2019 rugpjūčio 26 d. pirmadienis, 0:07
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasinaudoti parama ir įsigyti saulės kolektorių vandeniui šildyti paskatino draugai  1

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-08-05 19:51
Mažeikiškiai Staselė ir Kazimieras Pundziai pasinaudojo Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo Klimato kaitos specialiosios programos parama ir įsigijo saulės kolektorių vandeniui šildyti. Jau mėnesį šeima mėgaujasi karštu vandeniu, ir tai jai nesukelia jokių papildomų rūpesčių – nei elektra vandeniui šildyti kainuoja, nei malkų reikia.
nuotrauka
Ant mažeikiškių Pundzių namo jau įrengtas saulės kolektorius, o LAAIF pažadėjo kompensuoti dalį šeimos išlaidų jam įsigyti. Portalo nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF),
Valstybė teikia paramą saulės kolektoriui įsigyti

S. ir K. Pundzių šeima namą statėsi kone savo jėgomis, meistrus samdė tik patiems sudėtingiausiems darbams atlikti. Namas pastatytas palyginti neseniai – prieš gerą dešimtmetį, tačiau darbšti šeima iki šiol galvoja, kaip jį patobulinti, kad būtų galima ekologiškiau, taupiau ir patogiau gyventi.

Mažeikiškių šeima seniai svajojo ant stogo įsirengti saulės kolektorių vandeniui šildyti, tačiau vis pinigų pagailėdavo ir dairėsi pigesnio varianto. Kai draugai pasakė ruošiantys paraišką ir siekiantys gauti paramą namui apšiltinti, jų paskatinti suskubo ruošti paraišką ir Pundziai. Laiko buvo likę nedaug, tad reikėjo skubėti. Draugų padedami suspėjo laiku paruošti ir nusiųsti reikiamus dokumentus. S. Pundzienė prisipažįsta, kad be draugų pagalbos ir patarimo nebūtų ryžęsi tokiam žingsniui.

Abi mažeikiškių šeimos gavo norimą paramą: viena namui apšiltinti, kita – įsigyti saulės kolektorių vandeniui šildyti. Draugai dar ruošiasi namo šiltinimo darbams, o Pundzių šeima išsvajotąjį kolektorių jau įsigijo. S. Pundzienė sako, kad jau keletą metų dairėsi panašaus kolektoriaus, tačiau pigesnio, ir vis nesiryžo jo įsigyti, nes vyro požiūris į tokius kolektorius buvo skeptiškas.

S. Pundzienė sako, kad Mažeikiuose jau yra nemažai šeimų, šildančių vandenį kolektoriais, tačiau žmonės taupo – renkasi pigesnius, mažiau kokybiškus ir su trumpesniam laikui suteikiama aptarnavimo garantija.

Sužinoję, kad gaus paramą, Pundziai pradėjo ieškoti brangesnio ir kokybiškesnio kolektoriaus. Padėjo sūnus, kuris išsiaiškino kolektorių pliusus ir minusus. Pardavėjai irgi siūlė netaupyti ir įsigyti kokybišką prekę, kuriai suteiktas garantinio aptarnavimo terminas – 25 metai. Šeima išsirinko kolektorių už 9 tūkst. litų. 2450 litų pažadėjo kompensuoti Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas.

Karštas vanduo nekainuoja, o jį ruošti – jokių rūpesčių

Nors Pundzių šeimos galva – nagingas meistras, kolektoriaus įsirenginėti pats savo jėgomis nesiryžo, susirado meistrų komandą, kuri darbus atliko greitai ir kokybiškai. Jau visą mėnesį Pundzių šeima džiaugiasi kolektoriaus teikiamais patogumais. S. Pundzienė sako, kad saule sušildyto vandens taupyti nereikia – jo pakanka visai šeimai. Ji prisimena, kad šilto vandens norėdavosi ir ryte, ir vakare, tačiau jo šildymas elektra brangiai kainuodavo, o vasarą šildyti malkomis – nepatogu. Moteris sako, kad įsigijus kolektorių visi rūpesčiai dingo – karštas vanduo ne tik nieko nekainuoja, bet ir jo šildymas nesukelia jokių rūpesčių.

„Nežinau, kaip bus, kai saulės nebeliks. Gal tuomet vandenį reikės taupyti? Tikiuosi saulėtos vasaros ir gražaus rudens, o žiemą, jei saulė nesušildys reikiamo vandens kiekio, tai nebus problemos – vandenį šildysime malkomis“, – dalijasi S. Pundzienė.

Paklausta, ar paramos teikėjai tikrino, kokį kolektorių įsigijo ir kaip jį įsirengė, S. Pundzienė sakė, kad patikrinimo nebuvo. Pateikusi paraišką, po keleto dienų ji gavo atsakymą, kuriame buvo nurodyta, kiek pinigų bus skirta ir paprašyta patvirtinti, ar ji sutinka dalyvauti projekte.

Šių metų lėšos individualiems namams – paskirstytos

Valstybė remia individualių namų savininkų siekį įdiegti priemones, kurios mažintų energijos poreikį, ir priemones, kurios leistų naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius. Kvietimai teikti projektų registracijos formas skelbiami kiekvienų metų pirmoje pusėje. Paraiškas reikia pateikti ir kvietimus skelbia Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).

Prioritetų, skiriant paramą, nėra – paraiškos priimamos tol, kol išnaudojamos lėšos, skirtos iš specialiojo Klimato kaitos programos fondo. 2012 m. parama skirta 39 pareiškėjams atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms įdiegti ir 60 pareiškėjų – namų modernizavimui – šiltinimui. 2013 m. šie skaičiai jau buvo didesni: 235 pareiškėjams skirta parama atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti ir 180 – namų modernizavimui – šiltinimui. Šiemet agentūra gavo 410 pareiškėjų prašymus atsinaujinančių energijos šaltinių priemonėms diegti ir 220 pareiškėjų prašymus namų šiltinimui. Šių metų lėšos jau paskirstytos. 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

kiek reik
2014-08-06 15:28
kiek vandens susildo ar uztenka visai seimai? ar viens nusiprausia o kitiems reikia laukti?

Miestiečiai

nuotrauka
2019-08-20 14:21
Paskutinis vasaros mėnuo – laikas, kuomet į didžiuosius Lietuvos miestus, daugiausia sostinę, po vasaros atostogų sugrįžta studentai. Dažnas jų padedant tėvams ieško būsto, kuriam kelia tokius esminius kriterijus: vienam ar dviem jaunuoliams tinkamas buto dydis ir suplanavimas, protingo dydžio jo iš...
nuotrauka
2019-08-16 10:44
Lietuvoje daugėja atvejų, kai būsto nuomininkai ir savininkai savo santykius įtvirtina Nekilnojamojo turto registre (NTR) įregistruodami faktą apie sudarytą būsto nuomos sutartį. Šį registrą tvarkantis Registrų centras ne tik pastebi augančius įregistruojamų sutarčių skaičius, tačiau artėjant rudeni...
nuotrauka
2019-08-16 07:41
Aplinkos ministerijos paskelbtu nauju kvietimu teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą prasideda dar vienas jų renovacijos etapas.
nuotrauka
2019-08-14 13:25
Kretingos rajono savivaldybės sodininkų bendrijų pirmininkai išgirdo gerų žinių – bus rengiamas Tarybos sprendimo projektas dėl likusios nepanaudotos finansinės paramos sodininkų bendrijų infrastruktūros tvarkymui perskirstymo. Be to, sudarytas prioritetinis artimiausiais metais Savivaldybės planuoj...
nuotrauka
2019-08-09 09:43
Daugiau parkavimo vietų, pakilusi nekilnojamojo turto vertė, erdvesnis ir tvarkingesnis kiemas – tokiais privalumais džiaugiasi daugiabučių kiemų tvarkymo programa „Svajonių kiemas“ pasinaudoję kauniečiai. Prieš beveik dvejus metus Kauno savivaldybės pasiūlytu įrankiu ir finansine parama pasinaudojo...
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-08 12:01
Lietuvos miestuose ir miesteliuose – vis daugiau galimybių kasdieniam susisiekimui patogiai naudotis dviračiu. Nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, tiesiami arba rekonstruojami panaudojant Europos Sąjungos fondų investicijas, jau įrengti 20-yje savivaldybių, dar 27 savivaldybių projektai baigiami įgyve...
nuotrauka
2019-08-07 15:02
„Kauno švara“ kartu su Kauno miesto savivaldybe džiaugiasi sėkminga vaizdo kamerų akcijos pradžia: šalia bendrojo naudojimo konteinerių įrengtos kameros fiksuoja viešosios tvarkos pažeidėjus, o Kauno miesto policija ir Viešosios tvarkos skyrius pagal vaizdo kamerų duomenis pradėjo juos drausminti pi...
nuotrauka
2019-08-07 10:01
Seimo nariai ir ekspertai antradienį parengė vidaus reikalų ministro įsakymo projektą, įgyvendinantį Tabako kontrolės įstatymo pataisas, susijusias su kylančiais konfliktais dėl rūkymo balkonuose. Pagal praėjusiais metais balandį darytą „Spinter“ apklausą, 52 proc. Lietuvos žmonių pritartų visiškam ...
nuotrauka
2019-08-02 09:32
Aplinkos projektų valdymo agentūra baigė vertinti paraiškas vieno-dviejų butų gyvenamųjų namų modernizavimui. Patvirtinta beveik 300 paraiškų.
nuotrauka
2019-07-31 10:20
Gyva, realiai tarpusavyje komunikuojanti bendruomenė yra tas socialinis reiškinys, kuris miegamąjį mikrorajoną paverčia miesto dalimi, į kurią žmonės sugrįžta ne pernakvoti, bet gyvena. Vilniuje Pilaitė yra retas pavyzdys, kai keliems iniciatyviems žmonėms pavyko sukurti pozityvią kaimynų bendruomen...
nuotrauka
2019-07-30 14:07
Nuo rugpjūčio 1 d. vartotojas, planuojantis savo elektros įrenginius prijungti prie elektros tinkų, kartu su paraiška tinklų operatoriui turės pateikti ir vartotojo objekto statybą leidžiantį dokumentą.
nuotrauka
2019-07-30 10:06
Chaotiška miestų plėtra turi neigiamos įtakos natūralioms ekosistemoms. Integruotas požiūris į urbanizaciją, saugant gamtinius išteklius, skatina investuoti į ekosistemų atkūrimą, taip padeda padidinti miestų atsparumą gamtinėms nelaimėms, mažinti oro taršą ir kitą miestų neigiamą poveikį aplinkai b...
nuotrauka
2019-07-24 11:44
Iki 2022 m. lapkričio 30 d. suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose namuose (3-jų ir daugiau aukštų) turėtų nelikti. Tai primena Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau - Taryba), nes tokie balionai dėl sprogimo tikimybės kilus gaisrui ypač nesaugūs naudoti.
nuotrauka
2019-07-22 09:37
Nuo pat pavasario puoselėjate savo daržą, šiltnamį ar sodą, o gal tik vazonėlyje ant palangės auginate prieskonines žoleles? Nepaisant turimos patirties sodininkystėje, ją praturtinti ir gausesnį derlių užauginti galite pasinaudoję išmaniuoju telefonu.
nuotrauka
2019-07-10 15:59
Vilniuje vyksta ekspertų ir visų RU:RBAN miestų partnerių susitikimas. Dvi dienas dirbsiantys septynių Europos miestų specialistai ir ekspertai analizuos veikiančias Vilniaus bendruomeninių daržų iniciatyvas ir teiks pasiūlymus dėl naujai besikuriančių miesto darželių, dalysis savo miestuose vykdoma...
nuotrauka
2019-07-10 15:36
Atsižvelgiant į didelį gyventojų susidomėjimą ir gausų paraiškų skaičių, Energetikos ministerija papildomai skyrė Europos Sąjungos (ES) lėšų nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šilumos gamybos įrenginiams pasikeisti.
nuotrauka
2019-07-09 11:52
Nuo metų pradžios jau daugiau nei 1200 gyventojų pateikė pranešimus (PRC912 forma) apie patirtas išlaidas už jiems atliktas pastatų, lengvųjų automobilių remonto ar vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.
nuotrauka
2019-07-03 16:44
Nuo liepos pradžios gyventojams, norintiems įsirengti iki 30 kilovatų (kW) galios saulės elektrines, taikomos supaprastintos procedūros, atsisakant perteklinių leidimų. Iki šiol tokia tvarka buvo taikoma tik iki 5 kW galios elektrines įsirengiantiems gyventojams.
nuotrauka
2019-07-03 16:29
Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – Agentūra) šią savaitę pradėjo valstybės paramos sutarčių pasirašymą dėl paskutinio kvietimo teikti paraiškas daugiabučių atnaujinimui gautų projektų įgyvendinimo.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...