2019 liepos 23 d. antradienis, 5:32
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudojo parama individualiems namas modernizuoti ir įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančią energiją  7

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-28 07:54
Joniškietės Dalijos Prokurotienės ir klaipėdietės Giedrės Šombės šeimos pasinaudojo Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis ir savo namuose įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančius energijos šaltinius. Šeimos pagerino savo gyvenimo sąlygas, o valstybė kompensavo dalį išlaidų. Šias paramos lėšas administruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
nuotrauka
Individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines. Portalo iliustr.


Minimos įmonės
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF),
Senovinį kuro katilą pakeitė granuliniu

Tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti, pateko klaipėdietės Giedrės Šombės šeima. Dviejų aukštų namą šeima pasistatė prieš šešerius metus, tačiau iš pradžių naudojo senovinį kieto kuro katilą, kurį kūreno malkomis ir durpių bei pjuvenų briketais. Toks kuro katilas reikalavo nemažai priežiūros, reikėjo nuolat kurstyti, kad ugnis neužgestų, nežavėjo ir dūmų kvapas, tad šeima pradėjo dairytis granulinio biokuro katilo, o jo ieškodama rado informacijos ir apie projektą bei galimybę susigrąžinti dalį išleistų pinigų.

Nusprendusi dalyvauti programoje, šeima su didesniais sunkumais nesusidūrė: dokumentus pavyko parengti greitai, paraiškų formos buvo paprastos ir aiškios, o Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo darbuotojos – malonios ir paslaugios.

Granulinio biokuro katilo G. Šombės šeima ieškojo visoje Lietuvoje. Svarbiausias kriterijus nebuvo kaina. Norėjo vientiso, atitinkančio jiems reikalingus pajėgumų reikalavimus, neužimančio daug vietos ir gražaus dizaino katilo. Po ilgų paieškų rado savo lūkesčius atitinkantį granulinio kuro katilą ir parsivežė jį į Klaipėdą iš Dzūkijos.

Naujuoju granuliniu biokuro katilu šeima naudojosi dar tik vieną sezoną, tačiau spėjo padaryti išvadą – šildymas tokiu būdu atsieina kiek brangiau nei anksčiau, kai kūreno malkomis, tačiau tai atperka patogumai.

„Tokio kuro katilo nereikia nuolat prižiūrėti, nėra dūmų kvapo – tiesiog įjungi katilą ir džiaugiesi šiltais namais. Komforto prasme toks katilas – nepakeičiamas“, – džiaugiasi G. Šombė.

Į fondą kreipėsi du kartus

Joniškietė Dalija Prokurotienė taip pat pasinaudojo galimybe gauti lėšų iš Klimato kaitos specialiosios programos. Jai buvo suteikta galimybė ant namo stogo įsirengti saulės vakuuminį kolektorių, kuris bus skirtas vandeniui šildyti ir elektros energijai gaminti.

Joniškyje gyvenanti D. Prokurotienės šeima įsigijo seną dviejų aukštų namą su rūsiu ir nusprendė jį atnaujinti. Dar 2012 metais internete rado informacijos apie galimą paramą, tačiau pavėlavo – paramos lėšos tais metais jau buvo paskirstytos. Pernai nepraleido terminų, užpildė paraišką ir gavo paramą. Joniškyje galinčių įrengti saulės kolektorių meistrų moteriai nepavyko surasti, tad teko kviestis juos iš Šiaulių.

Ant namo stogo jau įrengtas saulės kolektorius, tačiau kol kas jis uždengtas ir nenaudojamas, mat namo renovacija dar nebaigta. D. Prokurotienė kol kas nežino, kiek realiai kolektorius pašildys vandens ir kiek pinigų šeima sutaupys jį naudodama, tačiau jau dabar džiaugiasi, kad gyvens ekologiškiau.

D. Prokurotienė šiemet vėl kreipėsi į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą. Šiemet ji tikisi gauti paramą šilumos siurbliui įsigyti.

Kompensuojama 30 proc. išlaidų

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programų projektų skyriaus vedėjo Vytauto Bernadišiaus, individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines.

„Remiamos tik tokios individualių namų atnaujinimo priemonės, kurios padeda pasiekti pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 20 procentų. Parama teikiama, kai atliekamas pastatų sienų, pamatų (cokolio), grindų, perdangų ir stogo šiltinimas, įskaitant dangos keitimą, langų, durų, šildymo bei karšto vandens vamzdynų ir jais susijusių radiatorių bei kitų prietaisų keitimas ir kitos priemonės, leidžiančios sumažinti pastato energijos suvartojimą“, – sakė V. Bernadišius. Kompensuojama 30 proc. išlaidų, bet ne daugiau, negu patvirtintas aplinkos ministro įkainis tam tikrai įrangai ir darbui

Norint gauti paramą, keliama dar viena sąlyga – namas turi būti baigtas statyti ir įregistruotas registre, o išlaidos modernizavimui turi būti patirtos po statybos pabaigos ir teisinio namo įregistravimo.

Pernai parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti buvo skirta 235 pareiškėjams.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

vida
2018-07-09 18:38
Sveiki kur kreptis del granulinio katilo kompensacijos? Aciu uz atsakyma
į fondą
2018-06-12 11:13
Į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą (LAAIF). pagūglinkit ir rasit
Albertas
2018-06-11 16:37
Taip ir nesuprantu kur kreiptis, kokiu adresu.
Ilma
2018-03-02 15:03
Ar įmanoma susigrąžinti už geoterminio šildymo siurblio kompensacija. Namas naujai statytas, geoterminio šilumos siurblys pirktas2015, namas priduotas2017 metais.
Anelė
2015-02-12 14:26
Norėčiau gauti paramąstogo šiltinimui
seli
2014-07-29 23:45
Mielai pasinaudojau skiriama parama įsirengti saulės kolektorių.Dabar vanduo karštas visą parą ir jokių problemų.Tiesa pinigėlių dar negavau, nes reikia priduot dokumentus .Tikiuosi nebus problemų.
seni
2014-07-28 17:00
duotų paramą naujai statomiems namas, kainuotų pigiau negu griauti ir per nauja daryti

Miestiečiai

nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.
nuotrauka
2019-07-03 10:26
Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdytojų veiklą savivaldybės prižiūrės ir kontroliuos pagal aplinkos ministro patvirtintas naujos redakcijos pavyzdines taisykles. Jos įsigalios 2020 m. sausio 1-ąją. Iki to laiko rekomenduojama kiekvienai savivaldybei patvirtinti atnaujintas jos teritori...
nuotrauka
2019-07-01 10:33
Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas įsakymu patvirtino veiksmų planą, kurio tikslas – iki 2022 metų atsisakyti nesaugiai naudojamų suskystintų naftos dujų balionų (toliau – dujų balionų) daugiabučiuose. Plane taip pat numatytos priemonės, kurios paskatins gyventojus tokius dujų balionus pakei...
nuotrauka
2019-06-28 12:30
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą dėl įmokos dydžio už elektros įrenginių (kabelių spintų) perkėlimą, pasisakė, kad tais atvejais, kai elektros įrenginiai perkeliami vartotojo iniciatyva, jam tenka pareig...
nuotrauka
2019-06-25 10:59
Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) mokslininkė dr. Lina Šeduikytė perspėja, kad žmonių sąmoningumo trūkumas, o tiksliau – noras kuo daugiau sutaupyti statant ar renovuojant pastatus, gali atnešti daug problemų dirbant ar gyvenant tokiuose pastatuose, o k...
nuotrauka
2019-06-20 13:43
Vilniaus gatvės senosios bulvaro dalies atnaujinimas prasidės liepos vidury. Sutarta palaukti, kol mieste baigsis tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės žiedas“. Vilniaus gatvės atkarpos (tarp Tilžės g. ir Draugystės pr.) ir Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija turi būti atlikta iki 20...
nuotrauka
2019-06-19 12:39
Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai, įstaigos ir miesto gyventojai buvo pakviesti puošti Gargždus gėlėmis ir kartu kurti žydintį miestą.
nuotrauka
2019-06-19 12:13
Sostinėje tarp Giedraičių ir Kintų gatvių planuojamai įrengti viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė pavadinimą – iš beveik 3 tūkst. balsavusiųjų internetu daugiausia pasisakė už Šnipiškių aikštės vardą.
nuotrauka
2019-06-18 10:38
Dėl neatsakingų ir nederintų žemės kasimo darbų, suskaičiavo ESO, per 5 šių metų mėnesius dujų ir elektros skirstymo tinklai pažeisti daugiau nei 100 kartų. Dėl tokių trečiųjų šalių neatsakingų veiksmų tūkstančiai vartotojų patiria nepatogumų, būna be elektros ir dujų. ESO primena, kad be leidimo vy...
nuotrauka
2019-06-18 10:14
Ilgą laiką privačių namų kvartalo gyventojai jautėsi palyginti saugūs, jų rimtį trikdė tik netoliese veikianti medžio apdirbimo įmonė „Fornestas“. Šiemet paaiškėjo, kad šalia esančiame laisvame sklype Šiltnamių g. ketina įsikurti dar vienas verslo objektas – „Šilo“ prekybos centras, kurį sumanė past...
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-14 10:25
Panevėžio apylinkės teismas išsprendė ginčą dėl Panevėžio rajone esančios sodybos, kuri pirkimo-pardavimo metu sudegė. Pasirašius preliminarias sutartis, įmokėjus 15 tūkst. eurų avansą ir perdavus raktus, kitą naktį sodyboje esantis gyvenamasis namas sudegė. Teismas įpareigojo sodybos pardavėją grąž...
nuotrauka
2019-06-14 09:59
Sostinėje prasidėjo šnipiškiečių laukta Giedraičių gatvės rekonstrukcija. Čia tiesiamas dviračių takas, atnaujinama pėsčiųjų infrastruktūra, įrengiamas modernus apšvietimas, atnaujinama kelio danga.
nuotrauka
2019-06-14 09:39
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ ginčą, pasisakė, kad vartotojui turi būti grąžinta visa sumokėta prijungimo įmoka.
nuotrauka
2019-06-13 14:55
Sostinės savivaldybėje šią savaitę vyko susitikimas su daugiabučių namų valdytojais – pristatyta Vilniaus miesto energinio efektyvumo didinimo programa. Miesto Taryba šiemet patvirtino naują kvartalų atnaujinimo programą, kuri identifikuoja ir numato prioritetinius sostinės senųjų daugiabučių kvarta...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kristaliniai priedai betonui statybą daro pigesne ir greitesne, o unikalus sprendimas leidžia kontroliuoti įtrūkimus

Kaip padaryti daugiau mažesnėmis laiko ir lėšų sąnaudomis? Tai nuolatinis statybų iššūkis, kylantis ne tik statybininkams. Už hidroizoliavimą (sandarinimą) atsakingi rangovai taip pat ieško ...