2019 rugsėjo 19 d. ketvirtadienis, 21:41
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudojo parama individualiems namas modernizuoti ir įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančią energiją  8

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-28 07:54
Joniškietės Dalijos Prokurotienės ir klaipėdietės Giedrės Šombės šeimos pasinaudojo Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis ir savo namuose įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančius energijos šaltinius. Šeimos pagerino savo gyvenimo sąlygas, o valstybė kompensavo dalį išlaidų. Šias paramos lėšas administruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
nuotrauka
Individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines. Portalo iliustr.


Minimos įmonės
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF),
Senovinį kuro katilą pakeitė granuliniu

Tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti, pateko klaipėdietės Giedrės Šombės šeima. Dviejų aukštų namą šeima pasistatė prieš šešerius metus, tačiau iš pradžių naudojo senovinį kieto kuro katilą, kurį kūreno malkomis ir durpių bei pjuvenų briketais. Toks kuro katilas reikalavo nemažai priežiūros, reikėjo nuolat kurstyti, kad ugnis neužgestų, nežavėjo ir dūmų kvapas, tad šeima pradėjo dairytis granulinio biokuro katilo, o jo ieškodama rado informacijos ir apie projektą bei galimybę susigrąžinti dalį išleistų pinigų.

Nusprendusi dalyvauti programoje, šeima su didesniais sunkumais nesusidūrė: dokumentus pavyko parengti greitai, paraiškų formos buvo paprastos ir aiškios, o Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo darbuotojos – malonios ir paslaugios.

Granulinio biokuro katilo G. Šombės šeima ieškojo visoje Lietuvoje. Svarbiausias kriterijus nebuvo kaina. Norėjo vientiso, atitinkančio jiems reikalingus pajėgumų reikalavimus, neužimančio daug vietos ir gražaus dizaino katilo. Po ilgų paieškų rado savo lūkesčius atitinkantį granulinio kuro katilą ir parsivežė jį į Klaipėdą iš Dzūkijos.

Naujuoju granuliniu biokuro katilu šeima naudojosi dar tik vieną sezoną, tačiau spėjo padaryti išvadą – šildymas tokiu būdu atsieina kiek brangiau nei anksčiau, kai kūreno malkomis, tačiau tai atperka patogumai.

„Tokio kuro katilo nereikia nuolat prižiūrėti, nėra dūmų kvapo – tiesiog įjungi katilą ir džiaugiesi šiltais namais. Komforto prasme toks katilas – nepakeičiamas“, – džiaugiasi G. Šombė.

Į fondą kreipėsi du kartus

Joniškietė Dalija Prokurotienė taip pat pasinaudojo galimybe gauti lėšų iš Klimato kaitos specialiosios programos. Jai buvo suteikta galimybė ant namo stogo įsirengti saulės vakuuminį kolektorių, kuris bus skirtas vandeniui šildyti ir elektros energijai gaminti.

Joniškyje gyvenanti D. Prokurotienės šeima įsigijo seną dviejų aukštų namą su rūsiu ir nusprendė jį atnaujinti. Dar 2012 metais internete rado informacijos apie galimą paramą, tačiau pavėlavo – paramos lėšos tais metais jau buvo paskirstytos. Pernai nepraleido terminų, užpildė paraišką ir gavo paramą. Joniškyje galinčių įrengti saulės kolektorių meistrų moteriai nepavyko surasti, tad teko kviestis juos iš Šiaulių.

Ant namo stogo jau įrengtas saulės kolektorius, tačiau kol kas jis uždengtas ir nenaudojamas, mat namo renovacija dar nebaigta. D. Prokurotienė kol kas nežino, kiek realiai kolektorius pašildys vandens ir kiek pinigų šeima sutaupys jį naudodama, tačiau jau dabar džiaugiasi, kad gyvens ekologiškiau.

D. Prokurotienė šiemet vėl kreipėsi į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą. Šiemet ji tikisi gauti paramą šilumos siurbliui įsigyti.

Kompensuojama 30 proc. išlaidų

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programų projektų skyriaus vedėjo Vytauto Bernadišiaus, individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines.

„Remiamos tik tokios individualių namų atnaujinimo priemonės, kurios padeda pasiekti pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 20 procentų. Parama teikiama, kai atliekamas pastatų sienų, pamatų (cokolio), grindų, perdangų ir stogo šiltinimas, įskaitant dangos keitimą, langų, durų, šildymo bei karšto vandens vamzdynų ir jais susijusių radiatorių bei kitų prietaisų keitimas ir kitos priemonės, leidžiančios sumažinti pastato energijos suvartojimą“, – sakė V. Bernadišius. Kompensuojama 30 proc. išlaidų, bet ne daugiau, negu patvirtintas aplinkos ministro įkainis tam tikrai įrangai ir darbui

Norint gauti paramą, keliama dar viena sąlyga – namas turi būti baigtas statyti ir įregistruotas registre, o išlaidos modernizavimui turi būti patirtos po statybos pabaigos ir teisinio namo įregistravimo.

Pernai parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti buvo skirta 235 pareiškėjams.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

IRENA VITKAUSKIENĖ
2019-08-09 10:09
Laba diena, matome, kaip sėkmingai Lietuvoje renovuojami namai su ES parama ir tuo džiaugiamės. Ir mes pradėjome renovuoti savo individualų namą Klaipėdoje- keičiame stogą, šiltiname sienas, jau įrengėme saulės kolektorių. Norėtume gauti pagal programą numatytą kompensaciją už darbų kompleksą. Už saulės energiją bus kompensuojama. Prašytume pagalbos, kaip užpildyti paraišką ir pateikti reikalingus dokumentus ir už kitus darbus. Iš anksto dėkoju. Pagarbiai, Irena ir Virginijus Vitkauskai Panevėžio g.36 Klaipėda
vida
2018-07-09 18:38
Sveiki kur kreptis del granulinio katilo kompensacijos? Aciu uz atsakyma
į fondą
2018-06-12 11:13
Į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą (LAAIF). pagūglinkit ir rasit
Albertas
2018-06-11 16:37
Taip ir nesuprantu kur kreiptis, kokiu adresu.
Ilma
2018-03-02 15:03
Ar įmanoma susigrąžinti už geoterminio šildymo siurblio kompensacija. Namas naujai statytas, geoterminio šilumos siurblys pirktas2015, namas priduotas2017 metais.
Anelė
2015-02-12 14:26
Norėčiau gauti paramąstogo šiltinimui
seli
2014-07-29 23:45
Mielai pasinaudojau skiriama parama įsirengti saulės kolektorių.Dabar vanduo karštas visą parą ir jokių problemų.Tiesa pinigėlių dar negavau, nes reikia priduot dokumentus .Tikiuosi nebus problemų.
seni
2014-07-28 17:00
duotų paramą naujai statomiems namas, kainuotų pigiau negu griauti ir per nauja daryti

Miestiečiai

nuotrauka
2019-09-19 14:51
Beveik trečdalis gyventojų labai norėtų patys pasigaminti elektros iš saulės, o 60 proc. rimtai svarstytų tokią galimybę, jei nereikėtų patiems rūpintis saulės elektrinės įsirengimu. Didžioji dalis gyventojų norėtų pasigaminti elektros iš saulės dėl galimybės sumažinti išlaidas elektrai, bet stiprus...
nuotrauka
2019-09-17 10:21
15 metų – beveik tiek laiko Lietuvoje vyksta daugiabučių renovacijos procesas, kurio metu atnaujinta šimtai gyvenamųjų namų. Padidintas jų energinis efektyvumas, akį glosto pasikeitusi išorė, tačiau ar išaugo butų vertė ir gyvenimo juose kokybė?
nuotrauka
2019-09-13 08:52
Tyrimas atskleidė, jog lietuviai nebijo patys imtis būsto remonto darbų. Remiantis visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, mažiausiai skuba jauni 18-25 m. amžiaus tautiečiai – remontas jų namuose gali užtrukti iki pusės metų. Kad darbai vyktų sparčiai ir sklandžiai, statybų srities ekspertai patar...
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-10 11:00
Lietuvos paštas į savo tinklo atnaujinimą Kaune iki šių metų pabaigos investuos 610 tūkst. Eur – tiek numatyta skirti „miegamuosiuose“ mikrorajonuose šiuolaikiškiems pašto skyriams įrengti.
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 12:26
Augant susidomėjimui savo namuose pasigaminti elektros energiją, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) specialistai pataria nesiimti savavališkų veiksmų montuojant saulės elektrines, būtinai gauti Bendrovės išduodamas prijungimo sąlygas, patikėti darbą atestuotiems ir darbą išmanantiems specialist...
nuotrauka
2019-09-03 09:46
Lietuvoje sparčiai daugėjant renovuotų daugiabučių gyvenamųjų namų, vis dažniau išryškėja netinkamo mikroklimato sukeliamos problemos gyvenamosiose patalpose. Gyventojams svarbu žinoti, kad po daugiabučio modernizacijos keičiasi ir buto mikroklimatas. Kadangi modernizuotas daugiabutis, gyvenamasis n...
nuotrauka
2019-08-28 09:31
UAB „Plungės šilumos tinklų“ paruoštam šilumos perdavimo tinklų modernizavimo projektui skirtas Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimas. Rugpjūčio mėnesį bendrovė su ES paramos projektus administruojančia Lietuvos verslo paramos agentūra pasirašė projekto „Šilumos perdavimo tinklų atnaujini...
nuotrauka
2019-08-27 10:31
Marijampolės savivaldybės taryba 5-ajame posėdyje patvirtino Marijampolės savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą. Pagrindinis šio sąrašo aspektas – jame pirmą kartą atsirado mėgėjų sodų bendrijų keliai. Tai svarbus sprendimas, nes norint gauti finansavimą iš kelių priežiūros ir plėtros programo...
nuotrauka
2019-08-26 13:11
Sostinės Gedimino prospekte, netoliese Lukiškių aikštės, rugpjūčio 26–28 dienomis vilniečiams atsiveria nauja erdvė „Live Square“. Tikimasi, kad ji suteiks daugiau energijos pagrindinei miesto gatvei, o vieša terasa taps nauja miestiečių traukos vieta.
nuotrauka
2019-08-26 09:29
Žvėriškos nuomos kainos arba nudrengti ir neremontuojami butai, nesukalbami nuomotojai – su tuo susiduria būsto ieškantis jaunimas ir ne vien jis. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad „atsikandęs“ karčios nuomos patirties dažnas jaunuolis ima žvalgytis nuosavo būsto. Šiandien vis dažniau tai ta...
nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...