2019 gegužės 20 d. pirmadienis, 11:23
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudojo parama individualiems namas modernizuoti ir įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančią energiją  7

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-28 07:54
Joniškietės Dalijos Prokurotienės ir klaipėdietės Giedrės Šombės šeimos pasinaudojo Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis ir savo namuose įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančius energijos šaltinius. Šeimos pagerino savo gyvenimo sąlygas, o valstybė kompensavo dalį išlaidų. Šias paramos lėšas administruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
nuotrauka
Individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines. Portalo iliustr.


Minimos įmonės
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF),
Senovinį kuro katilą pakeitė granuliniu

Tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti, pateko klaipėdietės Giedrės Šombės šeima. Dviejų aukštų namą šeima pasistatė prieš šešerius metus, tačiau iš pradžių naudojo senovinį kieto kuro katilą, kurį kūreno malkomis ir durpių bei pjuvenų briketais. Toks kuro katilas reikalavo nemažai priežiūros, reikėjo nuolat kurstyti, kad ugnis neužgestų, nežavėjo ir dūmų kvapas, tad šeima pradėjo dairytis granulinio biokuro katilo, o jo ieškodama rado informacijos ir apie projektą bei galimybę susigrąžinti dalį išleistų pinigų.

Nusprendusi dalyvauti programoje, šeima su didesniais sunkumais nesusidūrė: dokumentus pavyko parengti greitai, paraiškų formos buvo paprastos ir aiškios, o Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo darbuotojos – malonios ir paslaugios.

Granulinio biokuro katilo G. Šombės šeima ieškojo visoje Lietuvoje. Svarbiausias kriterijus nebuvo kaina. Norėjo vientiso, atitinkančio jiems reikalingus pajėgumų reikalavimus, neužimančio daug vietos ir gražaus dizaino katilo. Po ilgų paieškų rado savo lūkesčius atitinkantį granulinio kuro katilą ir parsivežė jį į Klaipėdą iš Dzūkijos.

Naujuoju granuliniu biokuro katilu šeima naudojosi dar tik vieną sezoną, tačiau spėjo padaryti išvadą – šildymas tokiu būdu atsieina kiek brangiau nei anksčiau, kai kūreno malkomis, tačiau tai atperka patogumai.

„Tokio kuro katilo nereikia nuolat prižiūrėti, nėra dūmų kvapo – tiesiog įjungi katilą ir džiaugiesi šiltais namais. Komforto prasme toks katilas – nepakeičiamas“, – džiaugiasi G. Šombė.

Į fondą kreipėsi du kartus

Joniškietė Dalija Prokurotienė taip pat pasinaudojo galimybe gauti lėšų iš Klimato kaitos specialiosios programos. Jai buvo suteikta galimybė ant namo stogo įsirengti saulės vakuuminį kolektorių, kuris bus skirtas vandeniui šildyti ir elektros energijai gaminti.

Joniškyje gyvenanti D. Prokurotienės šeima įsigijo seną dviejų aukštų namą su rūsiu ir nusprendė jį atnaujinti. Dar 2012 metais internete rado informacijos apie galimą paramą, tačiau pavėlavo – paramos lėšos tais metais jau buvo paskirstytos. Pernai nepraleido terminų, užpildė paraišką ir gavo paramą. Joniškyje galinčių įrengti saulės kolektorių meistrų moteriai nepavyko surasti, tad teko kviestis juos iš Šiaulių.

Ant namo stogo jau įrengtas saulės kolektorius, tačiau kol kas jis uždengtas ir nenaudojamas, mat namo renovacija dar nebaigta. D. Prokurotienė kol kas nežino, kiek realiai kolektorius pašildys vandens ir kiek pinigų šeima sutaupys jį naudodama, tačiau jau dabar džiaugiasi, kad gyvens ekologiškiau.

D. Prokurotienė šiemet vėl kreipėsi į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą. Šiemet ji tikisi gauti paramą šilumos siurbliui įsigyti.

Kompensuojama 30 proc. išlaidų

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programų projektų skyriaus vedėjo Vytauto Bernadišiaus, individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines.

„Remiamos tik tokios individualių namų atnaujinimo priemonės, kurios padeda pasiekti pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 20 procentų. Parama teikiama, kai atliekamas pastatų sienų, pamatų (cokolio), grindų, perdangų ir stogo šiltinimas, įskaitant dangos keitimą, langų, durų, šildymo bei karšto vandens vamzdynų ir jais susijusių radiatorių bei kitų prietaisų keitimas ir kitos priemonės, leidžiančios sumažinti pastato energijos suvartojimą“, – sakė V. Bernadišius. Kompensuojama 30 proc. išlaidų, bet ne daugiau, negu patvirtintas aplinkos ministro įkainis tam tikrai įrangai ir darbui

Norint gauti paramą, keliama dar viena sąlyga – namas turi būti baigtas statyti ir įregistruotas registre, o išlaidos modernizavimui turi būti patirtos po statybos pabaigos ir teisinio namo įregistravimo.

Pernai parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti buvo skirta 235 pareiškėjams.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

vida
2018-07-09 18:38
Sveiki kur kreptis del granulinio katilo kompensacijos? Aciu uz atsakyma
į fondą
2018-06-12 11:13
Į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą (LAAIF). pagūglinkit ir rasit
Albertas
2018-06-11 16:37
Taip ir nesuprantu kur kreiptis, kokiu adresu.
Ilma
2018-03-02 15:03
Ar įmanoma susigrąžinti už geoterminio šildymo siurblio kompensacija. Namas naujai statytas, geoterminio šilumos siurblys pirktas2015, namas priduotas2017 metais.
Anelė
2015-02-12 14:26
Norėčiau gauti paramąstogo šiltinimui
seli
2014-07-29 23:45
Mielai pasinaudojau skiriama parama įsirengti saulės kolektorių.Dabar vanduo karštas visą parą ir jokių problemų.Tiesa pinigėlių dar negavau, nes reikia priduot dokumentus .Tikiuosi nebus problemų.
seni
2014-07-28 17:00
duotų paramą naujai statomiems namas, kainuotų pigiau negu griauti ir per nauja daryti

Miestiečiai

nuotrauka
2019-05-20 11:04
32 mln. eurų. Tiek pagal dvi sutartis skirta lėšų Lietuvos žmonėms, norintiems gyventi švariau, sveikiau ir taupiau.
nuotrauka
2019-05-14 10:31
Skaičiuojama, kad kasmet pasaulyje susidaro beveik 50 mln. tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir tik penktadalis jų yra oficialiai perdirbama. Jei padėtis nesikeis, 2050 metais elektronikos atliekų kiekis pasaulyje išaugs daugiau nei dvigubai, iki 120 mln. tonų.
nuotrauka
2019-05-14 10:28
Lietuvoje populiarumą išlaiko nauji būstai, kuriuos pirkėjai įsigyja su daline apdaila. Tai reiškia, kad, prieš kraustantis į naujus namus, naujakuriams dar reikia susiplanuoti nemažai darbų. Tad kokios pagrindinės užduotys ir investicijos?
nuotrauka
2019-05-13 11:10
Gyventojai, įsirengę atsinaujinančius energijos išteklius naudojančius įrenginius – saulės ar vėjo elektrines, šilumos siurblius ar V klasės biokuro katilus, taip pat norintieji pakeisti seną biokuro katilą ar statyti iki 10 kW saulės elektrines, kviečiami iki birželio 10 d. Aplinkos ministerijos Ap...
nuotrauka
2019-05-10 09:13
Kraštovaizdžio dizainas ir projektavimas – aktuali tema ne tik naujakuriams, bet ir turintiems nuosavą žemės sklypą bei svarstantiems, kaip jį atnaujinti ir paruošti vasarai. Specialistai pataria rinktis laiko patikrintus sprendimus, o ne vaikytis vienadienių, kartais individualiai aplinkai visiškai...
nuotrauka
2019-05-10 08:10
Jau šį mėnesį prasidės vienos svarbesnių susisiekimo arterijų Šnipiškių seniūnijoje – Giedraičių gatvės – rekonstrukcija. Sostinės savivaldybė pasirašė rangos sutartį su bendrove „Akordas1“, laimėjusia viešąjį konkursą. Iki metų pabaigos bus atnaujinta beveik 1 km gatvės atkarpa nuo Lvovo iki Žalgir...
nuotrauka
2019-05-08 15:16
Nuo gegužės 10 d. iki birželio 10 d. gyventojai galės teikti paraiškas gauti paramą pakeisti senus ir neefektyvius kietą kurą naudojančius šildymo katilus į naujus efektyvius šildymo įrenginius – biokuro katilus arba šilumos siurblius. 2019 m. numatyta kvietimo suma sudaro apie 4 mln. eurų – iš viso...
nuotrauka
2019-05-08 13:56
Lietuvos savivaldybėms, suskubusioms pasinaudoti pirmą kartą Susisiekimo ministerijos suteikta galimybe gauti lėšų sodininkų bendrijų keliams ir gatvėms, šiemet numatoma paskirstyti 3,76 mln. eurų. Iš didžiųjų miestų, kuriems susisiekimo sąlygos sodininkų bendrijose paprastai kelia daugiausia proble...
nuotrauka
2019-05-08 10:12
Namų renovacijoje fasado šiltinimas yra vienas svarbiausių ir didžiausią paklausą turinčių darbų. Tai ne tik suteikia namui geresnį energinį efektyvumą, bet ir padeda visiškai pakeisti pasenusį fasadą.
nuotrauka
2019-05-07 11:09
Pavasaris – metas, kuomet ateina įkvėpimas atnaujinti namus ar pradėti remonto darbus. Iš pažiūros sudėtingus remonto, renovacijų ar tiesiog buities patobulinimo darbus gali palengvinti išmanūs sprendimai.
nuotrauka
2019-05-07 10:45
2018 m. Lietuvos gyventojai į rūšiavimo konteinerius sumetė 46 019 tonų pakuočių atliekų, o tai du kartus daugiau negu buvo sutvarkyta 2013 metais.
nuotrauka
2019-05-03 10:48
Siekiant saugesnio pėsčiųjų ir dviratininkų eismo, pakeisti pagrindiniai gatvių techniniai parametrai – susiaurinti eismo juostų pločiai, pakoreguotas projektinis greitis.
nuotrauka
2019-05-03 08:59
Išmanūs matuokliai, naudojami energetinių resursų suvartojimui stebėti, leidžia vartotojams efektyvinti savo energetinius ūkius, taupyti energiją ir prisidėti ne tik prie savo išlaidų mažinimo, bet ir prie priemonių kovojant su globaliu atšilimu, teigia Kauno technologijos universiteto Elektros ir e...
nuotrauka
2019-04-30 09:37
Elektriniai sodo ir daržo įrankiai yra priskiriami elektronikos atliekoms, kurios turi būti perdirbamos kaip ir kita buityje naudojama elektros ir elektroninė įranga. Kur gyventojams dėti neveikiančius elektrinius įrankius?
nuotrauka
2019-04-29 15:46
Beveik mėnesį trukęs Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) inicijuotas konkursas „Metų renovacijos projektas 2018” baigėsi – įvertinus ekspertų komisijos nuomonę ir visuomenės balsus, nugalėtojais paskelbti du pernai atnaujinti šalies daugiabučiai: Marijampolėje ir Šiauliuose.
nuotrauka
2019-04-23 14:30
Visas grindis, iš kokios medienos jos bebūtų, teks plauti, siurbti iš lauko prineštą žvyrą, kad juo nebraižytumėte ir negadintumėte paviršiaus. Kad grindys džiugintų akį, rekomenduojama kartą per metus jas atsinaujinti – padengti atnaujinančia alyva. Tas pat ir su baldais: jei ant stalviršio, medini...
nuotrauka
2019-04-23 14:15
Bendrovė „Vilniaus vandenys“ plečia savo tinklus ir tūkstančiams gyventojų suteiks galimybę jungtis prie naujų centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų.
nuotrauka
2019-04-18 10:56
Vienas švaraus oro priešų – tarša kietosiomis dalelėmis ir kitais pavojingais teršalais iš kietuoju kuru šildomų namų ūkių. Todėl numatoma parama kietojo kuro katilams modernizuoti ir atnaujinti, taip pat namų ūkiams prisijungti prie aplinkosauginiu požiūriu efektyvios centralizuoto šilumos tiekimo ...
nuotrauka
2019-04-16 12:20
Jei kiekviena šeima turi iš kartos į kartą perduodamas Kalėdų stalo dekoravimo tradicijas, Velykų laikotarpiu tam skiriame kur kas mažiau dėmesio. IKEA Lietuva interjero dizainerė Eimantė Nemanė dalijasi artėjančios šventės dekoro patarimais, kuriuos lengvai galėsite pritaikyti pagal savo skonį ir n...
nuotrauka
2019-04-12 07:43
Nors gyvenate bute, kartais norisi pusryčius pagardinti šviežio baziliko lapeliais, o įsibėgėjus vasarai pasimėgauti naminiais pomidorais? Specialistai sako, kad mėgautis šviežiu derliumi net ir gyvenant mieste įmanoma, o sodininkystės eksperimentams puikiai tinka balkonas.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

GEALAN siūlo sprendimus, kurie keičia nusistovėjusį požiūrį

Langas yra viena esminių pastato dalių ir labai svarbi žmogaus gyvenimo bei darbo dalis. Langas – tai ne tik gera garso ir šilumos izoliacija, bet ir šviesa, atsiveriantis vaizdas, o visa ta...
nuotrauka

Su CAT patogesnis darbas ir buitis

Darbo įrankis turi būti malonus akiai ir rankai, patogus paimti, galintis efektyvinti darbą ir ilgai patikimai tarnauti. Šiuolaikinės technologijos, medžiagos ir gamintojų ambicingumas sudar...