2019 rugpjūčio 23 d. penktadienis, 18:49
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Pasirinkimas: šilumą paleisti vėjais arba susigrąžinti rekuperatoriais

Mindaugas BUDRYS, UAB „TENKO Baltic” produkto vadybininkas      2014-04-24 20:57
Kaip jaučiasi žmogus, pabudęs blogai išvėdintame ir drėgname bute? Pirmiausia – jis negali gerai išsimiegoti, jaučiasi pavargęs ir irzlus, nedarbingas, jį erzina nemalonūs kvapai ir nuolatinis drėgmės pojūtis. Tai faktoriai, kurie net gali sukelti peršalimo ar alergines ligas! Jei ruošiatės seno būsto renovacijai, vienas iš esminių darbų – pasirūpinti tinkamu vėdinimu.
nuotrauka
Rekuperatorius ir filtras, UAB „TENKO Baltic” iliustr.


Minimos įmonės
TENKO Baltic, UAB
Sakote, tai brangi investicija? Galime jus patikinti, kad artimiausiu metu ji atsipirks, nes blogos ventiliacijos padariniai – pelėsis, o tai reiškia – gręsiantį remontą, didesni šilumos nuostoliai, gąsdinančiai didelės sąskaitos už šildymą.

Ne vienas mūsų klientas, pradėdamas namų renovacijos darbus, naiviai paklausia: „Kam man reikalingas mechaninis vėdinimas? Juk ir proseneliai, ir tėvai gyveno be priverstinio vėdinimo, o buvo sveiki ir viskuo patenkinti. Gal ir aš taip galiu?“ Skirtumas visai paprastas – senelių statyti namai nebuvo tokie sandarūs, tad šviežias oras iš lauko nesunkiai patekdavo į patalpas. Oro apykaita, nors ir nepastovi, tačiau vis tiek būdavo. Šiais laikais daugelis mano, kad ne taip sudėtinga retkarčiais atsidaryti langą ir taip išvėdinti patalpas, deja, tačiau toks būdas nėra racionalus, nes sušilęs patalpose esantis oras tiesiog išmetamas į lauką, o į pastatą tiesiai iš lauko patenka oras, kurį vėl reikia sušildyti. Tokio neracionalumo pasekmė – didesnės šildymo sąnaudos ir išlaidos už jas.

Dabar, siekiant taupyti brangią šilumą, šiuolaikiniai namai statomi šilti ir sandarūs, renovuojami pastatai taip pat apšiltinami, seni langai keičiami naujais.

Šiuolaikinis žmogus visose gyvenimo srityse siekia komforto ir patogumo, grįžęs po darbų į namus jis nori ilsėtis, atsipalaiduoti, o ne sukti galvą dėl pelėsio ar nemalonaus kvapo.

Kokiu principu veikia rekuperacinės sistemos, kurias jums ir siūlome rinktis renovuojant seną būstą?

Rekuperatoriaus viduje yra specialus šilumokaitis, kuris iš patalpų šalinamo oro šilumą panaudoja į patalpas tiekiamam orui pašildyti. Tokiu būdu užtikrinamas patalpų vėdinimas su šilumos atgavimu. Priklausomai nuo rekuperatoriaus modelio ir tipo, įrenginio efektyvumas gali svyruoti nuo 50 proc. iki 98 proc. Svarbu pasirinkti kaip galima didesnio efektyvumo įrenginį, nes kuo didesnis rekuperatoriaus efektyvumas, tuo daugiau sutaupoma šiluminės energijos.

Įsirengus rekuperacinę vėdinimo sistemą svarbu, kad visas vėdinimas vyktų tik per ją. Dažna klaida – voniose, tualeto patalpose statyti paprastus ventiliatorius ir taip šilčiausią orą (kartu ir pinigus) išmesti lauk.

Būtina paminėti ir tai, kad priverstinio vėdinimo sistema palaiko malonų mikroklimatą ir neleidžia perteklinei drėgmei kondensuotis ant sienų bei langų. Esant per dideliam santykiniam drėgnumui, patalpos kampuose arba šalčio tiltelių zonose – ten, kur paviršių temperatūra žemiausia – susiformuoja šlykščios išvaizdos ir kvapo pelėsis.

Jei nenorite, kad jūsų namai „alsuotų“ drėgme, tačiau taip pat baiminatės itin sauso oro, svarbu parinkti tinkamą oro apykaitą. Oro apykaita 0,5h-1(0,5 karto per valandą) reiškia, kad visas patalpos oro tūris pakeičiamas per 2 valandas. Tokios oro apykaitos pakanka ne tik reikiamam deguonies kiekiui ir ne didesnei nei leistina anglies dvideginio (CO2) koncentracijai patalpoje palaikyti, bet ir perteklinei drėgmei pašalinti.

Rekuperacinė sistema inovatyvi bei moderni, tad jūsų renovuoti namai taps ne tik išoriškai atsinaujinę, bet ir atspindės „modernaus namo“ viziją. Naudojimas stebina savo paprastumu: jums reikės vieną ar du kartus per metus pasikeisti oro filtrus. Filtrų keitimo dažnumas priklauso nuo to, iš kur imamas lauko oras: jei namas yra prie gatvės ar vietoje, kur užterštumas yra didesnis, gali tekti pasikeisti ir dažniau.

Dar vienas neabejotinas rekuperacijos pranašumas, kurį ypač vertina sveika gyvensena besidomintys ar mažų vaikų turintys žmonės, – tai „oro sanitaro“ vaidmuo. Vėdinimas – tai ne tik oro cirkuliacija, bet ir tiekiamo oro išvalymas nuo dulkių, kietųjų dalelių, dervų, suodžių ir kt. mūsų sveikatai pavojingų kenkėjų. Kaip puikiai visi žinome, didžiuosiuose miestuose oro tarša yra itin didelė, tad jei jūsų namas yra netoli gatvės, jūs kasdien nuodijate savo organizmą. Štai rekuperatoriai jums siūlo išeitį, kaip to išvengti. Juose yra oro filtrai, kurie valo nešvarumus, tad jūsų organizmas yra apsaugomas nuo taršos.

Autorius dalyvaus diskusijoje „Kaip seną būstą paversti šiuolaikišku?“
Rašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...