2019 kovo 25 d. pirmadienis, 23:47
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudojo parama individualiems namas modernizuoti ir įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančią energiją  7

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-07-28 07:54
Joniškietės Dalijos Prokurotienės ir klaipėdietės Giedrės Šombės šeimos pasinaudojo Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis ir savo namuose įdiegė priemones, naudojančias atsinaujinančius energijos šaltinius. Šeimos pagerino savo gyvenimo sąlygas, o valstybė kompensavo dalį išlaidų. Šias paramos lėšas administruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
nuotrauka
Individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines. Portalo iliustr.


Minimos įmonės
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF),
Senovinį kuro katilą pakeitė granuliniu

Tarp laimingųjų, kuriems buvo skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti, pateko klaipėdietės Giedrės Šombės šeima. Dviejų aukštų namą šeima pasistatė prieš šešerius metus, tačiau iš pradžių naudojo senovinį kieto kuro katilą, kurį kūreno malkomis ir durpių bei pjuvenų briketais. Toks kuro katilas reikalavo nemažai priežiūros, reikėjo nuolat kurstyti, kad ugnis neužgestų, nežavėjo ir dūmų kvapas, tad šeima pradėjo dairytis granulinio biokuro katilo, o jo ieškodama rado informacijos ir apie projektą bei galimybę susigrąžinti dalį išleistų pinigų.

Nusprendusi dalyvauti programoje, šeima su didesniais sunkumais nesusidūrė: dokumentus pavyko parengti greitai, paraiškų formos buvo paprastos ir aiškios, o Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo darbuotojos – malonios ir paslaugios.

Granulinio biokuro katilo G. Šombės šeima ieškojo visoje Lietuvoje. Svarbiausias kriterijus nebuvo kaina. Norėjo vientiso, atitinkančio jiems reikalingus pajėgumų reikalavimus, neužimančio daug vietos ir gražaus dizaino katilo. Po ilgų paieškų rado savo lūkesčius atitinkantį granulinio kuro katilą ir parsivežė jį į Klaipėdą iš Dzūkijos.

Naujuoju granuliniu biokuro katilu šeima naudojosi dar tik vieną sezoną, tačiau spėjo padaryti išvadą – šildymas tokiu būdu atsieina kiek brangiau nei anksčiau, kai kūreno malkomis, tačiau tai atperka patogumai.

„Tokio kuro katilo nereikia nuolat prižiūrėti, nėra dūmų kvapo – tiesiog įjungi katilą ir džiaugiesi šiltais namais. Komforto prasme toks katilas – nepakeičiamas“, – džiaugiasi G. Šombė.

Į fondą kreipėsi du kartus

Joniškietė Dalija Prokurotienė taip pat pasinaudojo galimybe gauti lėšų iš Klimato kaitos specialiosios programos. Jai buvo suteikta galimybė ant namo stogo įsirengti saulės vakuuminį kolektorių, kuris bus skirtas vandeniui šildyti ir elektros energijai gaminti.

Joniškyje gyvenanti D. Prokurotienės šeima įsigijo seną dviejų aukštų namą su rūsiu ir nusprendė jį atnaujinti. Dar 2012 metais internete rado informacijos apie galimą paramą, tačiau pavėlavo – paramos lėšos tais metais jau buvo paskirstytos. Pernai nepraleido terminų, užpildė paraišką ir gavo paramą. Joniškyje galinčių įrengti saulės kolektorių meistrų moteriai nepavyko surasti, tad teko kviestis juos iš Šiaulių.

Ant namo stogo jau įrengtas saulės kolektorius, tačiau kol kas jis uždengtas ir nenaudojamas, mat namo renovacija dar nebaigta. D. Prokurotienė kol kas nežino, kiek realiai kolektorius pašildys vandens ir kiek pinigų šeima sutaupys jį naudodama, tačiau jau dabar džiaugiasi, kad gyvens ekologiškiau.

D. Prokurotienė šiemet vėl kreipėsi į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą. Šiemet ji tikisi gauti paramą šilumos siurbliui įsigyti.

Kompensuojama 30 proc. išlaidų

Pasak Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo (LAAIF) ir Gaminių ar pakuotės atliekų tvarkymo programų projektų skyriaus vedėjo Vytauto Bernadišiaus, individualių namų savininkai gali gauti paramą tokiu atveju, kai siekia naudoti atsinaujinančią energiją: įsirengiant karštą vandenį ir elektros energiją gaminančius saulės kolektorius, biokuro (kieto kuro ir granulinius) katilus, geoterminės energijos įrenginius bei vėjo jėgaines.

„Remiamos tik tokios individualių namų atnaujinimo priemonės, kurios padeda pasiekti pastato energinio naudingumo C klasę ir sumažinti energijos suvartojimą ne mažiau kaip 20 procentų. Parama teikiama, kai atliekamas pastatų sienų, pamatų (cokolio), grindų, perdangų ir stogo šiltinimas, įskaitant dangos keitimą, langų, durų, šildymo bei karšto vandens vamzdynų ir jais susijusių radiatorių bei kitų prietaisų keitimas ir kitos priemonės, leidžiančios sumažinti pastato energijos suvartojimą“, – sakė V. Bernadišius. Kompensuojama 30 proc. išlaidų, bet ne daugiau, negu patvirtintas aplinkos ministro įkainis tam tikrai įrangai ir darbui

Norint gauti paramą, keliama dar viena sąlyga – namas turi būti baigtas statyti ir įregistruotas registre, o išlaidos modernizavimui turi būti patirtos po statybos pabaigos ir teisinio namo įregistravimo.

Pernai parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti buvo skirta 235 pareiškėjams.Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

vida
2018-07-09 18:38
Sveiki kur kreptis del granulinio katilo kompensacijos? Aciu uz atsakyma
į fondą
2018-06-12 11:13
Į Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondą (LAAIF). pagūglinkit ir rasit
Albertas
2018-06-11 16:37
Taip ir nesuprantu kur kreiptis, kokiu adresu.
Ilma
2018-03-02 15:03
Ar įmanoma susigrąžinti už geoterminio šildymo siurblio kompensacija. Namas naujai statytas, geoterminio šilumos siurblys pirktas2015, namas priduotas2017 metais.
Anelė
2015-02-12 14:26
Norėčiau gauti paramąstogo šiltinimui
seli
2014-07-29 23:45
Mielai pasinaudojau skiriama parama įsirengti saulės kolektorių.Dabar vanduo karštas visą parą ir jokių problemų.Tiesa pinigėlių dar negavau, nes reikia priduot dokumentus .Tikiuosi nebus problemų.
seni
2014-07-28 17:00
duotų paramą naujai statomiems namas, kainuotų pigiau negu griauti ir per nauja daryti

Miestiečiai

nuotrauka
2019-03-22 13:21
Būsto energijos taupymo agentūra, įvertinusi pagal pastarąjį, paskelbtą praėjusią liepą, Aplinkos ministerijos kvietimą daugiabučiams atnaujinti pateiktas 719 paraiškų, tinkamomis įgyvendinti pripažino 707.
nuotrauka
2019-03-20 10:35
Naujos statybos būstą perkantys naujakuriai susiduria su galvosūkiu dėl dalinės apdailos. Kadangi nėra teisiškai reglamentuota, kokie darbai privalo būti atlikti, nekilnojamojo turto vystytojai pirkėjams siūlo itin skirtingus dalinės apdailos variantus. Būtent todėl atėję apsidairyti viename bute ra...
nuotrauka
2019-03-19 11:31
Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina kovo mėn. yra 5,48 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su vasario mėn., mažėja 0,36 proc. Per metus (nuo 2018 m. kovo mėn. iki 2019 m. kovo mėn.) vidutinė šilumos kaina didėjo 6,00 proc. – skelbia Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).
nuotrauka
2019-03-18 14:15
Sodininkų bendrijoje tarp kaimynų kilo ginčas. Vienas iš jų, nesilaikydamas nustatyto atstumo tarp sklypų, įsirengė individualią nuotekų valymo sistemą (ji susidarė iš įrenginio „Bioclar-6“, filtravimo šulinio, infiltravimo lauko). Infiltravimo laukas buvo įrengtas iškasus dirvožemį ir duobę užpildž...
nuotrauka
2019-03-14 11:54
Seimas priėmė Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2020 m. sausio 1 d. sudaroma galimybė valstybės lėšomis remti vadinamąją mažąją daugiabučių renovaciją, kai atskirai modernizuojamas tik gyvenamojo pastato šilumos punktas.
nuotrauka
2019-03-14 11:14
Nuo šių metų sausio 29-osios esama pokyčių, įrengiant Šilumos punktus, praneša Valstybinė energetikos inspekcija (VEI).
nuotrauka
2019-03-13 12:15
Patvirtinta Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2019 m. sąmatą. Pagal ją šiemet numatyta investuoti rekordinę 134 mln. eurų sumą ir planuojama gerokai daugiau priemonių nei ankstesniais metais.
nuotrauka
2019-03-08 13:32
Pagal Klimato kaitos programos lėšų naudojimo 2019 m. sąmatą šiemet numatyta investuoti rekordinę 134 mln. eurų sumą ir planuojama gerokai daugiau priemonių nei ankstesniais metais.
nuotrauka
2019-03-07 09:36
Ar galima palėpės plotą įskaičiuoti į bendrą buto plotą, apskaičiuojant mokesčius, teiraujasi portalo Statybunaujienos.lt skaitytoja Rasa. Moters gyvenamasis plotas yra 45,43 kv. m, o dabar, įskaičiavus ir palėpę, apmokestintas plotas tapo 63,35 kv. metro.
nuotrauka
2019-03-04 10:53
Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), išnagrinėjusi vartotojo ir AB „Vilniaus šilumos tinklai“ ginčą dėl bute suvartoto šilumos kiekio perskaičiavimo ir susidariusios nepriemokos, pasisakė, kad šilumos tiekėjas perskaičiavimą atliko pagrįstai, o vartotojas turi apmokėti už fakt...
nuotrauka
2019-02-28 11:40
Nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) iš biokuro pagamintą šilumą centralizuotos šilumos tiekėjams (CŠT) šiemet tenka pirkti brangiau. Pavyzdžiui, sausio mėnesį, kai šilumos poreikis didžiausias, „Vilniaus šilumos tinklai“ NŠG bendrovėms turėjo mokėti 21% daugiau nei prieš metus, o „Klaipėdos energi...
nuotrauka
2019-02-27 09:10,      papildyta 2019-02-27 15:40, papildyta komentaru dėl balkonų
Namo stogas yra bendra visų jo gyventojų nuosavybė. O kaip keičiasi situacija, jeigu vienas iš gyventojų ant stogo įsirengia terasą?
nuotrauka
2019-02-21 12:53
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinamos lengvesnės taisyklės neįgaliųjų būstų pritaikymui pasinaudojant valstybės ir savivaldybės parama. 2019 metams neįgaliųjų būsto pritaikymui skirta 1,5 mln. eurų. Ši lėšų suma sudarys sąlygas pagerinti gyven...
nuotrauka
2019-02-20 14:25
Sausį kai kuriems Panevėžio daugiabučių namų gyventojams 2 kambarių buto šildymas kainavo 29 Eur (renovuotiems Ramygalos g. 61, 69, Tulpių g. 13 ir kt.), o kai kuriems – ir 112 Eur (senos statybos, nerenovuotiems A. Jakšto g. 8, Katedros g. 4, Švyturio g. 11 ir kt.). Taigi mokėti reikia skirtingai, ...
nuotrauka
2019-02-20 13:39
Gyventojai ir verslas jau gali įsivesti elektrą ar pasididinti jos galią greičiau, paprasčiau, tiesiog neišeidami iš namų. „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), patobulinęs procedūras ir sistemas, klientams suteikia galimybę elektros paslaugas gauti vienu prisėdimu prie kompiuterio.
nuotrauka
2019-02-18 12:55
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) pateikia svarbiausius faktus, kuriuos apie paramą reikia žinoti asmenims, keičiantiems katilus.
nuotrauka
2019-02-18 10:09
Per didelė drėgmė patalpose – kur kas rimtesnė problema nei daugelis galvoja. Būtina ją naikinti tiek jau gyvenant naujai įrengtose patalpose, tiek ruošiant jas rekonstrukcijai, kadangi nepanaikinus drėgmės pertekliaus rizikuojama ne tik nemaloniais pojūčiais, tačiau ir greičiau susigadinamu interje...
nuotrauka
2019-02-15 10:14
Kiekvienas daiktas ar erdvė, kuriais naudojamės, turi neišvengiamą savybę dėvėtis. Namai taip pat reikalauja nuolatinės priežiūros, o kartais kosmetinių pataisymų ar pagražinimų jau nebeužtenka. Remontas – sudėtinga užduotis, reikalaujanti laiko ir finansų, tačiau, teisingai planuojant, netikėtos iš...
nuotrauka
2019-02-14 11:50
Prisiminti, kad jokių būtinosios apdailos darbų sekmadieniais ir švenčių dienomis, o šeštadieniais – nuo 9 iki 17 val. Įvertinti, kad bendros naudojimo erdvės, pavyzdžiui, stogas, yra visų namo gyventojų, o ne asmeninė nuosavybė. Įsidėmėti, kad be rašytinio pardavėjo sutikimo naujakuriai neturi teis...
nuotrauka
2019-02-12 11:35
Vakar, vasario 11 d.) Aplinkos ministerijoje aptarta vasario pradžioje Jonavos rajono savivaldybėje pradėto vykdyti bandomojo projekto įvadinė ataskaita. Vienoje iš daugiabučių namų bendrijų, sodų bendrijų ir kaimo bendruomenėje šiuo metu, taikant rinkliavos ar kitos įmokos už komunalinių atliekų su...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Kvapų šalinimas ozonu – veiksmingiausias ir aplinkai palankiausias sprendimas

Pramonės plėtra, miestų augimas ir gyventojų tankumo didėjimas ne tik liudija žmonijos pažangą, bet ir kelia nemažai iššūkių. Viena iš nepageidaujamų žmogaus veiklos pasekmių – tarša kvapais...
nuotrauka

TOPWELL MINI. Didelės mažo produkto vertės

Kai kalbama apie pastatų statybą, apie patogų kasdienį jų naudojimą, saugumą, apie interjerą ir eksterjerą, reikia prisiminti liaudies išmintį: „ir nedidelis akmuo gali išversti didelį vežim...