2020 birželio 7 d. sekmadienis, 4:34
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudojo parama individualiems namas modernizuoti ir įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančią energiją  8

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-28 07:54
Joniškietės Dalijos Prokurotienės ir klaipėdietės Giedrės Šombės šeimos pasinaudojo Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis ir savo namuose įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančius energijos šaltinius. Šeimos pagerino savo gyvenimo sąlygas, o valstybė kompensavo dalį išlaidų. Šias paramos lėšas administruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
nuotrauka
Individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines. Portalo iliustr.


Minimos įmonės
LAAIF (Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas),
Senovinį kuro katilą pakeitė granuliniu

Tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti, pateko klaipėdietės Giedrės Šombės šeima. Dviejų aukštų namą šeima pasistatė prieš šešerius metus, tačiau iš pradžių naudojo senovinį kieto kuro katilą, kurį kūreno malkomis ir durpių bei pjuvenų briketais. Toks kuro katilas reikalavo nemažai priežiūros, reikėjo nuolat kurstyti, kad ugnis neužgestų, nežavėjo ir dūmų kvapas, tad šeima pradėjo dairytis granulinio biokuro katilo, o jo ieškodama rado informacijos ir apie projektą bei galimybę susigrąžinti dalį išleistų pinigų.

Nusprendusi dalyvauti programoje, šeima su didesniais sunkumais nesusidūrė: dokumentus pavyko parengti greitai, paraiškų formos buvo paprastos ir aiškios, o Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo darbuotojos – malonios ir paslaugios.

Granulinio biokuro katilo G. Šombės šeima ieškojo visoje Lietuvoje. Svarbiausias kriterijus nebuvo kaina. Norėjo vientiso, atitinkančio jiems reikalingus pajėgumų reikalavimus, neužimančio daug vietos ir gražaus dizaino katilo. Po ilgų paieškų rado savo lūkesčius atitinkantį granulinio kuro katilą ir parsivežė jį į Klaipėdą iš Dzūkijos.

Naujuoju granuliniu biokuro katilu šeima naudojosi dar tik vieną sezoną, tačiau spėjo padaryti išvadą – šildymas tokiu būdu atsieina kiek brangiau nei anksčiau, kai kūreno malkomis, tačiau tai atperka patogumai.

„Tokio kuro katilo nereikia nuolat prižiūrėti, nėra dūmų kvapo – tiesiog įjungi katilą ir džiaugiesi šiltais namais. Komforto prasme toks katilas – nepakeičiamas“, – džiaugiasi G. Šombė.

Į fondą kreipėsi du kartus

Joniškietė Dalija Prokurotienė taip pat pasinaudojo galimybe gauti lėšų iš Klimato kaitos specialiosios programos. Jai buvo suteikta galimybė ant namo stogo įsirengti saulės vakuuminį kolektorių, kuris bus skirtas vandeniui šildyti ir elektros energijai gaminti.

Joniškyje gyvenanti D. Prokurotienės šeima įsigijo seną dviejų aukštų namą su rūsiu ir nusprendė jį atnaujinti. Dar 2012 metais internete rado informacijos apie galimą paramą, tačiau pavėlavo – paramos lėšos tais metais jau buvo paskirstytos. Pernai nepraleido terminų, užpildė paraišką ir gavo paramą. Joniškyje galinčių įrengti saulės kolektorių meistrų moteriai nepavyko surasti, tad teko kviestis juos iš Šiaulių.

Ant namo stogo jau įrengtas saulės kolektorius, tačiau kol kas jis uždengtas ir nenaudojamas, mat namo renovacija dar nebaigta. D. Prokurotienė kol kas nežino, kiek realiai kolektorius pašildys vandens ir kiek pinigų šeima sutaupys jį naudodama, tačiau jau dabar džiaugiasi, kad gyvens ekologiškiau.

D. Prokurotienė šiemet vėl kreipėsi į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą. Šiemet ji tikisi gauti paramą šilumos siurbliui įsigyti.

Kompensuojama 30 proc. išlaidų

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programų projektų skyriaus vedėjo Vytauto Bernadišiaus, individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines.

„Remiamos tik tokios individualių namų atnaujinimo priemonės, kurios padeda pasiekti pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 20 procentų. Parama teikiama, kai atliekamas pastatų sienų, pamatų (cokolio), grindų, perdangų ir stogo šiltinimas, įskaitant dangos keitimą, langų, durų, šildymo bei karšto vandens vamzdynų ir jais susijusių radiatorių bei kitų prietaisų keitimas ir kitos priemonės, leidžiančios sumažinti pastato energijos suvartojimą“, – sakė V. Bernadišius. Kompensuojama 30 proc. išlaidų, bet ne daugiau, negu patvirtintas aplinkos ministro įkainis tam tikrai įrangai ir darbui

Norint gauti paramą, keliama dar viena sąlyga – namas turi būti baigtas statyti ir įregistruotas registre, o išlaidos modernizavimui turi būti patirtos po statybos pabaigos ir teisinio namo įregistravimo.

Pernai parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti buvo skirta 235 pareiškėjams.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

IRENA VITKAUSKIENĖ
2019-08-09 10:09
Laba diena, matome, kaip sėkmingai Lietuvoje renovuojami namai su ES parama ir tuo džiaugiamės. Ir mes pradėjome renovuoti savo individualų namą Klaipėdoje- keičiame stogą, šiltiname sienas, jau įrengėme saulės kolektorių. Norėtume gauti pagal programą numatytą kompensaciją už darbų kompleksą. Už saulės energiją bus kompensuojama. Prašytume pagalbos, kaip užpildyti paraišką ir pateikti reikalingus dokumentus ir už kitus darbus. Iš anksto dėkoju. Pagarbiai, Irena ir Virginijus Vitkauskai Panevėžio g.36 Klaipėda
vida
2018-07-09 18:38
Sveiki kur kreptis del granulinio katilo kompensacijos? Aciu uz atsakyma
į fondą
2018-06-12 11:13
Į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą (LAAIF). pagūglinkit ir rasit
Albertas
2018-06-11 16:37
Taip ir nesuprantu kur kreiptis, kokiu adresu.
Ilma
2018-03-02 15:03
Ar įmanoma susigrąžinti už geoterminio šildymo siurblio kompensacija. Namas naujai statytas, geoterminio šilumos siurblys pirktas2015, namas priduotas2017 metais.
Anelė
2015-02-12 14:26
Norėčiau gauti paramąstogo šiltinimui
seli
2014-07-29 23:45
Mielai pasinaudojau skiriama parama įsirengti saulės kolektorių.Dabar vanduo karštas visą parą ir jokių problemų.Tiesa pinigėlių dar negavau, nes reikia priduot dokumentus .Tikiuosi nebus problemų.
seni
2014-07-28 17:00
duotų paramą naujai statomiems namas, kainuotų pigiau negu griauti ir per nauja daryti

Miestiečiai

nuotrauka
2020-06-04 13:11
Seimas papildė Šilumos ūkio įstatymą, reglamentuodamas nuotolinių šilumos apskaitos priemonių įrengimą.
nuotrauka
2020-06-02 12:14
Nuo birželio 1 d. gyventojai, įsigyjantys saulės elektrinę išsimokėtinai, kviečiami teikti paraiškas ir gauti kompensaciją. Tai turėtų paskatinti tolimesnę gaminančių vartotojų plėtrą. Žalią elektros energiją savo poreikiams naudojančių gaminančių vartotojų skaičius perkopė 5300, o gegužės mėnesį pe...
nuotrauka
2020-06-02 11:58
Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu.
nuotrauka
2020-05-28 11:01
Pandemija gyventojų nesustabdė ir nuo sezoninio sodo namelio, sodybos ar buto atnaujinimo, tad pastaruoju metu pastebimai išaugo netinkamai paliktų statybinių ir didelių gabaritų atliekų kiekiai. Ekspertai atkreipia dėmesį, jog net ir per karantiną šios atliekos turi būti tvarkomos atsakingai bei pr...
nuotrauka
2020-05-28 08:50
Nuo š. m. gegužės 28 d. Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA) priima paraiškas atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės energijos technologijų, šilumos siurblių bei šilumos saugyklų – įrengimui daugiabučiuose namuose, kurie nėra prijungti prie centralizuotų šilumos tinklų, arba yra gav...
nuotrauka
2020-05-25 13:47
Nuo liepos 1 d. įsigalioja pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros tvarkos pakeitimai, skirti užtikrinti šilumos punktų eksploatavimo teisingą investicijų atlyginimą šilumos punktų savininkams, bei pagerinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros ir eksploatavimo kokybę....
nuotrauka
2020-05-22 13:37
Dūmų detektoriai yra patikrinta priemonė, padedanti išvengti gaisro pasekmių ir žūčių. Karantino laikotarpiu ypatingai svarbu izoliuotis saugioje aplinkoje. Laiko namuose praleidžiame kur kas daugiau nei įprasta, todėl dūmų detektorius gyvenamojoje aplinkoje yra privalomas. Deja, priešgaisrinės apsa...
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-20 10:23
Vakar, gegužės 19 d., baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.
nuotrauka
2020-05-19 09:27
Įsigaliojus gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą pirkome iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Vals...
nuotrauka
2020-05-19 09:08
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą, patvirtino, kad vartotojui mokėjimai už suvartotą karštą vandenį apskaičiuoti teisingai.
nuotrauka
2020-05-18 08:17
VERT atkreipia dėmesį, kad turi būti skiriamas didesnis dėmesys daugiabučio gyvenamojo namo bendrojo naudojimo dujų sistemų saugaus eksploatavimo priežiūrai. VERT, atlikusi patikrinimą, nustatė, kad tam tikrais atvejais nėra laikomasi privalomų teisės aktų reikalavimų.
nuotrauka
2020-05-15 07:02
Aplinkos ministerija parengė Daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą ir kviečia su juo susipažinti visuomenę. Pastabas ir pasiūlymus galima teikti iki gegužės 28 d.
nuotrauka
2020-05-13 10:12
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ kilusį vartojimo ginčą, pasisakė, kad bendrovė pagrįstai vartotojo suvartotą karšto vandens kiekį bute apskaičiavo taikydama karšto vandens suvartojimo normatyvus.
nuotrauka
2020-05-12 12:44
Radiacinės saugos centras, atlikęs radono aktyvumo koncentracijos individualiųjų gyvenamųjų pastatų patalpų ore tyrimus, nustatė atvejus, kai radono aktyvumo koncentracija viršijo atskaitos lygį, nustatytą Lietuvos higienos normoje HN 73:2018 „Pagrindinės radiacinės saugos normos“.
nuotrauka
2020-05-12 09:52
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs bylą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos (Administracijos) išduoto leidimo trečiajam suinteresuotam byloje asmeniui įrengti išorinę reklamą ant gyvenamojo daugiabučio namo fasado teisėtumo ir pagrįstumo, konstatavo, kad ...
nuotrauka
2020-05-11 15:11
Nuo šiandien, gegužės 11-osios, individualių gyvenamųjų namų savininkai gali teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacinėms išmokoms už iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių keitimą į 5 klasės biokuro katilus ir šilumos siurblius.
nuotrauka
2020-05-11 08:06
Marijampolės savivaldybės administracija praneša, kad kreipėsi daugiabučių namų savininkų bendrijų pirmininkai, informuodami, kad įvairios privačios firmos primygtinai siūlo savo paslaugas parengti įvairių dokumentų paketus. Firmų atstovai motyvuoja tuo, kad tokių dokumentų reikalauja savivaldybės a...
nuotrauka
2020-05-07 14:15
Vilniaus senamiesčio širdis – Stiklo kvartalas vėl pulsuoja savo bendryste ir kviečia pasigrožėti atgijusiu senamiesčiu. Nepaisant per karantiną uždarytų verslų, skausmingai sumažėjusi, bet tokia pat susitelkusi, bendruomenė šią savaitę net 50-čia spalvotų žvaigždžių nuklojo kvartalo gatvelių dangų,...
nuotrauka
2020-05-07 09:36
Dar beveik 500 – toks skaičius naujų požeminių, pusiau požeminių ir antžeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bus įrengtas Vilniuje iki 2022 metų pabaigos. Tai jau antrasis jų įrengimo etapas: nuo 2018 m. iki šiol įrengta jau apie 800. Pirmiausiai aikštelės atsirado tankiausiai ...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...