2019 lapkričio 19 d. antradienis, 15:40
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudoti parama ir įsigyti saulės kolektorių vandeniui šildyti paskatino draugai  1

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-08-05 19:51
Mažeikiškiai Staselė ir Kazimieras Pundziai pasinaudojo Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo Klimato kaitos specialiosios programos parama ir įsigijo saulės kolektorių vandeniui šildyti. Jau mėnesį šeima mėgaujasi karštu vandeniu, ir tai jai nesukelia jokių papildomų rūpesčių – nei elektra vandeniui šildyti kainuoja, nei malkų reikia.
nuotrauka
Ant mažeikiškių Pundzių namo jau įrengtas saulės kolektorius, o LAAIF pažadėjo kompensuoti dalį šeimos išlaidų jam įsigyti. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF),
Valstybė teikia paramą saulės kolektoriui įsigyti

S. ir K. Pundzių šeima namą statėsi kone savo jėgomis, meistrus samdė tik patiems sudėtingiausiems darbams atlikti. Namas pastatytas palyginti neseniai – prieš gerą dešimtmetį, tačiau darbšti šeima iki šiol galvoja, kaip jį patobulinti, kad būtų galima ekologiškiau, taupiau ir patogiau gyventi.

Mažeikiškių šeima seniai svajojo ant stogo įsirengti saulės kolektorių vandeniui šildyti, tačiau vis pinigų pagailėdavo ir dairėsi pigesnio varianto. Kai draugai pasakė ruošiantys paraišką ir siekiantys gauti paramą namui apšiltinti, jų paskatinti suskubo ruošti paraišką ir Pundziai. Laiko buvo likę nedaug, tad reikėjo skubėti. Draugų padedami suspėjo laiku paruošti ir nusiųsti reikiamus dokumentus. S. Pundzienė prisipažįsta, kad be draugų pagalbos ir patarimo nebūtų ryžęsi tokiam žingsniui.

Abi mažeikiškių šeimos gavo norimą paramą: viena namui apšiltinti, kita – įsigyti saulės kolektorių vandeniui šildyti. Draugai dar ruošiasi namo šiltinimo darbams, o Pundzių šeima išsvajotąjį kolektorių jau įsigijo. S. Pundzienė sako, kad jau keletą metų dairėsi panašaus kolektoriaus, tačiau pigesnio, ir vis nesiryžo jo įsigyti, nes vyro požiūris į tokius kolektorius buvo skeptiškas.

S. Pundzienė sako, kad Mažeikiuose jau yra nemažai šeimų, šildančių vandenį kolektoriais, tačiau žmonės taupo – renkasi pigesnius, mažiau kokybiškus ir su trumpesniam laikui suteikiama aptarnavimo garantija.

Sužinoję, kad gaus paramą, Pundziai pradėjo ieškoti brangesnio ir kokybiškesnio kolektoriaus. Padėjo sūnus, kuris išsiaiškino kolektorių pliusus ir minusus. Pardavėjai irgi siūlė netaupyti ir įsigyti kokybišką prekę, kuriai suteiktas garantinio aptarnavimo terminas – 25 metai. Šeima išsirinko kolektorių už 9 tūkst. litų. 2450 litų pažadėjo kompensuoti Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas.

Karštas vanduo nekainuoja, o jį ruošti – jokių rūpesčių

Nors Pundzių šeimos galva – nagingas meistras, kolektoriaus įsirenginėti pats savo jėgomis nesiryžo, susirado meistrų komandą, kuri darbus atliko greitai ir kokybiškai. Jau visą mėnesį Pundzių šeima džiaugiasi kolektoriaus teikiamais patogumais. S. Pundzienė sako, kad saule sušildyto vandens taupyti nereikia – jo pakanka visai šeimai. Ji prisimena, kad šilto vandens norėdavosi ir ryte, ir vakare, tačiau jo šildymas elektra brangiai kainuodavo, o vasarą šildyti malkomis – nepatogu. Moteris sako, kad įsigijus kolektorių visi rūpesčiai dingo – karštas vanduo ne tik nieko nekainuoja, bet ir jo šildymas nesukelia jokių rūpesčių.

„Nežinau, kaip bus, kai saulės nebeliks. Gal tuomet vandenį reikės taupyti? Tikiuosi saulėtos vasaros ir gražaus rudens, o žiemą, jei saulė nesušildys reikiamo vandens kiekio, tai nebus problemos – vandenį šildysime malkomis“, – dalijasi S. Pundzienė.

Paklausta, ar paramos teikėjai tikrino, kokį kolektorių įsigijo ir kaip jį įsirengė, S. Pundzienė sakė, kad patikrinimo nebuvo. Pateikusi paraišką, po keleto dienų ji gavo atsakymą, kuriame buvo nurodyta, kiek pinigų bus skirta ir paprašyta patvirtinti, ar ji sutinka dalyvauti projekte.

Šių metų lėšos individualiems namams – paskirstytos

Valstybė remia individualių namų savininkų siekį įdiegti priemones, kurios mažintų energijos poreikį, ir priemones, kurios leistų naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Kvietimai teikti projektų registracijos formas skelbiami kiekvienų metų pirmoje pusėje. Paraiškas reikia pateikti ir kvietimus skelbia Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).

Prioritetų, skiriant paramą, nėra – paraiškos priimamos tol, kol išnaudojamos lėšos, skirtos iš specialiojo Klimato kaitos programos fondo. 2012 m. parama skirta 39 pareiškėjams atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms įdiegti ir 60 pareiškėjų – namų modernizavimui – šiltinimui. 2013 m. šie skaičiai jau buvo didesni: 235 pareiškėjams skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti ir 180 – namų modernizavimui – šiltinimui. Šiemet agentūra gavo 410 pareiškėjų prašymus atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti ir 220 pareiškėjų prašymus namų šiltinimui. Šių metų lėšos jau paskirstytos. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

kiek reik
2014-08-06 15:28
kiek vandens susildo ar uztenka visai seimai? ar viens nusiprausia o kitiems reikia laukti?

Miestiečiai

nuotrauka
2019-11-18 13:43
Nuo ateinančių metų įsigaliosianti ES Pastatų energinio efektyvumo direktyva (toliau – Direktyva) numato, jog didžioji dalis pastatų ne vėliau kaip iki 2050 m. turi tapti neutralūs anglies dioksido išmetimui ir ekonomiškai efektyviai pertvarkyti į beveik nulinės energijos, t.y. beveik nevartojančius...
nuotrauka
2019-11-18 10:25,      papildyta 2019-11-18 14:10, Papildyta „Baltijos liftų“ komentaru
Trečiadienio, lapkričio 13 d., rytą Vilniuje, požeminės perėjos prie Karoliniškių poliklinikos lifte užstrigo du garbaus amžiaus žmonės. Bandymas jiems padėti parodė, kokie pažeidžiami esame ištikus bėdai, o tarnybos, sukurtos padėti, vykdo tik jiems nurodytas, apibrėžtas funkcijas.
nuotrauka
2019-11-15 10:45
Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmuose išnagrinėta administracinė byla pagal pareiškėjos UAB „Branda LT“ skundą atsakovui Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ir ministerijos Klaipėdos departamentui dėl 2018 m. spalio 25 d. patikrinimo akto panaikinimo...
nuotrauka
2019-11-15 10:31
Seimas po svarstymo pritarė įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sureguliuoti teisinius santykius tarp sodininkų bendrijų ir kitų fizinių ar juridinių asmenų, patikslinti nuostatas, susijusias su sodininkų bendrijai nepriklausančių, bet sodo sklypą įsigijusių, asmenų statusu, teisėmis ir pareigomis...
nuotrauka
2019-11-15 10:22
Neretai to paties pastato gyventojai skundžiasi, jog vieni gyvena pernelyg karštai ir priversti atverti langus, o kitų butuose pernelyg vėsu. AB „Panevėžio energija“ teigia, kad tai daugelio senos statybos daugiabučių namų problema, jos priežastis – seni, neturintys šiuolaikinių šilumos reguliavimo ...
nuotrauka
2019-11-15 09:48
Šiaurinėje Klaipėdos miesto dalyje esančiuose mikrorajonuose normas viršijantis dirvožemio užterštumas chromu bus tiriamas ir prokuratūroje.
nuotrauka
2019-11-14 12:15
Požeminė pėsčiųjų ir dviratininkų perėja suprojektuota po vieno kelio geležinkeliu, kuris kerta Iešmininkų gatvės jungtį su Prūsų ir Šaltkalvių gatvėmis.
nuotrauka
2019-11-14 09:55
Šnipiškės sparčiai atgimsta – Širvintų gatvė taps viena pirmųjų bendrojo naudojimo erdve, per kurią nusidrieks naujas dviračių takas ir šaligatvis, o šalia jų atsiras viešoji erdvė su sporto ir žaidimų aikštele. Šia gatve dalinsis pėstieji, dviratininkai ir vairuotojai. Apie 700 metrų ilgio gatvėje ...
nuotrauka
2019-11-13 13:51
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) antikorupciniu požiūriu įvertino Seime registruotą daugiabučių namų bendrojo naudojimo objektų valdymo įstatymo projektą. Nustatyta, kad projekte numatytoms procedūroms stinga aiškumo ir išsamumo, nepakankamas dėmesys skiriamas daugiabučių administratorių atrankai, j...
nuotrauka
2019-11-11 10:02
Išmanusis apšvietimas, automatiniai langai, papildomos pramogų sistemos — be šių elementų neįsivaizduojame išmaniųjų namų. Ir nors vis labiau populiarėjančios inovacijos padeda tausoti energiją, visi šie prietaisai anksčiau ar vėliau pavirsta atliekomis. Kaip su jomis tvarkomės?
nuotrauka
2019-11-07 10:19
UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (toliau - VIPA) kviečia bendrojo naudojimo objektų administratorius teikti paraiškas paskoloms, skirtoms mažosios renovacijos projektų įgyvendinimui finansuoti.
nuotrauka
2019-11-06 14:30
„Vilniaus vandenys“ siekia iš esmės pagerinti vandens tiekimą sostinės Naujamiesčio rajone. Bendrovė specialia technika nuo lapkričio 11 d. sistemiškai per porą savaičių nuo nuosėdų išplaus pagrindines rajono vandentiekio tinklo magistrales.
nuotrauka
2019-11-05 09:41
Viename seniausių Vilniaus rajonų prasideda „Žirmūnų trikampiu“ vadinamo didžiulio kvartalo tvarkybos darbai. Iki 2022 metų čia bus įrengti nauji pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, sporto aikštelė, skveras su poilsio zona, vaikų žaidimų ir sporto aikštelėmis, atsinaujins apšvietimas, eismo re...
nuotrauka
2019-10-30 13:59
Visoje Lietuvoje egzistuoja tūkstančiai mėgėjiškų sodų, priklausančių vienai ar kitai sodininkų bendrijai. Tačiau vos keletas šių bendrijų turi tiksliai nustatytas ribas, leidžiančias bendrijos pirmininkui turėti aiškią informaciją apie sodų sklypus ir jų savininkus. Be to, aiškiai nustatytos sodini...
nuotrauka
2019-10-29 15:47
Kapitalinės renovacijos prašosi vis daugiau butų ne tik senos, bet ir jau naujos statybos namuose. Tačiau vien pakeisti išplanavimą popieriaus lape taip, kaip atrodo geriausia, nepakanka – koreguoti idealaus būsto planus gali tiek esamos laikančios konstrukcijos, tiek profesionalų patarimai. Tad tam...
nuotrauka
2019-10-29 09:12
Trijų Plungės sodų bendrijų gyventojai atkreipė mero, Savivaldybės tarybos, Savivaldybės administracijos direktoriaus dėmesį į susiklosčiusią situaciją Aronijų ir Pilies gatvėse, kurios yra sodų teritorijoje. Esą po to, kai šią vasarą buvo užbaigti Babrungo gatvės (Nausodžio sen.) asfaltavimo darbai...
nuotrauka
2019-10-25 11:23
Vilnius kviečia pasinaudoti galimybe susigrąžinti dalį sumokėto nekilnojamojo turto mokesčio. Gautas lėšas galima panaudoti daugiabučių namų ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui: susitvarkyti daugiabučio pastato stogą, atnaujinti fasadą, įsirengti apšvietimą, atnaujinti santechniką ar l...
nuotrauka
2019-10-25 10:42
Nuo kitų metų sausio 1 d. Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rinkai pateikiami ir pradedami naudoti nauji kietojo kuro katilai privalės atitikti Europos Komisijos reglamente nustatytus ekologinio projektavimo reikalavimus.
nuotrauka
2019-10-25 10:07
Praėjusią savaitę baigėsi nuo 2017 m. tęsesis konfliktas tarp Vilniaus miesto savivaldybės ir daugiabučius namus administruojančias įmones vienijančios asociacijos „Lietuvos būsto rūmai“. Po teismų maratono, apeliacinis teismas paskelbė didelę savivaldybės pergalę kovoje už sostinės gyventojų teises...
nuotrauka
2019-10-22 16:10
Nuo šiol geografinė saulės elektros gamybos vieta nebesvarbi. Gyventojas ar įmonė elektrą gali gamintis ne tik ant savo namo ar biuro stogo, bet, pvz., gyventojas gali gaminti sodyboje, o naudoti elektrą savo namuose mieste, o įmonė – nuosavame sklype už miesto, o naudoti biure mieste. Vienos saulės...

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai