjų namų ir butų skaičius, skelbia sukauptus NT sandorių duomenis analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2019-12-05 10:25
Nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigalios Verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių ir Veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, rūšių sąrašo pakeitimai. Tai reiškia, kad statybos darbų, kuriuos galima atlikti su verslo liudijimų, sąrašas ženkliai susiaurintas.
nuotrauka
2019-12-05 08:16
Lietuvoje pastaruoju metu suaktyvėjus statyboms, nustatomas ir didesnis nelegaliai dirbančių asmenų skaičius. Net 65% visų šalyje nelegaliai dirbančių asmenų nustatomi statybos sektoriuje.
nuotrauka
2019-12-04 13:46
Lapkričio mėnesį Lietuvoje įdarbinti 5800 trečiųjų šalių piliečių ir 160 užsieniečių komandiruoti dirbti į Lietuvą. Užsieniečius praėjusį mėnesį Lietuvoje įdarbino beveik 770 įmonių. Tokią statistika pateikia „Sodra“, remdamasi naujais pranešimais, kuriuos darbdaviai pradėjo teikti nuo lapkričio mėn...
nuotrauka
2019-12-04 09:45
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena, kaip elgtis, į ką atkreipti dėmesį, kad pirmajam ledui padengus kelius, nepadaugėtų darbuotojų traumų vykstant į darbą arba iš darbo, taip pat ir darbo vietose.
nuotrauka
2019-12-04 09:08
Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) įvertino gautas paraiškas paramai, skirtai atsinaujinantiems energijos ištekliams (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ir kt.) panaudoti visuomeninės ir gyvenamosios paskirties pastatuose.
nuotrauka
2019-12-04 08:50
Klaipėdos apygardos teismas priėmė nuosprendį, kuriuo kaltais pripažino Skuodo rajono savivaldybės vyriausiąjį architektą ir jam talkinusią VĮ Registrų centro matininkę. Valstybės tarnautojas nuteistas pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius už piktnaudžiavimą tarnyba, dokumentų klastojimą ir kyš...
nuotrauka
2019-12-04 08:47
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) nusprendė nutraukti privalomą Vilniaus miesto bendrojo plano patikrinimą dėl netinkamai atliktos šio plano viešinimo procedūros. VTPSI taip pat pateikė pastabas planavimo organizatoriui (savivaldybės administracijos direktoriui) dėl kai ...
nuotrauka
2019-12-04 08:31
Seimas įstatyme įtvirtino reikalavimus/kriterijus, kada gali būti kreipiamasi dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo.
nuotrauka
2019-12-04 07:47
Seimas po svarstymo pritarė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma sumažinti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamajam turtui taikomą neapmokestinamąjį dydį nuo 220 tūkst. eurų iki 150 tūkst. eurų.
nuotrauka
2019-12-04 07:41
„Ober-Haus“ atlikta trečioji tęstinė brangiausių butų analizė rodo, kad sostinėje nuperkama vis daugiau brangesnių butų. Šį kartą buvo nagrinėtas 2018 metų antrojo ir 2019 metų pirmojo pusmečio laikotarpis. Vilniuje per nagrinėjamą laikotarpį buvo atrinkti ir išanalizuoti visi įregistruoti butų sand...
nuotrauka
2019-12-04 07:23
Jau pradedamas skelbti visiškai naujas ir unikalus erdvinių duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus, praneša Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT).
nuotrauka
2019-12-04 06:46
Pačiame Vilniaus centre Pylimo gatvėje esančio Reformatų sodo atkūrimo ir sutvarkymo darbai tęsiami: gruodžio 4 d. į teritoriją grįžta darbininkai po to, kai atlikti statinių liekanų architektūros tyrimai, užbaigti detalieji archeologiniai tyrimai lietaus nuotekų rezervuarų įrengimo vietose.
nuotrauka
2019-12-02 10:11
2019-ųjų Kalėdų sostinėje sezonas atidarytas – Katedros aikštėje ką tik karūnuota pagrindinė šalies eglė. Šiųmetis Kalėdų simbolis sostinėje paverstas galingiausia šachmatų figūra – karaliene.
nuotrauka
2019-11-29 14:23
Panevėžio laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) elektronikos gamintoja iš Vokietijos, Leipcigo miesto, atidarys modernų techninės priežiūros, remonto ir gamybos padalinį. LEZ buvo pasirinkta ir įvertinta kaip tinkamiausia numatytos plėtros etapui.
nuotrauka
2019-11-29 10:44
Vakar Prezidentūroje, kur vyko XIII Lietuvos urbanistinis forumas, įteikti šiemetiniai Aplinkos ministerijos apdovanojimai už geriausius urbanistikos ir architektūros kūrinius.
nuotrauka
2019-11-29 09:14
Apie tris bankrutuojančios įmonės kreditorių eiles yra girdėję net ir su teise nieko bendro neturintys žmonės. Pagal LR Įmonių bankroto įstatymo (toliau – ĮBĮ) 35 str. nuostatas, pirmąja eile tenkinami su darbo santykiais susiję darbuotojų reikalavimai, reikalavimai atlyginti žalą dėl suluošinimo ar...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos